Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 507
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Oulouy, Nicol . Producció : Africa Moment; Terrassa Arts Escèniques; Departament de Cultura de la Generalitat de Catalunya . Ballarí : Oulouy, Nicol .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Principal.
(Terrassa).
14/12/2022.
Autor/a : Payen, Maud . Ballarí : Payen, Maud . Coreògraf : Payen, Maud . Companyia : Concordance .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
26/06/2013.
Coreògraf : Petipa, Marius; Parson, David; Wheeldon, Christopher; Balanchine, George . Intèrpret : Golbin, Pauline . Ballarí : Whelan, Wendy; Edge, Amanda; Tracy, Margaret; Bouder, Ashley; Hench, Zachary; Diana, Julie; Lane, Sarah; Corella, Ángel; Hübbe, Nicolaj .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Palau de Congressos.
(Tarragona).
15/09/2005.
Ballarí : Solà, Pilar; Martí, Susana; Gómez, Laura; Codina, Encarna . Compositor/a : Mariño, Leo . Coreògraf : Rodríguez, Manuela; Col·lectiu Taba . Companyia : Grup Taba . Direcció : Casanovas, Eugènia . Escenografia : La Guardia, Helena .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Cicle Dansa a Catalunya.
19/04/1986.
Autor/a : Aumatell, Esther; Massari Spiritini, Riccardo . Ballarí : Aumatell, Esther . Direcció : Aumatell, Esther . Escenografia : Sarino Mandap, Ernest . Il·luminació : Parra, Llorenç . Vestuari : Aumatell, Esther .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
22/10/2011.
Ballarí : Barea, Susanna; García, Adolfo; Julià, Sònia; Cárcel, Marta; Perales, Oliver; Cobo, Noèlia; Albuixech, Sílvia; Yebra, Eloi . Autor/a : Yebra, Isabel . Coreògraf : Yebra, Isabel . Companyia : No more problems .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/06/2001.
Compositor/a : Wales, Nick; Vasks, Peteris . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Companyia : Sydney Dance Company . Escenografia : Fleischer, David . Il·luminació : Cooper, Damien . Vestuari : Fleischer, David . Producció : Chang, Dominic . Ballarí : Casu, Ariella; Di Giovanni, Davide; Doyle, Holly; Dufty, Janessa; Eliott, Dean .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
02/07/2019.
Compositor/a : Nyman, Michael . Coreògraf : Atila . Companyia : Timanfaya . Direcció : Atila . Escenografia : Timanfaya . Il·luminació : Górriz, Pasqual ; Timanfaya . Vestuari : Ponzoña, A. de . Ballarí : Pineda, Concha; Pastor, Maite; Martin, Cecilia; Torres, Roberto .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Cúpula La Plana.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (10a : 1990 : Tàrrega).
07/09/1990.
Ballarí : Dunkel, Ina; Torrent, Mireia . Coreògraf : Dunkel, Ina; Torrent, Mireia . Companyia : Ina Dunkel i Mireia Torrent .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
26/05/2000.
Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Escenografia : Murchland, Toni; Alonso, Roberto G.; Peralta, Víctor . Il·luminació : Murchland, Toni . So : Cors, Carles . Vestuari : Alonso, Roberto G.; Peralta, Víctor . Producció : Companyia Roberto G. Alonso . Ballarí : Àstrid, Anita; Salom, Pol; Vera, Gisela .
Temporada: 2015/16; 2016/17;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
22/11/2015.
Autor/a : Krego, Begoña . Ballarí : Bilbao, Matxalen; Quijera, Cristina; Uriarte, Inés; Zabala, Mayda . Companyia : Con Buen Pie . Direcció : Krego, Begoña .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
Plaça de les Nacions sense Estat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (15a : 1995 : Tàrrega).
10/09/1995.
Ballarí : Muñoz, Damián; García, Virginia . Compositor/a : Ramos, Borja . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : Festival de Otoño de Madrid; Teatro Pradillo; DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Il·luminació : Ulla, Javi . So : Ross, Juanan . Producció : Benages, Cristina .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
09/06/2000.
Coreògraf : Childs, Lucinda . Companyia : Dance On Ensemble . Il·luminació : Beeretz, Martin . So : Kuhlmey, Mattef . Vestuari : Sebbag, Alexandra . Producció : Dance On Ensemble; STUK. House for Dance, Image and Sound - Münchner Kammerspiele . Ballarí : Witjes-Poole, Lia; Lewis, Emma; Herrmann, Anna; Boomershine, Ty; Barral Fernández, Alba; Moog, Gesine .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
03/03/2023.
Músic/a : Sene, Ousmane; Diop, Oumar Fandy; Seck, Ndeye; Fall, Pape Badara; Diop, Abdoulaye . Ballarí : Dramé, André; Diop, Abdou; Ndao, Daouda Camara; Baldé, Mamadou; Sow, Assane Abib; Kane, Mohamed Abdoulaye; Saky, Bertrand; Beye, Ciré . Coreògraf : Acogny, Germaine; Acogny, Patrick . Companyia : Jant-Bi . Escenografia : Acogny, Patrick . Il·luminació : Mühlberger, Horst . Vestuari : Acogny, Germaine; Acogny, Patrick .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
26/03/2009.
Ballarí : Cuesta, Sílvia . Compositor/a : Chahartugchi, Urna; Piazzola, Astor . Coreògraf : Cuesta, Sílvia . Companyia : Centre Cívic del Nord; Centre Cívic Barceloneta; Sílvia Cuesta & Companyia . Direcció : Cuesta, Sílvia . Escenografia : Cuesta, Sílvia . Il·luminació : Rueda, Toni . So : Rueda, Toni .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Torrents, Carlota; Selvas, Elisenda; Sanfeliu, Esther; Miralles, Rosa; Erill, Carme; Chalons, Anna; Castañer, Marta; Badia, Mireia; Arana, Montse . Coreògraf : Castañer, Marta . Companyia : Grup de Dansa Contemporània Esbós - UDL . Direcció : Castañer, Marta .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
Mostra d'Arts Escèniques (13a : 2004 : Lleida).
05/11/2004.
Compositor/a : Vivaldi, Antonio . Companyia : Cia. Oscar Molina . Direcció : Molina, Òscar . Escenografia : Simarro, Constancio . Ballarí : López, Ester; Martínez, Irene; Portilla, Mariví; Lepori Solà, M.Victoria; Sánchez, Mónica; Ventura Ponsa, Montse; Roca, Susana; Cubeles Maárquez, Eva; Muñoz Peláez, Lola; Suñol Berenguer, Noemi; Labrador, Anabel .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Pavelló.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (12a : 1992 : Tàrrega).
10/09/1992.
Ballarí : Brodas Bros; Brincadeira .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Kursaal - Sala Gran .
(Manresa).
24/11/2017.
Autor/a : Meneu, Gracel; Hernández, Pedro Pablo . Ballarí : Fernández, Marian; Benito, Mercedes; Rossi, Idoia; Nacher, Isabel; Meneu, Gracel; Cidoncha, Esther; Zamora, Amparo; Selma, Antonio . Adaptació : Nubla, Víctor; Mariño, Leo . Coreògraf : Meneu, Gracel; Cidoncha, Esther; Olivé, Núria; Nacher, Isabel; Zamora, Amparo . Companyia : Vianants Dansa . Direcció : Hernández, Pedro Pablo; Meneu, Gracel . Escenografia : Hernández, Pedro Pablo; Gisbern, Jordi .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Festival Internacional de Teatre (18è.).
02/05/1986.
Compositor/a : Makhathade Khabane, Samuel . Coreògraf : Maqome, Gregory . Companyia : Via Katlehong Dance . Il·luminació : Farmer, Alexander . Vestuari : DarkDindie Stlying Concepts . Producció : Damien Valette Prod . Ballarí : Qofela, Thato; Nhlapo, Andile; Mohlabane, Tshepo; Diphehlo, Teboho; Nchabeleng, Tshepo .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Danza. Quinzena metropolitana.
15/03/2019.
Adaptació : Guadiana, Víctor . Compositor/a : Guadiana, Víctor; Sampela, Karo; Cortés, Yeray; Almarcha, José; González, Jaime . Coreògraf : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos . Companyia : Suárez, Pablo; Cia Bojiganza . Direcció : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos . Il·luminació : Pérez, David . Vestuari : Cabrera, Germán . Suports audiovisuals : Urrutia, Nacho . Intèrpret : Galeano, Eduardo . Cantant : Debel, Juan; Miguel, Llúcia de ; Diego, Loreto de . Ballarí : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
27/06/2017.
Ballarí : Gutiérrez, Emili; Palau, Joan . Coreògraf : Moreso, Claudia . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Ruiz, Miquel . Producció : Lorente, Silvia .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
25/11/2012.
Ballarí : Eulate, Ana; Recacha, Mercedes . Coreògraf : Eulate, Ana; Recacha, Mercedes . Companyia : Compañía Pendiente . Direcció : Eulate, Ana; Recacha, Mercedes . Il·luminació : Llongueras, Jordi .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2005/06;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (15a : 1995 : Tàrrega).
10/09/1995.
Ballarí : Cardona, Claudia; Arias, Doria . Companyia : Cia. Murrapo .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Aigua.
20/11/2000.
Autor/a : Lima, Fernando . Ballarí : Erdozain, Ana; Parrilla, Arturo; Baeza, Helliot . Companyia : Danza Mobile . Direcció : Lima, Fernando .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Teatre Metropol.
(Tarragona).
11/05/2013.
Direcció musical : Roger, Xavier . Adaptació : Jaro (Serrano, José Luis) . Compositor/a : Roger, Xavier . Coreògraf : Méndez, Rafael; Méndez, Luis . Companyia : Méndez, Luis; Noctámbulos S.A. . Direcció : Fuentes Fernández-Prieto, Eduardo . Escenografia : Zaris . Il·luminació : Gas, Mario . Cantant : Méndez, Cristina . Ballarí : Méndez, Luis; Méndez, Rafael . Músic/a : Sacristan, Jordi; Roger, Xavier; Busquets, Josep; Gironell, Quim; González, Miquel; Martínez, Jordi; Asenjo, Alfonso .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
07/11/1990.
Ballarí : Meerendonk, Matilde van der; Gómez, Toni; Lacalle, Ángeles; Bisetti, Maite; Vinyas, Natàlia; Mel·lo, Lali; Gella, Gloria; Mas, Marta; Peña, Álvaro de la; Coll, Guillermina . Compositor/a : Debussy, Claude; Schubert, Franz; Besses, Antoni; Ríos, Gustavo . Coreògraf : Peña, Álvaro de la; Coll, Guillermina . Companyia : Glub 29h13-D . Direcció : Coll, Guillermina . Vestuari : Coll, Guillermina; Peña, Álvaro de la; Roig, Jordi .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
08/02/1986.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; Red, Lou; The Pretenders; Monteverdi, Claudio . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Ballarí : Jodar, Toni; Koegel, Kurt; Potter, Lauren; Runde, Mónica; Vargas, Adolfo; Coll, Guillermina .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
10/12/1990.
Ballarí : Ballet gallego Rey de Viana . Músic/a : Grup de gaites de la Comunitat autònoma de Galícia . Companyia : Ballet Galego Rey de Viana . Direcció : Canedo, Victoria; Villamil, Jesús . Escenografia : Simón, Antonio .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
09/03/1999.
Músic/a : The Ruru Karatiana Quintet; Aldege, Giovanni; Waits, Tom; Adamson, Barry; Audeoud, Fabienne . Ballarí : Varsimon, Jasmin; Gardner, Catherine; Shinar-Ogden, Liat; Borrough, Luke . Coreògraf : Vardimon, Jasmin . Companyia : Zbang Dance Company .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
26/05/2000.
Coreògraf : Maliphant, Russell . Il·luminació : Hulls, Michael . Ballarí : Acosta, Carlos . Músic/a : Cowton, Andy .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Auditori Parc del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (21a : 2007).
17/08/2017.
Ballarí : Cos de Dansa de l'Esbart . Compositor/a : Figueres, Joan . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Esbart Sant Cugat . Direcció : Serra, Joan; Serra, Quim . Escenografia : Malaret, Carme . Il·luminació : Álvarez, José Luis . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Pujol, Lídia; Comes, Sílvia; Ferré, Pep; Cadafalch, Roser .
Temporada: 1996/97; 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
15/02/1997.
Ballarí : Anderson, Dean; Taylor, Enddalyn; Thomas, Keith; Tompkins, Terri; Williams, Derek; Williams, Donald; Woodard, Leslie; Woodard, Laurie; Ward, Theara; Tyrus, Judy; Swayze, Linda; Sampson, Allen; Sampson, Allen; Rotardier, Judith; Phifer, Cassandra; Person, Melanie; Mallette, Adelaide; Smith, Lowell; Shellman, Eddie J.; Audain, Joselli; Austin, Anjali; Brooks, Tyrone; Burke, Lubie; Cipolla, Joseph; Davis, Darrell; Goree, James; Heerden, August van; James, Adam; Jonassaint, Carld; Lockett, Pierre; Magen, Hugues; McCarthy, Mitchell; McClain, Bernard; Sanchez, Willow; Saunders, Keith; Johnson, Christina; Hooks,Tassia; Johnson, Virginia; Graves, Lorraine; Attles, Lisa; Blackson, Rita; Brown, Karen; Castro, Marcia de; Crawford, Carol; Henry, Karen; Hall, Yvonne; Gordon, Kellye; Felix, Julie; Domínguez, Elena; Dabney, Stephanie; Hunter, Charmaine . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Adaptació : Michel, Carl . Compositor/a : Adam, Adolphe; Downes, Bob . Coreògraf : Perrot, Jules; Coralli, Jean; North, Robert . Companyia : Dance Theater of Harlem . Direcció : Mitchell, Arthur; Mitchell, Arthur; Michel, Carl; Rosenstock, Milton; Staplin, Boyd; Lamarche, David; Shook, Karel . Escenografia : Ter-Arutunian, Roube; Michel, Carl . Il·luminació : Prendergast, Shirley; Tipton, Jennifer; Sullivan, Paul . Vestuari : Michel, Carl; Ter-Arutunian, Roube .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
08/10/1985.
Ballarí : Jaúregi, Jorge; García, Virginia; Muñoz, Damián . Compositor/a : Muñoz, Damián . Companyia : La Intrusa . Direcció : García, Virginia; Muñoz, Damián . Il·luminació : Fuentes, Jorge . Vestuari : La Intrusa .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/10/2011.
Ballarí : Bové, Ceci; Puigdollers, Maite; García, Elena; Purtí, Joan . Coreògraf : Puigdollers, Maite; García, Elena; Purtí, Joan . Companyia : Pas-per-tu . Direcció : Puigdollers, Maite; García, Elena; Purtí, Joan .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
08/06/1998.
Autor/a : Behar, Gai . Compositor/a : Bell, William; Jones J., Booker T. ; Lichtik, Ori; Brahms, Johannes . Coreògraf : Eyal, Sharon; Pite, Crystal . Companyia : Ballet British Columbia; Hendrix, Jimi . Direcció : Molnar, Emily . Vestuari : Pite, Crystal; Burrows, Kate; Visser, Joke; Hytting, Rebecca . Producció : Ballet British Columbia . Ballarí : Rapaport, Justin; Prince, Racheal; Wicklund, Alexis Fletcher; Fowler, Scott; Hill, Kiera; Alley, Brandon; Cheesa, Emily; Finley, Parker; Kilbane, Patrick; Small, Gilbert . Músic/a : Ma, Yo-Yo; Ax, Emmanuel .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
06/07/2019.
Ballarí : Aguilar, Adriana; Font, Roser; Sans, Toni; López, Josep; Hombravella, Ludovico . Músic/a : Busquets, Néstor; Domènech, Pepo; Pérez, Joan Miquel . Coreògraf : Font, Roser . Companyia : Trakatap . Direcció : Segura, Joan Maria; Font, Roser . Il·luminació : Gil, Ganecha .
Temporada: 2005/06; 2004/05;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
11/11/2005.
Autor/a : Fernández, Carmelo; Benítez, Juan . Ballarí : Benítez, Juan; Fernández, Carmelo . Companyia : El Ojo de la Faraona . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça de la Font.
(Tarragona).
Festival d'Estiu de Tarragona. Camp de Mart'00. Dansa a Cel Obert.
22/07/2000.
Ballarí : Grosse, Dietrich; Ferrer, Alicia; Barquín, Montserrat; Sa, Javier; Pou, Damià; Giustina, Mariana . Compositor/a : King Crimson; Bach, Johann Sebastian; Galway, James; Guinovart, Carles . Coreògraf : Barquín, Montserrat; Ferrer, Alicia . Direcció : Ferrer, Alicia . Vestuari : Solà, Anna .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
14/06/1986.
Autor/a : Ferruzzo, Lucho . Compositor/a : Livio; Galem, Oylem; Jiménez, Ramón; Jiménez, José . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Olmos, Luís . Il·luminació : Spinelli, Sergio . Cantant : Treviño, Juan; Cortés, Montse . Ballarí : Canales, Antonio . Músic/a : Jiménez, Jesús; Jiménez, Ramón; Dorringas, Ramón; Parrilla, Bernardo; Parrilla, Juan; Jiménez, José .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Auditori .
(Cornellà de Llobregat).
14/10/1994.
Compositor/a : Rowe, Hahn . Coreògraf : Guergué, Marga . Companyia : Marga Guergué (Cia de Dansa) . Direcció : Guergué, Marga . Escenografia : Guergué, Marga . Ballarí : Guergué, Marga .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansa al Teatre Obert.
03/05/1991.
Ballarí : O’Shea, James; Nugent, Mary; Mulloy, Dawn; Pritchard, Tom; Brandel, Tara . Coreògraf : Benjamin, Adam; Bolger, David .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
17/09/2011.
Direcció musical : Roa, Miguel . Autor/a : Suárez, Francisco . Adaptació : Plisetsky, Azari; Savina, Valentina; Simon, Victoria . Coreògraf : Granero, José; Barra, Ray; Vaganova, Agrippina; Balanchine, George . Companyia : Ballet del Teatro Lirico Nacional La Zarzuela . Direcció : Plisetskaya, Maya . Escenografia : Ana, Hugo de; Moreno, Pedro . Il·luminació : Gerlache, Freddy . Vestuari : Moreno, Pedro . Ballarí : Bocca, Julio; Argüelles, Arantxa; Plisetskaya, Maya . Músic/a : Orquesta Sinfónica del Gran Teatro del Liceu; Dvorák, Antonín; Martín Rubio, Víctor M.; Diego, Emilio de; Drigo, Ricard; Txaikovski, Piotr Ilitx .
Temporada: 1989/90;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
05/09/1989.
Direcció musical : Cantizano, Raúl . Autor/a : Esi Graves, Yinka . Coreògraf : Esi Graves, Yinka . Il·luminació : Mori, Carmen . Vestuari : Coudert, Stéphanie . Cantant : Algeciras, Rosa de . Ballarí : Esi Graves, Yinka . Músic/a : Cantizano, Raúl; Graves, Remi .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
05/07/2023.
Ballarí : Castro, Arnau; Langa, Patricia; Muñoz, Paloma; Horneman, Horne; Arozena, Javier G.; Barral, Alba . Coreògraf : Noone, Thomas . Escenografia : Cristià, Estel; Glaenzel, Max . Il·luminació : Ortiz, Jaume . Producció : Thomas Noone Dance .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
30/10/2010.
Cantant : Mazzei, Omar; Ramos, Andrés; Nora, Patricia . Ballarí : Corvalán, Juan; Laguzzi, Viviana; Russo, Gustavo; Mantiñán, Alejandra; Álvarez, Pilar; Hoffman, Claudio; Mazzei, Omar; Fortino, Viviana; Ocampo, Omar; Romero, Mónica; Díaz, Claudia; Morra, Alberto; Ciliento, Osvaldo; García, Graciela . Músic/a : Sexteto Mayor Orquesta . Autor/a : Howard, Mel . Coreògraf : Zaraspe, Héctor . Direcció : Stazo, Luis; Libertella, José .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
11/08/1998.
Autor/a : Flamand, Frédéric . Adaptació : Flamand, Frédéric . Compositor/a : Nyman, Michael . Companyia : Plan K . Direcció : Flamand, Frédéric . Escenografia : Plessi, Fabrizio . Il·luminació : Forcella, Marco . Ballarí : Nonn, Ralf; Blumenthal, Bud; Monnart, Gilles; Lieberknecht, Britta; Junior, Linhares; Gessaroli, Ivan; David, Hayo; Carvalho De Souza, Ricardo; Silva Bernardo, Claudio .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
18/10/1990.
Ballarí : Esbart Sant Cugat . Músic/a : Orquestra nacional de cambra d'Andorra . Autor/a : Guimerà, Àngel . Adaptació : Serra, Joan; Serra, Quim . Compositor/a : Guinovart, Albert . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Esbart Sant Cugat . Direcció : Serra, Joan; Serra, Quim .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
06/03/1999.
Direcció musical : Burés, Pere . Coreògraf : Ventura, Eduard; Sans, Albert; Fosas, Joan . Companyia : Cos de Ball de l'Esbart Dansaire de Rubí . Direcció : Ventura, Eduard . Escenografia : Carbonell, Maria . Il·luminació : Costas, Xavier . Vestuari : Cubeles, Gina; Puigserver, Fabià; Carbonell, Maria; Paloma, Mercè . Ballarí : Cos de Ball de l'Esbart Dansaire de Rubí .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
12/11/1994.
Compositor/a : Maristany, Xavier . Coreògraf : Boluda, Amèlia . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Boluda, Amèlia . Escenografia : Ramírez, Joaquim . Il·luminació : Llongueras, Jordi; Ramírez, Joaquim . Vestuari : Belart, Antonio . Ballarí : Boluda, Amèlia; García, Elena; Purtí, Joan; Sultán, José Luis .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
04/06/1994.