Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 1,020
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Linke, Susanne; Hoffmann, Reinhild . Companyia : Hebbel Theater Berlin . Direcció : Linke, Susanne .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
28/02/2003.
Cantant : Pérez, Silvia . Ballarí : Muñoz, Damián; Cortés, Jordi . Adaptació : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Coreògraf : Cortés, Jordi; Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza); Alta Realitat . Direcció : Muñoz, María . Escenografia : Cortés, Jordi; Muñoz, Damián; Frutos, María de . Il·luminació : Ulla, Javi . Vestuari : Torres, Gabriel; DMDanza (Damián Muñoz Danza); Belart, Antonio .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
01/10/2004.
Companyia : A poc a poc dansa .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
29/01/1999.
Coreògraf : Santanach, Laia . Companyia : Cia. Laia Santanach . Direcció : Santanach, Laia . Il·luminació : Serra, Joana . Vestuari : Sala de Buen, Maria . Producció : El Climamola . Ballarí : Hierro, Anna; Santanach, Laia . Músic/a : Shoeg (Martorell, Carlos) .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
24/10/2019.
Autor/a : Asciano, Jean-Luc A. d’ . Traducció : Batlle, Carles . Coreògraf : Montlló, Roser; Seth, Brigitte . Companyia : Toujours Après Minuit . Direcció : Montlló, Roser; Seth, Brigitte . Escenografia : Bischoff, Emmanuelle . Il·luminació : Tesson, Guillaume . Vestuari : Dequest, Sylvette . Suports audiovisuals : Laniesse, Hugues . Producció : Toujours Après Minuit; CNN de Tours . Ballarí : Seth, Brigitte; Dufour, Sylvain; Montlló, Roser .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
15/10/2022.
Ballarí : Kempster, Susan . Coreògraf : Kempster, Susan .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
26/10/2006.
Compositor/a : Beradezt; Delibes, Léo . Coreògraf : Sales, Carles . Companyia : Terra . Direcció : Sales, Carles . Vestuari : Muñoz, Rosa; Sales, Carles .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Merca Arts.
26/11/1990.
Ballarí : Vega, Maria; Bagli, Vanina; Esteban, Ana Paula . Companyia : Companyia Lazarte .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
02/02/2001.
Direcció : Peña, Álvaro de la . Il·luminació : Gil, Ganecha . So : Villar, Òscar . Suports audiovisuals : Cortés, Antonio . Producció : La Caldera . Músic/a : Alumnes del Centre de Música i les Arts de l'Hospitalet de Llobregat .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
13/02/2016.
Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Díaz, Rosa; Meza, Omar . Escenografia : Illanes, Luciano . Il·luminació : Monza, Ernesto . So : Fernández, Jesús . Vestuari : León, Laura . Ballarí : Montardit, Ivan; Jonsson, Greta .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
El més petit de tots (11è : 2015 : Sabadell).
12/11/2015.
Ballarí : Lloberas, Francisco . Compositor/a : Mina; Moloko. K. C. & The Sunshine band; La Susi . Coreògraf : Lloberas, Francisco .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
21/03/2003.
Coreògraf : Bustamante, Marta . Companyia : Dansa Sunhai .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
19/11/1999.
Autor/a : Macarena Recuerda Shepherd (Zoilo, Lídia) . Coreògraf : Azkue, Idurre; Macarena Recuerda Shepherd (Zoilo, Lídia) . Il·luminació : Parodi, Conrado . Producció : Govern Basc; Antic Teatre; Festival Grec . Ballarí : Asencio, Sofia; Hoz, Alberto de la; Macarena Recuerda Shepherd (Zoilo, Lídia) .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
27/02/2021.
Ballarí : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Autor/a : Méndez, Claudia; Villalba, Artur; Montesinos, Anna . Compositor/a : Conte, Paolo; Sakamoto, Ruychy; Sclais, Louis; Preisner, Zbiqniew . Coreògraf : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Companyia : Heightened Reality . Direcció : Cortés, Jordi . Il·luminació : Casey, Mike; Thompson, Jack; Morros, Ignasi . Vestuari : La lluna .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
27/11/1998.
Músic/a : Chandramouli, Manjunath Basavahalli; Rozario, Natalie; Mallett, Lisa; Mazhar, Faheem . Ballarí : Ni, Duan; Chaudhari, Navala; Ayguadé, Eulàlia; Rafaelisova, Nikoleta; Basanta, Jorge; Young Jin Kim; Wintock, Shanell; Khan, Akram . Autor/a : Mehnert, Carmen; Kureishi, Hanif . Compositor/a : Nova, Ricardo . Companyia : Akram Khan Company . Direcció : Khan, Akram . Il·luminació : Kunttu, Mikki . Vestuari : Wood, Tony Aaron; Ito, Kei .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/04/2006.
Coreògraf : Espinosa, David . Companyia : El Local; Bipol·art . Direcció : Espinosa, David; Navarro, Àfrica . Intèrpret : Espinosa, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
La Porta. Cicle Tardor 2007 (Barcelona).
02/10/2007.
Compositor/a : Shechter, Hofesh; Bach, Johann Sebastian; Idle, Eric . Coreògraf : Shechter, Hofesh . Il·luminació : Yavoryan, Chahine; Curran, Lee . So : Fuhrmann, Gernot . Intèrpret : Guilloré, Bruno; Coward, Gavin; Baugh, Leon; Evans, Christopher; Shechter, Hofesh; Morris, Tim; Mitchell, Lauren; Hulford, Philip; Ayguadé, Eulàlia; Crawford, Jennifer-Lynn; Lazaridis, Elias .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
17/07/2007.
Ballarí : Viveiros, James; Saykaly, Dorotea; Reyes, Gérard; Prieur, Carol; Ostrowski, Mariusz; Gallucio, Valeria; Nameishi, Michael ; May, Lucy M.; Kupferschmid, Leon . Coreògraf : Chouinard, Marie . Direcció : Chouinard, Marie . Escenografia : Chouinard, Marie . Il·luminació : Bernier, Jean-François . So : Bernier, Jean-François . Vestuari : Vandal .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
02/07/2012.
Ballarí : Martínez, Rafael; Torras, Pilar . Coreògraf : Torras, Pilar; Martínez, Rafael . Companyia : ¿Y por qué no Danza? .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
30/11/2005.
Compositor/a : Shoeg (Martorell, Carlos) . Coreògraf : Barcelona, Miquel . Direcció : Barcelona, Miquel . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Bernal, Carles . Vestuari : Sala, Mariona . Producció : Fundació Catalunya La Pedrera; SAT!; El Graner; FiraTàrrega . Ballarí : Sun, Junyi; Vilajuana, Marc; Güell, Martí; Barcelona, Miquel; Gispert, Helena .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/09/2019.
Ballarí : Pla, Miguel Ángel; Sanz, Edurne; Rey, Raquel; Blanco, Gabriel; Bosch, Francisco; Luis Mazagatos, Jonhatan de; Díaz-Maroto, Raúl; Dohl, Johannes; Torres, Héctor; Pereira, Inés; Méndez, Andrea; Maiques, Débora; Bouvard, Erika; Barbadillo, Lucía . Coreògraf : Fabre, Tony; Bana, Patrick de; Duato, Nacho; Taira, Yoko . Direcció : Fabre, Tony; Duato, Nacho .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 02.
09/07/2002.
Ballarí : Borucki, Dominik; Santana, Félix; Díaz, Gemma; Cendoya, Vero . Coreògraf : Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
18/01/2001.
Músic/a : Sluiter, Alies Christina; Mazhar, Faheem; Linke, Coordt; Antsee, Laura . Autor/a : Khan, Akram; Larbi Cherkaoui, Sidi; Cools, Guy . Compositor/a : Sawhney, Nitin . Companyia : Akram Khan Company; Les Ballets C. de la B. . Direcció : Rosseel, Natan; Larbi Cherkaoui, Sidi; Khan, Akram . Il·luminació : Kunttu, Mikki . Vestuari : Ito, Kei . Intèrpret : Khan, Akram; Larbi Cherkaoui, Sidi .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
28/09/2007.
Autor/a : Cope, Lou . Compositor/a : Cole, Azizi; Ismaily, Shahzad ; Cole, Xhosa; Valtysdottir, Gyda; Forster, Alex . Coreògraf : Cole, Rudi; Robert, Júlia . Direcció : Robert, Júlia; Cole, Rudi . Il·luminació : Horneman, Horne . So : Armstrong, Iain . Vestuari : Howard, Mark . Producció : mac Birmingham . Intèrpret : Robert, Júlia; Cole, Rudi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
28/01/2022.
Autor/a : De Keersmaeker, Anne Teresa . Compositor/a : Franco, Alain . Coreògraf : De Keersmaeker, Anne Teresa . Companyia : Rosas . Escenografia : Lamers, Jan Joris . Il·luminació : Lamers, Jan Joris . Intèrpret : Williams, Sandy; Shyshko, Igor; Penkóva, Elizaveta; Michael, Moya; Lorimer, Mark; Loemij, Cynthia; Ikeda, Fumiyo; Dolven, Tale; Antoncic, Bostjan; Youn, Sue-Yeon .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
24/04/2008.
Coreògraf : Palmitesta, Francesco; Pascual, Berta . Direcció : Palmitesta, Francesco . Ballarí : Palmitesta, Francesco; Pascual, Berta .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Pla Roig.
(Barcelona).
15/07/2021.
Autor/a : Pérez, Arnau . Coreògraf : Pérez, Arnau . Companyia : Cia Arnau Pérez . Direcció : Estrada, Álvaro . So : Neuman, Diego . Vestuari : Domínguez, Adolfo . Intèrpret : Villa, Elena . Ballarí : Manzano, Adrián; Pérez, Arnau; Ruiz De Loizaga, Maddi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/10/2021.
Autor/a : Cortázar, Julio . Compositor/a : Ossa, Gabriel . Coreògraf : Restrepo, Alvaro . Companyia : Athanor Danza - Compañía de danza . Direcció : Restrepo, Alvaro . Escenografia : Vallejo, Luis Guillermo; Villegas, Liliana . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Carrié, Susana . Ballarí : Pasqual, Dafne; Restrepo, Alvaro; Jaramillo, Rosario; Roigé, Marianna; Canessa, Humberto .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/05/1991.
Ballarí : Fäustino, Sergi . Direcció : Fäustino, Sergi . Suports audiovisuals : Pascual, Mònica .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
21/03/2007.
Companyia : Cia. Sonrie que no es poco .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Mac Barceloneta.
11/05/2000.
Autor/a : Estalella, Ariadna . Compositor/a : Sakamoto, Ruychy; Fennesz, Christian; A Silver Mt. Zion . Coreògraf : Estalella, Ariadna . Escenografia : Serrahima, Ariadna . Il·luminació : Rovira, Anna . Suports audiovisuals : Diacon, Pierre-Yves . Intèrpret : Estalella, Ariadna; Diacon, Pierre-Yves .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
27/05/2008.
Autor/a : Vega, Mijailer . Ballarí : Vega, Mijailer . Direcció : Vega, Mijailer .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/06/2001.
Coreògraf : Klein, Raquel . Direcció : Klein, Raquel . Escenografia : Klein, Raquel; Sopenlehto, Robert . Il·luminació : Klein, Raquel; Sopenlehto, Robert . So : Terrats, Albert ; Juan, Adrià . Vestuari : Rincón, Juan . Producció : Teatre Principal de Palma; Mercat de les Flors; Lambisto, Inés . Ballarí : Bardam, Darío ; Rocosa, Martina ; Roncero, Carlos; Tolsà, Blanca; Juan, Adrià ; Tarrats, Albert .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
25/01/2020.
Autor/a : Blas, José Luis de . Compositor/a : Millà, Jordina . Coreògraf : Jiménez, Natalia . Direcció : Jiménez, Natalia . Escenografia : López, Ángela . Il·luminació : Cantero, Irene . So : Millà, Jordina . Vestuari : Trenado, Gloria . Suports audiovisuals : Marrufo, Guillermo . Producció : Mercat de les Flors .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
28/10/2022.
Compositor/a : Shoeg (Martorell, Carlos); Raime; Bagcan, Selda; Nurse With Wound; Árbol . Coreògraf : Álvarez, Olga; Gómez, Mar; Martínez, Xavier; Barcelona, Miquel; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Mas, Angie; Checa, Meritxell; García, Irene; Ricchini, Nicolás . Companyia : Cia. Siberia; Cia. La Quebrá; Cia. Wilky_Troc; Companyia de Dansa Mar Gómez; Cia. La Taimada . Direcció : Muñoz, Paloma; Gómez, Mar; Álvarez, Olga . Il·luminació : García, Begoña; Barroso, Ana . So : Llotge, Guillem . Ballarí : Mas, Angie; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Barcelona, Miquel; Gómez, Mar; Checa, Meritxell; Aragón, Jesús; Rigata, Diana; Martínez, Xavier .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
25/10/2019.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; The Chordettes; Orchestra Barzizza . Coreògraf : Miller, Andrea . Companyia : Gallim Dance Company . Direcció : Miller, Andrea . Escenografia : Bausor, Jon . Il·luminació : Vigilante, Vincent . So : Blind Ear Music . Vestuari : Solis, Jose . Ballarí : Harwell, James Lindsay; Adler, Tal ; Yamada, Arika ; Walczak, Dan ; Usborne, Georgia; D'Hont, Celine ; Staaf, Daniel; Romo, Francesca; Perez, Matthew; Mackenzie, Gwyneth ; Hooks, Allysen ; Tyson, Austin .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (38è : 2014).
01/07/2014.
Coreògraf : Horta, Rui . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya; IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Horta, Rui . Il·luminació : Horta, Rui . Vestuari : Horta, Rui .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
08/06/2001.
Ballarí : Lizari, Helena; Zambrana, Víctor; Pons, Fèlix . Coreògraf : Lizari, Helena . Companyia : Fani Benages Projectes Artístics . Direcció : Lizari, Helena . Escenografia : Viciana, Miquel . Il·luminació : Milan, Pere .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Bacsteix (1a : 2007 : Barcelona).
06/02/2007.
Ballarí : Leblanc, Rosalynde; Kostich, Sonja; Jeffrey, Roger C.; Howard, Jennifer; Coates, Emily; Booker, Zane; Baryshnikov, Mikhail; Anaya, Miguel . Coreògraf : Hawkins, Erick; Michelson, Sarah; Childs, Lucinda . Companyia : Baryshnikov Productions .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 02.
11/07/2002.
Coreògraf : Boronat, Mercè . Companyia : Companyia Satsumas . Direcció : Prades, Pepón . Escenografia : Satsumas . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Toda, Albert . Vestuari : Satsumas . Ballarí : Sant, Sílvia; Nájera, Carme; Boronat, Mercè . Músic/a : Domènech, Javier; Clements, Thomas; Sakamoto, Ruychy .
Temporada: 1992/93; 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
11/03/1993.
Coreògraf : Umeda, Hiroaki . Companyia : S2O; Théâtre National de Chaillot . Il·luminació : S2O . So : S2O . Suports audiovisuals : S2O . Intèrpret : Umeda, Hiroaki .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
07/07/2008.
Ballarí : Umeda, Hiroaki . Coreògraf : Umeda, Hiroaki . Companyia : S2O-Hiroaki Umeda . Il·luminació : S2O . So : S2O . Suports audiovisuals : S2O .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Coreògraf : Parolin, Ayelen . Companyia : Cia. Ayelen Parolin ; Petra, Lea . Il·luminació : Schelck, Gaspar; Halloy, Laurence . Vestuari : Parolin, Ayelen; Artamonoff, Maria . Producció : Les Brigittines; Le Théâtre National (Brussel·les); RUDA asbl; Charleroi danse . Ballarí : Parolin, Ayelen; Bernarderschi, Alessandro; Domeneghetty, Eric .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
09/04/2021.
Companyia : VLKM .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
25/04/2002.
Compositor/a : Feldman, Morton . Coreògraf : Brncic, Constanza . Direcció : Brncic, Constanza . Escenografia : Ojanguren, Sara . Il·luminació : Cube.bz . So : Gómez, Carlos . Vestuari : Diaz, Marina . Producció : Labrador, Anabel . Ballarí : Brncic, Constanza .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
13/07/2017.
Companyia : Compañía Elena Albert .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Plaça dels Pescadors.
(Barcelona).
Festival d'Arts Escèniques de Poblenou.
19/10/2002.
Compositor/a : Petra, Lea . Coreògraf : Parolin, Ayelen . Companyia : Cia. Ayelen Parolin . Il·luminació : Halloy, Laurence . Vestuari : Muyllaert, Wim . Producció : DC&J Création; RUDA asbl; Charleroi danse . Ballarí : Mussett, Dan; Colin, Jeanne; Defrancq, Piet ; Jaczewska, Kinga; Jaartsveld, Daan; Zueneli, Bianca; Cazaux, Baptiste; Barkan, Daniel . Músic/a : Petra, Lea .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
10/04/2021.
Adaptació : Fratini, Roberto . Compositor/a : Madau, Adele; León, Lina; Robles, Marta . Coreògraf : Dossavi, Julie; Seki, Minako; Picó, Sol; Shivalingappa, Shantala . Direcció : Picó, Sol . Producció : Sol Picó Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona; Festival Internacional de Buenos Aires . Ballarí : Nag, Shreyashee; Seki, Minako; Dossavi, Julie; Picó, Sol . Músic/a : Madau, Adele; León, Lina; Monfort, Sandra .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/10/2017.
Coreògraf : Kogan, Hillel . Il·luminació : Castro, Amir . Producció : DDD - www.dddames.eu . Ballarí : Boutrous, Adi ; Kogan, Hillel .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
09/07/2017.
Coreògraf : López, Kiko; Asensio, Anna; Salvador, Miriam; Baeza, Irene . Companyia : Cia Kiko López . Direcció : López, Kiko; Hernández, Marta; Casals, Oriol . Il·luminació : Pérez, Jordi . Suports audiovisuals : Costa, Marc . Ballarí : Baeza, Irene; Asensio, Anna; López, Kiko; Salvador, Miriam . Músic/a : Llombart, Anna .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
18/10/2022.
Ballarí : Moutte, Jean-Baptiste; Barthaux, Aurélie; Campion, Véronique; Cantin, Aurélie; Chen, Asley; Cretey, Dorian; Chaevalier, Yannis; Dupont, Virginie; Leff, Severine . Compositor/a : Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Pärt, Arvo; Garnier, Laurent; Nikolaïs, Alwin; Darling, David; Scelsi; Zorn, John; Björk . Coreògraf : Trehet, Philippe; Barsacq, Lara; Nikolaïs, Alwin . Companyia : Junior Ballet du Conservatoire de Paris . Il·luminació : Nikolaïs, Alwin . Vestuari : garnier, Catherine .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
30/04/1998.
Ballarí : Hayes, Phil . Compositor/a : Parry, Nye . Coreògraf : Flexer, Yael . Companyia : Bedlam .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
15/09/2001.
Autor/a : Voorter, Mat; Boogaard, Oscar Van Den; Wissen, Samantha van; Hauert, Thomas; Parkinson, Chrysa; Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara . Ballarí : Voorter, Mat; Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Wissen, Samantha van . Cantant : Voorter, Mat; Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Wissen, Samantha van . Músic/a : Petrasso, Alejandro . Compositor/a : Wissen, Samantha van; Kilvady, Martin; Aga, Bart; Ludi, Sara; Petrasso, Alejandro; Voorter, Mat; Parkinson, Chrysa; Hauert, Thomas . Coreògraf : Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Voorter, Mat; Wissen, Samantha van . Companyia : Zoo . Direcció : Hauert, Thomas . Intèrpret : McQuarrie, Stuart .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival Complicitats 07 (1a : 2007 : Barcelona / Sabadell).
15/02/2007.
Ballarí : Larriba, Marta; García, Noelia; Sánchez, Montse; García, Sílvia; Cano, Imma . Músic/a : Trujillo, Susana; Gómez, Juan ("Chicuelo"); Mercader, Nan . Compositor/a : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Il·luminació : Barratxina, Peni .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 2001/02; 2006/07;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
15/02/1996.
Autor/a : Moreso, Claudia . Companyia : Companyia Mons Dansa . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Ruiz, Miquel . Il·luminació : Guinot, Roger . Vestuari : Moreso, Claudia; Onofre das Neves, Flavia . Suports audiovisuals : Delgado, Diego . Producció : Pino, Rosa . Ballarí : Anglada, Sarah; Pons, Sara .
Temporada: 2015/16; 2017/18;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
31/01/2016.
Coreògraf : Villabol, Bea . Companyia : Mujercitas crew . Direcció : Villabol, Bea .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Pla Roig.
(Barcelona).
16/05/2021.
Adaptació : Fratini, Roberto; Gisbert, Pablo . Coreògraf : Morau, Marcos . Companyia : La Veronal . Direcció : Morau, Marcos . Escenografia : Planas, Enric . Il·luminació : Faura, Albert . So : Lastra, Marcelo . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Producció : La Veronal; Mercat de les Flors; Festival d'Estiu de Barcelona Grec (39è : 2015) . Ballarí : Wong, Sau-Ching; Collado, Joaquín; López, Jon; Todeschi, Giacomo; Rodríguez, Marina; Rodríguez, Manuel; Nogal, Lorena; Partush, Shay .
Temporada: 2014/15; 2015/16;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (39è : 2015).
01/07/2015.
Ballarí : Brignon, Frédéric; Borges Henriques, Patricia; Bonnery, Annabelle; Paquemar, Karl . Compositor/a : Machado, Jean-Marie . Coreògraf : Taffanel, Jackie . Companyia : Compagnie Taffanel . Direcció : Taffanel, Jackie . Il·luminació : Lenan, Thierry . Vestuari : Chaperon, Judith .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
15/04/1999.
Ballarí : Gallego, Nilo; Asencio, Sofia . Autor/a : Aragay, Tomàs; Asencio, Sofia . Companyia : Teatre Lliure; Societat Doctor Alonso . Direcció : Aragay, Tomàs . Escenografia : Cube . Il·luminació : Cube . So : Gallego, Nilo . Producció : Vara, Elena de la .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
27/04/2007.
Músic/a : Jones, Thimoty; The Sixteen; Hopkins, Kirsty; Thomas, Elin Manahan; Clegg, David; Royall, Christopher; Berridge, Simon; Unwin, William; Dougan, Eamonn . Ballarí : Hollingsworth, Amy; Lambie, Alan; Halsackda, Khamlane; Storer, Sarah; Gaborit, Delphine; Clinkard, Theo . Autor/a : Bonachela, Rafael; Macdonald, Alan . Compositor/a : Herbert, Matthew; Berio, Luciano . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Companyia : Bonachela Dance Company . Direcció : Bonachela, Rafael . Il·luminació : Curran, Lee . Vestuari : Clinkard, Theo . Suports audiovisuals : Clayton, Lenka .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/10/2006.
Coreògraf : Molina, Òscar . Companyia : Companyia Òscar Molina . Direcció : Molina, Òscar . Escenografia : Simarro, Constancio . Ballarí : Suñol Berenguer, Noemi; López, Esther; Martínez, Irene; Portilla, Mariví; Lepori, Victòria; Labrador, Anabel; Ventura Ponsa, Montse; Roca, Susana; Cubeles Màrquez, Eva; Muñoz Peláez, Lola; Sánchez, Mónica . Músic/a : Vivaldi, Antonio .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
10/12/1992.
Ballarí : Corrales, Sandra; Porcelli, Emma; Porcelli, Bianca . Companyia : Absenta .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
15/10/1999.
Autor/a : Dias, Cláudia . Ballarí : Dias, Cláudia . Companyia : RE.AL . Direcció : Dias, Cláudia . Escenografia : Lauterer, Walter . Il·luminació : Lauterer, Walter . So : Pires, André .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Festival Complicitats 07 (1a : 2007 : Barcelona / Sabadell).
24/02/2007.
Compositor/a : Pujol, Miquel . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Pujol Grau, Joaquim; García Lisón, Miquel; Casals, Albert; Rey Polo . Vestuari : Pujol Grau, Joaquim; Casals, Albert; Rey Polo .
Temporada: 1980/81; 1981/82;
Estrena:
Discorama.
(Barcelona).
16/06/1981.
Ballarí : Rodrigo, Víctor; Reyes, Óscar; Portillo, Paca; Merlos, Neus; Gisbert, Ramon; Dahl, Janine; Ariño, Maite . Adaptació : Rodrigo, Víctor . Coreògraf : Rodrigo, Víctor . Companyia : Vincles . Direcció : Ràfols, Mingo . Il·luminació : Barratxina, Peni . So : Ribas, Jordi .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
18/03/2000.
Ballarí : Gómez, Toni; Huetos, Alberto; López, Maureen; Fernández, Carlos; Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc; Paniagua, Caliope; Liaña, Noelia . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
22/07/2003.
Ballarí : Fiadeiro, Joao . Compositor/a : Lucier, Alvin . Companyia : RE.AL . Il·luminació : Machado, Pedro; Garcia Miguel, Joao .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
28/07/1998.
Ballarí : Civera, Germana; Cortés, Jordi; Boza, Inés . Coreògraf : Civera, Germana; Cortés, Jordi; Boza, Inés . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Picó, Sol .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
26/04/2007.
Ballarí : Noone, Thomas; Sánchez, Montse; Faura, Pere . Coreògraf : Noone, Thomas; Sánchez, Montse; Faura, Pere . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Picó, Sol .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
26/04/2007.
Autor/a : Witzman Anaya, Alejandro . Coreògraf : Witzman Anaya, Alejandro . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Boluda, Amèlia . Ballarí : García, Elena; Purtí, Joan; Dorca, Xevi; Suñol, Noemí; Boluda, Amèlia .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
26/12/1995.
Ballarí : VLK M .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Dansa + a prop. Contemporanis a la Barceloneta.
25/04/2002.
Compositor/a : Sakamoto, Ryuichi; Hara, Marihiko . Coreògraf : Jalet, Damien . Escenografia : Nawa, Kohei . Il·luminació : Yoshida, Kazuya; Yoshimoto, Yukiko . So : Alaïs, Cédric . Producció : Sandwich Inc; Théâtre National de Bretagne . Intèrpret : Cabon, Ronan; Tozawa, Naoko; Moriyama, Mirai; Morii, Jun; Mitoh, Ruri; Minakawa, Mayumu; Asai, Nobuyoshi; Arapoglou, Aimilios; Brossard, Sylvain .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
03/07/2023.
Autor/a : Echegaray, Ferran . Coreògraf : Bergadà, Eulàlia . Direcció : Bergadà, Eulàlia . Il·luminació : Roca, Sergio ; Ubach, Toni . So : Naya, Marc . Vestuari : O’Keefe, Claire . Suports audiovisuals : López, Ventura . Producció : Mercat de les Flors; Teatre Principal de Palma . Ballarí : Clavel, Olga; Rossie, Evelyne; Naya, Marc; Torrents, Maria .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/12/2020.
Coreògraf : Muraday, Chevy . Companyia : Losdedae .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
12/11/1999.
Autor/a : Timoneda; Orozco, Sebastián de ; Góngora, Luis de; Arcipreste de Hita (Ruíz, Juan) . Músic/a : Funks, Sebastián Martín; Rivolta, Carlos; Bedolla, Beto; Boyer, Román; Mira, Pepe . Ballarí : Castro, Susana; Serra, Marina; Salas, Ricardo; García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles . Compositor/a : Rivolta, Carlos; Fuks, Martín Sebastián; Caparrós, Enric . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : González Beltrán, Antonio . Il·luminació : González, Nazario . Vestuari : Macià, Cristina; López, Araceli . Intèrpret : Macià, Cristina .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
05/02/1998.
Autor/a : Saire, Philippe . Coreògraf : Saire, Philippe; Chosson, Philippe; Garrigues, Pep . Companyia : Cia. Philippe Saire . Producció : Théâtre National de Chaillot; La Bâtie-Festival . Ballarí : Chosson, Philippe; Garrigues, Pep .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
21/01/2023.
Compositor/a : Berrogüetto . Coreògraf : Salas, Maruxa . Companyia : Centro Coreográfico Galego . Direcció : Salas, Maruxa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (4a : 2007 : Barcelona).
13/04/2007.
Compositor/a : Michel, Pénélope ; Devos, Nicolas . Coreògraf : Rizzo, Christian . Escenografia : Rizzo, Christian . Il·luminació : Olive, Caty ; Cabrera, Thierry . So : Roé, Jeronimo . Vestuari : Rizzo, Christian . Suports audiovisuals : Gervais, Yragaël . Producció : ICI — centre chorégraphique national Montpellier ; Mercat de les Flors; Bonlieu Scène nationale Annecy . Ballarí : Hedman, Hanna; Aboulakoul, Youness ; Attar, Jamil; Ayet, Lluís; Bichot, Johan; Clary, Léonor; García Llorens, Miguel; Garrigues, Pep; Guibert, Julie; Vaneau, Vania ; Toupin, Rodolphe ; Masse, Maya ; Guitton, Ariane; Le Borgne, David .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
03/10/2019.
Compositor/a : Fanfare Ciocarlia; Bennet, Frank; Beirut (Grup Musical); Adewale, Adriano; Hurst, Adam ; Górecki, Henryk; Ersatz Musica; Autum, Emilia . Coreògraf : Flat, Kate; Finn, Caroline; Galili, Itzik . Companyia : Phoenix Dance Theatre (Companyia de dansa) . Il·luminació : Abulafia, Yaron .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (12è : 2016 : Barcelona).
28/04/2016.
Autor/a : Alonso, Roberto G. . Coreògraf : Alonso, Roberto G.; Rodríguez, Susanna; Ballús, Meritxell; Callejas, Lorena; Martí, Cristina; Gómez, Pau . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Il·luminació : Murchland, Toni . Suports audiovisuals : Martret, Jose; Herrera, Belén . Intèrpret : Ballús, Meritxell; Callejas, Lorena; Alonso, Roberto G.; Gómez, Pau; Martí, Cristina; Rodríguez, Susanna .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
14/11/2007.
Companyia : Teatre Lliure; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
11/03/2008.
Compositor/a : Riera, Jordi; Riba, Xavier . Coreògraf : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Companyia : Ola & Tsè. Companyia de Dansa . Direcció : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Escenografia : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Ballarí : Puentes, Lola; Colomé, Montse .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Teatre Malic.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
01/11/1990.
Autor/a : Jodar, Toni; Tornero, Helena . Producció : Tornero, Helena; Mercat de les Flors . Ballarí : Jodar, Toni .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
27/05/2016.
Coreògraf : Vakulya, Zoltán; Quesada, Albert . Direcció : Quesada, Albert . Il·luminació : Dijck, Bert Van . So : Quesada, Albert . Vestuari : Durnez, Sofie . Producció : Albert Quesada – Klein Verzet vzw; Charleroi Danses; CCNR . Ballarí : Vakulya, Zoltán; Quesada, Albert .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
02/12/2016.
Autor/a : St. Pierre, Dave . Coreògraf : St. Pierre, Dave . Direcció : St. Pierre, Dave . Il·luminació : Pilon-Guay, Alexandre .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
09/04/2011.
Ballarí : Casas, Juny; Alonso, Roberto G. . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
04/02/2000.
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
12/02/1999.
Autor/a : Dansteater Ballet . Compositor/a : Schubert, Franz; Britten, Benjamin; Mahler, Gustav; Pergolesi, Giovanni . Coreògraf : Salado, Maite . Companyia : Dansteater Ballet . Direcció : Salado, Maite . Il·luminació : Guigó, Manolo; Estrada, Xavier . Vestuari : Arjona, Joaquim .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Merca Arts.
27/11/1990.
Companyia : Cia. Murrapo .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Mac Barceloneta.
31/05/2000.
Compositor/a : Martínez, Alfonso L.; Lorente, Conchi; Martínez, David . Coreògraf : Laínez, José; Munsó, Marta . Companyia : Pie junto pie danza contemporánea . Escenografia : Martínez, David . Il·luminació : Martínez, Alfonso L. . Intèrpret : Munsó, Marta; Larreta, Amaia; Lazkano, Begoña; Uhalte, Beatriu; Beraza, André .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
03/04/1997.
Ballarí : Vallauri, Jeanne; Bonnery, Annabelle; Cunha, Teresa; Golo, Renaud; Mariotte, Denis; Weber, Vincent; Polo, Cathy; Renard, François; Sammarco, Ennio; Álvarez, Ulises; Marin, Maguy . Compositor/a : Mariotte, Denis . Coreògraf : Marin, Maguy . Companyia : Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape; Compagnie Maguy Marin; Théâtre de la Ville de Paris; Maison de la Danse de Lyon; Le Toboggan de Décines . Il·luminació : Mariotte, Denis; Benéteaud, Alexandre . Vestuari : Ray, Cathy .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/10/2006.
Coreògraf : Omedis, Yuria . Companyia : Cia. Múcab Dans . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Cabús, Santi . Vestuari : Echegaray, Elisa . Intèrpret : Omedis, Yuria .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (13è : 2017 : Barcelona).
23/03/2018.
Coreògraf : Martí, Carme; Lafeuille, Philippe .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
14/03/2002.
Ballarí : Egurrola, Nerea; Carvajal, Ferran; Alcaraz, Eneko; Palau, Joan; Sant Funk, Sílvia; Margarit, Àngels; Noales, Asun . Músic/a : Bardagí, Pere; Lanza, Olvido; Vallvé, Montse; Fresno, Manuel M. del; Saura, Joan . Compositor/a : Saura, Joan; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Festival Grec de Barcelona . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
21/07/1998.
Compositor/a : Jenkins, Karl; Tx, Oreka; Junquera, Kepa; Corelli, Arcangelo; Scarlatti, Alessandro . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Escenografia : Chalabi, Jaffar . Il·luminació : Fischtel, Nicolás; Fields, Brad; Caboort, Joop . Vestuari : Duato, Nacho; Frias, Lourdes .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
19/02/2002.
Ballarí : Lachky, Anton; Ayguadé, Eulàlia . Coreògraf : Lachky, Anton; Ayguadé, Eulàlia . Companyia : Akram Khan Company .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
27/10/2006.
Compositor/a : Thiyam, Chaoba ; Grewal, Samar ; Lutz, Martin . Coreògraf : Palani, Hemabharathy ; Nongmeikapam, Surjit; Saika, Prasanna . Il·luminació : Roberts, Jonathan . So : Loitongbam, Sunil . Suports audiovisuals : Medlin, Margie ; Thiyam, Chaoba . Producció : Attakkalari (Center for Movement Arts) . Ballarí : Sorokhaibam, Akee ; Laishram, Shantikumar ; Sagolsem, Sumeet ; Hemjit, Semjam ; Suraj Roy, Laiphungbam ; Mardi, Sylvester ; Nambiar, Meghna ; Palani, Hemabharathy ; Saika, Prasanna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
22/09/2015.
Músic/a : Hangonyi, Barnabas; Peris, Llorenç; Saña, Oriol; Briceño, Ernesto; Gex, Elisabeth; Virus String Quartet . Ballarí : Bonin, Jaume; Clavel, Olga; Damian, Elline; Espejo, Eduardo; Gallinera, Ailleen; Marínez, Aleix; Mullens, Yester; Padriànova, Petra; Plee, Federico; Bones, Lily; Aragonès, Tomàs . Compositor/a : Saña, Oriol; Peris, Llorenç . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia de Ballet de Santa Coloma de Gramenet David Campos . Direcció : Campos, David; Saña, Oriol . Escenografia : Campos, David; Campoy, Josep . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Ballbé, Jordi . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene . Suports audiovisuals : TV Works-Effio . Producció : Molner, Enric .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
08/06/2006.
Compositor/a : Santos, Carles; Ramos, Borja; Bach, Johann Sebastian; Soler, Antonio; Lewin-Ritcher, Andrés; Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Miranda, Carlos; Chopin, Frédéric . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Suports audiovisuals : Mitjà, Anna ; Lacuesta, Isaki; Gelabert, Cesc . Producció : Rosas, María . Ballarí : Gelabert, Cesc .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
La Seca Espai Brossa.
(Barcelona).
27/11/2014.
Ballarí : Fernández, Marta; Grañé, Mercè; Garriga, Maria; Vázquez, Sol; Tapia, Isabel; Campo, Xaro; Rovira, Maria; Roque, Jaime; Castro, William . Músic/a : Briceño, Ernesto; Castillo, Roberto; Carmona, Lluís; Mataron, Martin . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit . Direcció : Rovira, Maria . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Ciudad, Montse; Rovira, Maria .
Temporada: 2005/06; 2004/05;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle La memòria dels que ballen (2005 : Barcelona).
21/09/2005.