Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
61 - 70 de 159
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Compositor/a : Lomas, Raúl . Coreògraf : Bilbao, Matxalen . Direcció : Bilbao, Matxalen . Escenografia : Bilbao, Matxalen . Il·luminació : Quijera, Olivier . Suports audiovisuals : González, Víctor; Basañez, Paul . Intèrpret : Greco, Bego; Martín, Maria; Andrés, Pilar; Bilbao, Matxalen .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
20/05/2008.
Autor/a : Hurtado, Abraham . Compositor/a : Roca, Iván; Arbeit, Jochen . Coreògraf : Verastegui, Sofía; Rovisco, Vania; Nishiwaki, Kotomi; Mayer, Anne Maud; López, Maureen; Labrador, Anabel . Companyia : Colectivo Forzar Salida . Direcció : Hurtado, Abraham . Escenografia : Hurtado, Abraham; Conesa, Juan . Vestuari : Conesa, Juan; Hurtado, Abraham . Suports audiovisuals : Hurtado, Abraham . Producció : Pioli, Danilo . Intèrpret : Rovisco, Vania; Nishiwaki, Kotomi; Mayer, Anne Maud; López, Maureen; Labrador, Anabel; Verastegui, Sofía .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
19/10/2007.
Músic/a : Marín, Miguel . Ballarí : Navarrete, Teresa; García Sáez, Mario . Compositor/a : Marín, Miguel . Coreògraf : García Sáez, Mario; Navarrete, Teresa . Companyia : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Erre que Erre Danza . Suports audiovisuals : Salas, Ricardo .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (2a : 2007 : Barcelona).
28/02/2007.
Companyia : Compagnie DCA - Philippe Decouflé . Direcció : Benamirouche, Lahlou; Decouflé, Philippe . Escenografia : Verbraeken, Pierre-Jean . Il·luminació : Besombes, Patrice . So : Spirli, Jean-Pierre . Vestuari : Malo, Jean . Suports audiovisuals : Radanovic, Laurent; Simola, Olivier; Waksmann, Christophe . Producció : Kanagawa Arts Foundation /DCA . Ballarí : Waksmann, Christophe; Ito, Kaori; Kim, Miya; Corbel, Muriel; Naudet, Alexandra; Clastres, Geneviève; Soejima, Aya; Jiang, Yang; Lu, Xinyun; André, Jean-Baptiste; Kohama, Mashiro; Fei, Bo; Simola, Olivier; Chivot, Stéphane . Músic/a : Terzi, Dit; Touzi, Claire .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
08/06/2004.
Autor/a : Olea, Mabel . Coreògraf : Olea, Mabel . Companyia : Cia Mabel Olea . Direcció : Olea, Mabel . Escenografia : Font, Guillem . Il·luminació : Font, Guillem; Olea, Mabel . So : Font, Guillem . Vestuari : Ros, Joan . Suports audiovisuals : López, Andrea . Ballarí : Cobas, Tanit; Tato, Paula; Riera, Eira; Olea, Mabel; Jurado, Maria; Tervonen, Hanna .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
21/05/2022.
Autor/a : Almirall, Marta; Mbengue, Anna . Compositor/a : Bamba, Ismael; Taylor, Oscar . Coreògraf : Mbengue, Anna; Almirall, Marta . Direcció : Almirall, Marta . Escenografia : Cadafalch, Roman . Il·luminació : Fàbregas, Andreu . Vestuari : Salgado, Marcela . Suports audiovisuals : Cadafalch, Roman . Producció : Roseland Musical; Festival Grec . Ballarí : Ripoll, Guillem; Gómez, Marta; Sarr, Yahya; Induráin, Maragda; Mbengue, Anna; Salvador, Miriam .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
19/07/2023.
Companyia : Companyia Marta Carrasco . Direcció : Carrasco, Marta; Quintana, Manel . Escenografia : Aguilar, Dario; Carrasco, Marta; Fernández, Pau . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . So : Valldeperas, Joan; Cayla, Guillaume . Vestuari : Fernández, Pau . Suports audiovisuals : Prados, Jose . Producció : Companyia Marta Carrasco; Temporada Alta; Centre Cultural Vilanova del Vallès . Ballarí : Hurtado, Albert; Carrasco, Marta .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Granollers).
27/02/2021.
Compositor/a : Roca, Oriol . Coreògraf : Rubirola, Anna; Colacrai, Cecilia; Querol, Mireia de; Sekirnik, Ursa . Companyia : Big Bouncers . Direcció : Big Bouncers . Escenografia : Alejandre, Manuel . Il·luminació : Serra, Joana . So : Roca, Oriol . Vestuari : Alejandre, Maria . Suports audiovisuals : Pérez-Martín, Tristán . Producció : Mercat de les Flors . Ballarí : Querol, Mireia de; Colacrai, Cecilia; Sekirnik, Ursa; Rubirola, Anna .
Temporada: 2019/20; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
27/12/2019.
Músic/a : Kohatsu; Tkachenko, Elena . Ballarí : Cobos, Olga; Mika, Peter; Cobos, Jesús; Silva, Glaub Charles da; Rodríguez, Sònia; Salas, Manel . Compositor/a : Lioudine, Maxim . Coreògraf : Mika, Peter; Cobos, Olga . Companyia : Festival Grec de Barcelona; CobosMika Company . Direcció : Cobos, Olga; Mika, Peter . Escenografia : Mika, Peter; Fuentes, Jorge . So : Fuentes, Jorge . Vestuari : Wayne, Chidy . Suports audiovisuals : Sangeon, Pedro . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
06/07/2006.
Autor/a : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Compositor/a : Lewin-Richter, Andrés . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Lee, Sam . Vestuari : Olivar, César; Pawlowsky, Nina; Amat, Frederic . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Producció : Festival Grec de Barcelona; Yachiyoza Centenary Committee . Ballarí : Kan, Katsura; Gelabert, Cesc; Tsujimoto, Tomohiko .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Yachiyoza.
(Yamaga ).
04/06/2010.