Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 360
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Muñoz, Rosa; Ángel, Florencia; Sàrries, Imma; Salas, Carles; Otaño, Botxi; Arnal, Ramon . Compositor/a : Lennox, Annie; Catelli, Mario; Fontova, Carles; Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo; Vertes, Negresses . Coreògraf : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Boya, Memé . Vestuari : Alves, Rui . Producció : Canosa, Lali .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Fernández, Beatriz; Sant Funk, Sílvia . Compositor/a : Muntaner, Mònica . Coreògraf : Córdoba, Elena; Sant Funk, Sílvia; Buitrago, Ana; Fernández, Beatriz; Mesa, Olga; Muntaner, Mònica . Companyia : Mercat de les Flors; Las Santas . Direcció : Mesa, Olga; Córdoba, Elena; Buitrago, Ana .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
18/02/2006.
Ballarí : Navarro, Toni; Grau, Enric; Gómez, Abdó; Cussó, Lluís; Ferraro, Montserrat; Cussó, Montse; Clement, Gemma; Clemente, Mònica; Bernarda, Sergi . Compositor/a : Schubert, Franz . Coreògraf : Colomé, Montse; Cussó, Lluís . Companyia : Vola Colom, Companyia de Dansa . Direcció : Cussó, Lluís . Vestuari : Calderón, Laura; Bosch, Àngela; Ivars, Ramon .
Temporada: 1998/99; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
19/02/1999.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Ballarí : Arias, Anna Maria; Sitges-Sardà, Nora . Compositor/a : Lieber, Omar . Coreògraf : Arias, Anna Maria; Sitges-Sardà, Nora . Companyia : Dansa Urbana .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Centre Cívic Sant Andreu.
(Barcelona).
10/05/1997.
Ballarí : Rodríguez, Sònia; Cobos, Jesús; Michl, Volker; Cobos, Olga . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/10/2005.
Compositor/a : Coltrane, John . Coreògraf : Sanchis, Salva; Keersmaeker, Anne Teresa de . Il·luminació : Versweyveld, Jan . Vestuari : Kunz, Anne-Catherine . Producció : Rosas (Companyia de Dansa); De Munt / La Monnaie . Ballarí : Respilieux, Jason; El Had, Bilal; Dos Santos, José Paulo; Vantuycom, Thomas .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
04/05/2018.
Ballarí : García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles; Castro, Susana; Navarrete, Teresa; Salas, Ricardo; Serrano, Marina . Autor/a : Weickert, Guillermo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Castro, Susana . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Erre que Erre Danza . Direcció : Weickert, Guillermo . Escenografia : Reymundo, Candela . Il·luminació : Rigual, Carles; Tarragüel, Alex . Producció : Swanson, Myriam . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
16/07/2003.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Compositor/a : Polo, José Pablo . Coreògraf : Bermúdez Gil, Mario . Companyia : Cia Marcat Dance . Il·luminació : Gil, Mamen B. . Ballarí : Bermúdez Gil, Mario; Coury, Catherine; Gallicchio, Marilisa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
29/10/2022.
Autor/a : Szeinblum, Diana . Compositor/a : Díaz, Simón; Krygier, Axel . Coreògraf : Szeinblum, Diana; Castronovo, Pablo; Hang, Bárbara; Molina, Andrés . Direcció : Szeinblum, Diana . Il·luminació : Seldes, David . Ballarí : Molina, Andrés; Hang, Bárbara; Castronovo, Pablo .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
06/11/2021.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Brncic, Constanza; Torrent, Carme; Corchero, Andrés . Compositor/a : Riera, Jordi . Coreògraf : Corchero, Andrés . Direcció : Corchero, Andrés . Il·luminació : Corchero, Andrés; Inglés, Eduard .
Temporada: 1995/96; 1996/97;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/06/1996.
Compositor/a : Caballero, Sergio; Strohmann, Michael; Szymanski, Pawel; Massenet, Jules; Pärt, Arvo; Alcalde, Pedro . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Pandur, Tomaz; Duato, Nacho . Escenografia : Duato, Nacho; Pandur, Tomaz . Il·luminació : Fields, Brad . Vestuari : Atlagic, Angelina . Intèrpret : Wagener, Ana .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
07/02/2008.
Ballarí : Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Compositor/a : Santos, Carles . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Escenografia : Gelabert, Cesc . Vestuari : Ramis, Ramon; Guitart, Kima .
Temporada: 1982/83;
Estrena:
Villarroel Teatre.
(Barcelona).
26/04/1983.
Compositor/a : Perucho, Oriol; Pons de Vall, Oriol; Calduch, Ramon; Cunningham, Merce . Coreògraf : Brodin, Elisabeth . Companyia : Companyia Elisabeth Brodin & Al-Kufa . Direcció : Brodin, Elisabeth . Il·luminació : Companyó, Joan . Ballarí : Brodin, Elisabeth .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Perifèrics.
18/03/1993.
Autor/a : Rodríguez, Manuel; Casals, Oriol; Hernández, Marta . Compositor/a : Aire . Coreògraf : Lliteras, Laura; Fullana, Marina . Companyia : Cia Unaiuna; Cia Manuel Rodríguez; Cia Kiko López . Direcció : Casals, Oriol; Hernández, Marta . Intèrpret : López, Kiko . Ballarí : Miso, Lara; Monzón, Naya; Rodríguez, Manuel .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Plaça Can Fabra.
(Barcelona).
Dansat (17è : 2021 : Barcelona).
16/10/2021.
Ballarí : Young, Laurie; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Mascia, Nicola; Suzuki, Takako; Cusimano, Nadia . Autor/a : Waltz, Sasha . Compositor/a : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Rudolph, Lars; Leichtmann, Hanno . Coreògraf : Dunberry, Luc; Curismano, Nadia; Young, Laurie; Suzuki, Takako; Mascia, Nicola . Companyia : Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha . Il·luminació : Prounk, André . Vestuari : Sasha Waltz & Guests; Bätz, Annette .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
10/07/1997.
Ballarí : Eupierre, Alexis . Músic/a : Egea, Marc . Compositor/a : Egea, Marc . Coreògraf : Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa .
Temporada: 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
16/10/2002.
Compositor/a : Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo . Coreògraf : Salas i Monforte, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Sales i Monforte, Carles . Escenografia : Muniz, José . Il·luminació : Luque, Mario . So : Sants, Laura . Vestuari : Muniz, José . Ballarí : Otaño, Botxi; Dilley, Carol; Morin, Anne; Sales i Monforte, Carles; Arnal, Ramon .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/11/1994.
Direcció musical : Gryllus, Ábris . Compositor/a : Gryllus, Ábris . Coreògraf : Hód, Adrienn . Companyia : Hodworks . Direcció : Hód, Adrienn . Il·luminació : Mervel, Miklós . Producció : Trafó KMH; OFF Foundation . Ballarí : Varga, Csaba ; Simet, Jessica; Ronai, Attila ; Oláh, Balázs; Molnár, Csaba; Garai, Júlia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
12/03/2022.
Músic/a : Thiessen, Jennifer; Van Gee, Jill; Giroux, Elisabeth; Kie, Njo Konk . Compositor/a : Byars, Gavin; Lang, David; Hargreaves, Blake . Coreògraf : Lock, Édouard . Companyia : La la la Human Steps . Direcció : Kie, Njo Konk . Escenografia : Vaillancourt, Armand . Il·luminació : Munro, John . Vestuari : Vandal . Intèrpret : Boardman, Andrea; Tujaka, Zofia; Shipley-Holmes, Jason; Santia, Dominic; Martin, Bernard; Knight, Keir; Hemingway, Mistaya; Cheng, Xuan; Evtushenko, Talia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/11/2007.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Casanovas, Jordi; Corchero, Andrés; Fàbregas, Enric; Muñoz, María; Ramis, Pep; Castro, Leo; Brncic, Constanza . Autor/a : Cocteau, Jean; Cocteau, Jean; Mal Pelo . Músic/a : Noble, Steve; Ward, Alex . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Mal Pelo . Companyia : Govern de les Illes Balears; Festival Grec de Barcelona; Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Escenografia : Miserachs, Adrià; Ramis, Pep . So : Polls, Àlex . Vestuari : Solé, Rosa .
Temporada: 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
26/07/2003.
Direcció musical : Chapi . Autor/a : Picó, Sol . Compositor/a : Chapi . Coreògraf : Picó, Sol . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Rojo, Ximo . Vestuari : Reig, Joan Miquel . Producció : Conselleria d’Educació, Cultura i Esports de la Generalitat Valenciana; Tots a una veu; Institut Valencià de Cultura . Intèrpret : Maestre, Irene; Dènia, Carles . Ballarí : Di Calogero, Lorenza; Cerdeiriña, Alba; García, Albert; Gisbert, Rocío; Martínez, Luís; Maestre, Irene; Reig, Alícia; Peinado, Rubén . Músic/a : Banda Chapicó .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
13/03/2021.
Ballarí : Serrano, Marina . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Serrano, Marina . Companyia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Pérez, Jordi; Serrano, Marina .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Antic Teatre.
(Barcelona).
08/06/2006.
Ballarí : Zorzetto, Bastien; Ben-Tal, Amos; Aranburu, Urtzi; Telford, Lesley; Scharafali, Parvaneh; Scaglia, Valentina; Sánchez, Paula; Redel, Mariëtte; Novotná, Natasa; Dubreuil, Yvan; Goucha, Pedro; Zeromski, Stefan; Walerski, Medhi; Timulak, Lukás; Suneson, Mattias; Nozal, Jorge; Marin, Patrick; Korte, Joeri de; Magadan, Fernando Hernando; Martinat, Virginie; Geiger, Simone; Euverink, Nancy; Esseboom, Shirley; Cayla, Aurélie; Bustinduy, Lydia; Balen, Bregie van; Oliveira, Miguel . Compositor/a : Willems, Thom; Bach, Johann Sebastian; Glass, Phillip . Coreògraf : Lightfoot, Paul; León, Sol; Godani, Jacopo . Companyia : Nederlands Dans Theater I . Escenografia : Lightfoot, Paul; Godani, Jacopo; León, Sol . Il·luminació : Godani, Jacopo; Bevoort, Tom . Vestuari : León, Sol; Quinta Colonna; Lightfoot, Paul .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/09/2005.
Compositor/a : Hayashi, Hikaru . Coreògraf : Montseny, Maria . Companyia : Dansetik .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
11/11/1996.
Ballarí : Chapucilli, Terese . Compositor/a : Copland, Aaron; Stravinsky, Igor; Egge, Klaus . Coreògraf : Graham, Martha . Companyia : Martha Graham Dance Company . Escenografia : Noguchi, Isamu; Protas, Ron; Ming Cho Lee . Il·luminació : Rosenthal, Jean; Skelton, Thomas . Vestuari : Rosenthal, Jean .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Grec 86.
06/07/1986.
Ballarí : Artacho, Lucía; Sant, Sílvia; Oliver, Maria Antònia . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Oliver, Maria Antònia . Companyia : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Direcció : Salgado, Kike; Oliver, Maria Antònia . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Paré, Gabriel . So : Salgado, Kike; Guerrero, Daniel . Vestuari : Cal, Maria .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
01/03/1999.
Autor/a : Rodrigues, Lia . Compositor/a : Assumpçao, Zeca . Coreògraf : Levi, Marcela; Torres, Micheline; Sampaio, Marcele; Lima, Amália . Companyia : Lia Rodrigues Companyia de Danças; Rodrigues & Assumpçao Produçoes Artísticas . Direcció : Rodrigues, Lia . Escenografia : Soffiatti, Monica . Il·luminació : Giglio, Milton . Intèrpret : Targino, Giovana; Nabuco, Leo; Kamozaki, Ana Paula; Barros, Gustavo; Amaral, Allyson; Portella, Celina; Lima, Amália; Nunes, Leonardo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
02/10/2007.
Compositor/a : Paniagua, Luís . Coreògraf : Leiva, Diego; Macià, Paco; Saorin, Juan Antonio . Companyia : Companyia Ferroviària-Paco Macià . Direcció : Macià, Paco . Escenografia : Macià, Paco . Il·luminació : Corchero, Andrés . Vestuari : Macià, Paco . Ballarí : Saorin, Juan Antonio; Macià, Paco; Leiva, Diego .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
16/02/1995.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Moura, Cristina; Margarit, Àngels; Eupierre, Alexis; Extremiana, Mònica; Palau, Joan . Compositor/a : Maristany, Xavier . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Kunster Centrum Voorvit de Gent; Internationales Sommertheater Festival Hamburg; INAEM; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Corbella, Llorenç; Margarit, Àngels . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
21/11/1996.
Compositor/a : Higgs, Andy; Pinchen, Jim . Coreògraf : Bennet, Lucy; Benstead, Christopher; Inao, Yoshifumi . Companyia : Stopgap Dance Company . Direcció : Bennet, Lucy . Escenografia : Jones, Anna . Il·luminació : Yavrovan, Chahine . Vestuari : Moriling, Rosey ; Jones, Anna . Producció : Sho Shibata . Ballarí : Toole, Dave; Pavia, Chris; Jones, Laura; Butler, Amy; Willdridge, David .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/10/2015.
Ballarí : Ramis, Pep; Casanovas, Jordi . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Casanovas, Jordi; Ramis, Pep . Companyia : Instituto Cervantes; Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Ramis, Pep; Muñoz, María; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón; Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Papió, Ariadna .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/07/2005.
Compositor/a : Caffenne, François . Coreògraf : Dubois, Olivier . Companyia : Ballet du Nord . Escenografia : Dubois, Olivier . Il·luminació : Riou, Patrick . Vestuari : Zingiro, Chrystel . Producció : Centre Chóreographique National Roubaix Hauts-de-France; Ballet du Nord . Ballarí : Calmelet, Mathieu; Mouilhade, Aurélie; Palmer, Loren; Perrault, Sébastien; Richaud, Rémi; Savin, Sandra; Tourillon, Justine; Vidal, Tessa; Bertrand, Benjamin; Aboulakoul, Youness ; Micouin, Thierry; Menzo, Cherish ; Garcia, Virginie; Girard, Karine; Hernández, Inés; Hervouet, Steven; Jeammes, Shirwann; Ledig, Sébastien; Bida, Camerone ; Lagrange, Aimée; Maubon, Clémentine ; Thaï, David Le .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
23/11/2017.
Ballarí : Di Calogero, Lorenza; Piqué, Sònia; Mamado, Cheika; Rodríguez, Sònia . Compositor/a : Mamado, Cheika . Coreògraf : Rodríguez, Sònia . Direcció : Rodríguez, Sònia .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
18/03/2006.
Compositor/a : Pärt, Arvo . Coreògraf : Costa, Hervé . Companyia : Les 4 Souffles . Il·luminació : Costa, Hervé . Vestuari : Sanguino, Sara . Intèrpret : Costa, Hervé .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
04/05/2007.
Ballarí : Muñoz, María . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Muñoz, María . Direcció : Muñoz, María . Il·luminació : Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Puigdevall i Plantés, Carme; Ros, Montserrat . Suports audiovisuals : Robirola, Lluís; Font, Núria . Producció : Mal Pelo . Músic/a : Tepfer, Dan .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2015/16; 2016/17; 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 05.
14/07/2005.
Autor/a : Serrano, Àlex . Compositor/a : García Ferro, Sebastián . Coreògraf : Forment, Ester; García Ferro, Sebastián . Companyia : Sebastián García Ferro Dance Cia. . Il·luminació : Shacham, Youval; Serrano, Àlex . Vestuari : Forment, Ester . Suports audiovisuals : Balagué, Ramón . Intèrpret : García Ferro, Sebastián; Forment, Ester; Solano, Claudia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
30/10/2007.
Adaptació : Pascual, Pep . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Direcció : Margarit, Àngels . Il·luminació : Cube.bz . So : Pascual, Pep . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria . Producció : Mercat de les Flors; Mudances (Companyia de dansa) . Ballarí : Pereira, Celso; Lissia, Francesca; Fiol, Miquel; Campos, Fátima; Sánchez, Dory; Alcaraz, Eneko; Redondo, José Luís .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
26/12/2016.
Compositor/a : Montserrat, Arnau; Stravinsky, Igor; Reserva Espiritual d’Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen . Companyia : Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Muñoz, Carmen .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Ballarí : Acker, Cindy van . Compositor/a : Rollet, Denis . Coreògraf : Acker, Cindy van . Companyia : Greffe . Il·luminació : Gendroz, Luc . Vestuari : Courvoisier, Aline .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
18/03/2007.
Músic/a : Reiter, Eva; Golani, Israel . Ballarí : Sabaté, Joaquim; Vega, Elena de . Autor/a : Dokter, Caroline . Cantant : Sabaté, Joaquim; Vega, Elena de . Compositor/a : Cavalli, Francesco; Rossi, Luigi; Huygens, Constantijn; Marini, Biagio; Uccellini, Marco; Caccini, Giulio; Monteverdi, Claudio; Mazzocchi, Domenico; Kapsberger, Johann Hieronymus; Ortiz, Diego; Frescobaldi, Girolamo . Coreògraf : Sabaté, Joaquim . Direcció : Golani, Israel . Escenografia : Ament, Daan . Vestuari : Magrangeas, Françoise . Suports audiovisuals : Marques, Roberta .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'Òpera de Butxaca i Noves Creacions (10a : 2005 : Barcelona). Cicle Països Baixos.
08/11/2005.
Compositor/a : Shechter, Hofesh; Couperin, François . Coreògraf : Shechter, Hofesh . Companyia : Hofesh Shechter Company . Producció : Les Théâtres de la Ville de Luxembourg; Sadler’s Wells London; Théâtre de la Ville – Paris . Ballarí : Guilloré, Bruno; Alonso Gómez, Paula; Chang, Chien-Ming ; Sousa, Diogo ; Shepherd, Hannah; Ronai, Attila ; Lammers, Merel ; Kruja, Erion ; Despierre, Frédéric ; Kim, Yeji .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
04/02/2016.
Ballarí : Gómez, Sònia; Toloza, Txalo . Autor/a : Gómez, Sònia . Músic/a : Léonard, Manu . Compositor/a : Djd!; Léonard, Manu . Coreògraf : Gómez, Sònia . Companyia : L'Espai; M.O.M./El Vivero . Escenografia : Emily . Vestuari : Emily . Producció : Gómez, Sònia .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
31/03/2005.
Compositor/a : Kunene, Bongani; Nhlapo, Mandla; Molelekoa, Isaac; Makhanza, Joseph . Coreògraf : Maqoma, Gregory . Companyia : Vuyani Dance Theatre . Direcció : Bester, Gerard . Il·luminació : Mannion, Michael . Intèrpret : Maqoma, Gregory .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Trobada coreogràfica Àfrica - Espanya (2a : 2011 : Barcelona).
Direcció musical : Macías Navarro, Lucas . Autor/a : Sandig, Jochen; Waltz, Sasha; Drum, Christopher . Compositor/a : Beethoven, Ludwig van; Noguera, Diego . Coreògraf : Waltz, Sasha . Il·luminació : Hauk, Martin . Vestuari : Skodzig, Bernd; Polucci, Federico . Producció : Sasha Waltz & Guests . Ballarí : Randrianantenaina, Zaratiana; Queliz, Sasa; Puodziunas, Virgis; Nederlof, Sean; Männima, Jaan; Leso, Annapaola; Hwang, Hwanhee; Georgitsopoulou, Eva ; Gao, Tian; Ernesto, Edivaldo; Dicuonzo, Rosa; Deluy, Clémentine; Rodríguez, Orlando . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
05/07/2023.
Autor/a : Amat, Frederic; Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Compositor/a : Santos, Carles . Coreògraf : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Direcció : Piquer, Xavier; Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Llongueras, Jordi . Vestuari : Amat, Frederic . Producció : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Teatre Lliure . Ballarí : Corrales, Daniel; Azzopardi, Lydia; Wenzel, Uwe; Alcaraz, Joan; Guerrini, Giuliano; Cardoner, Jordi; Jodar, Toni; Mazagatos, Jonatan de Luis; Masclans, Salvador; Mastroianni, Michele; Pérez, Oscar; Pineda, Alberto; Washington, Charles; Gimeno, Virgínia; Gelabert, Cesc . Músic/a : Banda Municipal de Barcelona; Santos, Carles .
Temporada: 2010/2011;
Estrena:
Teatre Lliure. Montjuïc.
(Barcelona).
16/09/2010.
Compositor/a : Díaz, Jesús; Hernaiz, Luis . Coreògraf : Hernando Magadan, Fernando; La Intrusa Danza . Companyia : Lava Compañía de Danza . Ballarí : Mangialardi, Fabiana; Díaz, Adrián; Arozena, javeir; Asunción, Javier de la ; Marino, Emiliana Battista; Rubio, Amanda .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (16è : 2020 : Barcelona).
22/10/2020.
Compositor/a : Casanovas, Josep . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Hernàndez Pijuan, Joan; García Lisón, Miquel . Vestuari : Hernàndez Pijuan, Joan . Ballarí : Aragonès, Carme; López, Josep Lluís; Vilagut, M.; Alonso, Montserrat; Silvestre, Paquita; Celís, Glòria de; Celís, Carme de; Bramon, Carme; Gómez, Isabel .
Temporada: 1979/80; 1980/91; 1980/81; 1981/82;
Estrena:
Fundació Joan Miró.
(Barcelona).
26/06/1980.
Compositor/a : Hadrem (Arbós, Adrià) . Coreògraf : Jurado, Maria . Companyia : Cia. Maria Juardo . Direcció : Jurado, Maria . Escenografia : Collado, Carolina . Il·luminació : Oscila Studio . Vestuari : Jurado, Maria . Producció : Institut del Teatre; Festival d'estiu Grec . Ballarí : Jurado, Maria; García, Marta; Olea, Mabel; Mallorquín, Daniel; Moll, Carla; Garcia, Mar .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
17/07/2022.
Compositor/a : Soukup, Ladislav . Coreògraf : Lhotáková, Kristyna; Soukup, Ladislav . Companyia : Lhotáková, Kristyna; Soukup, Ladislav . Producció : The four Days Association .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
15/09/2001.
Ballarí : Bernardi, Moreno . Compositor/a : Williams, John; Iglesias, Alberto . Coreògraf : Bernardi, Moreno . Companyia : Moreno Ensemble . So : Gispert, Eric de . Vestuari : Nunoya .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
La Torna del Grec (3a : 2006 : Barcelona). 2 + 2 Cicle de Teatre Físic i Dansa.
05/07/2006.
Autor/a : Cendoya, Vero; Solà, Israel . Compositor/a : Madau, Adele . Coreògraf : Cendoya, Vero . Companyia : Cia. Vero Cendoya . Direcció : Cendoya, Vero . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Cube.b.z. . So : Solans, David . Vestuari : Aulí, Pau . Ballarí : Barrachina, Anna; Nezza, Hansel; Fernández, Carlos; Prenafeta, Jem; Martí Santiago, Laia; Johansson, Linn; D'Annunzio, Natalia .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
16/04/2021.
Ballarí : Burrows, Jonathan; Fargion, Matteo . Compositor/a : Fargion, Matteo . Coreògraf : Burrows, Jonathan . Companyia : Jonathan Burrows Group .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
La Porta. Hivern 2006 (Barcelona).
20/01/2006.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Mozart, Wolfgang Amadeus; Fauré, Gabriel . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Corchero, Andrés . Ballarí : Ferran, Toti; Purtí, Joan; Muñoz, Rosa; Salas, Carles; Dorca, Xavier; García, Elena .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (3r : 1991).
06/11/1991.
Adaptació : Galián, Andrés . Compositor/a : Cortizo, Mario G. . Coreògraf : Guerrero, Javier . Direcció : Guerrero, Javier . Escenografia : Signes, Mariona . Il·luminació : Galián, Andrés . So : Cortizo, Mario G. . Vestuari : Torres, Maria José . Suports audiovisuals : Pérez-Martín, Tristán . Producció : Mercat de les Flors . Ballarí : Ruiz, Jerónimo; Cobas, Tanit; Sanz, Julia; Rubio, Amanda .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
04/02/2022.
Compositor/a : Mantzoukis, Vassilis . Coreògraf : Apergi, Patricia . Companyia : Aerites Dance Company . Escenografia : Nassiakos, Dimitris . Il·luminació : Vlassopoulos, Niko . Ballarí : Georgitsopoulou, Eva ; Damopoulos, Nondas ; Paraskevopoulou, Ioanna ; Michelakis, Giorgos ; Kotsali, Chara ; Chatzigeorgiou, Ilias .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
07/07/2017.
Compositor/a : Oliva, Julián . Coreògraf : Oliva, Julián . Companyia : Dansa l'Irregular . Direcció : Oliva, Julián . Escenografia : Paco, Mª Cruz . Vestuari : Patxoca . Ballarí : Colet, Sara; Oliva, Julián; García, Lola; Corominola, Mª Helena; Roig, Montserrat .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Dilluns Dansa.
08/10/1990.
Compositor/a : Pärt, Arvo; Iglesias, Alberto . Coreògraf : Duato, Nacho; Naharin, Ohad . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Duato, Nacho . Escenografia : Duato, Nacho . Il·luminació : Fischtel, Nicolás . Vestuari : Levy, Rakefet; Duato, Nacho .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
30/06/1997.
Ballarí : Morino, Keith; Rosell, Oriol; Roblas, Anna . Autor/a : Roblas, Anna; Rosell, Oriol . Compositor/a : Rosell, Oriol . Coreògraf : Morino, Keith; Roblas, Anna . Companyia : Derivat . Direcció : Morino, Keith; Roblas, Anna . Il·luminació : Rius, Raimon . Producció : Roblas, Anna; Morino, Keith .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
03/05/2007.
Adaptació : Buckmaster, Sue . Compositor/a : Angarano, Domenico . Coreògraf : Khan, Akram . Construcció objecte : Oppenheim, Naomi . Direcció : Ayguadé, Eulàlia; Khan, Akram . Escenografia : Hu, Ingrid . Il·luminació : Hoare, Guy . So : Wood, Phil; Angarano, Domenico . Vestuari : Nakano, Kimie . Ballarí : Ricchini, Nicolás .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
16/01/2021.
Autor/a : Crespo, Núria; Olea, Mabel . Compositor/a : Lee, Brenda; Fernández-Llimona, Agustí; Puig, Sergi . Coreògraf : Romero, Júlia; Batet, Sílvia; Romeu, Emma; Crespo, Núria; Olea, Mabel . Companyia : Conservatori Superior de Dansa de l'Institut del Teatre . Direcció : Batet, Sílvia . Il·luminació : Font, Guillem; Ubia, Mariona . Vestuari : Ros, Joan; Romeu, Emma . Intèrpret : Romero, Júlia . Ballarí : Riera, Eira; Crespo, Núria; Tato, Paula; Serra, Anna ; Seda, Pere; Romero, Raquel; Palomino, Vera; García, Marta; Ternover, Hanna; Cobas, Tanit; Romeu, Emma; Jurado, Maria; Olea, Mabel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
18/03/2021.
Ballarí : Gómez, Robert; Lee, Paul; Keskinen, Annamari; Macquet, Arnaud; Miró, Raquel; Muñoz, Paloma; Albanese, Sílvia; Nogal, Lorena; Badalamenti, Gaetano; Perela, Loïc; Vermijs, Rocco; Enrich, Sara; Guiu Sagarra, Núria; García Font, Miquel . Músic/a : Mercader, Nan . Adaptació : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus; Vivaldi, Antonio; Martínez Ñoño, Antonio . Coreògraf : Baeza, Ramón; Ivgi, Uri; Sánchez, Montse; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine; Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Escenografia : Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Il·luminació : Naharin, Ohad; Barratxina, Peni; Caboort, Joop; Kurth, Alex . Vestuari : Ivgi, Uri; Increpación Danza; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
29/06/2006.
Ballarí : Arís, Laura; Ferrer, Neus; Labiano, Nathalie; Cidra, Bebeto . Autor/a : Bernat, Roger . Compositor/a : Iglesias, Alberto; Jag, Kalyi; Gregovic, Goran . Coreògraf : Cidra, Bebeto; Ferrer, Neus . Companyia : Companyia de Dansa Bebeto Cidra . Escenografia : Mayol, Joan . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Mayol, Joan; Ferrer, Neus .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/06/1997.
Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Cia. Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Ström, Jimmy . Producció : Mercat de les Flors; L'Estruch . Ballarí : Sansalvador, Pablo; Arozena, Javier G.; Forteza, Jerónimo; Güell, Gemma; Tirabassi, Eleonora; Porrelli, Pierfrancesco; Benzal, Jesús; Barral, Alba .
Temporada: 2017/18; 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (13è : 2017 : Barcelona).
08/12/2017.
Autor/a : López Espinosa, Roser; Pejovic, Katarina . Compositor/a : Drillich, Mark . Coreògraf : López Espinosa, Roser . Escenografia : López Espinosa, Roser . Il·luminació : Serra, Jou . Vestuari : Gjerstad, Asa . Producció : Vorpommern tanzt an ; Lowland . Ballarí : Baylach, Nora .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
05/11/2021.
Ballarí : Thió, Xavier; Sánchez, Raúl; Sánchez, Mónica; Fernández, David; Camp, Ingrid; Burg, Lluís . Compositor/a : Sánchez, Mónica . Coreògraf : Ruiz, Núria . Companyia : Acordansa . Direcció : Ruiz, Núria .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/06/2001.
Ballarí : Silva, Glaub Charles da; Marckmann, Nico . Compositor/a : Rosell, Oriol; Björk; Victoria, Tomás Luis de; Veloso, Caetano; Vittorio, Pino de; Yared, Gabriel; Rechenzentrum; Baker, Chet . Coreògraf : Marckmann, Nicolaas; García, Juan Carlos; Silva, Glaub Charles da . Companyia : Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : García, Juan Carlos; Menchero, José . Vestuari : Lanònima Imperial . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 05.
28/07/2005.
Ballarí : Andersson, Adel; Noone, Thomas; Martínez, Núria; Roelofsen, Marijn; Horneman, Horne; Sánchez, Ana María; Cáceres, Anna . Compositor/a : Pappalardo, Gianfranco; Dall'Osto, Diego . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Escenografia : Jiménez, David . Il·luminació : Ortiz, Jaume .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
06/10/2005.
Ballarí : Horvart, Iva; Asencio, Sofia; Labiano, Nathalie; Bes, Manolo; Arís, Laura; Cidra, Bebeto; Hurtado, Fernando . Autor/a : Aragay, Tomàs . Compositor/a : Saura, Joan; Maristany, Xavier . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : Navares, Paloma . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : García, Miguel Ángel .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
08/07/1998.
Autor/a : Espadas, Celia . Compositor/a : Villalonga, Oscar . Coreògraf : Espadas, Celia . Escenografia : Espadas, Antonio . Vestuari : Espadas, Tíscar . Ballarí : Quetglas, Tomeu; Goikoetxea, Eder; Torres, Mireia; Flores, Lucía; Solé, Estel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
09/05/2023.
Ballarí : Pau, Maragda; Riera, Bàrbara; Ollé, Isabel; Òdena, Raquel; Masó, Neus; Gallardo, Mònica; Goñi, Cristina; Balada, Meritxell . Compositor/a : Page, Jimmy; Maristany, Xavier . Coreògraf : Cidra, Bebeto .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/05/2005.
Autor/a : López Espinosa, Roser . Compositor/a : Bol, Ivo . Coreògraf : López Espinosa, Roser . Companyia : La Caldera; ÀREAtangent . Il·luminació : Marac, Katinka . Intèrpret : López Espinosa, Roser .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
20/05/2008.
Cantant : Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien . Ballarí : Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Autor/a : Sandig, Jochen . Compositor/a : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Coreògraf : Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Companyia : Les Ballets C. de la B.; Théâtre de la Ville de Paris; Scène Nationale de Forbach et de l'est mosellan; Festival de Marseille i Le Carreau . Direcció : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Dunberry, Luc; Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien . Escenografia : Schenk, Thomas . Il·luminació : Heckerodt, Rudolf . Vestuari : Hagen-Schäfer, Sylvia .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
11/03/2005.
Ballarí : Dietrich, Urs . Compositor/a : Dietrich, Urs . Coreògraf : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Direcció : Dietrich, Urs . Escenografia : Kugel, Barbara . Il·luminació : Deppe, Lutz .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/06/1997.
Ballarí : Gómez, José; Horneman, Horne; Martínez, Núria; Noone, Thomas; Roelofsen, Marijn; Andersson, Adel; Palma, Lara; Pascual, Clara; Zapater, Glòria; Lloveras, Blanca; Sánchez, Anna; Cáceres, Anna . Compositor/a : Chic, Joan; Puente, Tito; Ades, Thomas; Palmieri, Eddie; Reijseger, Ernst; Ligeti, György; Pappalardo, Gianfranco . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Ortiz, Jaume .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (3a : 2006 : Barcelona).
02/04/2006.
Ballarí : Andersson, Adel; Cáceres, Anna; Horneman, Horne; Martínez, Núria . Compositor/a : Navarrete, Pedro . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (4a : 2007 : Barcelona).
12/04/2007.
Compositor/a : Cage, John . Coreògraf : Hauert, Thomas . Companyia : ZOO (Companyia de Dansa) . Il·luminació : Van Gijsel, Jan . Vestuari : Hauert, Thomas . Producció : ZOO (Companyia de Dansa); Festival La Batie (Ginebra); Charleroi Danses . Ballarí : Voorter, Mat .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
03/03/2018.
Músic/a : Lozano, Xavi; Gomariz, Josep; Iniesta, Eduard; Gottwald, Roman; Pascual, Pep; Vilà, Arnau . Autor/a : Soler Amigó, Joan; Font, Helena . Compositor/a : Vilà, Arnau . Coreògraf : Rubio, Jordi . Direcció : Vilà, Arnau . Escenografia : Àrias, Jonathan . Vestuari : Caimeri, Xisco . Producció : Esbart Dansaire de Rubí . Intèrpret : Iniesta, Eduard; Nina; Pujol, Lídia; Paisal, Patrícia; Juanico, Cris; Ortega, Sandra; Soler, Lluís; Crosas, Joan .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/03/2011.
Ballarí : Cabanes, Belén; Canals, Montserrat; Hernández, Laura; Sarsanedas, Eva; Lérida, Juan Carlos . Compositor/a : Germek, Andreas M. . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : 2D1 .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Fundació Joan Miró.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
15/09/2001.
Autor/a : Gandía, Paco . Ballarí : Muñoz, Rosa; García, Xavi . Compositor/a : Rossy; García, Xavier . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Il·luminació : Corchero, Andrés .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
24/02/1997.
Ballarí : Zamora, Teresa; Rodríguez, Beatriz; Núñez, Ivette; López, Petra; Sandoval, José Luis; Landa, Felipe; Flores, Gerardo; Enciso, Eduardo; Castillo, Nidia; Agüeria, Aurora . Compositor/a : Bryars, Gavin; Marais, Marin; Glass, Phillip . Coreògraf : Ruiz-Lang, Gilberto . Companyia : Compañía de Danza Universitaria de México . Direcció : Vázquez, Raquel . Escenografia : Barclay, Guillermo . Il·luminació : Barclay, Guillermo . Vestuari : Barclay, Guillermo .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
23/04/1998.
Ballarí : Navarrete, Teresa; García Angulo, Maria Àngels; Castro, Susana; Salas, Ricardo; García Sáez, Mario . Compositor/a : Serradesanferm, Guim; Crespo, David . Coreògraf : García Sáez, Mario; Salas, Ricardo; Castro, Susana; García Angulo, Maria Àngels; Navarrete, Teresa . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Monbiela, Lidia; Pérez, Jordi . Producció : L'Estruch; Endansa; Les Golfes de Can Fabra; Theaterfestival Boulevard's-Hertogenbosch .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
09/06/2005.
Autor/a : Eupierre, Alexis . Ballarí : Zambrano, Víctor; Eupierre, Alexis . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Zambrana, Víctor; Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis . Escenografia : Gili, Enric; Eupierre, Alexis . Il·luminació : Güell, Maria . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
16/11/1998.
Músic/a : Barcelona 216 . Ballarí : Dahrendorf, Sabine; Torres, Mireia; Machado, Sílvia; Rodríguez, Maria M.; Ordóñez, Alfonso; Martínez, Xavier; Rocamora, Valentí . Compositor/a : Hindemith, Paul . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa; Barcelona 216; Festival de Músiques Contemporànies de Barcelona; Centre de Cultura Contemporània de Barcelona (CCCB) . Direcció : Martínez Izquierdo, Ernest; Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Maynés, Adrià; Cruelles, Josep; Herrero, Mario . Il·luminació : Dahrendorf, Sabine; Valera, Evaristo . Vestuari : Sein, Eugeni .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Convent dels Àngels.
(Barcelona).
29/10/1998.
Autor/a : Velarde, Amaranta . Adaptació : Fratini, Roberto . Compositor/a : Saavedra, Juan Cristóbal . Coreògraf : Velarde, Amaranta . Direcció : Velarde, Amaranta . Il·luminació : Horneman, Horne . Producció : Festival d'estiu Grec; Mercat de les Flors . Ballarí : Saavedra, Juan Cristóbal; Velarde, Amaranta ; Jiménez, Guillem . Músic/a : Saavedra, Juan Cristóbal .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
05/07/2022.
Autor/a : Tate, Nahum . Músic/a : Akademie für Alte Musik Berlin . Cantant : Vocalconsort Berlin; Bennett, Michael; Lorenz, Eberhard Francesco; Mantegna, Fabrice; Ricci, Céline; Ugolin, Aurore; Wilcox, Reuben; York, Deborah . Adaptació : Cremonesi, Attilio; Moulds, Chris . Compositor/a : Purcell, Henry . Coreògraf : Waltz, Sasha . Companyia : Akademie für Alte Musik Berlin; Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha; Moulds, Chris . Escenografia : Schenk, Thomas; Waltz, Sasha . Il·luminació : Reuther, Thilo . Vestuari : Birkle, Christine .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
11/07/2008.
Autor/a : Mira, Toni . Ballarí : Gutiérrez, Emili; Mira, Toni; Palau, Joan . Compositor/a : Villalonga, Cristina . Coreògraf : Nats Nus Dansa . Companyia : Nats Nus Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Nats Nus Dansa . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Nats Nus Dansa .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
CCCB. Auditori.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
06/07/1999.
Compositor/a : Szatmár; Monastery, Gyuto; Modugno, Domenico; Honsinger, Tristan; Hailu, Tsehay . Coreògraf : Ramis, Pep; Muñoz, María . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Mulder, Martin; Ramis, Pep . Il·luminació : Gascoigne, Gina; Inglés, Eduard . Vestuari : Boschung, Paulette . Ballarí : Muñoz, María; Honsinger, Tristan; Ramis, Pep .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/03/1995.
Compositor/a : Reich, Steve . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas . Direcció : Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie . Escenografia : Versweyveld, Jan . Il·luminació : Versweyveld, Jan . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Noten, Dries Van . Producció : Sadler's Wells; De Munt / La Monnaie . Intèrpret : Valero Martínez, Marta; Garrigó, Carme . Ballarí : Blomqvist, Linda; Akhmetzyanova, Polina; Youn, Sue-Yeon; Wissen, Samantha van; Truszkowski, Jakub; Torrice, Marco; Shyshko, Igor; Antoncic, Bostjan; Coronado, Marta; Dolven, Tale; Garbin, Carlos; Ikeda, Fumiyo; Ortega, Sandra . Músic/a : Ictus ; Gualda, Isabel; Vich, Miquel; Pons, Cristian; Montané, Pau; Cornudella, Pere; Rodríguez, Alba; Martínez, Rubén; Weilacher, Michael; Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie; Percussionistes ESMUC .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
27/03/2014.
Ballarí : Zabaleta, Idoia; Francisco, Filipa . Compositor/a : Rua, Vitor . Coreògraf : Zabaleta, Idoia; Francisco, Filipa . Companyia : Alkantara; Panorama Rio Dança . Il·luminació : Madeira, Ricardo .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
12/03/2007.
Autor/a : Torres, Roberto . Compositor/a : Aguilar, Samuel . Coreògraf : Hurtado, Paloma; Quintana, Paula; Torres, Roberto; Morales, Daniel . Companyia : Cia. Nómada . Direcció : Torres, Roberto . Il·luminació : Morales, Grace . Vestuari : Pinillos, Yaiza . Suports audiovisuals : Acosta, Yudi . Producció : Centro Insular de Artes Escénicas . Ballarí : Hurtado, Paloma; Morales, Daniel; Quintana, Paula . Músic/a : Aguilar, Samuel; Jaubert, Miguel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Autor/a : Loira, David; Balbís, Rut; Nakata, Kenshiro . Compositor/a : Tumbara; Violet Vision; Armstrong, Craig; Kusuda, Kenzo; Yamashirogumi; Yamada, Masayuki; O'Halloran, Dustin; Reches, Binia; Heijens, Chris; Sakamoto, Ruychy . Coreògraf : Fridman, Sharon; Kusuda, Kenzo; Bombardó, Claudi; Balbís, Rut; Sitges-Sardà, Nora; Loira, David . Companyia : Pisando Ovos; Korzo Producties; Contrapunctus Danceport . Direcció : Fridman, Sharon; Sitges-Sardà, Nora; Bombardó, Claudi . Il·luminació : Milo, Roy; Cantero, Irene; Castro, Alfonso; Tol, Ronald . Intèrpret : Fridman, Sharon; Fernández, Carlos; Loira, David; Balbís, Rut; Kusuda, Kenzo; Querol, Mireia de; Sitges-Sardà, Nora; García Font, Miquel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (5a : 2008 : Barcelona).
28/03/2008.
Ballarí : Solano, Claudia; Díaz, Gemma; Gutiérrez, Emili; Cervantes, Mónica; Verdú, Juan Carlos; Kempster, Susan; Barahona, Mario; García Ferro, Sebastián; Forment, Ester . Autor/a : Zambrano, Mario; Serrano, Àlex; Ramírez, Gustavo . Compositor/a : Strauss, Richard; Dettinger, O.; Monthieux, Krishoo; Schubert, Franz; García Ferro, Sebastián; Brinkmann, T. . Coreògraf : García Ferro, Sebastián; Forment, Ester; Barahona, Mauro; Kempster, Susan; Ramírez, Gustavo . Companyia : Lapsus Dansa; Proyecto Titoyaya . Direcció : Eupierre, Alexis; Ramírez, Gustavo; Serrano, Àlex .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (4a : 2007 : Barcelona).
11/04/2007.
Ballarí : Morino, Keith; Verdú, Juan Carlos; Noales, Asun; Costa, Hervé; Sanguino, Sara . Compositor/a : Pärt, Arvo; Lemper, Utte; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Morino, Keith; Noales, Asun; Costa, Hervé; Sanguino, Sara . Companyia : Companyia Keith Morino; Les 4 Souffles; Patas Arriba . Il·luminació : Lee, Sam . Vestuari : Orive, Anna .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (3a : 2006 : Barcelona).
30/03/2006.
Cantant : Argemí, Anna; Ysamat, Uma; García Demestres, Alberto . Ballarí : Fäustino, Sergi; Picó, Sol . Autor/a : Picó, Sol . Compositor/a : García Demestres, Alberto . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : García Demestres, Alberto; Grau, Joan . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Luque, Mario . Vestuari : Simón, Begoña; Binoux, Marga .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
10/07/1998.
Compositor/a : Fosse, Jon . Coreògraf : Merchant, Salvador G. . Companyia : Sumart . Direcció : Bosque, Maika . Escenografia : Mayol, Joan .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
24/05/2002.
Músic/a : Rosell, Oriol; Roblas, Marta; Carboneras, Julià . Autor/a : Rosell, Oriol . Cantant : Mesa, Jorge ("El Pirata") . Ballarí : Lérida, Juan Carlos . Compositor/a : Rosell, Oriol; Carboneras, Julià; Roblas, Marta . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : Derivat . Direcció : Rosell, Oriol; Lérida, Juan Carlos . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Wohrmann, Sephan . Suports audiovisuals : Coma, Albert . Producció : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
04/05/2007.