Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
41 - 50 de 184
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Navarrete, Teresa; García Angulo, Maria Àngels; Castro, Susana; Salas, Ricardo; García Sáez, Mario . Compositor/a : Serradesanferm, Guim; Crespo, David . Coreògraf : García Sáez, Mario; Salas, Ricardo; Castro, Susana; García Angulo, Maria Àngels; Navarrete, Teresa . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Monbiela, Lidia; Pérez, Jordi . Producció : L'Estruch; Endansa; Les Golfes de Can Fabra; Theaterfestival Boulevard's-Hertogenbosch .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
09/06/2005.
Autor/a : Eupierre, Alexis . Ballarí : Zambrano, Víctor; Eupierre, Alexis . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Zambrana, Víctor; Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis . Escenografia : Gili, Enric; Eupierre, Alexis . Il·luminació : Güell, Maria . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
16/11/1998.
Músic/a : Barcelona 216 . Ballarí : Dahrendorf, Sabine; Torres, Mireia; Machado, Sílvia; Rodríguez, Maria M.; Ordóñez, Alfonso; Martínez, Xavier; Rocamora, Valentí . Compositor/a : Hindemith, Paul . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa; Barcelona 216; Festival de Músiques Contemporànies de Barcelona; Centre de Cultura Contemporània de Barcelona (CCCB) . Direcció : Martínez Izquierdo, Ernest; Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Maynés, Adrià; Cruelles, Josep; Herrero, Mario . Il·luminació : Dahrendorf, Sabine; Valera, Evaristo . Vestuari : Sein, Eugeni .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Convent dels Àngels.
(Barcelona).
29/10/1998.
Autor/a : Tate, Nahum . Músic/a : Akademie für Alte Musik Berlin . Cantant : Vocalconsort Berlin; Bennett, Michael; Lorenz, Eberhard Francesco; Mantegna, Fabrice; Ricci, Céline; Ugolin, Aurore; Wilcox, Reuben; York, Deborah . Adaptació : Cremonesi, Attilio; Moulds, Chris . Compositor/a : Purcell, Henry . Coreògraf : Waltz, Sasha . Companyia : Akademie für Alte Musik Berlin; Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha; Moulds, Chris . Escenografia : Schenk, Thomas; Waltz, Sasha . Il·luminació : Reuther, Thilo . Vestuari : Birkle, Christine .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
11/07/2008.
Autor/a : Mira, Toni . Ballarí : Gutiérrez, Emili; Mira, Toni; Palau, Joan . Compositor/a : Villalonga, Cristina . Coreògraf : Nats Nus Dansa . Companyia : Nats Nus Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Nats Nus Dansa . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Nats Nus Dansa .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
CCCB. Auditori.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
06/07/1999.
Compositor/a : Szatmár; Monastery, Gyuto; Modugno, Domenico; Honsinger, Tristan; Hailu, Tsehay . Coreògraf : Ramis, Pep; Muñoz, María . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Mulder, Martin; Ramis, Pep . Il·luminació : Gascoigne, Gina; Inglés, Eduard . Vestuari : Boschung, Paulette . Ballarí : Muñoz, María; Honsinger, Tristan; Ramis, Pep .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/03/1995.
Compositor/a : Reich, Steve . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas . Direcció : Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie . Escenografia : Versweyveld, Jan . Il·luminació : Versweyveld, Jan . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Noten, Dries Van . Producció : Sadler's Wells; De Munt / La Monnaie . Intèrpret : Valero Martínez, Marta; Garrigó, Carme . Ballarí : Blomqvist, Linda; Akhmetzyanova, Polina; Youn, Sue-Yeon; Wissen, Samantha van; Truszkowski, Jakub; Torrice, Marco; Shyshko, Igor; Antoncic, Bostjan; Coronado, Marta; Dolven, Tale; Garbin, Carlos; Ikeda, Fumiyo; Ortega, Sandra . Músic/a : Ictus ; Gualda, Isabel; Vich, Miquel; Pons, Cristian; Montané, Pau; Cornudella, Pere; Rodríguez, Alba; Martínez, Rubén; Weilacher, Michael; Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie; Percussionistes ESMUC .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
27/03/2014.
Cantant : Argemí, Anna; Ysamat, Uma; García Demestres, Alberto . Ballarí : Fäustino, Sergi; Picó, Sol . Autor/a : Picó, Sol . Compositor/a : García Demestres, Alberto . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : García Demestres, Alberto; Grau, Joan . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Luque, Mario . Vestuari : Simón, Begoña; Binoux, Marga .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
10/07/1998.
Autor/a : Paz, Octavio; Gamoneda, Antonio; Formosa, Feliu . Ballarí : Corchero, Andrés . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miguel . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Álvarez, Salomé . Intèrpret : Formosa, Feliu; Ripoll, Xavier; Ripoll, Xavier; Corchero, Andrés .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Convent de Sant Agustí.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 02. Solos.
17/07/2002.
Compositor/a : Plouvier, Jean Luc; Plouvier, Bernard . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordónez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Ordónez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Mencehero, José . Il·luminació : Lavarias, Pablo . So : García, Albert . Vestuari : Pessoa, Lena; Trouvé, Nathalie .
Temporada: 1989/90; 1990/91; 1994/95; 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
25/05/1990.