Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 1,065
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Belaza, Nacera . Companyia : Festival Montpellier Danse; Forum Culturel du Blanc-Mesnil . Il·luminació : Belaza, Nacera . Suports audiovisuals : Belaza, Nacera . Intèrpret : Belaza, Dalila; Belaza, Nacera .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
20/02/2008.
Ballarí : Sutton, Abby; Quarg, Lisa; Quarg, Laura; Hayward, Susan; Klein Gunnewiek, Jeroen; De Cloedt, Marloes; Andriessen, Vincent; Rosenfeld, Arthur . Coreògraf : Rosenfeld, Arthur . Companyia : Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf); Meekers . Direcció : Rosenfeld, Arthur . Escenografia : De Nijs, Ascon . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Magrangeas, Françoise .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
10/03/2007.
Autor/a : Buffard, Alain . Adaptació : Ségal, Vincent . Companyia : PLES . Escenografia : Buffard, Alain . Il·luminació : Godin, Yves . So : Perdreau, Félix . Vestuari : Yamamoto, Yohji . Producció : Joly, Hélène; Accart, Tanguy . Intèrpret : Gutierrez, Miguel; Mantero, Vera; Triozzi, Claudia; Ségal, Vincent .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
04/10/2007.
Ballarí : Callejas, Lorena; Viñals, Antoni; Alonso, Roberto G.; Ballús, Meritxell; Rodríguez, Susanna; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Il·luminació : Azorín, Paco . So : Portavella, Josep Maria . Intèrpret : Gómez, Pau .
Temporada: 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
08/10/2004.
Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Escenografia : Gómez, Pau . Il·luminació : Murchland, Toni . Vestuari : Alonso, Roberto G. . Intèrpret : Pinelo, Daniel P.; Viñals, Toni; Martí, Cristina; Callejas, Lorena; Ballús, Meritxell; Alonso, Roberto G. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Plaça de les Nacions sense Estat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
08/09/2006.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Autor/a : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz . Escenografia : Corchero, Andrés . Il·luminació : Corchero, Andrés; Inglés, Eduard .
Temporada: 2003/04; 2005/06; 2007/08;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
17/06/2004.
Autor/a : Baylach, Nora; Serra, Joana; Cot Ros, Joan . Coreògraf : Cot Ros, Joan . Companyia : Animal Religion . Producció : ElPetit; Mercat de les Flors . Ballarí : Baylach, Nora; Serra, Joana .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/11/2021.
Autor/a : Girón, Quim; Serra, Joana; Cor Ros, Joan; Baylach, Nora . Companyia : Animal Religion . Producció : Mercat de les Flors; Festival El Més Petit de Tots . Ballarí : Baylach, Nora; Serra, Joana .
Temporada: 2019/20; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
16/11/2019.
Coreògraf : Rosselló, Empar . Companyia : Companyia Empar Rosselló . Intèrpret : Rosselló, Empar .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Museu Marítim de les Drassanes de Barcelona.
(Barcelona).
05/12/2006.
Autor/a : Corchero, Andrés . Coreògraf : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz; Mercat de les Flors . Direcció : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Escenografia : González, Beatriz . Il·luminació : López, Ananda; Corchero, Andrés . So : Ases, Marc . Vestuari : Pérez, Caterina . Producció : Felip, Txell . Intèrpret : Evinson, Soren; Mas, Jordi; Rebenaque, Isidre; Anido, Diego; Bachero, Pau .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
29/09/2007.
Autor/a : Alonso, Roberto G. . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Mostra de teatre Gai i Lèsbic de Barcelona (2a : 1995).
02/02/1995.
Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
04/11/2005.
Autor/a : Sans, Jordina; Pena Bagés, Violeta . Companyia : Cia. Vols . Direcció : Pena Bagés, Violeta; Sans, Jordina . Intèrpret : Benavent, Irene . Ballarí : López, Héctor; Rodríguez, Raquel; Albiol, David; Pena Bagés, Violeta .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Trono.
(Tarragona).
30/04/2023.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Ángel, Florencia; Sàrries, Imma; Salas, Carles; Otaño, Botxi; Arnal, Ramon . Compositor/a : Lennox, Annie; Catelli, Mario; Fontova, Carles; Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo; Vertes, Negresses . Coreògraf : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Boya, Memé . Vestuari : Alves, Rui . Producció : Canosa, Lali .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Ballarí : Prioville, Fabien; Weiker, Donald; Polan, Michael; Tjia, Rickgavin; Liboiron, Francine; Tujuka, Zofia; Lawrey, Sarah; Lecavalier, Louise . Companyia : La la la Human Steps . Direcció : Charles, Jerôme; Roy, Stéphane; Lock, Édouard . Il·luminació : Morgenthaler, Alex . Vestuari : Vincent, Dénommé; Roy, Stéphane .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/03/1997.
Companyia : Cia. Aïda Colmenero Díaz . Direcció : Colmenero Díaz, Aída . Escenografia : Colmenero Díaz, Aída . Vestuari : Yakart Association . Suports audiovisuals : Traoré, Siaka S. . Producció : Yakart . Ballarí : Thioune, Rokhaya; Mbye, Amie . Músic/a : Codou, Yande .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
07/07/2021.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Fernández, Beatriz; Sant Funk, Sílvia . Compositor/a : Muntaner, Mònica . Coreògraf : Córdoba, Elena; Sant Funk, Sílvia; Buitrago, Ana; Fernández, Beatriz; Mesa, Olga; Muntaner, Mònica . Companyia : Mercat de les Flors; Las Santas . Direcció : Mesa, Olga; Córdoba, Elena; Buitrago, Ana .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
18/02/2006.
Ballarí : Navarro, Toni; Grau, Enric; Gómez, Abdó; Cussó, Lluís; Ferraro, Montserrat; Cussó, Montse; Clement, Gemma; Clemente, Mònica; Bernarda, Sergi . Compositor/a : Schubert, Franz . Coreògraf : Colomé, Montse; Cussó, Lluís . Companyia : Vola Colom, Companyia de Dansa . Direcció : Cussó, Lluís . Vestuari : Calderón, Laura; Bosch, Àngela; Ivars, Ramon .
Temporada: 1998/99; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
19/02/1999.
Ballarí : Ölme, Rasmus; Ortega González, Orlando; Schad, Isabelle; Perraud, Céline; Meeussen, Lieve; Di Calogero, Lorenza; Haro López, Carlos de; Campbell, John; Benchorf, Nordine . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Companyia : Wim Vandekeybus & Última Vez . Direcció : Vandekeybus, Wim . Escenografia : Vandekeybus, Wim . Il·luminació : Vercruyse, Dries; Vandekeybus, Wim . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
26/07/1997.
Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Il·luminació : Viladomat, August . Producció : Mal Pelo; Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Muñoz, María . Músic/a : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/02/2016.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Ballarí : Rocamora, Valentí; Rubirola, Anna; Campos, Fátima; Busquet, Sònia . Coreògraf : Busquet, Sònia; Rubirola, Anna; Rocamora, Valentí . Companyia : Restos de Serie . Il·luminació : Sánchez, Rosa . So : Ferrer, Miquel; Moras, Héctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Hueso, Paz; Giménez, Alexandra . Adaptació : Xuclà, Toni . Coreògraf : Giménez Chiscano, Alejandra; Hueso,Paz . Companyia : Trócola . Intèrpret : Gimeno, Pilar .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
23/11/2001.
Ballarí : Arias, Anna Maria; Sitges-Sardà, Nora . Compositor/a : Lieber, Omar . Coreògraf : Arias, Anna Maria; Sitges-Sardà, Nora . Companyia : Dansa Urbana .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Centre Cívic Sant Andreu.
(Barcelona).
10/05/1997.
Ballarí : Muñoz, Rosa . Coreògraf : Muñoz, Rosa . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Escenografia : Muñoz, Rosa . Il·luminació : Corchero, Andrés . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
20/10/2001.
Coreògraf : Caruge, Grichka . Companyia : The Jokerz Company; Cie Grichka Caruge . Direcció : Fernández, Arias; Barrios, Nahuel; Pacheco, Sylvia; Folch, Alba . Producció : FLOW – Centre Eurorégional des Cultures Urbaines; Cie Art-Track ; IADU La Villette . Ballarí : Pacheco, Sylvia; Caruge, Grichka; Belleka, Pierre; Barrios, Nahuel; Fernández, Arias; Folch, Alba . Músic/a : Pacheco, Alex .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
18/12/2021.
Ballarí : Rodríguez, Sònia; Cobos, Jesús; Michl, Volker; Cobos, Olga . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/10/2005.
Adaptació : Ley, Pablo; Llabrés, Montse . Coreògraf : Llabrés, Montse . Companyia : Companyia Montse Llabrés . Direcció : Llabrés, Montse; Ley, Pablo . Escenografia : Llabrés, Montse; Gorriz, Aurora . Vestuari : Cal, Maria . Intèrpret : Noble, Steve; Llabrés, Montse . Músic/a : Noble, Steve .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
20/11/1992.
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Ballarí : Brncic, Constanza; Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Músic/a : Fernández, Agustí; Saura, Joan; Villavecchia, Liba . Autor/a : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Cantant : Poveda, Miguel . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Companyia Andrés Corchero; Sitges Teatre Internacional . Direcció : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Producció : Prat, Montse . Intèrpret : Valente, José Ángel .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001).
01/06/2001.
Coreògraf : Senatore, Ambra . Companyia : EDA . Il·luminació : Bonvini, Fausto . So : Caporale, Gregorio . Ballarí : Catarzi, Claudia; Basso, Caterina ; Senatore, Ambra .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
26/11/2015.
Coreògraf : Harroche, Brigitte . Companyia : Cia Brigitte Harroche (Cia de Dansa) . Direcció : Harroche, Brigitte .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Merca Arts.
27/11/1990.
Autor/a : Màcia Vicent, Paco . Compositor/a : Doénado, el Ur . Coreògraf : Robadura Dansa . Companyia : Companyia Robadura Dansa . Escenografia : Reddering, Karen . Il·luminació : García, Agustí . So : Doénado, el Ur; Martínez, Aureli . Vestuari : Bretones, Antonia; Nubiola, Nico; Vidal, Assumpta . Ballarí : Muntaner Bonet, Mònica; Hernández Andrés, Lipi; Marín Aristegui, Gurene; Màcia Vicent, Paco . Músic/a : Doénado, el Ur .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
27/11/1992.
Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
24/06/1993.
Ballarí : García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles; Castro, Susana; Navarrete, Teresa; Salas, Ricardo; Serrano, Marina . Autor/a : Weickert, Guillermo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Castro, Susana . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Erre que Erre Danza . Direcció : Weickert, Guillermo . Escenografia : Reymundo, Candela . Il·luminació : Rigual, Carles; Tarragüel, Alex . Producció : Swanson, Myriam . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
16/07/2003.
Coreògraf : Murphy, Laura . Companyia : Laura Murphy Dabce . Direcció : Murphy, Laura . Ballarí : Oberlander, Isabella; Ní Dhuinnín, Siobhán; Cooper, justine; Cronin, Marion; Hylak, Magda; Young, Catherine; Kilkenny Roddy, Emily; Ryan, Sarah; Kickham, Lucia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Ciutat Trepat.
(Tàrrega).
10/09/2021.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Músic/a : Perro Teproduce . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Gómez, Iker . Companyia : ÀREAtangent; La Caldera; Mercat de les Flors; Temporada Alta . Direcció : Gómez, Iker . Escenografia : Franco, Ana Belén . Suports audiovisuals : Gómez, Iker . Intèrpret : Auré, Silvia; Elgoibar, Kepa; Galera, Gema; González, Daniel; Sánchez, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
18/11/2007.
Coreògraf : Meunier, Philippe; Yaworski, Ian . Companyia : Les Archipels . Ballarí : Meunier, Philippe; Yaworski, Ian .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
L'Estruch. Fàbrica de Creació de les Arts en viu.
(Sabadell).
01/10/2022.
Coreògraf : Mireya-Beryl . Companyia : Mi Bolsillo . Intèrpret : Mireya-Beryl .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Antic Teatre.
(Barcelona).
19/01/2006.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Compositor/a : Leon, Tania; Holder, Geoffrey; Odekoza & Sinergy; Mahler, Gustav; Sullivan, Thimithy . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Maldoom, Royston; Alleyne, John; Sekwan Mantsoe, Vincent . Companyia : Dance Theater of Harlem . Il·luminació : Connaughton, Kevon; Flowers, Roma; Thornton, Clarke W.; Sullivan, Paul . Vestuari : Doidge, Cecilia; Allen-Cummings, Pamela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
16/08/1999.
Adaptació : Lamarche, David . Compositor/a : Leon, Tania; Holder, Geoffrey; Mahler, Gustav; Soweto String Quartet; Matthews, Artie; Lamb, Joseph; Joplin, Scott; Scott, James . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Garland, Robert; Maldoom, Royston; Mitchell, Arthus; Naidu, Laveen; Heerden, Augustus van . Companyia : Dance Theater of Harlem . Il·luminació : Jarvis, Brady; Thornton, Clarke W.; Sullivan, Paul . Vestuari : Michel, Carl; Doidge, Cecilia; Allen-Cummings, Pamela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
17/08/1999.
Compositor/a : Polo, José Pablo . Coreògraf : Bermúdez Gil, Mario . Companyia : Cia Marcat Dance . Il·luminació : Gil, Mamen B. . Ballarí : Bermúdez Gil, Mario; Coury, Catherine; Gallicchio, Marilisa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
29/10/2022.
Autor/a : Lorrojo . Ballarí : Vega; Lola . Companyia : Lorrojo . Direcció : Lorrojo .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Espai Reguer A.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (22a : 2002 : Tàrrega).
07/09/2002.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Calvitti, Viviane; Hernández, Lipi . Coreògraf : Hernández, Lipi . Companyia : Las Malqueridas . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Boya, Memé; Abir, Mingo . Vestuari : Pastor, Rocío; Casquete, Nieves .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Ballarí : Pulido, Yasmina; Langdon, Elisabeth; Portabales, Ana; López, Verónica; Gutiérrez, Jenifer; Guirao, Abigail; Fernández, Susanna; González, Lenia . Coreògraf : Grau, Rosa M.; Casellas, Maite; Ballús, Meritxell; Ramón, Yolanda . Companyia : Jove Companyia de Dansa de Gavà . Direcció : Grau, Rosa M. .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
14/03/2003.
Autor/a : Castro, Rosalía de . Ballarí : Gómez, Toni; Sánchez, Lucía; Dachs, Rosa; Argüelles, Avelina; Roca, Maria . Compositor/a : Schwarz, Etiènne; Prada, Amancio; Millandoiro (Grup musical); Brncic, Gabriel . Coreògraf : Argüelles, Avelina . Companyia : Companyia de Dansa Avelina Argüelles . Direcció : Argüelles, Avelina . Escenografia : Argüelles, Avelina . Il·luminació : Yetton, Keith . Vestuari : Mur, Glòria .
Temporada: 1991/92; 1990/91; 1992/93; 1997/98;
Estrena:
Teatre La Lira.
(El Vendrell).
13/06/1990.
Ballarí : Tanco, Laia; Rubio, Jordi; Pérez, Silvia; Garuz, Glòria; Franquesa, Cesc; Fàbregas, Lluís . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Vesc; Factoria Mascaró . Direcció : Figueres, Joan; Serra, Quim; Serra, Joan . Escenografia : DigaMelóN . Producció : Puig, Lluís .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Piscina de Vallparadís.
(Terrassa).
01/09/2002.
Músic/a : Riera, Jordi . Ballarí : Corchero, Andrés; Torrent, Carme; Brncic, Constanza; Muñoz, Rosa . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Companyia Andrés Corchero . Direcció : Corchero, Andrés . Escenografia : Rocosa, Jordi . Vestuari : Rocosa, Jordi .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Platja de Sant Sebastià.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (28a : 1997).
14/06/1997.
Coreògraf : Li, Blanca . Companyia : Companyia de Dansa Blanca Li .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
28/05/2006.
Compositor/a : Caballero, Sergio; Strohmann, Michael; Szymanski, Pawel; Massenet, Jules; Pärt, Arvo; Alcalde, Pedro . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Pandur, Tomaz; Duato, Nacho . Escenografia : Duato, Nacho; Pandur, Tomaz . Il·luminació : Fields, Brad . Vestuari : Atlagic, Angelina . Intèrpret : Wagener, Ana .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
07/02/2008.
Coreògraf : Hamilton, Julyen . Construcció objecte : Ramis, Pep . Companyia : Companyia Julyen Hamilton . Direcció : Hamilton, Julyen . Escenografia : Blacker, Denys . Il·luminació : Rovira, Anna . Vestuari : Blacker, Denys . Ballarí : Extremiana, Mònica; Renalias, Carme; Cardoner, Jordi; Hamilton, Julyen .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
30/09/1993.
Companyia : Cia Jacob Gómez; Cia Manuel Rodríguez; Cia Unaiuna; Cia Kiko López .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival dansat (17è : 2021 : Barcelona).
22/10/2021.
Compositor/a : Perucho, Oriol; Pons de Vall, Oriol; Calduch, Ramon; Cunningham, Merce . Coreògraf : Brodin, Elisabeth . Companyia : Companyia Elisabeth Brodin & Al-Kufa . Direcció : Brodin, Elisabeth . Il·luminació : Companyó, Joan . Ballarí : Brodin, Elisabeth .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Perifèrics.
18/03/1993.
Autor/a : Rodríguez, Manuel; Casals, Oriol; Hernández, Marta . Compositor/a : Aire . Coreògraf : Lliteras, Laura; Fullana, Marina . Companyia : Cia Unaiuna; Cia Manuel Rodríguez; Cia Kiko López . Direcció : Casals, Oriol; Hernández, Marta . Intèrpret : López, Kiko . Ballarí : Miso, Lara; Monzón, Naya; Rodríguez, Manuel .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Plaça Can Fabra.
(Barcelona).
Dansat (17è : 2021 : Barcelona).
16/10/2021.
Ballarí : Young, Laurie; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Mascia, Nicola; Suzuki, Takako; Cusimano, Nadia . Autor/a : Waltz, Sasha . Compositor/a : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Rudolph, Lars; Leichtmann, Hanno . Coreògraf : Dunberry, Luc; Curismano, Nadia; Young, Laurie; Suzuki, Takako; Mascia, Nicola . Companyia : Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha . Il·luminació : Prounk, André . Vestuari : Sasha Waltz & Guests; Bätz, Annette .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
10/07/1997.
Coreògraf : Coll, Guillermina; de la Peña, Álvaro; Wrona, Hans; Vokoun, Pavel . Companyia : Dart Companyia de Dansa . Il·luminació : Mella, Lluís . So : Mella, Luis . Vestuari : Gina Dansa; Almagro, Maria . Ballarí : Saiz, Victòria; Malinowski, Pedro; Novas, Anna; Gómez, Toni; Mel.lo, Lali; Forrellad, Narciso; Lacalle, Àngels; Vinyas, Natàlia; Escorihuela, Lourdes; Bisetti, Maite; Torredemer, Anna; Silvestre, Paca; Duró, Marta .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
06/12/1986.
Ballarí : Oliver, Maria Antònia; Gómez, Isabel; Todó, Violeta; Serka, Pedro; Eulate, Ana; García Angulo, María Ángeles; García Sáez, Mario; Serrano Gómez, Marina; Salas Serrano, Ricardo; Labiano, Nathalie; Arís, Laura; Asensio, Sofía; Coll, Eva; Guitart, Nausica; Vicente, Imma; Jané, Pere; González, Sònia; Karim Karim; Martínez, Xavier; Larriba, Marta; Orteu, Lidia; Fernández, Katy; Carafi, Helga; Ponce, Olga . Compositor/a : Maristany, Xavier; Sebastian Fuks, Martín . Coreògraf : Aragay, Tomàs; Carrasco, Marta; Eulate, Ana; Oliver, Marta; Peña, Álvaro de la . Companyia : Alma Mare. Dansa Espanyola Contemporània; Erre que Erre Danza; Cia. Pedro Serka . Direcció : Górriz, Miquel; Sáez, Toni; Larriba, Marta; Erre que Erre Danza .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998). Cicle Endansa.
14/06/1998.
Ballarí : Martínez Moreno, Iván; Sandfort, Maximiliano; Klimesova, Marie; Herrador, Rosa Mari; Sako, Celia . Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : López, Joaquín ("Chas") . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Frabetti, Valeria; Meza, Omar . Escenografia : Ceballos, Miguel M.; Monzón, Carlos . Il·luminació : Cendou, Luciano . Vestuari : Casero, Javier F. . Suports audiovisuals : Buzzetti, Andrea . Producció : López, Francisco M. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
14/04/2007.
Companyia : Lanònima Imperial .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
18/11/2000.
Autor/a : Mirambell, Claudia; Sun, Junyi . Companyia : Kernel Dance Theatre . Il·luminació : Ferrer, Irene; Borràs, Carles . So : Sun, Junyi; Martorell, Carlos . Vestuari : Signes, Mariona . Suports audiovisuals : Arnal, Jordi; Sánchez, Eloi . Producció : Dansa. Quinzena metropolitana . Intèrpret : Vilajoana, Marc . Ballarí : Sun, Junyi .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
06/03/2021.
Ballarí : Eupierre, Alexis . Músic/a : Egea, Marc . Compositor/a : Egea, Marc . Coreògraf : Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa .
Temporada: 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
16/10/2002.
Compositor/a : Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo . Coreògraf : Salas i Monforte, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Sales i Monforte, Carles . Escenografia : Muniz, José . Il·luminació : Luque, Mario . So : Sants, Laura . Vestuari : Muniz, José . Ballarí : Otaño, Botxi; Dilley, Carol; Morin, Anne; Sales i Monforte, Carles; Arnal, Ramon .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/11/1994.
Direcció musical : Gryllus, Ábris . Compositor/a : Gryllus, Ábris . Coreògraf : Hód, Adrienn . Companyia : Hodworks . Direcció : Hód, Adrienn . Il·luminació : Mervel, Miklós . Producció : Trafó KMH; OFF Foundation . Ballarí : Varga, Csaba ; Simet, Jessica; Ronai, Attila ; Oláh, Balázs; Molnár, Csaba; Garai, Júlia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
12/03/2022.
Ballarí : Mizaikoff, Lilli; Beil, Peter . Coreògraf : Beil, Peter . Companyia : Independance .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
14/05/1999.
Ballarí : Salas, Ricardo; Rey, Pedro del; Malagarriga Rosselló, Roser . Coreògraf : Malagarriga Rosselló, Roser; Rey, Pedro del; Salas, Ricardo . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles . Direcció : Gómez, Sònia . Escenografia : General Eléctrica d'Espectacles . Il·luminació : Alcrudo, Javier . Producció : Alzueta, Laia .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
05/06/2000.
Músic/a : Thiessen, Jennifer; Van Gee, Jill; Giroux, Elisabeth; Kie, Njo Konk . Compositor/a : Byars, Gavin; Lang, David; Hargreaves, Blake . Coreògraf : Lock, Édouard . Companyia : La la la Human Steps . Direcció : Kie, Njo Konk . Escenografia : Vaillancourt, Armand . Il·luminació : Munro, John . Vestuari : Vandal . Intèrpret : Boardman, Andrea; Tujaka, Zofia; Shipley-Holmes, Jason; Santia, Dominic; Martin, Bernard; Knight, Keir; Hemingway, Mistaya; Cheng, Xuan; Evtushenko, Talia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/11/2007.
Ballarí : Molinero, Pablo; Morales, Maríalle; Climent, David; Manrique, Joan; Castro, Leo; Martínez, Maribel . Autor/a : Picó, Sol; Blanco, Kike . Compositor/a : Tejero, Mireia . Companyia : La Viuda; Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Tejero, Mireia; Picó, Sol; Blanco, Kike . Escenografia : La Viuda . Il·luminació : Parcero, Chus . Vestuari : Picó, Sol; Sanz, Eva .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Espai Avinguda Tarradellas.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (22a : 2002 : Tàrrega).
05/09/2002.
Companyia : Shiva Dance .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Ateneu.
(Tàrrega).
04/02/2006.
Ballarí : Brncic, Constanza . Coreògraf : Brncic, Constanza . Companyia : La Sospechosa; Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz . Il·luminació : Cube . Producció : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
13/10/2004.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Casanovas, Jordi; Corchero, Andrés; Fàbregas, Enric; Muñoz, María; Ramis, Pep; Castro, Leo; Brncic, Constanza . Autor/a : Cocteau, Jean; Cocteau, Jean; Mal Pelo . Músic/a : Noble, Steve; Ward, Alex . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Mal Pelo . Companyia : Govern de les Illes Balears; Festival Grec de Barcelona; Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Escenografia : Miserachs, Adrià; Ramis, Pep . So : Polls, Àlex . Vestuari : Solé, Rosa .
Temporada: 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
26/07/2003.
Autor/a : Halaby, Tarek . Companyia : P.A.R.T.S. . Direcció : Halaby, Tarek . Intèrpret : Halaby, Tarek .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
24/02/2008.
Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz; Fundació Teatre Lliure .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
03/04/2003.
Ballarí : Serrano, Marina . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Serrano, Marina . Companyia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Pérez, Jordi; Serrano, Marina .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Antic Teatre.
(Barcelona).
08/06/2006.
Ballarí : Zorzetto, Bastien; Ben-Tal, Amos; Aranburu, Urtzi; Telford, Lesley; Scharafali, Parvaneh; Scaglia, Valentina; Sánchez, Paula; Redel, Mariëtte; Novotná, Natasa; Dubreuil, Yvan; Goucha, Pedro; Zeromski, Stefan; Walerski, Medhi; Timulak, Lukás; Suneson, Mattias; Nozal, Jorge; Marin, Patrick; Korte, Joeri de; Magadan, Fernando Hernando; Martinat, Virginie; Geiger, Simone; Euverink, Nancy; Esseboom, Shirley; Cayla, Aurélie; Bustinduy, Lydia; Balen, Bregie van; Oliveira, Miguel . Compositor/a : Willems, Thom; Bach, Johann Sebastian; Glass, Phillip . Coreògraf : Lightfoot, Paul; León, Sol; Godani, Jacopo . Companyia : Nederlands Dans Theater I . Escenografia : Lightfoot, Paul; Godani, Jacopo; León, Sol . Il·luminació : Godani, Jacopo; Bevoort, Tom . Vestuari : León, Sol; Quinta Colonna; Lightfoot, Paul .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/09/2005.
Direcció musical : Kok, Nicholas; Moody, Howard . Compositor/a : Benstead, Christopher; Telemann, Georg Philipp; Kok, Nicholas . Coreògraf : Smith, Janet; Dewey, Ann; North, Robert . Companyia : Janet Smith and Dancers . Direcció : Beswick, Iam; Smith, Janet . Il·luminació : Beswick, Iam . Ballarí : Clarke, Gill; Sheridan, Nan; Phillips, James; Larter, Simon; Hughes, David; Feldman, Seán .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
05/03/1988.
Compositor/a : Hayashi, Hikaru . Coreògraf : Montseny, Maria . Companyia : Dansetik .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
11/11/1996.
Ballarí : Miño, Ivana; Bas, Eva; Bergamo, Margherita; Galve, Noemí . Coreògraf : Miño, Ivana; Galve, Noemí; Bergamo, Margherita; Bas, Eva . Companyia : Espai8 .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Contemporanis a la Barceloneta. Dansa hivern 2006 (Barcelona).
09/03/2006.
Ballarí : Chapucilli, Terese . Compositor/a : Copland, Aaron; Stravinsky, Igor; Egge, Klaus . Coreògraf : Graham, Martha . Companyia : Martha Graham Dance Company . Escenografia : Noguchi, Isamu; Protas, Ron; Ming Cho Lee . Il·luminació : Rosenthal, Jean; Skelton, Thomas . Vestuari : Rosenthal, Jean .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Grec 86.
06/07/1986.
Coreògraf : Graham, Martha . Companyia : Martha Graham Ensemble . Direcció : Thomas, Marnie .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (23a : 2006-2007 : Terrassa).
22/04/2007.
Autor/a : Obermaier, Klaus . Ballarí : Kongerod, Desirée; Smith, Matthew . Compositor/a : Obermaier, Klaus . Companyia : Ars Electronica Festival Linz; Singapore Arts Festival . Direcció : Obermaier, Klaus . Suports audiovisuals : Obermaier, Klaus .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
01/03/2007.
Ballarí : Tragant, Olga . Compositor/a : Ovadia, M.; Pugliese, O.; Canaro, F. . Coreògraf : Tragant, Olga . Companyia : Tragant Dansa . Vestuari : Antiguitat Barcons .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
07/06/1999.
Ballarí : Artacho, Lucía; Sant, Sílvia; Oliver, Maria Antònia . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Oliver, Maria Antònia . Companyia : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Direcció : Salgado, Kike; Oliver, Maria Antònia . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Paré, Gabriel . So : Salgado, Kike; Guerrero, Daniel . Vestuari : Cal, Maria .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
01/03/1999.
Autor/a : Rodoreda, Mercè . Compositor/a : Schwarcz, Etienne . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Castells, Joan; Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, Joan . So : Álvarez, Artur . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Lizaran, Lola . Ballarí : Abuhau, Or; Oller, Ramon; Astor, Nadine; Gazzola, Paul; Pasqual, Lluís; Morino, Keith; Moreno, Jeanette; Morin, Anne; Pujol, Mireia; Carrasco, Marta; Lorenzo, Thèrése; Nicolas, Delphine; Bonnery, Annabelle .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
30/05/1992.
Autor/a : Rodrigues, Lia . Compositor/a : Assumpçao, Zeca . Coreògraf : Levi, Marcela; Torres, Micheline; Sampaio, Marcele; Lima, Amália . Companyia : Lia Rodrigues Companyia de Danças; Rodrigues & Assumpçao Produçoes Artísticas . Direcció : Rodrigues, Lia . Escenografia : Soffiatti, Monica . Il·luminació : Giglio, Milton . Intèrpret : Targino, Giovana; Nabuco, Leo; Kamozaki, Ana Paula; Barros, Gustavo; Amaral, Allyson; Portella, Celina; Lima, Amália; Nunes, Leonardo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
02/10/2007.
Coreògraf : Huguet, Josep; Fernández, Carmen . Companyia : Hara . Intèrpret : Huguet, Josep; Fernández, Carmen .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Carrer.
(Tarragona).
FET2007. Festival d'Estiu de Tarragona.
27/07/2007.
Compositor/a : Paniagua, Luís . Coreògraf : Leiva, Diego; Macià, Paco; Saorin, Juan Antonio . Companyia : Companyia Ferroviària-Paco Macià . Direcció : Macià, Paco . Escenografia : Macià, Paco . Il·luminació : Corchero, Andrés . Vestuari : Macià, Paco . Ballarí : Saorin, Juan Antonio; Macià, Paco; Leiva, Diego .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
16/02/1995.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Moura, Cristina; Margarit, Àngels; Eupierre, Alexis; Extremiana, Mònica; Palau, Joan . Compositor/a : Maristany, Xavier . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Kunster Centrum Voorvit de Gent; Internationales Sommertheater Festival Hamburg; INAEM; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Corbella, Llorenç; Margarit, Àngels . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
21/11/1996.
Compositor/a : Bonet, Maria del Mar; Bissainthe, Toto . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza 2 . Direcció : Duato, Nacho .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Auditori del Centre Cultural.
(Sant Cugat del Vallès).
07/10/2005.
Ballarí : Gómez, Toni; Saiz, Vicky; Bilbija, Vera; Gelabert, Cesc; Wilson, Kylie-Jane . Compositor/a : Kirschke, Matthias . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Il·luminació : Lee, Samantha; Gelabert, Cesc .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Teatre Monumental.
(Mataró).
15/03/1996.
Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Ballarí : Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Bilbija, Vera; Wilson, Kylie-Jane .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
21/03/1996.
Ballarí : García, Virginia; Muñoz, Damián; Martínez, Xavier . Coreògraf : Muñoz, Damián; Gómez, Mar . Companyia : Gómez, Mar; Muñoz, Damián .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Principal.
(Vilanova i la Geltrú).
15/12/2001.
Ballarí : Graells, Josep; Castanyer, Marta; Gabarró, Guillem; Bòria, Artur; Socias, Sandra; Sendra, Judith; Selvas, Núria; Selvas, Elisabet; Santfeliu, Esther; Esteve, Marta; Erill, Carme; Baró, Sònia; Badia, Mireia; Astudillo, Raquel . Coreògraf : Castanyer, Marta . Companyia : Grup de Dansa Contemporània Esbós - UDL .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
29/10/1999.
Compositor/a : Higgs, Andy; Pinchen, Jim . Coreògraf : Bennet, Lucy; Benstead, Christopher; Inao, Yoshifumi . Companyia : Stopgap Dance Company . Direcció : Bennet, Lucy . Escenografia : Jones, Anna . Il·luminació : Yavrovan, Chahine . Vestuari : Moriling, Rosey ; Jones, Anna . Producció : Sho Shibata . Ballarí : Toole, Dave; Pavia, Chris; Jones, Laura; Butler, Amy; Willdridge, David .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/10/2015.
Companyia : Kibbutz Contemporary Dance Company (KCDC) . So : Be'er, Rami; Claude, Alex . Vestuari : Be'er, Rami; Hatzbani, Lilach . Ballarí : Tedaldi, Dylan; Samsworth, Theo; Levi, Dvir; Lilek, Nika; Roh, Joo Ho; Gill, Ela; Garlo, Nicholas; Vach, Michal; Oz, Yarden; Carter, Tristan; Kim, SuJeong; Nikurov, Ilya; Doheny, Megan; Seok, Jin Hwan; Bessoudo, Léa; Asor, May; Cheshun, Anastasia; Francesco, Arianna Di ; Neophytou, Antigoni .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
30/04/2022.
Ballarí : Ramis, Pep; Casanovas, Jordi . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Casanovas, Jordi; Ramis, Pep . Companyia : Instituto Cervantes; Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Ramis, Pep; Muñoz, María; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón; Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Papió, Ariadna .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/07/2005.
Compositor/a : Davis, Matt . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz; La Sospechosa . Il·luminació : Blanch, Oriol . Intèrpret : Brncic, Constanza; Torrent, Carme .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
24/11/2006.
Músic/a : Noble, Steve . Ballarí : Muñoz, María . Autor/a : Berger, John; Mal Pelo . Compositor/a : Noble, Steve . Companyia : Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona; Temporada Alta; Sitges Teatre Internacional . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep . Escenografia : Ramis, Pep; Miserachs, Adrià; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón . So : Polls, Àlex .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Retiro.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (33a : 2002).
31/05/2002.