Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
21 - 40 de 1,022
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Coreògraf : Cucó, Laia . Ballarí : Cucó, Laia . Músic/a : Cucó, Gerard .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Antiga fàbrica de la Chartreuse .
(Tarragona).
06/05/2023.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Ballarí : Rocamora, Valentí; Rubirola, Anna; Campos, Fátima; Busquet, Sònia . Coreògraf : Busquet, Sònia; Rubirola, Anna; Rocamora, Valentí . Companyia : Restos de Serie . Il·luminació : Sánchez, Rosa . So : Ferrer, Miquel; Moras, Héctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Hueso, Paz; Giménez, Alexandra . Adaptació : Xuclà, Toni . Coreògraf : Giménez Chiscano, Alejandra; Hueso,Paz . Companyia : Trócola . Intèrpret : Gimeno, Pilar .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
23/11/2001.
Ballarí : Arias, Anna Maria; Sitges-Sardà, Nora . Compositor/a : Lieber, Omar . Coreògraf : Arias, Anna Maria; Sitges-Sardà, Nora . Companyia : Dansa Urbana .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Centre Cívic Sant Andreu.
(Barcelona).
10/05/1997.
Ballarí : Muñoz, Rosa . Coreògraf : Muñoz, Rosa . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Escenografia : Muñoz, Rosa . Il·luminació : Corchero, Andrés . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
20/10/2001.
Coreògraf : Caruge, Grichka . Companyia : The Jokerz Company; Cie Grichka Caruge . Direcció : Fernández, Arias; Barrios, Nahuel; Pacheco, Sylvia; Folch, Alba . Producció : FLOW – Centre Eurorégional des Cultures Urbaines; Cie Art-Track ; IADU La Villette . Ballarí : Pacheco, Sylvia; Caruge, Grichka; Belleka, Pierre; Barrios, Nahuel; Fernández, Arias; Folch, Alba . Músic/a : Pacheco, Alex .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
18/12/2021.
Ballarí : Rodríguez, Sònia; Cobos, Jesús; Michl, Volker; Cobos, Olga . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/10/2005.
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Compositor/a : Coltrane, John . Coreògraf : Sanchis, Salva; Keersmaeker, Anne Teresa de . Il·luminació : Versweyveld, Jan . Vestuari : Kunz, Anne-Catherine . Producció : Rosas (Companyia de Dansa); De Munt / La Monnaie . Ballarí : Respilieux, Jason; El Had, Bilal; Dos Santos, José Paulo; Vantuycom, Thomas .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
04/05/2018.
Ballarí : Brncic, Constanza; Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Músic/a : Fernández, Agustí; Saura, Joan; Villavecchia, Liba . Autor/a : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Cantant : Poveda, Miguel . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Companyia Andrés Corchero; Sitges Teatre Internacional . Direcció : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Producció : Prat, Montse . Intèrpret : Valente, José Ángel .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001).
01/06/2001.
Coreògraf : Senatore, Ambra . Companyia : EDA . Il·luminació : Bonvini, Fausto . So : Caporale, Gregorio . Ballarí : Catarzi, Claudia; Basso, Caterina ; Senatore, Ambra .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
26/11/2015.
Autor/a : Màcia Vicent, Paco . Compositor/a : Doénado, el Ur . Coreògraf : Robadura Dansa . Companyia : Companyia Robadura Dansa . Escenografia : Reddering, Karen . Il·luminació : García, Agustí . So : Doénado, el Ur; Martínez, Aureli . Vestuari : Bretones, Antonia; Nubiola, Nico; Vidal, Assumpta . Ballarí : Muntaner Bonet, Mònica; Hernández Andrés, Lipi; Marín Aristegui, Gurene; Màcia Vicent, Paco . Músic/a : Doénado, el Ur .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
27/11/1992.
Ballarí : García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles; Castro, Susana; Navarrete, Teresa; Salas, Ricardo; Serrano, Marina . Autor/a : Weickert, Guillermo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Castro, Susana . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Erre que Erre Danza . Direcció : Weickert, Guillermo . Escenografia : Reymundo, Candela . Il·luminació : Rigual, Carles; Tarragüel, Alex . Producció : Swanson, Myriam . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
16/07/2003.
Coreògraf : Murphy, Laura . Companyia : Laura Murphy Dabce . Direcció : Murphy, Laura . Ballarí : Oberlander, Isabella; Ní Dhuinnín, Siobhán; Cooper, justine; Cronin, Marion; Hylak, Magda; Young, Catherine; Kilkenny Roddy, Emily; Ryan, Sarah; Kickham, Lucia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Ciutat Trepat.
(Tàrrega).
10/09/2021.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Coreògraf : Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Il·luminació : Parra, Llorenç . Vestuari : Pérez, Caterina . Producció : Corchero, Andrés . Intèrpret : Corchero Pérez, Rita . Ballarí : Corchero, Andrés .
Temporada: 2019/20; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
16/01/2020.
Coreògraf : Meunier, Philippe; Yaworski, Ian . Companyia : Les Archipels . Ballarí : Meunier, Philippe; Yaworski, Ian .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
L'Estruch. Fàbrica de Creació de les Arts en viu.
(Sabadell).
01/10/2022.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.