Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 1,135
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Cantant : Pérez, Silvia . Ballarí : Muñoz, Damián; Cortés, Jordi . Adaptació : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Coreògraf : Cortés, Jordi; Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza); Alta Realitat . Direcció : Muñoz, María . Escenografia : Cortés, Jordi; Muñoz, Damián; Frutos, María de . Il·luminació : Ulla, Javi . Vestuari : Torres, Gabriel; DMDanza (Damián Muñoz Danza); Belart, Antonio .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
01/10/2004.
Músic/a : Fernández, Agustí . Ballarí : Corchero, Andrés . Autor/a : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Andrés Corchero / Agustí Fernàndez . Escenografia : Corchero, Andrés; Fernández, Agustí . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Corchero, Andrés; Fernández, Agustí .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Coreògraf : Santanach, Laia . Companyia : Cia. Laia Santanach . Direcció : Santanach, Laia . Il·luminació : Serra, Joana . Vestuari : Sala de Buen, Maria . Producció : El Climamola . Ballarí : Hierro, Anna; Santanach, Laia . Músic/a : Shoeg (Martorell, Carlos) .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
24/10/2019.
Autor/a : Asciano, Jean-Luc A. d’ . Traducció : Batlle, Carles . Coreògraf : Montlló, Roser; Seth, Brigitte . Companyia : Toujours Après Minuit . Direcció : Montlló, Roser; Seth, Brigitte . Escenografia : Bischoff, Emmanuelle . Il·luminació : Tesson, Guillaume . Vestuari : Dequest, Sylvette . Suports audiovisuals : Laniesse, Hugues . Producció : Toujours Après Minuit; CNN de Tours . Ballarí : Seth, Brigitte; Dufour, Sylvain; Montlló, Roser .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
15/10/2022.
Ballarí : Kempster, Susan . Coreògraf : Kempster, Susan .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
26/10/2006.
Compositor/a : Beradezt; Delibes, Léo . Coreògraf : Sales, Carles . Companyia : Terra . Direcció : Sales, Carles . Vestuari : Muñoz, Rosa; Sales, Carles .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Merca Arts.
26/11/1990.
Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Díaz, Rosa; Meza, Omar . Escenografia : Illanes, Luciano . Il·luminació : Monza, Ernesto . So : Fernández, Jesús . Vestuari : León, Laura . Ballarí : Montardit, Ivan; Jonsson, Greta .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
El més petit de tots (11è : 2015 : Sabadell).
12/11/2015.
Ballarí : Lloberas, Francisco . Compositor/a : Mina; Moloko. K. C. & The Sunshine band; La Susi . Coreògraf : Lloberas, Francisco .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
21/03/2003.
Coreògraf : Bustamante, Marta . Companyia : Dansa Sunhai .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
19/11/1999.
Autor/a : Macarena Recuerda Shepherd (Zoilo, Lídia) . Coreògraf : Azkue, Idurre; Macarena Recuerda Shepherd (Zoilo, Lídia) . Il·luminació : Parodi, Conrado . Producció : Govern Basc; Antic Teatre; Festival Grec . Ballarí : Asencio, Sofia; Hoz, Alberto de la; Macarena Recuerda Shepherd (Zoilo, Lídia) .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
27/02/2021.
Ballarí : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Autor/a : Méndez, Claudia; Villalba, Artur; Montesinos, Anna . Compositor/a : Conte, Paolo; Sakamoto, Ruychy; Sclais, Louis; Preisner, Zbiqniew . Coreògraf : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Companyia : Heightened Reality . Direcció : Cortés, Jordi . Il·luminació : Casey, Mike; Thompson, Jack; Morros, Ignasi . Vestuari : La lluna .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
27/11/1998.
Coreògraf : Espinosa, David . Companyia : El Local; Bipol·art . Direcció : Espinosa, David; Navarro, Àfrica . Intèrpret : Espinosa, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
La Porta. Cicle Tardor 2007 (Barcelona).
02/10/2007.
Compositor/a : Shechter, Hofesh; Bach, Johann Sebastian; Idle, Eric . Coreògraf : Shechter, Hofesh . Il·luminació : Yavoryan, Chahine; Curran, Lee . So : Fuhrmann, Gernot . Intèrpret : Guilloré, Bruno; Coward, Gavin; Baugh, Leon; Evans, Christopher; Shechter, Hofesh; Morris, Tim; Mitchell, Lauren; Hulford, Philip; Ayguadé, Eulàlia; Crawford, Jennifer-Lynn; Lazaridis, Elias .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
17/07/2007.
Ballarí : Viveiros, James; Saykaly, Dorotea; Reyes, Gérard; Prieur, Carol; Ostrowski, Mariusz; Gallucio, Valeria; Nameishi, Michael ; May, Lucy M.; Kupferschmid, Leon . Coreògraf : Chouinard, Marie . Direcció : Chouinard, Marie . Escenografia : Chouinard, Marie . Il·luminació : Bernier, Jean-François . So : Bernier, Jean-François . Vestuari : Vandal .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
02/07/2012.
Ballarí : Martínez, Rafael; Torras, Pilar . Coreògraf : Torras, Pilar; Martínez, Rafael . Companyia : ¿Y por qué no Danza? .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
30/11/2005.
Compositor/a : Shoeg (Martorell, Carlos) . Coreògraf : Barcelona, Miquel . Direcció : Barcelona, Miquel . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Bernal, Carles . Vestuari : Sala, Mariona . Producció : Fundació Catalunya La Pedrera; SAT!; El Graner; FiraTàrrega . Ballarí : Sun, Junyi; Vilajuana, Marc; Güell, Martí; Barcelona, Miquel; Gispert, Helena .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/09/2019.
Ballarí : Pla, Miguel Ángel; Sanz, Edurne; Rey, Raquel; Blanco, Gabriel; Bosch, Francisco; Luis Mazagatos, Jonhatan de; Díaz-Maroto, Raúl; Dohl, Johannes; Torres, Héctor; Pereira, Inés; Méndez, Andrea; Maiques, Débora; Bouvard, Erika; Barbadillo, Lucía . Coreògraf : Fabre, Tony; Bana, Patrick de; Duato, Nacho; Taira, Yoko . Direcció : Fabre, Tony; Duato, Nacho .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 02.
09/07/2002.
Ballarí : Quemini, Giuiano; Saiz, Vicky; Taylor, Sarah; Costa, Hervé; Gelabert, Cesc; López, Maureen; Azzopardi, Lydia . Autor/a : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Compositor/a : Comelade, Pascal . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Festival Internacional de Música y Danza de Granada; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Hebbel Theater Berlin . Direcció : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Amat, Frederic; Gelabert, Cesc; Lee, Samantha . Vestuari : Azzopardi, Lydia; Amat, Frederic .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Palacio de Carlos V.
(Granada).
Festival Internacional de Música y Danza de Granada.
24/06/1998.
Coreògraf : Oliva, Julián . Companyia : L'Irregular dansa . Direcció : Oliva, Julián . Escenografia : Paco, Mª Cruz . Il·luminació : Coromina, Ramon . Ballarí : Colet, Sara . Músic/a : Tuxedomon; Penguin Café; Camalade, Paul; Milanés, Pablo; Copeland, Stewart; Cocteau Twins .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
29/03/1992.
Ballarí : Borucki, Dominik; Santana, Félix; Díaz, Gemma; Cendoya, Vero . Coreògraf : Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
18/01/2001.
Autor/a : Cope, Lou . Compositor/a : Cole, Azizi; Ismaily, Shahzad ; Cole, Xhosa; Valtysdottir, Gyda; Forster, Alex . Coreògraf : Cole, Rudi; Robert, Júlia . Direcció : Robert, Júlia; Cole, Rudi . Il·luminació : Horneman, Horne . So : Armstrong, Iain . Vestuari : Howard, Mark . Producció : mac Birmingham . Intèrpret : Robert, Júlia; Cole, Rudi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
28/01/2022.
Autor/a : De Keersmaeker, Anne Teresa . Compositor/a : Franco, Alain . Coreògraf : De Keersmaeker, Anne Teresa . Companyia : Rosas . Escenografia : Lamers, Jan Joris . Il·luminació : Lamers, Jan Joris . Intèrpret : Williams, Sandy; Shyshko, Igor; Penkóva, Elizaveta; Michael, Moya; Lorimer, Mark; Loemij, Cynthia; Ikeda, Fumiyo; Dolven, Tale; Antoncic, Bostjan; Youn, Sue-Yeon .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
24/04/2008.
Coreògraf : Palmitesta, Francesco; Pascual, Berta . Direcció : Palmitesta, Francesco . Ballarí : Palmitesta, Francesco; Pascual, Berta .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Pla Roig.
(Barcelona).
15/07/2021.
Autor/a : Pérez, Arnau . Coreògraf : Pérez, Arnau . Companyia : Cia Arnau Pérez . Direcció : Estrada, Álvaro . So : Neuman, Diego . Vestuari : Domínguez, Adolfo . Intèrpret : Villa, Elena . Ballarí : Manzano, Adrián; Pérez, Arnau; Ruiz De Loizaga, Maddi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/10/2021.
Autor/a : Cortázar, Julio . Compositor/a : Ossa, Gabriel . Coreògraf : Restrepo, Alvaro . Companyia : Athanor Danza - Compañía de danza . Direcció : Restrepo, Alvaro . Escenografia : Vallejo, Luis Guillermo; Villegas, Liliana . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Carrié, Susana . Ballarí : Pasqual, Dafne; Restrepo, Alvaro; Jaramillo, Rosario; Roigé, Marianna; Canessa, Humberto .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/05/1991.
Autor/a : Gómez, Sònia; Sáez, Juanjo . Ballarí : Gómez, Sònia . Adaptació : Coromina, Salva . Coreògraf : Gómez, Sònia . Il·luminació : Rey, Ramón; Beltrán, Paco .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Retiro.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (33a : 2002).
05/06/2002.
Coreògraf : Fridman, Sharon; Maya, Jon; Marín, Andrés . Companyia : Cia. Kukai Dantza . Direcció : Marín, Andrés; Maya, Jon; Fridman, Sharon . Cantant : Achiary, Julen . Ballarí : Maya, Jon; Marín, Andrés . Músic/a : Achiary, Julen .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Dansa. Quinzena metropolitana.
18/03/2023.
Autor/a : Estalella, Ariadna . Compositor/a : Sakamoto, Ruychy; Fennesz, Christian; A Silver Mt. Zion . Coreògraf : Estalella, Ariadna . Escenografia : Serrahima, Ariadna . Il·luminació : Rovira, Anna . Suports audiovisuals : Diacon, Pierre-Yves . Intèrpret : Estalella, Ariadna; Diacon, Pierre-Yves .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
27/05/2008.
Autor/a : Bozsik, Yvette . Ballarí : Bozsik, Yvette; Vati, Tamas . Compositor/a : Sumac, Yma . Coreògraf : Bozsik, Yvette . Companyia : Yvette Bozsik . Direcció : Bozsik, Yvette . Il·luminació : Peto, Jozsef .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
06/06/1999.
Coreògraf : Klein, Raquel . Direcció : Klein, Raquel . Escenografia : Klein, Raquel; Sopenlehto, Robert . Il·luminació : Klein, Raquel; Sopenlehto, Robert . So : Terrats, Albert ; Juan, Adrià . Vestuari : Rincón, Juan . Producció : Teatre Principal de Palma; Mercat de les Flors; Lambisto, Inés . Ballarí : Bardam, Darío ; Rocosa, Martina ; Roncero, Carlos; Tolsà, Blanca; Juan, Adrià ; Tarrats, Albert .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
25/01/2020.
Ballarí : Vargas, Henrietta; Sarvari, Jozsef; Nadj, Josef; Gemza, Peter; Micheletti, Frank; Dobrei, Denes; Bicskei, Istvan . Compositor/a : Racz, Aladar . Coreògraf : Nadj, Josef . Companyia : Centre Choréographique National d'Orléans .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998).
12/06/1998.
Autor/a : Blas, José Luis de . Compositor/a : Millà, Jordina . Coreògraf : Jiménez, Natalia . Direcció : Jiménez, Natalia . Escenografia : López, Ángela . Il·luminació : Cantero, Irene . So : Millà, Jordina . Vestuari : Trenado, Gloria . Suports audiovisuals : Marrufo, Guillermo . Producció : Mercat de les Flors .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
28/10/2022.
Compositor/a : Shoeg (Martorell, Carlos); Raime; Bagcan, Selda; Nurse With Wound; Árbol . Coreògraf : Álvarez, Olga; Gómez, Mar; Martínez, Xavier; Barcelona, Miquel; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Mas, Angie; Checa, Meritxell; García, Irene; Ricchini, Nicolás . Companyia : Cia. Siberia; Cia. La Quebrá; Cia. Wilky_Troc; Companyia de Dansa Mar Gómez; Cia. La Taimada . Direcció : Muñoz, Paloma; Gómez, Mar; Álvarez, Olga . Il·luminació : García, Begoña; Barroso, Ana . So : Llotge, Guillem . Ballarí : Mas, Angie; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Barcelona, Miquel; Gómez, Mar; Checa, Meritxell; Aragón, Jesús; Rigata, Diana; Martínez, Xavier .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
25/10/2019.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; The Chordettes; Orchestra Barzizza . Coreògraf : Miller, Andrea . Companyia : Gallim Dance Company . Direcció : Miller, Andrea . Escenografia : Bausor, Jon . Il·luminació : Vigilante, Vincent . So : Blind Ear Music . Vestuari : Solis, Jose . Ballarí : Harwell, James Lindsay; Adler, Tal ; Yamada, Arika ; Walczak, Dan ; Usborne, Georgia; D'Hont, Celine ; Staaf, Daniel; Romo, Francesca; Perez, Matthew; Mackenzie, Gwyneth ; Hooks, Allysen ; Tyson, Austin .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (38è : 2014).
01/07/2014.
Coreògraf : Horta, Rui . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya; IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Horta, Rui . Il·luminació : Horta, Rui . Vestuari : Horta, Rui .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
08/06/2001.
Ballarí : Lizari, Helena; Zambrana, Víctor; Pons, Fèlix . Coreògraf : Lizari, Helena . Companyia : Fani Benages Projectes Artístics . Direcció : Lizari, Helena . Escenografia : Viciana, Miquel . Il·luminació : Milan, Pere .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Bacsteix (1a : 2007 : Barcelona).
06/02/2007.
Músic/a : Sarkissian; Hakmoun, Hassan; Rudolph, Adam; Arteche, Juan Alberto; Paxariño, Javier; Abou-Khalil, Rabih; Velez; Kusur . Autor/a : Anderson, Roslyn . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Glass, Phillip; Cage, John; Biber, Heinrich Franz von; Alcalde, Pedro; Caballero, Sergio . Coreògraf : Duato, Nacho; Kylián, Jirí . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Duato, Nacho . Escenografia : Simon, Michael; Chalabi, Jaffar . Il·luminació : Simon, Michael; Nicolás; Fields, Brad . Vestuari : Lomba, Modesto; Devos, Raymond; Visser, Joke; Duato, Nacho .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Auditori del Centre Cultural.
(Sant Cugat del Vallès).
30/11/2007.
Ballarí : Leblanc, Rosalynde; Kostich, Sonja; Jeffrey, Roger C.; Howard, Jennifer; Coates, Emily; Booker, Zane; Baryshnikov, Mikhail; Anaya, Miguel . Coreògraf : Hawkins, Erick; Michelson, Sarah; Childs, Lucinda . Companyia : Baryshnikov Productions .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 02.
11/07/2002.
Coreògraf : Boronat, Mercè . Companyia : Companyia Satsumas . Direcció : Prades, Pepón . Escenografia : Satsumas . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Toda, Albert . Vestuari : Satsumas . Ballarí : Sant, Sílvia; Nájera, Carme; Boronat, Mercè . Músic/a : Domènech, Javier; Clements, Thomas; Sakamoto, Ruychy .
Temporada: 1992/93; 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
11/03/1993.
Coreògraf : Umeda, Hiroaki . Companyia : S2O; Théâtre National de Chaillot . Il·luminació : S2O . So : S2O . Suports audiovisuals : S2O . Intèrpret : Umeda, Hiroaki .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
07/07/2008.
Ballarí : Umeda, Hiroaki . Coreògraf : Umeda, Hiroaki . Companyia : S2O-Hiroaki Umeda . Il·luminació : S2O . So : S2O . Suports audiovisuals : S2O .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Coreògraf : Parolin, Ayelen . Companyia : Cia. Ayelen Parolin ; Petra, Lea . Il·luminació : Schelck, Gaspar; Halloy, Laurence . Vestuari : Parolin, Ayelen; Artamonoff, Maria . Producció : Les Brigittines; Le Théâtre National (Brussel·les); RUDA asbl; Charleroi danse . Ballarí : Parolin, Ayelen; Bernarderschi, Alessandro; Domeneghetty, Eric .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
09/04/2021.
Compositor/a : Feldman, Morton . Coreògraf : Brncic, Constanza . Direcció : Brncic, Constanza . Escenografia : Ojanguren, Sara . Il·luminació : Cube.bz . So : Gómez, Carlos . Vestuari : Diaz, Marina . Producció : Labrador, Anabel . Ballarí : Brncic, Constanza .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
13/07/2017.
Autor/a : Eisenhardt, Thomas; Wargo Brekling, Kamilla . Compositor/a : Lundin, Fredrik . Coreògraf : Eisenhardt, Thomas; Wargo Brekling, Kamilla . Companyia : Cia. Aaben dans . Escenografia : KASPERSOPHIE . Vestuari : KASPERSOPHIE . Ballarí : Helbing, Antoinette ; Hanfgarn Jensen, Nanna; Birger Hansen, Ole .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador. Sala 2.
(Lleida).
12/11/2022.
Compositor/a : Petra, Lea . Coreògraf : Parolin, Ayelen . Companyia : Cia. Ayelen Parolin . Il·luminació : Halloy, Laurence . Vestuari : Muyllaert, Wim . Producció : DC&J Création; RUDA asbl; Charleroi danse . Ballarí : Mussett, Dan; Colin, Jeanne; Defrancq, Piet ; Jaczewska, Kinga; Jaartsveld, Daan; Zueneli, Bianca; Cazaux, Baptiste; Barkan, Daniel . Músic/a : Petra, Lea .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
10/04/2021.
Adaptació : Fratini, Roberto . Compositor/a : Madau, Adele; León, Lina; Robles, Marta . Coreògraf : Dossavi, Julie; Seki, Minako; Picó, Sol; Shivalingappa, Shantala . Direcció : Picó, Sol . Producció : Sol Picó Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona; Festival Internacional de Buenos Aires . Ballarí : Nag, Shreyashee; Seki, Minako; Dossavi, Julie; Picó, Sol . Músic/a : Madau, Adele; León, Lina; Monfort, Sandra .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/10/2017.
Músic/a : Tife Iparragirre, Maite; Rombouts, Peter . Ballarí : Rombouts, Peter; Sabaté, Joaquim . Cantant : Sabaté, Joaquim . Coreògraf : Sabaté, Joaquim . Companyia : Joaquim Sabaté . Direcció : Sabaté, Joaquim . Escenografia : Sabaté, Joaquim; Martínez, Pepa . Il·luminació : Kluts, Marcel . Vestuari : Masgrangeas, Françoise; Martínez, Pepa .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
07/06/1999.
Coreògraf : Kogan, Hillel . Il·luminació : Castro, Amir . Producció : DDD - www.dddames.eu . Ballarí : Boutrous, Adi ; Kogan, Hillel .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
09/07/2017.
Autor/a : Borucki, Dominik . Ballarí : Borucki, Dominik; Medina, Natalia . Coreògraf : Medina, Natalia; Borucki, Dominik . Companyia : ¿Qué tal estás? . Direcció : Borucki, Dominik .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (2a : 2001 : Sabadell).
02/07/2001.
Coreògraf : López, Kiko; Asensio, Anna; Salvador, Miriam; Baeza, Irene . Companyia : Cia Kiko López . Direcció : López, Kiko; Hernández, Marta; Casals, Oriol . Il·luminació : Pérez, Jordi . Suports audiovisuals : Costa, Marc . Ballarí : Baeza, Irene; Asensio, Anna; López, Kiko; Salvador, Miriam . Músic/a : Llombart, Anna .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
18/10/2022.
Ballarí : Moutte, Jean-Baptiste; Barthaux, Aurélie; Campion, Véronique; Cantin, Aurélie; Chen, Asley; Cretey, Dorian; Chaevalier, Yannis; Dupont, Virginie; Leff, Severine . Compositor/a : Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Pärt, Arvo; Garnier, Laurent; Nikolaïs, Alwin; Darling, David; Scelsi; Zorn, John; Björk . Coreògraf : Trehet, Philippe; Barsacq, Lara; Nikolaïs, Alwin . Companyia : Junior Ballet du Conservatoire de Paris . Il·luminació : Nikolaïs, Alwin . Vestuari : garnier, Catherine .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
30/04/1998.
Ballarí : Hayes, Phil . Compositor/a : Parry, Nye . Coreògraf : Flexer, Yael . Companyia : Bedlam .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
15/09/2001.
Autor/a : Voorter, Mat; Boogaard, Oscar Van Den; Wissen, Samantha van; Hauert, Thomas; Parkinson, Chrysa; Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara . Ballarí : Voorter, Mat; Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Wissen, Samantha van . Cantant : Voorter, Mat; Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Wissen, Samantha van . Músic/a : Petrasso, Alejandro . Compositor/a : Wissen, Samantha van; Kilvady, Martin; Aga, Bart; Ludi, Sara; Petrasso, Alejandro; Voorter, Mat; Parkinson, Chrysa; Hauert, Thomas . Coreògraf : Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Voorter, Mat; Wissen, Samantha van . Companyia : Zoo . Direcció : Hauert, Thomas . Intèrpret : McQuarrie, Stuart .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival Complicitats 07 (1a : 2007 : Barcelona / Sabadell).
15/02/2007.
Ballarí : Larriba, Marta; García, Noelia; Sánchez, Montse; García, Sílvia; Cano, Imma . Músic/a : Trujillo, Susana; Gómez, Juan ("Chicuelo"); Mercader, Nan . Compositor/a : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Il·luminació : Barratxina, Peni .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 2001/02; 2006/07;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
15/02/1996.
Coreògraf : Villabol, Bea . Companyia : Mujercitas crew . Direcció : Villabol, Bea .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Pla Roig.
(Barcelona).
16/05/2021.
Ballarí : Carlson, Carolyn . Coreògraf : Carlson, Carolyn . Companyia : Atelier de Paris . Escenografia : Burnet-Smith, Ewan . Vestuari : Alaïa, Azzedine; Glico, Maritza .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (28a : 1997).
07/06/1997.
Adaptació : Fratini, Roberto; Gisbert, Pablo . Coreògraf : Morau, Marcos . Companyia : La Veronal . Direcció : Morau, Marcos . Escenografia : Planas, Enric . Il·luminació : Faura, Albert . So : Lastra, Marcelo . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Producció : La Veronal; Mercat de les Flors; Festival d'Estiu de Barcelona Grec (39è : 2015) . Ballarí : Wong, Sau-Ching; Collado, Joaquín; López, Jon; Todeschi, Giacomo; Rodríguez, Marina; Rodríguez, Manuel; Nogal, Lorena; Partush, Shay .
Temporada: 2014/15; 2015/16;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (39è : 2015).
01/07/2015.
Ballarí : Brignon, Frédéric; Borges Henriques, Patricia; Bonnery, Annabelle; Paquemar, Karl . Compositor/a : Machado, Jean-Marie . Coreògraf : Taffanel, Jackie . Companyia : Compagnie Taffanel . Direcció : Taffanel, Jackie . Il·luminació : Lenan, Thierry . Vestuari : Chaperon, Judith .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
15/04/1999.
Músic/a : Jones, Thimoty; The Sixteen; Hopkins, Kirsty; Thomas, Elin Manahan; Clegg, David; Royall, Christopher; Berridge, Simon; Unwin, William; Dougan, Eamonn . Ballarí : Hollingsworth, Amy; Lambie, Alan; Halsackda, Khamlane; Storer, Sarah; Gaborit, Delphine; Clinkard, Theo . Autor/a : Bonachela, Rafael; Macdonald, Alan . Compositor/a : Herbert, Matthew; Berio, Luciano . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Companyia : Bonachela Dance Company . Direcció : Bonachela, Rafael . Il·luminació : Curran, Lee . Vestuari : Clinkard, Theo . Suports audiovisuals : Clayton, Lenka .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/10/2006.
Coreògraf : Molina, Òscar . Companyia : Companyia Òscar Molina . Direcció : Molina, Òscar . Escenografia : Simarro, Constancio . Ballarí : Suñol Berenguer, Noemi; López, Esther; Martínez, Irene; Portilla, Mariví; Lepori, Victòria; Labrador, Anabel; Ventura Ponsa, Montse; Roca, Susana; Cubeles Màrquez, Eva; Muñoz Peláez, Lola; Sánchez, Mónica . Músic/a : Vivaldi, Antonio .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
10/12/1992.
Coreògraf : Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis . Intèrpret : Díaz, Gema; Gutiérrez, Emili .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Sala Trono.
(Tarragona).
08/03/2007.
Compositor/a : Pujol, Miquel . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Pujol Grau, Joaquim; García Lisón, Miquel; Casals, Albert; Rey Polo . Vestuari : Pujol Grau, Joaquim; Casals, Albert; Rey Polo .
Temporada: 1980/81; 1981/82;
Estrena:
Discorama.
(Barcelona).
16/06/1981.
Autor/a : Magnet i Burch, Cristina . Coreògraf : Magnet i Burch, Cristina . Companyia : Companyia Magnet i Burch . Direcció : Magnet i Burch, Cristina . Escenografia : Quintana, Mònica . Il·luminació : Simarro, Constancio . Vestuari : Ramis, Ramon; Núñez, Carme; Langa, Toni; Español, Rosa . Ballarí : Arboç, Anna; Daussà, Helena; Gimeno, Rufo; Alsina, Mònica; Lee, Juan Carlos; Boada, Martí; Brossa, Sílvia; Leiva, Diego; Tarruella, Cristina; Tejada, Domingo; Vilanova, Maria; Vilella, Susana . Músic/a : Mompou, Frederic; Faure, Julien; Vivaldi, Antonio; Monteverdi, Claudio; Civit, Jordi; Bach, Johann Sebastian .
Temporada: 1991/92; 1992/93; 1993/94;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
28/03/1992.
Ballarí : Rodrigo, Víctor; Reyes, Óscar; Portillo, Paca; Merlos, Neus; Gisbert, Ramon; Dahl, Janine; Ariño, Maite . Adaptació : Rodrigo, Víctor . Coreògraf : Rodrigo, Víctor . Companyia : Vincles . Direcció : Ràfols, Mingo . Il·luminació : Barratxina, Peni . So : Ribas, Jordi .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
18/03/2000.
Ballarí : Gómez, Toni; Huetos, Alberto; López, Maureen; Fernández, Carlos; Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc; Paniagua, Caliope; Liaña, Noelia . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
22/07/2003.
Ballarí : Cañadas, Manuel . Coreògraf : Cañadas, Manuel . Companyia : Perros en Danza . Direcció : Martínez, Marga . Escenografia : Narbona, Gonzalo .
Temporada: 2000/01; 2006/07;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001). Cicle Endansa.
06/06/2001.
Coreògraf : Umeda, Hiroaki . Ballarí : Ayumi; Chika-J; Yuli .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
25/03/2022.
Ballarí : Civera, Germana; Cortés, Jordi; Boza, Inés . Coreògraf : Civera, Germana; Cortés, Jordi; Boza, Inés . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Picó, Sol .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
26/04/2007.
Ballarí : Noone, Thomas; Sánchez, Montse; Faura, Pere . Coreògraf : Noone, Thomas; Sánchez, Montse; Faura, Pere . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Picó, Sol .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
26/04/2007.
Autor/a : Witzman Anaya, Alejandro . Coreògraf : Witzman Anaya, Alejandro . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Boluda, Amèlia . Ballarí : García, Elena; Purtí, Joan; Dorca, Xevi; Suñol, Noemí; Boluda, Amèlia .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
26/12/1995.
Compositor/a : Sakamoto, Ryuichi; Hara, Marihiko . Coreògraf : Jalet, Damien . Escenografia : Nawa, Kohei . Il·luminació : Yoshida, Kazuya; Yoshimoto, Yukiko . So : Alaïs, Cédric . Producció : Sandwich Inc; Théâtre National de Bretagne . Intèrpret : Cabon, Ronan; Tozawa, Naoko; Moriyama, Mirai; Morii, Jun; Mitoh, Ruri; Minakawa, Mayumu; Asai, Nobuyoshi; Arapoglou, Aimilios; Brossard, Sylvain .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
03/07/2023.
Autor/a : Echegaray, Ferran . Coreògraf : Bergadà, Eulàlia . Direcció : Bergadà, Eulàlia . Il·luminació : Roca, Sergio ; Ubach, Toni . So : Naya, Marc . Vestuari : O’Keefe, Claire . Suports audiovisuals : López, Ventura . Producció : Mercat de les Flors; Teatre Principal de Palma . Ballarí : Clavel, Olga; Rossie, Evelyne; Naya, Marc; Torrents, Maria .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/12/2020.
Ballarí : Campora, Valentina; Sielaff, Anja; Gualtero, Raquel . Coreògraf : Gualtero, Raquel . Vestuari : Kanai, Hiroaki .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
Calidoscopi. Setmana de la Dansa Contemporània (1a : 2006 : Granollers).
13/05/2006.
Coreògraf : Muraday, Chevy . Companyia : Losdedae .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
12/11/1999.
Ballarí : Lizari, Helena . Coreògraf : Lizari, Helena . Companyia : Companyia Helena Lizari .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
03/03/2006.
Ballarí : Gelabert, Cesc . Compositor/a : Chopin, Frédéric; Stravinsky, Igor; Lewin Richter, Andreu . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1989/90; 1994/95;
Estrena:
Hebbel Theatre.
(-).
21/12/1989.
Músic/a : Murphila . Autor/a : García, Juan Carlos . Coreògraf : Clavel, Olga; Mulens, Yester; Verdú, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : Rossell, Oriol; García, Juan Carlos . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : García, Juan Carlos; Menchero, José . So : Thios, Marc . Vestuari : García, Juan Carlos; Menchero, José . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence . Intèrpret : Clavel, Olga; Mulens, Yester; Verdú, Juan Carlos .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
05/10/2007.
Autor/a : Saire, Philippe . Coreògraf : Saire, Philippe; Chosson, Philippe; Garrigues, Pep . Companyia : Cia. Philippe Saire . Producció : Théâtre National de Chaillot; La Bâtie-Festival . Ballarí : Chosson, Philippe; Garrigues, Pep .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
21/01/2023.
Compositor/a : Berrogüetto . Coreògraf : Salas, Maruxa . Companyia : Centro Coreográfico Galego . Direcció : Salas, Maruxa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (4a : 2007 : Barcelona).
13/04/2007.
Compositor/a : Ishaam, Mark; Kronos Quartet . Coreògraf : Tagua, Luque . Companyia : Puertas abiertas . Direcció : Tagua, Luque . Escenografia : Vidal, Carme . Il·luminació : Grijalba, Óscar . Vestuari : Vidal, Carme . Intèrpret : Tagua, Luque; Calleja, Olga .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Majèstic.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (11a : 1991 : Tàrrega).
08/09/1991.
Ballarí : López, Maureen; Pagliaro, Roberta; Noone, Thomas; Guerrini, Giuliano; Gelabert, Cesc; Wilson, Kylie-Jane; Taylor, Sarah; Martínez, Núria . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Hebbel Theater Berlin; Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Escenografia : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Lee, Samantha . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
02/04/2000.
Compositor/a : Michel, Pénélope ; Devos, Nicolas . Coreògraf : Rizzo, Christian . Escenografia : Rizzo, Christian . Il·luminació : Olive, Caty ; Cabrera, Thierry . So : Roé, Jeronimo . Vestuari : Rizzo, Christian . Suports audiovisuals : Gervais, Yragaël . Producció : ICI — centre chorégraphique national Montpellier ; Mercat de les Flors; Bonlieu Scène nationale Annecy . Ballarí : Hedman, Hanna; Aboulakoul, Youness ; Attar, Jamil; Ayet, Lluís; Bichot, Johan; Clary, Léonor; García Llorens, Miguel; Garrigues, Pep; Guibert, Julie; Vaneau, Vania ; Toupin, Rodolphe ; Masse, Maya ; Guitton, Ariane; Le Borgne, David .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
03/10/2019.
Compositor/a : Fanfare Ciocarlia; Bennet, Frank; Beirut (Grup Musical); Adewale, Adriano; Hurst, Adam ; Górecki, Henryk; Ersatz Musica; Autum, Emilia . Coreògraf : Flat, Kate; Finn, Caroline; Galili, Itzik . Companyia : Phoenix Dance Theatre (Companyia de dansa) . Il·luminació : Abulafia, Yaron .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (12è : 2016 : Barcelona).
28/04/2016.
Autor/a : Alonso, Roberto G. . Coreògraf : Alonso, Roberto G.; Rodríguez, Susanna; Ballús, Meritxell; Callejas, Lorena; Martí, Cristina; Gómez, Pau . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Il·luminació : Murchland, Toni . Suports audiovisuals : Martret, Jose; Herrera, Belén . Intèrpret : Ballús, Meritxell; Callejas, Lorena; Alonso, Roberto G.; Gómez, Pau; Martí, Cristina; Rodríguez, Susanna .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
14/11/2007.
Compositor/a : Riera, Jordi; Riba, Xavier . Coreògraf : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Companyia : Ola & Tsè. Companyia de Dansa . Direcció : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Escenografia : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Ballarí : Puentes, Lola; Colomé, Montse .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Teatre Malic.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
01/11/1990.
Coreògraf : Vakulya, Zoltán; Quesada, Albert . Direcció : Quesada, Albert . Il·luminació : Dijck, Bert Van . So : Quesada, Albert . Vestuari : Durnez, Sofie . Producció : Albert Quesada – Klein Verzet vzw; Charleroi Danses; CCNR . Ballarí : Vakulya, Zoltán; Quesada, Albert .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
02/12/2016.
Autor/a : St. Pierre, Dave . Coreògraf : St. Pierre, Dave . Direcció : St. Pierre, Dave . Il·luminació : Pilon-Guay, Alexandre .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
09/04/2011.
Autor/a : Pontes, Dulce . Compositor/a : Pontes, Dulce . Coreògraf : Masó, Neus; Pau, Maragda . Intèrpret : Masó, Neus; Pau, Maragda .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Laboratori.
(Vic).
Dijous a l'Institut del Teatre ( Vic).
22/02/2007.
Ballarí : Casas, Juny; Alonso, Roberto G. . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
04/02/2000.
Autor/a : Dansteater Ballet . Compositor/a : Schubert, Franz; Britten, Benjamin; Mahler, Gustav; Pergolesi, Giovanni . Coreògraf : Salado, Maite . Companyia : Dansteater Ballet . Direcció : Salado, Maite . Il·luminació : Guigó, Manolo; Estrada, Xavier . Vestuari : Arjona, Joaquim .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Merca Arts.
27/11/1990.
Ballarí : Burgos, Guiomar; Quartucci, Simona; Berrenechea, Bea; Aguirre, Ana . Compositor/a : Garbarer, Joan . Coreògraf : Aguirre, Ana; Berrenechea, Bea; Quartucci, Simona . Companyia : Fuoridins . Direcció : Quartucci, Simona .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (1a : 2000 : Sabadell).
03/07/2000.
Compositor/a : Martínez, Alfonso L.; Lorente, Conchi; Martínez, David . Coreògraf : Laínez, José; Munsó, Marta . Companyia : Pie junto pie danza contemporánea . Escenografia : Martínez, David . Il·luminació : Martínez, Alfonso L. . Intèrpret : Munsó, Marta; Larreta, Amaia; Lazkano, Begoña; Uhalte, Beatriu; Beraza, André .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
03/04/1997.
Ballarí : Díaz, Victória; Sako, Celia; Meza, Omar . Autor/a : Meza, Omar; Meza, Omar . Compositor/a : García de la Puente, Sergio . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Meza, Omar . Escenografia : Butler, Miguel Ángel . Il·luminació : Aparicio, Ramón . Vestuari : Butler, Miguel Ángel . Producció : López, Francisco M. . Intèrpret : Cantero, José .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
La Sala Miguel Hernández.
(Sabadell).
25/11/2001.
Ballarí : Vallauri, Jeanne; Bonnery, Annabelle; Cunha, Teresa; Golo, Renaud; Mariotte, Denis; Weber, Vincent; Polo, Cathy; Renard, François; Sammarco, Ennio; Álvarez, Ulises; Marin, Maguy . Compositor/a : Mariotte, Denis . Coreògraf : Marin, Maguy . Companyia : Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape; Compagnie Maguy Marin; Théâtre de la Ville de Paris; Maison de la Danse de Lyon; Le Toboggan de Décines . Il·luminació : Mariotte, Denis; Benéteaud, Alexandre . Vestuari : Ray, Cathy .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/10/2006.
Coreògraf : Omedis, Yuria . Companyia : Cia. Múcab Dans . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Cabús, Santi . Vestuari : Echegaray, Elisa . Intèrpret : Omedis, Yuria .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (13è : 2017 : Barcelona).
23/03/2018.
Coreògraf : Martí, Carme; Lafeuille, Philippe .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
14/03/2002.
Ballarí : Egurrola, Nerea; Carvajal, Ferran; Alcaraz, Eneko; Palau, Joan; Sant Funk, Sílvia; Margarit, Àngels; Noales, Asun . Músic/a : Bardagí, Pere; Lanza, Olvido; Vallvé, Montse; Fresno, Manuel M. del; Saura, Joan . Compositor/a : Saura, Joan; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Festival Grec de Barcelona . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
21/07/1998.
Compositor/a : Jenkins, Karl; Tx, Oreka; Junquera, Kepa; Corelli, Arcangelo; Scarlatti, Alessandro . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Escenografia : Chalabi, Jaffar . Il·luminació : Fischtel, Nicolás; Fields, Brad; Caboort, Joop . Vestuari : Duato, Nacho; Frias, Lourdes .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
19/02/2002.
Ballarí : Lachky, Anton; Ayguadé, Eulàlia . Coreògraf : Lachky, Anton; Ayguadé, Eulàlia . Companyia : Akram Khan Company .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
27/10/2006.
Compositor/a : Thiyam, Chaoba ; Grewal, Samar ; Lutz, Martin . Coreògraf : Palani, Hemabharathy ; Nongmeikapam, Surjit; Saika, Prasanna . Il·luminació : Roberts, Jonathan . So : Loitongbam, Sunil . Suports audiovisuals : Medlin, Margie ; Thiyam, Chaoba . Producció : Attakkalari (Center for Movement Arts) . Ballarí : Sorokhaibam, Akee ; Laishram, Shantikumar ; Sagolsem, Sumeet ; Hemjit, Semjam ; Suraj Roy, Laiphungbam ; Mardi, Sylvester ; Nambiar, Meghna ; Palani, Hemabharathy ; Saika, Prasanna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
22/09/2015.