Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 131
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Baras, Sara . Direcció : Baras, Sara; Baldomero, Keko . Cantant : De Pruna, Rubio; Rosendo, Miguel . Ballarí : Baras, Sara . Músic/a : Martínez, Andrés; Suárez, Antonio; Muñoz, Manuel .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Kursaal - Sala Gran Dansa.
(Manresa).
26/01/2017.
Ballarí : Córdoba, Pedro; Ruiz, Mercedes; Arias, Marta; Ruíz Muñoz, Mercedes; Peña, Andrés; Carbonell, Juan Carlos; Cardoso, Juan Carlos; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Guarnido, Lucía; Paniagua, David; Lozano, Eduardo . Cantant : Castro, Marta de; Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Lago, David; García, Conxita; Enrique, "El extremeño" . Músic/a : Vidaechea, Ignacio; Coronel, Antonio; Gutiérrez, Salvador; Jarana, Paco . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Latorre, Javier . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Cereza, Javier ("Hansel"); Castro, Marta de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Ruiz, Germinal; Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
17/04/2001.
Ballarí : Poveda, Sonia; Zurano, Juan Manuel; González, Luis Miguel; Pérez, Asunción ("Choni"); Moreno, María; Córdoba, Mercedes de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Rojas, Amador . Cantant : Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Pura, Pepe de; Poveda, Miguel . Músic/a : Jarana, Paco; Luz, Manuel de la; Coronel, Antonio; Vidaechea, Ignacio . Adaptació : García, Horatius . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Escenografia : Helguera, José María; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta. Festival Internacional de Teatre de Girona.
16/10/2004.
Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio . Cantant : Treviño, Juan; Cortés, Montse . Ballarí : Canales, Antonio . Músic/a : Jiménez, Jesús; Jiménez, Ramón; Parrilla, Bernardo; Parrilla, Juan; Porrinas, Ramón; El Viejín (Jiménez, José) .
Temporada: 1994/95; 1999/00;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
29/03/1995.
Ballarí : Teixidó, Núria; García, Filo; García, Francisco; González, Fátima; Martín, Helena; Padial, Africa; Peral, Rafael; Ramón, Yolanda; Fernández, Carmen; Calvo, Sílvia; Blanco, Cristina; Adame, Marisa . Músic/a : Grau, Marc; Linares, Carmen; Montoro, Santi; Morente, Enrique; Pardo, Jorge; Soler, Toti; Soto, Pepe; Carrasco, Diego . Compositor/a : Pardo, Jorge; Grau, Marc; Soler, Toti; Falla, Manuel de; Turina, Joaquín; Carrasco, Diego; Morente, Enrique . Coreògraf : Bagà, Xavier; Tani . Companyia : Color, Dansa Espanyola . Il·luminació : Puiggener, Roger . Producció : Calvo, Sílvia .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
05/02/1995.
Ballarí : Real Escuela Andaluza de Arte Ecuestre de Jerez de la Frontera; Ballarins de l'Institut del Teatre . Compositor/a : Carrasco, Manolo . Coreògraf : Larriba, Marta; Larriba, Susana . Direcció : Carrasco, Manolo .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
19/06/2003.
Adaptació : Montero, David . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Direcció : Lérida, Juan Carlos . Escenografia : González, Andrés . Il·luminació : Lleixà, Marc . Vestuari : González, Andrés . Suports audiovisuals : Lleixà, Marc . Producció : Associació Creativa Flamenco Empírico; Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf) . Intèrpret : Montero, David . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
19/12/2015.
Ballarí : Ríos, Manuela; Aguilera, Jesús; Martín, Francisco; Jiménez, Juan Antonio; El Junco; Orgalla, Juan; Casas, Susana; Lozano, Carmen; Cortés, Hiniesta; Hoyos, Cristina . Cantant : Utrera, Rafael de; Lagos, David; Anillo, José . Músic/a : Rodríguez, José Luis; Pérez, Manuel; El Juani . Compositor/a : El Juani; Rodríguez, José Luis . Coreògraf : Hoyos, Cristina . Companyia : Ballet Cristina Hoyos . Direcció : Hoyos, Cristina . Il·luminació : Dóniz, Paco .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
23/02/2000.
Autor/a : Molina, Rocío . Coreògraf : Molina, Rocío . Direcció : Molina, Rocío . Ballarí : Molina, Rocío . Músic/a : Trassierra, Eduardo; Vinuesa, Francisco .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Granollers).
12/03/2022.
Ballarí : Herrero, Yoles . Coreògraf : Herrero, Yoles . Direcció : Herrero, Yoles .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
London Bar.
(Barcelona).
22/11/1996.
Coreògraf : Carrasco, Rafaela; Betanzos, Manuel; Amargo, Rafael . Companyia : Nacencia . Direcció : Amargo, Rafael . Ballarí : Amargo, Rafael .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Josep Maria de Sagarra.
(Santa Coloma de Gramenet).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
11/07/2001.
Coreògraf : Antonio el Pipa . Intèrpret : Kozená, Magdalena . Ballarí : Antonio el Pipa . Músic/a : Privat Musicke .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
14/10/2017.
Músic/a : Vigueras, Isaac; Haldón, Oliver; Cortés, Juan; Briceño, Ernesto; Gómez, Juan ("Chicuelo") . Ballarí : Rodríguez, Isabel; Sendarrubias, Eva Maria; González, Elisabeth; Güell, Àngel; Maldonado, José; Gómez, Federico; Vivancos, Judah; Larriba, Marta; Gallego, Laura; Córdoba, Pedro; Blanco, Nacho; Blanco, Cristina; Torras, Elisabet; Castells, Mariona . Cantant : Flores, Sara; Lavis, Miguel; Levia, Raúl; Poveda, Miguel . Compositor/a : Gómez, Juan ("Chicuelo"); Poveda, Miguel . Coreògraf : Latorre, Javier . Companyia : Taller de Músics; Somorrostro Dansa Flamenca . Direcció : Gómez, Juan ("Chicuelo"); Latorre, Javier .
Temporada: 2002/03; 2004/05;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
05/08/2003.
Músic/a : Rafael, "El Eléctrico"; Amador, Diego; Charanga Los Sones; Lagos, Alfredo; Bernal, Mercedes; Bobote . Ballarí : Galván, Israel . Cantant : Carrasco, Diego; Poveda, Miguel . Coreògraf : Galván, Israel . Companyia : Compañía Israel Galván; A Negro Producciones . Direcció : Galván, Israel; Romero, Pedro G.; Candil, Ana Belén . Escenografia : Barea, Pepe; Pujol, Pablo . Il·luminació : Bonadei, Ada . So : Vázquez, Félix . Vestuari : Molina, Soledad . Suports audiovisuals : Romero, Pedro G. . Producció : Casado, Cisco; Blanco, Chema .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
23/02/2007.
Ballarí : Lérida, Juan Carlos; Núñez, Francis; González, Pilar; García, Filo; Fernández, Carmen; Calvo, Sílvia; Ramón, Yolanda; Algado, Elena . Músic/a : Gómez de Jérez; Grau, Marc; González, Pedro Javier; Riera, Sergi . Compositor/a : Vivaldi, Antonio; Benavent, Carles; Grau, Marc . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : Color, Dansa Espanyola . Il·luminació : Puiggener, Roger . Vestuari : Taulé, Assumpta .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
06/02/1997.
Músic/a : Pérez, Manuel; Arriaga, Paco; Rodríguez, José Luis . Ballarí : Agalla, Juan; El Junco; Aguilera, Jesús; Martín, Francisco; Jiménez, Juan Antonio; Sánchez, Mónica; Torres, Carmen; Romero, Ana; Ríos, Manuela; Hoyos, Cristina . Cantant : Méndez, José; Utrera, Rafael de; Lagos, David . Compositor/a : Arriaga, Paco . Coreògraf : Marín, Manuel . Companyia : Ballet Cristina Hoyos . Direcció : Oller, Ramon; Hoyos, Cristina . Escenografia : Bianco, Daniel . Il·luminació : Dóniz, Paco . Vestuari : Lacroix, Christian .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
05/03/1997.
Cantant : Carmona, Saira; Carmona, Luisa; Suárez, Anton; Cortés, Montse . Músic/a : Jiménez, José Ramón; Suárez, Antonio ("Guadiana"); Losada, Lucky; Cerreduela, David; Losada, Iván; Jiménez, Ramón; Jiménez, José ("El Viejín") . Ballarí : Juan, Juan de; Canales, Antonio . Coreògraf : Canales, Antonio . Direcció : Canales, Antonio .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
07/02/2001.
Coreògraf : Cortés, Joaquín . Ballarí : Cortés, Joaquín .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Palau de la Música Catalana.
(Barcelona).
Festival d'estiu de BArcelona Grec (18è : 1994).
29/06/1994.
Ballarí : Canales, Antonio; Juan, Juan de; María, "La Coneja" . Músic/a : Jiménez, José ("El Viejín") . Cantant : Cortés, Montse; Carmona, Pepe Luis . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Pasqual, Lluís .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
02/12/1998.
Coreògraf : Gades, Antonio . Companyia : Compañía Antonio Gades . Ballarí : Arauzo, Stella; Galia, Adrián .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Castell de Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (22è : 2008).
07/08/2008.
Ballarí : Ballet de Alfredo Mañas; Andrés, Elvira; Jiménez, Óscar; Garrido, Inmaculada; Calvo, Fermín; Nadal, María . Compositor/a : Diego, Emilio de . Coreògraf : Gades, Antonio . Companyia : Matalaraña Producciones Artísticas . Direcció : Gades, Antonio . Escenografia : Nieva, Francisco . Vestuari : Nieva, Francisco .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
06/06/2000.
Músic/a : Bassetti, Nicoletta; Russo, Luca; Braga, Flaviano; Iglesias, Paco; Gianola, Livio . Ballarí : Canales, Antonio . Cantant : Amador, Juan José . Compositor/a : Gianola, Livio . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
28/01/2006.
Coreògraf : Maria Rosa . Companyia : María Rosa y su Ballet Español . Direcció : Maria Rosa . Ballarí : Maria Rosa .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
07/09/1994.
Autor/a : Gades, Antonio; Saura, Carlos . Compositor/a : Freire, Ricardo; Manzanita (Ortega Heedia, José); Bizet, Georges; Gades, Antonio; Solera, Antonio . Coreògraf : Gades, Antonio; Saura, Carlos . Companyia : Penella, Manuel; Compañía Antonio Gades . Direcció : Arauzo, Stella . Escenografia : Saura, Antonio . So : Anievas, Beatriz; Castro, Alex . Vestuari : López, Isabel . Producció : Fundación Antonio Gades . Cantant : Juañarito; Piculabe (Bermúdez, Enrique); Carmona, María . Ballarí : Madrid, Álvaro; Barroso, Noe; Ortega, Antonio; Vento, Pepe; Morales, Elías; Gómez, Lidia; Rey, Ana del; Serrano, Luisa; Lara, Miguel; Manzanas, Esmeralda; Rojas, Miguel Ángel; Chico, Mayte; Nadal, María; Guiñales, Virginia; Vidal, Sílvia; Rodríguez, Jairo . Músic/a : Solera, Antonio; Camarón de Pitita (Carmona Silva, Andrés) .
Temporada: 2015/16; 2016/17;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
30/03/2016.
Músic/a : Núñez, Faustino; Solera, Antonio; Rodríguez, Manuel . Ballarí : Arauzo, Stella; Román, Candy; Gades, Antonio; Hidalgo, Antonio . Cantant : La Bronce; Gómez de Jérez; Cortés, Gabriel . Autor/a : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Compositor/a : Solera, Antonio; Gades, Antonio; Ortega Heredia, José Manuel ("Manzanita"); Freire, Ricardo; Penella, Manuel; Bizet, Georges . Coreògraf : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Companyia : Compañía Antonio Gades . Direcció : Gades, Antonio; Saura, Carlos . Escenografia : Saura, Carlos . Il·luminació : Saura, Carlos; Gades, Antonio .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
05/09/1997.
Músic/a : Franco, Diego; Heredia, Jesús; Solera, Antonio . Ballarí : Sabariego, María Dolores; Rodríguez, Yolanda; Villaplana, Cristina; Pozuelo, Carolina; Martínez-Rey, Marita; Guzmán, Lola; Chico, Maite; Carnero, Cristina; Lara, Miguel; Morales, Elías; Ortega, Antonio; Martín, Cristian; Mulero, Antonio; Rodríguez, Jairo; Durán, Raquel . Cantant : Flores, Celia; Pantoja, Enrique; Juañares; Mulero, Joaquín; Hidalgo, Antonio; Galia, Adrián; Chacón, Manuel; Arauzo, Stella . Autor/a : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Compositor/a : Solera, Antonio; Bizet, Georges; Gades, Antonio; Penella, Manuel; Freire, Ricardo; Ortega Heredia, José Manuel ("Manzanita"); García Lorca, Federico . Coreògraf : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Companyia : Compañía Antonio Gades . Direcció : Arauzo, Stella . Escenografia : Saura, Antonio . Il·luminació : Saura, Carlos; Gades, Antonio . So : Cobos, Juan Miguel . Vestuari : González, Paquita; Quintana, Antonio .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
14/04/2007.
Direcció musical : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco); Mestre, Daniel . Compositor/a : Benítez, Pepe . Coreògraf : Molina, Rocío . Direcció : Molina, Rocío; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Escenografia : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Il·luminació : Marqueríe, Carlos . So : Álvarez, Javier . Vestuari : Cano, Leandro . Ballarí : Molina, Rocío .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
07/07/2023.
Ballarí : Arrontes, Carmela; Casas, Anna; Coll, Laura; Forns, Marina; Planas, Marta; Ramos, Noemi; Requena, María Magdalena; Regué, Arantxa; Udaeta, José de . Compositor/a : Nyman, Michael; Purcell, Henry; Amargós, Joan Albert; Aubory, R.; Beethoven, Ludwig van . Coreògraf : Sans, Albert; Bagà, Xavier; Vallribera, Berta; Udaeta, José de . Companyia : Ballet de Cambra Arsis . Direcció : Vallribera, Berta . Il·luminació : Simarro, Constancio . So : Bonet, Jordi . Vestuari : Ivars, Ramon . Producció : Ballet de Cambra Arsis .
Temporada: 1994/95; 1997/98;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
Moviment Rialles de Catalunya.
17/11/1994.
Compositor/a : Trassierra, Eduardo . Coreògraf : Molina, Rocío . Direcció : Molina, Rocío; Marqueríe, Carlos . Escenografia : Marqueríe, Carlos . Il·luminació : Marqueríe, Carlos; Serrano, Antonio . So : Álvarez, Javier . Vestuari : Molano, Cecilia . Ballarí : Molina, Rocío . Músic/a : Trassierra, Eduardo; Carmona, José Ángel; El Oruco (Ramos, José Manuel); Martín Jones, Pablo .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Ciutat Flamenco (24è : 2017 : Barcelona).
20/05/2017.
Músic/a : Fernández, Justo ("El Tuto"); Caro, Juan Ramón . Cantant : Flores, Sara; Cortés, Mercedes; Manzano, Juan ("El Coco"); Calderón, Manuel . Ballarí : Alegría, Raquel; Domínguez, Rosa Maria; Medina, Susana; Poveda, Sonia; Márquez, Iñaki . Coreògraf : Márquez, Iñaki; Carbonell, Juan Carlos; Poveda, Sonia . Companyia : Taller de Músics . Direcció : Poveda, Sonia; Márquez, Iñaki; Carbonell, Juan Carlos .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
14/02/2002.
Autor/a : Cortés, Raúl . Compositor/a : Stravinsky, Igor; Montserrat, Arnau; Reserva Espiritual de Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen; Rosales, Nieves . Companyia : Cia. SilencioDanza; Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen; Rosales, Nieves . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Trujillo, Carmen; Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Ballarí : Rosales, Nieves; Muñoz, Carmen .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
27/10/2019.
Compositor/a : Almarcha, José . Coreògraf : Álvarez, José Manuel; Piñol, Marta . Companyia : Cia. José Manuel Álvarez . Direcció : Álvarez, José Manuel . Producció : Flamenco Projects; Dansa. Quinzena metropolitana . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Álvarez, José Manuel . Músic/a : Almarcha, José; Balbo, Lucas .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
05/03/2021.
Ballarí : Morales, Fuensanta; Piqueras, Maite; Garrido, Inmaculada; Vega, Esperanza de la . Compositor/a : Jiménez, Ramón . Coreògraf : Compañía Contratiempo Flamenco Con-fusión . Companyia : Compañía Contratiempo Flamenco Con-fusión . Direcció : Moreno, Raquel; Mencía, Nuria . Escenografia : Roman, Candi . Il·luminació : Moreno, Floren . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
Mostra de Teatre de les Autonomies.
31/10/1998.
Ballarí : Olmo, Rubén; Leal, Eduardo; Ortega, Raúl; Romero, Rosana; Rodríguez, Yolanda; Rodríguez, Victoria; Vallés, Miguel; Pardo, Alberto; Fernández, Fran; Leal, Vanesa; Campos, Sara; Álvarez, María José; Reunión, Pedro; Amargo, Rafael . Músic/a : Maya, Antonio; Rodrigues, Flavio; Camarón de Pitita; Moreira, David . Cantant : María, "La Coneja"; Pantoja, Enrique; Maya, Maite; Carmona, María . Compositor/a : Frank T; Soto, José ("Sorderita"); Purcell, Henry; Albéniz, Isaac; Lagartija Nick; Cano, José María; Dnoe . Coreògraf : Amargo, Rafael; Segovia, Manuel . Companyia : Nacencia . Direcció : Amargo, Rafael; Padrissa, Carles . Suports audiovisuals : Aleu, Franc; Estelrich, Juan; Padrissa, Carles .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Castell de Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (19a : 2005).
18/08/2005.
Direcció musical : Pagés, María . Adaptació : El Harti, El Arbi . Compositor/a : Menem, Sergio; Pagés, María; Moñiz, David; Levaniegos, Rubén . Coreògraf : Pagés, María . Direcció : Pagés, María; El Harti, El Arbi . Il·luminació : García, Olga . Vestuari : Pagés, María . Producció : Gran Teatre del Liceu; María Pagés Compañia; Abu Dhabi Festival . Cantant : Pedrosa, Cristina; Ramón, Ana . Ballarí : Gimeno, Júlia; Gálvez, Marta; López, Ariana; Guillén, Raquel; González, Marina; Roca, Almudena; Pinilla, Nerea; Rodríguez, Meritxell; Suárez, Sofia; Amir, Yardén . Músic/a : Muñoz, Isaac; Levaniegos, Rubén; Menem, Sergio; Uriarte, Chema; Moñiz, David .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
27/05/2022.
Cantant : Anabel; Peña, Ana . Ballarí : Romero, Juan; Vargas, Marco; Romero, José Manuel; Crespo, Pilar; Reguera, Magui; Vega, Carmen; Torres, Fran; Martín, José Manuel . Músic/a : Santísimo Cristo de las Tres Caídas; Vera, Julio; Tomás, Miguel Angel; Gómez, José; Souto, Ramiro . Autor/a : Távora, Salvador . Adaptació : Alcaine, Ángel . Coreògraf : Távora, Salvador . Direcció : Távora, Salvador; Pérez, Juan Luis . Escenografia : Palomino, José Luis; Távora, Salvador . Il·luminació : Castaño, Vicente . So : Pozo, Juan José del . Vestuari : Giles, Carmen de .
Temporada: 2000/01; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/02/2000.
Direcció musical : Konoe, Hidetake . Compositor/a : Oguri, Katsumi; Konoe, Hidetake; Gámez, Antonio . Coreògraf : Ortega, Luis; Komatsubara, Yoko; Victoria Eugenia . Direcció : Komatsubara, Yoko . Escenografia : Kanosue, Shiro . Il·luminació : Yashima, Yasufumi . Vestuari : Komatsubara, Yoko; Kanosue, Shiro . Ballarí : Nuno, Carmen; Neyra, Ernesto; Nakajima, Tomoko; Ortega, Luis; Alcántara, Antonio; Sawashima, Mika; Seino, Harumi; Suefuji, Mika; Taire, Yoshie; Takaku, Mariko; Nagai, Takako; Morishita, Tamako; Matsuo, Mika; Aoki, Aiko; Berlanga, Maria del Mar; Gámez, Antonio; Gutierrez, Miguel; Haeno, Kaori; Hamamoto, Arimi; Hata, Shino; Inoue, Keiko; Kishi, Kyoko; Komatsubara, Yoko; Lahoz, Paco; Martín, Juan; Masuno, Emiko; Yokokawa, Sakae .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Palau Nacional.
(Barcelona).
16/09/1994.
Compositor/a : Falla, Manuel de; Lagos, David; Rojas-Marcos, Alejandro . Coreògraf : Galván, Israel . Direcció : Galván, Israel . Producció : IG Company; Teatros del Canal; Festival de Jerez; Dansa Quinzena Metropolitana . Cantant : Lagos, David . Ballarí : Reyes, Eduarda de los; Galván, Israel . Músic/a : Rojas-Marcos, Alejandro; Lagos, Alfredo .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
13/10/2022.
Direcció musical : Núñez, Gerardo . Autor/a : Martínez Sierra, Gregorio . Adaptació : Ros, Gustavo Adolfo . Compositor/a : Falla, Manuel de . Coreògraf : Cortés, Carmen . Companyia : Compañía de Danza Carmen Cortés . Il·luminació : López Sáez, J.Miguel . Vestuari : Cortés, Carmen; Beníntez, Tony . Ballarí : Cabezas, Elena; Fernández, Noelia; Antúnez, Mayte; Asensio, Blanca ; Moreno, África; Fernández, Juan; Berriel, Marco; González, Yolanda; León, Pilar; Moreira, Mar; Pascual, Nuria; Alba, Rosario; Maya, Toni; Carmona, Luisa; Alonso, Antonio; Cortés, Carmen .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
30/10/1993.
Coreògraf : Ullate, Víctor . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Escenografia : Moreno, Pedro . Il·luminació : Regalado, Antonio; Fischtel, Nicolás . So : Lizarraga, Miguel . Vestuari : Moreno, Pedro . Intèrpret : Morente, Estrella; Morente, Enrique . Ballarí : Diéguez, Elena; Fuerte, Marlen; Castresana, Leyre; Abbazova, Ksenia; Giuffrida, Martina . Músic/a : Morente, Enrique; Khvedkevich, Alexandre .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
21/10/2014.
Músic/a : Egozcue, Fernando; Rodríguez, Gaspar; Jurado, Daniel; Álvarez, Diego; Ambroa, Víctor; Rodrigáñez, Miguel; Hidalgo, Walter; Icasto, Horacio; Bruhn, Martín; López de Roda, Ángel . Ballarí : Muraday, Chevy; Elgueta, Carlos; Ochandiano, Emilio; Martín, Iván; López, Ricardo; González, Pilar; López, María; Vega, Cristina de; Esteban, Esther; Arteseros, Pilar; Rodríguez, Carlos; Rojas, Ángel . Cantant : Florido, Emilio; Fernández, María del Mar . Compositor/a : Piazzola, Astor; Björk . Coreògraf : Rodríguez, Carlos; Rojas, Ángel; Muraday, Chevy . Companyia : Nuevo Ballet Español . Direcció : Rojas, Ángel; Egozcue, Fernando; Rodríguez, Carlos; Rodríguez, Gaspar . Escenografia : Carrascal, Gabriel . Il·luminació : Pérez, David . So : Álvarez, Javier . Vestuari : Rodríguez, Carlos; Rojas, Ángel; García, Emilio .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
Made in MAD (1a : 2007 : Barcelona).
27/04/2007.
Autor/a : Galván, Israel . Coreògraf : Galván, Israel . Direcció : Galván, Israel . Caracterització : Laisné, Nino . Vestuari : Laisné, Nino . Ballarí : de los Reyes, Eduarda; Galván, Israel . Músic/a : De Falla, Manuel; Rojas-Marcos, Alejandro .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
16/03/2019.
Músic/a : Orquesta Philarmonia de Cambra de Barcelona; Manau, Joan . Cantant : Torruella, Montserrat . Ballarí : Color, Dansa Espanyola . Compositor/a : Falla, Manuel de . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : Color, Dansa Espanyola . Direcció : Argudo, Albert .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
13/12/1996.
Ballarí : Maya, Manuel Santiago; Maya, Juan Andrés; Manolete; Eva Yerbabuena (Garrido, Eva María); Martín, Beatriz . Compositor/a : Falla, Manuel de . Coreògraf : Marín, Manuel . Vestuari : Mejías, Enrique .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 96.
15/07/1996.
Ballarí : Carmona, Sara; Ortega, Marina; Cicuéndez, Bárbara; Villalba, Miguel Ángel; González, Juan Carlos; Hernández, Daniel; Frías, Enrique; Fuentes, Jesús; Cantos, Verónica; Lamas, Arancha; Hernández, Susana; Rodríguez, Cecilia; Murillo, Yolanda; Albendea, Encarnación; Díez, Lucía; Fernández, Emílio; Lezana, Sara . Cantant : Barbate, Cuquito de . Compositor/a : Falla, Manuel de . Coreògraf : Lezana, Sara . Companyia : Ballet Clásico Español y Flamenco . Direcció : Lezana, Sara . Il·luminació : Perezagua, Diego . Vestuari : Puerto, Soledad .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
16/11/2000.
Autor/a : Granero, José; Vargas, Manuela . Ballarí : Sierra, Alberto; Venegas, Javier; Villalobos, Fernando; Osado, Mari Carmen; Capa, Soledad; Velasco, María José; Rafael, "El Eléctrico"; Príncipe, Julio; Canales, Antonio; Quintero, Juan; Vargas, Manuela . Cantant : Soto, Vicente; Adela, "La Chaqueta"; El Moro; El Yeyé de Cádiz . Músic/a : Maya, Juan "Marote"; Antequera, Paco de; Soto, Pepe; Escudero, Enrique; Ishiwa, Motoo; McGill, Guillermo . Compositor/a : Maya, Juan "Marote"; Antequera, Paco de; Maya, José . Coreògraf : Quintero, Juan; Granero, José; Vargas, Manuela . Companyia : Compañía de Manuela Vargas . Direcció : Granero, José . Escenografia : Granero, José . Il·luminació : Rodríguez, José Luis . So : Lizarraga, Miguel . Vestuari : Granero, José; Vargas, Manuela .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
03/05/1986.
Coreògraf : Morales, Ana . Direcció : Morales, Ana; Oliván, Roberto . Ballarí : Morales, Ana . Músic/a : José Quevedo Trio .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
19/09/2021.
Direcció musical : Salazar, Edith . Coreògraf : Amargo, Rafael . Companyia : Nacencia . Direcció : Amargo, Rafael . Escenografia : Salas, Roger . Vestuari : Salas, Roger . Suports audiovisuals : Estelrich, Juan . Ballarí : Amargo, Rafael .
Temporada: 2003/04; 2004/05;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
12/03/2004.
Compositor/a : Tejedor, Dani . Coreògraf : Cereza, Hansel . Ballarí : Blanco, Nacho; Ayala, Eli .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Ciutat Flamenco (24è : 2017 : Barcelona).
19/05/2017.
Cantant : Falcón, Segundo; El arcángel; Enrique, "El extremeño"; Soto, Enrique . Músic/a : Gutiérrez, Salvador; Jarana, Paco; Toro, Efraín; Vidaechea, Ignacio; Coronel, Antonio . Ballarí : Rius, Mercedes; González, María; Álvarez, Carlos; Peña, Andrés; Lozano, Eduardo; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
03/03/1999.