Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 217
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Gómez, María del Mar; Ximenes, Eva; Peran, Mario; Muñiz, Lourdes; Bertrán, Vicenç . Autor/a : Contreras, Roser . Coreògraf : Roblas, Anna; Contreras, Carme . Companyia : Dreams Dansa . Direcció : Contreras, Roser . Intèrpret : Miralles, Montse .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2004/05;
Estrena:
Cotxeres de Sants.
(Barcelona).
30/12/1999.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Ángel, Florencia; Sàrries, Imma; Salas, Carles; Otaño, Botxi; Arnal, Ramon . Compositor/a : Lennox, Annie; Catelli, Mario; Fontova, Carles; Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo; Vertes, Negresses . Coreògraf : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Boya, Memé . Vestuari : Alves, Rui . Producció : Canosa, Lali .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Ballarí : Córdoba, Pedro; Ruiz, Mercedes; Arias, Marta; Ruíz Muñoz, Mercedes; Peña, Andrés; Carbonell, Juan Carlos; Cardoso, Juan Carlos; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Guarnido, Lucía; Paniagua, David; Lozano, Eduardo . Cantant : Castro, Marta de; Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Lago, David; García, Conxita; Enrique, "El extremeño" . Músic/a : Vidaechea, Ignacio; Coronel, Antonio; Gutiérrez, Salvador; Jarana, Paco . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Latorre, Javier . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Cereza, Javier ("Hansel"); Castro, Marta de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Ruiz, Germinal; Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
17/04/2001.
Ballarí : Hueso, Paz; Giménez, Alexandra . Adaptació : Xuclà, Toni . Coreògraf : Giménez Chiscano, Alejandra; Hueso,Paz . Companyia : Trócola . Intèrpret : Gimeno, Pilar .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
23/11/2001.
Ballarí : Muñoz, Rosa . Coreògraf : Muñoz, Rosa . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Escenografia : Muñoz, Rosa . Il·luminació : Corchero, Andrés . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
20/10/2001.
Ballarí : Brncic, Constanza; Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Músic/a : Fernández, Agustí; Saura, Joan; Villavecchia, Liba . Autor/a : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Cantant : Poveda, Miguel . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Companyia Andrés Corchero; Sitges Teatre Internacional . Direcció : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Producció : Prat, Montse . Intèrpret : Valente, José Ángel .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001).
01/06/2001.
Ballarí : Morgado, Carolina; Fernández, Catalina ("Cachi"); González, Fátima; Fernández, Carmen; Duran, Maria; Ramón, Yolanda; Mendoza, Rocío . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : 3xtr3s; Color, Dansa Espanyola; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Grau, Rosa M. . Escenografia : Grau, Rosa M. . Il·luminació : Pujol, David . Vestuari : Taulé, Assumpta .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
10/07/2001.
Músic/a : Mas, Roger; Torres, Nuno; Berenjena, Rubén . Autor/a : Ebb, Fred; Costa, Josep . Adaptació : Anglès, Daniel; Pintó, David . Traducció : Costa, Josep . Compositor/a : Kander, John . Coreògraf : Guerra, Aixa . Companyia : Teatre Kaddish; Artenbrut . Direcció : Costa, Josep; Torras, Xavier . Il·luminació : Lloris, David . Producció : Martos, Pati . Intèrpret : Amazares, Àngel; Portas, Mireia; Julià, Roger; Llunell, Mireia; Morató, Jaume; Leiva, Lucía; Sancho, Laura; Porta, Laia; Marty, Silvia; Guerra, Aixa; Zapata, Pepe; Ricart, Santi; Labanda, Ivan; González, Adrià; Torras, Xavier .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
20/12/2001.
Ballarí : Moya, Sergio; Rouet, Sandrine; Gracia, Susana; Lasala, Ignacio; Mora, Judith; Wong, Sau-Ching; Castro, Arnau; Corrales, Daniel; Heras, Raúl; Muñoz, Paloma; Enrich, Sara; Cervantes, Mónica; Martín, Sonia; Ploquin, Geoffrey; Palomo, Vicente; García, Javier . Músic/a : Gleusteen, Kai . Cantant : Fantini, Norma; Fadó, Josep; Alberdi, Begoña; Giuseppini, Giorgio; Papi, Andrea; Calombara, Carlo; Mastromarino, Alberto; Maestri, Ambrogio; Giuliacci, Piero; Berti, Marco; Alagna, Roberto; Diadkova, Larissa; Cornetti, Marianne; Papian, Hasmik; Kabatu, Isabel; Neves, Susan; Fiorillo, Maria Elisabetta; Grunewald, Eugenie; Grigorian, Gegam; Zvetanov, Boiko; Pons, Joan; Carosi, Micaela; Cedolins, Fiorenza; Zajick, Dolora; Lucic, Zeljko; Rigosa, Danilo; Sardinero, Vicenç; Palatchi, Stefano; Scandiuzzi, Roberto . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Gran Teatre del Liceu; Festival Internacional de Música de Santander; Metros . Direcció : Basso, José Luis; Gutiérrez, José Antonio ("Guti"); Gallegari, Daniele . Escenografia : Mestres Cabanes, Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Squarciapino, Franca .
Temporada: 2000/01; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
12/05/2001.
Ballarí : Ríos, Manuela; Aguilera, Jesús; Martín, Francisco; Jiménez, Juan Antonio; El Junco; Orgalla, Juan; Casas, Susana; Lozano, Carmen; Cortés, Hiniesta; Hoyos, Cristina . Cantant : Utrera, Rafael de; Lagos, David; Anillo, José . Músic/a : Rodríguez, José Luis; Pérez, Manuel; El Juani . Compositor/a : El Juani; Rodríguez, José Luis . Coreògraf : Hoyos, Cristina . Companyia : Ballet Cristina Hoyos . Direcció : Hoyos, Cristina . Il·luminació : Dóniz, Paco .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
23/02/2000.
Coreògraf : Ballet Alèxia . Companyia : Ballet Alèxia . Direcció : Socías, Olga .
Temporada: 1996/97; 1997/98; 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Monumental.
(Mataró).
16/02/1997.
Coreògraf : Calduch, Lluís . Companyia : Esbart Ciutat Comtal . Direcció : Calduch, Lluís . Il·luminació : Duarte, Antonio . Vestuari : Fernández, Pau .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Sala Ciutat.
(Manresa).
3a Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
05/11/2000.
Coreògraf : Carrasco, Rafaela; Betanzos, Manuel; Amargo, Rafael . Companyia : Nacencia . Direcció : Amargo, Rafael . Ballarí : Amargo, Rafael .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Josep Maria de Sagarra.
(Santa Coloma de Gramenet).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
11/07/2001.
Autor/a : Jones, Marie . Coreògraf : Hita, Máximo . Companyia : Teatreneu; Full Teatre, S.A. . Direcció : Peña, Roger . Escenografia : Martí, Marc; Saló, Xavier; Erra, Xavier . Il·luminació : Guirado, Joaquín . So : Bel, Pepe . Vestuari : Miralles, Eulàlia . Intèrpret : Casanovas, Àlex; Fernàndez, Fermí .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatreneu.
(Barcelona).
25/09/2001.
Ballarí : Salas, Ricardo; Rey, Pedro del; Malagarriga Rosselló, Roser . Coreògraf : Malagarriga Rosselló, Roser; Rey, Pedro del; Salas, Ricardo . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles . Direcció : Gómez, Sònia . Escenografia : General Eléctrica d'Espectacles . Il·luminació : Alcrudo, Javier . Producció : Alzueta, Laia .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
05/06/2000.
Autor/a : Kafka, Franz . Músic/a : Baggioli, Marco; Panatteri, Alessandro; Salza, Simone . Adaptació : Malcovati, Fausto . Traducció : Malcovati, Fausto . Compositor/a : Chiaramello, Giancarlo . Coreògraf : Brancaccio, Mariano . Companyia : Teatro Eliseo de Roma; Théâtre des Italiens . Direcció : Scaparro, Maurizio . Escenografia : Francia, Roberto . Il·luminació : Luzzati, Emanuele . Vestuari : Luzzati, Emanuele . Intèrpret : Di Rauso, Giovanna; Costa, Dario; Trapani, Andrea; Bottai, Francesco; Malesta, Max; Turrin, Enzo .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
03/10/2001.
Ballarí : Marin, Oriol; Arque, Ariadna; Navarro, David; Carreras, Maite; Sánchez, Juanoli; González, Ana; Giralt, Ana . Coreògraf : Navarro, David . Companyia : Mad's Dance Company .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/06/2001.
Autor/a : Mena, Karel; Pérez Guarro, Jordi . Compositor/a : Pérez Guarro, Jordi . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Produccions Amapuche . Direcció : Villanueva, Edgar . Il·luminació : Ayza, Jaume . Vestuari : Soria, Mariel .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Nou Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
16/01/2001.
Ballarí : García, Virginia; Muñoz, Damián; Martínez, Xavier . Coreògraf : Muñoz, Damián; Gómez, Mar . Companyia : Gómez, Mar; Muñoz, Damián .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Principal.
(Vilanova i la Geltrú).
15/12/2001.
Ballarí : Morell, Álvaro; Vergés, Tomeu . Autor/a : Aragon, Louis . Compositor/a : Jackson Five Band; Couturier, Eve; Palis, Jean-Jacques; Terrugi . Coreògraf : Morell, Álvaro; Vergés, Tomeu . Companyia : Man Drake . Il·luminació : Stäuble, Emmanuelle; Levy, Daniel . So : Couturier, Eve .
Temporada: 2000/01; 2002/03;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001). Cicle Endansa.
05/06/2001.
Autor/a : Sanchis Sinisterra, José . Coreògraf : Vallribera, Berta . Companyia : Tantarantana Teatre . Direcció : Simón, Antonio . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Azorín, Paco . Vestuari : Compte, Míriam . Intèrpret : Martínez, Pilar; Molina, Pep .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
11/11/2000.
Ballarí : Ballet Nacional d'Holanda . Compositor/a : Janácek, Leos; Txaikovski, Piotr Ilitx; Mascagni, Pietro; Massenet, Jules; Stravinsky, Igor; Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Wagner, Richard; Satie, Erik; Busoni, Ferruccio; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Eagling, Wayne; Manen, Hans van . Companyia : Ballet Nacional d'Holanda .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
21/04/2001.
Cantant : Carmona, Saira; Carmona, Luisa; Suárez, Anton; Cortés, Montse . Músic/a : Jiménez, José Ramón; Suárez, Antonio ("Guadiana"); Losada, Lucky; Cerreduela, David; Losada, Iván; Jiménez, Ramón; Jiménez, José ("El Viejín") . Ballarí : Juan, Juan de; Canales, Antonio . Coreògraf : Canales, Antonio . Direcció : Canales, Antonio .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
07/02/2001.
Ballarí : Fran; Abraham; Kadoer; Extremo; Italiano . Coreògraf : Barcelona Addictos . Companyia : Barcelona Addictos .
Temporada: 2001/02; 2004/05;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
16/09/2001.
Autor/a : Libé, Daniela; Serrano, Pablo . Ballarí : Álvarez, Itsaso . Coreògraf : Libé, Daniela . Companyia : Morocha Mordaz . Direcció : Libé, Daniela . Vestuari : Libé, Daniela .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/06/2001.
Autor/a : García-Valenzuela, Teresa . Ballarí : García-Valenzuela, Teresa . Coreògraf : García-Valenzuela, Teresa . Companyia : García-Valenzuela, Teresa .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/06/2001.
Músic/a : Bauzó, Adrià; López, Gisèle; Gil, Eugeni . Autor/a : Comediants . Cantant : Sánchez, Carme . Ballarí : Blanc, Mariona . Compositor/a : Guillem, Ezequiel . Coreògraf : Bresca, Andreu; Colomé, Montse . Companyia : Mercat de les Flors; Festival Castell de Peralada; Comediants; Institut de Cultura de Barcelona . Direcció : Monti (Montanyès Martínez, Joan); Font, Joan; Mateu, Xavier . Escenografia : Guillén, Joan Josep . Il·luminació : Clot, Miquel; Gómez-Cornejo, Juan . So : Rocasolano, Àlez . Vestuari : Guillén, Joan Josep . Intèrpret : Yao Tang; Ziyi Duan; Ping Zhang; Xiangye Li; Xia Wu; Yan Yang; Long Wang; Zhigang Cui; Naisi Ruan; Haifeng Liu; Yu Wang; Yi Shen; Chengshan Zou; Monti (Montanyès Martínez, Joan); Blanc, Mariona; Boixader, Oriol .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (15a : 2001).
23/08/2001.
Ballarí : Busquets, Néstor; Torné, Enric; Grifell, Jordi; Tobias, Àlex; Pérez, Aimar; Meléndez, Jep . Autor/a : Camut Band . Coreògraf : Camut Band . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Norman, David; Bauló, Ferran . Vestuari : Maciel, Uli . Intèrpret : Sol Gago, María; Maestrini, Linda; Casero, Héctor; Egea, David; Martínez, Oriol; Vázquez, Sara; Cela, Núria; Sala, José; Esteves, Evangelina; Terrassa, Terry; Bea, Víctor; Porqueras, Estefanía; Zandop, Mireia .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2007/08; 2010/11;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
06/02/2000.
Compositor/a : Soukup, Ladislav . Coreògraf : Lhotáková, Kristyna; Soukup, Ladislav . Companyia : Lhotáková, Kristyna; Soukup, Ladislav . Producció : The four Days Association .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
15/09/2001.
Autor/a : Picó, Sol; Metlikovez, Rafael; Berraondo, Txiki . Ballarí : Picó, Sol . Compositor/a : Riera, Jordi . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sitges Teatre Internacional; Centre Coreogràfic de la Comunitat Valenciana; Teatres de la Generalitat Valenciana . Direcció : Berraondo, Txiki; Picó, Sol . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Cubeles, Gina; Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Civil, Valeria . Producció : Marzuela, Pía . Intèrpret : Manrique, Juan .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001).
07/06/2001.
Compositor/a : Michaud, Raynald; Turcotte, Énock; Deslauriers, Serge . Autor/a : 4Soma; Pannetton, Anne-Marie; Deslauriers, Serge . Coreògraf : Turcotte, Énock . Construcció objecte : Deslauriers, Serge . Companyia : 4Soma . Direcció : Michaud, Raynald . Vestuari : Deslauriers, Serge .
Temporada: 2001/02; 2006/07;
Estrena:
Plaça Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (21a : 2001 : Tàrrega).
09/09/2001.
Ballarí : Gutiérrez, Manon; Egaña, Karola; Vidal, Montse; Roc, Maite; Casas, Àngels . Compositor/a : Beolling, Claude; Música popular africana; James Taylor Quartet; Comelade, Pascal . Coreògraf : Moreso, Claudia . Companyia : Nats Nus Nens . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Joan Ignasi . Vestuari : Falso; Salvans, Maribel .
Temporada: 1998/99; 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
18/11/1998.
Ballarí : Otero, Daymell; Betancourt, Iván; Fosas, Joan . Compositor/a : Bizet, Georges . Coreògraf : Betancourt, Iván . Companyia : Ballet Danzares . Direcció : Betancourt, Iván . Escenografia : Betancourt, Iván . Vestuari : Betancourt, Iván .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre del Sol.
(Sabadell).
15/02/2001.
Autor/a : Rodoreda, Mercè; Beneyto, Maria; Callouz, Souad; Bertrana, Aurora; Milligan, Alice; Salvà, Maria Antònia; Català, Víctor; Tsvetàieva, Marina; Marçal, Maria Mercè; Anglada, Maria Àngels; Goldberg, Lea; Jacob, Violet . Compositor/a : Beamish, Sally; Zaragoza, Rosa . Coreògraf : Cabo, Ana . Companyia : Comité d'escriptores del Centre Català del Pen Club; Centre Català del PEN Club . Direcció : Bofill, Anna; Bruch, Araceli . Escenografia : Millà, Mariona . Il·luminació : Pedreira, Anna . Vestuari : Millà, Mariona . Producció : Associació Catalana pel Temps Lliure i la Cultura . Intèrpret : Freixas, Narcisa; Casagemas, Lluïsa; Ibarz, Mercè; Dhahab, Nefla; Capdevila, Mercè; Pascual, Teresa; Paisley, Janet; Abelló, Montserrat; Boada, Irene; Oliver, Maria Antònia; Roig, Teresa; Palau, Montserrat; Julià, Lluïsa; Starovoitova, Olga; Bofill, Anna; Wandeler-Deck, Elisabeth; Coduras, Alicia; Contijoch, Josefa; De Giovani, Neria; Kurianski, Shulamith .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
09/10/2001.
Compositor/a : Casas, Carles . Coreògraf : Cuesta, Sílvia . Companyia : Associació Promotora d'Espectacles Cívics i Culturals; Accat . Direcció : Riera, Joan . Producció : Management i Disseny d'espectacles .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Palau d'Esports.
(Barcelona).
17/05/2001.
Autor/a : Gibert, Marta; Rotger, Neus . Ballarí : Dorna, Laura; Gibert, Marta . Coreògraf : Gibert, Marta . Companyia : Sin-Tesis . Direcció : Gibert, Marta . So : Vela, Marc .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
12/05/2001.
Ballarí : Olomos, Anna; Galán, Arlet; Yerojovets, Tatiana; Müller, Tatiana; Birkazde, George; Turilov, Valery . Coreògraf : Birkadze, George; Noone, Thomas . Companyia : Radical Dance Ballet .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
27/10/2001.
Autor/a : Alonso, Ángel . Coreògraf : Quintana, Leo . Companyia : Focus . Direcció : Alonso, Ángel . Escenografia : Castells, Lluc . Il·luminació : Orriols, Chema . Vestuari : Quintana, Leo . Intèrpret : Barrachina, Anna; Pujol, Roser; Andreu, Rosa; Plans, Mont; Pla, Helena .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
22/12/2001.
Ballarí : Ros, Norma; Vilar, Laura . Coreògraf : Vilar, Laura; Ros, Norma . Companyia : Casual Sisters; Hermanas de Castro .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
27/10/2001.
Ballarí : Thió, Xavier; Sánchez, Raúl; Sánchez, Mónica; Fernández, David; Camp, Ingrid; Burg, Lluís . Compositor/a : Sánchez, Mónica . Coreògraf : Ruiz, Núria . Companyia : Acordansa . Direcció : Ruiz, Núria .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/06/2001.
Músic/a : Coll, Isaac; Raventós, Roger; Cussó, Ignasi . Ballarí : Cabanes, Belén; Canals, Montserrat; Lérida, Juan Carlos . Compositor/a : Saluzi, Dino . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : 2D1 . Direcció : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/06/2001.
Ballarí : Vilella, Susana; Noone, Thomas; Martínez, Núria; Nadal, Mar; Connaughton, Philip . Compositor/a : Britten, Benjamin; Purcell, Henry; Pappalardo, Gianfranco; Ravel, Maurice . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . So : Pappalardo, Gianfranco . Vestuari : González, Sònia; Peñalbert, Mercedes .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
07/06/2000.
Autor/a : Rodrigo, Eulalia . Ballarí : Rodrigo, Eulalia . Coreògraf : Rodrigo, Eulalia . Companyia : Enjambre .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/06/2001.
Autor/a : Cort, Aleix . Coreògraf : Giménez, Alejandra . Companyia : Trócola .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
15/05/2000.
Coreògraf : Coulibaly, David . Companyia : Àfrika d'Ivori .
Temporada: 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
09/11/2000.
Ballarí : Cabanes, Belén; Canals, Montserrat; Hernández, Laura; Sarsanedas, Eva; Lérida, Juan Carlos . Compositor/a : Germek, Andreas M. . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : 2D1 .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Fundació Joan Miró.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
15/09/2001.
Autor/a : Bochatey, Alejandra; Elena, Gabriela; Mingoranc, Gustavo; Álvarez, Karina . Adaptació : Álvarez, Karina . Coreògraf : Marín, Gurene . Companyia : La Otra Orilla . Direcció : Álvarez, Karina . Intèrpret : Aisa, Andreu; Cárdenas, Saladina; Garrido, Ramón; Gutiérrez, Laura; Montero, Isabel .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Malic.
(Barcelona).
27/11/2001.
Autor/a : Busquets, Joan; Plana, Pepa; Busquets, Joan; Plana, Pepa . Coreògraf : Colmenares, Adolfo . Companyia : Companyia Pepa Plana . Direcció : Busquets, Joan . Escenografia : Alcántara, Quique; Dasquens, Toni . Il·luminació : Llongueras, Jordi . Vestuari : Coll, Lola . Intèrpret : Plana, Pepa .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Carpa infantil.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
10/09/1998.
Músic/a : Vilà, Albert; Tassa, Joan; López, Manolo; Farré, Javier . Ballarí : Vilamitjana, Eva; Pérez, Rosa; Gómez, Isabel; Cendoya, Vero . Compositor/a : Tassa, Joan; Vilà, Albert . Coreògraf : Vilamitjana, Eva . Companyia : Companyia Eva Vilamitjana . Direcció : Vilamitjana, Eva .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Can Rull.
(Sabadell).
20/04/2001.
Ballarí : García Angulo, María Ángeles; Serrano, Marina; García Sáez, Mario; Salas, Ricardo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : García Angulo, María Ángeles . Companyia : Erre que Erre Danza . Vestuari : López, Araceli .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (2a : 2001 : Sabadell).
23/07/2001.
Ballarí : Amaya, Jose Leonardo; Luna, Jhair; Martínez, Eduard; Toro, Heidy del; Sarmiento, Ingrid; Mendoza, Gina . Coreògraf : Delieuvin, Marie France; Restrepo, Alvaro . Companyia : Colegio del Cuerpo . Direcció : Restrepo, Alvaro; Delieuvin, Marie France .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
16/09/2001.
Músic/a : Imbert- Bouchard, Laura; Segarra, Manel; Cunningham, Philip . Autor/a : Vilarasau, Dolors . Cantant : Osta, Adolfo . Coreògraf : Meerendonk, Matilde van der . Companyia : Adolfo Osta; Tetrateatre . Direcció : Osta, Adolfo; Vilarasau, Dolors . Escenografia : Ayza, Jaume . Il·luminació : Ayza, Jaume . Vestuari : Cortijos, Eulàlia . Intèrpret : González, Carme; Berlanga, Joan . Ballarí : Meerendonk, Matilde van der .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatreneu.
(Barcelona).
Els dilluns del Teatreneu.
06/03/2000.
Ballarí : Vicente, Imma; Pascual, José; Jané, Pere; Gómez, Pau; González, Sònia; Coll, Eva . Compositor/a : Lisboa Zentral Café . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Companyia : Iliacan . Escenografia : Pare, Gabi; Cámara, María de la . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Guitart, Nausica .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
10/09/2000.
Ballarí : Gibert, Marta; Moran, Marta; Giménez, Esther; Torrens, Alf; Porqueras, Eduard; Tapia, Raquel . Compositor/a : Mkitus . Coreògraf : Gibert, Marta; Mariani, Paula . Companyia : Sin-Tesis . Direcció : Gibert, Marta . Il·luminació : Parodi, Conrado .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2002/03;
Estrena:
Centre Cívic Sant Martí.
(Barcelona).
Mercateatre'00. 3a Fira de Teatre i Animació al Carrer a la Verneda.
08/07/2000.
Ballarí : Arago, Aude; Baron, Gilles; Brown, Armance; Krief, Bruno . Músic/a : Moctar, Sidy . Compositor/a : Moctar, Sidy . Coreògraf : Arago, Aude; Baron, Gilles; Brown, Armance; Krief, Bruno . Direcció : Devidal, Yann . So : Araya, Francisco .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
16/09/2001.
Autor/a : Llovet, Roger . Compositor/a : Vallet, Philippe . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Direcció : Valdivieso, Manuel; Sánchez Aznar, Joan Anton . Escenografia : Castells, Lluc . Vestuari : Castells, Lluc .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
11/05/2000.
Coreògraf : Puidollers, Maite . Companyia : Companyia Teatreneu . Direcció : Alavedra, Joan; Puntí, Joan Ramon; Collel, Jaume . Escenografia : Castells, Lluc . So : Álvarez, Artur . Vestuari : Albàs, Montse . Intèrpret : Casanovas, Cesc; Abril, Sílvia; Miró, Pau; Ribas, Marta .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatreneu.
(Barcelona).
12/10/2001.
Autor/a : Zum Zum Teatre . Adaptació : Muntada, Eduard; Molins, Ramon . Traducció : Molins, Ramon; Muntada, Eduard . Compositor/a : Tolmos, Antonio . Coreògraf : Tommy . Companyia : Zum Zum Teatre . Direcció : Molins, Ramon; Anglès, Daniel . Escenografia : Vallvé, Joan-Andreu . Il·luminació : Sesma, Enric; Arbizu, Miki . Vestuari : Prado, Carme; Cutto, Olga . Intèrpret : Agell, Miquel; Castillo, Mariona; Gallego, Belén; Alonso, Belén; Piqué, Joel; Muntada, Eduard; Molins, Ramon; Giné, Ramon; València, Carles .
Temporada: 1996/97; 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2007/08;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
03/07/1997.
Músic/a : Paz Álvarez, María de la . Ballarí : Hernández, Jasmany; Díaz, Ivis; Vergara, Mercedes; Parrondo, Dalay; Leyte, Ana; Hechavarría, Carmen; González, Ivette; Arencibia, Sadaise; Villa, Idania la; Sánchez, Javier; Rodríguez, Félix; Reyes, Joan; Ojeda, Lissette; Vasallo, Aymara; Salgado, Yoandy; Fuentes, Amanda; Díaz, Ernesto; Suárez, Ariadna; Ojeda, Bettina; Marrero, Adrián; Horta, Liuva; Fernández, Keila; Díaz, Gema; Cruz, Eduardo; Correa, Yolanda; Villanueva, Marina; Gutiérrez, Hayna; Martín, Octavio; Hernández, Gloria; Ledesma, Alberto; Tonado, Óscar; Reyes, Reyneris; Vega, Jorge; Roque, Jaime; Madrigal, Nelson; Feijóo, Lorna; Valdés, Viengsay; Homigón, Laura; Zamorano, José; Gilí, Víctor; Sarabia, Ronaldo; Molina, Osmay; Carreño, Alihayadée; Carreño, Joel; Álvarez, Galina . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Alonso, Alicia; Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Companyia : Ballet Nacional de Cuba; Teatres de la Generalitat Valenciana; Quintero y Solano Producciones . Direcció : Alonso, Alicia . Escenografia : González, Néstor; Reymena, Ricardo . Vestuari : Cataño, Julio; Montesinos, Angel F. .
Temporada: 1996/97; 2001/02;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
01/08/1997.
Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Tomasson, Helgi; Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Companyia : San Francisco Ballet . Direcció : Cou, Emil de . Escenografia : Worsaae, Jens-Jacob . Il·luminació : Elliot, David K.H. . Vestuari : Worsaae, Jens-Jacob .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
04/09/2001.
Autor/a : Contreras, Roser . Compositor/a : Doz, Albert . Coreògraf : Contreras, Roser . Construcció objecte : Rottier, Anna . Companyia : Dreams Teatre . Direcció : Contreras, Roser . Escenografia : Farràs, Julià; Garcia, Marc . Il·luminació : Pardo, Sergi . Intèrpret : Egea, Gemma; Doncos, Eduard; Miralles, Montse; Pujol, Marc; Pardo, Sergi; Suñé, Ariadna .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
El Casinet d'Hostafrancs.
(Barcelona).
28/12/2001.
Cantant : Argemí, Anna; Soriano, Isabel; Ribera, Xavier . Ballarí : Monge, Mònica; Medina, Marta; Pintó, David; Ros, Norma; Rycroft, Fiona; Vicente, Imma; Marín, Anna . Autor/a : Alcántara, Ricard . Traducció : Jané, Albert . Compositor/a : Pagán, José Manuel . Coreògraf : Planas, Anna; Almirall, Marta . Construcció objecte : Traveria, Lluís . Companyia : Roseland Musical; Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Davison, Mary; Morino, Keith; Almirall, Marta . Escenografia : Ros, Rosa . Il·luminació : Albir, Mingo . So : B+B . Vestuari : Ginesta, Montserrat . Intèrpret : Veiga, Manuel; Martínez, Dolors .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
14/12/2001.
Autor/a : Andersen, Hans Christian . Adaptació : Ballet Alèxia; Mallofré, Jaume . Coreògraf : Socías, Olga . Companyia : Ballet Alèxia . Direcció : Socías, Olga . Escenografia : Ballet Alèxia; Casas, Carles . Vestuari : Muchart, Carles . Ballarí : Socías, Olga; Salvat, Pep; Lara, Joan Jesús; Morera, Verònica .
Temporada: 1992/93; 1996/97; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Casal Familiar.
(Sant Andreu de Llavaneres).
17/01/1993.
Autor/a : Shakespeare, William . Músic/a : Olivé, Pau; Olivé, Toni; Pallàs, Mar; Pallàs, Roderic; Ortells, Eloi; Olivé, Dionis . Adaptació : Díaz, Aurora . Coreògraf : Pous, Carme . Direcció : Pous, Carme; Olivé, Dionis . Escenografia : Olivé, Joan; Olivé, Roc; Borrull, Roger; Moret, Marc . Il·luminació : Giol, Ignasi; Ibañez, Carles; Aldea, Andreu . Vestuari : Navarro, Teresa . Intèrpret : Domingo, Mariona; Girbau, Laia; Jové, Júlia; Olivé, Joan; Gras, Anna; Manzanera, Sandra; Olivar, Meritxell; Girbau, Alba; Olivé, Alícia; Ibáñez, Lídia; Casanova, Arnau; Grau, Bernat; Olivé, Marçal; Jové, Xènia; Casanova, Nora; Giol, Eulàlia; Aldea, Marta; Marín, Aitor; Olivé, Roc; Muñoz, Ruth; Borrull, Roger; Manzanera, Ester; Galiana, Cèlia; Medina, Letícia; Jové, Maria; Borrull, Elisenda; Girbau, Aina; Capella, Damià .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Moral i Cultural del Poblenou.
(Barcelona).
24/11/2001.
Ballarí : Weickert, Guillermo; Palau, Joan; López, Isabel; Egurrola, Nerea; Bilbija, Vera; Alcaraz, Eneko . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Luzerntanz-Luzernertheater; Festival Grec de Barcelona; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels . Il·luminació : Domènec, Maria . Vestuari : Papió, Ariadna; Marquès, Antònia .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
11/07/2001.
Coreògraf : Merchant, Salvador G. . Companyia : Mobi Art .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
30/03/2001.
Ballarí : García Angulo, María Ángeles . Coreògraf : García Angulo, María Ángeles .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça de la Font.
(Tarragona).
Festival d'Estiu de Tarragona. Camp de Mart'01. Dansa a Cel Obert.
11/08/2001.
Autor/a : Pàmies, Ramon . Coreògraf : Roura, Maria . Companyia : Sala Cabañes . Direcció : Maicas, Carles; Montasell, Àlex; Mayola, Genís . Il·luminació : Abril, Joan . So : Ribas de la Hoz, Jordi . Vestuari : Ciudad, Montse . Suports audiovisuals : Grané Terrades, Joan; Espín, Sergi; Sala, Raúl .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Sala Cabañes.
(Mataró).
26/12/1997.
Autor/a : Cercós, Roser . Compositor/a : Costa, Ramón . Coreògraf : Contreras, Roser . Companyia : Dreams Teatre . Direcció : Contreras, Roser . Escenografia : Garcia, Marc; Farràs, Julià . Il·luminació : Pardo, Sergi . Vestuari : Farràs, Julià . Intèrpret : Rull, Ramon; Egea, Gemma; Suñé, Ariadna; Miralles, Montse; Capdet, Raquel; Segú, David; Boixadera, Enric; Pardo, Sergi .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2004/05;
Estrena:
Guasch Teatre.
(Barcelona).
06/01/2001.
Autor/a : Bertrand, Carles . Músic/a : Albir, Marta; Cortadellas, Igor; Bertrand, Carles . Ballarí : Bou, Marta . Compositor/a : Bertrand, Carles . Coreògraf : Bou, Marta . Companyia : Toc de Retruc . Escenografia : Albir, Marta . Vestuari : Albir, Marta .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2004/05;
Estrena:
Sala Ciutat.
(Manresa).
2a Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
05/11/1999.
Autor/a : Carreras, Jaume; Carreras, Jaume . Coreògraf : Vivas, Josep Mª . Companyia : Rambla Artística; Flic Flac Teatre . Direcció : Carreras, Jaume; Carreras, Jaume . So : Solà, Marc . Vestuari : García, Montserrat . Intèrpret : Paisal, Patrícia; Romeu, Agnès; Vidal, Mercè; Peña, Jorge .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Nou Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
20/10/2001.
Ballarí : Pérez, Beatriz; Martén, Armando; Pérez, Yolanda; Mosquera, José Ángel; Couñago, Silvana; Carpintero, Letícia; Parent, Estephanie; Monteagudo, Bárbara . Compositor/a : García, Nani . Coreògraf : Suárez, Mercedes . Companyia : Druida Danza . Escenografia : Simón, Antonio . Il·luminació : Otero, D. . Vestuari : Martín, Águeda .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
06/11/2000.
Ballarí : Fernández, Raquel; Más, Luisa . Coreògraf : Fernández, Raquel; Más, Luisa . Companyia : Por las ramas .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/06/2001.
Ballarí : Santana, Félix; Muñoz, Rosa . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Santana, Félix . Companyia : Santana, Félix; El Ojo de la Faraona . Escenografia : Muñoz, Rosa; Marqueríe, Carlos . Il·luminació : Marqueríe, Carlos; Corchero, Andrés . So : Marqueríe, Carlos .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001). Cicle Endansa.
08/06/2001.
Ballarí : Brncic, Constanza . Músic/a : Rossell, Oriol . Compositor/a : Rossell, Oriol . Coreògraf : Brncic, Constanza .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
SGAE.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
16/09/2001.
Ballarí : Mesa, Olga . Autor/a : Miracle, Daniel; Mesa, Olga . Coreògraf : Mesa, Olga . Companyia : Compañía Olga Mesa; La Porta-Associació de Dansa Independent de Barcelona . Direcció : Mesa, Olga . Escenografia : Miracle, Daniel; Mesa, Olga . Il·luminació : Miracle, Daniel .
Temporada: 1996/97; 2001/02;
Estrena:
Metrònom.
(Barcelona).
12/06/1997.
Compositor/a : Navarrete, Pedro . Coreògraf : Ullate, Víctor; Orive, Víctor; Lao, Eduardo . Companyia : Ullate, Víctor; Centre Cultural de Sant Cugat del Vallès; Teatro Arriaga Azkoitia . Direcció : Ullate, Víctor .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
14/12/2001.
Coreògraf : Meléndez, Josep; Molins, Laia; Rocky .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
30/11/2001.
Ballarí : Moresco, Clàudia; Mira, Toni; Casanovas, Jordi; Vilana, Catalina; Ventura, Noemí . Compositor/a : Pascual, Pep; Saura, Joan; Boixader, Xavier; Vélez, Pablo . Coreògraf : Mira, Toni . Companyia : Mercat de les Flors; Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Ruiz, Miquel; Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Castellví, Georgina; Iglesias, Antoni . Producció : Lorente, Silvia .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
02/05/2001.
Ballarí : Blay, Eva; Quelot, Caro; Olivé, Pilar; Van Campen, Mònica; Serra, Mireia; Torrent, Carme; Vilaró, Ada; Albuerne, Jorge; Mas, Jordi; Díaz Ubierna, Armanda; Montseny, Maria; Brncic, Constanza . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Companyia : Companyia Andrés Corchero .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Fundació Joan Miró.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
15/09/2001.
Coreògraf : Abardia, Maite; Sánchez, Rosa María . Companyia : Escola de Dansa de Lleida . Escenografia : Monicolor . Il·luminació : Juncar, Josep . Vestuari : Sánchez, Rosa María .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
Mostra d'Arts Escèniques (10a : 2001: Lleida).
28/10/2001.
Ballarí : Ruano, Merche; Martínez, Ana; Antón, Carolina . Compositor/a : Fons, García; Soler, Pedro . Coreògraf : Antón, Carolina; Martínez, Ana; Ruano, Merche . Companyia : Contrastes . Direcció : Sánchez, Consuelo .
Temporada: 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/06/2001.
Cantant : Cor de la Òpera Norh; Sears, Nicholas; Daymond, Karl; Barstow, Josephine; Beesley, Mark; Roberts, Eric; Galloway Bell, A.; Paton, Iain; Glanville, Susannah; Peel, Ruth; Jackson, Hilary; Bodenham, Peter; Pearson, Michael John; Gladwyn, Taylor; Thulborn, Pauline; Forbes, Garrick; Whitehouse, Richard . Músic/a : Orquestra de L'Òpera North . Ballarí : Rice, Simon; O'Conchuir, Fearghus; Constantinides, Joy; Iglich, Bernadette; Billingsley, Stee; Bruce, Mark; Clarke, Paul; Gehrig, Fred; Kafetzakis, Nikolas . Autor/a : Davy, Kate; Britten, Benjamin; Plomer, William . Coreògraf : Flatt, Kate . Companyia : Opera North . Direcció : Lloyd, Phyllida; Farnes, Richard . Escenografia : Ward, Anthony . Il·luminació : Fisher, Rick . Vestuari : Ward, Anthony .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
14/11/2001.
Autor/a : Martischang, Pascale; Lauth, Marie-Laure; Gachon, Thierry . Compositor/a : Bedez, Christian . Coreògraf : Martischang, Pascale . Escenografia : Lauth, Marie-Laure; Gachon, Thierry . Vestuari : Delplace, Juliette .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
IES Baix Camp.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'01 (4a : 2001).
02/11/2001.
Ballarí : Cabeza de Vaca, María; Díaz, Paloma; Weickert, Guillermo; Sánchez Rey, José María; Martínez, María; Villagrán, Julián . Coreògraf : La Permanente . Companyia : La Permanente; Certamen Coreográfico de Madrid . Direcció : Carabante, Chiqui; Díaz, Paloma . Escenografia : Narbona, Gonzalo . Il·luminació : Sánchez, Nacho . Vestuari : Manzano, Salvador . Producció : Candil, Ana Belén .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
08/06/2000.
Ballarí : Weickert, Guillermo; Fernández, Beatriz; Muntaner, Mònica; Salazar, Carmelo; Dasí, Oscar . Coreògraf : Dasí, Oscar; Fernández, Beatriz; Salazar, Carmelo . Companyia : La Vana Gloria . Direcció : Salazar, Carmelo .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (1a : 2000 : Sabadell).
17/07/2000.
Ballarí : Companyia Nacional de Danza 2 . Compositor/a : Villa-Lobos, Héitor; Grieg, Edvard; Respighi, Ottorino . Coreògraf : Duato, Nacho; Fabre, Tony . Companyia : Compañía Nacional de Danza 2 .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
20/01/2001.
Ballarí : Tompkins, Mark . Coreògraf : Tompkins, Mark . Companyia : Compagnie I.D.A. . Escenografia : Badet, Jean-Louis . Vestuari : Badet, Jean-Louis .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
15/09/2001.
Ballarí : Sallent, Vanessa; Beltrán, Marta; Miró, Olga; Pena, Marta; Vaca, Aida; Vaca, Miriam; Fontcuberta, Lalis; Fontcuberta, Cristina; Blanchart, Marta . Coreògraf : Argemí, Montse . Companyia : Companyia Bots .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/06/2001.
Ballarí : Borucki, Dominik . Coreògraf : Borucki, Dominik .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça de la Font.
(Tarragona).
Festival d'Estiu de Tarragona. Camp de Mart'01. Dansa a Cel Obert.
11/08/2001.
Ballarí : Bes, Manolo; Cidra, Bebeto; Menegon, Fabien . Músic/a : Hug, Martin; Maristany, Xavier; Farrés, Judit . Coreògraf : Cidra, Bebeto . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : Albertí, Xavier .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
25/01/2001.
Coreògraf : Horta, Rui; Duato, Nacho; Oller, Ramon . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatro Principal de Castellón.
(Castelló).
24/11/2001.
Ballarí : Canals, Marta; Gabarre, Cristina; García, Susana; Hernández, Hèctor; Huertas, Diana; Jelic, Aleska; Palazzo, Manuel; Cester, Elena; Sasplugas, Olga; Sayago, Luís Eduardo; Tommaso, Cosimo de; Hernández, Cleofé; Martín, Sonia; Coll, Guillermina . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Oller, Ramon; Horta, Rui; Vandekeybus, Wim; Torroja, Eduardo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre; Teatre Nacional de Catalunya . Escenografia : Horta, Rui; Naharin, Ohad . Il·luminació : Horta, Rui; Naharin, Ohad; Montesinos, Gloria; Azorín Serveis Escènics . So : Azorín Serveis Escènics . Vestuari : Selma, Maribel; Prunés, Isidre; Bofarull, Xeles de; Naharin, Ohad; Horta, Rui . Músic/a : Baró, Nelsa .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Coreògraf : Lozano, Montse; Sabadell, M.; Soler, M. . Companyia : La Dansa Estudi .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
Mostra d'Arts Escèniques (10a : 2001: Lleida).
11/10/2001.
Ballarí : Ureña, Raquel; Sánchez, Montse; García, Noelia; Escoda, Marina; Rodríguez, Vanessa . Compositor/a : Sáez, Toni . Coreògraf : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Il·luminació : Barratxina, Peni .
Temporada: 1994/95; 1995/96; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Principal.
(Vilanova i la Geltrú).
05/11/1994.
Ballarí : Lérida, Juan Carlos; Vargas, Marco; Sarsanedas, Eva; Hernández, Laura; Canals, Montserrat; Cabanes, Belén . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : 2D1 . Escenografia : Miquel, Jordi . Vestuari : Farràs, Cristina .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
05/10/1999.
Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Plaça de la Catedral.
(Barcelona).
29/04/1999.
Ballarí : González, Anna; García, Maria Jesús; Genil, Susana; Portilla, Núria; Rubio, Juan Carlos; Fernández, Raúl; Caucelo, Maika; Cabello, Yolanda; Belenguer, Silvia; Acosta, Natalia; Serrano, José "Peluche"; Baras, Sara . Músic/a : Rosario, Jesús de; Montoya, Mario; Márquel, Raul; Motos, Pepe . Cantant : Marín, Taila; Amador, Antonio ("El Ciervo"); Tolea, Miguel de la . Compositor/a : Rosario, Jesús de; Heredia, Josele; Carrasco, Juan . Coreògraf : Baras, Sara . Companyia : Ballet Flamenco Sara Baras . Direcció : Olmos, Luís . Il·luminació : You, Dominique . Vestuari : Moreno, Pedro .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
21/11/2000.
Compositor/a : Marsalis, Wynton . Coreògraf : Mira, Toni . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre; Festival Grec de Barcelona; Institut del Teatre de la Diputació de Barcelona . Direcció : Vidal, Lluís .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
19/07/2001.
Autor/a : Porter, Cole . Traducció : Pintó, David; Sanfeliu, Sílvia . Compositor/a : Porter, Cole . Coreògraf : Colomé, Montse . Direcció : Sanfeliu, Sílvia . Escenografia : Muñoz, Meritxell . Il·luminació : Muñoz, Meritxell . Vestuari : Muñoz, Meritxell . Intèrpret : Miró, Pau; Corral, Marta; Martínez, Mercè; Labanda, Ivan; Guinart, Oriol; Serrano, Xavier; Bacardit, David; Casanovas, Francesc .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Estudi.
(Barcelona).
Nous directors. Tallers d'Escenificació de l'Institut del Teatre.
26/04/2001.