Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 10 de 51
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Poveda, Sonia; Zurano, Juan Manuel; González, Luis Miguel; Pérez, Asunción ("Choni"); Moreno, María; Córdoba, Mercedes de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Rojas, Amador . Cantant : Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Pura, Pepe de; Poveda, Miguel . Músic/a : Jarana, Paco; Luz, Manuel de la; Coronel, Antonio; Vidaechea, Ignacio . Adaptació : García, Horatius . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Escenografia : Helguera, José María; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta. Festival Internacional de Teatre de Girona.
16/10/2004.
Autor/a : Valenciano, Luz . Adaptació : Casado, Juana . Compositor/a : León, José Manuel . Coreògraf : Toledo, Rosario . Companyia : Cia. Andanzas . Direcció : Casado, Juana . Escenografia : Casado, Juana . Il·luminació : You, Dominique . Vestuari : Moreno, Susana . Suports audiovisuals : Vázquez, Félix . Producció : Cia. Andanzas . Intèrpret : Muñoz, Elisa; Villalba, Elisa . Cantant : Inma "La Carbonera" . Ballarí : Calero, Melisa; Toledo, Rosario; Salazar, Ana . Músic/a : Howe, Ana; Morales, Inma; Sánchez Jurado, Macarena; León, José Manuel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
27/04/2021.
Autor/a : Piplits, Erwin; Meyrink, Gustav . Ballarí : Fill, Jochen; Kaufmann, Uli; Kaufmann, Gerald; Lischka, Gerry; Markovics, Karl; Peter, Klaus; Piplits, Ela; Piplits, Erwin; Schindler, Clemens; Schmiderer, Stephanie; Greif, Marjeta; Brandner, Remi; Baldasti, Gerhard; Blüml, Margarete . Músic/a : Vienna Art Orchester . Adaptació : Piplits, Erwin . Companyia : Serapions Theater . Direcció : Kobalek, Otto; Piplits, Erwin . Escenografia : Piplits, Erwin . Vestuari : Kaufmann, Ulrike; Piplits, Erwin .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
Memorial Xavier Regàs.
29/10/1985.
Músic/a : Silva, Edson da; Ailton, Andre; Macaé; Assiére, Itamar; Marques, Roberto; Silvao; Trambique; Sinval, Lazir; Monteiro, Dely; Marmello, Luiza; Carneiro, Josimar; Oliveira, Val; Martins, Altair; Belôba; Almeida, Marcio; Rodrigues, Nilton; Días, Paulino; Esguleba; Jesús, Sergio de; Carlinhos, "7 cordas" . Ballarí : Mesquita, Ivi; Negrao, Ricardo; Nigga, Alan; Vidal, Pamella; Elétrico; Graúna, Renata; Macarrao; Pica-Pau; Azevedo, Tereza; Sorriso; Lopes, Weillington; Lúcia, Elaine; Mendoça, Thiago; Nascimento, Simone; Souza, Paula; Trindade, Monica; Valença, Rubens; Oliverio, Matheus; Remigio, Felipe; Silva, Iago Costa da; Lima, Adriana; Carvalho, Patrick; Damiao, James; Aquino, Sheila; Alves, Marcelo ("Chocolate"); Oliveira, Jimmy de; Reis, Yolanda . Cantant : Soares, Elsa; Rodrigues, Jair; Costa, Alaide; Santana, Marquinho; Vila, Luis Carlos da . Adaptació : Carneiro, Josemir; Rodrigues, Nilton; Assiére, Itamar; Paulo, Ivan; Marques, Roberto . Compositor/a : Jobim, Antonio Carlos; Cartola; Buarque, Chico; Caymmi, Dorival; Nazareth, Ernesto; Barroso, Ary; Pixinginha; Donga; Sinhô; Viola, Paulinho da; Moraes, Vinicius de; Gilberto, Joao; Gonzaga, Luis; Veloso, Caetano . Coreògraf : Segovia, Claudio . Companyia : Sadler's Wells; Festival d'Automne à Paris; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Hora, Rildo; Lima, Marise . Il·luminació : Cuervo, Marcelo . So : Briski, Gaston . Producció : Dauelsberg, Steffen; Segovia, Carlos; Szwarcer, Eugenio .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Barcelona Teatre Musical (BTM).
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
18/07/2006.
Músic/a : Orchestre Symphonique de Montréal; Chkolnik, Ilia . Ballarí : Jansen, Neel; Gahon, Baptiste; Favreau, Julien; Deballe, Thierry; Chacon, Oscar; Cardone, Giuliano; Bourhis, Stéphane; Bertolli, Vittorio; Alberico, Pasquale; Zuasnabar, Catherine; Jiménez, Víctor; Levrè, Domenico; Luciani, Vito; Weng, Shi Qi; Vedel, Martin; Vasquez, Denis; Stanley, Octavio; Roman, Gil; Pedro, William; Navarro, Héctor; Nasuno, Keisune; Mauduit, François; Shalkina, Kateryna; Ros, Elisabet; Schiattarella, Alessandro; Bretholz, Aude; Chazot, Céline; Croatto, Luciana; Delbée, Emilie; Díaz González, Luisa; Ivanova, Daria; Lescat, Laetitia; Marion, Karline; Miro, Ruth; Mouyiassi, Dafni . Adaptació : Maurin, Eric . Compositor/a : Brel, Jacques; Barbara; Strauss, Richard; Ravel, Maurice; Bars, Hugues Le . Coreògraf : Béjart, Maurice . Companyia : Béjart Ballet Lausanne . Direcció : Dutoit, Charles . Escenografia : Béjart, Maurice . Il·luminació : Cayrol, Clément . Vestuari : Béjart, Maurice; Knott, Jean-Paul; Davila, Henri .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
28/10/2005.
Adaptació : Bello, Jordi . Coreògraf : Vilamitjana, Eva . Direcció : Vilà, Albert; Vilamitjana, Eva . Escenografia : La Petita Malumaluga . Il·luminació : La Petita Malumaluga; Palomino, Claudi . Vestuari : La Petita Malumaluga . Suports audiovisuals : Carreras, Anna . Producció : Cia. Malumalunga . Ballarí : Vilamitjana, Eva . Músic/a : Marín, Laura; Raventós, Eduard; Aymat, Oriol; Haro, Alba; Duran, Carol; Suberbiola, Asier; Astudillo, Hugo; Vilà, Albert; Villà, Nil .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
21/02/2016.
Autor/a : Rodoreda, Mercè . Adaptació : Bohigas, Laia . Compositor/a : Camp, Manel; Duocastella, Elisenda . Coreògraf : Rodríguez, David; Prunty, Luke; Nadal, Alba . Intèrpret : Moukhles, Miriam . Ballarí : Nadal, Alba; Prunty, Luke; Rodríguez, David . Músic/a : Duocastella, Elisenda; Camp, Manel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Kursaal - Sala Gran .
(Manresa).
10/12/2022.
Ballarí : Gómez, Robert; Lee, Paul; Keskinen, Annamari; Macquet, Arnaud; Miró, Raquel; Muñoz, Paloma; Albanese, Sílvia; Nogal, Lorena; Badalamenti, Gaetano; Perela, Loïc; Vermijs, Rocco; Enrich, Sara; Guiu Sagarra, Núria; García Font, Miquel . Músic/a : Mercader, Nan . Adaptació : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus; Vivaldi, Antonio; Martínez Ñoño, Antonio . Coreògraf : Baeza, Ramón; Ivgi, Uri; Sánchez, Montse; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine; Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Escenografia : Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Il·luminació : Naharin, Ohad; Barratxina, Peni; Caboort, Joop; Kurth, Alex . Vestuari : Ivgi, Uri; Increpación Danza; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
29/06/2006.
Direcció musical : Mund, Uwe . Autor/a : Lengyel, Melchior . Adaptació : Weber, Manfred . Compositor/a : Bartók, Béla; Xostakòvitx, Dimitri; Pueyo, Salvador . Coreògraf : Ulrich, Jochen . Companyia : Tanz-Forum Köln; Cor del Conservatori Superior de Música del Liceu . Escenografia : Macfarlane, John F.; Ivars, Ramon B. . Il·luminació : Corder, Simon; Toelstede, Hans . Vestuari : Macfarlane, John F.; Cramer, Marie-Theres . Ballarí : Devos, Lode; Rylands, Kathleen; Toulon, Darrel; Kholki, Nora; Hall, Katrin; Kappler, Günter; Heermann, Britta; Campbell, Michael; Heidicke, Katharina . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/10/1992.
Autor/a : Nuitter, Charles . Adaptació : Lanchbery, John Arthur . Compositor/a : Delibes, Léo . Coreògraf : Martínez, Enrique . Direcció : García, Martín; Sajac, Sofía; Bocca, Julio; Achcar, Dalal . Escenografia : Varona, José . Il·luminació : Medeiros, Paulo César . Vestuari : Varona, José . Producció : Theatro Municipal de Rio (Brasil) . Ballarí : Arias, Ismael; Alzogaray, Maximiliano; Alves, Joyce; Aguirre Zabala, Rosina; Acosta, Paula . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
16/12/2016.