Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 94
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Peya, Clara; Peya, Ariadna; Escurriola, Míriam . Compositor/a : Peya, Clara . Coreògraf : Peya, Ariadna . Direcció : Escurriola, Míriam . Escenografia : Bernardy, Sarah . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Raoût, Aurélie; Sánchez-Rico, Josep . Vestuari : Bernardy, Sarah . Producció : l'Era dels Impuxibles; Versus Teatre . Cantant : Castillo, Mariona; Arena, Alessio . Ballarí : Ramos, Christian; Vergés, Bea; Vidal-Ribas, Guille; Peya, Ariadna .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
06/06/2014.
Autor/a : Eya, Sharon; Ballarins del Ballet Rambert . Compositor/a : Lichtik, Ori . Coreògraf : Eyal, Sharon . Companyia : Ballet Rambert (companyia de dansa) . Direcció : Tavares, Kibwe . Il·luminació : Chivers, Natasha . Vestuari : Bakhtiozina, Uldus . Suports audiovisuals : Nicholls, Paul; Tan, Guillian . Producció : Ballet Rambert (companyia de dansa); The Royal Ballet .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
18/03/2022.
Autor/a : Pérez Galí, Aimar . Compositor/a : Pérez Galí, Aimar; Vilamala, Hug . Coreògraf : Pérez Galí, Aimar . Direcció : Pérez Galí, Aimar . Escenografia : Pedra . Il·luminació : Oscila Studio . Vestuari : Pedra . Producció : Dansàneu; Mercat de les Flors; Festival Castell de Peralada . Ballarí : Pardo, Almudena; Zapata, Iver; Libertad, Tania; Ferré, Joan; Crespo, Núria . Músic/a : Vilamala, Hug .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Castell de Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (37è : 2023).
30/07/2023.
Autor/a : Valenciano, Luz . Adaptació : Casado, Juana . Compositor/a : León, José Manuel . Coreògraf : Toledo, Rosario . Companyia : Cia. Andanzas . Direcció : Casado, Juana . Escenografia : Casado, Juana . Il·luminació : You, Dominique . Vestuari : Moreno, Susana . Suports audiovisuals : Vázquez, Félix . Producció : Cia. Andanzas . Intèrpret : Muñoz, Elisa; Villalba, Elisa . Cantant : Inma "La Carbonera" . Ballarí : Calero, Melisa; Toledo, Rosario; Salazar, Ana . Músic/a : Howe, Ana; Morales, Inma; Sánchez Jurado, Macarena; León, José Manuel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
27/04/2021.
Ballarí : Fernández, Ricard; Campo, Xaro; Rouet, Sandrine; Calvitti, Viviane; Martínez, Xavier; Cendoya, Vero . Coreògraf : Martínez, Xavier . Direcció : Gómez, Mar . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Caballero, Sandra . So : Gómez, Mar; Martínez, Xavier . Vestuari : Soria, Mariel . Suports audiovisuals : Orobitg, Jordi . Producció : Companyia de Dansa Mar Gómez .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
La Villarroel.
(Barcelona).
23/08/2011.
Coreògraf : Noales, Asun . Direcció : Noales, Asun . Escenografia : Crespo, Luis . Il·luminació : Llorens, Juanjo . Vestuari : OD . Producció : Centro Párraga de Murcia; Centre de Cultura Contemporània d'Elx L'Escorxador . Intèrpret : Belda, Fredo; García, Carmela; Guerrero, Kike; Huertas, Saray; Jiménez, Erick; López, Conchín .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/10/2010.
Músic/a : Silva, Edson da; Ailton, Andre; Macaé; Assiére, Itamar; Marques, Roberto; Silvao; Trambique; Sinval, Lazir; Monteiro, Dely; Marmello, Luiza; Carneiro, Josimar; Oliveira, Val; Martins, Altair; Belôba; Almeida, Marcio; Rodrigues, Nilton; Días, Paulino; Esguleba; Jesús, Sergio de; Carlinhos, "7 cordas" . Ballarí : Mesquita, Ivi; Negrao, Ricardo; Nigga, Alan; Vidal, Pamella; Elétrico; Graúna, Renata; Macarrao; Pica-Pau; Azevedo, Tereza; Sorriso; Lopes, Weillington; Lúcia, Elaine; Mendoça, Thiago; Nascimento, Simone; Souza, Paula; Trindade, Monica; Valença, Rubens; Oliverio, Matheus; Remigio, Felipe; Silva, Iago Costa da; Lima, Adriana; Carvalho, Patrick; Damiao, James; Aquino, Sheila; Alves, Marcelo ("Chocolate"); Oliveira, Jimmy de; Reis, Yolanda . Cantant : Soares, Elsa; Rodrigues, Jair; Costa, Alaide; Santana, Marquinho; Vila, Luis Carlos da . Adaptació : Carneiro, Josemir; Rodrigues, Nilton; Assiére, Itamar; Paulo, Ivan; Marques, Roberto . Compositor/a : Jobim, Antonio Carlos; Cartola; Buarque, Chico; Caymmi, Dorival; Nazareth, Ernesto; Barroso, Ary; Pixinginha; Donga; Sinhô; Viola, Paulinho da; Moraes, Vinicius de; Gilberto, Joao; Gonzaga, Luis; Veloso, Caetano . Coreògraf : Segovia, Claudio . Companyia : Sadler's Wells; Festival d'Automne à Paris; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Hora, Rildo; Lima, Marise . Il·luminació : Cuervo, Marcelo . So : Briski, Gaston . Producció : Dauelsberg, Steffen; Segovia, Carlos; Szwarcer, Eugenio .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Barcelona Teatre Musical (BTM).
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
18/07/2006.
Compositor/a : Ramos, F. Borja . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Pons, Concha; Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Producció : Rosas, María . Intèrpret : Gelabert, Cesc .
Temporada: 2011/12; 2012/13;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
24/05/2012.
Ballarí : Arrue, Iker; Cortés, Silvina; Proietto, Daniel; Vilar, Laura; Cobos, Olga; Mika, Peter; Òdena, Anna . Músic/a : Gledhill, Dustin . Coreògraf : Maliphant, Russell . Companyia : CobosMika Company . Il·luminació : Hulls, Michael . Vestuari : Stewart, Steve . Producció : Russell Maliphant Company & Sadler's Wells; Mercat de les Flors; CobosMika Company .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
02/10/2010.
Autor/a : Bros, Brodas . Ballarí : Pons, Berta; Fruitós, Pol; Fruitós, Lluc; Kadoer; Carmona, Carlos; Pons, Clara . Coreògraf : Bros, Brodas . Escenografia : Díaz, Ximo . Il·luminació : Díaz, Ximo . Producció : Brodas i Varium .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/12/2012.
Autor/a : Sandig, Jochen . Coreògraf : Waltz, Sasha . Direcció : Waltz, Sasha . Escenografia : Schenk, Thomas; Schriever, Pia Maier; Waltz, Sasha . Il·luminació : Hauk, Martin . Vestuari : Skodzig, Bernd . Producció : Sasha Waltz & Guests . Intèrpret : McQuade, Todd; Michaux, Thomas; Queliz, Sasa; Poudziunas, Virgis; Randrianantenaina, Zaratiana; Rodríguez, Orlando; Sakka, Mata; Schnell, Yael; Shi, Xuan; Sun, Shang-Chi; Matis, Sergiu; Lamarca, Florencia; Kim, Mamajeang; Alpízar, Liza; Azechi, Ayaka; Bartovanec, Jirí; Billy, Justin; Camplani, Davide; Colusi, María Marta; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Ernesto, Edivaldo; Gaborit, Delphine; Zhou, Niannian .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (35è : 2011).
28/06/2011.
Coreògraf : Merzouki, Mourad . Direcció : Merzouki, Mourad . Escenografia : Merzouki, Mourad; Lebreton, Benjamin . Il·luminació : Tivoli, Yoann . Vestuari : Mignot, Angèle; Capossela, Delphine . Suports audiovisuals : AS'N . Producció : Compagnie Käfig (Companyia de dansa) . Intèrpret : Alves Dos Santos, Diego; Soares Campanha Da Silva, Alexsandro; Rodrigues Junior, Jose Amilton; Martins Neves, Wanderlino; Junior Machado Nogueira, Aldair; Gonçalves Do Nascimento Leitão, Diego; Alves Moreira, Leonardo; Faxola Franco, Cristian; De Oliveia Lopes, Aguinaldo; Caetano De Oliveira, Cleiton Luiz; Fidelis Da Conceição, Geovane .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
22/04/2010.
Coreògraf : Velasco, Alberto . Direcció : Velasco, Alberto . Il·luminació : Borràs, Carles; Ayala, Lidia . So : Beldarrain, Raúl . Vestuari : Sánchez de la Morena, Sara . Producció : La Caldera, Centre de Creació de Dansa i Arts Escèniques; Ortega, Raquel . Intèrpret : Ortega, Coral; Briansó, Anna; Aloy, Alba; Bordanove, Alejandro; Villén, Armand; Graells, Berta; Ndong, Tamara; Stanislaus, Shanice; Barba, Sònia; Molano, Raquel; Gómez, Carmen; Joy, Marc; Colombo, Ettore; Bonet, Miquel .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
28/07/2016.
Compositor/a : Riera, Jordi; Palet, Benet . Coreògraf : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Direcció : Corchero, Andrés . Escenografia : Chambers, Deborah; Corchero, Andrés . Producció : Centre Dramàtic d'Osona; Endansa . Ballarí : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Músic/a : Palet, Benet; Riera, Jordi .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
09/02/1995.
Autor/a : Dutor, Jorge; Mont de Palol, Guillem . Coreògraf : Mont de Palol, Guillem; Dutor, Jorge . Companyia : Montdedutor . Direcció : Dutor, Jorge; Mont de Palol, Guillem . So : Parra, Carlos . Producció : L'ÀLAM creativa cultural . Intèrpret : Els Participants .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Diversos espais.
(Terrassa).
Festival TNT 2022 (15è : 2022 : Terrassa).
01/10/2022.
Ballarí : Méndez, Rafael; Español, Toni; Méndez, Lluís; Farnier, Gaëtan; Beltran, Maria; Cañal, Margaux; Florensa, Maria . Autor/a : Camut Band . Coreògraf : Satorra, Jordi; Alonso, Guillem; Méndez, Rafael; Español, Toni; Méndez, Lluís . Companyia : Camut Band Junior . Direcció : Camut Band . Producció : Kiting Kita S.L. .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/11/2021.
Autor/a : Delgado Martín, Samuel . Compositor/a : Franklinn . Coreògraf : Delgado Martín, Samuel . Companyia : Sacude . Direcció : Delgado Martín, Samuel . Escenografia : Brava Performing Arts . Vestuari : Brava Performing Arts . Producció : Dansa. Quinzena metropolitana; Brava Performing Arts . Intèrpret : Díaz, Diego; Bernabeu, Sara; Pérez, Adrián; Torrent, Quico; Santacatalina, Marta; Bradauer, Guillermina . Músic/a : DJ Yirvin .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Plaça Nova.
(Terrassa).
20/03/2021.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Ligeti, Györg; Nancarrow, Conlon; Kiefer, Peter . Coreògraf : Flamand, Fédéric . Companyia : Plan K, Compagnie Carleroi Danses . Direcció : Flamand, Fédéric . Escenografia : Plassi, Fabrizio . Producció : Le Manège-Festival Les Inattendus de Maubege-Scène National . Ballarí : Monnart, Gilles; Andersson, Peter; Nonn, Ralf; O'Donoghue, Michel; Paccagnella, Mauro; Pérez Mas, Xavier; Plamteux, Catherine; Smet, Claudia de; Vos, Ida de; Martins, Marcelo de Sa; Malone, Fiona; Banine, Nadia; Beechey, Jason; Cambazzu, Shaula; David, Hayo; Davies, Paul; Dawson, Craig; Dreher, Stefan; Essien, Ime; Granados, Jorge; Kuo-Chuan Wang; Walker, Jeffrey .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
28/06/1995.
Ballarí : García, Virginia; Muñoz, Damián . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza); Sitges Teatre Internacional 2000 . Il·luminació : Ulla, Javi . So : Ross, Juanan . Vestuari : Torres, Gabriel . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
09/06/2000.
Ballarí : Kilvady, Martin; Herich, Milan; Tomasik, Milan; Jasko, Peter; Lachky, Anton . Coreògraf : Jasko, Peter; Tomasik, Milan; Lachky, Anton; Herich, Milan; Kilvady, Martin . Companyia : Les Slovaks Dance Collective . Escenografia : Bolle, Joris De . Producció : Phileas Productions .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/03/2013.
Compositor/a : Feldman, Morton . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Escenografia : Brown, Burke . Il·luminació : Brown, Burke . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Producció : Baryshnikov Productions . Ballarí : Gelabert, Cesc . Músic/a : Muzijevic, Pedja .
Temporada: 2018/19; 2021/22;
Estrena:
BAC.
(New York).
01/11/2018.
Ballarí : Semperoper Ballett . Músic/a : Orquestra Simfònica del Vallès . Coreògraf : Dawson, David . Direcció : Dawson, David; Watkin, Aaron; Coleman, David . Escenografia : Walther, Arne . Il·luminació : Dalhuysen, Bert . Vestuari : Takeshima, Yumiko . Producció : Semperoper Ballett . Intèrpret : Carnicer, Julia; Asami, Hiroko; Vostrotina, Elena; Melnikova, Olga; Juleen, Britt; Klymyuk, Oleg; Voranger, Fabien; Bubenícêk, Jiri; Parkyn, Andrea; Sologub, Natalia; Takeshima, Yumiko; Coumes-Market, Raphael .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
06/11/2010.
Coreògraf : Bergadà Serra, Eulàlia . Direcció : Bergadà Serra, Eulàlia . Escenografia : Santoma, Guillermo . Il·luminació : Pons, Concha . Vestuari : Garcia, Yadira; Martí, Joana . Producció : Bohigas, Anna . Intèrpret : Klein, Raquel; Fullana, Marina; Collado, Joaquín; Bergadà, Eulàlia; Ruiz, Aloma .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Graner Centre de Creació.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
27/07/2016.
Autor/a : Molina, Rocío; Trassierra, Eduardo; Marqueríe, Carlos; Pérez Cruz, Sílvia . Coreògraf : Molina, Rocío . Companyia : Compañía Rocío Molina . Direcció : Pérez Cruz, Sílvia; Molina, Rocío; Marqueríe, Carlos . Vestuari : Molano, Cecilia . Producció : Danza Molina . Intèrpret : Molina Cruz, Rocío; Cruz, Lola; Pérez Cruz, Sílvia . Ballarí : Cruz, Rocío . Músic/a : Trassierra, Eduardo; Monfort, Carlos; Ramos, Juan Manuel; Oruco; Gárate, Carlos .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (42è : 2018).
18/07/2018.
Coreògraf : Missen, Anthony . Direcció : Missen, Anthony . Producció : Company Chameleon . Intèrpret : Meneghini, Riccardo; Missen, Anthony .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Plaça Nacions.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (37a : 2017 : Tàrrega).
11/09/2015.
Compositor/a : Rovira, Albert . Coreògraf : Góngora, Iván . Vestuari : Navarro, Charo . Producció : The Impact of . Ballarí : Góngora, Iván; Muros, Yaiza de los . Músic/a : Rovira, Albert .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
04/03/2017.
Autor/a : Ayguadé, Eulàlia; Chatir, Guilhem . Compositor/a : Gomila, Joana . Coreògraf : Ayguadé, Eulàlia; Chatir, Guilhem . Escenografia : Cabanas, Martina . Producció : Grec 2019 Festival de Barcelona; Elclimamola . Cantant : Stockman, Astrid .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
03/07/2019.
Coreògraf : Ricchini, Nicolás . Direcció : Ricchini, Nicolás . Producció : Pallarès, Neus; Nicolas Ricchini Company . Ballarí : Berroneau, Julie; Borràs, Anna . Músic/a : Barros, André .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Plaça de Prim.
(Reus).
22/10/2016.
Coreògraf : Carvalho, Tânia . Direcció : Carvalho, Tânia . So : Alvim, Diogo . Vestuari : Protic, Aleksandar . Producció : BombaSuicida .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival SÂLMON.
10/11/2012.
Coreògraf : Be'er, Rami . Escenografia : Be'er, Rami . Il·luminació : Be'er, Rami . So : Claude, Alex; Be'er, Rami . Vestuari : Zabar, Maor; Be'er, Rami . Producció : Velvet Events . Intèrpret : Dam Seidel, Frida; Bach, Ben; Shimon, David Ben; Shimon, Roni Ben; Cheshun, Anastasia; Doheny, Megan; Verwoert, Sedrig; Stetsyuk, Olga; Seok, Jin Hwan; Shachal, Hagar; Nikurov, Ilya; Cohen, Shani; Harriague, Martin; Gal, Nadav; Elbaz, Niv; Kim, SuJeong .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
08/07/2016.
Coreògraf : Bausch, Pina . Direcció : Horstmann, Jan Michael; Bausch, Pina . Escenografia : Bausch, Pina; Dreier, Jürgen . Vestuari : Dreier, Jürgen; Bausch, Pina . Producció : Tanztheater Wuppertal . Intèrpret : Matos, Elisabete; Schukoff, Nicolai Andrei; Maltmann, Christopher; Grochowski, Gerd; Van de Sant, Cécile .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
04/09/2010.
Compositor/a : Los Gringos; Riera, Sergi; Mas, Joan Anton . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Chambers, Deborah . Il·luminació : Valera, Evaristo; Dahrendorf, Sabine . Vestuari : Valls, David . Producció : Festival Grec de Barcelona; Danat Dansa; Centre Cultural Sant Cugat; Actividades Culturales Universidad de Salamanca; Centro Andaluz de Danza . Ballarí : Lezameta, Iosu; Dahrendorf, Sabine; García Sáez, Mario; García Angulo, M.Angels; Salas, Ricardo; Serrano, Marina; Castro, Susana; Ordóñez, Alfonso .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Casa de la Caritat.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
19/07/1995.
Adaptació : Jordán, Ariadna . Coreògraf : Khan, Akram . Companyia : Akram Khan Company; Pook, Jocelyn . Direcció : Khan, Akram . Escenografia : Buether, Miriam . So : Fry, Gareth . Suports audiovisuals : Hillel, Nick; Smith, Adam . Producció : Curve Leicester; Birmingham Hippodrome; Edinburgh International Festival .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
25/01/2023.
Ballarí : Yerro, joseba; Guinoo, Mai Lisa; Heinonen, Reija; Martínez, Elena; Montecasino, Gaetano; Pedraza, Luís Ricardo; Pérez, Oscar; Segarra, Amélie; Suchel, Melanie; Gómez, Maya; García, Albert; Domènech, Sara; Carvalho, Hugo Alexander; Borràs, Marc; Boix, Angela; Bizjak, Jernej . Coreògraf : Naharin, Ohad . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad . Vestuari : Eisenberg, Alla . Producció : Miñana, Mireia .
Temporada: 2011/12; 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
05/07/2012.
Compositor/a : Doz, Pau; Hernández, Bernat . Coreògraf : Olivella, Laura . Direcció : Olivella, Laura . Escenografia : Doz, Pau . Il·luminació : Gallego, Justo . Vestuari : Micó, Ana . Suports audiovisuals : Doz, Pau . Producció : Som-hi dansa . Intèrpret : Micó, Ana; Gregorio, Marta; Planells, Óscar; García, Adriana; Parera, Lluís; Dacosta, Anna; Cuní, Clara; Espinal, Paula; Verdú, Carla; Sánchez, Martina; Cortés, Rita; Caro, Jorge; Gamell, Guillem; Correro, Anna; Pérez, Paula .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
10/10/2021.
Compositor/a : Sheppard, Philip; Drillich, Mark; Mayer, Ilia . Coreògraf : López Espinosa, Roser; Noone, Thomas . Companyia : Producció Nacional de Dansa . Direcció : López Espinosa, Roser; Noone, Thomas . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Ström, Jimmy; Serra, Joana . Vestuari : Noone, Thomas; Udina, Marc; López Espinosa, Roser; Albert, Lluna . Producció : Generalitat de Catalunya . Ballarí : Borrás, Iris; López, Enrique; Vallescar, Andrea; Rosado, Daniel; Provenzano, Roberto; Minguillón, Samuel; Baylach, Nora; Hernando, Maria .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
28/09/2017.
Autor/a : Petipa, Marius . Coreògraf : Makarova, Natalia; Jones, Susan; Evreinoff, Olga . Companyia : Corella Ballet Castilla y León; Corella Ballet . Direcció : Corella, Ángel; Ellis, Philip . Escenografia : Samaritani, Pier-Luigi . Il·luminació : Acera Bofarull, Diego . Caracterització : Corella, Mara . Vestuari : Radvanska, Alicia; Aldredge, Theoni V. . Producció : Maakaroff, Dina; Teatro Colón (Buenos Aires) .
Temporada: 2008/09; 2012/13;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/07/2009.
Autor/a : Germans Grimm . Adaptació : Perrault, Charles . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Petipa, Marius . Direcció : Radchenko, Sergei . Producció : Goldberg Management . Intèrpret : Ballet Nacional Ruso .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
24/11/2017.
Coreògraf : Ulrich, Jochen . Companyia : Tanz-Forum-Köln; Institut del Teatre . Producció : Goethe-Institut .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
19/11/1994.
Ballarí : Gómez, Mar; Gómez, Isabel; Gimeno, Rufino . Compositor/a : Tena, Lucero; Rota, Nino; Plenizio, Gianfranco; Nascimhene, Mario . Coreògraf : Companyia de Dansa Mar Gómez . Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez; Toc de Retruc . Direcció : Gómez, Isabel . Escenografia : Companyia de Dansa Mar Gómez . Il·luminació : Gàmiz, Pep . Caracterització : Álvarez, Merche . Vestuari : James, Jimmy . Producció : Álvarez, Merche .
Temporada: 1994/95; 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
04/05/1995.
Ballarí : Letellier, Samuel; Calvitti, Viviane; Cidra, Bebeto; Aragay, Tomàs; Waksman, Andrés; Gómez, Sònia; Martin, Eric; Martínez, Marta; Del Vecchio, Valeria; Ortega, Raquel; Azkue, Idurre; Asencio, Sofia . Coreògraf : Letellier, Samuel; Ortega, Samuel; Del Vecchio, Valeria; Martínez, Marta; Asencio, Sofia; Calvitti, Viviane; Azkue, Idurre . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles . Direcció : Waksman, Andrés . Il·luminació : Alcrudo, Javier . Producció : Alzueta, Laia .
Temporada: 1999/00; 1996/97; 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
05/06/2000.
Coreògraf : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Companyia : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Direcció : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Il·luminació : Parodi, Conrado . So : Campos, Juanro . Vestuari : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Producció : Elclimamola; Teatre Principal de Palma . Ballarí : Cerezo, Maria Lluïsa; Vives, Dolores; Cunill, Maria Àngels; Barceló, Teresa; Freixas, Estrella .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
29/07/2019.
Autor/a : Bardainne, Claire; Mondot, Adrien . Coreògraf : Raballand, Yan . Direcció : Bardainne, Claire; Mondot, Adrien . Escenografia : Mondot, Adrien; Bardainne, Claire . Il·luminació : Debrinay, David . Vestuari : Pujadas, Marina . Producció : Teypaz, Delphine; Fritsch, Margaux; Auché, Charlotte; Adrien M / Claire B; Sala, Ana . Intèrpret : Reymond, Maëlle; Rahmouni, Farid-Ayelem; Boissy, Rémi .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
08/07/2016.
Coreògraf : Rodríguez, Manuel; Sarli, Guido . Direcció : Rodríguez, Manuel; Sarli, Guido . Producció : Lalavanderia . Intèrpret : Auquer, Xavier; D’Angelo, Ares; Reyes, Lautaro .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival SÂLMON.
08/11/2012.
Autor/a : Santacreu, Joan . Adaptació : Llorens, Paula . Compositor/a : Sánchez, Damián . Coreògraf : Ruiz, Baldo . Companyia : Cia. La maduixa . Direcció : Santacreu, Joan . Il·luminació : Olcina, Ximo . So : Rosés, Andreu . Vestuari : Reig, Joan Miquel . Suports audiovisuals : Herráiz, Bea . Producció : Festival Grec de Barcelona; Maduixa Teatre; Institut Valencià de Cultura . Intèrpret : Quiles, Paula; Sorribes, Laia; Usina, Melisa .
Temporada: 2018/19; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
16/07/2019.
Ballarí : Pérez, Silvia; Fàbregas, Lluís; Franquesa, Cesc; Rubio, Jordi; Serra, Quim; Tanco, Laia; Garuz, Glòria . Autor/a : Solé i Amigó, Joan . Compositor/a : Figueres, Joan; El Molghy, Abdelghani . Coreògraf : Serra, Quim . Companyia : Esbart Sant Cugat . Direcció : Serra, Joan; Serra, Quim . Escenografia : DigaMelóN . Il·luminació : Álvarez, José Luis . Vestuari : Fernández, Pau; Época . Producció : Serra, Joan .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Sala Ciutat.
(Manresa).
Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
06/11/1998.
Autor/a : Weickert, Guillermo . Coreògraf : Weickert, Guillermo . Escenografia : Sánchez Rey, José María . Il·luminació : Parra, Paloma . Producció : El Mandaito Producciones . Intèrpret : Weickert, Guillermo . Músic/a : Joaquim, Vitor .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (10a: 2014 Barcelona).
26/04/2014.
Ballarí : Sunçais da Cruz, Azucena; Cobos, Jesús . Coreògraf : Cobos, Jesús . Companyia : Dansúka . Il·luminació : Lukas, Isaac; Fuentes, Jorge . Producció : Swidzinski, Karol .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Festival Tantadansa (7a : 2011 : Barcelona).
01/10/2011.
Compositor/a : Saura, Joan; Maristany, Xavier . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : García, Juan Carlos . Il·luminació : Albir, Mingo . So : Polls, Àlex . Vestuari : Ferrer, Neus . Producció : Mònica Arús . Ballarí : Labiano, Nathalie; Haver, Roni; Gutiérrez, Emilio; Cidra, Bebeto; Calvitti, Viviane; Vaizman, Guy . Músic/a : Maristany, Xavier; Diego, Juan de; Prats, Xavier; Saura, Joan .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
27/07/1995.
Coreògraf : Martínez i Coral, David . Companyia : Esbart Sant Martí de Barcelona . Direcció : Martínez i Coral, David . Il·luminació : Martínez i Coral, David . So : Artigues, Manel . Vestuari : Barberá, David; Codina, Ariadna; Fernández, Pau; Sarmiento, Sergio; Vergada, Lourdes . Producció : Esbart Sant Martí de Barcelona . Ballarí : Martí, Jordi; Martínez, Alba; Martínez, Roger; Rosich, Yolanda ; Sarmiento, Sergio; Simón, Mireia; Torralba, Ana; Arnal, Jordi; Martí, Joan; Macià, Oriol; Artigues, Montserrat; Barro, Noelia; Bleda, Ana; Borrell, Ruth; Brufau, Sandra; Cartanyà, Dafne; Comabella, Júlia; Crugeira, Aleix; Crugeira, Victoria; Crugeira, Xavier; Esteban, Montse; Ferrer, Pol; Fontanet, Aina; Fornés, Hèctor; Alcalà, Paula; Jaén, Laia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
04/06/2022.