Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 10 de 12
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Morcillo, Antonio; Coca, Jordi . Adaptació : Cherta, Dani . Traducció : Lucas, Irene . Companyia : Sitges Teatre Internacional; Tantarantana Teatre . Direcció : Morcillo, Antonio; Romei, Roberto . Escenografia : Casas, Alfred . Il·luminació : Rueda, Toni . Vestuari : Casas, Alfred . Producció : Álvarez, Julio . Intèrpret : Sangerman, Gemma; Corral, Marta; Guinart, Oriol; Vadell, Joan Manel; García, Oscar .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Aparthotel Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (33a : 2002).
08/06/2002.
Autor/a : Collado, Ernesto; Vilallonga, Alfonso . Adaptació : Villalonga, Alfonso de; Collado, Ernesto . Construcció objecte : Collado, Ernesto . Companyia : Compañía Alba Añil . Direcció : Collado, Ernesto; Villalonga, Alfonso de . Escenografia : Antigua & Barbuda . Il·luminació : Rigual, Carles . So : Rigual, Carles . Vestuari : Compañía Alba Añil . Intèrpret : Collado, Ernesto; Villalonga, Alfons .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Malic.
(Barcelona).
04/04/2002.
Autor/a : Feydean, Georges; Nestroy, J. . Músic/a : Leciñega, Arantxa . Adaptació : Minguell, Josep; Melendres, Jaume . Compositor/a : Carrión, Paco . Companyia : Teatre de Calaix; Fila 7 . Direcció : Melendres, Jaume . Escenografia : Alcubierre, Anna . Il·luminació : Cadafalch, Josep Maria . Intèrpret : Bertran, Lloll; Minguell, Josep; Alamany, Míriam; Sensada, Climent .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Ateneu Igualadí. Teatre Municipal.
(Igualada).
05/10/2002.
Autor/a : Rodríguez, Artur; Carrió, Pau; Angelet, Marc . Adaptació : López, Víctor . Coreògraf : Gay, Pere . Companyia : Strip-Trist Teatre . Direcció : Angelet, Marc; Carrió, Pau . Il·luminació : Rodríguez, Daniel . So : García, Sergi . Vestuari : Figuera, Anna . Intèrpret : Busanya, Anna; Yanco, Nicolás; Isern, Francesc; Angelet, Marc; Rodríguez, Artur; Cos, Dolça; Vallès, Mireia; Sanmartín, Mireia; Puerto, Clara; Antonell, Roser .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
Mostra de Teatre de Barcelona (7a : 2002).
19/10/2002.
Autor/a : Duran, Rafael; Enzensberger, Hans Magnus . Adaptació : Gutiérrez, José Antonio ("Guti"); Rogers, Philip . Traducció : Rogers, Philip . Compositor/a : Gutiérrez, Quico . Coreògraf : Ramis, Pep . Companyia : Govern de les Illes Balears; Festival Grec de Barcelona; Sitges Teatre Internacional . Direcció : Duran, Rafael . Escenografia : Lladó, Rafel . Il·luminació : Domènech, Maria . Vestuari : Lladó, Rafel . Producció : Germinal Produccions . Intèrpret : Alorda, Caterina; Morte, Xavier; Planas, Asun; Rogers, Philip; Intente, Òscar; Alfaro, Joaquim; Raja, Joan .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Zona Nord.
(Barcelona).
29/05/2002.
Autor/a : Sirera, Rodolf; Camus, Albert; Alfaro, Carles; Reig, Joan Miquel . Adaptació : Sirera, Rodolf . Traducció : Sirera, Rodolf . Compositor/a : Cerveró, Joan . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya; Moma teatre . Direcció : Alfaro, Carles . Escenografia : Alfaro, Carles . Il·luminació : Alfaro, Carles . Intèrpret : Orella, Francesc .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
17/01/2002.
Autor/a : Txékhov, Anton Pàvlovitx . Adaptació : Ochandiano, Amelia . Companyia : Teatro de la Danza . Direcció : Ochandiano, Amelia . Escenografia : Carrascal, Gabriel . Il·luminació : Cornejo, Juan G. . So : Díez, Yann . Vestuari : Engel, María Luisa . Intèrpret : Otegui, Sergio; Guinyol, Pep; Fernández, Marta; Quintana, Juan Antonio; Casablanc, Pedro; Enríquez, Roberto; Abascal, Sílvia; Dauder, Jordi; Elias, Carme; Núñez, Goizalde .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
18/01/2003.
Autor/a : Sor Juana Inés de la Cruz . Adaptació : Calvo, Pepa . Compositor/a : Delphinich, Peter . Companyia : Teatre del Repartidor . Direcció : Calvo, Pepa . Escenografia : Fructuoso, Agustín . Il·luminació : Costas, Xavier . Vestuari : Dorronsoro, Marian . Producció : Teatre del Repartidor . Intèrpret : Guasch, Joan; Fàbrega, Jordi; Saló, Tono; Vert, David; Ochoa, Imma; Martí, Carles; Basilio, Francisco José; Alcalde, Antonio; Solàs, Manel; Moreno, Anabel; Belmonte, Resu; Egea, Susana; Cervera, Enric .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
13/12/2002.
Autor/a : Vinyes, Quim; Martinabàs . Adaptació : Cruz, Pep; Coromina, Jordi . Compositor/a : Alavedra, Joan . Companyia : Puotes . Direcció : Cruz, Pep . Escenografia : Puotes . Il·luminació : Spinelli, Marcello . So : Spinelli, Marcello . Vestuari : Puotes . Producció : Coromina, Jordi . Intèrpret : Coromina, Jordi; Olivé, Noël; Cruz, Pep; Cerdanya, Àngel "El Sueco" .
Temporada: 2001/02; 2002/03; 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Institut de Batxillerat A.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (21a : 2001 : Tàrrega).
09/09/2001.
Autor/a : Bogosian, Enric . Adaptació : Martínez, Marc; Casamayor, Miguel; Cartes, Lluís . Coreògraf : Colomé, Montse . Companyia : Vània Produccions . Direcció : Martínez, Marc . Escenografia : García, Xavier . Il·luminació : Planes, Kiko . So : Bel, Pepe . Intèrpret : Morales, Iván; Desirée, Sara; Jové, Duna; Arif, Mehroz; Krim, Hamid; Bergonzini, Bruno; Vila, Oriol; Herrera, Andrés; Raulí, Ruth .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Cafè Teatre Llantiol.
(Barcelona).
30/09/2002.