Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
51 - 100 de 604
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Compositor/a : Higgs, Andy; Pinchen, Jim . Coreògraf : Bennet, Lucy; Benstead, Christopher; Inao, Yoshifumi . Companyia : Stopgap Dance Company . Direcció : Bennet, Lucy . Escenografia : Jones, Anna . Il·luminació : Yavrovan, Chahine . Vestuari : Moriling, Rosey ; Jones, Anna . Producció : Sho Shibata . Ballarí : Toole, Dave; Pavia, Chris; Jones, Laura; Butler, Amy; Willdridge, David .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/10/2015.
Ballarí : Ramis, Pep; Casanovas, Jordi . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Casanovas, Jordi; Ramis, Pep . Companyia : Instituto Cervantes; Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Ramis, Pep; Muñoz, María; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón; Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Papió, Ariadna .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/07/2005.
Músic/a : Noble, Steve . Ballarí : Muñoz, María . Autor/a : Berger, John; Mal Pelo . Compositor/a : Noble, Steve . Companyia : Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona; Temporada Alta; Sitges Teatre Internacional . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep . Escenografia : Ramis, Pep; Miserachs, Adrià; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón . So : Polls, Àlex .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Retiro.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (33a : 2002).
31/05/2002.
Ballarí : Vilardebó, Alba; Solà, Lourdes; Montardit, Ivan; González, María . Autor/a : Moll, Sònia; Hugas, Enric; Hugas, Àngels; Salas, Carles . Compositor/a : Plana, Rafel . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Hugas, Àngels . Escenografia : Salas, Lluís; Rondeau, Damien . Il·luminació : Romero, Adriana . Vestuari : Miguel, Àgueda . Producció : Alonso, Anna .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Petita.
(Barcelona).
El Nacional petit.
07/02/2007.
Compositor/a : Machado, Jean-Marie . Coreògraf : Taffanel, Jackie . Companyia : Compagnie Taffanel . Direcció : Taffanel, Jackie .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Castell. Jardins.
(Castelldefels).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99. Festival de Dansa de Castelldefels.
23/07/1999.
Coreògraf : Plaza, Héctor; Muñoz, Luis; Garrido, Diego . Companyia : Iron Skulls Co . Direcció : Iron Skulls Co . Producció : LAVA, Laboratorio de las Artes de Valladolid; Dansa Quinzena Metropolitana ; Iron Skulls Co; Teatros del Canal . Ballarí : Muñoz, Luis; Garrido, Diego; Plaza, Héctor .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Principal.
(Terrassa).
26/03/2022.
Ballarí : Wisiak, Susi; Eynaudi, Alix; Maszkiewicz, Agata . Compositor/a : REM; Glass, Phillip; Mullholland Drive; Barkley, Gnarls; Nirvana; Jaga Jazzist; Jackson Five Band; Conte, Nicola; Nouvelle Vague; Vangelis; Muse . Companyia : Superamas . Direcció : Superamas . Intèrpret : Bentley, Susanne; Brownes, Allen; Crouch, Tim; Destoop, Alexis; Fletcher, Ted; Groves, Marianne; Lacey, Jennifer; Zinsbrawne, Andros .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
23/03/2007.
Companyia : Companyia Brodas Bros . Direcció : Fruitós, Lluc . Vestuari : Pierart . Producció : Brodas Bros . Intèrpret : Fruitós, Lluc; Fruitós, Pol; Pons, Berta; Pons, Clara .
Temporada: 20015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
25/10/2015.
Ballarí : Morales, Sara Asun; Solé, Carme; Montseny, Maria; Bové, Ceci; Coll, Eva; Angiola, Cristina de; Vendrell, Jordan; Morales, Daniel; Beltran, Vicenç; Argüelles, Avelina . Coreògraf : Argüelles, Avelina . Companyia : Companyia de Dansa Avelina Argüelles . Direcció : Argüelles, Avelina .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
13/02/1997.
Compositor/a : Montserrat, Arnau; Stravinsky, Igor; Reserva Espiritual d’Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen . Companyia : Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Muñoz, Carmen .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Ballarí : Perela, Loïc; Macquet, Arnaud; Muñoz, Paloma; Miró, Raquel; Keskien, Vivi; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : Coco Rossie; Ball, Patrick; World's End Best Girlfriend; Kirby, Emma; Rooley, Anthony; Britten, Benjamin; Perela, Loïc . Coreògraf : Guiu Sagarra, Núria; Keskien, Vivi; Muñoz, Paloma; Salant, Adi; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad . Il·luminació : Naharin, Ohad . So : Naharin, Ohad .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (4a : 2006 : Santa Susanna).
20/07/2006.
Compositor/a : Pärt, Arvo; Navarrete, Pedro . Coreògraf : Ullate, Víctor . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (16a : 1999-2000 : Terrassa).
30/10/1999.
Coreògraf : Béjart, Maurice . Companyia : Béjart Ballet Lausanne . Direcció : Roman, Gil . Il·luminació : Cayrol, Clément . Vestuari : Versace, Gianni . Suports audiovisuals : Cohen, Germaine .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Castell Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (35è : 2021).
16/07/2021.
Compositor/a : Hidalgo, Juan . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Uclés, Josep; García Lisón, Miquel . Vestuari : Uclés, Josep .
Temporada: 1982/83;
Estrena:
Escola d'Arts i Oficis.
(Avinyó).
03/03/1983.
Compositor/a : Martinez, Cliff . Coreògraf : Jones, Ausia; Pite, Crystal; Barton, Aszure . Companyia : Gahunia, Jasper; Ballets Jazz Montréal . Direcció : Damiani, Alexandra .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Sant Cugat del Vallès).
Festival Quinzena Metropolitana.
26/03/2023.
Ballarí : Pere, Gay; Querol, Mireia de; Rosset, Laia; Puig, Marta; Pérez, Núria; Zapater, Glòria; Millán, Raquel; Hernán, Laura; Güell, Elisenda; Cubells, Laia; Beltran, Sònia; Campos, Glòria; Rubió, Anna; Gràcia, Marta . Coreògraf : Sales, Carles . Companyia : Grup de Dansa de la UAB . Direcció : Sales, Carles .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
25/10/2002.
Coreògraf : Sales, Carles . Companyia : Grup de Dansa de la UAB . Direcció : Sales, Carles .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
25/10/2002.
Ballarí : Barberà, Marco; Cuesta, Sílvia; Roblas, Anna; Rubio, Imma; Vilella, Susana; Guitton, Ariane; Noone, Thomas; Tejada, Domingo; Elmore, Dylan; Marckmann, Nico; Lami, Revi . Adaptació : Stegborn, Gören . Compositor/a : Vivaldi, Antonio; Stegborn, Gören; Albinoni, Tommaso . Coreògraf : Lami, Revi . Companyia : Centre Cultural de la Caixa d'Estalvis de Terrassa; Mediart Producciones . Direcció : Lami, Revi . Escenografia : Lami, Revi . Il·luminació : Grau Tanner, Miriam . Vestuari : Martínez, Jaime; Waldman, Harel; Pérez Martínez, Fabrizio .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
10/01/1998.
Compositor/a : Jonas & Lander . Companyia : Jonas & Lander . Direcció : Jonas & Lander . Escenografia : Torrao, Rita . Il·luminació : Daniel, Rui . So : Pedreira, Joao . Vestuari : Rocha de Carvalho, Fabio; Jonas . Producció : Teatro Académico Gil Vicente; Cine-Teatro Avenida; Centro Cultural de Belém . Cantant : Jonas . Ballarí : Patrick, Lander; Campos, Catarina; Sousa, Melissa; Seivwright, Lewis; Jonas . Músic/a : Valentim, Tiago; Aloelela, Yami; Barbosa, Acácio; Duarte Martins, António .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
20/10/2022.
Autor/a : Libé, Daniela; Serrano, Pablo . Ballarí : Álvarez, Itsaso . Coreògraf : Libé, Daniela . Companyia : Morocha Mordaz . Direcció : Libé, Daniela . Vestuari : Libé, Daniela .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/06/2001.
Compositor/a : Kunene, Bongani; Nhlapo, Mandla; Molelekoa, Isaac; Makhanza, Joseph . Coreògraf : Maqoma, Gregory . Companyia : Vuyani Dance Theatre . Direcció : Bester, Gerard . Il·luminació : Mannion, Michael . Intèrpret : Maqoma, Gregory .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Trobada coreogràfica Àfrica - Espanya (2a : 2011 : Barcelona).
Ballarí : Cardoner, Jordi; Wenzel, Uwe; Jodar, Toni; Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia; Alcaraz, Jordi . Coreògraf : Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Llongueras, Jordi . Vestuari : Amat, Frederic . Músic/a : Santos, Carles .
Temporada: 1988/89; 1989/89;
Estrena:
Palau Poliesportiu .
(Amposta).
04/11/1988.
Ballarí : Oller, Ramon; Rañé, Joana; García, Susana; Rouet, Sandrine; Caraben, Jofre; Badier, Yannick; Yosef, Golan; García, Javier; Heras, Raúl; Castro, Arnau; Palomo, Vicente; Corrales, Daniel; Soler, Tamara; Noriega, Diana; Martín, Sonia; Ching, Sau; Criado, Ana; Crehuet, Elisa; García, María del Carmen . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Berglund, Erik . So : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Vestuari : Brunner, Kathy .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
23/03/2006.
Direcció musical : Noguer, Martí . Autor/a : Noone, Thomas . Companyia : Cia. Thomas Noone Dance; Noguer, Martí . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Lleixà, Marc; Noone, Thomas . Vestuari : Udina, Marc . Producció : Thomas Noone Dance; Mercat de les Flors . Ballarí : Theunissen, Toon; Rigal, Mona Lisa; Razquin, Julia; Pérez, Oscar; Adrianow, Manon; Martí, Berta .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansa Metropolitana.
17/03/2023.
Compositor/a : Conin, Marie-Caroline . Companyia : Colectivo Terrón . Direcció : Àlvarez Coll, Núria; García, Miguel . Escenografia : Àlvarez Coll, Núria . Vestuari : Vermont, Audrey . Intèrpret : Àlvarez Coll, Núria; Conin, Marie-Caroline; Manzo, Guillermo; Neichel, Marie; García, Miguel . Músic/a : Conin, Marie-Caroline .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival El Petit.
21/11/2021.
Compositor/a : Casanovas, Josep . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Hernàndez Pijuan, Joan; García Lisón, Miquel . Vestuari : Hernàndez Pijuan, Joan . Ballarí : Aragonès, Carme; López, Josep Lluís; Vilagut, M.; Alonso, Montserrat; Silvestre, Paquita; Celís, Glòria de; Celís, Carme de; Bramon, Carme; Gómez, Isabel .
Temporada: 1979/80; 1980/91; 1980/81; 1981/82;
Estrena:
Fundació Joan Miró.
(Barcelona).
26/06/1980.
Ballarí : Elisara, Tiui; Tangaroa, Ofati; Wehi, Tuirina; TeRauawhea Belvie, Rosie; Campbell, Kasina; Tatireta, Gerard; Teteka, Maereke; Utiata,Tebau; Tentau, Arikitau; Fu'a, Kelemete; Tamango,Teataki; Papalii, Ioane . Coreògraf : Ponifasio, Lemi . Companyia : MAU Company . Direcció : Ponifasio, Lemi . Il·luminació : Todd, Helen .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
17/11/2011.
Compositor/a : Hadrem (Arbós, Adrià) . Coreògraf : Jurado, Maria . Companyia : Cia. Maria Juardo . Direcció : Jurado, Maria . Escenografia : Collado, Carolina . Il·luminació : Oscila Studio . Vestuari : Jurado, Maria . Producció : Institut del Teatre; Festival d'estiu Grec . Ballarí : Jurado, Maria; García, Marta; Olea, Mabel; Mallorquín, Daniel; Moll, Carla; Garcia, Mar .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
17/07/2022.
Autor/a : Oliver, Maria Antònia . Ballarí : Vadell, Carme; Lozano, Ana; Hernández, Yolanda; Mayans, Vicens; Ragel, Resu; Matas, Clara . Companyia : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Direcció : Oliver, Maria Antònia . Escenografia : Aguiló, Ferran . Il·luminació : Güell, Maria . Vestuari : Cal, Maria; Esteve, Rosa .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001).
06/06/2001.
Autor/a : Cendoya, Vero; Solà, Israel . Compositor/a : Madau, Adele . Coreògraf : Cendoya, Vero . Companyia : Cia. Vero Cendoya . Direcció : Cendoya, Vero . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Cube.b.z. . So : Solans, David . Vestuari : Aulí, Pau . Ballarí : Barrachina, Anna; Nezza, Hansel; Fernández, Carlos; Prenafeta, Jem; Martí Santiago, Laia; Johansson, Linn; D'Annunzio, Natalia .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
16/04/2021.
Ballarí : Moresco, Clàudia; Mira, Toni; Gómez, Vicente . Compositor/a : Vilallonga, Cristina . Coreògraf : Mira, Toni; Moreso, Claudia . Companyia : Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Selma, Eva . Músic/a : Gianotti, Cece; Vilallongo, Cristina; Vilallongo, Alfons; Martí, Juan .
Temporada: 1993/94; 1994/95; 1996/97; 2001/02;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
04/03/1994.
Ballarí : Tannion, Robert; Steel, Liam; Payne-Myers, Diana; Meyer, Carol; Houstoun, Wendy; Hounslow, Ross; Cortés, Jordi; Bitterli, Milli . Compositor/a : Johnston, Adrian . Companyia : DV8 Physcal Theatre . Direcció : Newson, Lloyd . Escenografia : McNeil, Ian . Il·luminació : Thompson, Jack .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
04/07/1997.
Autor/a : Martínez, Irina; Laporta, Joan . Compositor/a : Campos, Dani . Coreògraf : Martínez, Irina . Companyia : Cia. Múcab Dans . Direcció : Martínez, Irina . Escenografia : Cabús, Santi . Il·luminació : Pérez, Tere . Suports audiovisuals : Vera, Antonio .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Cotxeres dels Moixiganguers.
(Igualada).
Mostra Igualada. Fira d'espectacles infantils i juvenils (33a : 2022).
02/04/2022.
Autor/a : Picó, Sol; Metlikovez, Rafael; Berraondo, Txiki . Ballarí : Picó, Sol . Compositor/a : Riera, Jordi . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sitges Teatre Internacional; Centre Coreogràfic de la Comunitat Valenciana; Teatres de la Generalitat Valenciana . Direcció : Berraondo, Txiki; Picó, Sol . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Cubeles, Gina; Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Civil, Valeria . Producció : Marzuela, Pía . Intèrpret : Manrique, Juan .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001).
07/06/2001.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Mozart, Wolfgang Amadeus; Fauré, Gabriel . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Corchero, Andrés . Ballarí : Ferran, Toti; Purtí, Joan; Muñoz, Rosa; Salas, Carles; Dorca, Xavier; García, Elena .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (3r : 1991).
06/11/1991.
Músic/a : Maristany, Xavier . Ballarí : Guerrero, Enrique; Ramírez, Gustavo; Fernández, Carlos; Suñol, Noemí; Noales, Asun; Ventura, Montse . Compositor/a : Palandaries, Artur; Beethoven, Ludwig van; Maristany, Xavier . Coreògraf : Valdivia, Dinora; Mira, Toni; Oller, Ramon; Boluda, Amèlia . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Boluda, Amèlia . Escenografia : Obon, Vicenta; Gueilburt, Lluís . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Salvans, Maribel; Soler, Carles; Herrero, Angelina .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (16a : 1996 : Tàrrega).
06/09/1996.
Adaptació : Montserrat, Marc . Coreògraf : Valls, Kanga . Companyia : Kulbik Dance Company . Direcció : Valls, Kanga . Vestuari : Jové, Pep . Suports audiovisuals : Desilence Studio . Producció : Kulbik Dance Company; Mercat de les Flors . Intèrpret : Valls, Kanga . Ballarí : Suárez, Isaac; Orduña, Sergi; López, Kiko; Cabeza, Manel; Ayllón, Susanna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/01/2016.
Ballarí : Mula, Susanna; Rubio, Jordi; Fàbregas, Lluís; Martínez, Laia; Tanco, Laia . Autor/a : Serra, Quim; Serra, Joan; Cela, Jaume . Adaptació : Moyano, Rubén . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Factoria Mascaró . Direcció : Serra, Joan; Serra, Quim . Escenografia : DigaMelóN . Vestuari : DigaMelóN . Intèrpret : Cela, Jaume .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Parc del Pescador.
(Lleida).
14/08/2006.
Autor/a : Rayo Malayo . Ballarí : Bravo, Francesc; Man, Michelle . Companyia : Rayo Malayo . Direcció : Bravo, Francesc .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça Major.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (17a : 1997 : Tàrrega).
11/09/1999.
Ballarí : Roy, Nuria; Riba, Rosa; Martínez, Anabel; Erausquin, Begoña de; López, Cristina; Guardiola, Gemma; Pablo, Fedor de; González, José Luis; Palencia, Víctor; Sa, Javier . Adaptació : Solé, Ramon . Compositor/a : Bizet, Georges . Coreògraf : Solé, Ramon . Companyia : Companyia de Dansa de Ramon Solé . Direcció : Solé, Ramon .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Principal.
(Vilanova i la Geltrú).
02/11/1985.
Compositor/a : Bizet, Georges; Martirio . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Montesinos, Gloria . So : Puig, Albert . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Martínez, Sonia; Noriega, Diana; Castro, Arnau; Badier, Yannick; Ching, Sau; Heras, Raúl; Ploquin, Geoffrey; Muñoz, Paloma; Rañé, Joana; Palomo, Vicente; Martín, Sonia; García, Susana; Criado, Ana; García, María del Carmen; Lozano, Christian; García, Javier; Rouet, Sandrine; Martínez, Thierry .
Temporada: 2002/03; 2003/04; 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (17a : 2003).
14/08/2003.
Autor/a : García Salgueiro, Milagros; Cao, Cuque; Lanas, Aina; Azzati, Valentina . Companyia : Si Los Martes Fueran Viernes (SLMFV) . Direcció : Azzati, Valentina; García Salgueiro, Milagros . Escenografia : Si Los Martes Fueran Viernes (SLMFV) . Il·luminació : Cascón, Ivan . So : Cot Ros, Joan . Vestuari : Si Los Martes Fueran Viernes (SLMFV) . Intèrpret : Jiménez, Guillem; Macuacua, Horacio; Irango, Júlia; Garcia, Luís; Colacrai, Cecilia; Gorostiza, Josefina .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
03/12/2022.
Ballarí : Torres, Ferando; Valero, Beatriz; Baena, Irene; Jara, Eli; Paz, Silvia de; Leyton, Javier . Compositor/a : Rodríguez, Eduardo . Coreògraf : Leyton, Javier . Companyia : Vía 3 . Direcció : Leyton, Javier . Escenografia : Vía 3 . Il·luminació : Rodríguez, Luis . Vestuari : Serrano, José Antonio .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (25a : 2005 : Tàrrega).
11/09/2005.
Autor/a : Vega, Garcilaso de la . Compositor/a : Bissainthe, Toto; Vivaldi, Antonio; Jenkins, Karl . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Duato, Nacho . Escenografia : Chalabi, Jaffar; Nobbe, Walter; Duato, Nacho . Il·luminació : Fischtel, Nicolás; Limdsctröm, Dick; Fields, Brad . Vestuari : Montesinos, Francis; Duato, Nacho .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Auditori del Camp de Mart.
(Tarragona).
FET2007. Festival d'Estiu de Tarragona.
26/07/2007.
Companyia : Densemble Contemporary Dance . Direcció : Amarante, Susana . Intèrpret : Ollé, Isabel; Sonderkamp, Martin .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Torre del Baró.
(Viladecans).
Al Carrer'07. Festival Internacional de Teatre i Animació (18a : 2007 : Viladecans).
07/07/2007.
Autor/a : Gibert, Marta; Rotger, Neus . Ballarí : Dorna, Laura; Gibert, Marta . Coreògraf : Gibert, Marta . Companyia : Sin-Tesis . Direcció : Gibert, Marta . So : Vela, Marc .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
12/05/2001.
Compositor/a : Oliva, Julián . Coreògraf : Oliva, Julián . Companyia : Dansa l'Irregular . Direcció : Oliva, Julián . Escenografia : Paco, Mª Cruz . Vestuari : Patxoca . Ballarí : Colet, Sara; Oliva, Julián; García, Lola; Corominola, Mª Helena; Roig, Montserrat .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Dilluns Dansa.
08/10/1990.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Debussy, Claude; Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Musin, Nicolas; Christe, Nils . Companyia : Introdans . Direcció : Wiggers, Ton .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
18/04/1998.
Compositor/a : Pärt, Arvo; Iglesias, Alberto . Coreògraf : Duato, Nacho; Naharin, Ohad . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Duato, Nacho . Escenografia : Duato, Nacho . Il·luminació : Fischtel, Nicolás . Vestuari : Levy, Rakefet; Duato, Nacho .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
30/06/1997.
Ballarí : Dobson, Jamyl; Matteson, Paul; Montes, Erick; Leonard, LaMichael; Jenkins, Shayla-Vie; Liu, I-Ling; Cox, Leah; Chamberlin, Peter; Bulbul, Asli; Brown, Antonio . Autor/a : Smith, Andrea; Lewis, Jim; Scott, Charles . Companyia : Bill T. Jones / Arnie Zane Dance Company . Direcció : Jones, Bill T. . Producció : Davidson, Jean .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
22/01/2009.