Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 1,165
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Peya, Clara; Peya, Ariadna; Escurriola, Míriam . Compositor/a : Peya, Clara . Coreògraf : Peya, Ariadna . Direcció : Escurriola, Míriam . Escenografia : Bernardy, Sarah . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Raoût, Aurélie; Sánchez-Rico, Josep . Vestuari : Bernardy, Sarah . Producció : l'Era dels Impuxibles; Versus Teatre . Cantant : Castillo, Mariona; Arena, Alessio . Ballarí : Ramos, Christian; Vergés, Bea; Vidal-Ribas, Guille; Peya, Ariadna .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
06/06/2014.
Ballarí : Rizzo, Christian . Músic/a : Chevillon, Bruno . Compositor/a : Chevillon, Bruno . Coreògraf : Rizzo, Christian .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Cicle Llançar [el cos] a la batalla (1a: 2008 : Barcelona).
25/03/2008.
Autor/a : Olivella, Macià G. . Compositor/a : González, Ferran . Coreògraf : Pérez, Esther . Direcció : González, Ferran; Nicasi, Gerard; Solé, Maria Agustina . Escenografia : Guzmán, Tero . Il·luminació : Campos, Francesc . So : Campos, Francesc . Caracterització : Santos, Toni . Vestuari : Carrasco, José . Intèrpret : Solé, Maria Agustina; Pérez-Ferrer, Esther; Miramunt, Marc; Gimeno, Maties; Fañanás, Olga; Clement, Marcel; Campos, Mariona; Soler, Xavier .
Temporada: 2012/13; 2013/14;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
27/07/2013.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Ángel, Florencia; Sàrries, Imma; Salas, Carles; Otaño, Botxi; Arnal, Ramon . Compositor/a : Lennox, Annie; Catelli, Mario; Fontova, Carles; Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo; Vertes, Negresses . Coreògraf : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Boya, Memé . Vestuari : Alves, Rui . Producció : Canosa, Lali .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Autor/a : Los Rinos . Adaptació : Peláez, Sixto . Compositor/a : JUMO . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Los Rinos . Direcció : Antúnez, Marcel·lí . Escenografia : Nubiola, Nico . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Nubiola, Pau . Intèrpret : Nubiola, Pau; Caballero, Sergi; Picó, Sol; Antúnez, Marcel·lí .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/04/1991.
Compositor/a : Wizaguirre, Enrique . Coreògraf : Werner, Carmen . Companyia : Provisional Danza; Ramírez, Jorge . Direcció : Werner, Carmen . Ballarí : Werner, Carmen; Vega, Jesús de; Rodríguez, Sònia; Jaen, Rodrigo; Cardozo, Sergio .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
08/04/1995.
Direcció musical : Ferré, Josep . Autor/a : Zweig, Stefan . Adaptació : Batalla, Roser . Compositor/a : Dreznin, Sergei . Coreògraf : Martín, Helena . Direcció : García, Ignacio . Escenografia : Martín Burgos, Arturo . Il·luminació : Llorens, Juanjo . So : García, Nacho; Ballbé, Albert; Ballbé, Jordi . Vestuari : Garay, Ana . Producció : LAMARSÓ produce . Intèrpret : Torres, Germán; Parejo, Marc; Marsó, Silvia . Músic/a : Vila, Esther; Vila, Edurne; Calvo Tapia, Carlos; Ferré, Josep .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Onyric-Teatre Condal.
(Barcelona).
07/11/2018.
Autor/a : Fernández, Marc Lluís . Compositor/a : Alarcón, Carles . Coreògraf : Reyes, Óscar . Companyia : Cia. La Sinàptica . Direcció : Capellades, Pili . Escenografia : Romaní, Enric . Il·luminació : Aubert, Adrià . Vestuari : Albadalejo, Maria . Producció : El Maldà . Intèrpret : Fernández, Marc Lluís; Malet, Judit . Músic/a : Aracón, Carles .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
El Maldà.
(Barcelona).
15/03/2023.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Fernández, Beatriz; Sant Funk, Sílvia . Compositor/a : Muntaner, Mònica . Coreògraf : Córdoba, Elena; Sant Funk, Sílvia; Buitrago, Ana; Fernández, Beatriz; Mesa, Olga; Muntaner, Mònica . Companyia : Mercat de les Flors; Las Santas . Direcció : Mesa, Olga; Córdoba, Elena; Buitrago, Ana .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
18/02/2006.
Ballarí : Navarro, Toni; Grau, Enric; Gómez, Abdó; Cussó, Lluís; Ferraro, Montserrat; Cussó, Montse; Clement, Gemma; Clemente, Mònica; Bernarda, Sergi . Compositor/a : Schubert, Franz . Coreògraf : Colomé, Montse; Cussó, Lluís . Companyia : Vola Colom, Companyia de Dansa . Direcció : Cussó, Lluís . Vestuari : Calderón, Laura; Bosch, Àngela; Ivars, Ramon .
Temporada: 1998/99; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
19/02/1999.
Ballarí : Cuesta, Sílvia; Macarena, Jaime . Músic/a : Figueras, Pep; Coll, Jonathan . Compositor/a : Figueras, Pep; Coll, Jonnathan . Coreògraf : Macarena, Jaime; Cuesta, Sílvia . Companyia : A poc a poc dansa .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa.
21/04/1997.
Autor/a : Català, Joan . Adaptació : Carratalá, Pablo . Compositor/a : Martínez Orio, Rubén; Vich, Miquel . Coreògraf : Heitzinger, Iris . Producció : Mercat de les Flors; Festival Grec de Barcelona . Intèrpret : Remadi, Nathalie; Montero, Natxo; González, Sergio; Català, Joan; Colacrai, Cecilia; Redondo, José Luís .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Cicle Circ d'ara mateix (5è : 2019 : Barcelona).
17/04/2020.
Ballarí : Córdoba, Pedro; Ruiz, Mercedes; Arias, Marta; Ruíz Muñoz, Mercedes; Peña, Andrés; Carbonell, Juan Carlos; Cardoso, Juan Carlos; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Guarnido, Lucía; Paniagua, David; Lozano, Eduardo . Cantant : Castro, Marta de; Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Lago, David; García, Conxita; Enrique, "El extremeño" . Músic/a : Vidaechea, Ignacio; Coronel, Antonio; Gutiérrez, Salvador; Jarana, Paco . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Latorre, Javier . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Cereza, Javier ("Hansel"); Castro, Marta de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Ruiz, Germinal; Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
17/04/2001.
Autor/a : Canela, Maria Dolors . Compositor/a : Campos, Diego . Coreògraf : Buitrago, Míriam . Companyia : Cia Maria Dolors Canela . Escenografia : Canela, Josep .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Centre Moral de Gràcia.
(Barcelona).
04/04/1992.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Ballarí : Arias, Anna Maria; Sitges-Sardà, Nora . Compositor/a : Lieber, Omar . Coreògraf : Arias, Anna Maria; Sitges-Sardà, Nora . Companyia : Dansa Urbana .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Centre Cívic Sant Andreu.
(Barcelona).
10/05/1997.
Autor/a : Shakespeare, William . Compositor/a : Mendelshon-Bartholdy, Felix; Harding, Alison . Coreògraf : Beers, Sara van . Construcció objecte : Wright, Lynne . Companyia : Cheek by Jowl . Direcció : Donnellans, Declan . Escenografia : Ormerod, Nick . Il·luminació : Kidd, Nick . Vestuari : Humpston, Charlotte . Intèrpret : Chubb, William; Sykes, Paul; Wakefield, Colin; Gillespie, David; Turner, Martin; Hodgson, Leda; Greenwood, Sally; Reeves, Saskia; White, Anne; Bramwell, Stephen .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Regina.
(Barcelona).
10/01/1986.
Ballarí : Rodríguez, Sònia; Cobos, Jesús; Michl, Volker; Cobos, Olga . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/10/2005.
Direcció musical : Díez-Boscovich, Arturo ; Barrigüete de Gabriel, Borja; Baiges, Pau . Autor/a : Kleban, Edward; Dante, Nicholas; Kirkwood, Neal . Traducció : García May, Ignacio; Batalla, Roser . Compositor/a : Hamlisch, Marvin . Coreògraf : Bennett, Michael; Breglio, John; Lee, Baayork; Couvillon, Matthew; Avian, Bob; Banderas, Antonio . Direcció : Milla, Marianvest; Villabon, Luis; Lee, Baayork; Bennett, Michael; Breglio, John; Banderas, Antonio . Escenografia : Wagner, Robert . Il·luminació : Musser, Tharon; Torrijos, Carlos . So : Isequilla, Javier; Rubio López, Francisco Manuel . Caracterització : Lara, Sandra . Vestuari : Aldrege, Theoni V.; Milla, Marian . Producció : Teatro del Soho . Intèrpret : Castro, Lucia; Sánchez, Aida; Belotto, M¡guel Ángel; Ruiz, Estibalitz; Moreno, Fran; Facchin, Roberto; Galcerà, Pol; Garod, Daniel; Mariano, Fernando; Monterde, Graciela; Nava, Marcela; Petraglia, Lucrecia; San Buenaventura, Zuhaitz; Mur, Beatriz; Girbau, Diana; Marco, Juan José; Escobar, Alberto; Pino, Fran del; Coll, Anna; Marimon, Enric; Hlong, Cassandra; Pareja-Obregón, Ivo; Schielke, Sarah; Alonso, Kristina; Bolea, Albert; Alcázar, Angie; Santiago, Lorena; Délyon, Daniel; Puyol, Pablo .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
23/04/2020.
Ballarí : Caravallo, Javier; Galván, Juan Carlos; Fuentes, Jesús; Polonio, José María; Calvo, Fermín; Fernández, Isaac; Jiménez, Óscar; Sevillano, Raquel; Mateos, Rebeca; Garrido, Inmaculada; Domínguez, Virginia; Puerto, María del; Bajo, Mayte . Compositor/a : Martín, Víctor María; Diego, Emilio de . Coreògraf : Andrés, Elvira . Companyia : Companyia de Danza Elvira Andrés; Matalaraña Producciones Artísticas . Vestuari : Caña, Carmen .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
06/06/2000.
Músic/a : Vila, Edurne; Saki, Ezequiel Guillem; Cordero, Ángel; Prats, Guillermo; Heras, Lluís; Vila, Esther; Arregui, Toni; Sánchez, Francesca; Ferrer, Joan Ignasi; Cabal, Lluís; Krosenbrink, Gerrit-Hendrik; Morera, Joan; Guardi, Imma; Vilalta, Joan; Cortadellas, Jaume; Gas, Manuel; Izzillo, Cindy; Pladellorens, Pep; Badia, Jordi; Gomariz, Josep; Manchón, Ernest; Magraner, Asensio; Solà, Pau; Oltra, Ferran . Autor/a : Sondheim, Stephen; Wheeler, Hugh . Traducció : Peña, Roger; Batalla, Roser . Compositor/a : Sondheim, Stephen . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : Bitò Produccions; Festival Internacional de Música Castell de Perelada; Festival Grec de Barcelona; Scaramush . Direcció : Gas, Mario; Gas, Manuel . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . So : Galiano, Joan Manel . Intèrpret : Cirici, Maria; Guillén, Víctor; Ferrer, Alicia; Peña, Vicky; Romero, Constantino; Renom, Rosa; Canals, Núria; Llàcer, Àngel; Pi, Víctor; Gas, Miranda; Feu, Anna; García Demestres, Alberto; Torre, Teresa de la; Argemí, Anna; Fernández, Xavier; Boixaderas, Jordi; Carulla, Montserrat; López, Mònica .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00.
26/06/2000.
Compositor/a : Coltrane, John . Coreògraf : Sanchis, Salva; Keersmaeker, Anne Teresa de . Il·luminació : Versweyveld, Jan . Vestuari : Kunz, Anne-Catherine . Producció : Rosas (Companyia de Dansa); De Munt / La Monnaie . Ballarí : Respilieux, Jason; El Had, Bilal; Dos Santos, José Paulo; Vantuycom, Thomas .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
04/05/2018.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Schwarz, Etiènne; Pärt, Arvo; Glass, Philip . Coreògraf : Rodrigues, Giselle; Horta, Rui; Mendoça, Luiz . Companyia : Endança . Direcció : Mendoça, Luiz . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Brunner, Kathy . Ballarí : Moura, Cristina; Gama, Claudia; Rodrigues, Giselle; Bourke, Annie; Villa-Lobos, Maria Clara .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
25/07/1995.
Compositor/a : Falla, Manuel de . Coreògraf : Quintana, Leo; Vallribera, Berta . Companyia : Ballet de Cambra Arsis . Direcció : Vallribera, Berta . Vestuari : Ivars, Ramon B.; Quintana, Leo .
Temporada: 2001/02; 1995/96;
Estrena:
Guasch Teatre.
(Barcelona).
Ballarí : García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles; Castro, Susana; Navarrete, Teresa; Salas, Ricardo; Serrano, Marina . Autor/a : Weickert, Guillermo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Castro, Susana . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Erre que Erre Danza . Direcció : Weickert, Guillermo . Escenografia : Reymundo, Candela . Il·luminació : Rigual, Carles; Tarragüel, Alex . Producció : Swanson, Myriam . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
16/07/2003.
Autor/a : Belloso, Daniel; Montané, Jesús Manuel . Compositor/a : Navas, Frankie . Coreògraf : Fermín, Juan . Companyia : Compañía de Daniel Belloso . Direcció : Belloso, Daniel; Montané, Jesús Manuel . Escenografia : Fermín, Juan . Vestuari : Belloso, Daniel . Cantant : Coral Canticorum .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Sala Zeleste.
(Barcelona).
26/02/1991.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Compositor/a : Navarrete, Javier . Coreògraf : Mira, Toni . Companyia : Nats Nuts Dansa . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Belart, Antoni; Mira, Toni .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Poble Espanyol.
(Barcelona).
21/06/1991.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Autor/a : Gay, John . Cantant : Geraerts, Harry; Schildmeijer, Arthur; Altena, Marius van; Pierik, Bep; Fritschy, Frank . Compositor/a : Haendel, Georg Friedrich . Coreògraf : Masse, Marie Genevieve . Companyia : Grup Presence; Camerata d'Amsterdam . Direcció : Farr, Chris . Escenografia : Guntenaar, Floris .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Palau de la Música Catalana.
(Barcelona).
04/10/1985.
Autor/a : Childs, Lucinda . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Glass, Philip . Coreògraf : Childs, Lucinda . Companyia : Ballet de l’Opéra de Lyon . Il·luminació : Emmons, Beverly . Vestuari : Giannini, Christina; Lavenère, Bruno de . Ballarí : Romanova, Anna; Haywood, Jackson; Pryszo, Lore; Merenda, Marco; Sosa Sánchez, Erik; Todeschi, Giacomo; Conjeaud, Noëllie; Díaz, Abril; Bakker, Katrien de; Albert, Marie; Pupo-Guillen, Leoannis; Blloshmi, Edi; Evans, Brendan; Campello, Eleonora; Paperini, Chiara; Bâby, Jacqueline; Serrano Núñez, Raúl .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
02/03/2023.
Ballarí : Morin, Anne; Oller, Ramon . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Morin, Anne . Direcció : Morin, Anne .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
14/12/1985.
Compositor/a : Polo, José Pablo . Coreògraf : Bermúdez Gil, Mario . Companyia : Cia Marcat Dance . Il·luminació : Gil, Mamen B. . Ballarí : Bermúdez Gil, Mario; Coury, Catherine; Gallicchio, Marilisa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
29/10/2022.
Autor/a : Szeinblum, Diana . Compositor/a : Díaz, Simón; Krygier, Axel . Coreògraf : Szeinblum, Diana; Castronovo, Pablo; Hang, Bárbara; Molina, Andrés . Direcció : Szeinblum, Diana . Il·luminació : Seldes, David . Ballarí : Molina, Andrés; Hang, Bárbara; Castronovo, Pablo .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
06/11/2021.
Autor/a : Colautti, Arturo; Legouvé, Ernest; Scribe, Eugène . Compositor/a : Cilea, Francesco . Coreògraf : George, Andrew . Direcció : Basso, José Luis; Benini, Maurizio; McVicar, David . Escenografia : Edwards, Charles . Il·luminació : Silverman, Adam . Vestuari : Reiffenstuel, Brigitte . Intèrpret : Pujol, Marc; Santamaría, Eduardo; Coma-Alabert, Gemma; Perdomo, Roberto; Vas, Francisco; Giuseppini, Giorgio; Pons, Joan; Alagna, Roberto; Zajick, Dolora; Frittoli, Barbara . Cantant : Carosi, Micaela; Cornetti, Marianne; Fiorillo, Maria Elisabetta; Perdomo, Estefanía; Alàs, Anna; Dessì, Daniela; Prat, Carles; Moreno, Josep Lluís; Simone, Bruno de; Vas, Francisco; Palatchi, Stefano; Ventre, Carlo; Armiliato, Fabio .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
14/05/2012.
Compositor/a : Vives, Joan . Coreògraf : Quintana, Leo . Direcció : Milán, Jordi . Il·luminació : Costales, Aleix; Aregay, Arnau . So : Agut, Jordi . Caracterització : La Bocas . Vestuari : López, Cristina . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Intèrpret : Melgar, Virginia; Tena, Xavi; Martorell, Filomena; Ramírez, David; Totusaus, Annabel; Benet, Nüria; Gonzalez, Alex ; Amat, Montse; Ferrés, Edu; Ripoll, Babeth; Torres, Toni; Sans, Toni; Gómez, Víctor; Arnau, Miquel; Baucis, Jaume .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Coliseum.
(Barcelona).
02/02/2022.
Músic/a : Mas, Roger; Torres, Nuno; Berenjena, Rubén . Autor/a : Ebb, Fred; Costa, Josep . Adaptació : Anglès, Daniel; Pintó, David . Traducció : Costa, Josep . Compositor/a : Kander, John . Coreògraf : Guerra, Aixa . Companyia : Teatre Kaddish; Artenbrut . Direcció : Costa, Josep; Torras, Xavier . Il·luminació : Lloris, David . Producció : Martos, Pati . Intèrpret : Amazares, Àngel; Portas, Mireia; Julià, Roger; Llunell, Mireia; Morató, Jaume; Leiva, Lucía; Sancho, Laura; Porta, Laia; Marty, Silvia; Guerra, Aixa; Zapata, Pepe; Ricart, Santi; Labanda, Ivan; González, Adrià; Torras, Xavier .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
20/12/2001.
Adaptació : Puga, Montse . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Construcció objecte : Mello, Andre . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Ström, Jimmy . Vestuari : Udina, Marc . Producció : Esteller, Sara; Thomas Noone Dance; SAT . Ballarí : Noone, Thomas .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/07/2019.
Autor/a : Grimani, Vincenzo . Compositor/a : Händel, Georg Friederich . Coreògraf : George, Andrew . Direcció : McVicar, David; Bicket, Harry . Escenografia : Macfarlane, John . Il·luminació : Constable, Paule . Vestuari : Macfarlane, John . Cantant : Selig, Franz-Josef; Martínez-Castignani, Enric; Connolly, Sarah; Waddington, Henry; Daniels, David; Niese, Danielle de; Ernman, Malena; Visse, Dominique .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
16/11/2013.
Ballarí : Teixidó, Núria; García, Filo; García, Francisco; González, Fátima; Martín, Helena; Padial, Africa; Peral, Rafael; Ramón, Yolanda; Fernández, Carmen; Calvo, Sílvia; Blanco, Cristina; Adame, Marisa . Músic/a : Grau, Marc; Linares, Carmen; Montoro, Santi; Morente, Enrique; Pardo, Jorge; Soler, Toti; Soto, Pepe; Carrasco, Diego . Compositor/a : Pardo, Jorge; Grau, Marc; Soler, Toti; Falla, Manuel de; Turina, Joaquín; Carrasco, Diego; Morente, Enrique . Coreògraf : Bagà, Xavier; Tani . Companyia : Color, Dansa Espanyola . Il·luminació : Puiggener, Roger . Producció : Calvo, Sílvia .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
05/02/1995.
Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Pamias, P. . Direcció : Capdevila, Albert; Dadó, Filippo . Cantant : Spani, Hina; Gallofré, Vicente; Fiore, Michele; Damiani, Victor; Gaviria, Jesús; Rossini, Angeles; Vela, Anibal . Ballarí : Salazar, Carmen .
Temporada: 1928/29;
Estrena:
Gran Teatro del Liceo.
(Barcelona).
16/05/1929.
Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Pamias, P.; Wassilew, Teodoro . Direcció : Padovani, Alfredo; Dadó, Filippo . Cantant : Gallofré, Vicente; Fiore, Michele; Vela, Anibal; Grandini, Edmondo; Lindi, Aroldo; Castagna, Bruna; Campiña, Fidela . Ballarí : Orlova, Olga; Salazar, Carmen . Músic/a : Capdevila, Antoni .
Temporada: 1929/30;
Estrena:
Gran Teatro del Liceo.
(Barcelona).
23/12/1929.
Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Smimmo, Angelo . Direcció : Guthrie, Thomas; García, Conxita . Escenografia : Mestres Cabanes, Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Squarciapino, Franca . Producció : Gran Teatre del Liceu . Cantant : Òdena, Àngel; Fadó, Josep; Vassallo, Franco; Perles, Berna; Mimica, Marko; Youn, Kwangchul; Ganci, Luciano; Lee, Yonghoon; Rowley, Jennifer; Meade, Angela; Kutasi, Judit; Buccino, Mariano; Cor del Gran Teatre del Liceu; Margaine, Clémentine . Músic/a : Bogdanoski, Kostadin; Orquestra Sinfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
13/01/2020.
Ballarí : Moya, Sergio; Rouet, Sandrine; Gracia, Susana; Lasala, Ignacio; Mora, Judith; Wong, Sau-Ching; Castro, Arnau; Corrales, Daniel; Heras, Raúl; Muñoz, Paloma; Enrich, Sara; Cervantes, Mónica; Martín, Sonia; Ploquin, Geoffrey; Palomo, Vicente; García, Javier . Músic/a : Gleusteen, Kai . Cantant : Fantini, Norma; Fadó, Josep; Alberdi, Begoña; Giuseppini, Giorgio; Papi, Andrea; Calombara, Carlo; Mastromarino, Alberto; Maestri, Ambrogio; Giuliacci, Piero; Berti, Marco; Alagna, Roberto; Diadkova, Larissa; Cornetti, Marianne; Papian, Hasmik; Kabatu, Isabel; Neves, Susan; Fiorillo, Maria Elisabetta; Grunewald, Eugenie; Grigorian, Gegam; Zvetanov, Boiko; Pons, Joan; Carosi, Micaela; Cedolins, Fiorenza; Zajick, Dolora; Lucic, Zeljko; Rigosa, Danilo; Sardinero, Vicenç; Palatchi, Stefano; Scandiuzzi, Roberto . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Gran Teatre del Liceu; Festival Internacional de Música de Santander; Metros . Direcció : Basso, José Luis; Gutiérrez, José Antonio ("Guti"); Gallegari, Daniele . Escenografia : Mestres Cabanes, Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Squarciapino, Franca .
Temporada: 2000/01; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
12/05/2001.
Ballarí : Ballet d'Operama Praga . Cantant : Díaz, Justino; Edwards, Nina; Gallo, Giusepe; Lupo, Maria; O'Neill, Dennis; Roni, Luigi; Cor d'Operama Praga; Crider, Michèle; Boldrini, Giancarlo; Baglioni, Bruna . Músic/a : Orquestra d'Operama Praga . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Paig, Brydon . Companyia : Operama Praga . Direcció : Raffa, Giuseppe; Giorgi, Fiorenzo; Raffa, Giuseppe . Vestuari : Russo, Salvatore .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
17/10/1996.
Compositor/a : Dvorak, Anton . Coreògraf : Ibañez, Carles . Companyia : Ballet de Carles Ibàñez . Direcció : Ibañez, Carles . Escenografia : Durban, Cecília; Soriano, Xavier . Vestuari : Casanovas, Verónica; Rodríguez, Cristina .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Merca Arts.
27/11/1990.
Ballarí : Real Escuela Andaluza de Arte Ecuestre de Jerez de la Frontera; Ballarins de l'Institut del Teatre . Compositor/a : Carrasco, Manolo . Coreògraf : Larriba, Marta; Larriba, Susana . Direcció : Carrasco, Manolo .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
19/06/2003.
Autor/a : Eya, Sharon; Ballarins del Ballet Rambert . Compositor/a : Lichtik, Ori . Coreògraf : Eyal, Sharon . Companyia : Ballet Rambert (companyia de dansa) . Direcció : Tavares, Kibwe . Il·luminació : Chivers, Natasha . Vestuari : Bakhtiozina, Uldus . Suports audiovisuals : Nicholls, Paul; Tan, Guillian . Producció : Ballet Rambert (companyia de dansa); The Royal Ballet .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
18/03/2022.
Autor/a : Giró, Mireia; Alsina Riera, Laia; Morató, Xavi; Cedó, Clàudia; Clemente, Cristina; Cirici, Maria; Pau, Laura; Escurriola, Míriam . Compositor/a : Peya, Clara; Sesé, Gerard; Tordera, Arnau; Cabiró, Ariadna . Coreògraf : Romaní, Anna . Companyia : The Feliuettes . Direcció : Escurriola, Míriam . Escenografia : Montseny, Maria . Il·luminació : Escurriola, Míriam; Aubert, Adrià . Vestuari : Montseny, Maria . Producció : El Maldà . Intèrpret : Peña, Vicky; Pau, Laura; Cirici, Maria; Alsina Riera, Laia .
Temporada: 2018/19; 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
El Maldà.
(Barcelona).
11/03/2019.