Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 20 de 317
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Barea, Susanna; García, Adolfo; Julià, Sònia; Cárcel, Marta; Perales, Oliver; Cobo, Noèlia; Albuixech, Sílvia; Yebra, Eloi . Autor/a : Yebra, Isabel . Coreògraf : Yebra, Isabel . Companyia : No more problems .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/06/2001.
Compositor/a : Wales, Nick; Vasks, Peteris . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Companyia : Sydney Dance Company . Escenografia : Fleischer, David . Il·luminació : Cooper, Damien . Vestuari : Fleischer, David . Producció : Chang, Dominic . Ballarí : Casu, Ariella; Di Giovanni, Davide; Doyle, Holly; Dufty, Janessa; Eliott, Dean .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
02/07/2019.
Ballarí : Dunkel, Ina; Torrent, Mireia . Coreògraf : Dunkel, Ina; Torrent, Mireia . Companyia : Ina Dunkel i Mireia Torrent .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
26/05/2000.
Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Escenografia : Murchland, Toni; Alonso, Roberto G.; Peralta, Víctor . Il·luminació : Murchland, Toni . So : Cors, Carles . Vestuari : Alonso, Roberto G.; Peralta, Víctor . Producció : Companyia Roberto G. Alonso . Ballarí : Àstrid, Anita; Salom, Pol; Vera, Gisela .
Temporada: 2015/16; 2016/17;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
22/11/2015.
Coreògraf : Childs, Lucinda . Companyia : Dance On Ensemble . Il·luminació : Beeretz, Martin . So : Kuhlmey, Mattef . Vestuari : Sebbag, Alexandra . Producció : Dance On Ensemble; STUK. House for Dance, Image and Sound - Münchner Kammerspiele . Ballarí : Witjes-Poole, Lia; Lewis, Emma; Herrmann, Anna; Boomershine, Ty; Barral Fernández, Alba; Moog, Gesine .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
03/03/2023.
Músic/a : Sene, Ousmane; Diop, Oumar Fandy; Seck, Ndeye; Fall, Pape Badara; Diop, Abdoulaye . Ballarí : Dramé, André; Diop, Abdou; Ndao, Daouda Camara; Baldé, Mamadou; Sow, Assane Abib; Kane, Mohamed Abdoulaye; Saky, Bertrand; Beye, Ciré . Coreògraf : Acogny, Germaine; Acogny, Patrick . Companyia : Jant-Bi . Escenografia : Acogny, Patrick . Il·luminació : Mühlberger, Horst . Vestuari : Acogny, Germaine; Acogny, Patrick .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
26/03/2009.
Adaptació : Guadiana, Víctor . Compositor/a : Guadiana, Víctor; Sampela, Karo; Cortés, Yeray; Almarcha, José; González, Jaime . Coreògraf : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos . Companyia : Suárez, Pablo; Cia Bojiganza . Direcció : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos . Il·luminació : Pérez, David . Vestuari : Cabrera, Germán . Suports audiovisuals : Urrutia, Nacho . Intèrpret : Galeano, Eduardo . Cantant : Debel, Juan; Miguel, Llúcia de ; Diego, Loreto de . Ballarí : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
27/06/2017.
Ballarí : Gutiérrez, Emili; Palau, Joan . Coreògraf : Moreso, Claudia . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Ruiz, Miquel . Producció : Lorente, Silvia .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
25/11/2012.
Ballarí : Cardona, Claudia; Arias, Doria . Companyia : Cia. Murrapo .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Aigua.
20/11/2000.
Direcció musical : Roger, Xavier . Adaptació : Jaro (Serrano, José Luis) . Compositor/a : Roger, Xavier . Coreògraf : Méndez, Rafael; Méndez, Luis . Companyia : Méndez, Luis; Noctámbulos S.A. . Direcció : Fuentes Fernández-Prieto, Eduardo . Escenografia : Zaris . Il·luminació : Gas, Mario . Cantant : Méndez, Cristina . Ballarí : Méndez, Luis; Méndez, Rafael . Músic/a : Sacristan, Jordi; Roger, Xavier; Busquets, Josep; Gironell, Quim; González, Miquel; Martínez, Jordi; Asenjo, Alfonso .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
07/11/1990.
Ballarí : Meerendonk, Matilde van der; Gómez, Toni; Lacalle, Ángeles; Bisetti, Maite; Vinyas, Natàlia; Mel·lo, Lali; Gella, Gloria; Mas, Marta; Peña, Álvaro de la; Coll, Guillermina . Compositor/a : Debussy, Claude; Schubert, Franz; Besses, Antoni; Ríos, Gustavo . Coreògraf : Peña, Álvaro de la; Coll, Guillermina . Companyia : Glub 29h13-D . Direcció : Coll, Guillermina . Vestuari : Coll, Guillermina; Peña, Álvaro de la; Roig, Jordi .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
08/02/1986.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; Red, Lou; The Pretenders; Monteverdi, Claudio . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Ballarí : Jodar, Toni; Koegel, Kurt; Potter, Lauren; Runde, Mónica; Vargas, Adolfo; Coll, Guillermina .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
10/12/1990.
Ballarí : Ballet gallego Rey de Viana . Músic/a : Grup de gaites de la Comunitat autònoma de Galícia . Companyia : Ballet Galego Rey de Viana . Direcció : Canedo, Victoria; Villamil, Jesús . Escenografia : Simón, Antonio .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
09/03/1999.
Ballarí : Anderson, Dean; Taylor, Enddalyn; Thomas, Keith; Tompkins, Terri; Williams, Derek; Williams, Donald; Woodard, Leslie; Woodard, Laurie; Ward, Theara; Tyrus, Judy; Swayze, Linda; Sampson, Allen; Sampson, Allen; Rotardier, Judith; Phifer, Cassandra; Person, Melanie; Mallette, Adelaide; Smith, Lowell; Shellman, Eddie J.; Audain, Joselli; Austin, Anjali; Brooks, Tyrone; Burke, Lubie; Cipolla, Joseph; Davis, Darrell; Goree, James; Heerden, August van; James, Adam; Jonassaint, Carld; Lockett, Pierre; Magen, Hugues; McCarthy, Mitchell; McClain, Bernard; Sanchez, Willow; Saunders, Keith; Johnson, Christina; Hooks,Tassia; Johnson, Virginia; Graves, Lorraine; Attles, Lisa; Blackson, Rita; Brown, Karen; Castro, Marcia de; Crawford, Carol; Henry, Karen; Hall, Yvonne; Gordon, Kellye; Felix, Julie; Domínguez, Elena; Dabney, Stephanie; Hunter, Charmaine . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Adaptació : Michel, Carl . Compositor/a : Adam, Adolphe; Downes, Bob . Coreògraf : Perrot, Jules; Coralli, Jean; North, Robert . Companyia : Dance Theater of Harlem . Direcció : Mitchell, Arthur; Mitchell, Arthur; Michel, Carl; Rosenstock, Milton; Staplin, Boyd; Lamarche, David; Shook, Karel . Escenografia : Ter-Arutunian, Roube; Michel, Carl . Il·luminació : Prendergast, Shirley; Tipton, Jennifer; Sullivan, Paul . Vestuari : Michel, Carl; Ter-Arutunian, Roube .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
08/10/1985.
Ballarí : Jaúregi, Jorge; García, Virginia; Muñoz, Damián . Compositor/a : Muñoz, Damián . Companyia : La Intrusa . Direcció : García, Virginia; Muñoz, Damián . Il·luminació : Fuentes, Jorge . Vestuari : La Intrusa .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/10/2011.
Ballarí : Bové, Ceci; Puigdollers, Maite; García, Elena; Purtí, Joan . Coreògraf : Puigdollers, Maite; García, Elena; Purtí, Joan . Companyia : Pas-per-tu . Direcció : Puigdollers, Maite; García, Elena; Purtí, Joan .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
08/06/1998.
Autor/a : Behar, Gai . Compositor/a : Bell, William; Jones J., Booker T. ; Lichtik, Ori; Brahms, Johannes . Coreògraf : Eyal, Sharon; Pite, Crystal . Companyia : Ballet British Columbia; Hendrix, Jimi . Direcció : Molnar, Emily . Vestuari : Pite, Crystal; Burrows, Kate; Visser, Joke; Hytting, Rebecca . Producció : Ballet British Columbia . Ballarí : Rapaport, Justin; Prince, Racheal; Wicklund, Alexis Fletcher; Fowler, Scott; Hill, Kiera; Alley, Brandon; Cheesa, Emily; Finley, Parker; Kilbane, Patrick; Small, Gilbert . Músic/a : Ma, Yo-Yo; Ax, Emmanuel .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
06/07/2019.
Ballarí : Aguilar, Adriana; Font, Roser; Sans, Toni; López, Josep; Hombravella, Ludovico . Músic/a : Busquets, Néstor; Domènech, Pepo; Pérez, Joan Miquel . Coreògraf : Font, Roser . Companyia : Trakatap . Direcció : Segura, Joan Maria; Font, Roser . Il·luminació : Gil, Ganecha .
Temporada: 2005/06; 2004/05;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
11/11/2005.
Ballarí : Grosse, Dietrich; Ferrer, Alicia; Barquín, Montserrat; Sa, Javier; Pou, Damià; Giustina, Mariana . Compositor/a : King Crimson; Bach, Johann Sebastian; Galway, James; Guinovart, Carles . Coreògraf : Barquín, Montserrat; Ferrer, Alicia . Direcció : Ferrer, Alicia . Vestuari : Solà, Anna .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
14/06/1986.
Compositor/a : Rowe, Hahn . Coreògraf : Guergué, Marga . Companyia : Marga Guergué (Cia de Dansa) . Direcció : Guergué, Marga . Escenografia : Guergué, Marga . Ballarí : Guergué, Marga .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansa al Teatre Obert.
03/05/1991.