Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
11 - 20 de 63
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Canales, Antonio; Juan, Juan de; María, "La Coneja" . Músic/a : Jiménez, José ("El Viejín") . Cantant : Cortés, Montse; Carmona, Pepe Luis . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Pasqual, Lluís .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
02/12/1998.
Músic/a : Bassetti, Nicoletta; Russo, Luca; Braga, Flaviano; Iglesias, Paco; Gianola, Livio . Ballarí : Canales, Antonio . Cantant : Amador, Juan José . Compositor/a : Gianola, Livio . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
28/01/2006.
Músic/a : Suárez, Antonio; Cerreduela, David; Gómez, José Carlos; Bandera, José María; Rubial, Javier; Montoya, Mario; Malikian, Ara; Orquestra de l'Acadèmia del Gran Teatre del Liceu; Goñi, José Amador; Valent, Joan . Cantant : Tolea, Miguel de la; Quirós, Saúl; Cortés, Montse . Compositor/a : Bizet, Georges; Paco de Lucía . Coreògraf : Baras, Sara; Serrano, José; Ortega, Luis . Companyia : Ballet Flamenco Sara Baras . Direcció : Valent, Joan; Baras, Sara . Escenografia : Baras, Sara . Il·luminació : Baras, Sara; Martín, Fernando . Vestuari : Sybilla; Baras, Sara . Suports audiovisuals : Caraballo, Paco . Intèrpret : Galán, José; Nieto, David; Vega, Maria; Martín, David; González, Ana; Saltares, Daniel; Pedraja, Charo; Gómez, Cecilia; Fernández, Raúl; Baras, Sara; Ortega, Luis; Serrano, José; Fernández, Alicia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
02/09/2007.
Autor/a : Gades, Antonio; Saura, Carlos . Compositor/a : Freire, Ricardo; Manzanita (Ortega Heedia, José); Bizet, Georges; Gades, Antonio; Solera, Antonio . Coreògraf : Gades, Antonio; Saura, Carlos . Companyia : Penella, Manuel; Compañía Antonio Gades . Direcció : Arauzo, Stella . Escenografia : Saura, Antonio . So : Anievas, Beatriz; Castro, Alex . Vestuari : López, Isabel . Producció : Fundación Antonio Gades . Cantant : Juañarito; Piculabe (Bermúdez, Enrique); Carmona, María . Ballarí : Madrid, Álvaro; Barroso, Noe; Ortega, Antonio; Vento, Pepe; Morales, Elías; Gómez, Lidia; Rey, Ana del; Serrano, Luisa; Lara, Miguel; Manzanas, Esmeralda; Rojas, Miguel Ángel; Chico, Mayte; Nadal, María; Guiñales, Virginia; Vidal, Sílvia; Rodríguez, Jairo . Músic/a : Solera, Antonio; Camarón de Pitita (Carmona Silva, Andrés) .
Temporada: 2015/16; 2016/17;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
30/03/2016.
Músic/a : Núñez, Faustino; Solera, Antonio; Rodríguez, Manuel . Ballarí : Arauzo, Stella; Román, Candy; Gades, Antonio; Hidalgo, Antonio . Cantant : La Bronce; Gómez de Jérez; Cortés, Gabriel . Autor/a : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Compositor/a : Solera, Antonio; Gades, Antonio; Ortega Heredia, José Manuel ("Manzanita"); Freire, Ricardo; Penella, Manuel; Bizet, Georges . Coreògraf : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Companyia : Compañía Antonio Gades . Direcció : Gades, Antonio; Saura, Carlos . Escenografia : Saura, Carlos . Il·luminació : Saura, Carlos; Gades, Antonio .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
05/09/1997.
Músic/a : Franco, Diego; Heredia, Jesús; Solera, Antonio . Ballarí : Sabariego, María Dolores; Rodríguez, Yolanda; Villaplana, Cristina; Pozuelo, Carolina; Martínez-Rey, Marita; Guzmán, Lola; Chico, Maite; Carnero, Cristina; Lara, Miguel; Morales, Elías; Ortega, Antonio; Martín, Cristian; Mulero, Antonio; Rodríguez, Jairo; Durán, Raquel . Cantant : Flores, Celia; Pantoja, Enrique; Juañares; Mulero, Joaquín; Hidalgo, Antonio; Galia, Adrián; Chacón, Manuel; Arauzo, Stella . Autor/a : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Compositor/a : Solera, Antonio; Bizet, Georges; Gades, Antonio; Penella, Manuel; Freire, Ricardo; Ortega Heredia, José Manuel ("Manzanita"); García Lorca, Federico . Coreògraf : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Companyia : Compañía Antonio Gades . Direcció : Arauzo, Stella . Escenografia : Saura, Antonio . Il·luminació : Saura, Carlos; Gades, Antonio . So : Cobos, Juan Miguel . Vestuari : González, Paquita; Quintana, Antonio .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
14/04/2007.
Músic/a : Fernández, Justo ("El Tuto"); Caro, Juan Ramón . Cantant : Flores, Sara; Cortés, Mercedes; Manzano, Juan ("El Coco"); Calderón, Manuel . Ballarí : Alegría, Raquel; Domínguez, Rosa Maria; Medina, Susana; Poveda, Sonia; Márquez, Iñaki . Coreògraf : Márquez, Iñaki; Carbonell, Juan Carlos; Poveda, Sonia . Companyia : Taller de Músics . Direcció : Poveda, Sonia; Márquez, Iñaki; Carbonell, Juan Carlos .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
14/02/2002.
Músic/a : José, "El Patas"; Barrés, Josué; Jiménez, Rubén; Amador, Enrique ("Musi") . Cantant : Jiménez, David; Konfú . Compositor/a : Amador, Enrique ("Musi") . Coreògraf : Durán, Javier . Companyia : Ballet Flamenco de Javier Durán . Direcció : Durán, Javier . Escenografia : Durán, Javier; Sánchez, Ángel . Il·luminació : Durán, Javier; Sánchez, Ángel . Vestuari : Díaz, Ana Belén . Intèrpret : Durán, Javier; Elorri, Elena; Alastuey, Marta; Blanco, Esperanza; Palacios, Elena; Carmen, Katia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
29/09/2007.
Compositor/a : Almarcha, José . Coreògraf : Álvarez, José Manuel; Piñol, Marta . Companyia : Cia. José Manuel Álvarez . Direcció : Álvarez, José Manuel . Producció : Flamenco Projects; Dansa. Quinzena metropolitana . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Álvarez, José Manuel . Músic/a : Almarcha, José; Balbo, Lucas .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
05/03/2021.
Ballarí : Olmo, Rubén; Leal, Eduardo; Ortega, Raúl; Romero, Rosana; Rodríguez, Yolanda; Rodríguez, Victoria; Vallés, Miguel; Pardo, Alberto; Fernández, Fran; Leal, Vanesa; Campos, Sara; Álvarez, María José; Reunión, Pedro; Amargo, Rafael . Músic/a : Maya, Antonio; Rodrigues, Flavio; Camarón de Pitita; Moreira, David . Cantant : María, "La Coneja"; Pantoja, Enrique; Maya, Maite; Carmona, María . Compositor/a : Frank T; Soto, José ("Sorderita"); Purcell, Henry; Albéniz, Isaac; Lagartija Nick; Cano, José María; Dnoe . Coreògraf : Amargo, Rafael; Segovia, Manuel . Companyia : Nacencia . Direcció : Amargo, Rafael; Padrissa, Carles . Suports audiovisuals : Aleu, Franc; Estelrich, Juan; Padrissa, Carles .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Castell de Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (19a : 2005).
18/08/2005.