Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
661 - 680 de 813
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Músic/a : Martínez del Fresno, Manuel . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Martínez del Fresno, Manuel; Saura, Joan; Mingus, Eric; Sharp, Elliot; Keirouz, sor Maria; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Teatre Lliure . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Escorsa, Dionís . Il·luminació : Domènech, Maria . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Escorsa, Dionís . Producció : Font, Marta .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2006/07; 2010/11;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
07/04/2005.
Ballarí : Tragant, Olga . Coreògraf : Tragant, Olga . Companyia : Tragant Dansa . Direcció : Tragant, Olga . Escenografia : Tragant, Olga . Il·luminació : Cora . Vestuari : Tragant, Olga .
Temporada: 1995/96; 1998/99;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (27a : 1996).
16/06/1996.
Compositor/a : Santos, Carles; Navarrete, Javier; Lewin-Richter, Andrés . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Llongueras, Jordi; Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Ballarí : Gelabert, Cesc .
Temporada: 1988/89; 1989/90; 1990/91; 1991/92; 1992/93; 1993/94; 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Teatro Zandonai.
(Rovereto (Itàlia)).
02/08/1988.
Ballarí : Fernández, Alexandre . Compositor/a : Fernández, Alexandre; Saint-Saëns, Camille; Kalsoum, Oum . Coreògraf : Fernández, Alexandre . Companyia : L'Ajour Théâtre .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
Mostra de Dansa i Teatre Contemporani (1a : 2005 : Granollers).
17/09/2005.
Compositor/a : Mariño, Leo; Mozart, Wolfgang Amadeus; Aubry, René . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Alzabequie, Patricia . Il·luminació : Yetton, Keith . Vestuari : Herrero, Angelina . Ballarí : Oller, Ramon; Vázquez, Miguel; Peraira, Cristina; Xena, Anna; Agudo, Carme; Axenfeld, Norma; Muñoz, Jasone; López, Eva; Morin, Anne; Renalias, Carme; Eulate, Anna .
Temporada: 1987/88; 1991/92;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
21/12/1987.
Ballarí : Soro, David; Rubirola, Anna; Campos, Fátima; Bassachs, Marcel . Compositor/a : Fontova, Carles . Coreògraf : Hugas, Àngels; Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Hugas, Àngels . Vestuari : Marín, Carmen; Julián, Mònica; Miguel, Àgueda; Canalies, Puri .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'05 / 2+1. Festival de Dansa de Terrassa (3a : 2005).
02/10/2005.
Compositor/a : Villalonga, Cristina . Coreògraf : Mira, Toni . Companyia : Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Nani . Ballarí : Bresca, Andreu; Mira, Toni; Moreso, Claudia; Roca, Susana; Monini, Maria .
Temporada: 1991/92; 1992/93; 1993/94;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival Olímpic de les Arts.
31/07/1992.
Ballarí : García Ferro, Sebastián; Shacham, Youval . Compositor/a : García Ferro, Sebastián . Coreògraf : García Ferro, Sebastián; Shacham, Youval . Companyia : Compañía Sebastián García . Il·luminació : Shacham, Youval . Vestuari : Shacham, Youval .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Contemporanis a la Barceloneta. Dansa hivern 2006 (Barcelona).
23/03/2006.
Compositor/a : Casal, Nico . Coreògraf : Cervantes Caro, Carla; Egido Ibánez, Sandra . Companyia : Cia. Lookatthingsdifferent . Vestuari : Cervantes Caro, Carla; Egido Ibánez, Sandra . Ballarí : Cervantes Caro, Carla; Egido Ibánez, Sandra .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
22/04/2023.
Autor/a : Ferrer, Horacio . Compositor/a : Piazzola, Astor . Coreògraf : Larumbe, Karmen . Companyia : Ballet Contemporain de Bruxelles . Direcció : Larumbe, Karmen . Escenografia : Jaccaud, Pierre . Il·luminació : Gryspeirt, Dirk; Hagelstein, Jean-Michel . Vestuari : Larumbe, Karmen . Ballarí : Pasqual, Dafne; Merlo, Daniela; Larumbe, Karmen; Raverdy, Cathy; Torres, Juan de; Nakamura, Shinji; Weis, Jean-Guillaume; Harrington, Kathleen . Músic/a : Soler, Antoni .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
04/04/1987.
Autor/a : Morau, Marcos . Coreògraf : Morau, Marcos . Companyia : Cia. La Veronal . Direcció : Morau, Marcos . Escenografia : Jansà, Bernat; Pascual, David . Il·luminació : Jansà, Bernat . So : Saavedra, Juan Cristóbal . Vestuari : Delagneau, Sílvia . Producció : Les Théâtres de la Ville de Luxembourg; Mercat de les Flors; Tanz im August; Festival Grec . Ballarí : Nogal, Lorena; Cambra, Julia; Duran, Laia; Boix, Angela; Navarra, Núria; Montfort, Ariadna; Wong, Sau-Ching; Rodríguez, Marina; Barral, Alba .
Temporada: 2019/20; 2020/21;
Estrena:
Museu Nacional d'Art de Catalunya (MNAC).
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (44è : 2020).
24/07/2020.
Coreògraf : Arlandis, Vicente; Gómez, Sandra . Companyia : Losquequedan . Il·luminació : Rojo, Ximo . Intèrpret : Gómez, Sandra .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
30/05/2008.
Autor/a : Asencio, Sofia; Muñoz, Rosa . Ballarí : Asencio, Sofia; Muñoz, Rosa . Coreògraf : Asencio, Sofia; Muñoz, Rosa . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
08/02/2006.
Autor/a : Graells, Guillem-Jordi . Ballarí : Ballús, Meritxell; Campo, Xaro; Llano, Jessica; Alonso, Roberto G.; Rocamora, Valentí . Compositor/a : García d'Acuña, Juanjo . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G.; Townsend, Tamzin . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco . Vestuari : Lascorz, Marga .
Temporada: 1996/97; 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa. Dansa als Districtes.
21/04/1997.
Ballarí : Ventura, Noemí; Otaola, Uxue; Esquerda, Gisela; Ballús, Meritxell; Alcázar, Carmen; Gutiérrez, Emili; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Alcaraz, Eneko . Compositor/a : Balanescu Quartet . Coreògraf : Gutiérrez, Emili . Companyia : Projecte Gallina . Direcció : Gutiérrez, Emili . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Casas Luna, Carmen .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
09/06/1999.
Direcció musical : Manning, Viv . Autor/a : Inspira Teatre; Westermeyer, Esther . Compositor/a : Manning, Viv . Coreògraf : Moreso, Claudia . Companyia : Inspira Teatre . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Erra, Xavier . Il·luminació : Bonfill, Guillem . Producció : Inspira Teatre . Ballarí : Umbert, Neus; Piró, Laia; Westermeyer, Esther .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador. Sala 2.
(Lleida).
13/11/2022.
Compositor/a : Brown, James; Riperton, Minnie; Vargas, Chavela; Nicks, Stevie; Cocciante, Riccardo; Baby Huey; Labelle, Patti; Ike & Tina Turner; Bola de Nieve; Knight & The Pips; Guillot, Olga; Franklin, Aretha; Lavette, Bettye; Thomas, Inma . Coreògraf : Zambrano, David . Companyia : Danswerkplaats Amsterdam (DWA); Charleroi Danses . Direcció : Zambrano, David . Il·luminació : Knops, Ellen . Vestuari : Lo, Ching-yao; Martínez, Pepa; Voorter, Mat . Producció : Bolinga, Stitching . Intèrpret : Rebetez, Eugenie; Malkotsis, Ermes; Fajdiga, Nina; Macuacua, Horacio; Jasko, Peter; Herich, Milan; Garbin, Carlos; Ernesto, Edivaldo; Bauer, Eleanor; Zambrano, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
27/09/2007.
Coreògraf : Obrador, Ada . Companyia : Assaji .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
29/12/2005.
Compositor/a : Debussy, Claude; Kumar . Coreògraf : Montero, Goyo; Cherkaoui, Sidi Larbi ; Taylor, Micaela; Reinoso, Raúl; Ponce, Yaday . Companyia : Acosta Danza .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
La Factoria Cultural.
(Terrassa).
40a. Temporada BBVA de Dansa.
25/03/2023.
Autor/a : Vandekeybus, Wim; Van Poeck, Greet . Compositor/a : De Mey, Thierry; Arno & Ad Cominotto; Byrne, David; Mertens, Pierre; Ribot, Marc; Vermeersch, Peter . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Companyia : Wim Vandekeybus & Última Vez . Il·luminació : Nonn, Ralf; Gahide, Francis; Vandekeybus, Wim . Intèrpret : Ronda, Manuel; Nguyen, Thi-mai; Kline, Mala; Jáuregui, Jorge; Jáuregui, Germán; Hayden, Robert M.; Fokina, Elena; Arís, Laura; Seabra, Helder .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/04/2007.