Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
21 - 40 de 81
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Tudor, Anthony; Joos, Kurt; Lifar, Serge; Limón, José . Companyia : Ballet del Rhin . Direcció : Gravier, Jean-Paul . Vestuari : Lawrence, Pauline; Weckroth, Hein; Stevenson, Hugh . Músic/a : Txaikovski, Piotr Ilitx; Chausson, Ernest; Cohen, F. A.; Purcell, Henry .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
25/02/1995.
Direcció musical : Gutiérrez Pastor, Pablo . Adaptació : Fadeyechev, Aleksey . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Ivanov, Lev; Petipa, Marius . Direcció : Ananiashvili, Nina . Escenografia : Fadeychev, Alexei . Il·luminació : Vidar Saevarang, Paul . Producció : Global Showtime Services . Músic/a : Orquesta Sinfónica Académica de San Vicente .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
01/10/2022.
Músic/a : Almirall, Dolors; Blanch, Xavier; Ollé, Quim; Roca, Queralt; Castelló, Lleonard; Castillo, Xavier; Gumí, Albert; Puig, Abel . Adaptació : Gumí, Albert . Compositor/a : Susato, Tylman; Gumí, Albert; Haydn, Joseph . Coreògraf : Jodar, Toni . Companyia : L'Auditori de Barcelona . Direcció : Jodar, Toni; Gumí, Albert .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada Familiar (2a : 2006-2007 : Terrassa).
20/01/2007.
Direcció musical : Pons, Josep . Autor/a : Falla, Manuel de . Compositor/a : Falla, Manuel de . Companyia : Nessun Dorma . Direcció : Portaceli, Carme . Escenografia : Bueso, Antoni . Il·luminació : Clot, Xavi . Vestuari : Bueso, Antoni . Intèrpret : Martín, Joan; Moner, Teia; Climent, Lambert; Artysz, Jerzy; Sampietro, Pau; Alemany, Marta . Músic/a : Orquestra de Cambra Teatre Lliure .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
21/03/1991.
Adaptació : Requena, Juan . Compositor/a : Janiak, Savi; Requena, Juan . Coreògraf : Carmona, Jesús . Companyia : Compañia Jesús Carmona . Direcció : Carvajal, Ferran; Carmona, Jesús . Escenografia : Martínez, Carmen . Il·luminació : Pérez, David . So : Janiak, Savi . Vestuari : García Andújar, Rosa . Producció : Gachi Pisani . Cantant : Valencia, José . Ballarí : Reyes, Ángel; Arencibia, Daniel; Fenollar, Joan; Cortés, Borja; Alarcón, José; Puertas, Rubén; Carmona, Jesús . Músic/a : Requena, Juan; Masaedo, Manu .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
29/10/2021.
Autor/a : Bavaro, Pasquale . Músic/a : Parera, Paul . Companyia : Esdeveniments Ludovit . Direcció : Martínez, Xavier . Intèrpret : Auguti, Gràcia; Hernández, Maite; Fullana, Joan; Bavaro, Pasquale; Tomic, Dusan .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Faktoria d'Arts.
(Terrassa).
TNT. Terrassa Noves Tendències (1a : 2008).
18/04/2008.
Autor/a : Delgado Martín, Samuel . Compositor/a : Franklinn . Coreògraf : Delgado Martín, Samuel . Companyia : Sacude . Direcció : Delgado Martín, Samuel . Escenografia : Brava Performing Arts . Vestuari : Brava Performing Arts . Producció : Dansa. Quinzena metropolitana; Brava Performing Arts . Intèrpret : Díaz, Diego; Bernabeu, Sara; Pérez, Adrián; Torrent, Quico; Santacatalina, Marta; Bradauer, Guillermina . Músic/a : DJ Yirvin .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Plaça Nova.
(Terrassa).
20/03/2021.
Compositor/a : Tahija, Samuelina; Satie, Erik; Milhaud, Dàrius; Sheida, Shoko . Coreògraf : Ulrich, Jochen . Companyia : Tanz Forum . Direcció : Ulrich, Jochen . Escenografia : Paul, Siegfried . Vestuari : Henne, Sybille; Cardyn, Darie . Ballarí : Stocker, Guido; Svalberg, Liselott; Bataille, Ivan; Toulon, Darrel; Warncke, Mathias; Wherlock, Richard; Sani, Pascal; Rylands, Kathleen; Christie, Juli; Farmer, Athol; Fulford-Kirby, Sarah; Harster, Ralf; Heermann, Britta; Heidicke, Katharina; Kappler, Günter; Kholki, Nora; Kuligowski, Leszek; Montiva, Monika; Phuong, Tuong; Williams, Ton . Músic/a : Tahija, Samuelina; Teger, Eugen .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
24/11/1990.
Autor/a : Cia. Terna . Direcció : Cia. Terna . Producció : Cia. Terna . Ballarí : Torné, Anna; Cardus, Tomás . Músic/a : Morató, Victor .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Plaça Vella.
(Terrassa).
Festival TNT 2017 (10a : 2017 : Terrassa).
30/09/2017.
Autor/a : Dürrenmatt, Friedrich . Traducció : Formosa, Feliu . Companyia : El Globus . Direcció : Monterde, Pau; Sabater, Quim . Escenografia : Vidal, Pere . Il·luminació : Cardús, Salvador; Bros, Ignasi . Vestuari : Vidal, Pere . Intèrpret : Nadeu, Tomàs; Pizá, Montserrat; Josa, Marissa; Plans, Maria; Monterde, Maria Mercè; Crispi, Josep M; Casanovas, Josep M.; Puig, Jordi; Cuyàs, Jacint; Utset, Ignasi; Formosa, Feliu; Riera, Cesc; Novellón, Albert; Vidarte, Walter . Músic/a : Berga, Carles .
Temporada: 1972/73;
Estrena:
Teatre Amics de les Arts.
(Terrassa).
28/04/1973.
Compositor/a : Evans, G.; Davis, Miles; Persen, Marie Boine . Coreògraf : Ullate, Víctor; Lao, Eduardo; Van Hoecke, Micha . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor . Escenografia : Dekker, Keso; Van Hoecke, Micha . Vestuari : Dekker, Keso; Van Hoecke, Micha . Músic/a : Delgado, Luis; Persen, Marie Boine .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
23/01/1993.
Autor/a : Feydeau, Georges . Músic/a : Tévar, Robert . Adaptació : Monterde, Pau; Berga, Carles . Traducció : Monterde, Pau . Companyia : Amics de les Arts de Terrassa . Direcció : Monterde, Maria Mercè . Escenografia : Cubeiro, Anna Maria; Castañé, Ernest . Il·luminació : Ubach, Toni; Miralda, Maria . Vestuari : Labòria, Lluís; Riba, Magda; Palau, Lluïsa . Intèrpret : Ruiz, Lluís; Julià, Quim; Martínez-Soler, Montse; Clariana, Anna; Rodríguez, Nanu; Soley, Montse; Lorenz, Vicenç; Carreras, Mènec .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Amics de les Arts i Joventuts Musicals.
(Terrassa).
21/10/2005.
Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Azorín Serveis Escènics . So : Azorín Serveis Escènics . Vestuari : Selma, Maribel . Ballarí : Cester, Elena; Sánchez, Ana María; Paricio, Silvia; Bendini, Daniela; Galera, Gemma; Soler, Tamara; Canals, Marta; Sayago, Luís Eduardo; Fernandez, M. Eugenia; Gómez, Iker; Hernández, Cleofé; Telémaco, Héctor; Jelic, Aleska; Martín, Sonia; Roelofsen, Marijn; Schneider, Jan . Músic/a : Baró, Nelsa .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
09/03/2002.
Ballarí : Bustinduy, Lydia; García, Susana; Sasplugas, Olga; Alpañez, María Pilar; Anciola, Cristina de; Gallofré, Cristina; Guerrero, Enrique; Humet, Josep; Cervelló, Emilio; Villalta, Francisco; Cumplido, Jaume; Sitges-Sardà, Nora; Tomaso, Cosimo de . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar; Satie, Erik; Godani, Jacopo . Coreògraf : Duato, Nacho; Allard, Catherine; Godani, Jacopo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Il·luminació : Godani, Jacopo; Paré, Gabriel; Cámara, María de la; Fischtel, Nicolás; Naharin, Ohad . So : Suñe, Toni . Vestuari : Naharin, Ohad; Duato, Nacho; Godani, Jacopo; Allard, Catherine; Selma, Maribel . Músic/a : Bonet, Maria del Mar .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
20/02/1999.
Compositor/a : Ravel, Maurice . Coreògraf : Horta, Rui; Duato, Nacho; Stromgren, Jo; Iturrioz, Carlos; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Duato, Nacho; Kylián, Jirí . Il·luminació : Stromgren, Jo; Caboort, Joop; Azorín Serveis Escènics; Duato, Nacho; Fischtel, Nicolás . So : Azorín Serveis Escènics . Vestuari : Duato, Nacho; Visser, Joke; Comella, Uia; garnier, Catherine; Selma, Maribel . Ballarí : Hernández, Héctor Telémaco; Jelic, Aleska; Martín, Sonia; Sayago, Luís Eduardo; Schneider, Jan; Soler, Tamara; Bendini, Daniela; Sánchez, Ana M.; Roelofsen, Marijn; Hernández, Cleofé; Gómez, Iker; Fernandez, M. Eugenia; Cester, Elena; Canals, Marta; Galera, Gemma . Músic/a : Bonet, Maria del Mar; Baró, Nelsa; Painkiller; Autechre; Flugschädel; Pitch Shifter; Scorn; death prod; Grieg, Edvard; Fear Factory; Dall'Osto, Diego .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
09/03/2002.
Músic/a : Cobla Ciutat de Terrassa . Companyia : Cobla Ciutat de Terrassa .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
18/11/2001.
Músic/a : Falzoni, Maddish; Udina, Imma; Léandre, Joëlle . Cantant : Subirana, Anna . Ballarí : Asencio, Sofia; Muñoz, María; Valenciano, Mónica; Mantero, Vera . Compositor/a : Falzoni, Maddish; Udina, Imma; Subirana, Anna; Léandre, Joëlle . Coreògraf : Asencio, Sofia; Muñoz, María; Valenciano, Mónica; Mantero, Vera .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
JazzCava.
(Terrassa).
Tensdansa'05 / 2+1. Festival de Dansa de Terrassa (3a : 2005).
07/10/2005.
Autor/a : Salgado, Maria . Compositor/a : Cabeza de Vaca, Fran MM . Il·luminació : Marqueríe, Carlos . Producció : Azala Kreazio Espazioa; Zé dos Bois . Intèrpret : Salgado, Maria . Músic/a : Cabeza de Vaca, Fran MM .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Festival TNT 2022 (15è : 2022 : Terrassa).
30/09/2022.
Autor/a : Almodóvar, Pedro . Traducció : Anglada, Mariona; Batlle, Carles . Compositor/a : Alavedra, Joan . Companyia : La Divina Vallesana . Direcció : Roda i Fàbregas, Frederic . Escenografia : Roda i Fàbregas, Frederic . Intèrpret : Anglada, Mariona . Músic/a : Alavedra, Joan .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
27/03/1992.
Músic/a : Engler, Yaron . Ballarí : Molins, Laia; Sánchez, Rubén; Llombart, Anna . Coreògraf : Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas . Direcció : Geyra, Ellida .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
18/01/2006.