Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
401 - 500 de 1,036
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Boluda, Amèlia . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Boluda, Amèlia .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
06/05/1993.
Coreògraf : Hamilton, Julyen . Companyia : Julyen Hamilton . Direcció : Hamilton, Julyen . Escenografia : Crawford, Stephen . Intèrpret : Minton, Phin . Ballarí : Hamilton, Julyen . Músic/a : Moss, David .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Dilluns Dansa.
15/10/1990.
Ballarí : Vallès, David; Cots, Toni; Cortés, Jordi; Reynolds, Kathleen; Boer, Marianne de; Fratini, Roberto; Jabus, Remi; Poddighe, Gianfranco; García, Juan Carlos; Montechia, Leonardo; Colomé, Montse; Civera, Germana; Bresca, Andreu; Bozek, Vincent; Abdoul, Michel; Aschour, Didier . Autor/a : Fratini, Roberto . Coreògraf : Civera, Germana . Companyia : Association Inesperada - Germana Civera; Mercat de les Flors . Il·luminació : Olivé, Cathy . Suports audiovisuals : Olivari, David .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/11/2008.
Autor/a : Bombardó, Claudi; Sitges-Sardà, Nora . Direcció : Bombardó, Claudi . Escenografia : Contrapunctus Danceport . Vestuari : Contrapunctus Danceport . Producció : Contrapunctus Danceport . Intèrpret : Ansa, Iratxe; Duran Fígols, Laia; Gázquez, Emmanuel; Sitges-Sardà, Nora; Iannarelli, Maxime .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
11/07/2012.
Coreògraf : Broquet, Jacques . Companyia : Danzahoy . Direcció : Broquet, Jacques . Ballarí : Broquet, Jacques .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Poble Espanyol.
(Barcelona).
21/06/1991.
Companyia : Compañía Vicente Sáez .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
03/05/2001.
Compositor/a : Monteverdi, Claudio; Nyman, Michel; Albinoni, Tommaso; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Hevia, José Angel . Companyia : Selene Lux Dans . Direcció : Hevia, José Angel; Moreno Silva, Jeanette . Ballarí : Hevia, José Angel; Moreno Silva, Jeanette; Soler, Sandra; Oliván, Robert; Palomo, Alismo; Rubio, Inma .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
25/05/1995.
Coreògraf : Stewart, Garry . Companyia : Australian Dance Theatre . Direcció : Stewart, Garry . Escenografia : Stewart, Garry . Il·luminació : Cobham, Geoff . Vestuari : Jaber, Daniel; Mellis, Gaelle . Intèrpret : Australian Dance Theatre .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/10/2008.
Autor/a : Bel, Jérôme . Direcció : Bel, Jérôme; Kurvers, Maxime . Producció : Mercat de les Flors . Intèrpret : Puy, Miguel Ángel; Ripeu, Miquel; Roriama de Magalhaes, Helio; Salas, Manel; Sampieri, Antonella; Sans, Marta; Santiago, Lluis; Stuyt, Cathy; Olivé, Olívia; Nsoka, Iliana; Niubó, Sofia; Blanco, Ariel; Fans, Maria; Jimeno, Concepció; Labat Berrio, Ioar; López, Susana; López, Paula; Murica Aarab, Youssef; Navarro, Fèlix; Sugihara, Koichi .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (42è : 2018).
22/07/2018.
Direcció : Yudes, Marisa . Il·luminació : Radev, Kirill . Ballarí : Morikawa, Reo; Bruni, Francesco; Ostapenko, Andrey; Silveira, Miranda; Roger, Mariona; Mora, Clara; Martínez, Deborah; Gómez Rubio, Sergio; Cuadrado, Roger; Campos, Karina; Bueno, Pablo; Botaya, Triana; Peytour, Jerome .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Sant Cugat del Vallès).
06/11/2021.
Companyia : Associació de Professors de Dansa de les Comarques de Tarragona .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 2001/02;
Estrena:
Teatre Metropol.
(Tarragona).
17/05/1998.
Direcció : Plaja, Artemis .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Auditori del Camp de Mart.
(Tarragona).
Festival d'Estiu de Tarragona. Camp de Mart'01. Dansa a Cel Obert.
28/07/2001.
Companyia : Ballet de Zaragoza; Increpación; Compañía Nacional de Danza; Ballet d'Euskadi . Producció : Associació de professionals de la dansa de Catalunya; Associació per la dansa a Catalunya.; SAT . Ballarí : Pons, Aurora; Márquez, Antonio; Greco, Lola; Gelabert, Cesc; Cruz, José; Colomer, Delfí; Boix, Jordi; Ávila, María de; Argüelles, Avelina; Allard, Catherine; Aguade, Asunción . Músic/a : Bonet, Maria del Mar .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
29/01/1995.
Ballarí : Aparicio, Juan; Torredemer, Ana; Juan Pérez, Alicia . Coreògraf : Aparicio, Juan . Companyia : Barcelona Término . Direcció : Aparicio, Juan . Il·luminació : Armenté, Pepa . Vestuari : Julvé, Irene .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
24/05/1986.
Ballarí : Huertas, Elisa; Grosse, Dietrich . Compositor/a : Koniec . Coreògraf : Huertas, Elisa . Il·luminació : Lahuerta, Agustí .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
28/06/1986.
Autor/a : Borràs, Núria . Compositor/a : Martel, Alicia . Direcció : Carles i Garau, Montserrat . Escenografia : Karton, Mr. . Producció : Estudi Dansa Montserrat . Intèrpret : Estudi Dansa Montserrat .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
07/07/2018.
Ballarí : Rosa Villalon, Arvin Manuel de la; Biang Daculog, Zenia . Músic/a : Banawag Damagon, Saturnino; Dongail Domling, Jason; Gayagay Gayao, Manuel; Eyadan Salidao, Delfin; Kubao Felipe Jr., Jose Marie; Damagon Sokkong, Benicio . Companyia : Gatud Cultural Troupe . Direcció : Damagon Sokkong, Benicio .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival Àsia (5a : 2006 : Alcalá de Henares / Barcelona / Madrid).
16/09/2006.
Ballarí : Semperoper Ballett . Músic/a : Orquestra Simfònica del Vallès . Coreògraf : Dawson, David . Direcció : Dawson, David; Watkin, Aaron; Coleman, David . Escenografia : Walther, Arne . Il·luminació : Dalhuysen, Bert . Vestuari : Takeshima, Yumiko . Producció : Semperoper Ballett . Intèrpret : Carnicer, Julia; Asami, Hiroko; Vostrotina, Elena; Melnikova, Olga; Juleen, Britt; Klymyuk, Oleg; Voranger, Fabien; Bubenícêk, Jiri; Parkyn, Andrea; Sologub, Natalia; Takeshima, Yumiko; Coumes-Market, Raphael .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
06/11/2010.
Autor/a : Gautier, Théophile . Adaptació : Muñoz, Roser; Boix, Joan . Compositor/a : Minkus, Ludwig; Adam, Adolphe . Coreògraf : Boix, Joan; Muñoz, Roser . Companyia : Centre de Dansa de Catalunya . Direcció : Boix, Joan; Muñoz, Roser . Vestuari : Centre de Dansa de Catalunya; Ramos, Anarosa .
Temporada: 2019/20; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
18/10/2019.
Coreògraf : Bergadà Serra, Eulàlia . Direcció : Bergadà Serra, Eulàlia . Escenografia : Santoma, Guillermo . Il·luminació : Pons, Concha . Vestuari : Garcia, Yadira; Martí, Joana . Producció : Bohigas, Anna . Intèrpret : Klein, Raquel; Fullana, Marina; Collado, Joaquín; Bergadà, Eulàlia; Ruiz, Aloma .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Graner Centre de Creació.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
27/07/2016.
Companyia : Alzagí .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça Torre Roja.
(Viladecans).
Al Carrer'00. Festival Internacional de Teatre i Animació (11a : 2000 : Viladecans).
08/07/2000.
Companyia : Escola Amics del Ball .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Centre Social i Cultural de la Fundació La Caixa.
(Lleida).
30/05/1998.
Temporada: 1995/96;
Estrena:
La Cibeles.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa.
29/04/1996.
Músic/a : La Principal del Llobregat . Companyia : Esbart Montseny . Direcció : Núñez, Jordi . Il·luminació : Aldea, Andreu . So : Olivé, Toni .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Moral i Cultural del Poblenou.
(Barcelona).
50è Aniversari Esbart Montseny.
17/11/2001.
Ballarí : Ballet Nacional de Cuba . Compositor/a : Pugni, Cesare; Txaikovski, Piotr Ilitx; Mahler, Gustav . Coreògraf : Perrot, Jules; Plisetskaya, Maya; Alonso, Alicia . Companyia : Ballet Nacional de Cuba . Direcció : Alonso, Alicia .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Castell. Jardins.
(Castelldefels).
Festival de Dansa de Castelldefels.
18/07/1997.
Ballarí : Kraus, Lisa; Alonso, Yolanda; Forné, Rosa; Guergué, Margarita; Sáez, Vicente; Muñoz, María; Oliver, Maria Antònia; Grosse, Dietrich; Huertas, Elisa . Coreògraf : Kraus, Lisa . Companyia : Grand-Tour Grup . Direcció : Kraus, Lisa . Escenografia : Kessler, John . Vestuari : Herbst, Clarissa .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
03/05/1986.
Coreògraf : Albom, Peter . Companyia : Contrast (Grup de Teatre) . Direcció : Albom, Peter .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Dilluns Dansa.
17/12/1990.
Autor/a : Molina, Rocío; Trassierra, Eduardo; Marqueríe, Carlos; Pérez Cruz, Sílvia . Coreògraf : Molina, Rocío . Companyia : Compañía Rocío Molina . Direcció : Pérez Cruz, Sílvia; Molina, Rocío; Marqueríe, Carlos . Vestuari : Molano, Cecilia . Producció : Danza Molina . Intèrpret : Molina Cruz, Rocío; Cruz, Lola; Pérez Cruz, Sílvia . Ballarí : Cruz, Rocío . Músic/a : Trassierra, Eduardo; Monfort, Carlos; Ramos, Juan Manuel; Oruco; Gárate, Carlos .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (42è : 2018).
18/07/2018.
Músic/a : Vázquez, Martín; Ruffo, Marcos; Enríquez, Adrián; Ramírez, Lucía; Gallo, Ramiro; Ramiro Gallo Quinteto . Ballarí : Castillo, Roberto; Bisciones, Julieta; Fossati, Juan; Aramburu, Gimena; Bielak, Mariano; Gurini, Paula . Autor/a : Grill, Silvana . Compositor/a : Gallo, Ramiro . Companyia : No Bailarás . Direcció : Gallo, Ramiro; Grill, Silvana . Vestuari : Ramírez, Pablo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Auditori del Palau de Congressos.
(Girona).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
19/10/2007.
Companyia : Danses de la Ribera de l'Ebre i Castelló .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Pati Teatre Kursaal.
(Manresa).
Fira d'Espectacles d'Arrel Tradicional.
07/11/1998.
Compositor/a : Guimaraes, Marco Antonio; Zé, Tom; Wisnik, Zé Miguel . Coreògraf : Pederneiras, Rodrigo . Escenografia : Velloso, Fernando; Pederneiras, Paulo . Il·luminació : Pederneiras, Paulo . Vestuari : Zechmeister, Freusa . Intèrpret : Companyia Grupo Corpo .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
31/05/2012.
Companyia : Ballet Nacional Costa del Marfil .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Festival Danzas del Mundo.
01/08/2001.
Companyia : Cia. Marta Sardà .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Casal de Transformadors.
(Barcelona).
02/08/1992.
Compositor/a : Evans, G.; Davis, Miles; Persen, Marie Boine . Coreògraf : Ullate, Víctor; Lao, Eduardo; Van Hoecke, Micha . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor . Escenografia : Dekker, Keso; Van Hoecke, Micha . Vestuari : Dekker, Keso; Van Hoecke, Micha . Músic/a : Delgado, Luis; Persen, Marie Boine .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
23/01/1993.
Músic/a : Kamal Ahmed; Hari Mohanm; Fateh Singh Gangani; Brijmohan Parihar . Ballarí : Shambhavi Shukla; Samisksha Sharman; Anurag Verma; Monisa Nayak; Swati Sinham; Sharmistha Mukherjee . Coreògraf : Guru Rajendra Gangani .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Conservatori.
(Manresa).
Festival Àsia (4a : 2005 : Badalona / Barcelona / Girona / Madrid / Manresa).
04/10/2005.
Autor/a : Monnier, Mathilde; La Ribot (Ribot Manzano, M. José) . Ballarí : Monnier, Mathilde; La Ribot (Ribot Manzano, M. José) . Companyia : Mercat de les Flors; Centre Chorégraphique National de Montpellier Languedoc-Rousillon . Il·luminació : Wurtz, Éric . So : Coudrais, Marc . Vestuari : Fabrègue, Dominique .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
21/11/2008.
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça del Mar.
(Barcelona).
Barcelona Bona Nit. Nits a la platja.
07/07/2000.
Compositor/a : Arbo Tart; Valdés, Chucho; Britten, Benjamin . Coreògraf : Unterwegs . Companyia : Unterwegs . Direcció : Unterwegs . Escenografia : Mayans, Wal .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Poble Espanyol.
(Barcelona).
21/06/1991.
Autor/a : Busquets, Néstor . Coreògraf : Font, Roser; Pérez, Rubén; Pérez, Mónica . Companyia : Cia. Trakatap . So : Bosc, Pau . Intèrpret : Busquets, Néstor; Eguilaz, Txus; Font, Roser; Pérez, Rubén; Pérez, Mónica . Músic/a : Busquets, Néstor; Eguilaz, Txus .
Temporada: 2013/14; 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
28/03/2014.
Autor/a : Fratini Serafide, Roberto . Ballarí : Bergadà Serra, Eulàlia . Coreògraf : Martínez Álvarez, Mizar . Escenografia : Peralta, Víctor; Pinar, Adrià . Il·luminació : Bofarull, David . Vestuari : Soto, Marta .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
31/10/2012.
Coreògraf : Missen, Anthony . Direcció : Missen, Anthony . Producció : Company Chameleon . Intèrpret : Meneghini, Riccardo; Missen, Anthony .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Plaça Nacions.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (37a : 2017 : Tàrrega).
11/09/2015.
Compositor/a : Rovira, Albert . Coreògraf : Góngora, Iván . Vestuari : Navarro, Charo . Producció : The Impact of . Ballarí : Góngora, Iván; Muros, Yaiza de los . Músic/a : Rovira, Albert .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
04/03/2017.
Ballarí : Vila, Montse; Sorribes, Cèlia; Soler, Mireia; Sánchez, Ainara; Salvia, Elisabeth; Salom, Desirée; Ros, Susana; Rodríguez, Romina; Pera, Vanesa; Moreno, Irene; López, Susana; Guivernau, Mireia; Carrillo, Milagros; Bota, Núria; Borràs, Ona . Companyia : La Dansa Estudi . Direcció : Lozano, Montse .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
14/11/1999.
Companyia : Mediterrània Dansa .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Municipal El Jardí.
(Figueres).
Fires i Festes de la Santa Creu.
30/04/2006.
Ballarí : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Compositor/a : Sakamoto, Ruychy . Coreògraf : Danat Dansa . Companyia : Danat Dansa . Escenografia : Guntín, Florenci; Menchero, José .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
14/12/1985.
Autor/a : Ayguadé, Eulàlia; Chatir, Guilhem . Compositor/a : Gomila, Joana . Coreògraf : Ayguadé, Eulàlia; Chatir, Guilhem . Escenografia : Cabanas, Martina . Producció : Grec 2019 Festival de Barcelona; Elclimamola . Cantant : Stockman, Astrid .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
03/07/2019.
Ballarí : Abraham; Kapi; Frank; Memis; Kadir "Amigo"; Bassil, Vartan; Lee, Jazz; Storn . Companyia : Barcelona Addictos; Storm and Jazzy Project .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
24/05/1998.
Companyia : Dreambox .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat Municipal.
(Viladecans).
Al Carrer'06. Festival Internacional de Teatre i Animació (17a : 2006 : Viladecans).
06/07/2006.
Companyia : Festival Grec de Barcelona; Hipnotik .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
28/07/2007.
Ballarí : Pons, Berta; Pons, Clara; Valls, Joan Carles ("Kanga"); Fruitós, Lluc; Fruitós, Pol . Companyia : Grup Estilo .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Carrer.
(Palamós).
Palamós Summer Dance (2006).
18/07/2006.
Autor/a : Barcelona Addictos . Ballarí : Aire; Frank; Muela; Kapi . Companyia : Barcelona Addictos . Direcció : Barcelona Addictos .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Plaça Major.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (17a : 1997 : Tàrrega).
13/09/1997.
Direcció : Fruitós, Lluc . Ballarí : Pons, Berta; Pons, Clara; Fruitós, Pol; Carmona, Carlos . Músic/a : Uñón, Geni .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Tarragona.
(Tarragona).
07/05/2021.
Autor/a : Ferdinand Ramuz, Charles . Compositor/a : Stravinsky, Igor . Coreògraf : Radev, Kirill . Companyia : KoRPo Dance Project . Direcció : Radev, Kirill . So : Chaporov, Andrey . Vestuari : Radev, Kirill; Ludevid, Marta . Suports audiovisuals : Radev, Kirill . Intèrpret : Muixí i Gès, Jordi; Fijo Barnola, Carlota; Reynés Caputo, Carla; Alberro Peralta, Maialen . Ballarí : Miró Carceller, Ariadna; Mañes Agut, Gisela; Garcia Oliveras, Olivia; Lara Gil, Xavier; Serrillo Lavado, Laender; Roger, Mariona; López de Calatayud Lorido, Diandra .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
12/04/2022.
Ballarí : Delgado, Montserrat; Bigas, Anna; Amorós, Mònica . Músic/a : Rocosa, Oleguer; Pastor, Josep; Igual, Òscar; Guinovart, Ramon; Gómez, Joan; Colomé, Òscar . Autor/a : Guinovart, Ramon . Coreògraf : Bigas, Anna . Companyia : El Grupet . Direcció : Gómez, Joan . Il·luminació : Elías, Quico .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Agrupació Congrés.
(Barcelona).
15/12/2000.
Autor/a : Pérez, Ana . Coreògraf : Pérez, Ana . Companyia : Una del Montón . Direcció : Romei, Roberto . Il·luminació : Banús, Andreu . So : Ábalos, Roger . Vestuari : Sabrià, Melina . Músic/a : Diaz, Francisco; Manchón, Raul .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
21/09/2011.
Autor/a : Sarrionandia, Joseba; Gabilondo, Mireia . Coreògraf : Maya, Jon . Companyia : Cia. Tanttaka/Kukai . Direcció : Gabilondo, Mireia . Il·luminació : Lozano, Xabier . Vestuari : Turrillas, Ana . Ballarí : Castaño, Vanesa; Vesga, Nerea; Mitxelena, Urko; Huarte, Ibon; Gil, Eneko; Maya, Alain; Maya, Jon . Músic/a : Salvador, Iñaki .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (10a: 2014 Barcelona).
25/04/2014.
Temporada: 1995/96;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (27a : 1996).
07/06/1996.
Coreògraf : Fabre, Tony . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Martínez, José Carlos .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
15/12/2012.
Companyia : Ballet Flamenco de José de la Vega; Escola de Dansa Rosa García . Ballarí : Salado, Sonia ; Casanova, Cristina; Maleras, Anna .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
08/03/1993.
Coreògraf : Coralli, Joan; Martín, Rafael; Messerer, Asaf; Perrot, Jules . Companyia : Euskadiko Balleta . Direcció : Martín, Rafael .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
25/10/1990.
Ballarí : Muñoz, Damián; Arrieta, Blanca; Arroyo, Marga; Bilbao, Matxalen; Zapatero, Isidro . Autor/a : Redondo, Ana . Compositor/a : Gregovic, Goran; Een, Robert; Marcello, Benedetto; Paxariño, J. . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : Centro Dramático Nacional; DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Direcció : Muñoz, Damián . Escenografia : Larreine, Francisco Javier . Il·luminació : Ulla, Javi . Intèrpret : Casal, Luz .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
30/05/1997.
Coreògraf : Ricchini, Nicolás . Direcció : Ricchini, Nicolás . Producció : Pallarès, Neus; Nicolas Ricchini Company . Ballarí : Berroneau, Julie; Borràs, Anna . Músic/a : Barros, André .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Plaça de Prim.
(Reus).
22/10/2016.
Coreògraf : Lizama, José . Companyia : Ilerdansa Ballet Jove . Direcció : Lizama, José .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
Mostra d'Arts Escèniques (13a : 2004 : Lleida).
10/10/2004.
Autor/a : Querol, Mireia de; Estalella, Ariadna . Ballarí : Querol, Mireia de; Estalella, Ariadna .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Festival TantaDansa (8è : 2012: Barcelona).
05/10/2012.
Autor/a : Querol, Mireia de . Ballarí : Querol, Mireia de . Direcció : Lamprianidou, Angela .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Festival TantaDansa (8è : 2012: Barcelona).
05/10/2012.
Ballarí : Muñoz, Paloma; Arozena, Javier G.; Horneman, Horne; Barral, Alba; Sanz, Jesús; Enric, Sara . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Escenografia : Cristià, Estel; Glaenzel, Max . Il·luminació : Ortiz, Jaume . Intèrpret : Rodríguez, Blai .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
05/10/2010.
Direcció : Rigola, Georgina .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Artèria Paral.lel.
(Barcelona).
II Certamen Internacional de Dansa Ciutat de Barcelona.
30/06/2011.
Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Azorín Serveis Escènics . So : Azorín Serveis Escènics . Vestuari : Selma, Maribel . Ballarí : Cester, Elena; Sánchez, Ana María; Paricio, Silvia; Bendini, Daniela; Galera, Gemma; Soler, Tamara; Canals, Marta; Sayago, Luís Eduardo; Fernandez, M. Eugenia; Gómez, Iker; Hernández, Cleofé; Telémaco, Héctor; Jelic, Aleska; Martín, Sonia; Roelofsen, Marijn; Schneider, Jan . Músic/a : Baró, Nelsa .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
09/03/2002.
Coreògraf : Bonachela, Rafael; Ekman, Alexander; Kylián, Jirí . Escenografia : Kylián, Jirí . Il·luminació : Caboort, Joop; Kurth, Alex; Azorín, Paco . Vestuari : Spastor; Ekman, Alexander . Músic/a : Balagué, Ramón; Vivaldi, Antonio; Mozart, Wolfgang Amadeus .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre-Auditori de Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
IT Dansa.
17/02/2018.
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Zona Nord.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa.
27/04/2002.
Intèrpret : Grundy, Josephine . Músic/a : El Pepe Bolívar (Bolívar Fioretti, Luis Felipe) .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Fènix.
(Barcelona).
28/09/2022.
Coreògraf : Carvalho, Tânia . Direcció : Carvalho, Tânia . So : Alvim, Diogo . Vestuari : Protic, Aleksandar . Producció : BombaSuicida .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival SÂLMON.
10/11/2012.
Autor/a : Brossa, Joan; Espriu, Salvador . Ballarí : Cañadas, Manuel; Las Cigarreras, Banda de Cornetas y Tambores; Coral Polifónica Isla Cristina; Jiménez, Inmaculada; Macías, Juanjo; Romero, Juan; Trujillo, Belén; Trujillo, Susana; Álvarez-Ossorio, Leonor; Andany, María Jesús; Grup de Grallers de l'Acord . Cantant : Távora, Salvador; Trujillo, Susana . Músic/a : Berraquero, Manuel; Amaya, Joaquín . Coreògraf : Távora, Salvador . Companyia : La Cuadra de Sevilla . Direcció : Távora, Salvador . Escenografia : Távora, Salvador . Il·luminació : Drillon, Lilyane; Dubois, Jean François . Vestuari : Fridor . Intèrpret : Trujillo, Susana; Álvarez-Ossorio, Leonor; Tábora, Concha .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
17/02/1995.
Compositor/a : Gimonti, Egberto . Coreògraf : Alegado, Joe . Companyia : Alumnes de l'Institut del Teatre; Joe Alegado . Direcció : Alegado, Joe . Escenografia : Villamil, Mirem; López, Nico . Vestuari : López, Nico; Villamil, Mirem . Músic/a : Arriola, Isabel; Ruiz, Cristina; Raich, Isabel; Purtí, Joan; Plaza, Olga; Pascual, Lluís; Nájera, Carmen; Cabeza, Amalia; Llop, Amèlia .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
09/06/1991.
Coreògraf : Be'er, Rami . Escenografia : Be'er, Rami . Il·luminació : Be'er, Rami . So : Claude, Alex; Be'er, Rami . Vestuari : Zabar, Maor; Be'er, Rami . Producció : Velvet Events . Intèrpret : Dam Seidel, Frida; Bach, Ben; Shimon, David Ben; Shimon, Roni Ben; Cheshun, Anastasia; Doheny, Megan; Verwoert, Sedrig; Stetsyuk, Olga; Seok, Jin Hwan; Shachal, Hagar; Nikurov, Ilya; Cohen, Shani; Harriague, Martin; Gal, Nadav; Elbaz, Niv; Kim, SuJeong .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
08/07/2016.
Compositor/a : Albéniz, Isaac; Chopin, Frédéric . Coreògraf : Drysdale, Bill; Fokine, Michel; Petipa, Marius . Companyia : The London Studio Centre . Direcció : Bardieri, Margaret . Ballarí : Bardieri, Margaret; Montserrat, Marc; Serra, Mireia .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Cicle Internacional de Dansa.
17/07/1991.
Compositor/a : Rodrigo, Paca; Noble, Steve; Lankhuyzen, Leo; Kolkolwski, Aleks . Ballarí : Gelabert, Cesc; Duck, Katie; Llabrés, Montse; Muñoz, María; Certini, Alessandro; Ramis, Pep; Cardoner, Jordi .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
07/06/1991.
Compositor/a : Willems, Thom; Respighi, Ottorino . Coreògraf : Manen, Hans van; Fosythe, William; Tanner, Richard; North, Robert . Companyia : Ballet del Teatre Capitol de Toulouse . Direcció : Glushak, Nanette . Vestuari : Versace, Gianni .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
19/04/1997.
Autor/a : Cortés, Jordi . Direcció : Cortés, Jordi . Intèrpret : Cortés, Jordi .
Temporada: 2011/12; 2012/13;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
26/11/2011.
Coreògraf : Forsythe, William . Direcció : Watkin, Aaron . Escenografia : Forsythe, William . Il·luminació : Forsythe, William . Vestuari : Forsythe, William; Takeshima, Yumiko . Ballarí : Bubenícêk, Jiri; Richardson, Courtney; Lacey, Julian Amir; Schmidt, Johannes; Schäferhoff, Jenni; Ouzounis, Casey; Weiss, Julia; Bauch, Christian; Presta, Ana; Martínez, Raquel; Tucker, Michael; Vinograd, Sonia; Pio Ricci, Francesco; Vostrotina, Elena; Lee, Sangeun; Gileva, Svetlana; Hay, Sarah; Coumes-Marquet, Raphaël; Veginy, Denis; Vallejo, Jon; Kerr, Chantelle; Beach, Caroline; Zhu, Duosi; Casier, Jan; Voranger, Fabien .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
20/02/2015.
Coreògraf : Sàiz, Clàudia; Jiménez, Andrea; Danza, Increpación; Montón de paja & trigo; Naharin, Ohad; Guerrero Nieto, Javier . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Ballarí : Martín, Ana Isabel; Ferré, Marta; Garcés, Joan Ramon; Rodríguez, Meritxell; Martínez, Jaike .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Dansa. Quinzena metropolitana.
01/03/2019.
Compositor/a : Byrne, David . Coreògraf : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Companyia : Ola & Tsè, Companyia de Dansa . Direcció : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Vestuari : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Ballarí : Sabaté, Marta; Puentes, Lola; Ayuso, Rosi; Frande, Ana; Colomé, Montse; Strafase, Silvana .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Saló de sessions de l'Ajuntament.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
06/06/1991.
Compositor/a : Janitors; Skinny Puppy; Teighem, David van . Coreògraf : Lock, Édouard . Companyia : La La La Human Steps; Einstürzende Neubauten . Direcció : Lock, Édouard . Escenografia : Dussault / Lefebvre . Ballarí : Lecavalier, Louise; Lock, Édouard; Williams, Sarah; Bartels, Bernardus; Olsson-Forsberg, Mariti; Boonprakot, Pim; Weikert, Donald . Músic/a : Gallant, Jackie; Provost, Sylvain .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
06/05/1992.
Companyia : ETC .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Can Rull.
(Sabadell).
15/12/2000.
Ballarí : Livia . Compositor/a : Faid el Atrache; Munir Bechir; El Lebrijano; Rimski-Kórsakov, Nikolai . Coreògraf : Livia .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Palau Maricel. Saló Blau.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (28a : 1997).
08/06/1997.
Ballarí : Fusté, Ona; Cedonya, Vero . Direcció : Cedonya, Vero . Vestuari : Ibáñez, Myriam .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Festival TantaDansa (8è : 2012: Barcelona).
10/10/2012.
Compositor/a : Ensemble für intuitive musik Weimar . Coreògraf : Plonsk, Irka . Companyia : Ensemble für intuitive musik Weimar . Il·luminació : Bewegung; Klang, Farbe . Ballarí : Schneider, Janine . Músic/a : Peter, Mario; Hintzenstern, Mattias von; Tutschku, Hans .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
12/06/1994.
Coreògraf : Bausch, Pina . Direcció : Horstmann, Jan Michael; Bausch, Pina . Escenografia : Bausch, Pina; Dreier, Jürgen . Vestuari : Dreier, Jürgen; Bausch, Pina . Producció : Tanztheater Wuppertal . Intèrpret : Matos, Elisabete; Schukoff, Nicolai Andrei; Maltmann, Christopher; Grochowski, Gerd; Van de Sant, Cécile .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
04/09/2010.
Ballarí : Brok, Iris . Coreògraf : Brok, Iris .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Plaça Can Dora.
(Argentona).
Dansa al Carrer. Argentona.
10/05/1998.
Compositor/a : Lyprendi, Jacques; Pärt, Arvo; Ferrari, Luc . Coreògraf : Théron, Didier . Companyia : Compagnie Didier Théron . Direcció : Théron, Didier .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (8a : 1991-1992 : Terrassa).
01/03/1992.
Ballarí : Lecavalier, Louise; Lachambre, Benoît . Coreògraf : Lecavalier, Louise; Rowe, Hahn; Goldring, Laurent; Lachambre, Benoît . Companyia : B.L.eux . Direcció : Lachambre, Benoît . Escenografia : Goldring, Laurent . Il·luminació : Goldring, Laurent . Vestuari : Seonoc, Lim .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/09/2008.
Autor/a : Kudo, Satoshi . Ballarí : Ito, Kaori; Bentin,Thomas; Prokesová, Mirka . Coreògraf : Ito, Kaori . Direcció : Ito, Kaori . Il·luminació : Veyssiere, Thomas . So : Gibaud, Louise .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
11/11/2011.
Autor/a : Morau, Marcos; Gisbert, Pablo; Hierro, Anna; Nogal, Lorena . Direcció : Morau, Marcos . Intèrpret : Romero, Carla; Beyeler, Tanya; Wong, Sau-Ching; Nogal, Lorena; Asensio, Imma; Almirall, Mònica .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/01/2012.
Companyia : Lost Dog .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
31/10/2012.
Autor/a : Mehnert, Carmen . Coreògraf : Macras, Constanza . Direcció : Macras, Constanza . So : Wohrmann, Sephan . Vestuari : Coêlho de Oliveira, Gilvan . Intèrpret : Sharrol Skrela, Gail; Hyoung-Min, Kim; Díaz, Tonatiuh; Bordás, Emil; Vargas Sánchez, Yeri Anarika .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
06/10/2012.
Autor/a : Ampe, Jakob; Ampe, Pieter . Escenografia : Clarisse, Jelle . Vestuari : Breugelmans, An . Producció : CAMPO . Intèrpret : Ampe, Jakob; Ampe, Pieter .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival SÂLMON.
03/11/2012.
Companyia : Jaleo . Ballarí : Jiménez, Maria Rosa; Cardellach, Meritxell; Cortés, Diego; Patricio, Domingo; Canada, Enric .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
01/04/1993.
Compositor/a : Vangelis; Ianatos, Angelica; Cirigliano, John . Coreògraf : Mattox, Matt; North, Robert; Hammadi, Raza . Companyia : Ballets Jazz Art . Direcció : Hammadi, Raza . Il·luminació : Hammadi, Nasser . Vestuari : Souka, Yao . Ballarí : Mauvais, Cecile; Ory, Isabelle; Padron, Martin; Lenoble, Martine; Khechana, Sadok; Hammadi, Salem; Hammadi, Raza; Hammadi, Ahmed; Fariselli, Loretta; Duchesne, Sylvie; Cantillon, Nicolas; Auger, Corinne .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (7a : 1990-1991 : Terrassa).
16/02/1991.
Autor/a : Valli, Perrine . Ballarí : Bonn, Jennifer; Valli, Perrine . Coreògraf : Valli, Perrine . Escenografia : Szersnovicz, Marie . Il·luminació : Leclerc, Cyrill . So : Bonn, Jennifer .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
09/11/2011.
Compositor/a : Los Gringos; Riera, Sergi; Mas, Joan Anton . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Chambers, Deborah . Il·luminació : Valera, Evaristo; Dahrendorf, Sabine . Vestuari : Valls, David . Producció : Festival Grec de Barcelona; Danat Dansa; Centre Cultural Sant Cugat; Actividades Culturales Universidad de Salamanca; Centro Andaluz de Danza . Ballarí : Lezameta, Iosu; Dahrendorf, Sabine; García Sáez, Mario; García Angulo, M.Angels; Salas, Ricardo; Serrano, Marina; Castro, Susana; Ordóñez, Alfonso .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Casa de la Caritat.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
19/07/1995.