Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 20 de 27
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Compositor/a : Higgs, Andy; Pinchen, Jim . Coreògraf : Bennet, Lucy; Benstead, Christopher; Inao, Yoshifumi . Companyia : Stopgap Dance Company . Direcció : Bennet, Lucy . Escenografia : Jones, Anna . Il·luminació : Yavrovan, Chahine . Vestuari : Moriling, Rosey ; Jones, Anna . Producció : Sho Shibata . Ballarí : Toole, Dave; Pavia, Chris; Jones, Laura; Butler, Amy; Willdridge, David .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/10/2015.
Compositor/a : Montserrat, Arnau; Stravinsky, Igor; Reserva Espiritual d’Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen . Companyia : Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Muñoz, Carmen .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Mozart, Wolfgang Amadeus; Fauré, Gabriel . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Corchero, Andrés . Ballarí : Ferran, Toti; Purtí, Joan; Muñoz, Rosa; Salas, Carles; Dorca, Xavier; García, Elena .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (3r : 1991).
06/11/1991.
Autor/a : Crespo, Núria; Olea, Mabel . Compositor/a : Lee, Brenda; Fernández-Llimona, Agustí; Puig, Sergi . Coreògraf : Romero, Júlia; Batet, Sílvia; Romeu, Emma; Crespo, Núria; Olea, Mabel . Companyia : Conservatori Superior de Dansa de l'Institut del Teatre . Direcció : Batet, Sílvia . Il·luminació : Font, Guillem; Ubia, Mariona . Vestuari : Ros, Joan; Romeu, Emma . Intèrpret : Romero, Júlia . Ballarí : Riera, Eira; Crespo, Núria; Tato, Paula; Serra, Anna ; Seda, Pere; Romero, Raquel; Palomino, Vera; García, Marta; Ternover, Hanna; Cobas, Tanit; Romeu, Emma; Jurado, Maria; Olea, Mabel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
18/03/2021.
Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Cia. Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Ström, Jimmy . Producció : Mercat de les Flors; L'Estruch . Ballarí : Sansalvador, Pablo; Arozena, Javier G.; Forteza, Jerónimo; Güell, Gemma; Tirabassi, Eleonora; Porrelli, Pierfrancesco; Benzal, Jesús; Barral, Alba .
Temporada: 2017/18; 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (13è : 2017 : Barcelona).
08/12/2017.
Ballarí : Andersson, Adel; Noone, Thomas; Martínez, Núria; Roelofsen, Marijn; Horneman, Horne; Sánchez, Ana María; Cáceres, Anna . Compositor/a : Pappalardo, Gianfranco; Dall'Osto, Diego . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Escenografia : Jiménez, David . Il·luminació : Ortiz, Jaume .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
06/10/2005.
Ballarí : Gómez, José; Horneman, Horne; Martínez, Núria; Noone, Thomas; Roelofsen, Marijn; Andersson, Adel; Palma, Lara; Pascual, Clara; Zapater, Glòria; Lloveras, Blanca; Sánchez, Anna; Cáceres, Anna . Compositor/a : Chic, Joan; Puente, Tito; Ades, Thomas; Palmieri, Eddie; Reijseger, Ernst; Ligeti, György; Pappalardo, Gianfranco . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Ortiz, Jaume .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (3a : 2006 : Barcelona).
02/04/2006.
Autor/a : Torres, Roberto . Compositor/a : Aguilar, Samuel . Coreògraf : Hurtado, Paloma; Quintana, Paula; Torres, Roberto; Morales, Daniel . Companyia : Cia. Nómada . Direcció : Torres, Roberto . Il·luminació : Morales, Grace . Vestuari : Pinillos, Yaiza . Suports audiovisuals : Acosta, Yudi . Producció : Centro Insular de Artes Escénicas . Ballarí : Hurtado, Paloma; Morales, Daniel; Quintana, Paula . Músic/a : Aguilar, Samuel; Jaubert, Miguel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Autor/a : Loira, David; Balbís, Rut; Nakata, Kenshiro . Compositor/a : Tumbara; Violet Vision; Armstrong, Craig; Kusuda, Kenzo; Yamashirogumi; Yamada, Masayuki; O'Halloran, Dustin; Reches, Binia; Heijens, Chris; Sakamoto, Ruychy . Coreògraf : Fridman, Sharon; Kusuda, Kenzo; Bombardó, Claudi; Balbís, Rut; Sitges-Sardà, Nora; Loira, David . Companyia : Pisando Ovos; Korzo Producties; Contrapunctus Danceport . Direcció : Fridman, Sharon; Sitges-Sardà, Nora; Bombardó, Claudi . Il·luminació : Milo, Roy; Cantero, Irene; Castro, Alfonso; Tol, Ronald . Intèrpret : Fridman, Sharon; Fernández, Carlos; Loira, David; Balbís, Rut; Kusuda, Kenzo; Querol, Mireia de; Sitges-Sardà, Nora; García Font, Miquel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (5a : 2008 : Barcelona).
28/03/2008.
Ballarí : Morino, Keith; Verdú, Juan Carlos; Noales, Asun; Costa, Hervé; Sanguino, Sara . Compositor/a : Pärt, Arvo; Lemper, Utte; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Morino, Keith; Noales, Asun; Costa, Hervé; Sanguino, Sara . Companyia : Companyia Keith Morino; Les 4 Souffles; Patas Arriba . Il·luminació : Lee, Sam . Vestuari : Orive, Anna .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (3a : 2006 : Barcelona).
30/03/2006.
Ballarí : Veit, Kristina; Salas, Manel; Silva, Glaub Charles da; Cobos, Olga; Cobos, Jesús; Arrue, Iker . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
01/03/2007.
Compositor/a : Martorell, Carlos . Coreògraf : Álvarez, Olga; Fernàndez, Marc . Companyia : Cia. La Taimada . Direcció : Álvarez, Olga; Cabestany, Jordi . Escenografia : Cia. La Taimada . Il·luminació : Serra, Joana . Vestuari : Cia. La Taimada .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
21/05/2021.
Autor/a : Almirall, Marta; Mbengue, Anna . Compositor/a : Bamba, Ismael; Taylor, Oscar . Coreògraf : Mbengue, Anna; Almirall, Marta . Direcció : Almirall, Marta . Escenografia : Cadafalch, Roman . Il·luminació : Fàbregas, Andreu . Vestuari : Salgado, Marcela . Suports audiovisuals : Cadafalch, Roman . Producció : Roseland Musical; Festival Grec . Ballarí : Ripoll, Guillem; Gómez, Marta; Sarr, Yahya; Induráin, Maragda; Mbengue, Anna; Salvador, Miriam .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
19/07/2023.
Autor/a : Puga, Montse . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Construcció objecte : Melo, André . Companyia : Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Escenografia : Esteller, Sara . Il·luminació : Lleixà, Marc . Suports audiovisuals : Gomila, Carme . Producció : Thomas Noone Dance; Institut Català de les Empreses Culturals (ICEC) . Ballarí : Martí, Berta; Puigdomènech, Héctor; Tirabassi, Eleanora; Mesa, Joel .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
13/07/2022.
Compositor/a : Cortizo, Mario G. . Coreògraf : Jiménez, Andrea . Companyia : Ancorae Danza . Direcció : Jiménez, Andrea . Il·luminació : Fàbregas, Andreu . So : Cortizo, Mario G. . Vestuari : Márquez, Amàlia; Eme, Raquel . Suports audiovisuals : Badal, Mar . Ballarí : Jiménez, Andrea; Hernández, Berta; Fernández, Andrea; Prieto, Maria .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (19è : 2022 : Barcelona).
23/10/2022.
Compositor/a : Caldo (Barberá, David) . Coreògraf : Barberà, Meritxell; García, Inma . Companyia : Taiat Dansa . Escenografia : Crespo, Luis . Il·luminació : Jiménez, Ramón . So : Caldo (Barberá, David) . Vestuari : Estudio Savage . Producció : López, Diego . Ballarí : González, Cristian; Reolid, Cristina; Arenas, Crisitina; Fernández, Miquel Àngel; López, Jon; Fernández, Víctor; García, Kilian; Rodríguez, Martxel; Mesa, Joel . Músic/a : Caldo (Barberá, David) .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
13/07/2017.
Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Lundin, Peter . Vestuari : TND . Producció : Mercat de les Flors; Thomas Noone Dance . Ballarí : Regoli, Erik; Tirabassi, Eleonora; Forteza, Jerónimo; Barral, Alba; Arozena, Javier G.; Aguilar, Vasna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
10/09/2015.
Compositor/a : Belleli, Avi . Coreògraf : Mika, Peter; Sinniger, Diego . Companyia : CobosMika Company . Il·luminació : Lucas, Isaac; Fuentes, Jorge . Ballarí : Mika, Peter; Sinniger, Diego .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/05/2016.
Compositor/a : Fernández, Jesús . Coreògraf : Da.Te Danza; Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Meza, Omar; Díaz, Rosa . Escenografia : Illanes, Luciano . Il·luminació : Monza, Ernesto . Vestuari : León, Laura . Ballarí : Jonsson, Greta; Montardit, Ivan .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
28/02/2016.