Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Muñoz, Damián . Ballarí : García, Virginia; Machado, Sílvia; Rocamora, Valentí; Nevado, Paco; Muñoz, Damián . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Direcció : Muñoz, Damián .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
25/05/2000.
Ballarí : Busquets, Néstor; Torné, Enric; Grifell, Jordi; Tobias, Àlex; Pérez, Aimar; Meléndez, Jep . Autor/a : Camut Band . Coreògraf : Camut Band . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Norman, David; Bauló, Ferran . Vestuari : Maciel, Uli . Intèrpret : Sol Gago, María; Maestrini, Linda; Casero, Héctor; Egea, David; Martínez, Oriol; Vázquez, Sara; Cela, Núria; Sala, José; Esteves, Evangelina; Terrassa, Terry; Bea, Víctor; Porqueras, Estefanía; Zandop, Mireia .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2007/08; 2010/11;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
06/02/2000.
Ballarí : Sidoine, Huguette; Sidoine, Nicole . Músic/a : Español, Toni; Suma, Abdulay; Duke Pacheco, Cosi; Bitra Marcel, Tiana . Companyia : Cae Ma Deila . Direcció : Español, Toni .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
29/09/2000.
Ballarí : Tantiñà, Laura; Tantiñà, Anna; Rossell, Núria; Eixoto, Eduard; Pedragosa, Xavi; Gómez, Toni; García, David; Gàlvez, Laura; Galán, Jordi; Estrada, Òscar; Corbera, Vanessa; Costa, Elisenda; Campíñez, Jessica; Besora, Xavi; Àngel, Sandra . Companyia : Esbart Dansaire de Mollet . Direcció : Vallbona, Joan . Il·luminació : Camprodon, Ignasi . Vestuari : Roig, Jordi .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Zona Nord.
(Barcelona).
12/02/2000.
Ballarí : Alonso, Guillem; Font, Roser; Molins, Laia; Meléndez, Jep . Coreògraf : Alonso, Guillem; Moros, Isabel . Companyia : Barcelona Rhythm Tap . Direcció : Alonso, Guillem .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
04/06/1999.
Ballarí : Delgado, Montserrat; Bigas, Anna; Amorós, Mònica . Músic/a : Rocosa, Oleguer; Pastor, Josep; Igual, Òscar; Guinovart, Ramon; Gómez, Joan; Colomé, Òscar . Autor/a : Guinovart, Ramon . Coreògraf : Bigas, Anna . Companyia : El Grupet . Direcció : Gómez, Joan . Il·luminació : Elías, Quico .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Agrupació Congrés.
(Barcelona).
15/12/2000.
Músic/a : Satorra, Jordi; Español, Toni . Ballarí : Alonso, Guillem; Méndez, Rafael; Méndez, Lluís . Compositor/a : Camut Band . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Escenografia : Camut Band . Il·luminació : Valls, Nani . So : Bauló, Ferran . Vestuari : Camut Band .
Temporada: 2010/11; 1999/00; 2000/01; 2006/07;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Ballarí : Letellier, Samuel; Calvitti, Viviane; Cidra, Bebeto; Aragay, Tomàs; Waksman, Andrés; Gómez, Sònia; Martin, Eric; Martínez, Marta; Del Vecchio, Valeria; Ortega, Raquel; Azkue, Idurre; Asencio, Sofia . Coreògraf : Letellier, Samuel; Ortega, Samuel; Del Vecchio, Valeria; Martínez, Marta; Asencio, Sofia; Calvitti, Viviane; Azkue, Idurre . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles . Direcció : Waksman, Andrés . Il·luminació : Alcrudo, Javier . Producció : Alzueta, Laia .
Temporada: 1999/00; 1996/97; 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
05/06/2000.
Autor/a : Plana, David . Ballarí : Alonso, Roberto G.; París, Rosa; Kiper, Minna; Gómez, Pau; Rodríguez, Susana; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso; Endansa; Teatre Bartrina . Direcció : Vives, Toni; Plana, David; Alonso, Roberto G. . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Músic/a : Zubillaga, Hernán; Comsiglio, Sergio; Gómez, Javier; Herrera, Nicolás . Ballarí : Cubero, Carmen; Zubillaga, Hugo . Companyia : Tinta Roja . Direcció : Zubillaga, Hugo . Escenografia : Tinta Roja . Il·luminació : Cabello, Adriana . So : Cabello, Adriana .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Tinta Roja.
(Barcelona).
06/10/2000.
Ballarí : Esbart Sant Martí; Cobla Juvenil d'Agramunt; Tralla . Companyia : Esbart Sant Martí. Ballet Folklòric dels Països Catalans . Direcció : Martínez, David .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/05/1999.
Ballarí : Mampel, Jordi; Fonollosa, Gemma; Fillat, Rosa; Figueroa, Irene; Esponellà, Marta; González, Anna; García, Marta; Díaz, Anna Maria; Abellan, Laura; Abad, Montse . Companyia : Esbart Terrassa . Direcció : Mampel, Jordi .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
20/10/2000.
Ballarí : Betancourt, Iván; Otero, Daymell . Coreògraf : Betancourt, Iván; Otero, Daymell . Direcció : Betancourt, Iván .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
18/02/2000.
Ballarí : Murru, Massimo; Broeckx, Jan; Chang, Lienz; Broeckx, Wim; Peparini, Juliano; Giménez, María; Belingard, Jeremie; Abbagnato, Eleonora . Compositor/a : Bizet, Georges; Bach, Johann Sebastian; Massenet, Jules; Txaikovski, Piotr Ilitx; Fauré, Gabriel; Saint-Saëns, Camille; Porter, Cole . Coreògraf : Petit, Roland . Direcció : Petit, Roland . Escenografia : Clavé, Antoni; Michel, Bernard; Wakhevitch, Georges . Vestuari : Leger, Hervé; Zegna, Ermenegildo; Spinatelli, Luisa; Squarciapino, Franca; Frigerio, Enzio; Clavé, Antoni .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
16/08/2000.
Ballarí : Cuesta, Sílvia . Compositor/a : Chahartugchi, Urna; Piazzola, Astor . Coreògraf : Cuesta, Sílvia . Companyia : Centre Cívic del Nord; Centre Cívic Barceloneta; Sílvia Cuesta & Companyia . Direcció : Cuesta, Sílvia . Escenografia : Cuesta, Sílvia . Il·luminació : Rueda, Toni . So : Rueda, Toni .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.