Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
251 - 300 de 333
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Zambrana, Víctor . Ballarí : Zambrana, Víctor . Compositor/a : Mayer, Ilia . Coreògraf : Zambrana, Víctor . Companyia : Las Malqueridas Creacions al Límit . Direcció : Zambrana, Víctor . Il·luminació : Rigual, Carles . Producció : Michaelsson, Andrea .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (2a : 2007 : Barcelona).
20/02/2007.
Compositor/a : Varèse, Edgar; Bechara, Mauricio; Kniepper, Jürgen; Poliker, Yahuda . Coreògraf : Rodríguez, Rubén; Giustina, Mariana; Baier, Jean-M.; Rathouse, Dafna . Companyia : Atalanta Fugiens . Direcció : Giustina, Mariana . Il·luminació : Spinelli, Marcelo . Vestuari : Duran, Maria . Intèrpret : Boada, Martí . Ballarí : Ardito, Andrea; Ardito, Valeria; Giustina, Mariana; Llano, Jessica; Camarena, Jaime; Rodríguez, Rubén; Montoliu, Lucia .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
28/02/1995.
Músic/a : Pérez, Agustí . Compositor/a : Engel, Sascha . Coreògraf : Arrieta, Blanca . Companyia : Ciento Cincuenta Cuerdas . Direcció : Arrieta, Blanca . Producció : Arrieta, Blanca . Intèrpret : Jackson, Robert; Lastra, Jorge; Arrieta, Blanca .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Cicle Llançar [el cos] a la batalla (1a: 2008 : Barcelona).
18/03/2008.
Compositor/a : Granados, Enrique; Kazazian, G; Muzsikas; Rodrigues, Antonio; Monteverdi, Claudio; Bloch, E; Rota, Nino; Couperin, François; Bach, Johann Sebastian . Companyia : Senza Tempo . Direcció : Mallol, Carles; Boza, Inés . Escenografia : Mallol, Carles . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Morales, Isabel . Ballarí : Mallol, Carles; Boza, Inés; Vilana, Catalina; Recacha, Mercedes .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
28/09/1995.
Autor/a : Barcelona, Miquel . Compositor/a : Martorell, Carlos; Mula, Oriol . Companyia : Cia. Miquel Barcelona . Direcció : Barcelona, Miquel . Escenografia : Clos, Laura . Il·luminació : Clos, Laura . So : Sánchez-Rico, Josep . Vestuari : Sala, Mariona . Suports audiovisuals : Castañé, Ignasi . Producció : Mercat de les Flors . Ballarí : Gispert, Helena; Barcelona, Miquel; Güell, Martí; Vergés, Bea .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
20/01/2022.
Ballarí : Picher, M. Jesús; Couchart, Jerome; García, Susana; Martín, Sonia; Rouet, Sandrine; Sánchez, Ana María; García, Javier; Badier, Yannick; Corrales, Daniel; Jiménez, Natalia; Mesia, Philippe; Roelofsen, Marijn; Soares, Dejalmir; Yosef, Golan; Soler, Tamara; Rañé, Joana . Compositor/a : Berlioz, Héctor; Gounod, Charles François; Prokofiev, Serguei Serguéievitx . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
15/06/2005.
Autor/a : Shakespeare, William . Ballarí : Delphine, Nicolas; Bes, Manolo; Pascual, Lluís; Ros, Jordi; Morino, Keith; Conjunt de Cambra de l'Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu; Arqués, Eva; Gomis, Manel; Lorenzo, Thèrése; Astor, Nadine; Vega, Jesús de . Compositor/a : Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Gounod, Charles François; Berlioz, Héctor . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Gran Teatre del Liceu; Metros . Direcció : Castells, Joan . Escenografia : Cristià, Ignasi . Il·luminació : Montesinos, Gloria . Vestuari : Paloma, Mercè .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
22/01/1997.
Músic/a : Barcelona 216 . Ballarí : Oropeza, Félix; Cobos, Jesús; Barberà, Marco; Gomis, Manel; Márquez, Michelle; Casado, M. Àngels; Sales, Sandra; Alcázar, Carmen . Autor/a : Albet, David . Compositor/a : Matalón, Martin . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit . Direcció : Martínez Izquierdo, Ernest . Escenografia : Franquesa, Mercè . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Harbort, Mònica .
Temporada: 1997/98; 1998/99;
Estrena:
Convent dels Àngels.
(Barcelona).
11/12/1997.
Compositor/a : Thollot, Fanny . Companyia : Cia. Lali Ayguadé (Cia de Dansa) . Direcció : Ayguadé, Eulàlia . Escenografia : Cabanas, Martina . Il·luminació : Pons, Conchita . Producció : Big Story Productions; Pole-sud CDCN Strasbourg; Festival Grec de Barcelona . Ballarí : Ayguadé, Eulàlia; Tranis, Lisard .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
L'Estruch. Fàbrica de Creació de les Arts en viu.
(Sabadell).
18/06/2022.
Direcció musical : Jou, Pere; Bauzà, Aurora . Autor/a : Faura, Pere . Traducció : Faura, Neus . Compositor/a : Jou, Pere; Bauzà, Aurora . Coreògraf : Faura, Pere . Companyia : La Diürna . Direcció : Faura, Pere . Escenografia : Queralt, Jordi . So : Carteaux, Stéphane . Vestuari : Parra, Adriana . Suports audiovisuals : Salas, Ricardo . Producció : Institut de Cultura de Barcelona; Festival Grec; Mercat de les Flors . Intèrpret : Fiol, Miquel; Weickert, Guillermo; SolWat, Claudia; Anglada, Sarah; Orella, Francesc; Irango, Júlia; Klajnescek, Anamaria; March, Gloria; Pérez Armero, Víctor; Viñals, Toni; Crapio, Raffaella; Colomé, Montse; Cabot, Odo; Garcia, Mario . Músic/a : Bauzà, Aurora; Jou, Pere .
Temporada: 2019/20; 2020/21; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (44è : 2020).
07/07/2020.
Músic/a : Sheppard, Philip; Sluiter, Alies Christina; Linke, Coordt; Mazhar, Faheem; van Peteghem, Juliette . Ballarí : Guillem, Sylvie; Khan, Akram . Autor/a : Cools, Guy . Compositor/a : Sheppard, Philip . Coreògraf : Tripathi, Gauri Sharma; Khan, Akram; Hwai-min, Lin . Companyia : Grand Théâtre de Luxembourg; Sadler's Wells; Akram Khan Company . Direcció : Khan, Akram . Escenografia : Hariu, Shizuka . Il·luminació : Kunttu, Mikki . So : Corazzini, Manu . Vestuari : Ito, Kei . Producció : Chaudhry, Farooq .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
26/06/2007.
Ballarí : Morino, Keith; García, Teresa . Compositor/a : Satorra, Jordi . Coreògraf : Morino, Keith . Companyia : Companyia Keith Morino . Direcció : Morino, Keith . Il·luminació : Montesinos, Gloria . Vestuari : Laber, Johanna .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
24/03/2001.
Ballarí : Müller, Arnd; Rühl, Janet . Compositor/a : Niedermayer, Wolf . Coreògraf : Rühl, Janet; Müller, Arnd . Companyia : Fani Benages Projectes Artístics; Kompanie Janet Rühl / Arnd Müller . Direcció : Müller, Arnd; Rühl, Janet . Escenografia : Müller, Arnd . Il·luminació : Beltrán, Paco . Vestuari : Rühl, Janet .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
21/04/2006.
Compositor/a : Lanner, Josef Franz; Grieg, Edvard; Nyman, Michael . Companyia : Schmäh Danse Théâtre . Direcció : Vergés, Tomeu; Sagna, Caterina . Escenografia : Door, Martina . Il·luminació : Bagnoli, Enrico . Vestuari : La del Puerto; Binoux, Pauline . Intèrpret : Vergés, Tomeu; Sagna, Caterina .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
05/12/1987.
Compositor/a : Le mystère des voix bulgares; Donizetti, Gaetano . Coreògraf : Boza, Inés; Mallol, Carles . Companyia : Xostakòvitx, Dimitri D. . Direcció : Mallol, Carles; Boza, Inés . Escenografia : Boza, Inés; Roldan, Kiko . Il·luminació : Gascoigne, Gina . Vestuari : Azcoitia, Gabriel . Ballarí : Mallol, Carles; Boza, Inés .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
04/04/2002.
Ballarí : Fernández, Amalia; Domínguez, Juan . Compositor/a : Chaka Khan; The Cure; The Jazz Renegades . Coreògraf : Fernández, Amalia; Domínguez, Juan . Companyia : Espace Pier Paolo Pasolini; Théâtre de l'Usine de Ginebra; La Porta-Associació de Dansa Independent de Barcelona . Direcció : Fernández, Amalia; Domínguez, Juan . Producció : Domínguez, Juan .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
16/03/2007.
Ballarí : Busquet, Sònia; Martí, Cristina; Rubirola, Anna; Montané, Jaume; Serrat, Teresa . Compositor/a : Mayer, Ilia . Coreògraf : Álvarez, Olga . Companyia : La Taimada . Direcció : Cols, Clara; Álvarez, Olga . Il·luminació : Portillo, Fernando . So : Portillo, Fernando .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (2a : 2007 : Barcelona).
25/02/2007.
Compositor/a : Bauzà, Aurora . Companyia : La Súbita . Direcció : Alcalà, Laura; Riba, Emma . Il·luminació : Bianchi, Gabriela . Ballarí : Alcalà, Laura; Riba, Emma .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
21/10/2021.
Ballarí : Beauchamp, Ione; McGoldrick, Larissa; Siegel, Becky . Compositor/a : Brennan, Micklin; Bergman, Borah . Coreògraf : Siegel, Becky . Companyia : Time Benders Dance Company . Direcció : Siegel, Becky . Vestuari : Siegel, Becky .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
31/05/1986.
Autor/a : Moreso, Claudia . Compositor/a : Mercader, Nan; CaboSanRoque; Villalonga, Cristina . Coreògraf : Díaz, Gema; Gutiérrez, Emili; Palau, Joan; Ventura, Noemí . Companyia : Nats Nus Dansa . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Ruiz, Miguel . Vestuari : Echegaray, Elisa . Producció : Lorente, Silvia . Intèrpret : Díaz, Gema; Gutiérrez, Emili; Palau, Joan; Ventura, Noemí .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Carrer.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
29/09/2007.
Compositor/a : Ono, Seigen; Comelade, Pascal . Coreògraf : Harroche, Brigitte . Companyia : Brigitte Harroche Dansa . Direcció : Harroche, Brigitte . Il·luminació : Llop, Màrius . Vestuari : Brigitte Harroche Dansa .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
11/07/1991.
Músic/a : Martínez del Fresno, Manuel . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Martínez del Fresno, Manuel; Saura, Joan; Mingus, Eric; Sharp, Elliot; Keirouz, sor Maria; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Teatre Lliure . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Escorsa, Dionís . Il·luminació : Domènech, Maria . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Escorsa, Dionís . Producció : Font, Marta .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2006/07; 2010/11;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
07/04/2005.
Compositor/a : Santos, Carles; Navarrete, Javier; Lewin-Richter, Andrés . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Llongueras, Jordi; Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Ballarí : Gelabert, Cesc .
Temporada: 1988/89; 1989/90; 1990/91; 1991/92; 1992/93; 1993/94; 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Teatro Zandonai.
(Rovereto (Itàlia)).
02/08/1988.
Compositor/a : Mariño, Leo; Mozart, Wolfgang Amadeus; Aubry, René . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Alzabequie, Patricia . Il·luminació : Yetton, Keith . Vestuari : Herrero, Angelina . Ballarí : Oller, Ramon; Vázquez, Miguel; Peraira, Cristina; Xena, Anna; Agudo, Carme; Axenfeld, Norma; Muñoz, Jasone; López, Eva; Morin, Anne; Renalias, Carme; Eulate, Anna .
Temporada: 1987/88; 1991/92;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
21/12/1987.
Ballarí : Soro, David; Rubirola, Anna; Campos, Fátima; Bassachs, Marcel . Compositor/a : Fontova, Carles . Coreògraf : Hugas, Àngels; Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Hugas, Àngels . Vestuari : Marín, Carmen; Julián, Mònica; Miguel, Àgueda; Canalies, Puri .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'05 / 2+1. Festival de Dansa de Terrassa (3a : 2005).
02/10/2005.
Compositor/a : Villalonga, Cristina . Coreògraf : Mira, Toni . Companyia : Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Nani . Ballarí : Bresca, Andreu; Mira, Toni; Moreso, Claudia; Roca, Susana; Monini, Maria .
Temporada: 1991/92; 1992/93; 1993/94;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival Olímpic de les Arts.
31/07/1992.
Autor/a : Ferrer, Horacio . Compositor/a : Piazzola, Astor . Coreògraf : Larumbe, Karmen . Companyia : Ballet Contemporain de Bruxelles . Direcció : Larumbe, Karmen . Escenografia : Jaccaud, Pierre . Il·luminació : Gryspeirt, Dirk; Hagelstein, Jean-Michel . Vestuari : Larumbe, Karmen . Ballarí : Pasqual, Dafne; Merlo, Daniela; Larumbe, Karmen; Raverdy, Cathy; Torres, Juan de; Nakamura, Shinji; Weis, Jean-Guillaume; Harrington, Kathleen . Músic/a : Soler, Antoni .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
04/04/1987.
Autor/a : Graells, Guillem-Jordi . Ballarí : Ballús, Meritxell; Campo, Xaro; Llano, Jessica; Alonso, Roberto G.; Rocamora, Valentí . Compositor/a : García d'Acuña, Juanjo . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G.; Townsend, Tamzin . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco . Vestuari : Lascorz, Marga .
Temporada: 1996/97; 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa. Dansa als Districtes.
21/04/1997.
Ballarí : Ventura, Noemí; Otaola, Uxue; Esquerda, Gisela; Ballús, Meritxell; Alcázar, Carmen; Gutiérrez, Emili; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Alcaraz, Eneko . Compositor/a : Balanescu Quartet . Coreògraf : Gutiérrez, Emili . Companyia : Projecte Gallina . Direcció : Gutiérrez, Emili . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Casas Luna, Carmen .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
09/06/1999.
Direcció musical : Manning, Viv . Autor/a : Inspira Teatre; Westermeyer, Esther . Compositor/a : Manning, Viv . Coreògraf : Moreso, Claudia . Companyia : Inspira Teatre . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Erra, Xavier . Il·luminació : Bonfill, Guillem . Producció : Inspira Teatre . Ballarí : Umbert, Neus; Piró, Laia; Westermeyer, Esther .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador. Sala 2.
(Lleida).
13/11/2022.
Compositor/a : Brown, James; Riperton, Minnie; Vargas, Chavela; Nicks, Stevie; Cocciante, Riccardo; Baby Huey; Labelle, Patti; Ike & Tina Turner; Bola de Nieve; Knight & The Pips; Guillot, Olga; Franklin, Aretha; Lavette, Bettye; Thomas, Inma . Coreògraf : Zambrano, David . Companyia : Danswerkplaats Amsterdam (DWA); Charleroi Danses . Direcció : Zambrano, David . Il·luminació : Knops, Ellen . Vestuari : Lo, Ching-yao; Martínez, Pepa; Voorter, Mat . Producció : Bolinga, Stitching . Intèrpret : Rebetez, Eugenie; Malkotsis, Ermes; Fajdiga, Nina; Macuacua, Horacio; Jasko, Peter; Herich, Milan; Garbin, Carlos; Ernesto, Edivaldo; Bauer, Eleanor; Zambrano, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
27/09/2007.
Compositor/a : Vries, Marius de . Companyia : Bonachela Dance Company . Direcció : Bonachela, Rafael . Producció : Mcdonald, Alan . Intèrpret : Storer, Sarah; Keskien, Vivi; Gómez, Robert; McMillan, Cameron; Hollingsworth, Amy; Zivkovich, Paul .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
28/02/2008.
Adaptació : Gomez Casas, Antonio . Compositor/a : Ribeiro, Cleyber . Coreògraf : Amorim, Joisy . Companyia : Gira8 (Companyia de dansa) . Direcció : Cruz, Elaine . Vestuari : Marques, Amanda . Producció : Maciel, Igor . Ballarí : Mamede, Isabel; Chaves, Jader; Lovi, Mariana; Heindrich, Murilo; Borges, Ana Carolina; Moreira, Gleysson .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Nau Ivanow.
(Barcelona).
16/06/2017.
Ballarí : García, Virginia; Muñoz, Damián; Fernández, Alexis . Músic/a : Dall, Steven . Compositor/a : Dall, Steven; Ramos, Borja . Coreògraf : Dall, Steven; García, Virginia; Muñoz, Damián; Fernández, Alexis . Companyia : Fani Benages Projectes Artístics; DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Direcció : García, Virginia; Muñoz, Damián . Escenografia : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Il·luminació : Ulla, Javi . Vestuari : Belart, Antonio .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
11/05/2006.
Ballarí : Noone, Thomas; Martínez, Núria; Vilella, Susana; Connaughton, Philip . Traducció : DDT Teatre . Compositor/a : Vivaldi, Antonio; Corelli, Arcangelo; Bach, Johann Sebastian; Pergolesi, Giovanni Battista . Companyia : Thomas Noone Dance . Direcció : Frauca, Ferran . Escenografia : Torra, Jordi . Vestuari : Álvarez, A. . Intèrpret : Massanet, Pep .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
06/02/1999.
Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran; Anadón, David . So : Àlvarez, Enric . Vestuari : Marquès, Antònia . Ballarí : Seguette, Frederic; Palau, Joan; Navarro, Àfrica; Lize, Laetitia; Casanova, Jordi; Colmenares, Adolfo . Músic/a : Martínez, Manuel .
Temporada: 1993/94; 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/01/1994.
Autor/a : Mal Pelo . Compositor/a : Lankhuyzen, Leo . Coreògraf : Mal Pelo . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Il·luminació : Gascoigne, Gina . Vestuari : Boschung, Paulette . Ballarí : Ramis, Pep; Muñoz, María; Casanovas, Jordi .
Temporada: 1992/93; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/01/1993.
Ballarí : Capková, Lea; Záhora, Michal . Autor/a : Záhora, Michal . Compositor/a : Phantasma; Bryan Eno & Harold Budd; Natoli, Carlo . Coreògraf : Pavuková, Zuzana; Záhora, Michal . Companyia : Nanohach . Direcció : Záhora, Michal; Vanícková, Jana . Producció : Malík, Honza .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
Calidoscopi. Setmana de la Dansa Contemporània (1a : 2006 : Granollers).
14/05/2006.
Adaptació : Taiat Dansa . Compositor/a : Barberá, David . Coreògraf : Ouramdane, Rachid; Ivo, Ismael; García, Inma; Barberà, Meritxell . Companyia : Taiat Dansa . Direcció : Taiat Dansa . Vestuari : Estudio Savage . Suports audiovisuals : Novella, David; Fernández, Marta . Ballarí : Staltari, Valentina; Huertas, Diana; Reolid, Cristina .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival Dansa Metropolitana.
17/03/2023.
Autor/a : Cruz, Andrea . Compositor/a : Barrenengoa, Kiko . Coreògraf : Gomila, Tomeu . Companyia : Au Ments Dansa . Direcció : Gomila, Tomeu . Escenografia : Cruz, Andrea . Il·luminació : Martínez, Manu . Intèrpret : Cruz, Andrea .
Temporada: 2007/08; 2010/11;
Estrena:
IES Baix Camp.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'07 (10a : 2007).
27/10/2007.
Ballarí : Brignon, Frédéric; Sun-hye Hur; Young-Ho Nam; Paquemar, Karl; Taffanel, Denis . Músic/a : Machado, Jean-Marie . Compositor/a : Machado, Jean-Marie . Coreògraf : Taffanel, Jackie . Companyia : Compagnie Taffanel . Direcció : Taffanel, Jackie . Escenografia : Aude-Tanguy, Camille . Vestuari : Chaperon, Judith .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
22/10/1998.
Compositor/a : Allegri, Gregorio . Coreògraf : Doherty, Oona; Ninja, Lasseindra; Carvalho, Tânia; Childs, Lucinda . Companyia : Ballet National de Marseille . Direcció : Apolito, Rémi d'; (LA)HORDE . Il·luminació : Barry, Lisa Mary; Wurtz, Éric; Ribes, Vicent . So : Minez, Fabien . Vestuari : Childs, Lucinda; Martínez, Ana; Murru, Nicole; Doherty, Oona; Carvalho, Tânia . Producció : Ballet National de Marseille ; Théâtre de la Ville de Paris; Theâtre du Châtelet . Ballarí : Ballet National de Marseille .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival Dansa Metropolitana.
24/03/2023.
Compositor/a : Benguerel, Xavier . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Espigolé, F.; García Lisón, Miquel . Vestuari : Espigolé, F. .
Temporada: 1980/81; 1981/82;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
15/01/1981.
Ballarí : Fàbregas, Enric; Ramis, Pep; Muñoz, María; Balm, Nicole; Casanovas, Jordi; Castro, Leo . Autor/a : Berger, John . Compositor/a : Byrne, David; Bach, Johann Sebastian; Noble, Steve . Coreògraf : Ramis, Pep; Balm, Nicole; Casanovas, Jordi; Castro, Leo; Fàbregas, Enric; Muñoz, María . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep . Escenografia : Muñoz, María; Ramis, Pep . Il·luminació : Viladomat, August; Rey, Ramón . So : Polls, Àlex . Vestuari : Mal Pelo; Puigdevall i Plantés, Carme . Suports audiovisuals : Mal Pelo . Producció : Temporada Alta; Teatre Nacional de Catalunya .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
18/05/2006.
Compositor/a : Zappa, Frank . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Balletto di Toscana . Direcció : Bozzolini, Cristina . Escenografia : Rowen, Ron; Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
13/07/1999.
Autor/a : Weigel, Juschka; Leydel, Xenia; Muñoz, Miguel . Ballarí : Weigel, Juschka . Compositor/a : Regenberg, Daniel . Coreògraf : Weigel, Juschka . Companyia : InThisSection-Juschka Weigel . Direcció : Muñoz, Miguel; Weigel, Juschka . Escenografia : Donger, Simon T.; Muñoz, Miguel . Il·luminació : Donger, Simon T.; Muñoz, Miguel . Intèrpret : Azkona, Laida; Chia Wei, Jo Tan; Ruano, Juanjo; Scott, Wayne .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
13/12/2007.
Compositor/a : Mingus, Charles; Stravinsky, Igor . Coreògraf : Brandstrup, Kim . Companyia : Arc Dance Company . Direcció : Brandstrup, Kim . Il·luminació : McHugh, Brenna . Ballarí : Icaza, Concha de; Howell, Ron; Zuccotti, Dario; Fitzgerald, Tracey; Barron, Sarah; Ashman, Mark; Iglich, Bernadette .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
17/01/1987.
Músic/a : Batsheva Ensemble . Adaptació : Fishof, Ohad . Compositor/a : The Beach Boys; Seefeel; Hai, Pyar; Naa, Kaho; Fennesz, Christian; AGF; Kid 606+Rayon; Eno, Brian; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Eyat, Sharon . Companyia : Batsheva Dance Company . Direcció : Fortis, Nami Bloch; Naharin, Ohad; Nagar, Yaniv . Il·luminació : Bueno, Avi Yona . So : Fishof, Ohad . Vestuari : Levy, Rakefet .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
09/02/2006.
Ballarí : Burrough, Luke; Gardner, Catherine; Dillon, Barney; Vardimon, Jasmin; Hayes, Phil . Compositor/a : Maxwell, Jules . Coreògraf : Vardimon, Jasmin . Companyia : Jasmin Vardimon Dance Company . Direcció : Vardimon, Jasmin .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
15/02/2002.
Direcció musical : Prado, Luz . Autor/a : Arcas, Luz . Compositor/a : Prado, Luz . Coreògraf : Gragera, Abraham; Arcas, Luz . Companyia : La Phármaco . Direcció : Arcas, Luz . Escenografia : Arcas, Luz . Il·luminació : Colomer, Jorge . So : Contreras, Pablo . Vestuari : Carmen 17 . Suports audiovisuals : Rota, Virginia; Colomer, Jorge; Pérez, Tristán . Producció : La Phármaco; Festival de Otoño de Madrid . Cantant : Dolores, Lola . Ballarí : Arcas, Luz . Músic/a : Prado, Luz .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
17/03/2022.