Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
101 - 150 de 190
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Torres, Roberto .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cívic Sagrada Família.
(Barcelona).
21/02/2000.
Ballarí : Méndez, Lluís; Torné, Enric . Músic/a : Sabatés, Jordi; Español, Toni . Compositor/a : Sabatés, Jordi . Companyia : Camut Band .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/02/1998.
Músic/a : Zarco, Antonio; Martos, Mariano; Sánchez, Antonio . Cantant : Flores, Sara . Ballarí : Navas, Eva . Companyia : Sakai .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
28/02/2000.
Ballarí : González, Anna; García, Maria Jesús; Genil, Susana; Portilla, Núria; Rubio, Juan Carlos; Fernández, Raúl; Caucelo, Maika; Cabello, Yolanda; Belenguer, Silvia; Acosta, Natalia; Serrano, José "Peluche"; Baras, Sara . Músic/a : Rosario, Jesús de; Montoya, Mario; Márquel, Raul; Motos, Pepe . Cantant : Marín, Taila; Amador, Antonio ("El Ciervo"); Tolea, Miguel de la . Compositor/a : Rosario, Jesús de; Heredia, Josele; Carrasco, Juan . Coreògraf : Baras, Sara . Companyia : Ballet Flamenco Sara Baras . Direcció : Olmos, Luís . Il·luminació : You, Dominique . Vestuari : Moreno, Pedro .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
21/11/2000.
Ballarí : Gasa, Enric; Sasot, Artur; Campoy, Elisabeth; Casagran, Xesca; Pochetino, Carla; Pallissera, Sílvia; Pallissera, Sandra; Bustillo, Raquel . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Ballet Ensemble David Campos . Direcció : Campos, David .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
13/02/2000.
Ballarí : Campoy, Cristina; Casagran, Xesca; Pochetino, Carla; Pallissera, Sílvia; Pallissera, Sandra; Bustillo, Raquel . Compositor/a : Infiesta, Robert . Coreògraf : Campos, David . Il·luminació : Elías, Quico . Vestuari : Sabas, Irene; Campos, David .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
27/01/2000.
Ballarí : Lérida, Juan Carlos; Vargas, Marco; Sarsanedas, Eva; Hernández, Laura; Canals, Montserrat; Cabanes, Belén . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : 2D1 . Escenografia : Miquel, Jordi . Vestuari : Farràs, Cristina .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
05/10/1999.
Ballarí : Ureña, Raquel; Sánchez, Montse; García, Noelia; Escoda, Marina; Rodríguez, Vanessa . Compositor/a : Sáez, Toni . Coreògraf : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Il·luminació : Barratxina, Peni .
Temporada: 1994/95; 1995/96; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Principal.
(Vilanova i la Geltrú).
05/11/1994.
Autor/a : Rossini, Gioacchino; Sterbini, Cesare . Ballarí : Bes, Manolo; Criado, Ana; Dorca, Xevi; Gimeno, Rufo; Goulart, Susana; Labiano, Nathalie; López, Maureen; Salas Serrano, Ricardo; Serrano, Marina; Villalta, Francisco; Viñas, Natàlia; Utrera, Ana de . Cantant : Villavecchia, Xavier; Cor Lieder Càmera; Arquimbau, Enric; Martínez-Castignani, Enric; Mentxaka, Itxaro; Òdena, Àngel; Monar, Isabel; Palatchi, Stefano; Ferrer, Josep; Comas, Antoni . Músic/a : Orquestra de Cadaqués . Companyia : Festival Castell de Peralada; Institut Valencià de la Música . Direcció : Santos, Carles; Vila, Josep; Ramos, Gloria Isabel . Escenografia : Roqué, Mariaelena . Il·luminació : Lee, Samantha . Vestuari : Roqué, Mariaelena . Intèrpret : Herrera, David; Tugues, Alejandra; McClure, Mac .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
04/08/2000.
Ballarí : Weickert, Guillermo; Fernández, Beatriz; Muntaner, Mònica; Salazar, Carmelo; Dasí, Oscar . Coreògraf : Dasí, Oscar; Fernández, Beatriz; Salazar, Carmelo . Companyia : La Vana Gloria . Direcció : Salazar, Carmelo .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (1a : 2000 : Sabadell).
17/07/2000.
Ballarí : Delgado, Montserrat; Bigas, Anna; Amorós, Mònica . Músic/a : Rocosa, Oleguer; Pastor, Josep; Igual, Òscar; Guinovart, Ramon; Gómez, Joan; Colomé, Òscar . Autor/a : Guinovart, Ramon . Coreògraf : Bigas, Anna . Companyia : El Grupet . Direcció : Gómez, Joan . Il·luminació : Elías, Quico .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Agrupació Congrés.
(Barcelona).
15/12/2000.
Ballarí : Martínez, Xavier; Gimeno, Rufo; Soler, María José; Vilella, Susana; Gómez, Mar . Músic/a : Quintet de Vent Auditorium . Coreògraf : Martínez, Xavier; Gómez, Mar . Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Gómez, Mar .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00.
17/07/2000.
Coreògraf : Torroja, Eduardo; Vandekeybus, Wim; Kylián, Jirí; Duato, Nacho . Companyia : IT Dansa Jove companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Paré, Gabriel; Cámara, María de la . So : Suñe, Toni . Vestuari : Selma, Maribel . Ballarí : Canals, Marta; Cervelló, Emilio; Cester, Elena; Gabarre, Cristina; Hernández, Hèctor; Verdú, Juan Carlos; García, Susana; Sayago, Luís Eduardo; Sasplugas, Olga; Jelic, Aleksa; Huertas, Diana; Tommaso, Cosimo de . Músic/a : Baró, Nelsa .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Institut del Teatre de Barcelona.
(Barcelona).
06/10/2000.
Ballarí : Cabeza de Vaca, María; Díaz, Paloma; Weickert, Guillermo; Sánchez Rey, José María; Martínez, María; Villagrán, Julián . Coreògraf : La Permanente . Companyia : La Permanente; Certamen Coreográfico de Madrid . Direcció : Carabante, Chiqui; Díaz, Paloma . Escenografia : Narbona, Gonzalo . Il·luminació : Sánchez, Nacho . Vestuari : Manzano, Salvador . Producció : Candil, Ana Belén .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
08/06/2000.
Ballarí : El Negro y El Flaco; Companyia La Tal; La máscara; Pepsicolen; Monty & Cia. . Companyia : Pallassos Sense Fronteres . Intèrpret : Leandre; Loco Brusca; Plana, Pepa; Claret Clown .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
La Sala Teatre.
(Rubí).
01/04/2000.
Ballarí : Vega, Jesús de; Villalta, Francisco Eduardo; Quân , Bui Ngoc; Mesia, Philippe; Rouet, Sandrine; Lorenzo, Thèrése; Laber, Johanna; Arqués, Eva . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros; Festival Internacional de Música y Danza de Granada; Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Oller, Ramon; Castells, Joan . Escenografia : Metros; Salas, Roger . Il·luminació : Montesinos, Gloria . So : Puigdollers, Josep . Vestuari : Salas, Roger .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
08/06/2000.
Ballarí : García, Virginia; Muñoz, Damián . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza); Sitges Teatre Internacional 2000 . Il·luminació : Ulla, Javi . So : Ross, Juanan . Vestuari : Torres, Gabriel . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
09/06/2000.
Ballarí : García, Emma; Pipó, Meritxell . Companyia : Troup Nogensmeny . Direcció : Angullo, Juanjo . Escenografia : Closa, Toni . Il·luminació : Roca, Rafael . Intèrpret : Closa, Toni; Roca, Rafael .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
Mostra de Teatre Infantil i Juvenil de Catalunya.
28/05/2000.
Ballarí : Ronaldo, Ann; Ronaldo, Nadine; Ronaldo, Maria; Ronaldo, Jhonny; Kreemers, Karel; Schvarzstein, Adrian; Ronaldo, David . Autor/a : Circus Ronaldo . Adaptació : Ronaldo, David . Compositor/a : Keer, David van . Companyia : Circus Ronaldo . Direcció : Ronaldo, Danny . Intèrpret : Ronaldo, Danny .
Temporada: 2000/01; 2002/03;
Estrena:
Espai Ronaldo.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
08/09/2000.
Ballarí : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Cantant : Treleaven, John; Johansson, Eva; Bou, Felipe; Estes, Simon; Rydl, Kurt; Xyni, Marussa; Cabero, Joan; Vega, José Antonio; Laboreira, Iñigo . Companyia : Orfeón Donostiarra; Festival Castell de Peralada . Direcció : Gómez Martínez, Miguel Ángel; Sainz Alfaro, José Antonio .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
29/07/2000.
Ballarí : Sitges-Sardà, Nora; Sasplugas, Olga; Jelic, Aleska; Huertas, Diana; García, Susana; Gabarre, Cristina; Cester, Elena; Tomaso, Cosimo de; Risueño, José Luís; Humet, Josep; Cumplido, Jaume; Cervelló, Emilio . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
29/04/2000.
Ballarí : Cor Madrigal . Coreògraf : Kylián, Jirí; Sabaté, Joaquim; Godani, Jacopo; Delcroix, Patrick . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine; Barrera, Mireia .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
17/12/1999.
Ballarí : Eulate, Ana . Músic/a : Zwiefel, Raphael; Falzoni, Maddish . Coreògraf : Eulate, Ana . Companyia : Compañía Pendiente .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (1a : 2000 : Sabadell).
03/07/2000.
Autor/a : Stirman, Diego; Montalvo, Nino . Ballarí : Stirman, Diego; Montalvo, Diego . Coreògraf : Stirman, Diego . Companyia : Le zèbre à pois . Direcció : Stirman, Diego .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Airtel A.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
10/09/2000.
Ballarí : Fernández, Berta; Acín, Ferran; Vidal, Teresa; Alcrudo, Roser; Solanes, Núria; López, Núria; Maillo, Lídia; Giménez, Josep Maria; Bautista, Enric; Vila, Elisenda; Kubesch, Elisabet; Tor, Bàrbara; Roca, Alberto; Cortés, Aida . Coreògraf : Bagà, Xavier; Sans, Albert . Companyia : Esbart de Dansaires de l'Orfeó Gracienc . Vestuari : Navarra, Maria Teresa; Algueró, Irma .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
16/04/1999.
Ballarí : Alonso, Guillem; Font, Roser; Molins, Laia; Meléndez, Jep . Coreògraf : Alonso, Guillem; Moros, Isabel . Companyia : Barcelona Rhythm Tap . Direcció : Alonso, Guillem .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
04/06/1999.
Ballarí : Esbart Dansaire del Vallès . Companyia : Esbart Dansaire del Vallès .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
01/04/2000.
Ballarí : Pérez, Beatriz; Martén, Armando; Pérez, Yolanda; Mosquera, José Ángel; Couñago, Silvana; Carpintero, Letícia; Parent, Estephanie; Monteagudo, Bárbara . Compositor/a : García, Nani . Coreògraf : Suárez, Mercedes . Companyia : Druida Danza . Escenografia : Simón, Antonio . Il·luminació : Otero, D. . Vestuari : Martín, Águeda .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
06/11/2000.
Autor/a : Bertrand, Carles . Músic/a : Albir, Marta; Cortadellas, Igor; Bertrand, Carles . Ballarí : Bou, Marta . Compositor/a : Bertrand, Carles . Coreògraf : Bou, Marta . Companyia : Toc de Retruc . Escenografia : Albir, Marta . Vestuari : Albir, Marta .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2004/05;
Estrena:
Sala Ciutat.
(Manresa).
2a Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
05/11/1999.
Autor/a : Picas, Francesc d'Assís . Ballarí : Orquestra Rosaleda . Adaptació : Cases, Carles . Compositor/a : Conangla, Josep . Companyia : Associació Cultural Esplai . Direcció : Cases, Carles .
Temporada: 1985/86; 1997/98; 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Teatre Esplai.
(L'Ametlla de Merola).
26/12/1985.
Autor/a : Folch i Torres, Josep Maria . Ballarí : Actors Cantaires i Dansaires de Calaf i Comarca . Músic/a : Cobla Juvenil Bellpuig . Direcció : Miserach i Grau, Mn. Valentí .
Temporada: 1985/86; 1997/98; 2000/01;
Estrena:
Casal.
(Calaf).
25/12/1985.
Ballarí : Otaola, Uxue; Gutiérrez, Emili; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Ventura, Noemí; Esquerda, Gisela; Alcázar, Carmen . Compositor/a : Aubry, René; Carmona, Lluís; Nyman, Michael; Gordon, Peter; Anònima del Cancionero de Medinacelli; Volans, Kevin . Coreògraf : Gutiérrez, Emili . Companyia : Projecte Gallina . Escenografia : Ruiz, Miquel; Corominas, Jordi . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Casas, Carmen .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998). Cicle Endansa.
08/06/1998.
Autor/a : Petipa, Marius . Ballarí : Ballet de Zaragoza . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Jorge, Armando . Companyia : Ballet de Zaragoza . Escenografia : Cano, José Luis . Vestuari : Mora, María José .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
28/10/2000.
Ballarí : Pérez, Cristina . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Companyia : ATOT Música i teatre per a nens i joves . Intèrpret : Planas, David .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
Temporada Alta. Festival Internacional de Teatre de Girona.
29/10/2000.
Autor/a : Andersen, Hans Christian . Adaptació : Ballet Alèxia; Mallofré, Jaume . Coreògraf : Socías, Olga . Companyia : Ballet Alèxia . Direcció : Socías, Olga . Escenografia : Ballet Alèxia; Casas, Carles . Vestuari : Muchart, Carles . Ballarí : Socías, Olga; Salvat, Pep; Lara, Joan Jesús; Morera, Verònica .
Temporada: 1992/93; 1996/97; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Casal Familiar.
(Sant Andreu de Llavaneres).
17/01/1993.
Autor/a : Udaeta, José de . Músic/a : Udaeta, José de . Ballarí : Cabanes, Belén . Direcció : Udaeta, José de . Il·luminació : Udaeta, José de .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
22/06/2000.
Músic/a : Mallorca, Albert; Mira, Pep; Tomassi, Arrigo . Ballarí : Alonso, Guillem; Moros, Isabel; Cuadras, Mar . Autor/a : Cuadras, Mar . Companyia : Companyia Màgic Teatre . Direcció : Cuadras, Mar . Intèrpret : Giró, Jaume .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
09/05/1999.
Ballarí : Ángel, Florencia; Costa, Verónica; Joanmiquel, Ferran; Lanciego, Natàlia . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Hugas, Àngels; Salas, Carles .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Casa de Cultura Sant Francesc.
(Granollers).
27/02/2000.
Ballarí : Reyes, Reyneris; Giménez, María . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Alonso, Alicia; Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Companyia : Ballet Nacional de Cuba . Direcció : Alonso, Alicia . Escenografia : González, Néstor . Vestuari : Castaño, Julio; Castaño, José .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2007/08; 2022/23;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
29/07/1998.
Ballarí : Carmona, Sara; Ortega, Marina; Cicuéndez, Bárbara; Villalba, Miguel Ángel; González, Juan Carlos; Hernández, Daniel; Frías, Enrique; Fuentes, Jesús; Cantos, Verónica; Lamas, Arancha; Hernández, Susana; Rodríguez, Cecilia; Murillo, Yolanda; Albendea, Encarnación; Díez, Lucía; Fernández, Emílio; Lezana, Sara . Cantant : Barbate, Cuquito de . Compositor/a : Falla, Manuel de . Coreògraf : Lezana, Sara . Companyia : Ballet Clásico Español y Flamenco . Direcció : Lezana, Sara . Il·luminació : Perezagua, Diego . Vestuari : Puerto, Soledad .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
16/11/2000.
Ballarí : Martínez Torrejón, Javier; Vilella, Susana; Gómez, Mar; Gimeno, Rufo . Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
27/05/1999.
Ballarí : Eulate, Ana; Falzoni, Maddish .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cívic Sagrada Família.
(Barcelona).
21/02/2000.
Ballarí : Gibert, Marta; Moran, Marta; Giménez, Esther; Torrens, Alf; Porqueras, Eduard; Tapia, Raquel . Compositor/a : Mkitus . Coreògraf : Gibert, Marta; Mariani, Paula . Companyia : Sin-Tesis . Direcció : Gibert, Marta . Il·luminació : Parodi, Conrado .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2002/03;
Estrena:
Centre Cívic Sant Martí.
(Barcelona).
Mercateatre'00. 3a Fira de Teatre i Animació al Carrer a la Verneda.
08/07/2000.
Ballarí : Ortiz, Juan Manuel; Paris, Luciana; Pérez, Rosana; Sabena, Lorena; Alessandría, Christian; Amarante, Sergio; Ledo, Juan Pablo; Navarro, Mario Jesús; Parada, Benjamín; Torres, Pablo; Gros, Julieta; Gossweiler, Ana Clara; Figaredo, Cecilia; Budarina Vadimovna, Daria . Compositor/a : Piazzola, Astor . Coreògraf : Méndez, Alberto; Graham, Martha; Criquet, Marcela; Stekelman, Ana Maria . Companyia : Ballet Argentino Julio Bocca . Direcció : Bocca, Julio . Vestuari : Ferrari, Jorge .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
11/08/2000.
Ballarí : Cor de Cambra del Palau de la Música Catalana; Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Cantant : Oliver, Flavio; Vas, Francisco; Garrigosa, Francesc; Bou, Felipe; Jurado, Pilar; Mentxaka, Itxaro; Baquerizo, Enrique . Autor/a : Navarro, Justo . Compositor/a : Turina, José Luís . Companyia : Fondation International pour une Histoire de la Civilisation Européene; La Fura dels Baus; Teatro de la Maestranza de Sevilla; Gran Teatre del Liceu . Direcció : Padrissa, Carles; Ollé, Àlex; Pons, Josep . Escenografia : Miralles-Tagliabue . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Uroz, Chu .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
02/10/2000.
Cantant : Anabel; Peña, Ana . Ballarí : Romero, Juan; Vargas, Marco; Romero, José Manuel; Crespo, Pilar; Reguera, Magui; Vega, Carmen; Torres, Fran; Martín, José Manuel . Músic/a : Santísimo Cristo de las Tres Caídas; Vera, Julio; Tomás, Miguel Angel; Gómez, José; Souto, Ramiro . Autor/a : Távora, Salvador . Adaptació : Alcaine, Ángel . Coreògraf : Távora, Salvador . Direcció : Távora, Salvador; Pérez, Juan Luis . Escenografia : Palomino, José Luis; Távora, Salvador . Il·luminació : Castaño, Vicente . So : Pozo, Juan José del . Vestuari : Giles, Carmen de .
Temporada: 2000/01; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/02/2000.
Ballarí : Vicente, Imma; Pascual, José; Jané, Pere; Gómez, Pau; González, Sònia; Coll, Eva . Compositor/a : Lisboa Zentral Café . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Companyia : Iliacan . Escenografia : Pare, Gabi; Cámara, María de la . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Guitart, Nausica .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
10/09/2000.
Músic/a : Imbert- Bouchard, Laura; Segarra, Manel; Cunningham, Philip . Autor/a : Vilarasau, Dolors . Cantant : Osta, Adolfo . Coreògraf : Meerendonk, Matilde van der . Companyia : Adolfo Osta; Tetrateatre . Direcció : Osta, Adolfo; Vilarasau, Dolors . Escenografia : Ayza, Jaume . Il·luminació : Ayza, Jaume . Vestuari : Cortijos, Eulàlia . Intèrpret : González, Carme; Berlanga, Joan . Ballarí : Meerendonk, Matilde van der .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatreneu.
(Barcelona).
Els dilluns del Teatreneu.
06/03/2000.
Ballarí : Hezy y Lital . Companyia : Hezy y Lital . Direcció : Hezy y Lital .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Ronaldo.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
09/09/2000.
Ballarí : Cor d'Arquitectura de la UPC . Autor/a : Stein, Gertrude . Traducció : Requena, Teresa . Companyia : Associació d'Investigació i Experimentació Teatral (AIET) . Direcció : Gurrola, Pedro . Escenografia : Millà, Mariona . Il·luminació : García, Jaume . So : García, Jaume . Vestuari : Millà, Mariona . Intèrpret : Goycoolea, María; Rosa, Sara; Escribano, Olga; Gironés, Rita; García, Oscar; Díaz, Javier; Pastó, Pere; Siles, Xavier .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00. Teatre i Universitat.
30/06/2000.