Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
151 - 200 de 333
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Compositor/a : Díaz, Jesús . Coreògraf : García, Virginia; Muñoz, Damián . Companyia : La Intrusa . Direcció : Muñoz, Damián; García, Virginia . Escenografia : La Intrusa . Il·luminació : Badal, Daniel . Vestuari : Tichy, Ana . Producció : Mercat de les Flors . Ballarí : Zomas, Miguel; Fernández, Alexis; Muñoz, Damián; Perego, Manfredi; García, Virginia; Fumero, Carmen; Gispert, Helena .
Temporada: 2019/20; 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
12/03/2020.
Ballarí : Guitart, Nausica; Calvitti, Viviane; Jané, Pere . Compositor/a : Altaba, Eduard . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Companyia : Iliacan . Direcció : Peña, Álvaro de la . Il·luminació : Valls, Nani . So : Rodríguez, Xavier; Toda, Albert . Vestuari : Korjala, Ulla; Iglesias, Antoni .
Temporada: 1993/94; 1994/95; 1996/97; 1997/98;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
13/01/1994.
Autor/a : Txopitea, Ainize . Compositor/a : Ros, Edmundo; Lacour, Marcelle de; Vivaldi, Antonio; Simone, Nina; Balagué, Ramón; Bonet, Maria del Mar . Coreògraf : Bonachela, Rafael; Duato, Nacho; Ekman, Alex . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Duato, Nacho . Il·luminació : Azorín, Paco; Kurth, Alex; Fischtel, Nicolás . Vestuari : Spastor; Duato, Nacho; Selma, Mireia . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2007/08; 2008/09;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
26/01/2008.
Ballarí : Lloansí, Núria; Salas, Carles . Compositor/a : En Curs . Coreògraf : Lloansí, Núria; Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Romero, Adriana . Producció : Alonso, Anna .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle La memòria dels que ballen (2005 : Barcelona).
08/09/2005.
Compositor/a : Marsalis, Wynton . Coreògraf : Mira, Toni . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre; Festival Grec de Barcelona; Institut del Teatre de la Diputació de Barcelona . Direcció : Vidal, Lluís .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
19/07/2001.
Compositor/a : Roca, Oriol . Coreògraf : Rubirola, Anna; Colacrai, Cecilia; Querol, Mireia de; Sekirnik, Ursa . Companyia : Big Bouncers . Direcció : Big Bouncers . Escenografia : Alejandre, Manuel . Il·luminació : Serra, Joana . So : Roca, Oriol . Vestuari : Alejandre, Maria . Suports audiovisuals : Pérez-Martín, Tristán . Producció : Mercat de les Flors . Ballarí : Querol, Mireia de; Colacrai, Cecilia; Sekirnik, Ursa; Rubirola, Anna .
Temporada: 2019/20; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
27/12/2019.
Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Thomas Noone Dance . Companyia : Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Ballarí : Torres, Andrea; Palomeque, Isabel; Garcia, Dolors; Tirabassi, Eleonora; Forteza, Jerónimo; Arozena, Javier G.; Barral, Alba; Franchesci, Isabella .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
31/10/2015.
Ballarí : Kliesch, Norbert; Pla, Amparo; Pérez-Cabrero, Alícia; Martí, Carme; Vázquez, Miguel; Jodar, Toni; Gómez, Toni; Glass-Henry, Jasmin; Gelabert, Cesc; Cancillo, Luis; Bilbija, Vera; Azzopardi, Lydia; Vilana, Catalina; Sonenklar, Howard . Compositor/a : Wagner, Richard . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival Olímpic de les Arts.
16/07/1992.
Músic/a : Kohatsu; Tkachenko, Elena . Ballarí : Cobos, Olga; Mika, Peter; Cobos, Jesús; Silva, Glaub Charles da; Rodríguez, Sònia; Salas, Manel . Compositor/a : Lioudine, Maxim . Coreògraf : Mika, Peter; Cobos, Olga . Companyia : Festival Grec de Barcelona; CobosMika Company . Direcció : Cobos, Olga; Mika, Peter . Escenografia : Mika, Peter; Fuentes, Jorge . So : Fuentes, Jorge . Vestuari : Wayne, Chidy . Suports audiovisuals : Sangeon, Pedro . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
06/07/2006.
Músic/a : Peón, Mercedes . Autor/a : Magro, Roberto ("Tober") . Compositor/a : Peón, Mercedes . Companyia : Centro Coreográfico Galego . Direcció : Oliván, Roberto . Escenografia : Roel, Rodrigo . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Pereira, Ruth D. . Suports audiovisuals : Fiumfo; Félix, Muriel . Intèrpret : Calsina, Anna; Montero, Natxo; Peón, Henrique; Fernández, Alexis; Vilaseca, Jordi; Esteban, Álvaro; Bartunkova, Lenka; Pérez Enríquez, Ana Beatriz; Sotelo, Nuria; Mathé, Gabriela; Buhler, Hannah Shakti; Martínez Acosta, Kirenia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
19/07/2007.
Ballarí : Young, Laurie; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Dunberry, Luc; Klar, Annette; Mascia, Nicola; Millwood, Grayson; Mualem, Michal; Puodziunas, Virgis; Serpa Soares, Claudia de; Shi, Xuan; Suzuki, Takako; Densem, Lisa; Camplani, Davide . Compositor/a : Kuhn, Hans Peter . Coreògraf : Waltz, Sasha . Companyia : Sasha Waltz & Guests; Théâtre de la Ville de Paris; Schaubühne am Lehniner Platz . Direcció : Waltz, Sasha . Escenografia : Waltz, Sasha; Schuppelius, Heike; Schenk, Thomas . Il·luminació : Hauk, Martin; Gallé, Valentin . Vestuari : Skodzig, Bernd .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
15/12/2006.
Ballarí : Corlay, Kristell; Egurrola, Nerea; Kloukina, Marta; Asencio, Sofia; Margarit, Àngels; Noales, Asun; Sant Funk, Sílvia; García, María Ángeles . Músic/a : Estrada, Ester; Neumann, Andrea . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran; Domènech, Maria . Vestuari : Compte, Míriam .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
17/06/1999.
Ballarí : Ayet, Lluís . Compositor/a : Nakazawa, Eiji . Coreògraf : Ayet, Lluís . Companyia : La Porta-Associació de Dansa Independent de Barcelona . Direcció : Ayet, Lluís .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Palau de la Virreina.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa.
29/04/1997.
Ballarí : García, Barbara; Rocamora, Valentí; Weickert, Guillermo; Dahrendorf, Sabine; López, Lola; Machado, Sílvia; Montseny, Maria; Ordóñez, Alfonso . Autor/a : Trueba, David; Buñuel, Luis . Compositor/a : Sanou, Josep . Coreògraf : Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Escenografia : Cruelles, Josep; Herrero, Mario . Il·luminació : Valera, Evaristo; Dahrendorf, Sabine . Vestuari : Fernández, Susana; Harbort, Mònica . Intèrpret : Dalmau, Joan .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
03/06/1999.
Ballarí : Salgado, Kike; Molinero, Pablo; Climent, David; Dorca, Xevi; González, Sònia; López Luna, Lola; Criado, Ana . Compositor/a : López, Carles; Mastretta, Nacho; Lhasa . Coreògraf : Salgado, Kike; Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Paz, Óscar de . Il·luminació : Paz, Óscar de . Vestuari : Pérez, Clara . Producció : Mazuela, Pia .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Avinguda Tarradellas.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (25a : 2005 : Tàrrega).
10/09/2005.
Músic/a : Mercelis, Jeff . Autor/a : Benítez, Juan; Fernández, Carmelo . Ballarí : Mercelis, Jeff; Smits, Jeroen; Fernández, Carmelo; Vega, Begoña; Rodríguez, Raquel; Benítez, Juan . Compositor/a : Mercelis, Jeff; Calvo, Charo . Companyia : El Ojo de la Faraona . Direcció : Fernández, Carmelo . Escenografia : Smits, Jeroen . Il·luminació : Azpillaga, Ignacio . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
09/03/2002.
Autor/a : Be, Carlos; Rosich, Marc; Tornero, Helena . Compositor/a : Rodríguez Flaqué, Àlex . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Martret, Jose . Escenografia : Puraenvidia, Alberto . Il·luminació : Murchland, Toni . So : Blasco, Roger . Vestuari : Martret, Jose; Alonso, Roberto G. . Producció : Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016); Companyia Roberto G. Alonso . Ballarí : Genís, Oriol; López, Cesar; Alonso, Roberto G.; Sun, Junyi; Àstrid, Anita; Real, Hugo . Músic/a : Rodríguez Flaqué, Àlex .
Temporada: 2015/16; 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
26/07/2016.
Autor/a : Puga, Montse . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Construcció objecte : Melo, André . Companyia : Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Escenografia : Esteller, Sara . Il·luminació : Lleixà, Marc . Suports audiovisuals : Gomila, Carme . Producció : Thomas Noone Dance; Institut Català de les Empreses Culturals (ICEC) . Ballarí : Martí, Berta; Puigdomènech, Héctor; Tirabassi, Eleanora; Mesa, Joel .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
13/07/2022.
Autor/a : Foix, Josep Vicenç . Compositor/a : Casablancas, Benet . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Cristòfol, Leandre; García Lisón, Miquel . Vestuari : Cristòfol, Leandre .
Temporada: 1980/81; 1981/82;
Estrena:
Esbarjo.
(Cardedeu).
21/03/1981.
Ballarí : Meza, Omar; Díaz, Victória; Palazzo, Manuel; Sako, Celia . Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : Garcia, Sergio . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Heras, Pablo; Meza, Omar; Ortuño, Francisco . Escenografia : Butler, Miguel Ángel . Il·luminació : Butler, Miguel Ángel . Vestuari : Carrascosa, Rosa María . Producció : López, Francisco M. .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
20/03/2002.
Compositor/a : Roig, Eugeni . Coreògraf : Labiano, Nathalie . Companyia : Companyia de Dansa Bebeto Cidra . Direcció : Labiano, Nathalie .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Laboratori.
(Vic).
Dijous a l'Institut del Teatre ( Vic).
08/06/2006.
Ballarí : Lloveras, Francisco; Cardoner, Jordi; Oller, Ramon . Compositor/a : Jarret, Keith; Tangerine Dream . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
14/12/1985.
Autor/a : Cia. Vero Cendoya; Galeano, Eduardo . Compositor/a : Madau, Adele . Coreògraf : Cendoya, Vero . Companyia : Cia. Vero Cendoya . Direcció : Cendoya, Vero . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Palma, Kike; Muñoz, Ester; Calvitti, Viviane . Producció : Cia. Vero Cendoya; Fira de Teatre al Carrer de Tàrrega; El Graner . Intèrpret : Fiol, Miquel; Santiago Coderch, Alik; Nieto, Adrián; Cham, Babou; La Torre, Gastón; Moragas Cendoya, Matilda; Moragas Cendoya, Mateu; Molina Johanson, Zoe; López, Jon; Zerpa, Reynaldo . Ballarí : Campo, Xaro; Anglada, Sarah; Halford, Tina; Tafur, Laia; Sánchez, Dory; Johanson, Linn . Músic/a : Sambatu; Rovira, Laia; Camps, Gràcia; Martínez, Andrea; Zanzu, Elena .
Temporada: 2015/16; 2017/18; 2018/19;
Estrena:
Pla del dipòsit.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (37a : 2017 : Tàrrega).
11/09/2015.
Músic/a : Monthieux, Krishoo; Tejero, Mireia; López, Dácil; Santaeulària, Ivan . Ballarí : Panieri, Livio; López Luna, Lola; Martínez, Maribel; Salas, Ricardo; García, Virginia; Climent, David . Autor/a : Berraondo, Txiki . Compositor/a : Tejero, Mireia . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Temporada Alta; Sol Picó Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Berraondo, Txiki; Picó, Sol . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Torremocha, Germinal R.; LLerins, Jaime . So : Santos, Roger . Producció : Mazuela, Pia .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Auditori del Camp de Mart.
(Tarragona).
FET2006. Festival d'Estiu de Tarragona.
12/07/2006.
Compositor/a : Soler, Antoni . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Ballarí : Bramon, Carme; Aragonès, Carme; Terés, Daniel; Silvestre, Jordi; Puig, Rosa; Pérez, Carme; Ibañez, Carles; Badell, Montserrat; Cuadrenys, Elvira; Celís, Glòria de; Celís, Carme de; Castell, Juan Pablo; Gil, Lluís David .
Temporada: 1978/79;
Estrena:
--.
(Ripoll).
08/05/1979.
Ballarí : Gelabert, Cesc . Compositor/a : Stravisnsky, Igor; Strauss, Richard; Santos, Carles; Penella, Manuel; Lewin-Richter, Andrés ; Debussy, Claude; Chopin, Frédéric . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc . So : Clot, Xavier; Bel, Pepe . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Producció : Arts Centre Vooruit (Gant, Bèlgica); Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Arts Centre Vooruit, Gent .
(-).
26/10/1994.
Ballarí : Bilbija, Vera; Alcaraz, Eneko; Lesgart, Gustavo; López, Isabel; Mariblanca, Miryam; Palau, Joan; Sánchez, Dory . Autor/a : Sánchez, Dory; Palau, Joan; Mariblanca, Miryam; López, Isabel; Lesgart, Gustavo; Bilbija, Vera; Alcaraz, Eneko . Compositor/a : Rossel, Oriol . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Teatre Lliure . Direcció : Margarit, Àngels . Il·luminació : Domènech, Maria . Vestuari : Papió, Ariadna . Producció : Teresa Carranza .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2010/11;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
25/05/2006.
Autor/a : Ymbernon, David . Compositor/a : Lloses, Xavi . Coreògraf : Ymbernon, David; Balasch, Zoe . Companyia : Cia. David Ymbernon . Direcció : Ymbernon, David; Augé, Elisabet . Escenografia : Ymbernon, David . Il·luminació : Vergés, Jep . Vestuari : Ymbernon, David; Augé, Elisabet . Producció : Dansa Metropolitana; Cia. David Ymbernon . Ballarí : Balash, Zoe; Lloses, Xavi; Ymbernon, David; Ymbernon, Daida .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Festival Quinzena Metropolitana.
19/03/2023.
Adaptació : Grive, Catherine; Bertrand, Frédérique . Compositor/a : Scott, Stéphane . Companyia : Compagnie ACT2 . Direcció : Dreyfus, Catherine . Escenografia : Steenkiste, Oria . Il·luminació : Beck, Aurore . Vestuari : Saulnier, Nathalie . Ballarí : Vaurillon, Cloé; Kouyoumdjian, Jéremy; Dos Santos Pinho, Maryah Catarina .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Principal.
(Sabadell).
14/11/2021.
Compositor/a : Queen; Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Béjart, Maurice . Companyia : Béjart Ballet Lausanne . Direcció : Roman, Gil . Ballarí : Béjart Ballet Lausanne .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Castell de Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (24è : 2010).
03/08/2010.
Autor/a : Bel, Jérôme . Ballarí : Haenni, Claire; Carallo, Antonio; Seguette, Frederic; Bel, Jérôme . Compositor/a : Schubert, Franz . Coreògraf : Linke, Susanne . Companyia : R.B. Jérôme Bel . Direcció : Bel, Jérôme .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
CCCB. Auditori.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99. Dies de dansa.
24/07/1999.
Direcció musical : Gamazo, Javier . Autor/a : Rovira, Maria . Compositor/a : Gamazo, Javier . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit Dansa . Direcció : Molina, Òscar; Rovira, Maria . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Font, Elena; Belda, Georgina ; Pineda, Marina . Producció : Art Transit Dansa . Ballarí : Garriga, Maria; Vázquez, Sol; Fernández, Marta; Martín, Carina; Tapia, Isabel .
Temporada: 2007/08; 2008/09;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
20/11/2007.
Compositor/a : Cirigliano, John; Vangelis . Coreògraf : North, Robert; Mattox, Matt . Companyia : Ballets Jazz Art . Direcció : Hammadi, Raza . Il·luminació : Hammadi, Nasser . So : Hammadi, Nasser . Vestuari : Souka, Yao . Ballarí : Hammadi, Raza; Hammadi, Salem; Padron, Martin; Cantillon, Nicolas; Khechana, Sadok; Lenoble, Martine; Auger, Corinne; Ory, Isabelle; Duchesne, Sylvie; Mauvais, Cecile; Fariselli, Loretta; Hammadi, Ahmed . Músic/a : de Lucia, Paco .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
16/02/1991.
Ballarí : Trush, Pavel; Carrión, Fernando; Roque, Jaime; Scott-Gilbert, Corey; Ruz, Antonio; Kostrzewski, Misha; Cezario, Bruno; Bordato, Eneka; Costa, Louis-Clément da; Jiang, Yang; Li, Hong Jung; Mattavelli, Francesca; Otagaki, Yu; Piatka, Jerôme; Quinaou, Kevin; Terrasse, Denis; Laizet, Franck; Gallofré, Cristina; François, Amandine; Grelat Dupont, Peggy; Delabie, Dorothée; Presta, Ana; Knight, Caelyn; Lee, Sora; Bernard, Coralie; Riquet, Marie . Compositor/a : Willems, Thom . Coreògraf : Forsythe, William . Companyia : Ballet de l'Opéra de Lyon . Direcció : Loukos, Yorgos . Escenografia : Forsythe, William; Simon, Michael . Il·luminació : Forsythe, William; Simon, Michael . Vestuari : Forsythe, William .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
09/06/2006.
Ballarí : Cardona, Claudia; Tragant, Olga; Roca, Maria . Compositor/a : Klezmer; Morricone, Ennio; Lizards, L.; Byrne, David; Zorn, John . Coreògraf : Tragant, Olga . Companyia : Tragant Dansa . Direcció : Tragant, Olga . Escenografia : Amigó, Jaume .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
04/11/1999.
Compositor/a : Altaba, Eduardo . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Companyia : Dart Companyia de Dansa . Direcció : Peña, Álvaro de la .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Merca Arts.
26/11/1990.
Compositor/a : Cortizo, Mario G. . Coreògraf : Jiménez, Andrea . Companyia : Ancorae Danza . Direcció : Jiménez, Andrea . Il·luminació : Fàbregas, Andreu . So : Cortizo, Mario G. . Vestuari : Márquez, Amàlia; Eme, Raquel . Suports audiovisuals : Badal, Mar . Ballarí : Jiménez, Andrea; Hernández, Berta; Fernández, Andrea; Prieto, Maria .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (19è : 2022 : Barcelona).
23/10/2022.
Ballarí : Ventura, Noemí; Díaz, Gemma; Gutiérrez, Emilio; Mira, Toni; Campos, Fátima; Palau, Joan . Autor/a : Mira, Toni . Compositor/a : Monthieux, Krishoo . Coreògraf : Gutiérrez, Emilio; Mira, Toni; Díaz, Gema; Ventura, Noemí; Campos, Fátima; Palau, Joan . Companyia : Mercat de les Flors; Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni . Il·luminació : Domingo, Roser . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Mira, Toni . Producció : Lorente, Silvia .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
03/11/2005.
Músic/a : Granados, Daniel; Iriarte, Joël; Las Juventudes de Tarántula . Autor/a : Seth, Brigitte . Compositor/a : Adam, Adolphe; Pla, Albert; Garnier, Laurent; Las Juventudes de Tarántula . Coreògraf : Asencio, Sofia; Montlló, Roser; Nieto, Teresa . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Cube . Il·luminació : Guirado, Joaquín . So : Cherta, Dani; Puig, Albert; Pitarch, Xavi . Vestuari : Viñolo, Georgina . Intèrpret : Giró, Ramon; Mayans, Vicens; Ros, Jordi; Triay, Àlvar; Fiol, Miquel; Alcaraz, Eneko .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
T6. Projecte de creació textual contemporània.
24/04/2008.
Autor/a : GN / MC Guy Nader / Maria Campos . Compositor/a : Marín, Miguel . Companyia : GN / MC Guy Nader / Maria Campos . Direcció : Nader, Guy; Campos, María . Escenografia : Nader, Guy; Campos, María . Il·luminació : Pons, Conxita . Vestuari : Lotaif, Gabriela . Producció : Mercat de les Flors; Festival Grec de Barcelona . Ballarí : Plaza, Héctor; De Vries, Alex; Klajnscek, Anamaria; Ferey, Noé; Hastewell, Patricia; Smeets, Maxime; Campos, María . Músic/a : Munarriz, Daniel; Marín, Miguel .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/07/2021.
Ballarí : Vilana, Catalina; Goulart, Susana; Baraldés, Llum; Hernández, Lipi; Muntaner, Mònica; Calvitti, Viviane . Compositor/a : Dead Can Dance . Coreògraf : Las Malqueridas . Companyia : Las Malqueridas . Direcció : Berraondo, Txiki; Hernández, Lipi . Il·luminació : Albir, Mingo .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça de les Nacions sense Estat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (15a : 1995 : Tàrrega).
10/09/1995.
Ballarí : Birkazde, George; Gomis, Manel; Fernández, Carlos; Gómez, Pau; Cobos, Jesús; Sancho, Miguel Ángel; Brooks, Yanelys; Costa, Alicia; Vilar, Laura; Chang, Lienz; Venancio, Luis; Rowinsky, Sebastián; Sales, Sandra; Sanguino, Sara; Todó, Violeta . Autor/a : Rovira, Maria . Compositor/a : Alfonso, Equis . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Trànsit; Trànsit-Maria Rovira . Direcció : Rovira, Maria . Escenografia : Hernández Díez, José Antonio; Franquesa, Mercè . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Sein, Eugeni .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2001/02;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
21/07/1999.
Autor/a : Alonso, Roberto G. . Compositor/a : Cornudella, Jordi . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Escenografia : Murchland, Tony . Il·luminació : Murchland, Tony . Vestuari : Peralta, Víctor; Alonso, Roberto G. . Producció : Dansa. Quinzena metropolitana; Companyia Roberto G. Alonso . Ballarí : Fernández, Borja; Serret, Marta; Marsal, Laura; Vancells, Laia .
Temporada: 2020/21; 2022/23;
Estrena:
Teatre Principal.
(Sabadell).
25/02/2021.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Schubert, Franz; Lurie, John; Shostakovich, Dimitri . Companyia : La sota de bastos . Direcció : Cardoner, Jordi; Extremiana, Mònica . Escenografia : Abril, Josep . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Abril, Josep . Ballarí : Cardoner, Jordi; Extremiana, Mònica .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
11/05/1995.
Ballarí : Brncic, Constanza; Sitges-Sardà, Nora; Sasplugas, Olga; Navarrete, Teresa . Compositor/a : Schvarzman, Pablo . Coreògraf : Navarrete, Teresa; Szpumberg, Victoria; Brncic, Constanza; Sitges-Sardà, Nora; Sasplugas, Olga . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Szpumberg, Victoria . Il·luminació : Blanch, Oriol; García Sáez, Mario .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001). Cicle Endansa.
07/06/2001.
Autor/a : Sèneca . Adaptació : Narros, Miguel . Compositor/a : Sanlúcar, Manolo . Companyia : Cia. Antonio Marquez . Direcció : Márquez, Antonio; Palacios, Javier . Escenografia : Trotti, Gerard . Vestuari : Bakunova, Tania .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Sagarra.
(Santa Coloma de Gramenet).
26/03/2023.
Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Lundin, Peter . Vestuari : TND . Producció : Mercat de les Flors; Thomas Noone Dance . Ballarí : Regoli, Erik; Tirabassi, Eleonora; Forteza, Jerónimo; Barral, Alba; Arozena, Javier G.; Aguilar, Vasna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
10/09/2015.
Compositor/a : Kaene, B.; Salis, A.; Mozart, Wolfgang Amadeus; Linares, Carmen; Brahem, A.; Marais, Marin; Paniagua, Gregorio; Cabanilles, Joan Baptista; Ligeti, György . Coreògraf : Bigonzetti, Mauro . Companyia : Balletto di Toscana . Direcció : Bozzolini, Cristina . Escenografia : Tirelli, Roberto . Il·luminació : Cerri, Carlo . Vestuari : Tirelli, Roberto .
Temporada: 1996/97; 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
15/03/1997.
Autor/a : Azevedo, Paulo; Vieira, Taís . Compositor/a : KL Jay; Vivaldi, Antonio; O RAPPA; Racionals Mc's; Diana Di . Coreògraf : Vieira, Taís . Companyia : Membros . Direcció : Vieira, Taís; Azevedo, Paulo . Intèrpret : Vilarindo, Amilton; Vicentino, Zanzibar; Silva, Joao Carlos; Greicy, Mirila; Henrique, Luiz; Gomes, Jean .
Temporada: 2005/06; 2007/08;
Estrena:
Kasal Jove de Roquetes.
(Barcelona).
Festival Amèrica Llatina a Nou Barris (2006 : Barcelona).
17/06/2006.
Músic/a : Martín, Edu . Ballarí : Barberà, Meritxell; Chiench, Eric; Garrigues, Pep; Fígols, Àngel; García, Inma . Autor/a : Labastida, Mikel; Civera, Germana; García, Inma; Barberà, Meritxell . Compositor/a : Caldo . Coreògraf : Azpillaga, Iñaki . Companyia : Centre Coreogràfic de la Comunitat Valenciana; Taiat Dansa . Direcció : Barberà, Meritxell; García, Inma; Botía, Raúl . Escenografia : Taiat Dansa . Il·luminació : Antón, Víctor . Vestuari : Taiat Dansa . Producció : Morató, Amaia .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Bacsteix (1a : 2007 : Barcelona).
23/01/2007.