Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 20 de 98
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Sutton, Abby; Quarg, Lisa; Quarg, Laura; Hayward, Susan; Klein Gunnewiek, Jeroen; De Cloedt, Marloes; Andriessen, Vincent; Rosenfeld, Arthur . Coreògraf : Rosenfeld, Arthur . Companyia : Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf); Meekers . Direcció : Rosenfeld, Arthur . Escenografia : De Nijs, Ascon . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Magrangeas, Françoise .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
10/03/2007.
Ballarí : Moya, Sergio; Rouet, Sandrine; Gracia, Susana; Lasala, Ignacio; Mora, Judith; Wong, Sau-Ching; Castro, Arnau; Corrales, Daniel; Heras, Raúl; Muñoz, Paloma; Enrich, Sara; Cervantes, Mónica; Martín, Sonia; Ploquin, Geoffrey; Palomo, Vicente; García, Javier . Músic/a : Gleusteen, Kai . Cantant : Fantini, Norma; Fadó, Josep; Alberdi, Begoña; Giuseppini, Giorgio; Papi, Andrea; Calombara, Carlo; Mastromarino, Alberto; Maestri, Ambrogio; Giuliacci, Piero; Berti, Marco; Alagna, Roberto; Diadkova, Larissa; Cornetti, Marianne; Papian, Hasmik; Kabatu, Isabel; Neves, Susan; Fiorillo, Maria Elisabetta; Grunewald, Eugenie; Grigorian, Gegam; Zvetanov, Boiko; Pons, Joan; Carosi, Micaela; Cedolins, Fiorenza; Zajick, Dolora; Lucic, Zeljko; Rigosa, Danilo; Sardinero, Vicenç; Palatchi, Stefano; Scandiuzzi, Roberto . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Gran Teatre del Liceu; Festival Internacional de Música de Santander; Metros . Direcció : Basso, José Luis; Gutiérrez, José Antonio ("Guti"); Gallegari, Daniele . Escenografia : Mestres Cabanes, Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Squarciapino, Franca .
Temporada: 2000/01; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
12/05/2001.
Autor/a : Ayesa, Guillermo . Ballarí : Geganters i Caparrots de Sant Cugat . Músic/a : Alumnes de l'Escola Municipal de Música Victòria dels Àngels . Companyia : Ajuntament de Sant Cugat . Direcció : Tortosa, Xavier; Rognoni, Glòria . Escenografia : Pujol, Carles . Producció : Urquizu, Marc . Intèrpret : Paz, Júlia de; Pla, Jaume; Pomareda, Encarna; Priante, Adolf; Puigdomènec, Núria; Roda, Àlvar; Segovia, Miquel; Serrahima, Llorenç; Servan, Sílvia; Sicart, Rosa; Soto, Montse; Teixidor, Quim; Tor, Xavier; Vilarasau, Dolors; Martínez, Rosa; Mariné, Ricard; Adelantado, Encarna; Aguilera, Anna Cristina; Arrufat, Mireia; Barceló, Josep; Berçot, Jean-Claude; Berlanga, Joan; Casas, Jaume; Escrihuela, Trini; Fàbregas, Joan; Fenollar, Salvador; Fernández, Luis Mario; Fonolleda, Francesc; Franquet, Onia; Guimerà, Sònia; Marí, Elisabet; Jornet, Paula .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Auditori del Centre Cultural.
(Sant Cugat del Vallès).
30/03/2007.
Ballarí : Martínez Moreno, Iván; Sandfort, Maximiliano; Klimesova, Marie; Herrador, Rosa Mari; Sako, Celia . Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : López, Joaquín ("Chas") . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Frabetti, Valeria; Meza, Omar . Escenografia : Ceballos, Miguel M.; Monzón, Carlos . Il·luminació : Cendou, Luciano . Vestuari : Casero, Javier F. . Suports audiovisuals : Buzzetti, Andrea . Producció : López, Francisco M. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
14/04/2007.
Autor/a : Obermaier, Klaus . Ballarí : Kongerod, Desirée; Smith, Matthew . Compositor/a : Obermaier, Klaus . Companyia : Ars Electronica Festival Linz; Singapore Arts Festival . Direcció : Obermaier, Klaus . Suports audiovisuals : Obermaier, Klaus .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
01/03/2007.
Músic/a : Rafael, "El Eléctrico"; Amador, Diego; Charanga Los Sones; Lagos, Alfredo; Bernal, Mercedes; Bobote . Ballarí : Galván, Israel . Cantant : Carrasco, Diego; Poveda, Miguel . Coreògraf : Galván, Israel . Companyia : Compañía Israel Galván; A Negro Producciones . Direcció : Galván, Israel; Romero, Pedro G.; Candil, Ana Belén . Escenografia : Barea, Pepe; Pujol, Pablo . Il·luminació : Bonadei, Ada . So : Vázquez, Félix . Vestuari : Molina, Soledad . Suports audiovisuals : Romero, Pedro G. . Producció : Casado, Cisco; Blanco, Chema .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
23/02/2007.
Ballarí : Vilardebó, Alba; Solà, Lourdes; Montardit, Ivan; González, María . Autor/a : Moll, Sònia; Hugas, Enric; Hugas, Àngels; Salas, Carles . Compositor/a : Plana, Rafel . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Hugas, Àngels . Escenografia : Salas, Lluís; Rondeau, Damien . Il·luminació : Romero, Adriana . Vestuari : Miguel, Àgueda . Producció : Alonso, Anna .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Petita.
(Barcelona).
El Nacional petit.
07/02/2007.
Ballarí : Wisiak, Susi; Eynaudi, Alix; Maszkiewicz, Agata . Compositor/a : REM; Glass, Phillip; Mullholland Drive; Barkley, Gnarls; Nirvana; Jaga Jazzist; Jackson Five Band; Conte, Nicola; Nouvelle Vague; Vangelis; Muse . Companyia : Superamas . Direcció : Superamas . Intèrpret : Bentley, Susanne; Brownes, Allen; Crouch, Tim; Destoop, Alexis; Fletcher, Ted; Groves, Marianne; Lacey, Jennifer; Zinsbrawne, Andros .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
23/03/2007.
Autor/a : Galeotti, Gabriel . Ballarí : Corna, Soledad; Roig, Eva; Galeotti, Gabriel . Coreògraf : Galeotti, Gabriel . Companyia : Grupo Mirando Ajeno . Direcció : Galeotti, Gabriel .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
03/11/2006.
Músic/a : Bassetti, Nicoletta; Russo, Luca; Braga, Flaviano; Iglesias, Paco; Gianola, Livio . Ballarí : Canales, Antonio . Cantant : Amador, Juan José . Compositor/a : Gianola, Livio . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
28/01/2006.
Músic/a : Mallorca, Albert; Engler, Yaron . Ballarí : Sánchez, Rubén; Beneito, David; Molins, Laia; Llombart, Anna; Lavi, Sharon; Padrós, Agnès . Compositor/a : Engler, Yaron; Hassan, Issa; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Kol, Mandy; Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas; Tap Story-Tellers . Direcció : Engler, Yaron; Lavi, Sharon; Engler, Yaron . Escenografia : Garriga, Oriol; Sanjuan, Toni . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Ibáñez, Roc . Vestuari : Cieza, Natalia; Garreta, Montse . Suports audiovisuals : Domain Productions .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
10/11/2005.
Ballarí : Cardona, Claudia; Dorna, Laura; García, Pepa; Muntané, Ton . Coreògraf : Moreso, Claudia . Companyia : Nats Nus Nens . Direcció : Moreso, Claudia .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
La Xarxa.
15/04/2007.
Ballarí : Mula, Susanna; Rubio, Jordi; Fàbregas, Lluís; Martínez, Laia; Tanco, Laia . Autor/a : Serra, Quim; Serra, Joan; Cela, Jaume . Adaptació : Moyano, Rubén . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Factoria Mascaró . Direcció : Serra, Joan; Serra, Quim . Escenografia : DigaMelóN . Vestuari : DigaMelóN . Intèrpret : Cela, Jaume .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Parc del Pescador.
(Lleida).
14/08/2006.
Autor/a : Casals, Xavier; Cirici, David . Ballarí : Teixidor, Jordi; Garcia, Carolina; Fosalba, Lidia; Ferrer, Elisabet; Colomer, Montse; Calsapeu, Montse . Compositor/a : Pagán, José Manuel . Coreògraf : Ferrer, Elisabet; Almirall, Marta . Companyia : Roseland Musical . Direcció : Almirall, Marta . Escenografia : Pastor, Perico . Il·luminació : Sánchez, Jordi; Albir, Mingo . So : Sánchez, Jordi . Vestuari : Pastor, Perico . Producció : Roseland Musical . Intèrpret : Almirall, Marta; Colomé, Montse; Teicxidor, Jordi; Pérez-Cabrero, Alícia; Fosalba, Lidia; Ferrer, Elisabet .
Temporada: 1993/94; 1994/95; 1997/98; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
05/02/1994.
Músic/a : Franco, Diego; Heredia, Jesús; Solera, Antonio . Ballarí : Sabariego, María Dolores; Rodríguez, Yolanda; Villaplana, Cristina; Pozuelo, Carolina; Martínez-Rey, Marita; Guzmán, Lola; Chico, Maite; Carnero, Cristina; Lara, Miguel; Morales, Elías; Ortega, Antonio; Martín, Cristian; Mulero, Antonio; Rodríguez, Jairo; Durán, Raquel . Cantant : Flores, Celia; Pantoja, Enrique; Juañares; Mulero, Joaquín; Hidalgo, Antonio; Galia, Adrián; Chacón, Manuel; Arauzo, Stella . Autor/a : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Compositor/a : Solera, Antonio; Bizet, Georges; Gades, Antonio; Penella, Manuel; Freire, Ricardo; Ortega Heredia, José Manuel ("Manzanita"); García Lorca, Federico . Coreògraf : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Companyia : Compañía Antonio Gades . Direcció : Arauzo, Stella . Escenografia : Saura, Antonio . Il·luminació : Saura, Carlos; Gades, Antonio . So : Cobos, Juan Miguel . Vestuari : González, Paquita; Quintana, Antonio .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
14/04/2007.
Ballarí : Pericet, Olga; Doña, Daniel; Flores, Marco . Companyia : Chanta la Mui . Direcció : Pericet, Olga; Doña, Daniel; Flores, Marco . Il·luminació : Pérez, David .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (4a : 2007 : Barcelona).
15/04/2007.
Ballarí : Morino, Keith; Rosell, Oriol; Roblas, Anna . Autor/a : Roblas, Anna; Rosell, Oriol . Compositor/a : Rosell, Oriol . Coreògraf : Morino, Keith; Roblas, Anna . Companyia : Derivat . Direcció : Morino, Keith; Roblas, Anna . Il·luminació : Rius, Raimon . Producció : Roblas, Anna; Morino, Keith .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
03/05/2007.
Ballarí : Gómez, Robert; Lee, Paul; Keskinen, Annamari; Macquet, Arnaud; Miró, Raquel; Muñoz, Paloma; Albanese, Sílvia; Nogal, Lorena; Badalamenti, Gaetano; Perela, Loïc; Vermijs, Rocco; Enrich, Sara; Guiu Sagarra, Núria; García Font, Miquel . Músic/a : Mercader, Nan . Adaptació : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus; Vivaldi, Antonio; Martínez Ñoño, Antonio . Coreògraf : Baeza, Ramón; Ivgi, Uri; Sánchez, Montse; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine; Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Escenografia : Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Il·luminació : Naharin, Ohad; Barratxina, Peni; Caboort, Joop; Kurth, Alex . Vestuari : Ivgi, Uri; Increpación Danza; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
29/06/2006.
Autor/a : La Mandarina; Enrich, Maria . Ballarí : Solà, Carme; Gràcia, Emma; Closa, Toni . Companyia : La Mandarina; Espai Mandarina d'Arts; Teatre de l'Aurora . Direcció : Closa, Toni; Solà, Carme; La Mandarina . Escenografia : La Mandarina . Vestuari : La Mandarina . Suports audiovisuals : La Mandarina . Intèrpret : Corral, Elia .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Ateneu Igualadí. Teatre Municipal.
(Igualada).
15/04/2007.
Autor/a : Montero, Glòria . Ballarí : Testi, Alejandra; Creccente, Claudio . Traducció : Salvat, Ricard . Coreògraf : Mamone, Raúl Alejandro . Companyia : Associació d'Investigació i Experimentació Teatral (AIET) . Direcció : Duran, Rafael . Escenografia : Duran, Rafael; Amenós, Montse . Il·luminació : Gelabert, Guillem . So : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Vestuari : Amenós, Montse . Producció : Anglès, Mercè . Intèrpret : Barba, Lurdes; Lucchetti, Francesc .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Biblioteca de Catalunya.
(Barcelona).
13/09/2007.