Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 160
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Brossa, Joan; Giménez, Xavier . Ballarí : Marty, Silvia; Jourda, Nelly . Adaptació : Gràcia, Xavier . Coreògraf : Jourda, Nelly . Construcció objecte : Xirinachs, Berta . Companyia : Teatre Kaddish . Direcció : Giménez, Xavier . Escenografia : Juárez, Dolors; Martín, Gemma . Vestuari : Xirinachs, Berta . Intèrpret : Cercós, Olga; Guntín, Eduard; Porta, Carme .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Brossa Espai Escènic.
(Barcelona).
Brossa a la Mercè.
12/09/2000.
Ballarí : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Autor/a : Méndez, Claudia; Villalba, Artur; Montesinos, Anna . Compositor/a : Conte, Paolo; Sakamoto, Ruychy; Sclais, Louis; Preisner, Zbiqniew . Coreògraf : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Companyia : Heightened Reality . Direcció : Cortés, Jordi . Il·luminació : Casey, Mike; Thompson, Jack; Morros, Ignasi . Vestuari : La lluna .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
27/11/1998.
Ballarí : Hernández, Emilio; Sánchez, Montse; García, Sílvia; García, Noelia; Escoda, Marina; Cano, Imma . Compositor/a : Gasull, Feliu . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Escenografia : Deuling, Jereon; Ruiz, Ana . Vestuari : Increpación Danza .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
10/12/1999.
Ballarí : Dunkel, Ina; Torrent, Mireia . Coreògraf : Dunkel, Ina; Torrent, Mireia . Companyia : Ina Dunkel i Mireia Torrent .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
26/05/2000.
Ballarí : Teixidor, Eduard; Mallol, Carles; Boza, Inés . Autor/a : Boza, Inés; Mallol, Carles . Coreògraf : Boza, Inés; Mallol, Carles . Companyia : Senza Tempo; Fira de Teatre al Carrer de Tàrrega . Escenografia : Trias, Manel . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Compte, Míriam; Abril, Josep .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
09/09/2000.
Ballarí : Muñoz, Damián; García, Virginia . Compositor/a : Ramos, Borja . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : Festival de Otoño de Madrid; Teatro Pradillo; DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Il·luminació : Ulla, Javi . So : Ross, Juanan . Producció : Benages, Cristina .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
09/06/2000.
Ballarí : Projecte CQD 2 "Al descubierto"; Nanny Cogorno; Duo "En la Lona"; Revoleando Tangos; Alouetta; Trio Fashion; Decúbito Supino; El Negro y El Flaco; Àfrika d'Ivori; Codanza; Gowlêry; Charlotte Boye-Christensen; Teatro El Público; Companyia Xevi Dorca; Ziclo Efe; Laura Jardí; Camilladesailes; Increpación Danza; TNT Teatre; Companyia Teia Moner; Nino Mallorca; Schrödinger's cat; Joaquin; Teatre Màgic, Màgic Sergi; El màgic Prf. Biliol; Pallassos Perillassos; Chocolektrica; Scura Splats; Aimon; Al Badulake; Club Calypso; De Instantes; Spine; Lesya Starr; Companyia Mario Cerro; La Société des Mimes Cinglés; Leonel Valdés; Firewalk Teatre; eL qUe Ma QuEdA dE tEaTrE; Strange Company; Karma.Te; Pepadasola; Lasal Teatro; Teatre de Guerrilla; Helena Pla; La Trova; Setrekit Teatre; David Batlló; Albert Dueso; B, B&B; Gowlé Yiri; 4D; Morocha Mordaz; Bots; Mario Moro; 2D1; Filipe Viegas; Mariona Castells; Sara Vaz; Barcelona Addictos; Associació Cultural de Capoeira Raíces de Senzala; 2 ND. Nature Dance Group; Companhia de Dança de Almada . Companyia : Mercat de les Flors; Transmarató Espectacles .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Marató de l'Espectacle (17a : 2000 : Barcelona).
16/06/2000.
Ballarí : Cuesta, Sílvia . Compositor/a : Chahartugchi, Urna; Piazzola, Astor . Coreògraf : Cuesta, Sílvia . Companyia : Centre Cívic del Nord; Centre Cívic Barceloneta; Sílvia Cuesta & Companyia . Direcció : Cuesta, Sílvia . Escenografia : Cuesta, Sílvia . Il·luminació : Rueda, Toni . So : Rueda, Toni .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Rodrigo, Víctor; Reyes, Óscar; Portillo, Paca; Merlos, Neus; Gisbert, Ramon; Dahl, Janine; Ariño, Maite . Adaptació : Rodrigo, Víctor . Coreògraf : Rodrigo, Víctor . Companyia : Vincles . Direcció : Ràfols, Mingo . Il·luminació : Barratxina, Peni . So : Ribas, Jordi .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
18/03/2000.
Autor/a : Aerden, Maike . Ballarí : Aerden, Maike . Companyia : Maike Aerden . Direcció : Aerden, Maike . Intèrpret : Aerden, Maike .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Fassina.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
09/09/2000.
Ballarí : López, Maureen; Pagliaro, Roberta; Noone, Thomas; Guerrini, Giuliano; Gelabert, Cesc; Wilson, Kylie-Jane; Taylor, Sarah; Martínez, Núria . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Hebbel Theater Berlin; Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Escenografia : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Lee, Samantha . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
02/04/2000.
Ballarí : Cardona, Claudia; Arias, Doria . Companyia : Cia. Murrapo .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Aigua.
20/11/2000.
Ballarí : Casas, Juny; Alonso, Roberto G. . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
04/02/2000.
Ballarí : Burgos, Guiomar; Quartucci, Simona; Berrenechea, Bea; Aguirre, Ana . Compositor/a : Garbarer, Joan . Coreògraf : Aguirre, Ana; Berrenechea, Bea; Quartucci, Simona . Companyia : Fuoridins . Direcció : Quartucci, Simona .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (1a : 2000 : Sabadell).
03/07/2000.
Músic/a : The Ruru Karatiana Quintet; Aldege, Giovanni; Waits, Tom; Adamson, Barry; Audeoud, Fabienne . Ballarí : Varsimon, Jasmin; Gardner, Catherine; Shinar-Ogden, Liat; Borrough, Luke . Coreògraf : Vardimon, Jasmin . Companyia : Zbang Dance Company .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
26/05/2000.
Ballarí : Quera, Tati; Montada, Isabel; Garzón, Magdalena; Dàvila, Anna; Basté, Ruth . Cantant : Coral Cantoria . Músic/a : Ahmed, Riadh; Rallo, Jordi; Kunça, Vladimir; Encinas, Míriam; Encinas, Alfons . Coreògraf : Basté, Ruth; Garzón, Magdalena; Montada, Isabel; Dàvila, Anna; Quera, Tati . Companyia : Coral Cantoria; Adangi . Direcció : Grosset, Josep Maria .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Carrer.
(Castelló d'Empúries).
Terra de Trobadors.
10/09/2000.
Músic/a : Tejero, Mireia . Cantant : Ysamat, Uma . Ballarí : Picó, Sol . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Il·luminació : Albor, Dani .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
05/06/1999.
Ballarí : Martínez, Núria; Vilella, Susana; Noone, Thomas; Connaughton, Philip . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Noone, Thomas . Vestuari : Miranda, Mercè; González, Sònia .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
06/11/1999.
Ballarí : Díaz, Gemma; Santana, Félix; Morales, Mariel; Zambrano, Víctor . Coreògraf : Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça d'Europa.
(Viladecans).
Al Carrer'00. Festival Internacional de Teatre i Animació (11a : 2000 : Viladecans).
06/07/2000.
Ballarí : Alpañez, María Pilar; Marian, Lucia; Cidra, Bebeto; Hurtado, Fernando; Bes, Manolo; Labiano, Nathalie . Autor/a : Albertí, Xavier . Compositor/a : Schönberg, Arnold; Polls, Àlex; Maristany, Xavier . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Gregorio, José de .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Poliesportiu municipal B.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (19a : 1999 : Tàrrega).
09/09/1999.
Autor/a : Fernández, Carmelo; Benítez, Juan . Ballarí : Benítez, Juan; Fernández, Carmelo . Companyia : El Ojo de la Faraona . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça de la Font.
(Tarragona).
Festival d'Estiu de Tarragona. Camp de Mart'00. Dansa a Cel Obert.
22/07/2000.
Ballarí : Muntaner, Mònica . Companyia : La Vana Gloria .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Espai de Dansa Contemporània Tres Reis.
(Girona).
03/08/2000.
Cantant : López, Montse; López, María José . Músic/a : Fortes, Jose; Rectoret, Joan; Bermúdez, David; Salazar, Pedro . Ballarí : Puga, Iolanda; Flores, Beatriz; Sánchez, Verónica; Llamas, Jessica; Arroyo, Natalia; Sánchez, Sonia . Coreògraf : Sánchez, Sonia . Companyia : Flam&Co; Compañía de Flamenco Sonia Sánchez . Direcció : Rectoret, Joan; Sánchez, Sonia . Escenografia : Rectoret, Golly .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
05/02/1999.
Ballarí : Noone, Thomas; Martínez, Núria; Vilella, Susana; Connaughton, Philip . Traducció : DDT Teatre . Compositor/a : Vivaldi, Antonio; Corelli, Arcangelo; Bach, Johann Sebastian; Pergolesi, Giovanni Battista . Companyia : Thomas Noone Dance . Direcció : Frauca, Ferran . Escenografia : Torra, Jordi . Vestuari : Álvarez, A. . Intèrpret : Massanet, Pep .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
06/02/1999.
Ballarí : Ventura, Noemí; Otaola, Uxue; Esquerda, Gisela; Ballús, Meritxell; Alcázar, Carmen; Gutiérrez, Emili; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Alcaraz, Eneko . Compositor/a : Balanescu Quartet . Coreògraf : Gutiérrez, Emili . Companyia : Projecte Gallina . Direcció : Gutiérrez, Emili . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Casas Luna, Carmen .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
09/06/1999.
Ballarí : Casas, Àngels; Egaña, Karola; Roc, Maite; Talens, Victòria . Coreògraf : Moreso, Claudia . Companyia : Nats Nus Nens . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Ruiz, Miquel . Il·luminació : Mira, Toni .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
22/10/2000.
Músic/a : Muñoz, Juan Pablo; Rosario, Jesús de; Montoya, Mario; Piraña; Patricio, Domingo . Ballarí : Núñez, Ana; Cortés, María Jesús; Bonmartí, Nuria; Genil, Susana; Bohorques, Carmen; May la Jeroma; Natalia la Chata; Baras, Sara . Cantant : Juañares; Suárez, Antonio ("Guadiana"); Amador, Antonio ("El Ciervo") . Compositor/a : Rosario, Jesús de . Coreògraf : Baras, Sara . Companyia : Ballet Flamenco Sara Baras . Il·luminació : Domene, Miguel . Vestuari : Spinelli, Sergio .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
30/09/1998.
Ballarí : Alonso, Guillem . Músic/a : Javier "Liba" . Companyia : Guillem Alonso i Javier "Liba" .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
23/10/1998.
Ballarí : Kooijman, Théo; Pichaud, Laurent; Schram, Oliver . Coreògraf : Pisani, Martine . Companyia : La Porta-Associació de Dansa Independent de Barcelona .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Sala Metrònom.
(Barcelona).
20/07/2000.
Autor/a : Giménez Chiscano, Alejandra . Ballarí : Giménez, Alejandra . Compositor/a : Caimari, Antoni . Coreògraf : Giménez Chiscano, Alejandra . Companyia : Trócola . Escenografia : Balaguer, Joan; Goro Verdasco, Milu . Il·luminació : Maripi . Vestuari : Trócola .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Illes Balears.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
08/09/2000.
Ballarí : Murcia, Virginia; Gallardo, Maribel; Barreda, Gemma; Esteban, Carmen; Pomares, Nuria; Córdoba, Jesús; Currillo; Molina, Luis; Olmo, Rubén; Alcón, Sara; Alonso, Aloña; Martín, Helena; Jurado, Esther; Huidobro, Azuzena; Gutiérrez, Esmeralda; Burgos, Mercedes; Ortega, Luis . Compositor/a : Franco, Diego; Pardo, Jorge; Nieto, José; Amigo, Vicente . Coreògraf : Bayón, Isabel; Galván, Israel; Galia, Adrián; Latorre, Javier; Lorca, Alberto; Gómez, Aida . Companyia : Ballet Nacional de España . Direcció : Gómez, Aida . Il·luminació : Gerlache, Freddy; Guerrero, Carlos; Yunta, Rafael; Sánchez, Florencio; Fischtel, Nicolás . Vestuari : Gómez, Aida; Lacoma, Ana; Arango, Román; Morales, Pin; Aznar, Ismael .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
12/08/2000.
Autor/a : Revoleando Tangos . Ballarí : Espinosa, Sol; Mendoza, Ley; Inza, Lucas . Companyia : Revoleando Tangos . Direcció : Revoleando Tangos .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça Llevat.
(Viladecans).
Al Carrer'00. Festival Internacional de Teatre i Animació (11a : 2000 : Viladecans).
08/07/2000.
Ballarí : Gomila, Tomeu; Cruz, Andrea . Compositor/a : Font, Margalida de la; Los Iracundos; Ventura, Josep; Tibor, Szenzö . Coreògraf : Gomila, Tomeu . Companyia : Au Ments Dansa . Direcció : Gomila, Tomeu . Il·luminació : Martínez, Manuel . So : Gomila, Tomeu . Vestuari : Cruz, Andrea .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
27/03/1998.
Ballarí : Ventura, Noemí; Otaola, Uxue; Gutiérrez, Emili; Esquerda, Gisela; Pablo, Marc de; Ballús, Meritxell; Alcaraz, Eneko . Compositor/a : Balanescu Quartet . Coreògraf : Gutiérrez, Emili . Companyia : Endansa; Projecte Gallina . Direcció : Gutiérrez, Emili . Il·luminació : Albir, Mingo .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
3r Cicle de Dansa Contemporània a Ca l'Estruch.
28/11/2000.
Ballarí : Artega, Ondine; Campoy, Elisabeth; Casagran, Xesca; Pochetino, Carla; Pallissera, Sílvia; Pallissera, Sandra; Gasa, Enric; Bustillo, Raquel; Sasot, Artur . Compositor/a : Stravinsky, Igor . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Ballet Ensemble David Campos . Il·luminació : Elías, Quico . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
27/01/2000.
Ballarí : Gomis, Manel; Rowinsky, Sebastián; Venencio, Luís; Costa, Alicia; Vilar, Kaura; Brooks, Yanelys; Chang, Lienz . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Cia. Maria Rovira; Trànsit .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
14/11/2000.
Autor/a : Culebras, Lourdes . Ballarí : Tuurala, Tania; Salmerón, Ana; Delgado, Eva; Culebras, Lourdes . Adaptació : Cañete, Manuel . Companyia : Compañía de Danza en Aguas . Escenografia : Rocosa, Jordi . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Oya, Antonia; Culebras, Lourdes .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
L'Auditori de Cornellà.
(Cornellà de Llobregat).
09/04/2000.
Ballarí : Beltran, Vicenç; Carné, Anna; Sangerman, Gemma . Coreògraf : Beltran, Vicenç . Companyia : Blau de Taronja .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
07/04/2000.
Ballarí : Carmona, Luis; Pérez, Montse; Villalta, Francisco; Anciola, Cristina de; Oller, Ramon; Laber, Johanna; Vega, Jesús de; Rouet, Sandrine . Compositor/a : Carmona, Lluís . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Escenografia : Alzebequia, Patricia . Il·luminació : Montesinos, Gloria . So : Bel, Pepe . Vestuari : Alzebequia, Patricia .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
23/11/2000.
Ballarí : Azkue, Idurre; Asencio, Sofia; Horvart, Iva; Sabata, Xavier; Carvajal, Ferran . Coreògraf : Aragay, Tomàs . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Zona Nord.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
12/05/2000.
Ballarí : Mampel, Jordi; Fonollosa, Gemma; Fillat, Rosa; Figueroa, Irene; Esponellà, Marta; González, Anna; García, Marta; Díaz, Anna Maria; Abellan, Laura; Abad, Montse . Companyia : Esbart Terrassa . Direcció : Mampel, Jordi .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
20/10/2000.
Ballarí : Sevillano, Raquel; Nadal, María; Mateos, Rebeca; Domínguez, Virginia; Puerto, María del; Bajo, Mayte . Compositor/a : Martín, Víctor María; Diego, Emilio de . Coreògraf : Andrés, Elvira . Companyia : Companyia de Danza Elvira Andrés; Matalaraña Producciones Artísticas . Vestuari : Salcedo, Carmen .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
06/06/2000.
Ballarí : Álvaro, Elsa; Calzada, Jordi; Gómez, Sílvia; Mañas, Macarena; Pagès, Josep; Pujols, Sandra . Coreògraf : Arboix, Anna . Companyia : Anna Arboix .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Guasch Teatre.
(Barcelona).
05/06/2000.
Ballarí : Corchero, Andrés; Díaz Ubierna, Armanda; Brncic, Constanza; Muñoz, Rosa . Coreògraf : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Direcció : Fernández, Agustí . Escenografia : Ruiz, Miquel . Il·luminació : Corchero, Andrés; Güell, Maria .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Espai de Dansa Contemporània Tres Reis.
(Girona).
17/08/2000.
Ballarí : Suñé, Neus; Sirvent, Cristina; González, Adrià; González, Carme; Blasco, Pepo . Companyia : Companyia Pep Bou; Sitges Teatre Internacional; Festival Grec de Barcelona; Marta Carrasco . Direcció : Bou, Pep; Carrasco, Marta . Escenografia : Castells, Lluc . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . Vestuari : Sánchez, Andreu .
Temporada: 2000/01; 1999/00; 2002/03;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
20/01/2000.
Ballarí : Esbart Sant Martí; Cobla Juvenil d'Agramunt; Tralla . Companyia : Esbart Sant Martí. Ballet Folklòric dels Països Catalans . Direcció : Martínez, David .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/05/1999.
Ballarí : Fernández, Carmelo; Benítez, Juan; Rodríguez, Raquel; Ölme, Rasmus; Ortega, Orlando . Compositor/a : Calvo, Charo . Coreògraf : Ortega, Orlando; Fernández, Carmelo; Benítez, Juan; Rodríguez, Raquel; Ölme, Rasmus . Companyia : El Ojo de la Faraona . Il·luminació : El Ojo de la Faraona .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
05/06/2000.
Autor/a : Roche, Jesús . Ballarí : Pascuet, Teresa; Roche, Jesús; García, Albert . Compositor/a : El Sac de Gemecs . Companyia : Teatre Arca . Direcció : Roche, Jesús . Escenografia : Miravete, Xavier M. . Il·luminació : Teatre Arca . So : Pascuet, Teresa . Vestuari : Miravete, Xavier M. .
Temporada: 1985/86; 1990/91; 1996/97; 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Penya Cultural Barcelonesa.
(Barcelona).
Campanya "Fem Teatre".
24/01/1986.
Ballarí : Birkazde, George; Gomis, Manel; Fernández, Carlos; Gómez, Pau; Cobos, Jesús; Sancho, Miguel Ángel; Brooks, Yanelys; Costa, Alicia; Vilar, Laura; Chang, Lienz; Venancio, Luis; Rowinsky, Sebastián; Sales, Sandra; Sanguino, Sara; Todó, Violeta . Autor/a : Rovira, Maria . Compositor/a : Alfonso, Equis . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Trànsit; Trànsit-Maria Rovira . Direcció : Rovira, Maria . Escenografia : Hernández Díez, José Antonio; Franquesa, Mercè . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Sein, Eugeni .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2001/02;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
21/07/1999.
Ballarí : Vilana, Catalina; Goulart, Susana; Baraldés, Llum; Hernández, Lipi; Muntaner, Mònica; Calvitti, Viviane . Compositor/a : Dead Can Dance . Coreògraf : Las Malqueridas . Companyia : Las Malqueridas . Direcció : Berraondo, Txiki; Hernández, Lipi . Il·luminació : Albir, Mingo .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça de les Nacions sense Estat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (15a : 1995 : Tàrrega).
10/09/1995.
Autor/a : Al Badulake . Ballarí : Fernández Sainz, Javier; Romano, David; Vázquez, Ángeles; Moreno, Antonio . Compositor/a : Romano, David; Fernández, Javier . Companyia : Al Badulake . Direcció : Al Badulake .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Fassina.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
10/09/2000.
Ballarí : Turilov, Valery; Cazorla, Alba; Díez, Lioba; Maiques, Débora; Martínez, Esther; Melero, Anastasia; Birkazde, George; Clevillé, Joan; Roig, Edwyn . Compositor/a : Pergolesi, Giovanni Battista; Massenet, Jules; Drigo, Ricard; Txaikovski, Piotr Ilitx; Schifrin, Lalo . Coreògraf : Noone, Thomas; Ivanov, Lev; Petipa, Marius; Birkadze, George; García, Jorge . Companyia : "La Companyia". Companyia Juvenil de Ballet Clàssic de Catalunya .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
01/12/2000.
Músic/a : Moreno, David . Autor/a : Cia. Leandre-Claire . Ballarí : Ducreux, Claire . Compositor/a : Moreno, David . Coreògraf : Ducreux, Claire . Companyia : Cia. Leandre-Claire . Direcció : Ribera, Leandre . Escenografia : Rico, Xema . Il·luminació : Valera, Evaristo . Intèrpret : Ribera, Leandre; Niñerola, Aimon; Moreno, David; Ducreux, Claire .
Temporada: 2000/01; 1996/97; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
La Sala Teatre.
(Rubí).
22/10/2000.
Músic/a : Zubillaga, Hernán; Comsiglio, Sergio; Gómez, Javier; Herrera, Nicolás . Ballarí : Cubero, Carmen; Zubillaga, Hugo . Companyia : Tinta Roja . Direcció : Zubillaga, Hugo . Escenografia : Tinta Roja . Il·luminació : Cabello, Adriana . So : Cabello, Adriana .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Tinta Roja.
(Barcelona).
06/10/2000.
Autor/a : Plana, David . Ballarí : Alonso, Roberto G.; París, Rosa; Kiper, Minna; Gómez, Pau; Rodríguez, Susana; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso; Endansa; Teatre Bartrina . Direcció : Vives, Toni; Plana, David; Alonso, Roberto G. . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Picó, Sol . Cantant : Ysamat, Uma . Músic/a : Tejero, Mireia . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Il·luminació : Albor, Dani .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Principal.
(Olot).
10/03/2000.
Ballarí : Morales, Mariel; Werner, Carmen; Suárez, Mariola; Díaz, Paloma; Urbina, Emilio; Morata, Alejandro; López, Joaquín; Cárdenas, Enrique . Compositor/a : Haendel, Georg Friedrich; Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Werner, Carmen . Companyia : Provisional Danza .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Plaça Nova.
(Argentona).
6a Setmana Internacional de la Dansa.
10/05/1998.
Ballarí : Cardona, Claudia; Tragant, Olga; Roca, Maria . Compositor/a : Klezmer; Morricone, Ennio; Lizards, L.; Byrne, David; Zorn, John . Coreògraf : Tragant, Olga . Companyia : Tragant Dansa . Direcció : Tragant, Olga . Escenografia : Amigó, Jaume .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
04/11/1999.
Ballarí : Alpañez, María Pilar; Bes, Manolo; Labiano, Nathalie; Durelli, Stephanie; Menegon, Fabien; Meng Poon, Wei; Rubio, Imma; Weickert, Guillermo; Cidra, Bebeto . Autor/a : Albertí, Xavier . Músic/a : Diego, Juan de . Compositor/a : Saura, Joan; Maristany, Xavier . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Albir, Mingo . So : Polls, Àlex . Producció : Theater im Pfalzbau de Ludwigshafen; Lanònima Imperial; Teatre Nacional de Catalunya .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
18/04/2000.
Ballarí : Solana, Karin; Yarza, Sylvie; Barrera, Antonia; Domènech, Núria; Romero, Adrian; Iguri, Juan Manuel; Martínez, Miguel Ángel; Iannone, Louis; Sanguineti, Alejandro . Companyia : Tango Amor y Playa .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Club Helena (Cercle Catòlic de Gràcia).
(Barcelona).
22/04/2000.
Cantant : Rkayna, Chahrazad . Ballarí : Bou, Marta; Egea, Susana; Medina, Marta; Monge, Mònica; Pons, Barbarana; Blasco, Pepo . Autor/a : Veiga, Manuel . Compositor/a : Pagán, José Manuel . Coreògraf : Almirall, Marta . Companyia : Roseland Musical . Direcció : Almirall, Marta . Escenografia : Ginesta, Montserrat . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Ginesta, Montserrat . Producció : Millà, Maria .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
11/12/1999.
Autor/a : Cocteau, Jean . Cantant : Rauch, Wolfgang; Gutstein, Ernst; Dubose, Catherine; Pia, Claude . Ballarí : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Compositor/a : Milhaud, Dàrius . Companyia : Gran Teatre del Liceu . Direcció : Tambosi, Olivier; Drçar, Alexander . Vestuari : Gressel, Elisabeth .
Temporada: 1996/97; 2000/01;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
16/05/1997.
Autor/a : Dupon, Stefan . Ballarí : La Belle Vie d'Ange . Companyia : La Belle Vie d'Ange . Direcció : La Belle Vie d'Ange .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Fassina.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
10/09/2000.
Autor/a : Les Frères Kazamaroffs . Ballarí : Belleville, Benoît; Clarté, Gérard . Compositor/a : Roll, Kristoff K. . Coreògraf : Les Frères Kazamaroffs . Companyia : Les Frères Kazamaroffs . Direcció : Les Frères Kazamaroffs . Escenografia : Lorimy, Vincent . Il·luminació : Durand, Régis .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Airtel A.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
08/09/2000.
Ballarí : Serrat, Pili; Celis, Teresa; Morin, Anne . Autor/a : Ràfols, Mingo . Coreògraf : Celis, Teresa; Morin, Anne; Serrat, Pili . Companyia : Companyia V.A.I.-V.A.I. . Escenografia : Companyia V.A.I.-V.A.I. . Il·luminació : Albella, Miquel . So : Recio, Arnau . Vestuari : Ferrer, María José .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
12/05/2000.
Ballarí : Grobben, Els; Castro, Leonor; Boza, Inés; Zambrano, Víctor; Mallol, Carles . Autor/a : Boza, Inés; Mallol, Carles . Coreògraf : Boza, Inés; Mallol, Carles . Companyia : Senza Tempo . Escenografia : Cámara, María de la; Mallol, Carles . Il·luminació : Inglés, Carles . Vestuari : Abril, Josep; Mir, Ester .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
12/09/1998.
Ballarí : Letellier, Samuel; Calvitti, Viviane; Cidra, Bebeto; Aragay, Tomàs; Waksman, Andrés; Gómez, Sònia; Martin, Eric; Martínez, Marta; Del Vecchio, Valeria; Ortega, Raquel; Azkue, Idurre; Asencio, Sofia . Coreògraf : Letellier, Samuel; Ortega, Samuel; Del Vecchio, Valeria; Martínez, Marta; Asencio, Sofia; Calvitti, Viviane; Azkue, Idurre . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles . Direcció : Waksman, Andrés . Il·luminació : Alcrudo, Javier . Producció : Alzueta, Laia .
Temporada: 1999/00; 1996/97; 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
05/06/2000.
Músic/a : Satorra, Jordi; Español, Toni . Ballarí : Alonso, Guillem; Méndez, Rafael; Méndez, Lluís . Compositor/a : Camut Band . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Escenografia : Camut Band . Il·luminació : Valls, Nani . So : Bauló, Ferran . Vestuari : Camut Band .
Temporada: 2010/11; 1999/00; 2000/01; 2006/07;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Ballarí : Ros, Norma; José; Elmo; Miki; Celis, Teresa; Miren, Ane . Autor/a : Adelaida "Perillós" . Companyia : Bidó de Nou Barris . Direcció : Adelaida "Perillós" . Escenografia : Perillós, Jordi . Il·luminació : Abella, Miquel . So : Sarasua, Xico .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
5a Edició del circ d'hivern, 2000.
11/12/2000.
Ballarí : Bernardeschi, Alessandro; Moretti, Clelia; Sagna, Caterina . Compositor/a : Chemical Brothers; Massive Attack . Coreògraf : Sagna, Caterina . Companyia : Compagnia Caterina Sagna . Il·luminació : Marino, Nuccio . Vestuari : Ercolino, Tobia .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
06/06/2000.
Ballarí : Gelabert, Cesc . Músic/a : Holtmann, Heidrun . Coreògraf : Bohner, Gerhard . Companyia : L'Akademie der Künste; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Akademie Der Künste.
(Berlin (Alemanya)).
05/11/1999.
Ballarí : Viñas, Cristóbal . Cantant : Toro, María del Pilar; Lacarcel, Vicente; Iglesias, Carmen; Andrés, Carme; Pinedo, José A.; Villarazo, Pepín; Rodríguez, Ramón; Pi, Maria; Salom, Joan A.; Cano, Isabel . Autor/a : Fernández-Shaw, Guillermo; Guerrero, Federico . Compositor/a : Guerrero, Jacinto . Companyia : Companyia de Sarsuela de Mollet . Direcció : Azuaga, Enric; Roda i Fàbregas, Frederic .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
09/09/1999.
Músic/a : Sánchez, Antonio; Lozano, Xavi; Manzanares, Paco; Aguilar, Guillem; Tobias, Aleix . Ballarí : Hernández, Emilio; Vera, Lorena; Castells, Mariona; Gallego, Laura; Domínguez, Vanesa . Cantant : Fernández, Mati . Coreògraf : Hernández, Emilio . Companyia : Quebrantos . Direcció : Hernández, Emilio .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
30/03/2000.
Ballarí : Cidra, Bebeto; Markcmann, Nico; Rubio, Imma; Labiano, Nathalie; Vázquez, Isabel; Hurtado, Fernando . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial .
Temporada: 1999/00; 2001/02;
Estrena:
Teatre Metropol.
(Tarragona).
09/06/2000.
Ballarí : Orquestra Simfònica del Vallès; Cor Madrigal . Autor/a : Povill i Adserà, Joan . Compositor/a : Roma, Josep M. . Companyia : La Passió d'Olesa . Direcció : Vilà, Joan; Povill, Xavier; Díaz, Raül; Francesch, Pere; Checa, Àngel . Escenografia : Francesch, Pere . Il·luminació : Franch, Àngel; Franch, Manel . Vestuari : Francesch, Pere .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2001/02; 2002/03; 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Teatre de la Passió d'Olesa.
(Olesa de Montserrat).
01/03/1998.
Ballarí : Canales, Antonio; Gómez, Cristina; Juan, Juan de; Ballet Flamenco de Antonio Canales . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio . Escenografia : Canales, Antonio .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
07/11/2000.
Ballarí : Ivan i Daniel . Companyia : Cafè-Teatre Llantiol . Intèrpret : Edgar; Cabanell, Raul; Zabala, Hernán .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Cafè Teatre Llantiol.
(Barcelona).
02/06/2000.
Ballarí : Corlay, Kristell; Egurrola, Nerea; Kloukina, Marta; Asencio, Sofia; Margarit, Àngels; Noales, Asun; Sant Funk, Sílvia; García, María Ángeles . Músic/a : Estrada, Ester; Neumann, Andrea . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran; Domènech, Maria . Vestuari : Compte, Míriam .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
17/06/1999.
Ballarí : Huber, Anna; Yuang Shang, Lin . Coreògraf : Huber, Anna; Yuan Shang, Lin; Companyia Ana Huber . Companyia : Companyia Ana Huber; Companyia Eolipile; Theater am Halleschen ufer; Theaterhaus Gessneralle .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00.
21/07/2000.
Ballarí : Ramis, Pep; Muñoz, María . Autor/a : Cocteau, Jean . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Muñoz, María; Ramis, Pep . Companyia : Mal Pelo . Escenografia : Delarozier, François . Il·luminació : Rey, Ramón; Polls, Àlex . Vestuari : Alves, Rui .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Museu d'Història de la Ciutat.
(Girona).
14/07/2000.
Ballarí : Méndez, Lluís; Torné, Enric . Músic/a : Sabatés, Jordi; Español, Toni . Compositor/a : Sabatés, Jordi . Companyia : Camut Band .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/02/1998.
Músic/a : Zarco, Antonio; Martos, Mariano; Sánchez, Antonio . Cantant : Flores, Sara . Ballarí : Navas, Eva . Companyia : Sakai .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
28/02/2000.
Ballarí : González, Anna; García, Maria Jesús; Genil, Susana; Portilla, Núria; Rubio, Juan Carlos; Fernández, Raúl; Caucelo, Maika; Cabello, Yolanda; Belenguer, Silvia; Acosta, Natalia; Serrano, José "Peluche"; Baras, Sara . Músic/a : Rosario, Jesús de; Montoya, Mario; Márquel, Raul; Motos, Pepe . Cantant : Marín, Taila; Amador, Antonio ("El Ciervo"); Tolea, Miguel de la . Compositor/a : Rosario, Jesús de; Heredia, Josele; Carrasco, Juan . Coreògraf : Baras, Sara . Companyia : Ballet Flamenco Sara Baras . Direcció : Olmos, Luís . Il·luminació : You, Dominique . Vestuari : Moreno, Pedro .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
21/11/2000.
Ballarí : Gasa, Enric; Sasot, Artur; Campoy, Elisabeth; Casagran, Xesca; Pochetino, Carla; Pallissera, Sílvia; Pallissera, Sandra; Bustillo, Raquel . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Ballet Ensemble David Campos . Direcció : Campos, David .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
13/02/2000.
Ballarí : Lérida, Juan Carlos; Vargas, Marco; Sarsanedas, Eva; Hernández, Laura; Canals, Montserrat; Cabanes, Belén . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : 2D1 . Escenografia : Miquel, Jordi . Vestuari : Farràs, Cristina .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
05/10/1999.
Ballarí : Ureña, Raquel; Sánchez, Montse; García, Noelia; Escoda, Marina; Rodríguez, Vanessa . Compositor/a : Sáez, Toni . Coreògraf : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Il·luminació : Barratxina, Peni .
Temporada: 1994/95; 1995/96; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Principal.
(Vilanova i la Geltrú).
05/11/1994.
Autor/a : Rossini, Gioacchino; Sterbini, Cesare . Ballarí : Bes, Manolo; Criado, Ana; Dorca, Xevi; Gimeno, Rufo; Goulart, Susana; Labiano, Nathalie; López, Maureen; Salas Serrano, Ricardo; Serrano, Marina; Villalta, Francisco; Viñas, Natàlia; Utrera, Ana de . Cantant : Villavecchia, Xavier; Cor Lieder Càmera; Arquimbau, Enric; Martínez-Castignani, Enric; Mentxaka, Itxaro; Òdena, Àngel; Monar, Isabel; Palatchi, Stefano; Ferrer, Josep; Comas, Antoni . Músic/a : Orquestra de Cadaqués . Companyia : Festival Castell de Peralada; Institut Valencià de la Música . Direcció : Santos, Carles; Vila, Josep; Ramos, Gloria Isabel . Escenografia : Roqué, Mariaelena . Il·luminació : Lee, Samantha . Vestuari : Roqué, Mariaelena . Intèrpret : Herrera, David; Tugues, Alejandra; McClure, Mac .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
04/08/2000.
Ballarí : Weickert, Guillermo; Fernández, Beatriz; Muntaner, Mònica; Salazar, Carmelo; Dasí, Oscar . Coreògraf : Dasí, Oscar; Fernández, Beatriz; Salazar, Carmelo . Companyia : La Vana Gloria . Direcció : Salazar, Carmelo .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (1a : 2000 : Sabadell).
17/07/2000.
Ballarí : Delgado, Montserrat; Bigas, Anna; Amorós, Mònica . Músic/a : Rocosa, Oleguer; Pastor, Josep; Igual, Òscar; Guinovart, Ramon; Gómez, Joan; Colomé, Òscar . Autor/a : Guinovart, Ramon . Coreògraf : Bigas, Anna . Companyia : El Grupet . Direcció : Gómez, Joan . Il·luminació : Elías, Quico .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Agrupació Congrés.
(Barcelona).
15/12/2000.
Ballarí : Martínez, Xavier; Gimeno, Rufo; Soler, María José; Vilella, Susana; Gómez, Mar . Músic/a : Quintet de Vent Auditorium . Coreògraf : Martínez, Xavier; Gómez, Mar . Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Gómez, Mar .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00.
17/07/2000.
Coreògraf : Torroja, Eduardo; Vandekeybus, Wim; Kylián, Jirí; Duato, Nacho . Companyia : IT Dansa Jove companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Paré, Gabriel; Cámara, María de la . So : Suñe, Toni . Vestuari : Selma, Maribel . Ballarí : Canals, Marta; Cervelló, Emilio; Cester, Elena; Gabarre, Cristina; Hernández, Hèctor; Verdú, Juan Carlos; García, Susana; Sayago, Luís Eduardo; Sasplugas, Olga; Jelic, Aleksa; Huertas, Diana; Tommaso, Cosimo de . Músic/a : Baró, Nelsa .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Institut del Teatre de Barcelona.
(Barcelona).
06/10/2000.
Ballarí : Cabeza de Vaca, María; Díaz, Paloma; Weickert, Guillermo; Sánchez Rey, José María; Martínez, María; Villagrán, Julián . Coreògraf : La Permanente . Companyia : La Permanente; Certamen Coreográfico de Madrid . Direcció : Carabante, Chiqui; Díaz, Paloma . Escenografia : Narbona, Gonzalo . Il·luminació : Sánchez, Nacho . Vestuari : Manzano, Salvador . Producció : Candil, Ana Belén .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
08/06/2000.
Ballarí : El Negro y El Flaco; Companyia La Tal; La máscara; Pepsicolen; Monty & Cia. . Companyia : Pallassos Sense Fronteres . Intèrpret : Leandre; Loco Brusca; Plana, Pepa; Claret Clown .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
La Sala Teatre.
(Rubí).
01/04/2000.
Ballarí : Vega, Jesús de; Villalta, Francisco Eduardo; Quân , Bui Ngoc; Mesia, Philippe; Rouet, Sandrine; Lorenzo, Thèrése; Laber, Johanna; Arqués, Eva . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros; Festival Internacional de Música y Danza de Granada; Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Oller, Ramon; Castells, Joan . Escenografia : Metros; Salas, Roger . Il·luminació : Montesinos, Gloria . So : Puigdollers, Josep . Vestuari : Salas, Roger .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
08/06/2000.
Ballarí : García, Virginia; Muñoz, Damián . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza); Sitges Teatre Internacional 2000 . Il·luminació : Ulla, Javi . So : Ross, Juanan . Vestuari : Torres, Gabriel . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
09/06/2000.
Ballarí : García, Emma; Pipó, Meritxell . Companyia : Troup Nogensmeny . Direcció : Angullo, Juanjo . Escenografia : Closa, Toni . Il·luminació : Roca, Rafael . Intèrpret : Closa, Toni; Roca, Rafael .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
Mostra de Teatre Infantil i Juvenil de Catalunya.
28/05/2000.
Ballarí : Ronaldo, Ann; Ronaldo, Nadine; Ronaldo, Maria; Ronaldo, Jhonny; Kreemers, Karel; Schvarzstein, Adrian; Ronaldo, David . Autor/a : Circus Ronaldo . Adaptació : Ronaldo, David . Compositor/a : Keer, David van . Companyia : Circus Ronaldo . Direcció : Ronaldo, Danny . Intèrpret : Ronaldo, Danny .
Temporada: 2000/01; 2002/03;
Estrena:
Espai Ronaldo.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
08/09/2000.
Ballarí : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Cantant : Treleaven, John; Johansson, Eva; Bou, Felipe; Estes, Simon; Rydl, Kurt; Xyni, Marussa; Cabero, Joan; Vega, José Antonio; Laboreira, Iñigo . Companyia : Orfeón Donostiarra; Festival Castell de Peralada . Direcció : Gómez Martínez, Miguel Ángel; Sainz Alfaro, José Antonio .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
29/07/2000.
Ballarí : Sitges-Sardà, Nora; Sasplugas, Olga; Jelic, Aleska; Huertas, Diana; García, Susana; Gabarre, Cristina; Cester, Elena; Tomaso, Cosimo de; Risueño, José Luís; Humet, Josep; Cumplido, Jaume; Cervelló, Emilio . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
29/04/2000.
Ballarí : Cor Madrigal . Coreògraf : Kylián, Jirí; Sabaté, Joaquim; Godani, Jacopo; Delcroix, Patrick . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine; Barrera, Mireia .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
17/12/1999.