Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 123
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Santanach, Laia . Companyia : Cia. Laia Santanach . Direcció : Santanach, Laia . Il·luminació : Serra, Joana . Vestuari : Sala de Buen, Maria . Producció : El Climamola . Ballarí : Hierro, Anna; Santanach, Laia . Músic/a : Shoeg (Martorell, Carlos) .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
24/10/2019.
Músic/a : Chandramouli, Manjunath Basavahalli; Rozario, Natalie; Mallett, Lisa; Mazhar, Faheem . Ballarí : Ni, Duan; Chaudhari, Navala; Ayguadé, Eulàlia; Rafaelisova, Nikoleta; Basanta, Jorge; Young Jin Kim; Wintock, Shanell; Khan, Akram . Autor/a : Mehnert, Carmen; Kureishi, Hanif . Compositor/a : Nova, Ricardo . Companyia : Akram Khan Company . Direcció : Khan, Akram . Il·luminació : Kunttu, Mikki . Vestuari : Wood, Tony Aaron; Ito, Kei .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/04/2006.
Coreògraf : Oliva, Julián . Companyia : L'Irregular dansa . Direcció : Oliva, Julián . Escenografia : Paco, Mª Cruz . Il·luminació : Coromina, Ramon . Ballarí : Colet, Sara . Músic/a : Tuxedomon; Penguin Café; Camalade, Paul; Milanés, Pablo; Copeland, Stewart; Cocteau Twins .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
29/03/1992.
Coreògraf : Fridman, Sharon; Maya, Jon; Marín, Andrés . Companyia : Cia. Kukai Dantza . Direcció : Marín, Andrés; Maya, Jon; Fridman, Sharon . Cantant : Achiary, Julen . Ballarí : Maya, Jon; Marín, Andrés . Músic/a : Achiary, Julen .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Dansa. Quinzena metropolitana.
18/03/2023.
Coreògraf : Boronat, Mercè . Companyia : Companyia Satsumas . Direcció : Prades, Pepón . Escenografia : Satsumas . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Toda, Albert . Vestuari : Satsumas . Ballarí : Sant, Sílvia; Nájera, Carme; Boronat, Mercè . Músic/a : Domènech, Javier; Clements, Thomas; Sakamoto, Ruychy .
Temporada: 1992/93; 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
11/03/1993.
Adaptació : Fratini, Roberto . Compositor/a : Madau, Adele; León, Lina; Robles, Marta . Coreògraf : Dossavi, Julie; Seki, Minako; Picó, Sol; Shivalingappa, Shantala . Direcció : Picó, Sol . Producció : Sol Picó Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona; Festival Internacional de Buenos Aires . Ballarí : Nag, Shreyashee; Seki, Minako; Dossavi, Julie; Picó, Sol . Músic/a : Madau, Adele; León, Lina; Monfort, Sandra .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/10/2017.
Músic/a : Tife Iparragirre, Maite; Rombouts, Peter . Ballarí : Rombouts, Peter; Sabaté, Joaquim . Cantant : Sabaté, Joaquim . Coreògraf : Sabaté, Joaquim . Companyia : Joaquim Sabaté . Direcció : Sabaté, Joaquim . Escenografia : Sabaté, Joaquim; Martínez, Pepa . Il·luminació : Kluts, Marcel . Vestuari : Masgrangeas, Françoise; Martínez, Pepa .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
07/06/1999.
Coreògraf : López, Kiko; Asensio, Anna; Salvador, Miriam; Baeza, Irene . Companyia : Cia Kiko López . Direcció : López, Kiko; Hernández, Marta; Casals, Oriol . Il·luminació : Pérez, Jordi . Suports audiovisuals : Costa, Marc . Ballarí : Baeza, Irene; Asensio, Anna; López, Kiko; Salvador, Miriam . Músic/a : Llombart, Anna .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
18/10/2022.
Autor/a : Voorter, Mat; Boogaard, Oscar Van Den; Wissen, Samantha van; Hauert, Thomas; Parkinson, Chrysa; Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara . Ballarí : Voorter, Mat; Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Wissen, Samantha van . Cantant : Voorter, Mat; Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Wissen, Samantha van . Músic/a : Petrasso, Alejandro . Compositor/a : Wissen, Samantha van; Kilvady, Martin; Aga, Bart; Ludi, Sara; Petrasso, Alejandro; Voorter, Mat; Parkinson, Chrysa; Hauert, Thomas . Coreògraf : Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Voorter, Mat; Wissen, Samantha van . Companyia : Zoo . Direcció : Hauert, Thomas . Intèrpret : McQuarrie, Stuart .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival Complicitats 07 (1a : 2007 : Barcelona / Sabadell).
15/02/2007.
Ballarí : Larriba, Marta; García, Noelia; Sánchez, Montse; García, Sílvia; Cano, Imma . Músic/a : Trujillo, Susana; Gómez, Juan ("Chicuelo"); Mercader, Nan . Compositor/a : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Il·luminació : Barratxina, Peni .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 2001/02; 2006/07;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
15/02/1996.
Músic/a : Jones, Thimoty; The Sixteen; Hopkins, Kirsty; Thomas, Elin Manahan; Clegg, David; Royall, Christopher; Berridge, Simon; Unwin, William; Dougan, Eamonn . Ballarí : Hollingsworth, Amy; Lambie, Alan; Halsackda, Khamlane; Storer, Sarah; Gaborit, Delphine; Clinkard, Theo . Autor/a : Bonachela, Rafael; Macdonald, Alan . Compositor/a : Herbert, Matthew; Berio, Luciano . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Companyia : Bonachela Dance Company . Direcció : Bonachela, Rafael . Il·luminació : Curran, Lee . Vestuari : Clinkard, Theo . Suports audiovisuals : Clayton, Lenka .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/10/2006.
Coreògraf : Molina, Òscar . Companyia : Companyia Òscar Molina . Direcció : Molina, Òscar . Escenografia : Simarro, Constancio . Ballarí : Suñol Berenguer, Noemi; López, Esther; Martínez, Irene; Portilla, Mariví; Lepori, Victòria; Labrador, Anabel; Ventura Ponsa, Montse; Roca, Susana; Cubeles Màrquez, Eva; Muñoz Peláez, Lola; Sánchez, Mónica . Músic/a : Vivaldi, Antonio .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
10/12/1992.
Autor/a : Magnet i Burch, Cristina . Coreògraf : Magnet i Burch, Cristina . Companyia : Companyia Magnet i Burch . Direcció : Magnet i Burch, Cristina . Escenografia : Quintana, Mònica . Il·luminació : Simarro, Constancio . Vestuari : Ramis, Ramon; Núñez, Carme; Langa, Toni; Español, Rosa . Ballarí : Arboç, Anna; Daussà, Helena; Gimeno, Rufo; Alsina, Mònica; Lee, Juan Carlos; Boada, Martí; Brossa, Sílvia; Leiva, Diego; Tarruella, Cristina; Tejada, Domingo; Vilanova, Maria; Vilella, Susana . Músic/a : Mompou, Frederic; Faure, Julien; Vivaldi, Antonio; Monteverdi, Claudio; Civit, Jordi; Bach, Johann Sebastian .
Temporada: 1991/92; 1992/93; 1993/94;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
28/03/1992.
Autor/a : Timoneda; Orozco, Sebastián de ; Góngora, Luis de; Arcipreste de Hita (Ruíz, Juan) . Músic/a : Funks, Sebastián Martín; Rivolta, Carlos; Bedolla, Beto; Boyer, Román; Mira, Pepe . Ballarí : Castro, Susana; Serra, Marina; Salas, Ricardo; García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles . Compositor/a : Rivolta, Carlos; Fuks, Martín Sebastián; Caparrós, Enric . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : González Beltrán, Antonio . Il·luminació : González, Nazario . Vestuari : Macià, Cristina; López, Araceli . Intèrpret : Macià, Cristina .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
05/02/1998.
Ballarí : Egurrola, Nerea; Carvajal, Ferran; Alcaraz, Eneko; Palau, Joan; Sant Funk, Sílvia; Margarit, Àngels; Noales, Asun . Músic/a : Bardagí, Pere; Lanza, Olvido; Vallvé, Montse; Fresno, Manuel M. del; Saura, Joan . Compositor/a : Saura, Joan; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Festival Grec de Barcelona . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
21/07/1998.
Músic/a : Hangonyi, Barnabas; Peris, Llorenç; Saña, Oriol; Briceño, Ernesto; Gex, Elisabeth; Virus String Quartet . Ballarí : Bonin, Jaume; Clavel, Olga; Damian, Elline; Espejo, Eduardo; Gallinera, Ailleen; Marínez, Aleix; Mullens, Yester; Padriànova, Petra; Plee, Federico; Bones, Lily; Aragonès, Tomàs . Compositor/a : Saña, Oriol; Peris, Llorenç . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia de Ballet de Santa Coloma de Gramenet David Campos . Direcció : Campos, David; Saña, Oriol . Escenografia : Campos, David; Campoy, Josep . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Ballbé, Jordi . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene . Suports audiovisuals : TV Works-Effio . Producció : Molner, Enric .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
08/06/2006.
Ballarí : Fernández, Marta; Grañé, Mercè; Garriga, Maria; Vázquez, Sol; Tapia, Isabel; Campo, Xaro; Rovira, Maria; Roque, Jaime; Castro, William . Músic/a : Briceño, Ernesto; Castillo, Roberto; Carmona, Lluís; Mataron, Martin . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit . Direcció : Rovira, Maria . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Ciudad, Montse; Rovira, Maria .
Temporada: 2005/06; 2004/05;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle La memòria dels que ballen (2005 : Barcelona).
21/09/2005.
Autor/a : Magnet i Burch, Cristina . Compositor/a : Stockhausen, Simon; Dylan, Bob; Haendel, Georg Friedrich . Coreògraf : Magnet i Burch, Cristina . Companyia : Bach, Johann Sebastian; Magnet i Burch Companyia de Dansa . Direcció : Magnet i Burch, Cristina . Il·luminació : Valls, Xavier . So : Llop, Azucena . Vestuari : Ramis, Ramon; Valldeperas . Intèrpret : Purgimon, Josep Albert . Cantant : Roca, Ofelia . Ballarí : Arnal, Ramon; Vilella, Susana; Tarruella, Cristina; Daussà, Helena; Brossa, Sílvia; Lee, Juan Carlos . Músic/a : Cortadellas, Jaume .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/05/1994.
Direcció musical : Prado, Luz . Autor/a : Arcas, Luz . Compositor/a : Prado, Luz . Coreògraf : Gragera, Abraham; Arcas, Luz . Companyia : La Phármaco . Direcció : Arcas, Luz . Escenografia : Arcas, Luz . Il·luminació : Colomer, Jorge . So : Contreras, Pablo . Vestuari : Carmen 17 . Suports audiovisuals : Rota, Virginia; Colomer, Jorge; Pérez, Tristán . Producció : La Phármaco; Festival de Otoño de Madrid . Cantant : Dolores, Lola . Ballarí : Arcas, Luz . Músic/a : Prado, Luz .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
17/03/2022.
Ballarí : Delarché, Veronique; Eulate, Ana . Músic/a : Barlett, Frances . Companyia : Compañía Pendiente . Direcció : Eulate, Ana .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
05/05/2006.
Autor/a : Álvarez, Olga . Coreògraf : Mas, Angie; Ricchini, Nicolás; Álvarez, Olga . Direcció : Álvarez, Olga . Producció : La Taimada . Ballarí : Mas, Angie; Provenzano, Roberto . Músic/a : Subirana, Roger .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
22/10/2016.
Autor/a : Pedroche, Mercedes . Compositor/a : Ramos, Borja . Coreògraf : Pedroche, Mercedes . Direcció : Pedroche, Mercedes . Il·luminació : Iglesia, Inés de la . So : Ramos, Borja . Suports audiovisuals : Viera, Eva; Artiaga, Maria . Ballarí : Grimaldi, David; Fagúndez, Maria; Galiano, Miracles; Blasco, Arturo; López, María; Giacomelli, Lionel; Jodar, Juana . Músic/a : Pérez, Mario; Raimundo, Eduardo; Blasco, Arturo; Ramos, Borja .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Auditori Felip Pedrell.
(Tortosa).
14/10/2022.
Ballarí : Brignon, Frédéric; Sun-hye Hur; Young-Ho Nam; Paquemar, Karl; Taffanel, Denis . Músic/a : Machado, Jean-Marie . Compositor/a : Machado, Jean-Marie . Coreògraf : Taffanel, Jackie . Companyia : Compagnie Taffanel . Direcció : Taffanel, Jackie . Escenografia : Aude-Tanguy, Camille . Vestuari : Chaperon, Judith .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
22/10/1998.
Autor/a : Boixadera, Victòria . Compositor/a : Porqueras, Estefanía; Sons, Guilliam . Coreògraf : Porqueras, Estefanía . Direcció : Porqueras, Estefanía; Boixadera, Victòria . Il·luminació : Pons, Conchita . So : Bosch, Pau . Vestuari : Boixadera, Victòria; Porqueras, Estefanía . Intèrpret : Bolea, Albert . Ballarí : Schneider, Fabian ; Martínez, Clara; Porqueras, Estefanía . Músic/a : Sons, Guilliam .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
08/10/2020.
Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran; Anadón, David . So : Àlvarez, Enric . Vestuari : Marquès, Antònia . Ballarí : Seguette, Frederic; Palau, Joan; Navarro, Àfrica; Lize, Laetitia; Casanova, Jordi; Colmenares, Adolfo . Músic/a : Martínez, Manuel .
Temporada: 1993/94; 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/01/1994.
Coreògraf : Boermeester, Iwan . Companyia : Kenmerk Companyia de Dansa . Direcció : Boermeester, Iwan . Escenografia : Rueda, Toni; Domingo, Carme . Il·luminació : Rueda, Toni . Vestuari : Kenmerk Companyia de Dansa . Intèrpret : Baquero, Nieves . Ballarí : Cuesta, Sílvia; García Munté, Silvia; Alsina, Monika; Hurtada, Iñaki; Tejada, Domingo; Camarena, Jaime; Boada, Martí; Jurado, Lídia; Salvadori, Caterina; Robles, Ana . Músic/a : Stravisnsky, Igor .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
26/05/1994.
Ballarí : García, Virginia; Muñoz, Damián; Fernández, Alexis . Músic/a : Dall, Steven . Compositor/a : Dall, Steven; Ramos, Borja . Coreògraf : Dall, Steven; García, Virginia; Muñoz, Damián; Fernández, Alexis . Companyia : Fani Benages Projectes Artístics; DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Direcció : García, Virginia; Muñoz, Damián . Escenografia : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Il·luminació : Ulla, Javi . Vestuari : Belart, Antonio .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
11/05/2006.
Autor/a : Ferrer, Horacio . Compositor/a : Piazzola, Astor . Coreògraf : Larumbe, Karmen . Companyia : Ballet Contemporain de Bruxelles . Direcció : Larumbe, Karmen . Escenografia : Jaccaud, Pierre . Il·luminació : Gryspeirt, Dirk; Hagelstein, Jean-Michel . Vestuari : Larumbe, Karmen . Ballarí : Pasqual, Dafne; Merlo, Daniela; Larumbe, Karmen; Raverdy, Cathy; Torres, Juan de; Nakamura, Shinji; Weis, Jean-Guillaume; Harrington, Kathleen . Músic/a : Soler, Antoni .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
04/04/1987.
Músic/a : Martínez del Fresno, Manuel . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Martínez del Fresno, Manuel; Saura, Joan; Mingus, Eric; Sharp, Elliot; Keirouz, sor Maria; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Teatre Lliure . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Escorsa, Dionís . Il·luminació : Domènech, Maria . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Escorsa, Dionís . Producció : Font, Marta .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2006/07; 2010/11;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
07/04/2005.
Ballarí : Xavier, Lindanor; Runa, Romeu; Reis, Rui; Prado, Carlos; Pinto, Rui; Mari, Sebastian; Kogan, Hillel; Humet, Josep; Guilloré, Bruno; Gama, Bernardo; Spivey, Jermaine; Becker, Mayra; Clemente, Ángela; Alves da Silva, Teresa; Rosado, Sandra; Ribeiro, Ana Cláudia; Nóvoa, Cláudia; Marín, Laura; Inácio, Sofia; Griggi, Barbara; Fernandes, Paula; Vos, Ann de; Falieri, Allan; Mosselmans, Pascale; Nobre, Inês . Cantant : Vetrone, Cristina; Monti, Lorella; Prestia, Enza . Músic/a : Vetrone, Cristina; Monti, Lorella; Prestia, Enza . Adaptació : Kendall, Paul . Compositor/a : Schnittke, Alfred; Mompou, Frederic; Vetrone, Cristina . Coreògraf : Veldman, Didy; Gelabert, Cesc; Bigonzetti, Mauro . Direcció : Cardoso, Iracity . Escenografia : Berrondo, Jon; Celis, Stijn . Il·luminació : Lee, Samantha; Ormerod, Ben; Cerri, Carlo . Vestuari : Celis, Stijn; Azzopardi, Lydia; Medeiros, Helena .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
26/09/2002.
Ballarí : Gómez, Aida; Toca, Javier; Villena, Carmen; Mora, Paco . Músic/a : Tomatito . Companyia : Compañía Aída Gómez . Direcció : Gómez, Aida; Saura, Carlos .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
26/04/2002.
Músic/a : Sheppard, Philip; Sluiter, Alies Christina; Linke, Coordt; Mazhar, Faheem; van Peteghem, Juliette . Ballarí : Guillem, Sylvie; Khan, Akram . Autor/a : Cools, Guy . Compositor/a : Sheppard, Philip . Coreògraf : Tripathi, Gauri Sharma; Khan, Akram; Hwai-min, Lin . Companyia : Grand Théâtre de Luxembourg; Sadler's Wells; Akram Khan Company . Direcció : Khan, Akram . Escenografia : Hariu, Shizuka . Il·luminació : Kunttu, Mikki . So : Corazzini, Manu . Vestuari : Ito, Kei . Producció : Chaudhry, Farooq .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
26/06/2007.
Autor/a : Villavecchia, Maurici; Villavecchia, Emma . Compositor/a : Villavecchia, Mauricio . Coreògraf : Villavecchia, Emma . Direcció : Villavecchia, Emma . Il·luminació : Serra, Joana . Ballarí : Soberón, Maria; Sekirnik, Ursa; Villavecchia, Emma . Músic/a : Cortizo, Mario G.; Munarriz, Daniel .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
29/01/2022.
Músic/a : Barcelona 216 . Ballarí : Oropeza, Félix; Cobos, Jesús; Barberà, Marco; Gomis, Manel; Márquez, Michelle; Casado, M. Àngels; Sales, Sandra; Alcázar, Carmen . Autor/a : Albet, David . Compositor/a : Matalón, Martin . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit . Direcció : Martínez Izquierdo, Ernest . Escenografia : Franquesa, Mercè . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Harbort, Mònica .
Temporada: 1997/98; 1998/99;
Estrena:
Convent dels Àngels.
(Barcelona).
11/12/1997.
Autor/a : Arostegui, Koldo ; Martínez Cabeza de Vaca, María; García Sáez, Mario; Masson, Marianne . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : García Sáez, Mario; Angulo, Ángeles . Escenografia : Rotor; Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Suports audiovisuals : Rotor; Torre, Román . Producció : Mercat de les Flors; Erre que Erre Danza . Ballarí : Masson, Marianne; Arostegui, Koldo ; Pérez Mora, Carla; García Sáez, Mario; Martínez Cabeza de Vaca, María . Músic/a : Casteleiro, Alex; Llotje, Guillem; Rigual, Carles; Sincro; Oset, Aida .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
13/02/2016.
Compositor/a : Codou, Yande ; Fulla, Angel; Tjazz . Direcció : Colmenero Díaz, Aída . Producció : Goethe Institut de Dar es Salaam; Dar es Salaam; Aula Cervantes; Goethe Institut de Dakar; Casa Àfrica; Dakar per Yakart; Muda Africa . Ballarí : Nkwabi, Nshoma ; Lô, Kewe ; Touré, Khoudia . Músic/a : Yakart .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
14/12/2019.
Ballarí : Liñana, Noelia; Paniagua, Caliope; López, Maureen; Lewis, Emma; Huetos, Alberto; Guion, Romain; Gelabert, Cesc; Fernández, Carlos . Músic/a : Rasúa, Enildo; Lage, Carlos; Reyes, Robin; Comelade, Pascal; Meloux, Gérard; Marques, O.; Tozoni, E.; Pantoja, Edgar; García, J. Raúl; Reyes, Alfredo . Compositor/a : Comelade, Pascal . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Teatre Lliure; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
05/11/2005.
Autor/a : Gispert, Helena; Fumero, Carmen; García, Virginia . Adaptació : García, Virginia . Compositor/a : Díaz, Jesús . Companyia : La Intrusa . Direcció : Muñoz, Damián; García, Virginia . Il·luminació : La Intrusa; Badal, Daniel . Vestuari : La Intrusa . Producció : La Intrusa . Ballarí : Fumero, Carmen; García, Virginia; Vesga, Ohiana; Valle, Olaia; Rossi, Isabela; Santacatalina, Marta; Sagrera, Anna; Pérez, Alícia; Montoya, Paula; Gispert, Helena; Casares, Maria; Gómez, Claudia . Músic/a : La Intrusa .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
21/07/2022.
Direcció musical : No, Patricia de . Compositor/a : Fernández-Barrero, Marcos; Crumb, George . Coreògraf : García Font, Miquel . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : García Font, Miquel . Escenografia : García Font, Miquel; Torres, Albert . Producció : Ajuntament de Sant Cugat . Ballarí : Martínez, Nabar; Bracciale, Daniele; Soler, Anna; García, Berta; Martínez, Jimena; Altimira, Pau; Torrents, Maria . Músic/a : No, Patricia de; Villalba, Miquel; Puig, Laia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Sant Cugat del Vallès).
25/03/2022.
Músic/a : Jeannenez, Emmanuelle . Ballarí : Ventura, Anna . Compositor/a : Liszt, Franz; Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Ventura, Anna . Companyia : Cia. La Ventura . Direcció : Ventura, Anna . Il·luminació : Ramos, Nino . Vestuari : Vedova, Nathalie Della .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
24/04/1997.
Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Villalba, Artur . Companyia : Artur Villalba . Direcció : Villalba, Artur . Escenografia : La lluna . Il·luminació : Morros, Ignasi . So : Toda, Albert . Vestuari : La lluna . Ballarí : Becerril, Jorge; Vadell, Carme; Colno, Esther; Escolano, Esther . Músic/a : Saura, Joan; Segarra, Mariona .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/02/1994.
Músic/a : Armengol, Ferran; Cabrero, Montserrat; Masó, Jordi . Ballarí : Todó, Violeta; Ordóñez, Alfonso; Hurtado, Abraham; Gómez, Isabel; García, Sara; García, Barbara . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Dahrendorf, Sabine .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Auditori del MACBA.
(Barcelona).
3r Festival de Músiques Contemporànies de Barcelona.
26/11/1996.
Autor/a : Martí Ninot, Cristina . Companyia : CreaMoviment . Direcció : Viñals Matas, Toni . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Porta Sánchez, Marta . Producció : CreaMoviment ; Mercat de les Flors . Ballarí : García-Valenzuela, Teresa; Martí Ninot, Cristina . Músic/a : García-Rami, Marc .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
26/12/2021.
Ballarí : Dorca, Xevi; Picó, Sol; Ruiz de Mendarozqueta, Fernando; Regueiro, Marco; Molinero, Pablo; Climent, David; Galván, Israel . Músic/a : Lanza, Olvido . Autor/a : Berraondo, Txiki . Compositor/a : López, Carles . Coreògraf : Sol Picó Companyia de Dansa . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Paz, Óscar de . Vestuari : Civil, Valeria .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
06/11/2004.
Músic/a : Noble, Steve; Edwards, John; Mathews, Wade . Ballarí : Fàbregas, Enric; Ramis, Pep; Voorter, Mathias; Zabaleta, Idoia; Sánchez, Judith; Navarro, Àfrica; Esquerda, Gisela; Casanovas, Jordi; Collins-Moore, Richard . Autor/a : Ramis, Pep; Collins-Moore, Richard; Muñoz, María . Compositor/a : Noble, Steve . Companyia : Centre Culturel Le Manège (Maubege); Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Muñoz, María; Noble, Steve . Escenografia : Ramis, Pep; Tries, Manel . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Boschung, Paulette . Intèrpret : Collado, Ernesto .
Temporada: 1997/98; 1998/99;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
15/07/1998.
Autor/a : Persson, Bodil . Compositor/a : Lancaster, Chris; Ríos, Yamila . Coreògraf : Mascarell, Marina . Companyia : Göteborgsoperans Danskompani . Direcció : Mascarell, Marina . Escenografia : Torp, Kristin . Il·luminació : Schakenbos, Loes . So : Ríos, Yamila . Vestuari : Torp, Kristin . Producció : Göteborgsoperans Danskompani . Ballarí : Delbey, Jérôme ; Yamada, Arika ; Tu, Lee-Yuan ; Teatium, Florian ; Shushakova, Ekaterina ; Saykaly, Dorotea; Ozerskaia, Anna ; Nelson, Waldean ; Luo, Fan ; Lachaume, Maxime ; Kassell,Toby ; Boons, Astrid . Músic/a : Ríos, Yamila ; Lancaster, Chris; Tärneberg, Maths .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/05/2016.
Compositor/a : Volans . Coreògraf : Montfort, Ariadna . Direcció : Montfort, Ariadna . Escenografia : Montfort, Ariadna . Il·luminació : Frutos, Àlvaro . Vestuari : Parra, Adriana . Ballarí : Tolsà, Blanca; Boix, Angela; Yerro, Ioseba; Gómez, Rober . Músic/a : Bonet, Hug; Roselló, Eduard; Campos, Lluís .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Sala Hiroshima.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
26/07/2017.
Músic/a : Martín, Edu . Ballarí : Barberà, Meritxell; Chiench, Eric; Garrigues, Pep; Fígols, Àngel; García, Inma . Autor/a : Labastida, Mikel; Civera, Germana; García, Inma; Barberà, Meritxell . Compositor/a : Caldo . Coreògraf : Azpillaga, Iñaki . Companyia : Centre Coreogràfic de la Comunitat Valenciana; Taiat Dansa . Direcció : Barberà, Meritxell; García, Inma; Botía, Raúl . Escenografia : Taiat Dansa . Il·luminació : Antón, Víctor . Vestuari : Taiat Dansa . Producció : Morató, Amaia .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Bacsteix (1a : 2007 : Barcelona).
23/01/2007.
Autor/a : GN / MC Guy Nader / Maria Campos . Compositor/a : Marín, Miguel . Companyia : GN / MC Guy Nader / Maria Campos . Direcció : Nader, Guy; Campos, María . Escenografia : Nader, Guy; Campos, María . Il·luminació : Pons, Conxita . Vestuari : Lotaif, Gabriela . Producció : Mercat de les Flors; Festival Grec de Barcelona . Ballarí : Plaza, Héctor; De Vries, Alex; Klajnscek, Anamaria; Ferey, Noé; Hastewell, Patricia; Smeets, Maxime; Campos, María . Músic/a : Munarriz, Daniel; Marín, Miguel .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/07/2021.
Cantant : Segarra, Mariona; Ysamat, Uma . Ballarí : Martínez, Maribel; Castro, Leo . Músic/a : Segarra, Mariona; Ysamat, Uma . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Picó, Sol . Vestuari : Civil, Valeria . Intèrpret : Castro, Leo; Martínez, Maribel .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
04/11/2005.
Compositor/a : Cirigliano, John; Vangelis . Coreògraf : North, Robert; Mattox, Matt . Companyia : Ballets Jazz Art . Direcció : Hammadi, Raza . Il·luminació : Hammadi, Nasser . So : Hammadi, Nasser . Vestuari : Souka, Yao . Ballarí : Hammadi, Raza; Hammadi, Salem; Padron, Martin; Cantillon, Nicolas; Khechana, Sadok; Lenoble, Martine; Auger, Corinne; Ory, Isabelle; Duchesne, Sylvie; Mauvais, Cecile; Fariselli, Loretta; Hammadi, Ahmed . Músic/a : de Lucia, Paco .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
16/02/1991.
Autor/a : Frantics Dance Company . Coreògraf : Plaza, Héctor; Garrido, Diego; Muñoz, Luis . Companyia : Frantics Dance Company . Direcció : Iron Skulls Co; Frantics Dance Company . Il·luminació : Blasco, Jordi; González, Òscar . Vestuari : Boulard, Ugo . Producció : LAVA, Laboratorio de las Artes de Valladolid; Dansa Quinzena Metropolitana ; Iron Skulls Co; Teatros del Canal . Intèrpret : Muñoz, Luis . Ballarí : Plaza, Héctor; Tirado, Juan; Rosa, Diego de la ; Nardo, Marco di; Aller, Carlos; Garrido, Diego . Músic/a : Hoffmeister, Stefan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
19/12/2021.
Ballarí : Gelabert, Cesc . Músic/a : Holtmann, Heidrun . Coreògraf : Bohner, Gerhard . Companyia : L'Akademie der Künste; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Akademie Der Künste.
(Berlin (Alemanya)).
05/11/1999.
Músic/a : Monthieux, Krishoo; Tejero, Mireia; López, Dácil; Santaeulària, Ivan . Ballarí : Panieri, Livio; López Luna, Lola; Martínez, Maribel; Salas, Ricardo; García, Virginia; Climent, David . Autor/a : Berraondo, Txiki . Compositor/a : Tejero, Mireia . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Temporada Alta; Sol Picó Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Berraondo, Txiki; Picó, Sol . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Torremocha, Germinal R.; LLerins, Jaime . So : Santos, Roger . Producció : Mazuela, Pia .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Auditori del Camp de Mart.
(Tarragona).
FET2006. Festival d'Estiu de Tarragona.
12/07/2006.
Autor/a : Cia. Vero Cendoya; Galeano, Eduardo . Compositor/a : Madau, Adele . Coreògraf : Cendoya, Vero . Companyia : Cia. Vero Cendoya . Direcció : Cendoya, Vero . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Palma, Kike; Muñoz, Ester; Calvitti, Viviane . Producció : Cia. Vero Cendoya; Fira de Teatre al Carrer de Tàrrega; El Graner . Intèrpret : Fiol, Miquel; Santiago Coderch, Alik; Nieto, Adrián; Cham, Babou; La Torre, Gastón; Moragas Cendoya, Matilda; Moragas Cendoya, Mateu; Molina Johanson, Zoe; López, Jon; Zerpa, Reynaldo . Ballarí : Campo, Xaro; Anglada, Sarah; Halford, Tina; Tafur, Laia; Sánchez, Dory; Johanson, Linn . Músic/a : Sambatu; Rovira, Laia; Camps, Gràcia; Martínez, Andrea; Zanzu, Elena .
Temporada: 2015/16; 2017/18; 2018/19;
Estrena:
Pla del dipòsit.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (37a : 2017 : Tàrrega).
11/09/2015.
Autor/a : Be, Carlos; Rosich, Marc; Tornero, Helena . Compositor/a : Rodríguez Flaqué, Àlex . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Martret, Jose . Escenografia : Puraenvidia, Alberto . Il·luminació : Murchland, Toni . So : Blasco, Roger . Vestuari : Martret, Jose; Alonso, Roberto G. . Producció : Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016); Companyia Roberto G. Alonso . Ballarí : Genís, Oriol; López, Cesar; Alonso, Roberto G.; Sun, Junyi; Àstrid, Anita; Real, Hugo . Músic/a : Rodríguez Flaqué, Àlex .
Temporada: 2015/16; 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
26/07/2016.
Compositor/a : Monteverdi, Claudio; Purcell, Henry; Fauré, Gabriel; Merula, Tarquinio . Coreògraf : Abreu, Daniel . Direcció : Abreu, Daniel . Escenografia : Abreu, Daniel . Producció : Teatros del Canal; Festival Danzatac . Ballarí : González, Dácil; Abreu, Daniel . Músic/a : Portas, Hugo .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
31/01/2020.
Músic/a : Mercelis, Jeff . Autor/a : Benítez, Juan; Fernández, Carmelo . Ballarí : Mercelis, Jeff; Smits, Jeroen; Fernández, Carmelo; Vega, Begoña; Rodríguez, Raquel; Benítez, Juan . Compositor/a : Mercelis, Jeff; Calvo, Charo . Companyia : El Ojo de la Faraona . Direcció : Fernández, Carmelo . Escenografia : Smits, Jeroen . Il·luminació : Azpillaga, Ignacio . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
09/03/2002.
Companyia : Get Bak . Direcció : Fruitós, Nil . Producció : Get Bak; Varium Espai de Moviment . Ballarí : Monreal, Blanca; Cruanyes, Harysafu ; Castillo, Daniel; Morancho, Albert; Sandé, Marcel; Sène, Leïti ; Fruitós, Nil . Músic/a : Cruanyes, Harysafu ; Castillo, Daniel; Pujol, Sergi; Fruitós, Nil .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
26/02/2016.
Direcció musical : Charles, Jerôme . Coreògraf : Lock, Édouard . Companyia : La la la Human Steps . Direcció : Roy, Stéphane; Lock, Édouard . Il·luminació : Morgenthaler, Alex . So : Bilodeau, Normand-Pierre . Vestuari : Vincent, Dénommé; Roy, Stéphane . Ballarí : Lecavalier, Louise; Lawrey, Sarah; Prioville, Fabien; Weiker, Donald; Dolan, Michael; Tjia, Rickgavin; Gavin Tjia, Rick; Liboiron, Francine; Tujuka, Zofia . Músic/a : Bonenfant, Denis; Kong Kie Njo .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/03/1997.
Ballarí : Corlay, Kristell; Egurrola, Nerea; Kloukina, Marta; Asencio, Sofia; Margarit, Àngels; Noales, Asun; Sant Funk, Sílvia; García, María Ángeles . Músic/a : Estrada, Ester; Neumann, Andrea . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran; Domènech, Maria . Vestuari : Compte, Míriam .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
17/06/1999.
Músic/a : Kohatsu; Tkachenko, Elena . Ballarí : Cobos, Olga; Mika, Peter; Cobos, Jesús; Silva, Glaub Charles da; Rodríguez, Sònia; Salas, Manel . Compositor/a : Lioudine, Maxim . Coreògraf : Mika, Peter; Cobos, Olga . Companyia : Festival Grec de Barcelona; CobosMika Company . Direcció : Cobos, Olga; Mika, Peter . Escenografia : Mika, Peter; Fuentes, Jorge . So : Fuentes, Jorge . Vestuari : Wayne, Chidy . Suports audiovisuals : Sangeon, Pedro . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
06/07/2006.
Coreògraf : Cardoner, Jordi . Companyia : La sota de bastos . Direcció : Cardoner, Jordi; Tur, Xavier . Il·luminació : García Montes, Agustí . Vestuari : Abril, Josep . Ballarí : Extremiana, Mònica; Tur, Xavier; Cardoner, Jordi . Músic/a : Altaba, Eduard .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/06/1992.
Companyia : Compagnie DCA - Philippe Decouflé . Direcció : Benamirouche, Lahlou; Decouflé, Philippe . Escenografia : Verbraeken, Pierre-Jean . Il·luminació : Besombes, Patrice . So : Spirli, Jean-Pierre . Vestuari : Malo, Jean . Suports audiovisuals : Radanovic, Laurent; Simola, Olivier; Waksmann, Christophe . Producció : Kanagawa Arts Foundation /DCA . Ballarí : Waksmann, Christophe; Ito, Kaori; Kim, Miya; Corbel, Muriel; Naudet, Alexandra; Clastres, Geneviève; Soejima, Aya; Jiang, Yang; Lu, Xinyun; André, Jean-Baptiste; Kohama, Mashiro; Fei, Bo; Simola, Olivier; Chivot, Stéphane . Músic/a : Terzi, Dit; Touzi, Claire .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
08/06/2004.
Coreògraf : Sáez, Vicente . Companyia : Compañía Vicente Sáez . Direcció : Sáez, Vicente . Il·luminació : Garny, Bruno . So : López, Santiago . Vestuari : Errando, Pedrin . Ballarí : Arqués, Assumpta; Moreno, Jeanette; Sáez, Vicente; Linares, Rafa . Músic/a : Barrera, Pantxo .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/03/1994.
Autor/a : Robert Parés, Júlia; Cole, Rudi . Coreògraf : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia . Companyia : Humanhood . Direcció : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia . Escenografia : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia . Il·luminació : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia; Visser, Tom . Vestuari : Cucala, Sygman; Bergada, Lurdes . Producció : Mercat de les Flors; Birmingham 2022 CommonWealth Games . Ballarí : Humanhood . Músic/a : Cole, Azizi; Dova, Deya; Valtysdottir, Gyda .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
21/04/2022.
Autor/a : Kulbik Dance Company; Cobla Sant Jordi-Ciutat de Barcelona; Nieto, Mario . Coreògraf : Valls, Kanga . Direcció : Valls, Kanga . Producció : Kulbik Dance Company; Cobla Sant Jordi-Ciutat de Barcelona . Ballarí : Suárez, Isaac; Cabeza, Manel; Orduña, Sergi; Ayllón, Susanna; Valls, Kanga; Ur, Christian . Músic/a : DJ Code (Nieto, Mario) .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/10/2015.
Coreògraf : Cardoner, Jordi . Companyia : La sota de bastos . Direcció : Cardoner, Jordi . Escenografia : Canosa, Eulàlia . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Abril, Josep . Ballarí : Extremiana, Mònica; Cardoner, Jordi; Teixidor, Eduard . Músic/a : Riera, Jordi .
Temporada: 1992/93; 1993/94;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
20/02/1993.
Ballarí : Gómez, Robert; Kerremans, Jori; Dahlin, Dan-Erik; Hierro, Anna; Altés, Anna; Asensio, Imma; Badalamenti, Gaetano; Bergadà, Eulàlia; Angelo, Ares d'; Keskinen, Annamari; Kim, Hyung-Bo; Nogal, Lorena; Merlos, Estela; Macquet, Arnaud; Sarli, Guido; Lev, Yuval; Albanese, Sílvia; Coll, Guillermina; Meerendonk, Mathilde van de ; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : De Lacour, Marcelle; Simone, Nina; Painkiller; Autechre; Scorn; Pitch Shifter; Flugschädel; Fear Factory; Balagué, Ramón; Ros, Edmundo; Vivaldi, Antonio . Coreògraf : Stromgren, Jo; Bonachela, Rafael; Ekman, Alex . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Stromgren, Jo; Kurth, Alex; Degira Tècnics; Azorín, Paco . So : Degira Tècnics . Vestuari : garnier, Catherine; Selma, Maribel; Spastor; Comella, Uia . Producció : Miñana, Mireia . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
26/07/2007.
Compositor/a : Beltrán Ruiz, Pablo; Vivaldi, Antonio; Martínez Ñoño, Antonio; Ravel, Maurice; Ford, Carl; Faith, Percy . Coreògraf : Kylián, Jirí; Baeza, Ramón; Sánchez, Montse; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre; Couperin, François . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Il·luminació : Barratxina, Peni . So : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Vestuari : Naharin, Ohad; Blasi, Sorne; Visser, Joke . Ballarí : Derganc, Andrei; Blasco, José; Bàguena, Elia; Ara, Javier; Casasola, Ana; Taugbol, Nils Enric; Martín, Andrea; Damasceno, Raphael Philipe; Frau, Nicolàs; Garcia, Natalia; Good Fellow, Jèssica; Collins, Catherine; Lin, Mathilde; López, Enrique; Pérez, Marina; Ruíz, Luis Jerónimo; Ishida, Mari . Músic/a : Mercader, Nan; Baró, Nelsa .
Temporada: 2014/15; 2015/16; 2016/17;
Estrena:
Théâtre du Passage.
(Neuchâtel (Suïssa)).
15/03/2015.
Coreògraf : Kylián, Jirí; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa Jove companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Kylián, Jirí; Naharin, Ohad . Vestuari : Selma, Maribel; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Ballarí : Coll, Guillermina; Turull, Eduard; Tsur, Ygal Jerome; Sanz, Jesús; Rosas, Tana; Reyes, Lautaro Alejandro; Navarra, Núria; Montes, Elena; Miró, Gemma; Bergadà, Eulàlia; Biosca, Elisabet; Díaz, Gonzalo; García, Laia; Granell, Albert; Güell, Gemma; Marzotto, Alessandro; Mastroianni, Michele; Meerendonk, Matilde van der . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (33è : 2009).
07/07/2009.
Ballarí : Guerrero, Enrique; Anciola, Cristina de; Bustinduy, Lydia; Gallofré, Cristina; Alpañez, María Pilar; Villalta, Francisco; Cumplido, Jaume; Humet, Josep . Músic/a : Infiesta, Robert . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar . Coreògraf : Hanna, Jennifer; Duato, Nacho; Oller, Ramon; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Il·luminació : Albir, Mingo; Paré, Gabriel; Naharin, Ohad; Fischtel, Nicolás . Vestuari : Selma, Maribel; Duato, Nacho; Naharin, Ohad .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
30/06/1998.
Compositor/a : Ravel, Maurice . Coreògraf : Horta, Rui; Duato, Nacho; Stromgren, Jo; Iturrioz, Carlos; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Duato, Nacho; Kylián, Jirí . Il·luminació : Stromgren, Jo; Caboort, Joop; Azorín Serveis Escènics; Duato, Nacho; Fischtel, Nicolás . So : Azorín Serveis Escènics . Vestuari : Duato, Nacho; Visser, Joke; Comella, Uia; garnier, Catherine; Selma, Maribel . Ballarí : Hernández, Héctor Telémaco; Jelic, Aleska; Martín, Sonia; Sayago, Luís Eduardo; Schneider, Jan; Soler, Tamara; Bendini, Daniela; Sánchez, Ana M.; Roelofsen, Marijn; Hernández, Cleofé; Gómez, Iker; Fernandez, M. Eugenia; Cester, Elena; Canals, Marta; Galera, Gemma . Músic/a : Bonet, Maria del Mar; Baró, Nelsa; Painkiller; Autechre; Flugschädel; Pitch Shifter; Scorn; death prod; Grieg, Edvard; Fear Factory; Dall'Osto, Diego .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
09/03/2002.
Ballarí : Bustinduy, Lydia; García, Susana; Sasplugas, Olga; Alpañez, María Pilar; Anciola, Cristina de; Gallofré, Cristina; Guerrero, Enrique; Humet, Josep; Cervelló, Emilio; Villalta, Francisco; Cumplido, Jaume; Sitges-Sardà, Nora; Tomaso, Cosimo de . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar; Satie, Erik; Godani, Jacopo . Coreògraf : Duato, Nacho; Allard, Catherine; Godani, Jacopo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Il·luminació : Godani, Jacopo; Paré, Gabriel; Cámara, María de la; Fischtel, Nicolás; Naharin, Ohad . So : Suñe, Toni . Vestuari : Naharin, Ohad; Duato, Nacho; Godani, Jacopo; Allard, Catherine; Selma, Maribel . Músic/a : Bonet, Maria del Mar .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
20/02/1999.
Coreògraf : Bonachela, Rafael; Khan, Akram; Nogal, Lorena; Rodríguez, Manuel . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Kapoor, Anish; Nogal, Lorena . Il·luminació : Malone, Aideen; Cuenca, Victor . Vestuari : Rodríguez, Manuel; Nogal, Lorena; Nakano, Kimie; Naharro, Paca . Ballarí : Taugbol, Nils Enric; Blasco, José; Casasola, Anna; Cobas Rodríguez, Tanit; Deepen, Felix; Frau, Nicolàs; Garcia, Natalia; Lin, Mathilde; Martín, Andrea; Nel·lo, Francesc; Pérez, Marina; Ruíz, Luis Jerónimo; Sandoya, Celia; Watson, Luke . Músic/a : Sawhney, Nitin; Balagué, Ramón .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
29/07/2018.
Compositor/a : Schubert, Franz; Chopin, Frédéric . Coreògraf : Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Ramírez Sansano, Gustavo; Crespo, Luis . Il·luminació : Bueno, Avi Yona; Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Glas, Albert; Crespo, Luis . So : García Aguado, Marta . Vestuari : Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Naharin, Ohad; Levy, Rakefet; Blasi, Sorne . Producció : Gran Teatre del Liceu; Festival Grec; Institut del Teatre . Ballarí : Zana, Yarden; Achtari, Jasmine; Batalla, Carlota; Bebbington, Sky; Blanco, Martí; Cova, Francesca; Farran, Queralt; Fizona, Eduardo Ignacio; Jansana, Joan; Leiva Gnonnas, Kora; Martínez, Luís; Pazo, Patricia; Parra, Gabriel; Serra, Laia; Towa, Iwase; Verdura, Isaac . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
26/07/2023.
Ballarí : Bes, Manolo; Cidra, Bebeto; Menegon, Fabien . Músic/a : Hug, Martin; Maristany, Xavier; Farrés, Judit . Coreògraf : Cidra, Bebeto . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : Albertí, Xavier .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
25/01/2001.
Adaptació : Corchero, Andreu . Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Sofi . Escenografia : Estrany, Núria . Il·luminació : Corchero, Andreu . Vestuari : Sánchez, Andreu . Ballarí : Dorca, Xavier; Sal, Carles; Purtí, Joan; García, Elena; Ferran, Toti . Músic/a : Lee, Breda; Lemetre, Jean-Jacques; Nomi, Klaus .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
15/10/1992.
Direcció musical : Muñoz, Quiteria; Bardolet, Joel . Autor/a : Luca, Erri de ; Berger, John; Cave, Nick . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Purcell, Henry; Britten, Benjamin; Kurtag, Gyorgy; Haendel, Georg Friedich . Coreògraf : Muñoz, María; Porello, Federica; Castro, Leo; Vakulya, Zoltán; Fàbregas, Enric; Fiol, Miquel; Fusté, Ona; Ramis, Pep . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Viladomat, August; Ferrer, Irene . So : Thollot, Fanny . Vestuari : Puidevall i Plantés, Carme . Producció : Théâtre de l'Archipel - Scène Nationale de Perpignan; Mal Pelo; Mercat de les Flors . Cantant : Celenza, Giorgio; Muñoz, Quiteria; Sagastume, David; Corberán, Mario . Ballarí : Ramis, Pep; Fusté, Ona; Porello, Federica; Fàbregas, Enric; Fiol, Miquel; Vakulya, Zoltán; Castro, Leo; Muñoz, María . Músic/a : Titova, Masha; Guri, Jaume; Bardolet, Joel; Claret, Daniel .
Temporada: 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/05/2021.
Ballarí : Martínez, Xavier; Gimeno, Rufo; Soler, María José; Vilella, Susana; Gómez, Mar . Músic/a : Quintet de Vent Auditorium . Coreògraf : Martínez, Xavier; Gómez, Mar . Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Gómez, Mar .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00.
17/07/2000.
Coreògraf : García Font, Miquel . Direcció : García Font, Miquel . Intèrpret : Madaula, Jaume . Ballarí : Stemerding, Tiemen ; Poles, Nimrod ; Gómez, Maya; Vancells Pi, Laia ; Avilés Sarrias, Georgina ; Kerremans, Jori; Dobby, Emmanuel . Músic/a : Kalbarczyk, Justyna .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
11/07/2017.
Direcció musical : Nova, Riccardo . Direcció : Oliván, Roberto . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Suports audiovisuals : Akash Dixit . Producció : Mercat de les Flors; ROPA Roberto Olivan Performing Arts ; ICEC-Departament de Cultura de la Generalitat de Catalunya . Ballarí : López Arronis, María; Benyahya-Ounich, Ilies; Sánchez Mesa, Encarni; Oliván, Roberto . Músic/a : Icarus vs Muzak ensemble .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
02/04/2022.
Músic/a : Guillet, Michel; Coursin, Manuel . Ballarí : Gallerani, Chiara; Brau-Antony, Valérie . Coreògraf : Berrettini, Marco; Brau-Antony, Valérie; Gallerani, Chiara . Companyia : *Melk Prod. . Direcció : Berrettini, Marco . Il·luminació : Faucher, Bruno .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
11/03/2007.
Adaptació : Maristany, Xavier . Coreògraf : Boluda, Amèlia . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Boluda, Amèlia . Escenografia : Cimarro, Constancio . Il·luminació : Anglada, Pere . Vestuari : Bertran, Mercè; Ferrer, Maite . Ballarí : Ovares, Carlos; Plana, Núria; Calvitti, Viviane; Burlet, Martina; Cidra, Bebeto . Músic/a : Maristany, Xavier .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
Teatro de la Ciudad.
(México D.F.).
12/03/1992.
Músic/a : Nel·lo, Daniel; Crespo, David; Fuks, Martín; Swanson, Miriam . Ballarí : Navarrete, Teresa; Castro, Susana; García Sáez, Mario; Cabeza de Vaca, María; Welckert, Guillermo; García Angulo, Maria Àngels . Compositor/a : Serradesanferm, Guim; Crespo, David . Coreògraf : Welckert, Guillermo; Cabeza de Vaca, María; García Sáez, Mario; García Angulo, Maria Àngels; Navarrete, Teresa; Castro, Susana . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Erre que Erre Danza . Escenografia : Mheen, Irene van de . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Erre que Erre Danza . Suports audiovisuals : Morales, Guillem . Producció : Bergamo, Margherita .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
02/12/2006.
Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Estrany, Núria . Il·luminació : Luque, Mario . So : Mateus, Agnès . Ballarí : Otaño, Botxi; Barrenechea, Bea; Randisi, Sílvia; Arnal, Ramon; Salas, Carles . Músic/a : Mariño, Leo; Catelli, Mario .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
07/10/1993.
Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Il·luminació : Rey, Ramón . So : Toda, Albert; Rodríguez, Xavier . Vestuari : Sil, Teresa . Ballarí : Vilana, Catalina; García, Juan Carlos; Ferrer, Neus; Cidra, Carlos Alberto . Músic/a : Serrante, Jorge; Górecki, Henryk; Mainetti, Pablo .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
29/09/1994.
Ballarí : Corchero, Andrés . Autor/a : Goethe, Johann Wolfgang; Corchero, Andrés . Compositor/a : Beethoven, Ludwig van; Formosa, Feliu . Coreògraf : Corchero, Andrés . Direcció : Corchero, Andrés; Formosa, Feliu . Músic/a : Farré, Miquel .
Temporada: 1992/93; 1997/98;
Estrena:
Mercat de les Flors .
(Barcelona).
11/02/1993.
Adaptació : Requena, Juan . Compositor/a : Janiak, Savi; Requena, Juan . Coreògraf : Carmona, Jesús . Companyia : Compañia Jesús Carmona . Direcció : Carvajal, Ferran; Carmona, Jesús . Escenografia : Martínez, Carmen . Il·luminació : Pérez, David . So : Janiak, Savi . Vestuari : García Andújar, Rosa . Producció : Gachi Pisani . Cantant : Valencia, José . Ballarí : Reyes, Ángel; Arencibia, Daniel; Fenollar, Joan; Cortés, Borja; Alarcón, José; Puertas, Rubén; Carmona, Jesús . Músic/a : Requena, Juan; Masaedo, Manu .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
29/10/2021.
Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit; Carmona, Lluís . Direcció : Rovira, Maria . Escenografia : Sales, Joanitû . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Sein, Eugeni . Producció : Herrera, Montse . Ballarí : Rovira, Maria; Ros, Norma; Vinyes, Natàlia; Dale, Giovanna; Català, Núria . Músic/a : Martínez, Ernest; Lorenzo, Maria Rosario; Encinas, Alfons; Rectoret, Joan; Carmona, Lluís; Alabau, Joaquim; Maristany, Jaume .
Temporada: 1994/95; 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
28/03/1995.
Ballarí : Sol Picó; Rocamora, Valentí . Músic/a : Tejero, Mireia; Rectoret, Joan; Pegenaute, Jordi; Ros, Mercè . Coreògraf : Sol Picó Companyia de Dansa . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Sol Picó Companyia de Dansa . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Civil, Valeria; Picó, Sol . Intèrpret : Manrique, Joan .
Temporada: 2008/09; 2009/10;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
05/03/2009.
Músic/a : Rosell, Oriol; Roblas, Marta; Carboneras, Julià . Autor/a : Rosell, Oriol . Cantant : Mesa, Jorge ("El Pirata") . Ballarí : Lérida, Juan Carlos . Compositor/a : Rosell, Oriol; Carboneras, Julià; Roblas, Marta . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : Derivat . Direcció : Rosell, Oriol; Lérida, Juan Carlos . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Wohrmann, Sephan . Suports audiovisuals : Coma, Albert . Producció : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
04/05/2007.
Autor/a : Boza, Inés . Compositor/a : Valle, Giulia . Coreògraf : Sun, Junyi; Pérez Mora, Carla; Mira, Toni; Calvitti, Viviane; Boza, Inés . Companyia : Senza Tempo . Direcció : Boza, Inés . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Gil, Ganecha . So : Villar, Òscar . Vestuari : Compte, Míriam . Producció : Mercat de Música Viva de Vic; Festival Sismògraf; Senza Tempo; Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016) . Ballarí : Sun, Junyi; Pérez Mora, Carla; Mira, Toni; Calvitti, Viviane; Boza, Inés . Músic/a : Valle, Giulia; Líbera; Pastor, David; Selnik, Pablo; Arizu, Edurne; Cordobés, Josep .
Temporada: 2016/17; 2015/16;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
02/07/2016.
Autor/a : Torres, Roberto . Compositor/a : Aguilar, Samuel . Coreògraf : Hurtado, Paloma; Quintana, Paula; Torres, Roberto; Morales, Daniel . Companyia : Cia. Nómada . Direcció : Torres, Roberto . Il·luminació : Morales, Grace . Vestuari : Pinillos, Yaiza . Suports audiovisuals : Acosta, Yudi . Producció : Centro Insular de Artes Escénicas . Ballarí : Hurtado, Paloma; Morales, Daniel; Quintana, Paula . Músic/a : Aguilar, Samuel; Jaubert, Miguel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Compositor/a : Reich, Steve . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas . Direcció : Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie . Escenografia : Versweyveld, Jan . Il·luminació : Versweyveld, Jan . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Noten, Dries Van . Producció : Sadler's Wells; De Munt / La Monnaie . Intèrpret : Valero Martínez, Marta; Garrigó, Carme . Ballarí : Blomqvist, Linda; Akhmetzyanova, Polina; Youn, Sue-Yeon; Wissen, Samantha van; Truszkowski, Jakub; Torrice, Marco; Shyshko, Igor; Antoncic, Bostjan; Coronado, Marta; Dolven, Tale; Garbin, Carlos; Ikeda, Fumiyo; Ortega, Sandra . Músic/a : Ictus ; Gualda, Isabel; Vich, Miquel; Pons, Cristian; Montané, Pau; Cornudella, Pere; Rodríguez, Alba; Martínez, Rubén; Weilacher, Michael; Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie; Percussionistes ESMUC .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
27/03/2014.
Músic/a : Vilà, Albert; Tassa, Joan; López, Manolo; Farré, Javier . Ballarí : Vilamitjana, Eva; Pérez, Rosa; Gómez, Isabel; Cendoya, Vero . Compositor/a : Tassa, Joan; Vilà, Albert . Coreògraf : Vilamitjana, Eva . Companyia : Companyia Eva Vilamitjana . Direcció : Vilamitjana, Eva .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Can Rull.
(Sabadell).
20/04/2001.
Autor/a : Velarde, Amaranta . Adaptació : Fratini, Roberto . Compositor/a : Saavedra, Juan Cristóbal . Coreògraf : Velarde, Amaranta . Direcció : Velarde, Amaranta . Il·luminació : Horneman, Horne . Producció : Festival d'estiu Grec; Mercat de les Flors . Ballarí : Saavedra, Juan Cristóbal; Velarde, Amaranta ; Jiménez, Guillem . Músic/a : Saavedra, Juan Cristóbal .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
05/07/2022.
Músic/a : Barcelona 216 . Ballarí : Dahrendorf, Sabine; Torres, Mireia; Machado, Sílvia; Rodríguez, Maria M.; Ordóñez, Alfonso; Martínez, Xavier; Rocamora, Valentí . Compositor/a : Hindemith, Paul . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa; Barcelona 216; Festival de Músiques Contemporànies de Barcelona; Centre de Cultura Contemporània de Barcelona (CCCB) . Direcció : Martínez Izquierdo, Ernest; Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Maynés, Adrià; Cruelles, Josep; Herrero, Mario . Il·luminació : Dahrendorf, Sabine; Valera, Evaristo . Vestuari : Sein, Eugeni .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Convent dels Àngels.
(Barcelona).
29/10/1998.
Ballarí : Picó, Sol; Vadell, Carme . Músic/a : Tejero, Mireia; Ros, Mercè . Coreògraf : Picó, Sol; Tejero, Mireia . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Picó, Sol .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Plaça Major.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (17a : 1997 : Tàrrega).
11/09/1997.
Músic/a : Guillem, Ezequiel; Fernández, Agustí . Ballarí : Peña, Álvaro de la; Lloberas, Francisco; Oller, Ramon; Renalies, Carme; Pérez-Cabrero, Alícia; Morin, Anne; Lügstenmann, Cristina; Cardoner, Jordi . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, José . Il·luminació : Blancher, Joan Anton . Vestuari : Dube, Joan LLuís .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Cicle Dansa a Catalunya-86.
16/04/1986.