Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 179
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Sánchez, Anna . Músic/a : Fruitós, Lluc . Compositor/a : Fruitós, Lluc . Coreògraf : Fruitós, Lluc; Cendoya, Vero . Direcció : Fruitós, Lluc; Cendoya, Vero . Ballarí : Cendoya, Vero .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'05 / 2+1. Festival de Dansa de Terrassa (3a : 2005).
07/10/2005.
Companyia : Cia. Aïda Colmenero Díaz . Direcció : Colmenero Díaz, Aída . Escenografia : Colmenero Díaz, Aída . Vestuari : Yakart Association . Suports audiovisuals : Traoré, Siaka S. . Producció : Yakart . Ballarí : Thioune, Rokhaya; Mbye, Amie . Músic/a : Codou, Yande .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
07/07/2021.
Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Il·luminació : Viladomat, August . Producció : Mal Pelo; Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Muñoz, María . Músic/a : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/02/2016.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Coreògraf : Cucó, Laia . Ballarí : Cucó, Laia . Músic/a : Cucó, Gerard .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Antiga fàbrica de la Chartreuse .
(Tarragona).
06/05/2023.
Coreògraf : Caruge, Grichka . Companyia : The Jokerz Company; Cie Grichka Caruge . Direcció : Fernández, Arias; Barrios, Nahuel; Pacheco, Sylvia; Folch, Alba . Producció : FLOW – Centre Eurorégional des Cultures Urbaines; Cie Art-Track ; IADU La Villette . Ballarí : Pacheco, Sylvia; Caruge, Grichka; Belleka, Pierre; Barrios, Nahuel; Fernández, Arias; Folch, Alba . Músic/a : Pacheco, Alex .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
18/12/2021.
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Ballarí : Brncic, Constanza; Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Músic/a : Fernández, Agustí; Saura, Joan; Villavecchia, Liba . Autor/a : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Cantant : Poveda, Miguel . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Companyia Andrés Corchero; Sitges Teatre Internacional . Direcció : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Producció : Prat, Montse . Intèrpret : Valente, José Ángel .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001).
01/06/2001.
Autor/a : Màcia Vicent, Paco . Compositor/a : Doénado, el Ur . Coreògraf : Robadura Dansa . Companyia : Companyia Robadura Dansa . Escenografia : Reddering, Karen . Il·luminació : García, Agustí . So : Doénado, el Ur; Martínez, Aureli . Vestuari : Bretones, Antonia; Nubiola, Nico; Vidal, Assumpta . Ballarí : Muntaner Bonet, Mònica; Hernández Andrés, Lipi; Marín Aristegui, Gurene; Màcia Vicent, Paco . Músic/a : Doénado, el Ur .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
27/11/1992.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Autor/a : García Font, Miquel; Chornet, Marc . Compositor/a : García Font, Miquel . Direcció : García Font, Miquel . Escenografia : Queralt, Pol; García Font, Miquel . Il·luminació : Queralt, Pol; García Font, Miquel . Vestuari : Institut Europeu de Disseny . Producció : Garcia Rovelló, Maria . Intèrpret : Madaula, Jaume . Ballarí : Dobby, Emmanuel ; Avilés Sarrias, Georgina ; Gómez, Maya; Kalbarczyk, Justyna ; Kerremans, Jori; Stemerding, Tiemen ; Poles, Nimrod ; Vancells Pi, Laia . Músic/a : Cardenal, Daniel; Baena, Albert; Camacho, Flàvia; Cor Ciutat de Mataró; Cabero, Albert .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
11/07/2017.
Músic/a : Riera, Jordi . Ballarí : Corchero, Andrés; Torrent, Carme; Brncic, Constanza; Muñoz, Rosa . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Companyia Andrés Corchero . Direcció : Corchero, Andrés . Escenografia : Rocosa, Jordi . Vestuari : Rocosa, Jordi .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Platja de Sant Sebastià.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (28a : 1997).
14/06/1997.
Autor/a : Távora, Salvador . Direcció : Távora, Salvador . Escenografia : Távora, Salvador . So : Toda, Albert . Intèrpret : Moteseririn, Angel; Murillo, Fany; Távora, Concha; Romero, Evaristo . Cantant : Vera, Manuel; Távora, Concha . Ballarí : Recio, Lourdes; Alcántara, Inma; Tello, Inma; Alvarez, Leonor; Murillo, Fany; Lorenzo, Yolanda; Romero, Juan . Músic/a : Távora, Salvador; Sanchís, Vicente .
Temporada: 1988/89;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
07/12/1988.
Ballarí : Eupierre, Alexis . Músic/a : Egea, Marc . Compositor/a : Egea, Marc . Coreògraf : Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa .
Temporada: 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
16/10/2002.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Casanovas, Jordi; Corchero, Andrés; Fàbregas, Enric; Muñoz, María; Ramis, Pep; Castro, Leo; Brncic, Constanza . Autor/a : Cocteau, Jean; Cocteau, Jean; Mal Pelo . Músic/a : Noble, Steve; Ward, Alex . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Mal Pelo . Companyia : Govern de les Illes Balears; Festival Grec de Barcelona; Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Escenografia : Miserachs, Adrià; Ramis, Pep . So : Polls, Àlex . Vestuari : Solé, Rosa .
Temporada: 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
26/07/2003.
Direcció musical : Chapi . Autor/a : Picó, Sol . Compositor/a : Chapi . Coreògraf : Picó, Sol . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Rojo, Ximo . Vestuari : Reig, Joan Miquel . Producció : Conselleria d’Educació, Cultura i Esports de la Generalitat Valenciana; Tots a una veu; Institut Valencià de Cultura . Intèrpret : Maestre, Irene; Dènia, Carles . Ballarí : Di Calogero, Lorenza; Cerdeiriña, Alba; García, Albert; Gisbert, Rocío; Martínez, Luís; Maestre, Irene; Reig, Alícia; Peinado, Rubén . Músic/a : Banda Chapicó .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
13/03/2021.
Autor/a : Brodas Bros . Coreògraf : Brodas Bros . Direcció : Fruitós, Lluc . Escenografia : Desilence Studio . Il·luminació : García, Jorge; Carrizo, Marc . Ballarí : Pons, Clara; Pons, Berta; Fruitós, Lluc; Fruitós, Pol; Carrizo, Marc . Músic/a : Clozee; Arturo Calvo; Fruitós, Lluc .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Dansa. Quinzena metropolitana.
24/10/2020.
Músic/a : Noble, Steve . Ballarí : Muñoz, María . Autor/a : Berger, John; Mal Pelo . Compositor/a : Noble, Steve . Companyia : Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona; Temporada Alta; Sitges Teatre Internacional . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep . Escenografia : Ramis, Pep; Miserachs, Adrià; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón . So : Polls, Àlex .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Retiro.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (33a : 2002).
31/05/2002.
Ballarí : Muñoz, María . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Muñoz, María . Direcció : Muñoz, María . Il·luminació : Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Puigdevall i Plantés, Carme; Ros, Montserrat . Suports audiovisuals : Robirola, Lluís; Font, Núria . Producció : Mal Pelo . Músic/a : Tepfer, Dan .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2015/16; 2016/17; 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 05.
14/07/2005.
Músic/a : Reiter, Eva; Golani, Israel . Ballarí : Sabaté, Joaquim; Vega, Elena de . Autor/a : Dokter, Caroline . Cantant : Sabaté, Joaquim; Vega, Elena de . Compositor/a : Cavalli, Francesco; Rossi, Luigi; Huygens, Constantijn; Marini, Biagio; Uccellini, Marco; Caccini, Giulio; Monteverdi, Claudio; Mazzocchi, Domenico; Kapsberger, Johann Hieronymus; Ortiz, Diego; Frescobaldi, Girolamo . Coreògraf : Sabaté, Joaquim . Direcció : Golani, Israel . Escenografia : Ament, Daan . Vestuari : Magrangeas, Françoise . Suports audiovisuals : Marques, Roberta .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'Òpera de Butxaca i Noves Creacions (10a : 2005 : Barcelona). Cicle Països Baixos.
08/11/2005.
Ballarí : Gómez, Sònia; Toloza, Txalo . Autor/a : Gómez, Sònia . Músic/a : Léonard, Manu . Compositor/a : Djd!; Léonard, Manu . Coreògraf : Gómez, Sònia . Companyia : L'Espai; M.O.M./El Vivero . Escenografia : Emily . Vestuari : Emily . Producció : Gómez, Sònia .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
31/03/2005.
Compositor/a : Jonas & Lander . Companyia : Jonas & Lander . Direcció : Jonas & Lander . Escenografia : Torrao, Rita . Il·luminació : Daniel, Rui . So : Pedreira, Joao . Vestuari : Rocha de Carvalho, Fabio; Jonas . Producció : Teatro Académico Gil Vicente; Cine-Teatro Avenida; Centro Cultural de Belém . Cantant : Jonas . Ballarí : Patrick, Lander; Campos, Catarina; Sousa, Melissa; Seivwright, Lewis; Jonas . Músic/a : Valentim, Tiago; Aloelela, Yami; Barbosa, Acácio; Duarte Martins, António .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
20/10/2022.
Direcció musical : Macías Navarro, Lucas . Autor/a : Sandig, Jochen; Waltz, Sasha; Drum, Christopher . Compositor/a : Beethoven, Ludwig van; Noguera, Diego . Coreògraf : Waltz, Sasha . Il·luminació : Hauk, Martin . Vestuari : Skodzig, Bernd; Polucci, Federico . Producció : Sasha Waltz & Guests . Ballarí : Randrianantenaina, Zaratiana; Queliz, Sasa; Puodziunas, Virgis; Nederlof, Sean; Männima, Jaan; Leso, Annapaola; Hwang, Hwanhee; Georgitsopoulou, Eva ; Gao, Tian; Ernesto, Edivaldo; Dicuonzo, Rosa; Deluy, Clémentine; Rodríguez, Orlando . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
05/07/2023.
Ballarí : Cardoner, Jordi; Wenzel, Uwe; Jodar, Toni; Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia; Alcaraz, Jordi . Coreògraf : Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Llongueras, Jordi . Vestuari : Amat, Frederic . Músic/a : Santos, Carles .
Temporada: 1988/89; 1989/89;
Estrena:
Palau Poliesportiu .
(Amposta).
04/11/1988.
Autor/a : Amat, Frederic; Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Compositor/a : Santos, Carles . Coreògraf : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Direcció : Piquer, Xavier; Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Llongueras, Jordi . Vestuari : Amat, Frederic . Producció : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Teatre Lliure . Ballarí : Corrales, Daniel; Azzopardi, Lydia; Wenzel, Uwe; Alcaraz, Joan; Guerrini, Giuliano; Cardoner, Jordi; Jodar, Toni; Mazagatos, Jonatan de Luis; Masclans, Salvador; Mastroianni, Michele; Pérez, Oscar; Pineda, Alberto; Washington, Charles; Gimeno, Virgínia; Gelabert, Cesc . Músic/a : Banda Municipal de Barcelona; Santos, Carles .
Temporada: 2010/2011;
Estrena:
Teatre Lliure. Montjuïc.
(Barcelona).
16/09/2010.
Músic/a : Rega, Pablo; Costa-Monteiro, Alfredo; Davis, Matt . Ballarí : Torrent, Carme; Brncic, Constanza; Galí, Jordi; Mas, Jordi; Asencio, Sofia . Companyia : La Sospechosa . Il·luminació : Blanch, Oriol .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Institut del Teatre de Barcelona.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa.
29/04/2006.
Ballarí : Moresco, Clàudia; Mira, Toni; Gómez, Vicente . Compositor/a : Vilallonga, Cristina . Coreògraf : Mira, Toni; Moreso, Claudia . Companyia : Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Selma, Eva . Músic/a : Gianotti, Cece; Vilallongo, Cristina; Vilallongo, Alfons; Martí, Juan .
Temporada: 1993/94; 1994/95; 1996/97; 2001/02;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
04/03/1994.
Coreògraf : Wade, Jeremy . Direcció : Wade, Jeremy . Il·luminació : Caballero, Daniel ; Bolinches, Edu; Aranda, Xabier . Ballarí : Wade, Jeremy ; Stoklosa, Marysia . Músic/a : Dougherty, Brendan ; Dempster, Loren .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (32è : 2008).
03/07/2008.
Músic/a : Maristany, Xavier . Ballarí : Guerrero, Enrique; Ramírez, Gustavo; Fernández, Carlos; Suñol, Noemí; Noales, Asun; Ventura, Montse . Compositor/a : Palandaries, Artur; Beethoven, Ludwig van; Maristany, Xavier . Coreògraf : Valdivia, Dinora; Mira, Toni; Oller, Ramon; Boluda, Amèlia . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Boluda, Amèlia . Escenografia : Obon, Vicenta; Gueilburt, Lluís . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Salvans, Maribel; Soler, Carles; Herrero, Angelina .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (16a : 1996 : Tàrrega).
06/09/1996.
Ballarí : Gómez, Robert; Lee, Paul; Keskinen, Annamari; Macquet, Arnaud; Miró, Raquel; Muñoz, Paloma; Albanese, Sílvia; Nogal, Lorena; Badalamenti, Gaetano; Perela, Loïc; Vermijs, Rocco; Enrich, Sara; Guiu Sagarra, Núria; García Font, Miquel . Músic/a : Mercader, Nan . Adaptació : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus; Vivaldi, Antonio; Martínez Ñoño, Antonio . Coreògraf : Baeza, Ramón; Ivgi, Uri; Sánchez, Montse; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine; Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Escenografia : Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Il·luminació : Naharin, Ohad; Barratxina, Peni; Caboort, Joop; Kurth, Alex . Vestuari : Ivgi, Uri; Increpación Danza; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
29/06/2006.
Coreògraf : Coll, Guillermina . Companyia : Concert Dansa Dark . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Coll, Guillermina; Van de Meerendonk, Mathilde . Ballarí : Lacalle, Ángeles; Gómez, Toni; Moya, Elisenda; Plana, Núria; Sáez, Cristina; Coll, Guillermina; Marín, Sandra . Músic/a : Besses, Antoni .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
28/04/1994.
Ballarí : Gelabert, Cesc . Músic/a : Santos, Carles . Companyia : Carles Santos i Cesc Gelabert .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural de la Fundació La Caixa.
(Granollers).
11/10/1985.
Ballarí : Salazar, Carmelo; Corchero, Andrés; Aragay, Tomàs . Músic/a : Villavecchia, Liba; Saura, Joan; Fernández, Agustí . Compositor/a : Fernández, Agustí; Saura, Joan; Villavecchia, Liba . Coreògraf : Corchero, Andrés; Salazar, Carmelo; Aragay, Tomàs . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz . Producció : Felip, Txell .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Atlas 2006 (1a : Barcelona / Sabadell).
25/11/2006.
Músic/a : Guillem, Ezequiel; Fernández, Agustí . Ballarí : Peña, Álvaro de la; Lloberas, Francisco; Oller, Ramon; Renalies, Carme; Pérez-Cabrero, Alícia; Morin, Anne; Lügstenmann, Cristina; Cardoner, Jordi . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, José . Il·luminació : Blancher, Joan Anton . Vestuari : Dube, Joan LLuís .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Cicle Dansa a Catalunya-86.
16/04/1986.
Ballarí : Picó, Sol; Vadell, Carme . Músic/a : Tejero, Mireia; Ros, Mercè . Coreògraf : Picó, Sol; Tejero, Mireia . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Picó, Sol .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Plaça Major.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (17a : 1997 : Tàrrega).
11/09/1997.
Músic/a : Barcelona 216 . Ballarí : Dahrendorf, Sabine; Torres, Mireia; Machado, Sílvia; Rodríguez, Maria M.; Ordóñez, Alfonso; Martínez, Xavier; Rocamora, Valentí . Compositor/a : Hindemith, Paul . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa; Barcelona 216; Festival de Músiques Contemporànies de Barcelona; Centre de Cultura Contemporània de Barcelona (CCCB) . Direcció : Martínez Izquierdo, Ernest; Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Maynés, Adrià; Cruelles, Josep; Herrero, Mario . Il·luminació : Dahrendorf, Sabine; Valera, Evaristo . Vestuari : Sein, Eugeni .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Convent dels Àngels.
(Barcelona).
29/10/1998.
Autor/a : Bouillet, Sylvain . Il·luminació : Guyonnet, Pauline . Producció : Les Hivernales CDCN (centre de desenvolupament coreogràfic nacional) d’Avinyó; Le Cratère scène nationale d’Alès . Ballarí : Bouillet, Sylvain; Bouillet, Charlie . Músic/a : Ruetschire, Christophe .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
24/10/2020.
Autor/a : Velarde, Amaranta . Adaptació : Fratini, Roberto . Compositor/a : Saavedra, Juan Cristóbal . Coreògraf : Velarde, Amaranta . Direcció : Velarde, Amaranta . Il·luminació : Horneman, Horne . Producció : Festival d'estiu Grec; Mercat de les Flors . Ballarí : Saavedra, Juan Cristóbal; Velarde, Amaranta ; Jiménez, Guillem . Músic/a : Saavedra, Juan Cristóbal .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
05/07/2022.
Músic/a : Vilà, Albert; Tassa, Joan; López, Manolo; Farré, Javier . Ballarí : Vilamitjana, Eva; Pérez, Rosa; Gómez, Isabel; Cendoya, Vero . Compositor/a : Tassa, Joan; Vilà, Albert . Coreògraf : Vilamitjana, Eva . Companyia : Companyia Eva Vilamitjana . Direcció : Vilamitjana, Eva .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Can Rull.
(Sabadell).
20/04/2001.
Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit Companyia de Dansa . Il·luminació : Pesanha, Sergio; Inglés, Eduard; Álvarez, José Luis . Cantant : Garcia-Munté, Sílvia . Ballarí : Planas, Anna; Pons, Susana; Ros, Norma; Vilamitjana, Eva; Rovira, Maria; Tenias, Laura; Vendrell, Ester; Peraire, Cristina; Pearson, Candence; Morató, Jaume; Grajera, Joan; Giménez, Rufo; Fonseca, Fedora . Músic/a : Roig, Òscar; Les Palau, Enric; Carmona, Lluís M; Caballero, Sergio .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
25/01/1996.
Ballarí : La Porta . Músic/a : Orquestra del Caos . Intèrpret : Vilardebó, Arnau .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97. Dies de dansa.
20/07/1997.
Coreògraf : El Ameri, Andrea . Escenografia : Bernardo, Sol de . So : García, Rosa . Vestuari : Bernardo, Sol de . Ballarí : El Ameri, Andrea . Músic/a : García, Rosa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
L'Estruch.
(Sabadell).
03/12/2022.
Ballarí : Argüelles, Avelina; Muñoz, Rosa; Muñoz, Damián; Hernández, Lipi; Gutiérrez, Emili; Corchero, Andrés; Martínez, Maribel; Mira, Toni; Carrasco, Marta; Oller, Ramon; Sánchez, Montse; Navarrete, Teresa . Músic/a : Ketama; Serrat, Joan Manel . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Fundació Teatre Lliure . Il·luminació : Fraga, César . Producció : Álvarez, Olga . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
01/02/2002.
Compositor/a : Reich, Steve . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas . Direcció : Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie . Escenografia : Versweyveld, Jan . Il·luminació : Versweyveld, Jan . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Noten, Dries Van . Producció : Sadler's Wells; De Munt / La Monnaie . Intèrpret : Valero Martínez, Marta; Garrigó, Carme . Ballarí : Blomqvist, Linda; Akhmetzyanova, Polina; Youn, Sue-Yeon; Wissen, Samantha van; Truszkowski, Jakub; Torrice, Marco; Shyshko, Igor; Antoncic, Bostjan; Coronado, Marta; Dolven, Tale; Garbin, Carlos; Ikeda, Fumiyo; Ortega, Sandra . Músic/a : Ictus ; Gualda, Isabel; Vich, Miquel; Pons, Cristian; Montané, Pau; Cornudella, Pere; Rodríguez, Alba; Martínez, Rubén; Weilacher, Michael; Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie; Percussionistes ESMUC .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
27/03/2014.
Autor/a : Torres, Roberto . Compositor/a : Aguilar, Samuel . Coreògraf : Hurtado, Paloma; Quintana, Paula; Torres, Roberto; Morales, Daniel . Companyia : Cia. Nómada . Direcció : Torres, Roberto . Il·luminació : Morales, Grace . Vestuari : Pinillos, Yaiza . Suports audiovisuals : Acosta, Yudi . Producció : Centro Insular de Artes Escénicas . Ballarí : Hurtado, Paloma; Morales, Daniel; Quintana, Paula . Músic/a : Aguilar, Samuel; Jaubert, Miguel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Autor/a : Boza, Inés . Compositor/a : Valle, Giulia . Coreògraf : Sun, Junyi; Pérez Mora, Carla; Mira, Toni; Calvitti, Viviane; Boza, Inés . Companyia : Senza Tempo . Direcció : Boza, Inés . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Gil, Ganecha . So : Villar, Òscar . Vestuari : Compte, Míriam . Producció : Mercat de Música Viva de Vic; Festival Sismògraf; Senza Tempo; Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016) . Ballarí : Sun, Junyi; Pérez Mora, Carla; Mira, Toni; Calvitti, Viviane; Boza, Inés . Músic/a : Valle, Giulia; Líbera; Pastor, David; Selnik, Pablo; Arizu, Edurne; Cordobés, Josep .
Temporada: 2016/17; 2015/16;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
02/07/2016.
Músic/a : Rosell, Oriol; Roblas, Marta; Carboneras, Julià . Autor/a : Rosell, Oriol . Cantant : Mesa, Jorge ("El Pirata") . Ballarí : Lérida, Juan Carlos . Compositor/a : Rosell, Oriol; Carboneras, Julià; Roblas, Marta . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : Derivat . Direcció : Rosell, Oriol; Lérida, Juan Carlos . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Wohrmann, Sephan . Suports audiovisuals : Coma, Albert . Producció : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
04/05/2007.
Ballarí : Sol Picó; Rocamora, Valentí . Músic/a : Tejero, Mireia; Rectoret, Joan; Pegenaute, Jordi; Ros, Mercè . Coreògraf : Sol Picó Companyia de Dansa . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Sol Picó Companyia de Dansa . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Civil, Valeria; Picó, Sol . Intèrpret : Manrique, Joan .
Temporada: 2008/09; 2009/10;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
05/03/2009.
Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit; Carmona, Lluís . Direcció : Rovira, Maria . Escenografia : Sales, Joanitû . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Sein, Eugeni . Producció : Herrera, Montse . Ballarí : Rovira, Maria; Ros, Norma; Vinyes, Natàlia; Dale, Giovanna; Català, Núria . Músic/a : Martínez, Ernest; Lorenzo, Maria Rosario; Encinas, Alfons; Rectoret, Joan; Carmona, Lluís; Alabau, Joaquim; Maristany, Jaume .
Temporada: 1994/95; 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
28/03/1995.
Adaptació : Requena, Juan . Compositor/a : Janiak, Savi; Requena, Juan . Coreògraf : Carmona, Jesús . Companyia : Compañia Jesús Carmona . Direcció : Carvajal, Ferran; Carmona, Jesús . Escenografia : Martínez, Carmen . Il·luminació : Pérez, David . So : Janiak, Savi . Vestuari : García Andújar, Rosa . Producció : Gachi Pisani . Cantant : Valencia, José . Ballarí : Reyes, Ángel; Arencibia, Daniel; Fenollar, Joan; Cortés, Borja; Alarcón, José; Puertas, Rubén; Carmona, Jesús . Músic/a : Requena, Juan; Masaedo, Manu .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
29/10/2021.