Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 628
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Belaza, Nacera . Companyia : Festival Montpellier Danse; Forum Culturel du Blanc-Mesnil . Il·luminació : Belaza, Nacera . Suports audiovisuals : Belaza, Nacera . Intèrpret : Belaza, Dalila; Belaza, Nacera .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
20/02/2008.
Ballarí : Sutton, Abby; Quarg, Lisa; Quarg, Laura; Hayward, Susan; Klein Gunnewiek, Jeroen; De Cloedt, Marloes; Andriessen, Vincent; Rosenfeld, Arthur . Coreògraf : Rosenfeld, Arthur . Companyia : Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf); Meekers . Direcció : Rosenfeld, Arthur . Escenografia : De Nijs, Ascon . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Magrangeas, Françoise .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
10/03/2007.
Autor/a : Apatches; Laviana, Noemí; Labrador, Raquel . Coreògraf : Macarte, Victoria . Direcció : Apatches; Laviana, Noemí; Labrador, Raquel . Il·luminació : Rovira, Anna . Vestuari : Apatches . Suports audiovisuals : Apatches . Producció : Mercat de les Flors; L'Antic Teatre; AdriAntic . Intèrpret : Macarte, Victoria .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
21/10/2010.
Ballarí : Callejas, Lorena; Viñals, Antoni; Alonso, Roberto G.; Ballús, Meritxell; Rodríguez, Susanna; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Il·luminació : Azorín, Paco . So : Portavella, Josep Maria . Intèrpret : Gómez, Pau .
Temporada: 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
08/10/2004.
Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Escenografia : Gómez, Pau . Il·luminació : Murchland, Toni . Vestuari : Alonso, Roberto G. . Intèrpret : Pinelo, Daniel P.; Viñals, Toni; Martí, Cristina; Callejas, Lorena; Ballús, Meritxell; Alonso, Roberto G. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Plaça de les Nacions sense Estat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
08/09/2006.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Autor/a : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz . Escenografia : Corchero, Andrés . Il·luminació : Corchero, Andrés; Inglés, Eduard .
Temporada: 2003/04; 2005/06; 2007/08;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
17/06/2004.
Autor/a : Corchero, Andrés . Coreògraf : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz; Mercat de les Flors . Direcció : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Escenografia : González, Beatriz . Il·luminació : López, Ananda; Corchero, Andrés . So : Ases, Marc . Vestuari : Pérez, Caterina . Producció : Felip, Txell . Intèrpret : Evinson, Soren; Mas, Jordi; Rebenaque, Isidre; Anido, Diego; Bachero, Pau .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
29/09/2007.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Ángel, Florencia; Sàrries, Imma; Salas, Carles; Otaño, Botxi; Arnal, Ramon . Compositor/a : Lennox, Annie; Catelli, Mario; Fontova, Carles; Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo; Vertes, Negresses . Coreògraf : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Boya, Memé . Vestuari : Alves, Rui . Producció : Canosa, Lali .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Autor/a : Mesa, Olga . Coreògraf : Mesa, Olga . Il·luminació : Rodriguez Tricot, Santiago; Rey Ramos, Xulia . Suports audiovisuals : Ruiz de Infante, Francisco . Producció : Marseille Objectif DansE (Marsella); Teatre CDCN Pôle Sud (Estrasburg); La Caldera, Centre de Creació, Dansa i Arts Escèniques (Barcelona) . Ballarí : Mesa, Olga; Kouznetsova, Natacha .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
21/01/2021.
Ballarí : Sydney Dance Company . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Il·luminació : Schlieper, Nick . So : Iuston, Adam . Vestuari : Goot, Josh . Suports audiovisuals : Richardson, Tim .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
24/11/2011.
Ballarí : Ölme, Rasmus; Ortega González, Orlando; Schad, Isabelle; Perraud, Céline; Meeussen, Lieve; Di Calogero, Lorenza; Haro López, Carlos de; Campbell, John; Benchorf, Nordine . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Companyia : Wim Vandekeybus & Última Vez . Direcció : Vandekeybus, Wim . Escenografia : Vandekeybus, Wim . Il·luminació : Vercruyse, Dries; Vandekeybus, Wim . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
26/07/1997.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Ballarí : Rocamora, Valentí; Rubirola, Anna; Campos, Fátima; Busquet, Sònia . Coreògraf : Busquet, Sònia; Rubirola, Anna; Rocamora, Valentí . Companyia : Restos de Serie . Il·luminació : Sánchez, Rosa . So : Ferrer, Miquel; Moras, Héctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Muñoz, Rosa . Coreògraf : Muñoz, Rosa . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Escenografia : Muñoz, Rosa . Il·luminació : Corchero, Andrés . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
20/10/2001.
Ballarí : Rodríguez, Sònia; Cobos, Jesús; Michl, Volker; Cobos, Olga . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/10/2005.
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Compositor/a : Coltrane, John . Coreògraf : Sanchis, Salva; Keersmaeker, Anne Teresa de . Il·luminació : Versweyveld, Jan . Vestuari : Kunz, Anne-Catherine . Producció : Rosas (Companyia de Dansa); De Munt / La Monnaie . Ballarí : Respilieux, Jason; El Had, Bilal; Dos Santos, José Paulo; Vantuycom, Thomas .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
04/05/2018.
Coreògraf : Senatore, Ambra . Companyia : EDA . Il·luminació : Bonvini, Fausto . So : Caporale, Gregorio . Ballarí : Catarzi, Claudia; Basso, Caterina ; Senatore, Ambra .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
26/11/2015.
Autor/a : Màcia Vicent, Paco . Compositor/a : Doénado, el Ur . Coreògraf : Robadura Dansa . Companyia : Companyia Robadura Dansa . Escenografia : Reddering, Karen . Il·luminació : García, Agustí . So : Doénado, el Ur; Martínez, Aureli . Vestuari : Bretones, Antonia; Nubiola, Nico; Vidal, Assumpta . Ballarí : Muntaner Bonet, Mònica; Hernández Andrés, Lipi; Marín Aristegui, Gurene; Màcia Vicent, Paco . Músic/a : Doénado, el Ur .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
27/11/1992.
Ballarí : García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles; Castro, Susana; Navarrete, Teresa; Salas, Ricardo; Serrano, Marina . Autor/a : Weickert, Guillermo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Castro, Susana . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Erre que Erre Danza . Direcció : Weickert, Guillermo . Escenografia : Reymundo, Candela . Il·luminació : Rigual, Carles; Tarragüel, Alex . Producció : Swanson, Myriam . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
16/07/2003.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Coreògraf : Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Il·luminació : Parra, Llorenç . Vestuari : Pérez, Caterina . Producció : Corchero, Andrés . Intèrpret : Corchero Pérez, Rita . Ballarí : Corchero, Andrés .
Temporada: 2019/20; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
16/01/2020.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Compositor/a : Leon, Tania; Holder, Geoffrey; Odekoza & Sinergy; Mahler, Gustav; Sullivan, Thimithy . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Maldoom, Royston; Alleyne, John; Sekwan Mantsoe, Vincent . Companyia : Dance Theater of Harlem . Il·luminació : Connaughton, Kevon; Flowers, Roma; Thornton, Clarke W.; Sullivan, Paul . Vestuari : Doidge, Cecilia; Allen-Cummings, Pamela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
16/08/1999.
Adaptació : Lamarche, David . Compositor/a : Leon, Tania; Holder, Geoffrey; Mahler, Gustav; Soweto String Quartet; Matthews, Artie; Lamb, Joseph; Joplin, Scott; Scott, James . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Garland, Robert; Maldoom, Royston; Mitchell, Arthus; Naidu, Laveen; Heerden, Augustus van . Companyia : Dance Theater of Harlem . Il·luminació : Jarvis, Brady; Thornton, Clarke W.; Sullivan, Paul . Vestuari : Michel, Carl; Doidge, Cecilia; Allen-Cummings, Pamela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
17/08/1999.
Compositor/a : Polo, José Pablo . Coreògraf : Bermúdez Gil, Mario . Companyia : Cia Marcat Dance . Il·luminació : Gil, Mamen B. . Ballarí : Bermúdez Gil, Mario; Coury, Catherine; Gallicchio, Marilisa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
29/10/2022.
Autor/a : Szeinblum, Diana . Compositor/a : Díaz, Simón; Krygier, Axel . Coreògraf : Szeinblum, Diana; Castronovo, Pablo; Hang, Bárbara; Molina, Andrés . Direcció : Szeinblum, Diana . Il·luminació : Seldes, David . Ballarí : Molina, Andrés; Hang, Bárbara; Castronovo, Pablo .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
06/11/2021.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Calvitti, Viviane; Hernández, Lipi . Coreògraf : Hernández, Lipi . Companyia : Las Malqueridas . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Boya, Memé; Abir, Mingo . Vestuari : Pastor, Rocío; Casquete, Nieves .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Autor/a : Castro, Rosalía de . Ballarí : Gómez, Toni; Sánchez, Lucía; Dachs, Rosa; Argüelles, Avelina; Roca, Maria . Compositor/a : Schwarz, Etiènne; Prada, Amancio; Millandoiro (Grup musical); Brncic, Gabriel . Coreògraf : Argüelles, Avelina . Companyia : Companyia de Dansa Avelina Argüelles . Direcció : Argüelles, Avelina . Escenografia : Argüelles, Avelina . Il·luminació : Yetton, Keith . Vestuari : Mur, Glòria .
Temporada: 1991/92; 1990/91; 1992/93; 1997/98;
Estrena:
Teatre La Lira.
(El Vendrell).
13/06/1990.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Brncic, Constanza; Torrent, Carme; Corchero, Andrés . Compositor/a : Riera, Jordi . Coreògraf : Corchero, Andrés . Direcció : Corchero, Andrés . Il·luminació : Corchero, Andrés; Inglés, Eduard .
Temporada: 1995/96; 1996/97;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/06/1996.
Compositor/a : Caballero, Sergio; Strohmann, Michael; Szymanski, Pawel; Massenet, Jules; Pärt, Arvo; Alcalde, Pedro . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Pandur, Tomaz; Duato, Nacho . Escenografia : Duato, Nacho; Pandur, Tomaz . Il·luminació : Fields, Brad . Vestuari : Atlagic, Angelina . Intèrpret : Wagener, Ana .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
07/02/2008.
Coreògraf : Hamilton, Julyen . Construcció objecte : Ramis, Pep . Companyia : Companyia Julyen Hamilton . Direcció : Hamilton, Julyen . Escenografia : Blacker, Denys . Il·luminació : Rovira, Anna . Vestuari : Blacker, Denys . Ballarí : Extremiana, Mònica; Renalias, Carme; Cardoner, Jordi; Hamilton, Julyen .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
30/09/1993.
Compositor/a : Perucho, Oriol; Pons de Vall, Oriol; Calduch, Ramon; Cunningham, Merce . Coreògraf : Brodin, Elisabeth . Companyia : Companyia Elisabeth Brodin & Al-Kufa . Direcció : Brodin, Elisabeth . Il·luminació : Companyó, Joan . Ballarí : Brodin, Elisabeth .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Perifèrics.
18/03/1993.
Ballarí : Young, Laurie; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Mascia, Nicola; Suzuki, Takako; Cusimano, Nadia . Autor/a : Waltz, Sasha . Compositor/a : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Rudolph, Lars; Leichtmann, Hanno . Coreògraf : Dunberry, Luc; Curismano, Nadia; Young, Laurie; Suzuki, Takako; Mascia, Nicola . Companyia : Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha . Il·luminació : Prounk, André . Vestuari : Sasha Waltz & Guests; Bätz, Annette .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
10/07/1997.
Coreògraf : Coll, Guillermina; de la Peña, Álvaro; Wrona, Hans; Vokoun, Pavel . Companyia : Dart Companyia de Dansa . Il·luminació : Mella, Lluís . So : Mella, Luis . Vestuari : Gina Dansa; Almagro, Maria . Ballarí : Saiz, Victòria; Malinowski, Pedro; Novas, Anna; Gómez, Toni; Mel.lo, Lali; Forrellad, Narciso; Lacalle, Àngels; Vinyas, Natàlia; Escorihuela, Lourdes; Bisetti, Maite; Torredemer, Anna; Silvestre, Paca; Duró, Marta .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
06/12/1986.
Ballarí : Martínez Moreno, Iván; Sandfort, Maximiliano; Klimesova, Marie; Herrador, Rosa Mari; Sako, Celia . Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : López, Joaquín ("Chas") . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Frabetti, Valeria; Meza, Omar . Escenografia : Ceballos, Miguel M.; Monzón, Carlos . Il·luminació : Cendou, Luciano . Vestuari : Casero, Javier F. . Suports audiovisuals : Buzzetti, Andrea . Producció : López, Francisco M. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
14/04/2007.
Autor/a : Garzón, Verónica; Sun, Junyi; Quiñones, Begoña . Coreògraf : Quiñones, Begoña; Garzón, Verónica . Direcció : Quiñones, Begoña; Garzón, Verónica . Il·luminació : Seoane, Pablo R.; Ferrer, Irene; Martorell, Carlos . So : Martorell, Carlos . Vestuari : Diego, Paola de . Suports audiovisuals : Arnal, Jordi . Producció : Spectare; Centro Coreográfico-Teatros del Canal; Dansa Metropolitana . Ballarí : Sun, Junyi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
12/11/2021.
Compositor/a : Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo . Coreògraf : Salas i Monforte, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Sales i Monforte, Carles . Escenografia : Muniz, José . Il·luminació : Luque, Mario . So : Sants, Laura . Vestuari : Muniz, José . Ballarí : Otaño, Botxi; Dilley, Carol; Morin, Anne; Sales i Monforte, Carles; Arnal, Ramon .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/11/1994.
Direcció musical : Gryllus, Ábris . Compositor/a : Gryllus, Ábris . Coreògraf : Hód, Adrienn . Companyia : Hodworks . Direcció : Hód, Adrienn . Il·luminació : Mervel, Miklós . Producció : Trafó KMH; OFF Foundation . Ballarí : Varga, Csaba ; Simet, Jessica; Ronai, Attila ; Oláh, Balázs; Molnár, Csaba; Garai, Júlia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
12/03/2022.
Ballarí : Salas, Ricardo; Rey, Pedro del; Malagarriga Rosselló, Roser . Coreògraf : Malagarriga Rosselló, Roser; Rey, Pedro del; Salas, Ricardo . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles . Direcció : Gómez, Sònia . Escenografia : General Eléctrica d'Espectacles . Il·luminació : Alcrudo, Javier . Producció : Alzueta, Laia .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
05/06/2000.
Músic/a : Thiessen, Jennifer; Van Gee, Jill; Giroux, Elisabeth; Kie, Njo Konk . Compositor/a : Byars, Gavin; Lang, David; Hargreaves, Blake . Coreògraf : Lock, Édouard . Companyia : La la la Human Steps . Direcció : Kie, Njo Konk . Escenografia : Vaillancourt, Armand . Il·luminació : Munro, John . Vestuari : Vandal . Intèrpret : Boardman, Andrea; Tujaka, Zofia; Shipley-Holmes, Jason; Santia, Dominic; Martin, Bernard; Knight, Keir; Hemingway, Mistaya; Cheng, Xuan; Evtushenko, Talia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/11/2007.
Ballarí : Brncic, Constanza . Coreògraf : Brncic, Constanza . Companyia : La Sospechosa; Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz . Il·luminació : Cube . Producció : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
13/10/2004.
Ballarí : Gionet, Justin; Gaudette, Esther; Campeau, Mathieu; Boivin, Fréderic; St-Pierre, Dave; Milicevic, Ivana; Kilburn, David; Déziel, Jean-François . Coreògraf : Léveille, Daniel . Direcció : Léveille, Daniel . Il·luminació : Parent, Marc .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
02/04/2011.
Direcció musical : Chapi . Autor/a : Picó, Sol . Compositor/a : Chapi . Coreògraf : Picó, Sol . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Rojo, Ximo . Vestuari : Reig, Joan Miquel . Producció : Conselleria d’Educació, Cultura i Esports de la Generalitat Valenciana; Tots a una veu; Institut Valencià de Cultura . Intèrpret : Maestre, Irene; Dènia, Carles . Ballarí : Di Calogero, Lorenza; Cerdeiriña, Alba; García, Albert; Gisbert, Rocío; Martínez, Luís; Maestre, Irene; Reig, Alícia; Peinado, Rubén . Músic/a : Banda Chapicó .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
13/03/2021.
Ballarí : Serrano, Marina . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Serrano, Marina . Companyia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Pérez, Jordi; Serrano, Marina .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Antic Teatre.
(Barcelona).
08/06/2006.
Ballarí : Zorzetto, Bastien; Ben-Tal, Amos; Aranburu, Urtzi; Telford, Lesley; Scharafali, Parvaneh; Scaglia, Valentina; Sánchez, Paula; Redel, Mariëtte; Novotná, Natasa; Dubreuil, Yvan; Goucha, Pedro; Zeromski, Stefan; Walerski, Medhi; Timulak, Lukás; Suneson, Mattias; Nozal, Jorge; Marin, Patrick; Korte, Joeri de; Magadan, Fernando Hernando; Martinat, Virginie; Geiger, Simone; Euverink, Nancy; Esseboom, Shirley; Cayla, Aurélie; Bustinduy, Lydia; Balen, Bregie van; Oliveira, Miguel . Compositor/a : Willems, Thom; Bach, Johann Sebastian; Glass, Phillip . Coreògraf : Lightfoot, Paul; León, Sol; Godani, Jacopo . Companyia : Nederlands Dans Theater I . Escenografia : Lightfoot, Paul; Godani, Jacopo; León, Sol . Il·luminació : Godani, Jacopo; Bevoort, Tom . Vestuari : León, Sol; Quinta Colonna; Lightfoot, Paul .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/09/2005.
Direcció musical : Kok, Nicholas; Moody, Howard . Compositor/a : Benstead, Christopher; Telemann, Georg Philipp; Kok, Nicholas . Coreògraf : Smith, Janet; Dewey, Ann; North, Robert . Companyia : Janet Smith and Dancers . Direcció : Beswick, Iam; Smith, Janet . Il·luminació : Beswick, Iam . Ballarí : Clarke, Gill; Sheridan, Nan; Phillips, James; Larter, Simon; Hughes, David; Feldman, Seán .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
05/03/1988.
Coreògraf : Sobarzo de Larraechea, Rodrigo . Il·luminació : Fedingeran, Jan . Producció : Workspacebrussels; Dance4 Nottingham . Ballarí : Sobarzo de Larraechea, Rodrigo .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
03/12/2015.
Ballarí : Chapucilli, Terese . Compositor/a : Copland, Aaron; Stravinsky, Igor; Egge, Klaus . Coreògraf : Graham, Martha . Companyia : Martha Graham Dance Company . Escenografia : Noguchi, Isamu; Protas, Ron; Ming Cho Lee . Il·luminació : Rosenthal, Jean; Skelton, Thomas . Vestuari : Rosenthal, Jean .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Grec 86.
06/07/1986.