Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 20 de 30
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Caravallo, Javier; Galván, Juan Carlos; Fuentes, Jesús; Polonio, José María; Calvo, Fermín; Fernández, Isaac; Jiménez, Óscar; Sevillano, Raquel; Mateos, Rebeca; Garrido, Inmaculada; Domínguez, Virginia; Puerto, María del; Bajo, Mayte . Compositor/a : Martín, Víctor María; Diego, Emilio de . Coreògraf : Andrés, Elvira . Companyia : Companyia de Danza Elvira Andrés; Matalaraña Producciones Artísticas . Vestuari : Caña, Carmen .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
06/06/2000.
Coreògraf : Calduch, Lluís . Companyia : Esbart Ciutat Comtal . Direcció : Calduch, Lluís . Il·luminació : Duarte, Antonio . Vestuari : Fernández, Pau .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Sala Ciutat.
(Manresa).
3a Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
05/11/2000.
Autor/a : Muñoz, Damián . Ballarí : García, Virginia; Machado, Sílvia; Rocamora, Valentí; Nevado, Paco; Muñoz, Damián . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Direcció : Muñoz, Damián .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
25/05/2000.
Ballarí : Busquets, Néstor; Torné, Enric; Grifell, Jordi; Tobias, Àlex; Pérez, Aimar; Meléndez, Jep . Autor/a : Camut Band . Coreògraf : Camut Band . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Norman, David; Bauló, Ferran . Vestuari : Maciel, Uli . Intèrpret : Sol Gago, María; Maestrini, Linda; Casero, Héctor; Egea, David; Martínez, Oriol; Vázquez, Sara; Cela, Núria; Sala, José; Esteves, Evangelina; Terrassa, Terry; Bea, Víctor; Porqueras, Estefanía; Zandop, Mireia .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2007/08; 2010/11;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
06/02/2000.
Autor/a : Greco, Emio; Sholten, Pieter . Coreògraf : Greco, Emio . Companyia : Teatro Central de Sevilla; Fonds Voor De Podiumkunsten . Direcció : Sholten, Pieter . Escenografia : Danner, Hank . Il·luminació : Standaar, Bas . So : Sholten, Pieter . Vestuari : Portier, Clifford .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
05/05/2000.
Ballarí : Vilella, Susana; Noone, Thomas; Martínez, Núria; Nadal, Mar; Connaughton, Philip . Compositor/a : Britten, Benjamin; Purcell, Henry; Pappalardo, Gianfranco; Ravel, Maurice . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . So : Pappalardo, Gianfranco . Vestuari : González, Sònia; Peñalbert, Mercedes .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
07/06/2000.
Coreògraf : Coulibaly, David . Companyia : Àfrika d'Ivori .
Temporada: 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
09/11/2000.
Coreògraf : Lafarga, M.; Lozano, Montse; Sabadell, M. . Companyia : La Dansa Estudi . Direcció : Lozano, Montse .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça de la Sardana.
(Lleida).
Nits d'Estiu a Lleida.
13/07/2000.
Ballarí : Alonso, Guillem; Font, Roser; Molins, Laia; Meléndez, Jep . Coreògraf : Alonso, Guillem; Moros, Isabel . Companyia : Barcelona Rhythm Tap . Direcció : Alonso, Guillem .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
04/06/1999.
Ballarí : Fernández, Berta; Acín, Ferran; Vidal, Teresa; Alcrudo, Roser; Solanes, Núria; López, Núria; Maillo, Lídia; Giménez, Josep Maria; Bautista, Enric; Vila, Elisenda; Kubesch, Elisabet; Tor, Bàrbara; Roca, Alberto; Cortés, Aida . Coreògraf : Bagà, Xavier; Sans, Albert . Companyia : Esbart de Dansaires de l'Orfeó Gracienc . Vestuari : Navarra, Maria Teresa; Algueró, Irma .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
16/04/1999.
Ballarí : Eulate, Ana . Músic/a : Zwiefel, Raphael; Falzoni, Maddish . Coreògraf : Eulate, Ana . Companyia : Compañía Pendiente .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (1a : 2000 : Sabadell).
03/07/2000.
Ballarí : García, Virginia; Muñoz, Damián . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza); Sitges Teatre Internacional 2000 . Il·luminació : Ulla, Javi . So : Ross, Juanan . Vestuari : Torres, Gabriel . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
09/06/2000.
Ballarí : Delgado, Montserrat; Bigas, Anna; Amorós, Mònica . Músic/a : Rocosa, Oleguer; Pastor, Josep; Igual, Òscar; Guinovart, Ramon; Gómez, Joan; Colomé, Òscar . Autor/a : Guinovart, Ramon . Coreògraf : Bigas, Anna . Companyia : El Grupet . Direcció : Gómez, Joan . Il·luminació : Elías, Quico .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Agrupació Congrés.
(Barcelona).
15/12/2000.
Ballarí : Ramis, Pep; Muñoz, María . Autor/a : Cocteau, Jean . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Muñoz, María; Ramis, Pep . Companyia : Mal Pelo . Escenografia : Delarozier, François . Il·luminació : Rey, Ramón; Polls, Àlex . Vestuari : Alves, Rui .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Museu d'Història de la Ciutat.
(Girona).
14/07/2000.
Ballarí : Letellier, Samuel; Calvitti, Viviane; Cidra, Bebeto; Aragay, Tomàs; Waksman, Andrés; Gómez, Sònia; Martin, Eric; Martínez, Marta; Del Vecchio, Valeria; Ortega, Raquel; Azkue, Idurre; Asencio, Sofia . Coreògraf : Letellier, Samuel; Ortega, Samuel; Del Vecchio, Valeria; Martínez, Marta; Asencio, Sofia; Calvitti, Viviane; Azkue, Idurre . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles . Direcció : Waksman, Andrés . Il·luminació : Alcrudo, Javier . Producció : Alzueta, Laia .
Temporada: 1999/00; 1996/97; 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
05/06/2000.
Ballarí : Morales, Mariel; Werner, Carmen; Suárez, Mariola; Díaz, Paloma; Urbina, Emilio; Morata, Alejandro; López, Joaquín; Cárdenas, Enrique . Compositor/a : Haendel, Georg Friedrich; Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Werner, Carmen . Companyia : Provisional Danza .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Plaça Nova.
(Argentona).
6a Setmana Internacional de la Dansa.
10/05/1998.
Autor/a : Plana, David . Ballarí : Alonso, Roberto G.; París, Rosa; Kiper, Minna; Gómez, Pau; Rodríguez, Susana; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso; Endansa; Teatre Bartrina . Direcció : Vives, Toni; Plana, David; Alonso, Roberto G. . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Sevillano, Raquel; Nadal, María; Mateos, Rebeca; Domínguez, Virginia; Puerto, María del; Bajo, Mayte . Compositor/a : Martín, Víctor María; Diego, Emilio de . Coreògraf : Andrés, Elvira . Companyia : Companyia de Danza Elvira Andrés; Matalaraña Producciones Artísticas . Vestuari : Salcedo, Carmen .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
06/06/2000.
Autor/a : Farràs, Joan . Compositor/a : Vila, Francesc . Coreògraf : Segura, Joan Maria . Companyia : Coral Al Vent; Esbart Dansaire Sanvicentí . Direcció : Oliveras, Lluís; Segura, Joan Maria . Il·luminació : Ribera, Macià . So : Bergas, Jordi . Vestuari : Estany, Lídia .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
La Seu.
(Manresa).
3a Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
04/11/2000.
Coreògraf : Cubeles, Manuel . Companyia : Esbart Dansaire Marboleny . Il·luminació : Cubeles, Gina .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça Sant Domènec.
(Manresa).
3a Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
04/11/2000.