Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 109
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Muntaner, Mònica; Fernández, Beatriz; Sant Funk, Sílvia . Compositor/a : Muntaner, Mònica . Coreògraf : Córdoba, Elena; Sant Funk, Sílvia; Buitrago, Ana; Fernández, Beatriz; Mesa, Olga; Muntaner, Mònica . Companyia : Mercat de les Flors; Las Santas . Direcció : Mesa, Olga; Córdoba, Elena; Buitrago, Ana .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
18/02/2006.
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Ballarí : Eupierre, Alexis . Músic/a : Egea, Marc . Compositor/a : Egea, Marc . Coreògraf : Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa .
Temporada: 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
16/10/2002.
Ballarí : Serrano, Marina . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Serrano, Marina . Companyia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Pérez, Jordi; Serrano, Marina .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Antic Teatre.
(Barcelona).
08/06/2006.
Ballarí : Ramis, Pep; Casanovas, Jordi . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Casanovas, Jordi; Ramis, Pep . Companyia : Instituto Cervantes; Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Ramis, Pep; Muñoz, María; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón; Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Papió, Ariadna .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/07/2005.
Ballarí : Compañía José Huertas . Cantant : Baglioni, Bruna; Schemtschunk, Ludmilla; Sulvarán, Genaro; Carolli, Silvano; Colombara, Carlo; Palmieri, Francesco; Zapater, Miguel Ángel; Guerra, Thais de la; Sánchez-Jericó, Santiago; Filarmonici di Verona; Cupido, Alberto; Encinas, Ignacio; Salazar, Inés; Sümegi, Eszter . Músic/a : Filarmonici di Verona . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Huertas, José; Fernández, Marta . Companyia : OCI (Ópera Clásica Internacional) . Direcció : Serraclara, Félix; Montes de Oca, Orlando; Mori, Enrico de . Producció : Montes de Oca, Orlando; Serraclara, Félix .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
16/02/2006.
Ballarí : Perela, Loïc; Macquet, Arnaud; Muñoz, Paloma; Miró, Raquel; Keskien, Vivi; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : Coco Rossie; Ball, Patrick; World's End Best Girlfriend; Kirby, Emma; Rooley, Anthony; Britten, Benjamin; Perela, Loïc . Coreògraf : Guiu Sagarra, Núria; Keskien, Vivi; Muñoz, Paloma; Salant, Adi; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad . Il·luminació : Naharin, Ohad . So : Naharin, Ohad .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (4a : 2006 : Santa Susanna).
20/07/2006.
Ballarí : Bernardi, Moreno . Compositor/a : Williams, John; Iglesias, Alberto . Coreògraf : Bernardi, Moreno . Companyia : Moreno Ensemble . So : Gispert, Eric de . Vestuari : Nunoya .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
La Torna del Grec (3a : 2006 : Barcelona). 2 + 2 Cicle de Teatre Físic i Dansa.
05/07/2006.
Autor/a : Les Luthiers . Ballarí : Cassano, Eleonora; Bocca, Julio . Compositor/a : Mahler, Gustav; Les Luthiers . Coreògraf : Araiz, Óscar; Stekelman, Ana Maria . Companyia : Ballet Argentino Julio Bocca .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
02/08/2006.
Músic/a : Bassetti, Nicoletta; Russo, Luca; Braga, Flaviano; Iglesias, Paco; Gianola, Livio . Ballarí : Canales, Antonio . Cantant : Amador, Juan José . Compositor/a : Gianola, Livio . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
28/01/2006.
Músic/a : Mallorca, Albert; Engler, Yaron . Ballarí : Sánchez, Rubén; Beneito, David; Molins, Laia; Llombart, Anna; Lavi, Sharon; Padrós, Agnès . Compositor/a : Engler, Yaron; Hassan, Issa; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Kol, Mandy; Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas; Tap Story-Tellers . Direcció : Engler, Yaron; Lavi, Sharon; Engler, Yaron . Escenografia : Garriga, Oriol; Sanjuan, Toni . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Ibáñez, Roc . Vestuari : Cieza, Natalia; Garreta, Montse . Suports audiovisuals : Domain Productions .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
10/11/2005.
Ballarí : Burrows, Jonathan; Fargion, Matteo . Compositor/a : Fargion, Matteo . Coreògraf : Burrows, Jonathan . Companyia : Jonathan Burrows Group .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
La Porta. Hivern 2006 (Barcelona).
20/01/2006.
Músic/a : Silva, Edson da; Ailton, Andre; Macaé; Assiére, Itamar; Marques, Roberto; Silvao; Trambique; Sinval, Lazir; Monteiro, Dely; Marmello, Luiza; Carneiro, Josimar; Oliveira, Val; Martins, Altair; Belôba; Almeida, Marcio; Rodrigues, Nilton; Días, Paulino; Esguleba; Jesús, Sergio de; Carlinhos, "7 cordas" . Ballarí : Mesquita, Ivi; Negrao, Ricardo; Nigga, Alan; Vidal, Pamella; Elétrico; Graúna, Renata; Macarrao; Pica-Pau; Azevedo, Tereza; Sorriso; Lopes, Weillington; Lúcia, Elaine; Mendoça, Thiago; Nascimento, Simone; Souza, Paula; Trindade, Monica; Valença, Rubens; Oliverio, Matheus; Remigio, Felipe; Silva, Iago Costa da; Lima, Adriana; Carvalho, Patrick; Damiao, James; Aquino, Sheila; Alves, Marcelo ("Chocolate"); Oliveira, Jimmy de; Reis, Yolanda . Cantant : Soares, Elsa; Rodrigues, Jair; Costa, Alaide; Santana, Marquinho; Vila, Luis Carlos da . Adaptació : Carneiro, Josemir; Rodrigues, Nilton; Assiére, Itamar; Paulo, Ivan; Marques, Roberto . Compositor/a : Jobim, Antonio Carlos; Cartola; Buarque, Chico; Caymmi, Dorival; Nazareth, Ernesto; Barroso, Ary; Pixinginha; Donga; Sinhô; Viola, Paulinho da; Moraes, Vinicius de; Gilberto, Joao; Gonzaga, Luis; Veloso, Caetano . Coreògraf : Segovia, Claudio . Companyia : Sadler's Wells; Festival d'Automne à Paris; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Hora, Rildo; Lima, Marise . Il·luminació : Cuervo, Marcelo . So : Briski, Gaston . Producció : Dauelsberg, Steffen; Segovia, Carlos; Szwarcer, Eugenio .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Barcelona Teatre Musical (BTM).
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
18/07/2006.
Ballarí : Malardier, Ghislain; Benamara, Tayeb; Stoffer, Ted; Augustijnen, Koen . Autor/a : Cools, Guy . Adaptació : Nueten, Guy van . Compositor/a : Nueten, Guy van . Coreògraf : Augustijnen, Koen . Companyia : Les Ballets C. de la B. . Direcció : Augustijnen, Koen . Escenografia : Koeman, Jean Bernard . Il·luminació : Bourguignon, Carlo . So : De Blieck, Peter; Cappelle, Wim van de . Vestuari : Assche, Lies van .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
09/03/2006.
Autor/a : Picó, Sol; Metlikovez, Rafael; Berraondo, Txiki . Ballarí : Picó, Sol . Compositor/a : Riera, Jordi . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sitges Teatre Internacional; Centre Coreogràfic de la Comunitat Valenciana; Teatres de la Generalitat Valenciana . Direcció : Berraondo, Txiki; Picó, Sol . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Cubeles, Gina; Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Civil, Valeria . Producció : Marzuela, Pía . Intèrpret : Manrique, Juan .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001).
07/06/2001.
Ballarí : Rodríguez, Sònia . Compositor/a : Rodríguez, Oriol . Coreògraf : Rodríguez, Sònia . Companyia : Companyia Sònia Rodríguez .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
17/03/2006.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Recacha, Mercedes . Compositor/a : Sor, F. . Companyia : Senza Tempo . Direcció : Mallol, Carles; Boza, Inés . Vestuari : Marquès, Antònia . Intèrpret : Boza, Inés; Mallol, Carles; Vilana, Catalina .
Temporada: 1996/97; 2000/01; 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
28/04/1997.
Autor/a : Casals, Xavier; Cirici, David . Ballarí : Teixidor, Jordi; Garcia, Carolina; Fosalba, Lidia; Ferrer, Elisabet; Colomer, Montse; Calsapeu, Montse . Compositor/a : Pagán, José Manuel . Coreògraf : Ferrer, Elisabet; Almirall, Marta . Companyia : Roseland Musical . Direcció : Almirall, Marta . Escenografia : Pastor, Perico . Il·luminació : Sánchez, Jordi; Albir, Mingo . So : Sánchez, Jordi . Vestuari : Pastor, Perico . Producció : Roseland Musical . Intèrpret : Almirall, Marta; Colomé, Montse; Teicxidor, Jordi; Pérez-Cabrero, Alícia; Fosalba, Lidia; Ferrer, Elisabet .
Temporada: 1993/94; 1994/95; 1997/98; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
05/02/1994.
Ballarí : Urlezaga, Iñaki; Rojo, Tamara . Compositor/a : Pugni, Cesare; Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Giovine, Lilian; Ivanov, Lev; Stevenson, Ben; Petipa, Marius . Companyia : Ballet Concierto . Direcció : Giovine, Lilian .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
Festival del Mil·leni (8a : 2006/2007 : Barcelona).
13/12/2006.
Ballarí : Gómez, Robert; Lee, Paul; Keskinen, Annamari; Macquet, Arnaud; Miró, Raquel; Muñoz, Paloma; Albanese, Sílvia; Nogal, Lorena; Badalamenti, Gaetano; Perela, Loïc; Vermijs, Rocco; Enrich, Sara; Guiu Sagarra, Núria; García Font, Miquel . Músic/a : Mercader, Nan . Adaptació : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus; Vivaldi, Antonio; Martínez Ñoño, Antonio . Coreògraf : Baeza, Ramón; Ivgi, Uri; Sánchez, Montse; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine; Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Escenografia : Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Il·luminació : Naharin, Ohad; Barratxina, Peni; Caboort, Joop; Kurth, Alex . Vestuari : Ivgi, Uri; Increpación Danza; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
29/06/2006.
Ballarí : Thiéblemont, Cécile; Lengyel, Peter; Gemza, Peter; Reynolds, Kathleen; Martín-Gousset, Nasser; Nadj, Josef; Rokas, Laszlo; Bertrand, Guillaume; Szakonyi, Gyork; Debreï, Denes . Autor/a : Nadj, Josef . Compositor/a : Tickmayer, Stevan Kovacs . Coreògraf : Nadj, Josef . Companyia : Les Gémeaux / Scène Nationale Sceaus; Hebbel Theater Berlin; Festival d'Automne à Paris; Théâtre de la Ville de Paris; Centre Choréographique National d'Orléans . Escenografia : Goury . Il·luminació : Nicolas, Rémi . Vestuari : Rigault, Catherine .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa.
28/04/2006.
Ballarí : Andersson, Adel; Noone, Thomas; Martínez, Núria; Roelofsen, Marijn; Horneman, Horne; Sánchez, Ana María; Cáceres, Anna . Compositor/a : Pappalardo, Gianfranco; Dall'Osto, Diego . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Escenografia : Jiménez, David . Il·luminació : Ortiz, Jaume .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
06/10/2005.
Músic/a : Soler, Salva; Angelov, Stanislav; Gené, Laura; García, Eduard; Pons, Jordi; Monterde, Naüm; López, Jorge; Cortadellas, Jaume; Kharitonina, Olga . Autor/a : Font, Joan; Gutiérrez, José Antonio ("Guti"); Maicas, Carles . Cantant : Esteve, Manel; León, Yordanka; Moráguez, Pilar; Hinojosa, María; Fernández, Xavier; Jiménez, Francisco Javier; Martínez, Xavier; Roca, Marisa . Ballarí : Pino, Marc . Adaptació : Pérez Batista, Javier . Traducció : Gutiérrez, José Antonio ("Guti"); Gutiérrez, Emilio . Compositor/a : Monteverdi, Claudio; Bizet, Georges; Verdi, Giuseppe; Berlioz, Héctor; Donizetti, Gaetano; Rossini, Gioacchino; Mozart, Wolfgang Amadeus; Purcell, Henry; Puccini, Giacomo . Construcció objecte : Guillén, Joan Josep . Companyia : Gran Teatre del Liceu; Comediants . Direcció : Font, Joan; Angelov, Stanislav . Escenografia : Guillén, Joan Josep . Il·luminació : Oms, Laia . Vestuari : Guillén, Joan Josep . Intèrpret : Piró, Laia; Albinyana, Queralt; Vidal, Jordi; Labanda, Ivan .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
23/10/2005.
Ballarí : Olmo, Rubén; Leal, Eduardo; Ortega, Raúl; Romero, Rosana; Rodríguez, Yolanda; Rodríguez, Victoria; Vallés, Miguel; Pardo, Alberto; Fernández, Fran; Leal, Vanesa; Campos, Sara; Álvarez, María José; Reunión, Pedro; Amargo, Rafael . Músic/a : Maya, Antonio; Rodrigues, Flavio; Camarón de Pitita; Moreira, David . Cantant : María, "La Coneja"; Pantoja, Enrique; Maya, Maite; Carmona, María . Compositor/a : Frank T; Soto, José ("Sorderita"); Purcell, Henry; Albéniz, Isaac; Lagartija Nick; Cano, José María; Dnoe . Coreògraf : Amargo, Rafael; Segovia, Manuel . Companyia : Nacencia . Direcció : Amargo, Rafael; Padrissa, Carles . Suports audiovisuals : Aleu, Franc; Estelrich, Juan; Padrissa, Carles .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Castell de Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (19a : 2005).
18/08/2005.
Ballarí : Salazar, Carmelo; Corchero, Andrés; Aragay, Tomàs . Músic/a : Villavecchia, Liba; Saura, Joan; Fernández, Agustí . Compositor/a : Fernández, Agustí; Saura, Joan; Villavecchia, Liba . Coreògraf : Corchero, Andrés; Salazar, Carmelo; Aragay, Tomàs . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz . Producció : Felip, Txell .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Atlas 2006 (1a : Barcelona / Sabadell).
25/11/2006.
Ballarí : Gómez, José; Horneman, Horne; Martínez, Núria; Noone, Thomas; Roelofsen, Marijn; Andersson, Adel; Palma, Lara; Pascual, Clara; Zapater, Glòria; Lloveras, Blanca; Sánchez, Anna; Cáceres, Anna . Compositor/a : Chic, Joan; Puente, Tito; Ades, Thomas; Palmieri, Eddie; Reijseger, Ernst; Ligeti, György; Pappalardo, Gianfranco . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Ortiz, Jaume .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (3a : 2006 : Barcelona).
02/04/2006.
Músic/a : Cuesta, Toni; Badrenas, Jaume; Cruz, Albert; Río, Jesús del; Gomariz, Josep; Blanco, Àlex; Silvestre, Judit; Parras, David; Enguix, Pere ("Petete"); Anglada, Xavi; Ventura, Martí; Martínez, Àlex; Miralta, Cesc; Ges, David; Fargas, Joan; Ribalta, Lluís; Bombardó, Pau; Loewe, Pere; Cordero, Miguel Ángel; Sort, Marc; Fort, Xavier . Cantant : Porqueres, Estefania; Molins, Laia . Ballarí : Porqueres, Estefania; Molins, Laia . Autor/a : La Botzina . Compositor/a : Ventura, Martí . Companyia : Big Band de Granollers; La Botzina; Associació Cultural de Granollers . Direcció : La Botzina; Otín, Marta G.; Ventura, Martí; Martínez, Àlex . Suports audiovisuals : Badrenas, Jaume; Fort, Xavier . Intèrpret : Cuesta, Toni; Big Band de Granollers .
Temporada: 2005/06; 2010/11;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Campanya per a les Escoles 05-06 (2005 : Barcelona).
24/03/2006.
Ballarí : Brncic, Constanza; Torrent, Carme . Compositor/a : Davis, Matt . Coreògraf : Brncic, Constanza; Torrent, Carme . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz; La Sospechosa . Il·luminació : Blanch, Oriol .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Atlas 2006 (1a : Barcelona / Sabadell).
24/11/2006.
Ballarí : Navarrete, Teresa; García Angulo, Maria Àngels; Castro, Susana; Salas, Ricardo; García Sáez, Mario . Compositor/a : Serradesanferm, Guim; Crespo, David . Coreògraf : García Sáez, Mario; Salas, Ricardo; Castro, Susana; García Angulo, Maria Àngels; Navarrete, Teresa . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Monbiela, Lidia; Pérez, Jordi . Producció : L'Estruch; Endansa; Les Golfes de Can Fabra; Theaterfestival Boulevard's-Hertogenbosch .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
09/06/2005.
Ballarí : Colón, Maria; Asín, Núria; Canalias, Neus; Parramon, Laura . Compositor/a : Simone, Sergio de . Coreògraf : ComoDin-A4 . Companyia : ComoDin-A4 . Direcció : ComoDin-A4 .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
08/02/2006.
Ballarí : Rodríguez, Susanna; Olmo, Anna dell' . Cantant : Gómez, Minerva; Ever, Hans; Camós, Josep; Medina, Lorena; Sarmiento, Daniela; Aguilar, Xavier; Pintado, Alejandro; Muñoz, Mònica; Piernagorda, Rebeca; Rojas, Patricia; Vila, Núria; Lee, Woo Kyung . Músic/a : Orquestra de Cambra del Conservatori del Liceu . Autor/a : Riera, Pere; Riera, Pere; Franco, Isabel . Compositor/a : Suppé, Franz von . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Jove Companyia d'Òpera del Conservatori del Liceu . Direcció : Franco, Isabel; Mestre, Daniel; Bustamante, Carmen . Escenografia : Murchland, Toni . Il·luminació : Murchland, Toni . Vestuari : Sánchez Anglés, Pep; Germans Miranda .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Universitat de Barcelona. Pati de Lletres.
(Barcelona).
Cicle de Música a la Universitat (19a : 2006 : Barcelona).
28/06/2006.
Ballarí : Morino, Keith; Verdú, Juan Carlos; Noales, Asun; Costa, Hervé; Sanguino, Sara . Compositor/a : Pärt, Arvo; Lemper, Utte; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Morino, Keith; Noales, Asun; Costa, Hervé; Sanguino, Sara . Companyia : Companyia Keith Morino; Les 4 Souffles; Patas Arriba . Il·luminació : Lee, Sam . Vestuari : Orive, Anna .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (3a : 2006 : Barcelona).
30/03/2006.
Ballarí : Schwarz, Marion; Kramer, Davina; Stupar, Jelena-Ana; Ziegler, David; Praet, Filip van; Ballhaus, Milena; Lanzke, Bernd; Adonei, Fernando; Bedolla, Luna; Perju, Maxim; Bruemmer, Daniela; Freire, Barbara Melo; Moriyama, Tamae; Sullivan, Kellymarie; Almasi, Tobias; Savrasov, Rustam . Compositor/a : Katzer, Georg . Coreògraf : Soto, Cayetano; Göhre, Annett . Companyia : Das Balletensemble von Mecklenburgisches Staatstheater Schwerin . Direcció : Urbich, Jens-Peter . Escenografia : Kreisel, Lutz . Il·luminació : Mueller, Sven; Rickes, Gunnar . So : Homp, Joseph . Vestuari : Göhre, Annett; Pilz, Giselher; Soto, Cayetano .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Can Ratés. Pati.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (4a : 2006 : Santa Susanna).
30/07/2006.
Ballarí : Martínez, Xavier; Gómez, Mar; Panieri, Livio; Soler, María José; Dorca, Xevi . Músic/a : Pallás, Julio; Ferrando, Emilio; Grupo Enigma (Orquesta de Cámara del Auditorio de Zaragoza); Belda, José Javier; Tottzer, Zsolt G.; Seco, Carlos A.; Castro, Chus; Parra, Víctor; Peris, César; Castaño, Javier; Pascual, Rubén; Sanz, Francisco; Gómez, Fernando . Cantant : Sintes, Lluís; Comas, Antoni . Autor/a : Gómez, Mar; Martínez, Xavier; Brossa, Joan; Barceló, Manel . Compositor/a : Mestres Quadreny, Josep Maria . Coreògraf : Companyia de Dansa Mar Gómez . Companyia : Gran Teatre del Liceu; Auditorio de Zaragoza; Companyia de Dansa Mar Gómez . Direcció : Olives, Juan José; Martínez, Xavier; Gómez, Mar . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Caballero, Sandra . Vestuari : Soria, Mariel . Intèrpret : Colomes, Esteve .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
06/04/2006.
Ballarí : Uzlenkov, Yerquen; Calero, Zara; Vetere, Luca; Noya, Ana . Cantant : Morente, Estrella; Morente, Enrique . Compositor/a : Morente, Enrique; Morente, Estrella . Coreògraf : Ullate, Víctor . Companyia : Centro Dramático de Aragón; Ballet Víctor Ullate - Comunidad de Madrid . Direcció : Gas, Mario . Escenografia : Moreno, Pedro . Vestuari : Moreno, Pedro .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (22a : 2006 : Terrassa). Primavera flamenca.
19/03/2006.
Ballarí : Gómez, Pau; Lügstenmann, Cristina . Músic/a : Coll, Jonathan; Bieito, José Luis . Autor/a : Balañà, Glòria; Bieito, José Luis . Compositor/a : Bieito, José Luis . Companyia : Acteón . Direcció : Balañà, Glòria; Bieito, José Luis .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Principal.
(Vilanova i la Geltrú).
08/04/2006.
Ballarí : Suñé, Neus; Cano, Mònica; Vilamitjana, Eva; Johansson, Linn; Fiol, Miquel; Camèlia, Mariona; Ruiz, Laura . Autor/a : Vallvé, Joan-Andreu; Germans Grimm . Compositor/a : Vallvé, Poire . Coreògraf : Planas, Anna; Almirall, Marta . Construcció objecte : Vallvé, Joan-Andreu . Companyia : Centre de Titelles de Lleida . Direcció : Vallvé, Poire; Vallvé, Joan-Andreu; Almirall, Marta . Escenografia : Vallvé, Joan-Andreu . Il·luminació : Rodríguez, Alberto . Vestuari : Vallvé, Joan-Andreu . Producció : Gran Teatre del Liceu . Intèrpret : Albiñana, Queralt; Briansó, Anna .
Temporada: 2011/12; 2006/07; 2007/08; 2010/11; 2012/13;
Estrena:
El Teatre Principal.
(Terrassa).
01/01/1970.
Ballarí : François, Charles; Saunier, Johanne . Autor/a : Joji Inc. . Compositor/a : Delmrue, Georges; The Staples Singers; Zorn, John; Hanrahan, Kip; Parton, Dolly; Sivaraman, Umayalpuram K.; Deleure, Georges . Coreògraf : Soupart, Isabella; De Keersmaeker, Anne Teresa; The Wooster Group . Companyia : Joji Inc. . Escenografia : Clayburgh, Jim . Il·luminació : Clayburgh, Jim .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
24/03/2006.
Ballarí : Nebot, Nel·lo; Cobos, Jesús; Rubirola, Anna; Coll, Eva . Compositor/a : Belda, Carles; Bélez, Pablo . Coreògraf : Nebot, Nel·lo; Cobos, Jesús; Rubirola, Anna; Coll, Eva . Companyia : Iliacan . Direcció : Peña, Álvaro de la .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre La Lira.
(Tremp).
05/12/2005.
Músic/a : Nel·lo, Daniel; Crespo, David; Fuks, Martín; Swanson, Miriam . Ballarí : Navarrete, Teresa; Castro, Susana; García Sáez, Mario; Cabeza de Vaca, María; Welckert, Guillermo; García Angulo, Maria Àngels . Compositor/a : Serradesanferm, Guim; Crespo, David . Coreògraf : Welckert, Guillermo; Cabeza de Vaca, María; García Sáez, Mario; García Angulo, Maria Àngels; Navarrete, Teresa; Castro, Susana . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Erre que Erre Danza . Escenografia : Mheen, Irene van de . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Erre que Erre Danza . Suports audiovisuals : Morales, Guillem . Producció : Bergamo, Margherita .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
02/12/2006.
Ballarí : Lima, Emilio; García, Irene; Bracho, Pepa; Álvarez, Laura; Paniagua, África; Jiménez, Magda; González, Rebeca; Sánchez, Ana; Limatola, Gabriela; García, Leonor; Martínez, Paula; Sánchez, Ángela; Viaroli, Eva; Paz, Paula; Arriola, Lidia; Calliza, Jesús; Montesinos, Víctor; Calvo, Fermín; Sanz, Rodrigo; Lis, Andrés; Fernández, Luis; Belén, Carlos; Benavent, Cristina; Bárcena, Rosa; Bezukh, Polina; Cazalla, Jesús; Giménez, María; Facal, Mireia; Guerra, Maximiliano; Larrabeiti, Mikel; Sobrino, África; Salazar, Elena; Pérez, Andrés; Salas, Joan; Gil, Ángel; Chamorro, Elena . Autor/a : Gautier, Théophile; Vernoy de Saint-Georges, Jules-Henri . Adaptació : Giménez, María . Compositor/a : Adam, Adolphe . Coreògraf : Coralli, Jean; Perrot, Jules . Companyia : Compañía de María Giménez . Direcció : Giménez, María . Escenografia : Salas, Roger . Il·luminació : Mojas, Rafael . Vestuari : Salas, Roger . Producció : Mediavilla, María José .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
22/03/2006.
Ballarí : Villalba, José Carlos; Gañán, Goyo; Verdú, Cristina; Pablo, Juan; Guisado, Esther; Orellana, Carlos; Cervantes, Fátima; Cortés, Alberto; Guisado, Yolanda; Gabriel, Juan; Martín, Alejandra; Redondo, Nenica; Ballet de Grease Tour . Cantant : Muñiz, Ángel; Tennessee; Platero, Beatriz; Alcaín, Gonzalo; Marín, María . Autor/a : Jacobs, Jim; Casey, Warren . Compositor/a : Casey, Warren; Jacobs, Jim . Companyia : Élite Producciones; Fila 7 .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Novedades.
(Barcelona).
28/09/2005.
Cantant : Martínez, Albert; Solano, Carlos; Millet, Daniel; Doz, Pau; Muñiz, Ángel; Rodríguez, Gustavo; Cussí, Jordi; Sabariegos, Guillermo; Mateu, Xavier . Autor/a : Casey, Warren; Jacobs, Jim . Ballarí : Martín, Javier; Peya, Ariadna; Robles, Adriana de; García de la Torre, Vanesa; Prada, Rosa Belén; Gómez, Andrés; Monells, Tatiana; Vicens, Alfred; Franco, Sergio; Velasco, Jorge . Compositor/a : Casey, Warren; Jacobs, Jim . Coreògraf : Comín, Coco . Companyia : Filmax Stage; Notro Films; Stromboli Entertainment; Butaca Stage . Direcció : Guix, Manu; Reguant, Ricard . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco . Vestuari : Solé, Carles . Intèrpret : Astudillo, Griselda; Guerra, Beàlia; Adamuz, María; Olivella, Laura; Suñé, Ariadna; Gadel, Elena; Gerardi, Marisa; Sánchez, Eugenia; Gete, Mayte .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
14/09/2006.
Ballarí : Runde, Mónica; Rojo, Naiara; Martín, Gustavo; Machín, Javier; Hidalgo, Joaquín; González, Dácil; Aguilar, Marcela . Compositor/a : Navarrete, Pedro . Coreògraf : Runde, Mónica . Companyia : 10 & 10 Danza . Direcció : Runde, Mónica . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Guerra, José Manuel . Vestuari : Chamorro, Maika; Sanz, Elisa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
07/09/2006.
Músic/a : Kremerata Baltica; Kremer, Gidon; Grindenko, Tatjana . Ballarí : Barton, Aszure; Briscoe, William; Finkelman, Tina; Freedman, Ariel; Kennedy, Lesley; Na-Ye Kim; Letheren, Doug; McQuade, Todd; Muraski, Lauren; Robinson, Ian; Robinson, Kyle; Wallace, Ashley; Naudet, Alexandra; Alsbery, Jonathan; Baryshnikov, Mikhail . Compositor/a : Martynov, Vladimir; Goel, Kermit; Titomanglio, Domenico; D'Esposito, Salvatore; Miller, Roger; Glass, Phillip; Monk, Meredith; Satie, Erik . Coreògraf : Barton, Aszure; Millepied, Benjamin . Companyia : Baryshnikov Dance Foundation . Direcció : Sterner, Christina L. . Il·luminació : Ranger, Daniel; Janks, Leo . Vestuari : Berg, Deanna; Winters, Wendy . Suports audiovisuals : Simola, Olivier .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
06/07/2006.
Músic/a : Bürkle, Felix . Ballarí : Jiménez, Erick; Fridjónsdóttir, Tanja; Bordès, Candice; Graëll, Ramon; Demestri, Florencia; Bergal, Florent; Bürkle, Felix; Farro, Eulalia . Autor/a : Oliván, Roberto . Compositor/a : Decker, George de; Bastien, Pierre . Coreògraf : Oliván, Roberto . Companyia : Xarxa Transversal; Enclave Dance Company; CAER (Centre d'Arts Escèniques de Reus); Mercat de les Flors . Escenografia : Bastien, Pierre; Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Richard, Florence . Vestuari : Peritore, Carmen .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'06 (9a : 2006).
25/10/2006.
Ballarí : Fiadeiro, Joao . Autor/a : Mignot, Marie; Fiadeiro, Joao . Compositor/a : Almeida, Helena . Coreògraf : Fiadeiro, Joao . Companyia : Centre National de la Danse; Centro Cultural de Belém; RE.AL; Fundaçao Calouste Gulbenkian; Centre Georges Pompidou . Direcció : Fiadeiro, Joao . Escenografia : Lauterer, Walter . Il·luminació : Demont, Daniel . So : Coursin, Manuel; Olivares, Jean-Michel .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Per_versions (1a : 2006 : Barcelona).
20/05/2006.
Ballarí : Ahblom, Per; Albanese, Sílvia; Enrich, Sara; Gómez, Robert; Keskinen, Annamari; Lee, Paul; Miró, Raquel; Muñoz, Paloma; Nogal, Lorena; Perela, Loïc; Vermijs, Rocco; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : Schnittke, Alfred; Mitsuko, Rita; Vivaldi, Antonio; Bonet, Maria del Mar; García Esquivel, Juan; Vandenhoudt, Koen; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Ramírez, Gustavo; Celis, Stijn; Duato, Nacho; Fabre, Tony . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Duato, Nacho . Il·luminació : Ramírez, Gustavo; Celis, Stijn; Duato, Nacho; Fabre, Tony; Albir, Mingo . Vestuari : Duato, Nacho; Fabre, Tony; Brunner, Kathy; Ramírez, Gustavo .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
04/11/2005.
Músic/a : Ryapolova, Viktoriya; Largo, Luigi; Mainz, Jens Peter; Hermann, Claudius . Ballarí : Bolotov, Ilya; Babajanyan, Artur; Zhu, Duosi; Wang, Yi; Volk, Yuriy; Vincent, Alice; Varga, Josef; Spagnol, Evelyne; Shankardass, Nandita; Seillan, Anne-Laure; Segers, Dirk; Sebestyén, Ákos; Safronkine, Vitali; Cabaleiro Campo, Ruben; Calderón, Ana; Chu, Kuei-Hsien; Boisnon, Jean-François; Watanabé, Kyoro; Strejeck, Janina; Schittenhelm, Julien; Sassani, Matilde; Rigg, Laurence; Monguillot, Elsa; Molino, Mariateresa; Mariner, Viola; López Ponilla, Carla; Gulyás, Virág; Ehrensperger, Sandra; Quaresma, Ana Carolina; Portugal, Filipe; Petit, François; Karchai, Pornpim; Jermakov, Stanislav; Grigoryan, Arman; Govoroukhine, Dmitri; Fukuoka, Yudai; Bledsoe, Matthew; Babenko, Anatole; Alexi, Kusha; Seh Yun Kim; Kiritchenko, Nicolai; Kiritxenko, Oleksandr; Nevado, Pilar; Murillo, Iker; Moret González, Amílcar; Moraes, Juliana; Miqueo Vaquero, Diana; Mihaylova, Galina; Mendizábal, Itziar; Han, Yen; Maltarolli, Fabiana; Martins, Roberta; Martirosyan, Vahe . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Spoerli, Heinz . Companyia : Ballet de Zuric . Escenografia : Cavero, Sergio . Il·luminació : Gebhardt, Martin . Vestuari : Spoerli, Heinz .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
19/01/2006.
Cantant : Lladó, Margarita; Camerata Coral Sant Cugat (CMSC); Coral Polifònica de Tremp; Guinea, Mercedes; Tobella, Anna; Botines, Aniol; Marsol, Toni; Cor Infantil Casp de Barcelona . Músic/a : Camerata Sant Cugat; Bardagí, Pere . Ballarí : Centre de Dana Laura Esteve; Companyia Pepe Hevia; Increpación Danza . Autor/a : Baulies, Xavier; Shakespeare, William . Traducció : Oliva, Salvador . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza; Camerata Sant Cugat . Direcció : Baulies, Xavier; Muntada, Eduard; Culleré, Maria Jesús . Escenografia : Pla-Narbona, Josep; Muntada, Eduard . Il·luminació : Ibars, Gemma . So : Urquizu, Marc . Vestuari : Caragol, Nani; Schroeder, Núria . Producció : Rius, Núria . Intèrpret : Pons, Mercè; Arquillué, Pere .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Auditori del Centre Cultural.
(Sant Cugat del Vallès).
02/10/2005.