Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
401 - 500 de 1,036
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Companyia : New York Tap All Stars . Intèrpret : Lee, Christopher .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Barcelona Teatre Musical (BTM).
(Barcelona).
03/11/2006.
Companyia : Metros .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
27/05/1992.
Compositor/a : Les Tambours du Bronx; Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Horta, Rui . Companyia : S.O.A.P. Dance Theather Frankfurt . Escenografia : Schött, Joachim; Heyde, Olivier . Il·luminació : Mohr, Norbert . Ballarí : Skrzypiciel, Anton; Marini, Laura; Lagraa, Abou; Kodet, Jan; Kaltenmark, Annette; Janeck, Dietmar; Cobos, Olga; Benois, Delphine .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de BArcelona Grec (18è : 1994).
23/07/1994.
Autor/a : Li, Blanca . Compositor/a : Hervé, Antoine . Coreògraf : Li, Blanca . Companyia : Théâtre Jean Vilar de Suresnes . Intèrpret : Sylla, Mohamed; Fathi, Lamine; Miézi, Espérance; Lamargot, François; Karetti, Ahmed; Da Silva, Karlos; Caruge, Grichka; Bescond, Andrea; Benjelloun, Malika; Benassa, Amin; Jumelin, Alex .
Temporada: 2007/08; 2010/11; 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
21/12/2007.
Adaptació : Zlotnik, Arnon . Compositor/a : Livingston & Evans Ray; Orff, Carl; Pärt, Arvo; Zorn, John; Vivaldi, Antonio . Coreògraf : Naharin, Ohad . Companyia : Baatsheva Dance Company . Direcció : Naharin, Ohad . Vestuari : Levy, Rakefet . Ballarí : Zlotnik, Arnon; Zlatin, Ronit; Yungman, Yossi; Waisman, Hanna; Berson, Melanie; Orleans Juste, Sonia D'; Elmore, Dylan; Eyal, Sharon; Kajiwara, Mari; Naharin, Ohad; Pick, Yuval; Titchnell, David; Vinig, Tami; Volovich, Sandra; Andersson, Orjan .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (17è : 1993).
22/07/1993.
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Festival Danzas del Mundo.
18/07/2001.
Autor/a : Santacreu, Joan . Adaptació : Llorens, Paula . Compositor/a : Sánchez, Damián . Coreògraf : Ruiz, Baldo . Companyia : Cia. La maduixa . Direcció : Santacreu, Joan . Il·luminació : Olcina, Ximo . So : Rosés, Andreu . Vestuari : Reig, Joan Miquel . Suports audiovisuals : Herráiz, Bea . Producció : Festival Grec de Barcelona; Maduixa Teatre; Institut Valencià de Cultura . Intèrpret : Quiles, Paula; Sorribes, Laia; Usina, Melisa .
Temporada: 2018/19; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
16/07/2019.
Companyia : Imperdible Flamenco .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Cafè Teatre Llantiol.
(Barcelona).
10/04/1999.
Músic/a : Zubillaga, Hernán; Comsiglio, Sergio; Gómez, Javier; Herrera, Nicolás . Ballarí : Cubero, Carmen; Zubillaga, Hugo . Companyia : Tinta Roja . Direcció : Zubillaga, Hugo . Escenografia : Tinta Roja . Il·luminació : Cabello, Adriana . So : Cabello, Adriana .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Tinta Roja.
(Barcelona).
06/10/2000.
Autor/a : Plana, David . Ballarí : Alonso, Roberto G.; París, Rosa; Kiper, Minna; Gómez, Pau; Rodríguez, Susana; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso; Endansa; Teatre Bartrina . Direcció : Vives, Toni; Plana, David; Alonso, Roberto G. . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Selma Borja, Paloma; Vollmer, Thomas; Munteanu, Alma; Culemann, Catherina Isabella; Reinhardt, Angela; Keller, Heike; Giannetti, Stefani; Nishida, Maki; Dix, Katrin . Compositor/a : Saura, Joan; Kent, Stephen; Xenakis, Iannis . Coreògraf : García, Juan Carlos; Gelabert, Cesc; Sáez, Vicente . Companyia : Tanztheater der Komischen Oper . Escenografia : Zuriaga, Manuel; Simón, Josep . Il·luminació : Evin, Franck . Vestuari : Ferrer, Neus; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97. Dies de dansa.
14/07/1997.
Ballarí : Sal, Filippo Del; Bezzi, Martina; Ievoli, Federico; Dalia, Marco; Grabar, Jacobo . Coreògraf : Batti, Marco; Quarta, Giacomo . Companyia : Balleto di Siena .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
19/05/2013.
Coreògraf : Muñoz, María; Ramis, Pep . Companyia : Lankhuyzen, Leo; Mal Pelo . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep . Ballarí : Casanovas, Jordi; Ramis, Pep; Muñoz, María; Tasi, Òscar .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Plaça Major.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (10a : 1990 : Tàrrega).
08/09/1990.
Autor/a : López Espinosa, Roser; Nader, Guy . Ballarí : López Espinosa, Roser . Direcció : López Espinosa, Roser . Vestuari : Albert, Lluna . Producció : L'escènica – Elclimamola .
Temporada: 2012/13; 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
08/03/2013.
Coreògraf : Rodríguez, Manuel; Sarli, Guido . Direcció : Rodríguez, Manuel; Sarli, Guido . Producció : Lalavanderia . Intèrpret : Auquer, Xavier; D’Angelo, Ares; Reyes, Lautaro .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival SÂLMON.
08/11/2012.
Compositor/a : Delerue, George . Coreògraf : Ruiz Lang, Gilberto . Companyia : Gilberto Ruiz Lang . Direcció : Ruiz Lang, Gilberto . Escenografia : Ruiz Lang, Gilberto . Vestuari : Ruiz Lang, Gilberto . Músic/a : Iglesias, Antoni; Korjala, Ulla .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Platja Terramar.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
08/06/1991.
Companyia : Grupo Busca y Frank V. de Ven .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Area.
(Barcelona).
12/08/1986.
Ballarí : Morales, Mariel; Werner, Carmen; Suárez, Mariola; Díaz, Paloma; Urbina, Emilio; Morata, Alejandro; López, Joaquín; Cárdenas, Enrique . Compositor/a : Haendel, Georg Friedrich; Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Werner, Carmen . Companyia : Provisional Danza .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Plaça Nova.
(Argentona).
6a Setmana Internacional de la Dansa.
10/05/1998.
Companyia : Los Gitanos del Rajasthan . Direcció : Khan, Hameed; Khan, Hameed .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
Cicle El mundo.
24/10/1996.
Autor/a : Cortez, Ramiro; Fontán, Federico . Direcció : Cortez, Ramiro; Fontán, Federico . Il·luminació : Fraga, Paula . Vestuari : Mateo, Alejandro . Intèrpret : Cortez, Ramiro; Fontán, Federico .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Poliesportiu Municipal.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (37a : 2017 : Tàrrega).
11/09/2015.
Ballarí : Starr, Lesya; Seguí, Sandra; Ros, Norma; Carré, Elisabeth; Urra, Bárbara; Romeu, Agnès; Pacuáli-Howe, María . Coreògraf : Starr, Lesya . Companyia : Lesya Starr / Deeproduction .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
16/09/2001.
Ballarí : Buckley, Anne; Egan, Helen; Norris, Gillian; Flynn, Bernardette; Nolan, Daire; Bailey, Desmond; O'kane, Demian; Flatley, Michael . Autor/a : Flatley, Michael . Compositor/a : Hardiman, Ronan . Coreògraf : Flatley, Michael . Companyia : Michael Flatley . Direcció : Flatley, Michael . Escenografia : Woodruff, Patrick; Park, Jonathan . Vestuari : Blanc, Sue .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
23/04/1999.
Coreògraf : Tanaka, Min . Companyia : Cia. Min Tanaka . Escenografia : Tanaka, Min .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Antics Banys de Sant Sebastià.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (16è : 1992).
20/06/1992.
Autor/a : Ouramdane, Rachid . Ballarí : Ouramdane,Rachid . Escenografia : Giraudeau, Sylvain . Il·luminació : Graillot, Stéphane . So : Giraudeau, Sylvain . Vestuari : La Bourette . Suports audiovisuals : Aldo, Lee .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
22/02/2012.
Autor/a : Braun, Editta . Direcció : Braun, Editta . Intèrpret : Heitzinger, Iris; Murillo, Dante .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
17/06/2016.
Autor/a : Caballero, Patricia . Il·luminació : Brown, Candela; Tomico, Rafael; Duvai, Mateo . Vestuari : López, Isabel; Caballero, Regla . Intèrpret : Caballero, Patricia .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival SÂLMON.
10/11/2012.
Autor/a : La Fusión . Coreògraf : Barcelona Addictos; Tribu Urbana . Companyia : La Fusión . Direcció : Barcelona Addictos; Tribu Urbana .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/06/2001.
Companyia : Llactacaru .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Sala Muntaner.
(Barcelona).
Les Noves Veus de Barcelona.
17/04/2002.
Ballarí : Català Carrasco, Joan; Jin Kim, Young; Ayguadé, Eulàlia . Coreògraf : Jin Kim, Young; Ayguadé, Eulàlia .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival SÂLMON.
08/11/2012.
Ballarí : Solana, Karin; Yarza, Sylvie; Barrera, Antonia; Domènech, Núria; Romero, Adrian; Iguri, Juan Manuel; Martínez, Miguel Ángel; Iannone, Louis; Sanguineti, Alejandro . Companyia : Tango Amor y Playa .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Club Helena (Cercle Catòlic de Gràcia).
(Barcelona).
22/04/2000.
Companyia : Ballet Nacional de Bielorússia .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Festival Danzas del Mundo.
05/09/2001.
Companyia : Kiev Ballroom Dance Theatre .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Principal.
(Lleida).
08/05/2006.
Temporada: 1995/96;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
03/05/1996.
Ballarí : Belaza, Nacera; Belaza, Dalila . Coreògraf : Belaza, Nacera . So : Belaza, Nacera .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
25/02/2012.
Compositor/a : Daudet, Roger . Coreògraf : Naisy, Miriam . Companyia : CH Tanztheater . Direcció : Hauri, Peter; Traschel, Eve . Escenografia : Knot, Johannes . Il·luminació : Derrer, Rolf . Vestuari : Mathier, Geneviève; Schubiger, Elisabeth . Ballarí : Claret, Chantal; Birrfelder, Claire; Lampart, Denise; Atwood, Laura; Obermayer, Susanne; Seume, Sabine; Vannini, Flora .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (7a : 1990-1991 : Terrassa).
27/04/1991.
Direcció musical : Coll, Carles . Compositor/a : Vivaldi, Antonio . Coreògraf : Burgues, Sara . Companyia : Dansa Figueres . Direcció : Burgues, Sara . Escenografia : Burgues, Sara . Músic/a : Orquestra de Cambra de l'Empordà .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Municipal El Jardí.
(Figueres).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
09/05/1992.
Ballarí : Vera, Isabel; Luque, María del Mar; Marchal, Dunia; Miró, Raquel; Moreno, Azaret; Nadal, Mireia; Navarro, Laia; Palazón, Ruth; Quiñonero, Elisabeth; Rico, Miquel; Silvia, Núria; López, Sílvia; Güell, Àngel; Aguilera, Jessica; Balboa, Beatriz; Balboa, Lara; Béjar, Manoli; Bigas, Anna; Cáceres, Anna; Carrasco, Cristina; Díaz, Cristina; Escobar, Cristina . Coreògraf : Roblas, Anna . Companyia : Dansa 9 pas de Badalona (AEDB) .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
23/10/1999.
Compositor/a : Garcés, Rebecca . Coreògraf : Hidalgo, Jesús . Direcció : Curtat, Christophe . Escenografia : Hidalgo, Jesús . Il·luminació : Chauvet, Jean-Louis . Vestuari : Simon, Yasmine . Intèrpret : Aubert, Béatrice; Rachmuhl, Marianne; Guillouet, Line; Ciavarella, Emanuela .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
07/04/1994.
Compositor/a : Comelade, Pascal . Coreògraf : Taffanel, Jackie . Companyia : Compagnie Jackie Taffanel . Direcció : Taffanel, Jackie . Escenografia : Aude-Tanguy, Camille . Ballarí : Guannel, Patricia; Richez, Isabelle .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansa al Teatre Obert.
03/05/1991.
Coreògraf : Sagardoy, Arantxa; Bravo, Alfredo . Companyia : Plan B Danza . Direcció : Sagardoy, Arantxa; Bravo, Alfredo .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Teatre Metropol.
(Tarragona).
25/03/2012.
Autor/a : Lecina, Quim; Serra, Joan . Compositor/a : Mompou, Frederic . Coreògraf : Serra, Joan . Companyia : Esbart de Sant Cugat . Direcció : Lecina, Quim; Serra, Joan . Escenografia : Casas, Carles; Cubeles, Gina . Il·luminació : Lecina, Quim; Ayza, Jaume . Vestuari : Casas, Carles . Ballarí : Esbart de Sant Cugat .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Sala Ciutat.
(Manresa).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
09/09/1990.
Direcció musical : Garforth, David . Compositor/a : Ravel, Maurice; Chopin, Frédéric . Coreògraf : Nijinski, Waslaw; Fokine, Michel . Companyia : Les Ballets de Monte-Carlo . Direcció : Maillot, Jean-Christophe . Ballarí : Bezies, Thyerry; Morlotti, Gaëtan; Bears, Gaby; Tamburi, Vanessa; Salmon, Annabelle; Gil, Jean-Charles; Olivieri, Frederic; Belando, Béatrice; Boulogne, Joëlle; Coppietiers, Bernice; Lewton, Peter; Mussin, Nicolas; Bayliss, Claire; Peric, Lijilajna; Cantalupo, Paola . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
14/09/1993.
Autor/a : Shakespeare, William . Coreògraf : Maillot, Jean-Christophe . Direcció : Maillot, Jean-Christophe . Escenografia : Ernest, Ernest-Pignon . Il·luminació : Drillot, Dominique . Vestuari : Guillotel, Philippe .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
16/05/2018.
Autor/a : Le Roy, Xavier . So : Boehm, Peter .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Secció irregular (2a : 2012 : Barcelona).
28/03/2012.
Autor/a : Bardainne, Claire; Mondot, Adrien . Coreògraf : Raballand, Yan . Direcció : Bardainne, Claire; Mondot, Adrien . Escenografia : Mondot, Adrien; Bardainne, Claire . Il·luminació : Debrinay, David . Vestuari : Pujadas, Marina . Producció : Teypaz, Delphine; Fritsch, Margaux; Auché, Charlotte; Adrien M / Claire B; Sala, Ana . Intèrpret : Reymond, Maëlle; Rahmouni, Farid-Ayelem; Boissy, Rémi .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
08/07/2016.
Coreògraf : Gusev, Piotr . Escenografia : Murvanidze, Teymuraz . Vestuari : Solovyova, Galina . Intèrpret : Ballet del Teatre Mariinski .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
21/11/2011.
Compositor/a : Molero, Gorka; Garaizábal, Ander . Companyia : Kukai Dantza Taldea; Logela Multimedia . Direcció : Maya, Jon . Escenografia : Logela Multimedia . Il·luminació : Irazábal, Itziar . Vestuari : Castaño, Vanesa . Suports audiovisuals : Logela Multimedia . Intèrpret : Gil, Eneko; Huarte, Ibon; Maya, Alain; Maya, Jon; Mitxelena, Urko .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Plaça de les Nacions sense Estat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (27a : 2007 : Tàrrega).
08/09/2007.
Ballarí : García, Marcos; Filomarino, Rossana; Domínguez, Amada; Jaramillo, Mario . Compositor/a : Berio, Luciano . Coreògraf : Filomarino, Rosana . Companyia : Dramadanza . Direcció : Filomarino, Rosana . Il·luminació : Castillo, Germán .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
17/10/1996.
Coreògraf : Moiseyev, Igor .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
28/05/1997.
Companyia : Ballet de Hubei .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Novedades.
(Barcelona).
Fiesta Asia (2004 : Barcelona).
28/09/2004.
Compositor/a : Eno, Brian; Navarrete, Julián . Coreògraf : Turull, Víctor; Maese, Pilar . Companyia : Pilar Maese i Víctor Turull . Direcció : Maese, Pilar; Turull, Víctor . Escenografia : Turull, Víctor . Il·luminació : García, Agustí . Vestuari : Las Rocosas . Intèrpret : Maese, Pilar . Ballarí : Turull, Víctor .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Cúpula La Plana.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (10a : 1990 : Tàrrega).
07/09/1990.
Coreògraf : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Companyia : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Direcció : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Il·luminació : Parodi, Conrado . So : Campos, Juanro . Vestuari : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Producció : Elclimamola; Teatre Principal de Palma . Ballarí : Cerezo, Maria Lluïsa; Vives, Dolores; Cunill, Maria Àngels; Barceló, Teresa; Freixas, Estrella .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
29/07/2019.
Autor/a : Soler, Isabel; Fuster, Glòria . Coreògraf : Fuster, Glòria; Soler, Isabel . Companyia : Companyia Miratges .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Municipal Cal Bolet.
(Vilafranca del Penedès).
Compositor/a : Monteverdi, Claudio; Boccherini, Luigi; Soler, P. . Coreògraf : Galindo, Mauro . Companyia : Ballet de Zaragoza . Direcció : Galindo, Mauro .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
19/02/1994.
Autor/a : Rosado, Daniel; López, Arantza; Ribeiro, Reinaldo . Coreògraf : Rosado, Daniel; López, Arantza; Ribeiro, Reinaldo . Companyia : Colectivo Lamajara . Suports audiovisuals : Pérez Martín, Tristán . Músic/a : Lastra, Marcelo .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
La Cotonera.
(Igualada).
Mostra Igualada. Fira d'espectacles infantils i juvenils (32a : 2021).
28/05/2021.
Ballarí : Letellier, Samuel; Calvitti, Viviane; Cidra, Bebeto; Aragay, Tomàs; Waksman, Andrés; Gómez, Sònia; Martin, Eric; Martínez, Marta; Del Vecchio, Valeria; Ortega, Raquel; Azkue, Idurre; Asencio, Sofia . Coreògraf : Letellier, Samuel; Ortega, Samuel; Del Vecchio, Valeria; Martínez, Marta; Asencio, Sofia; Calvitti, Viviane; Azkue, Idurre . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles . Direcció : Waksman, Andrés . Il·luminació : Alcrudo, Javier . Producció : Alzueta, Laia .
Temporada: 1999/00; 1996/97; 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
05/06/2000.
Autor/a : Lehar, Franz . Direcció : Prokes, Zdenek .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (18a : 2001-2002 : Terrassa).
01/04/2002.
Músic/a : Satorra, Jordi; Español, Toni . Ballarí : Alonso, Guillem; Méndez, Rafael; Méndez, Lluís . Compositor/a : Camut Band . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Escenografia : Camut Band . Il·luminació : Valls, Nani . So : Bauló, Ferran . Vestuari : Camut Band .
Temporada: 2010/11; 1999/00; 2000/01; 2006/07;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Händel, Georg F.; Platti; sammartini, Giuseppe . Coreògraf : Prats, Roser . Companyia : Ballet Clàssic Mediterrània . Direcció : Prats, Roser . Il·luminació : Ortiz, Lluís . Vestuari : Miret, Blanca .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatro Metropol.
(Tarragona).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
26/04/1991.
Autor/a : Koch, Julia; Casas, Joan; Cardona, Marina; Altamirano, Alejandro; Castillo, Juan Carlo; Salamanca, Raquel; Zippi, Daniel; Koch, Julia . Coreògraf : Koch, Julia . Direcció : Koch, Julia; Zippi, Daniel; Zippi, Daniel . So : Galle, Carsten . Vestuari : Gil Cazorla, Maria . Suports audiovisuals : Friedman, Nimrod . Intèrpret : Koch, Julia; Castillo, Juan Carlo; Casas, Joan; Cardona, Marina; Altamirano, Alejandro; Salamanca, Raquel .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
03/03/2011.
Ballarí : Vadell, Carme; Eulate, Ana; Fernández, Beatriz . Músic/a : Maristany, Xavier; Berenguer, Josep Manel; Gavi, Clara; Sanmartí, Joan . Companyia : Orquestra del Caos; La Porta-Associació de Dansa Independent de Barcelona .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
26/06/1997.
Coreògraf : Balanchine, George; Kylián, Jirí . Companyia : Ballet Nacional de Nancy i La Lorraine . Direcció : Lacotte, Pierre . Músic/a : Haydn, Joseph; Minkus, Ludwig; Dennis, R; Hindemith, Paul; Petipa, Marius; Drigo, Ricard; Bellini, Vincenzo .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
23/10/1993.
Companyia : Farasha. Companyia de Dansa Oriental i Creativa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat Municipal.
(Viladecans).
Al Carrer'07. Festival Internacional de Teatre i Animació (18a : 2007 : Viladecans).
07/07/2007.
Temporada: 1995/96;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (27a : 1996).
14/06/1996.
Autor/a : Planagumà, Teresa . Compositor/a : Clau de Lluna . Coreògraf : Codina, Encarna; Mena, Lídia de . Companyia : Esbart Olot; Clau de Lluna; Esbart Dansaire Montgrí . Direcció : Mena, Lídia de; Tomàs, Francesc; Panxito .
Temporada: 1996/97; 1997/98; 1998/99;
Estrena:
Plaça de la Vila.
(Torroella de Montgrí).
17è Festival Internacional de Música.
27/06/1997.
Ballarí : Gómez, Mar; Gómez, Isabel; Gimeno, Rufino . Compositor/a : Tena, Lucero; Rota, Nino; Plenizio, Gianfranco; Nascimhene, Mario . Coreògraf : Companyia de Dansa Mar Gómez . Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez; Toc de Retruc . Direcció : Gómez, Isabel . Escenografia : Companyia de Dansa Mar Gómez . Il·luminació : Gàmiz, Pep . Caracterització : Álvarez, Merche . Vestuari : James, Jimmy . Producció : Álvarez, Merche .
Temporada: 1994/95; 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
04/05/1995.
Companyia : Cia. Francisco Lloberas y Mercedes Recacha .
Estrena:
Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Lee, Sam . So : Ros, Juanan . Vestuari : Azzopardi, Lydia; Carlshon, Olaf . Ballarí : Navarra, Núria; Nogal, Lorena; Pineda, Alberto; Washington, Charles; Masclans, Salvador; Magriñà, Íngrid; De Luis Mazagatos, Jonatan; Gimeno, Virgínia; Gelabert, Cesc; Delvaux, Samuel; Corrales, Daniel; Gómez, Tura .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
17/06/2012.
Compositor/a : Turina, Joaquín; Granados, Enrique; Rodrigo, Joaquín; Obradors, Frederic . Coreògraf : Nieto, Teresa . Companyia : Compañia Teresa Nieto . Direcció : Nieto, Teresa . Ballarí : Nieto, Teresa; Mas, Lourdes; López, Jorge; Cañas, Miquel .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
01/04/1995.
Coreògraf : Pineda, Juan Bernardo . Companyia : Cia Juan Bernardo Pineda (Cia de Dansa) .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
--.
(València).
Dansa València.
15/02/1991.
Compositor/a : Surman, John; Simone, Nina . Coreògraf : Villalba, Artur . Companyia : Artur Villalba (Cia de Dansa); Darling, David; Kamen, Michael . Direcció : Villalba, Artur . Ballarí : Recacha, Mercè; Jiménez, José; Ferrer, Neus; Peña, Álvaro de la .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansa al Teatre Obert.
03/05/1991.
Coreògraf : Alcón, Susana . Direcció : Alcón, Susana .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Teatre Metropol.
(Tarragona).
06/11/2011.
Ballarí : García, Barbara; Martínez, Xavier; Torres, Mireia; Todó, Violeta; Ordóñez, Alfonso; Azkue, Idurre; Dahrendorf, Sabine; Hentze, Karen . Músic/a : Bernabeu, José Miguel . Compositor/a : Sanou, Josep . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Escenografia : Álvarez Basso, Darío . Il·luminació : Valera, Evaristo . Vestuari : Sein, Eugeni .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97. Dies de dansa.
22/07/1997.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Delgado, Luis . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Valdivieso, Manuel . Escenografia : Nieva, Francisco .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
21/02/2001.
Direcció : Lérida, Juan Carlos . Vestuari : Gusmerini, Eugenia . Producció : Terrassa Arts Escèniques; Associació Flamenco Empírico . Intèrpret : Lérida, Juan Carlos; Monsonís, Marina .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
13/03/2021.
Autor/a : Cervantes, Miguel de . Ballarí : Márquez, Antonio; Florencio, Jesús; Gómez, Lupe; Orozco, Reyes; Currillo; Jiménez, Óscar; Velasco, Francisco; Visus, Cristina; Greco, Lola; Vargas, Mila de . Adaptació : Narros, Miguel . Compositor/a : García Abril, Anton . Coreògraf : Granero, José . Companyia : Ballet Nacional de España . Direcció : Narros, Miguel . Escenografia : D'Odorico, Andrea . Il·luminació : Granero, José . Vestuari : Narros, Miguel .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Palau d'Esports.
(Barcelona).
29/11/1996.
Autor/a : Godoy, Maricel . Companyia : Codanza .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
15/09/2001.
Coreògraf : Alonso, Alicia; Carmenate, A.; Herrera, G. . Companyia : Ballet Nacional de Cuba . Direcció : Alonso, Alicia . Vestuari : Aguado, Maria Elena . Ballarí : Alonso, Alicia . Músic/a : Méndez, Alberto; Fernández, F.; Hertel, P.; Burgmuller, F. .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
08/10/1994.
Ballarí : Cos de Ball de l'Esbart Dansaire de Rubí . Compositor/a : Burés, Pere; Camp, Manel; Mompou, Frederic; Núñez, Jordi . Coreògraf : Ventura, Eduard; Fosas, Joan . Companyia : Esbart Dansaire de Rubí . Direcció : Ventura, Eduard . Vestuari : Trabal Altés, Ramon; Carbonell, Maria .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Sala Ciutat.
(Manresa).
Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
08/11/1998.
Autor/a : Piedra, Max . Ballarí : María, Anaïs de; Borrallo, Christian . Coreògraf : Piedra, Max; María, Anaïs de . Companyia : Breakfastcrew . Direcció : Piedra, Max .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/06/2001.
Autor/a : Madariaga, Salvador . Cantant : Orfeó de Sabadell . Ballarí : Esbart Dansaire de l'Orfeó Gracienc . Compositor/a : Grau, Albert . Coreògraf : Quintana, Leo . Direcció : Rodríguez, Gregorio Salvador .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
28/11/1996.
Ballarí : Roca Orta, Núria; Sánchez Mesa, Encarni . Coreògraf : Roca Orta, Núria; Sánchez Mesa, Encarni . Companyia : Endansa . Escenografia : Roca Orta, Núria; Endansa; Ramos, Maria del Mar; Martos, Mary; Sánchez Mesa, Encarni . Vestuari : Roca Orta, Núria; Endansa; Ramos, Maria del Mar; Martos, Mary; Sánchez Mesa, Encarni .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
17/03/2012.
Ballarí : Cots, Roberto; Sasse, Suzanne; Aguadé, Teresa; Meerendonk, Matilde van der . Compositor/a : Byrne, David; Mahler, Alma; Bach, Johann Sebastian; Urban Sax . Coreògraf : Sasse, Suzanne . Companyia : Dauncen Dansa Contemporània . Direcció : Sasse, Suzanne . Il·luminació : Álvarez Priego, José Luis . Vestuari : Girbaud, Dauncen; Marithé, François .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
15/03/1986.
Autor/a : Galván, Israel; Berraondo, Txiki . Ballarí : Galván, Israel . Coreògraf : Galván, Israel . Direcció : Berraondo, Txiki . Il·luminació : Camacho, Rubén . So : León, Pedro .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
22/03/2012.
Coreògraf : Bausch, Pina . Escenografia : Bernat, Roger . So : Espinosa, Rodrigo .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
29/04/2011.
Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Passeig de Sant Pol.
(Snt. Feliu de Guíxols).
Festival Internacional de la Porta Ferrada (37a : 1999 : Sant Feliu de Guíxols).
02/09/1999.
Autor/a : Ren, Lizhu . Coreògraf : Gregori, Martina; Bandecca, Daniele del . Companyia : Compagnia Tpo . Direcció : Venturini, Davide; Gandi, Francesco . So : Cortesi, Spartaco . Vestuari : Lanzillotta, Chiara . Intèrpret : Gandi, Francesco; Venturini, Davide .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (42è : 2018).
20/07/2018.
Coreògraf : Ulrich, Jochen . Companyia : Tanz-Forum-Köln; Institut del Teatre . Producció : Goethe-Institut .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
19/11/1994.
Companyia : Cotton Ballet .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
La Maquinista.
(Barcelona).
08/09/2001.
Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Tarasova, Tatiana . Companyia : The Imperial Ice Stars . Direcció : Mercer, Tony . Escenografia : D'Arcy, Eamon . Il·luminació : Swift, Gavan . Vestuari : Abduleava, Natella . Intèrpret : Kuzmenko, Viktoria; Kuzmina, Anastasia; Kylkov, Anton; Malyshev, Sergei; Maskevitch, Svetlana; Minin, Alexei; Pinkine, Andrei; Pyatash, Olena; Samokhin, Denis; Stelmakova, Ekaterina; Krupnov, Vladimir; Krasnekov, Konstantin; Krasinskaya, Yulia; Woetzel, Mandy; Carabosse, Maria Borovikova; Harkov, Vadim; Sharutenko, Olga; Pyatash Lilac, Elena; Averkine, Andrei; Beliakov, Maxim; Bogospassaeva, Elena; Eskin, Maxim; Evdomikov, Stanislav; Temnikova, Tatyana .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
19/01/2006.
Ballarí : Damian, Elline; Bottaini, Alen; Gallinera, Ailleen; Espejo, Eduardo; Basulto, Eva; Peytour, Jerome . Adaptació : Campos, David . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia David Campos .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
17/03/2013.
Autor/a : Farràs, Julià . Direcció : Farràs, Julià . Producció : Dreams Teatre .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
08/01/2011.
Coreògraf : Armiñán Linares, Ernesto; Armiñán Linares, Nereida . Companyia : Cutumba. Ballet folklórico afrocubano de Santiago de Cuba . Direcció : Sánchez Vignot, Roberto . Cantant : Armiñán Linares, Ernesto; Armiñán Linares, Nereida .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (3r : 1991).
12/10/1991.
Compositor/a : Bellini, Vincenzo; Minkus, L. ; Hindemith, Paul . Coreògraf : Balanchine, George; Drigo, R. ; Pilobolus . Companyia : Ballet Nacional Nancy i la Lorraine . Direcció : Lacotte, Pierre .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
23/10/1993.
Autor/a : La Ribot Danza . Companyia : La Ribot Danza .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Carpa Bardelona.
(Barcelona).
Festival Olímpic de les Arts.
27/07/1992.
Coreògraf : Godoy, Debora; Guevera, Carlos . Direcció : Picciano, Alejandro . Cantant : Fernandez, Mel; Picciano, Matias; Peuvrel, Federico . Ballarí : Godoy, Debora; Guevera, Carlos . Músic/a : Picciano, Matias; Peuvrel, Federico; Picciano, Alejandro .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Granollers).
02/12/2020.
Compositor/a : Shumann, Robert; Schubert, Franz; Britten, Benjamin . Coreògraf : North, Robert; Debrock, Kirsten; Scholz, Uwe . Direcció : Galindo, Mauro . Escenografia : Van der Kwast, Judith; Lasala, José Luis . Il·luminació : Szaller, Laszlo . Vestuari : Van der Kwast, Judith; Plou, Aurea; Lahoz, Miguel Angel . Ballarí : Aguirre, Ana Isabel; Alonso, Luis; Bartual, José Antonio; Bosch, Federico; Calavia, Sara; Castilla, Amador; Cesari, Enrico; Crecente, Marta; Dorion, Anik; Dugnani, Marco; Gimeno, Mariola . Músic/a : López Coscolla, Jaime; Pérez, Ester .
Temporada: 1993/94; 1992/93;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
17/03/1993.
Compositor/a : Adam, Adolphe; Wagner, Richard; Beethoven, Ludwig van . Coreògraf : Gómez, Mar . Companyia : Companyia Mar Gómez . Direcció : Gómez, Mar . Il·luminació : Gàmiz, Pep . Vestuari : Quiroz, José Luis . Ballarí : Gómez, Mar; Gómez, Isabel; Labiano, Natalia; Gimeno, Rufino; Todó, Violeta .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
Teatre Principal.
(Vilanova i la Geltrú).
05/11/1995.
Músic/a : Grupo Jarocho . Coreògraf : López Hernández, Norma . Companyia : Ballet Folklórico de México . Direcció : Hernández, Amalia . Escenografia : Barclay, Guillermo . Vestuari : Barclay, Guillermo .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Gran Casino de Barcelona.
(Sant Pere de Ribes).
01/08/1986.