Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
101 - 200 de 524
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Cabrerizo, Carol; Pérez, Raquel; Olmeda, Sílvia; Sánchez, Ester; Mas, Jordi . Coreògraf : Artigas, Dolors . Direcció : Artigas, Dolors . Escenografia : Perinango, Iván; Cabrerizo, Carol . Il·luminació : Cabrerizo, Carol; Perinango, Iván .
Temporada: 1999/00; 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
04/11/1999.
Ballarí : Horvart, Iva; Asencio, Sofia; Labiano, Nathalie; Bes, Manolo; Arís, Laura; Cidra, Bebeto; Hurtado, Fernando . Autor/a : Aragay, Tomàs . Compositor/a : Saura, Joan; Maristany, Xavier . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : Navares, Paloma . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : García, Miguel Ángel .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
08/07/1998.
Autor/a : Espadas, Celia . Compositor/a : Villalonga, Oscar . Coreògraf : Espadas, Celia . Escenografia : Espadas, Antonio . Vestuari : Espadas, Tíscar . Ballarí : Quetglas, Tomeu; Goikoetxea, Eder; Torres, Mireia; Flores, Lucía; Solé, Estel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
09/05/2023.
Coreògraf : Guiu, Núria . Direcció : Guiu, Núria . Escenografia : Colmenero Mir, Víctor; Belles, Lola . Il·luminació : Serra, Jou . So : Moreno Roldán, Daniel . Vestuari : Colmenero Mir, Víctor; Belles, Lola . Producció : ICI- CCN Montpelliere; CDCN du Val-de-Marne; Graner fàbrica de creació; The Hessisches Staatsballett in the frame of Tanzplattform Rhein-Main; Mercat de les Flors . Ballarí : Cyan, Mauro; Pascual, Berta; Palmitesta, Francesco; Martínez, Berta; Corchia, Carlos G. .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/05/2022.
Cantant : Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien . Ballarí : Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Autor/a : Sandig, Jochen . Compositor/a : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Coreògraf : Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Companyia : Les Ballets C. de la B.; Théâtre de la Ville de Paris; Scène Nationale de Forbach et de l'est mosellan; Festival de Marseille i Le Carreau . Direcció : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Dunberry, Luc; Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien . Escenografia : Schenk, Thomas . Il·luminació : Heckerodt, Rudolf . Vestuari : Hagen-Schäfer, Sylvia .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
11/03/2005.
Ballarí : Dietrich, Urs . Compositor/a : Dietrich, Urs . Coreògraf : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Direcció : Dietrich, Urs . Escenografia : Kugel, Barbara . Il·luminació : Deppe, Lutz .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/06/1997.
Músic/a : Lozano, Xavi; Gomariz, Josep; Iniesta, Eduard; Gottwald, Roman; Pascual, Pep; Vilà, Arnau . Autor/a : Soler Amigó, Joan; Font, Helena . Compositor/a : Vilà, Arnau . Coreògraf : Rubio, Jordi . Direcció : Vilà, Arnau . Escenografia : Àrias, Jonathan . Vestuari : Caimeri, Xisco . Producció : Esbart Dansaire de Rubí . Intèrpret : Iniesta, Eduard; Nina; Pujol, Lídia; Paisal, Patrícia; Juanico, Cris; Ortega, Sandra; Soler, Lluís; Crosas, Joan .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/03/2011.
Compositor/a : Balsach, Llorenç . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Guinovart, Josep; García Lisón, Miquel . Vestuari : Guinovart, Josep .
Temporada: 1980/81; 1980/91; 1981/82;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
15/01/1981.
Ballarí : Zamora, Teresa; Rodríguez, Beatriz; Núñez, Ivette; López, Petra; Sandoval, José Luis; Landa, Felipe; Flores, Gerardo; Enciso, Eduardo; Castillo, Nidia; Agüeria, Aurora . Compositor/a : Bryars, Gavin; Marais, Marin; Glass, Phillip . Coreògraf : Ruiz-Lang, Gilberto . Companyia : Compañía de Danza Universitaria de México . Direcció : Vázquez, Raquel . Escenografia : Barclay, Guillermo . Il·luminació : Barclay, Guillermo . Vestuari : Barclay, Guillermo .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
23/04/1998.
Autor/a : García, Juan Carlos . Coreògraf : García, Juan Carlos; Hurtado, Fernando . Companyia : Compañía de Danza Fernando Hurtado; L'Anònima Imperial . Direcció : Hurtado, Fernando; García, Juan Carlos . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : García, Juan Carlos; Menchero, José . So : Gea, Patricia . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence . Producció : Périlhou, Marc; López, Jorge; Lomba, Pablo; Bonjoch, Albert . Intèrpret : Clavel, Olga; Hurtado, Fernando; López, Vanessa; Asensio, Imma; Mulens, Yester; Novas, Amparo; Vásquez, Irene; Mariblanca, Miryam .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
11/07/2008.
Músic/a : Guillem, Ezequiel; Fernández, Agustí . Ballarí : Peña, Álvaro de la; Lloberas, Francisco; Oller, Ramon; Renalies, Carme; Pérez-Cabrero, Alícia; Morin, Anne; Lügstenmann, Cristina; Cardoner, Jordi . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, José . Il·luminació : Blancher, Joan Anton . Vestuari : Dube, Joan LLuís .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Cicle Dansa a Catalunya-86.
16/04/1986.
Ballarí : Navarrete, Teresa; García Angulo, Maria Àngels; Castro, Susana; Salas, Ricardo; García Sáez, Mario . Compositor/a : Serradesanferm, Guim; Crespo, David . Coreògraf : García Sáez, Mario; Salas, Ricardo; Castro, Susana; García Angulo, Maria Àngels; Navarrete, Teresa . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Monbiela, Lidia; Pérez, Jordi . Producció : L'Estruch; Endansa; Les Golfes de Can Fabra; Theaterfestival Boulevard's-Hertogenbosch .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
09/06/2005.
Autor/a : Eupierre, Alexis . Ballarí : Zambrano, Víctor; Eupierre, Alexis . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Zambrana, Víctor; Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis . Escenografia : Gili, Enric; Eupierre, Alexis . Il·luminació : Güell, Maria . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
16/11/1998.
Músic/a : Barcelona 216 . Ballarí : Dahrendorf, Sabine; Torres, Mireia; Machado, Sílvia; Rodríguez, Maria M.; Ordóñez, Alfonso; Martínez, Xavier; Rocamora, Valentí . Compositor/a : Hindemith, Paul . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa; Barcelona 216; Festival de Músiques Contemporànies de Barcelona; Centre de Cultura Contemporània de Barcelona (CCCB) . Direcció : Martínez Izquierdo, Ernest; Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Maynés, Adrià; Cruelles, Josep; Herrero, Mario . Il·luminació : Dahrendorf, Sabine; Valera, Evaristo . Vestuari : Sein, Eugeni .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Convent dels Àngels.
(Barcelona).
29/10/1998.
Coreògraf : Bausch, Pina . Companyia : Tanztheater Wuppertal . Direcció : Bausch, Pina . Escenografia : Pabst, Peter . Vestuari : Cito, Marion .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
04/07/2002.
Autor/a : Labastida, Mikel; Taiat Dansa . Compositor/a : Caldo . Coreògraf : Civera, Germana . Companyia : Taiat Dansa . Direcció : Civera, Germana . Escenografia : Ruiz, Nacho . Il·luminació : Antón, Víctor . Vestuari : Tonuca . Producció : Valls, Vicente . Intèrpret : García, Imma; Barberà, Meritxell .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
25/01/2007.
Compositor/a : Pujol, Toni . Coreògraf : Rovira, Anna . Companyia : La Nau (Cia de Dansa) . Direcció : Rovira, Anna . Escenografia : Rovira, Anna . Vestuari : La Nau (Cia de Dansa) . Ballarí : Font, Marta; Teixidor, Eduard; Rosés, Marta; Rodeja, Judith; Ribera, Marta; Vicens, Gisela .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
El Pati.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (11a : 1991 : Tàrrega).
07/09/1991.
Autor/a : Sant Funk, Sílvia . Ballarí : Sant Funk, Sílvia . Escenografia : Plant, Frank . Vestuari : Sant Funk, Sílvia . Producció : Sant Funk, Sílvia .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (2a : 2001 : Sabadell).
23/07/2001.
Coreògraf : Bigas, Quim . Direcció : Bigas, Quim . Escenografia : López, Ángela . Il·luminació : Ubach, Toni . So : Matas, Pau . Vestuari : Linding Urup, Søren . Producció : Mercat de les Flors; Bohigas, Anna . Ballarí : Alegre, Aina; Sant, Sílvia; Linding Urup, Søren .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
17/10/2019.
Autor/a : Sarralde, Maitane; Steyerl, Hito . Companyia : Cia. Maitane Sarralde . Escenografia : Arrechac, Alicia . Il·luminació : Garcia Martinez, Javi . So : Mateos, Ruben G. . Vestuari : Saitua, Betitxe . Intèrpret : Sarralde, Maitane; Sedano, Aiora .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Municipal Ateneu.
(Igualada).
Mostra Igualada. Fira d'espectacles infantils i juvenils (34a : 2023).
01/04/2023.
Autor/a : Tate, Nahum . Músic/a : Akademie für Alte Musik Berlin . Cantant : Vocalconsort Berlin; Bennett, Michael; Lorenz, Eberhard Francesco; Mantegna, Fabrice; Ricci, Céline; Ugolin, Aurore; Wilcox, Reuben; York, Deborah . Adaptació : Cremonesi, Attilio; Moulds, Chris . Compositor/a : Purcell, Henry . Coreògraf : Waltz, Sasha . Companyia : Akademie für Alte Musik Berlin; Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha; Moulds, Chris . Escenografia : Schenk, Thomas; Waltz, Sasha . Il·luminació : Reuther, Thilo . Vestuari : Birkle, Christine .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
11/07/2008.
Autor/a : Mira, Toni . Ballarí : Gutiérrez, Emili; Mira, Toni; Palau, Joan . Compositor/a : Villalonga, Cristina . Coreògraf : Nats Nus Dansa . Companyia : Nats Nus Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Nats Nus Dansa . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Nats Nus Dansa .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
CCCB. Auditori.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
06/07/1999.
Ballarí : Serrano, Marina; García Sáez, Mario; Salas, Ricardo; Navarrete, Teresa; Castro, Susana . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Erre que Erre Danza . Companyia : Erre que Erre Danza . Escenografia : Colomer, Jordi; Huber, Ralf . Vestuari : Erre que Erre Danza; López, Araceli .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
07/06/1999.
Coreògraf : Graham, Martha . Companyia : Martha Graham Dance Company . Escenografia : Noguchi, Isamu . Il·luminació : Emmons, Beverly . Vestuari : Graham, Martha .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Grec 86.
05/07/1986.
Compositor/a : Szatmár; Monastery, Gyuto; Modugno, Domenico; Honsinger, Tristan; Hailu, Tsehay . Coreògraf : Ramis, Pep; Muñoz, María . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Mulder, Martin; Ramis, Pep . Il·luminació : Gascoigne, Gina; Inglés, Eduard . Vestuari : Boschung, Paulette . Ballarí : Muñoz, María; Honsinger, Tristan; Ramis, Pep .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/03/1995.
Coreògraf : El Ameri, Andrea . Escenografia : Bernardo, Sol de . So : García, Rosa . Vestuari : Bernardo, Sol de . Ballarí : El Ameri, Andrea . Músic/a : García, Rosa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
L'Estruch.
(Sabadell).
03/12/2022.
Ballarí : Vicente, Imma; Pascual, José; Jané, Pere; Gómez, Pau; González, Sònia; Coll, Eva . Compositor/a : Lisboa Zentral Café . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Companyia : Iliacan . Escenografia : Pare, Gabi; Cámara, María de la . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Guitart, Nausica .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
10/09/2000.
Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Miserachs, Adrià; Ramis, Pep . Il·luminació : Martí, Lluís; Viladomat, August . So : Bramón, Andreu; Thollot, Fanny . Vestuari : Puigdevall i Plantés, Carme . Producció : GREC Festival de Barcelona; Teatre Nacional de Catalunya; Juan-Torres, Mamen . Intèrpret : Muñoz, María; Ramis, Pep . Cantant : Muñoz, Quiteria . Músic/a : Bardolet, Joel; Hurtado, Bruno .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Petita.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
01/07/2023.
Compositor/a : Reich, Steve . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas . Direcció : Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie . Escenografia : Versweyveld, Jan . Il·luminació : Versweyveld, Jan . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Noten, Dries Van . Producció : Sadler's Wells; De Munt / La Monnaie . Intèrpret : Valero Martínez, Marta; Garrigó, Carme . Ballarí : Blomqvist, Linda; Akhmetzyanova, Polina; Youn, Sue-Yeon; Wissen, Samantha van; Truszkowski, Jakub; Torrice, Marco; Shyshko, Igor; Antoncic, Bostjan; Coronado, Marta; Dolven, Tale; Garbin, Carlos; Ikeda, Fumiyo; Ortega, Sandra . Músic/a : Ictus ; Gualda, Isabel; Vich, Miquel; Pons, Cristian; Montané, Pau; Cornudella, Pere; Rodríguez, Alba; Martínez, Rubén; Weilacher, Michael; Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie; Percussionistes ESMUC .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
27/03/2014.
Cantant : Argemí, Anna; Ysamat, Uma; García Demestres, Alberto . Ballarí : Fäustino, Sergi; Picó, Sol . Autor/a : Picó, Sol . Compositor/a : García Demestres, Alberto . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : García Demestres, Alberto; Grau, Joan . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Luque, Mario . Vestuari : Simón, Begoña; Binoux, Marga .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
10/07/1998.
Companyia : Cia. Úrsula Rilo . Direcció : Rilo, Úrsula . Escenografia : Rilo, Úrsula . Vestuari : Rilo, Úrsula . Ballarí : Carrascosa, Marina; Rodríguez, Marc Wen Yu ; Calero, Nacho; Mas, Marta; Polonio, Abril; Digon, Nayade; Puerta, Iratxe .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre l'Artesà.
(El prat de Llobregat).
Dansa. Quinzena metropolitana.
11/03/2023.
Autor/a : Boza, Inés . Compositor/a : Valle, Giulia . Coreògraf : Sun, Junyi; Pérez Mora, Carla; Mira, Toni; Calvitti, Viviane; Boza, Inés . Companyia : Senza Tempo . Direcció : Boza, Inés . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Gil, Ganecha . So : Villar, Òscar . Vestuari : Compte, Míriam . Producció : Mercat de Música Viva de Vic; Festival Sismògraf; Senza Tempo; Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016) . Ballarí : Sun, Junyi; Pérez Mora, Carla; Mira, Toni; Calvitti, Viviane; Boza, Inés . Músic/a : Valle, Giulia; Líbera; Pastor, David; Selnik, Pablo; Arizu, Edurne; Cordobés, Josep .
Temporada: 2016/17; 2015/16;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
02/07/2016.
Autor/a : Hauert, Thomas; Barba, Blanca; Kinoshita, Liz; Ludi, Sara; Porello, Federica; Schenker, Gabriel; Wissen, Samantha van . Compositor/a : Dijck, Bert Van . Companyia : ZOO (Companyia de Dansa) . Direcció : Hauert, Thomas . Escenografia : Chevalier-Masson . So : Celis, Bart . Vestuari : Chevalier-Masson . Producció : ZOO - Thomas Hauert; Mercat de les Flors; Théâtre les Tanneurs .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
20/01/2022.
Ballarí : Schwarz, Marion; Kramer, Davina; Stupar, Jelena-Ana; Ziegler, David; Praet, Filip van; Ballhaus, Milena; Lanzke, Bernd; Adonei, Fernando; Bedolla, Luna; Perju, Maxim; Bruemmer, Daniela; Freire, Barbara Melo; Moriyama, Tamae; Sullivan, Kellymarie; Almasi, Tobias; Savrasov, Rustam . Compositor/a : Katzer, Georg . Coreògraf : Soto, Cayetano; Göhre, Annett . Companyia : Das Balletensemble von Mecklenburgisches Staatstheater Schwerin . Direcció : Urbich, Jens-Peter . Escenografia : Kreisel, Lutz . Il·luminació : Mueller, Sven; Rickes, Gunnar . So : Homp, Joseph . Vestuari : Göhre, Annett; Pilz, Giselher; Soto, Cayetano .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Can Ratés. Pati.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (4a : 2006 : Santa Susanna).
30/07/2006.
Compositor/a : Fosse, Jon . Coreògraf : Merchant, Salvador G. . Companyia : Sumart . Direcció : Bosque, Maika . Escenografia : Mayol, Joan .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
24/05/2002.
Compositor/a : Lewin Richter, Andreu . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Tharrats, Joan Josep; García Lisón, Miquel .
Temporada: 1981/82;
Estrena:
Aula de Cultura de La Florida.
(L'Hospitalet de Llobregat).
24/01/1982.
Compositor/a : Lewin Richter, Andreu . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : García Lisón, Miquel; Equip E.A.R.E. .
Temporada: 1981/82;
Estrena:
Escola d'Arts i Oficis.
(Barcelona).
02/04/1982.
Autor/a : Paz, Octavio; Gamoneda, Antonio; Formosa, Feliu . Ballarí : Corchero, Andrés . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miguel . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Álvarez, Salomé . Intèrpret : Formosa, Feliu; Ripoll, Xavier; Ripoll, Xavier; Corchero, Andrés .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Convent de Sant Agustí.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 02. Solos.
17/07/2002.
Autor/a : Impàs; Cia. Estampades; Ots, Sergi . Compositor/a : Vilar Juanola, Andreu . Coreògraf : Cia. Estampades; Impàs . Companyia : Cia. Estampades; Impàs . Direcció : Ots, Sergi . Escenografia : Cia. Estampades; Martín, Laura; Ots, Sergi; Impàs . Vestuari : Puigdevall i Plantés, Carme . Ballarí : Masó, Neus; Escudero, Berta; Masó, Elena; Moya, Mariona; Radresa, Paula .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
16/07/2017.
Compositor/a : Plouvier, Jean Luc; Plouvier, Bernard . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordónez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Ordónez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Mencehero, José . Il·luminació : Lavarias, Pablo . So : García, Albert . Vestuari : Pessoa, Lena; Trouvé, Nathalie .
Temporada: 1989/90; 1990/91; 1994/95; 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
25/05/1990.
Coreògraf : Muñoz, María; Ramis, Pep . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María; Casanovas, Jordi; Villá, Neus . Escenografia : Aymerich, Pep; Ramis, Pep . Il·luminació : Viladomat, August . So : Thollot, Fanny . Vestuari : CarmePuigdevalliPlantés . Producció : Mercat de les Flors; Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016); Théâtre de la Ville de Paris .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/02/2016.
Ballarí : Bravo, Francesc; Pérez-Cabrero, Alícia; Martí, Carme; Jodar, Toni; Gómez, Toni; Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Compositor/a : Miranda, Carlos . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Gelabert, Cesc . Vestuari : Amat, Frederic .
Temporada: 1993/94; 1994/95;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
15/10/1993.
Ballarí : Sol Picó; Rocamora, Valentí . Músic/a : Tejero, Mireia; Rectoret, Joan; Pegenaute, Jordi; Ros, Mercè . Coreògraf : Sol Picó Companyia de Dansa . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Sol Picó Companyia de Dansa . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Civil, Valeria; Picó, Sol . Intèrpret : Manrique, Joan .
Temporada: 2008/09; 2009/10;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
05/03/2009.
Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit; Carmona, Lluís . Direcció : Rovira, Maria . Escenografia : Sales, Joanitû . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Sein, Eugeni . Producció : Herrera, Montse . Ballarí : Rovira, Maria; Ros, Norma; Vinyes, Natàlia; Dale, Giovanna; Català, Núria . Músic/a : Martínez, Ernest; Lorenzo, Maria Rosario; Encinas, Alfons; Rectoret, Joan; Carmona, Lluís; Alabau, Joaquim; Maristany, Jaume .
Temporada: 1994/95; 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
28/03/1995.
Ballarí : Vázquez, Sol; Tapia, Isabel; Roque, Jaime; Ribeiro, Reinaldo; Morales, Reinol; Garriga, Maria; Fernández, Marta; Castro, William . Adaptació : Ermettika . Compositor/a : Álvarez, Marc; Gamazo, Javier . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit Dansa; MOM Produccions . Direcció : Rovira, Maria . Escenografia : Fernández, Susana; Valls, Xavier . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Fernández, Susana .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
06/07/2007.
Adaptació : Requena, Juan . Compositor/a : Janiak, Savi; Requena, Juan . Coreògraf : Carmona, Jesús . Companyia : Compañia Jesús Carmona . Direcció : Carvajal, Ferran; Carmona, Jesús . Escenografia : Martínez, Carmen . Il·luminació : Pérez, David . So : Janiak, Savi . Vestuari : García Andújar, Rosa . Producció : Gachi Pisani . Cantant : Valencia, José . Ballarí : Reyes, Ángel; Arencibia, Daniel; Fenollar, Joan; Cortés, Borja; Alarcón, José; Puertas, Rubén; Carmona, Jesús . Músic/a : Requena, Juan; Masaedo, Manu .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
29/10/2021.
Ballarí : Weickert, Guillermo; Palau, Joan; López, Isabel; Egurrola, Nerea; Bilbija, Vera; Alcaraz, Eneko . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Luzerntanz-Luzernertheater; Festival Grec de Barcelona; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels . Il·luminació : Domènec, Maria . Vestuari : Papió, Ariadna; Marquès, Antònia .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
11/07/2001.
Ballarí : Pérez-Cabrero, Alícia; Renalias, Carme; Martí, Carme; Jodar, Toni; Gómez, Toni; Gelabert, Cesc; Cancillo, Luis; Azzopardi, Lydia; Vázquez, Miguel; Vilana, Catalina; Pla, Amparo . Compositor/a : Navarrete, Javier; Villavecchia, Maurici . Coreògraf : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Escenografia : Pupkiewicz, Thomas; Azzopardi, Lydia . Il·luminació : Gelabert, Cesc . Vestuari : Languish, Leslie . Intèrpret : Albiach, Amparo .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
C.A.C.B.S.A..
(-).
01/05/1991.
Ballarí : Uzlenkov, Yerquen; Calero, Zara; Vetere, Luca; Noya, Ana . Cantant : Morente, Estrella; Morente, Enrique . Compositor/a : Morente, Enrique; Morente, Estrella . Coreògraf : Ullate, Víctor . Companyia : Centro Dramático de Aragón; Ballet Víctor Ullate - Comunidad de Madrid . Direcció : Gas, Mario . Escenografia : Moreno, Pedro . Vestuari : Moreno, Pedro .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (22a : 2006 : Terrassa). Primavera flamenca.
19/03/2006.
Ballarí : Otaola, Uxue; Gutiérrez, Emili; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Ventura, Noemí; Esquerda, Gisela; Alcázar, Carmen . Compositor/a : Aubry, René; Carmona, Lluís; Nyman, Michael; Gordon, Peter; Anònima del Cancionero de Medinacelli; Volans, Kevin . Coreògraf : Gutiérrez, Emili . Companyia : Projecte Gallina . Escenografia : Ruiz, Miquel; Corominas, Jordi . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Casas, Carmen .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998). Cicle Endansa.
08/06/1998.
Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Estrany, Núria . Il·luminació : Luque, Mario . So : Mateus, Agnès . Ballarí : Otaño, Botxi; Barrenechea, Bea; Randisi, Sílvia; Arnal, Ramon; Salas, Carles . Músic/a : Mariño, Leo; Catelli, Mario .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
07/10/1993.
Compositor/a : Balsach, Llorenç . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Fructuoso, Agustín; García Lisón, Miquel . Vestuari : Fructuoso, Agustín .
Temporada: 1981/82;
Estrena:
Palau de Congressos. Fira de Barcelona.
(Barcelona).
23/06/1982.
Ballarí : Pérez, Beatriz; Martén, Armando; Pérez, Yolanda; Mosquera, José Ángel; Couñago, Silvana; Carpintero, Letícia; Parent, Estephanie; Monteagudo, Bárbara . Compositor/a : García, Nani . Coreògraf : Suárez, Mercedes . Companyia : Druida Danza . Escenografia : Simón, Antonio . Il·luminació : Otero, D. . Vestuari : Martín, Águeda .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
06/11/2000.
Ballarí : Santana, Félix; Muñoz, Rosa . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Santana, Félix . Companyia : Santana, Félix; El Ojo de la Faraona . Escenografia : Muñoz, Rosa; Marqueríe, Carlos . Il·luminació : Marqueríe, Carlos; Corchero, Andrés . So : Marqueríe, Carlos .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001). Cicle Endansa.
08/06/2001.
Ballarí : Inger, Carl; Drake, Lisa; Armenta, Carolina; Marín, Sandra; Shuto, Izumi; Gledhill, Tyler; Zamolo, Thomas; Rodriguez, Luis Alberto; Spivey, Jermaine; Hjálmarsdóttir, Hlín Diego; Lindh, Johanna; Spencer, Isaac; Sjökvist, Daniel; O'Donnell, Tilman; Jansson, Mats; Roberts, Banning; Gustafson, Asa Lundvik; Spivey, Jermaine . Coreògraf : Cherkaoui, Sidi Larbi ; Inger, Johan . Companyia : Cullberg Ballet . Direcció : Belbel, Sergi . Escenografia : Inger, Johan; Cappelle, Wim van de; Cherkaoui, Sidi Larbi . Il·luminació : Lundin, Peter; Berglund, Erik . So : Malmberg, Henrik . Vestuari : Lhoas, Isabelle; Denis, Frédérick; Inger, Johan; Stenmark, Nina .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
05/10/2006.
Músic/a : Garriga, Xavier . Companyia : Iliacan . Direcció : Peña, Álvaro de la . Escenografia : Peña, Álvaro de la . Vestuari : Unfried, Ariane Isabell; Guitart, Nausica . Suports audiovisuals : Jerulasky, Mariana; Teixidor, Jordi . Producció : Artero, Paulina .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
18/11/2005.
Ballarí : Zaccarini, John Paul; Tannion, Robert; McCormick, David; Hounslow, Ross; Haring, Chris; Clayden, Paul; Castillo, Gabriel; Ashcroft, Michael . Compositor/a : Johnston, Adrian . Companyia : DV8 Physcal Theatre . Direcció : Newson, Lloyd . Escenografia : McNeil, Ian . Il·luminació : Thompson, Jack . Vestuari : Oram, Cristopher .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
30/10/1998.
Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Gironella, Ansesa; García Lisón, Miquel . Vestuari : Gironella, Ansesa .
Temporada: 1981/82;
Estrena:
Palau de Congressos. Fira de Barcelona.
(Barcelona).
23/06/1982.
Ballarí : François, Charles; Saunier, Johanne . Autor/a : Joji Inc. . Compositor/a : Delmrue, Georges; The Staples Singers; Zorn, John; Hanrahan, Kip; Parton, Dolly; Sivaraman, Umayalpuram K.; Deleure, Georges . Coreògraf : Soupart, Isabella; De Keersmaeker, Anne Teresa; The Wooster Group . Companyia : Joji Inc. . Escenografia : Clayburgh, Jim . Il·luminació : Clayburgh, Jim .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
24/03/2006.
Coreògraf : Bassach, Marcel . Companyia : Lantana . Escenografia : Lamsdorff, Jordi .
Estrena:
Compositor/a : Iglesias, Alberto; Maristany, Xavier; Torge, Henry; Houppin, Serge . Coreògraf : Cidra, Bebeto . Companyia : Companyia de Dansa Bebeto Cidra; Lanònima Imperial . Escenografia : Vélez, Patricio; Thome, Elmar . Il·luminació : Engle, Claude . Vestuari : Ferrer, Neus . Ballarí : Hernández, Inés; Cidra, Bebeto; Asensio, Sofía; Calvitti, Viviane; Gutiérrez, Emilio; Marian, Lucia; Medina, Eva; Alegado, Joe . Músic/a : Yas-Kas; Maristany, Xavier .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
16/01/1995.
Músic/a : Nel·lo, Daniel; Crespo, David; Fuks, Martín; Swanson, Miriam . Ballarí : Navarrete, Teresa; Castro, Susana; García Sáez, Mario; Cabeza de Vaca, María; Welckert, Guillermo; García Angulo, Maria Àngels . Compositor/a : Serradesanferm, Guim; Crespo, David . Coreògraf : Welckert, Guillermo; Cabeza de Vaca, María; García Sáez, Mario; García Angulo, Maria Àngels; Navarrete, Teresa; Castro, Susana . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Erre que Erre Danza . Escenografia : Mheen, Irene van de . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Erre que Erre Danza . Suports audiovisuals : Morales, Guillem . Producció : Bergamo, Margherita .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
02/12/2006.
Autor/a : Calzada, Juan Diego . Direcció : Calzada, Juan Diego . Escenografia : López, Ángela . Il·luminació : López, Ángela . So : Díaz, Nazario; Calzada, Juan Diego . Vestuari : Calzada, Juan Diego . Suports audiovisuals : Calzada, Juan Diego; Díaz, Nazario . Producció : Vértebro Teatro . Intèrpret : Calzada, Juan Diego .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
17/02/2011.
Compositor/a : Altaba, Eduardo; Bregovic, Gomar . Coreògraf : Peña, Álvaro de la; Naisy, Myryam . Companyia : Dart Companyia de Dansa . Direcció : Peña, Álvaro de la; Naisy, Myryam . Escenografia : Containers Barcelona . Il·luminació : Yetton, Keith . Ballarí : Novas, Anna; Peña, Álvaro de la; Leiva, Diego; Amatrian, Marta; Planas, Anna; Silvestre, Paca; Torredemer, Anna; Vidal, Jordi L.; Olaizola, Kristina .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
08/02/1991.
Coreògraf : Soon-ho, Park . Direcció : Huzume, Giga . Escenografia : Kumachi, Yuta . Il·luminació : Kyeong-won, Seo . So : Soon-ho, Park . Suports audiovisuals : Endo, Yutaka . Intèrpret : Hyun-hyea, Bang; Suk-soon, Jung; Ji-hyeong, An; Soon-ho, Park .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival Àsia (6a : 2007 : Barcelona).
14/09/2007.
Autor/a : Colomer, Judit; Velasco, Maria . Compositor/a : Peya, Clara . Coreògraf : Peya, Ariadna . Companyia : Les Impuxibles . Direcció : Peya, Ariadna; Peya, Clara . Escenografia : Colomer, Judit . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Bernal, Carles . Vestuari : Nafta, Iker . Suports audiovisuals : Gomila, Carme . Producció : Festival Grec de Barcelona; Festival Temporada Alta . Intèrpret : Peya, Clara; Peya, Ariadna; White, Laia; Sey, Kathy; Pujol, Sandra; Gispert, Helena . Músic/a : Peya, Clara .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
12/02/2022.
Ballarí : Vicentino, Zanzibar; Gomes, Jean; Henrique, Luiz; Greicy, Mirila; Silva, Joao Carlos; Vilarindo, Amilton . Compositor/a : Faccai Central; Buarque, Chico; Bach, Johann Sebastian; Azevedo, Paulo . Coreògraf : Azevedo, Paulo; Vieira, Taís . Companyia : Membros . Direcció : Azevedo, Paulo; Vieira, Taís . Escenografia : Lancelle, Delphine . Il·luminació : Martins, José . Suports audiovisuals : Xyu, Felippe; Soarez, Felipe . Producció : El Climanola .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
19/07/2007.
Adaptació : Maristany, Xavier . Coreògraf : Boluda, Amèlia . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Boluda, Amèlia . Escenografia : Cimarro, Constancio . Il·luminació : Anglada, Pere . Vestuari : Bertran, Mercè; Ferrer, Maite . Ballarí : Ovares, Carlos; Plana, Núria; Calvitti, Viviane; Burlet, Martina; Cidra, Bebeto . Músic/a : Maristany, Xavier .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
Teatro de la Ciudad.
(México D.F.).
12/03/1992.
Autor/a : Tragant, Olga; Tragant Dansa . Escenografia : Amigó, Jaume . Il·luminació : Martínez, Manu . So : Barrenengoa, Kiko . Vestuari : Amigó, Lola . Producció : Tragant Dansa . Intèrpret : Tragant, Olga .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
27/01/2011.
Ballarí : Yasuda, Yukako; Maeshima, Mieko; Horikawa, Masayoshi; Ozawa, Tsuyoshi; Kitamura, Akiko; Nozawa, Hideyho; Mito, Ruri; Anai, Go . Compositor/a : Emura, Keigo . Coreògraf : Kitamura, Akiko . Companyia : Artsphere; Leni-Basso . Direcció : Kitamura, Akiko . Escenografia : Kaneko, Akihiko . Il·luminació : Sekiguchi, Yuji . Vestuari : Watanabe, Masako . Suports audiovisuals : Kaneko, Akihiko .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival Àsia (4a : 2005 : Badalona / Barcelona / Girona / Madrid / Manresa).
09/10/2005.
Autor/a : Morau, Marcos . Compositor/a : Saavedra, Juan Cristóbal . Coreògraf : Morau, Marcos . Companyia : La Veronal . Direcció : Morau, Marcos . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Jansà, Bernat . So : Saavedra, Juan Cristóbal . Vestuari : Delagneau, Sílvia . Producció : Festival Grec de Barcelona; La Veronal; Oriente Occidente Dance Festival . Ballarí : Rodríguez, Marina; Nogal, Lorena; Navarra, Núria; López, Jon; Partush, Shay .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
13/07/2023.
Coreògraf : Quesada, Albert . Direcció : Quesada, Albert . Escenografia : Cube . Il·luminació : Cube . So : Parra, Carlos; D'Avino, Julian; Cañete, Rafael . Vestuari : Janot, Txell; Dutor, Jorge . Producció : La Quinzena; Mercat de les Flors . Ballarí : Pérez Armero, Víctor; Tolsà, Blanca; Marmouset, Eliott; García Sáez, Mario; Vickers, Katie; Tafur, Laila; Andersson, Viktoria; Quesada, Albert .
Temporada: 2018/19; 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
21/03/2019.
Ballarí : Neyskens, Laura; Nam Jin Kim; Vladyslav, Nicolas; Jalet, Damien; Woods, Darryl E.; Gilbert, Alexandra; Ómarsdóttir, Erna; Svensson, Ulrika Kinn; Gruwez, Lisbeth; Dudley, Joanna; Leboutte, Christine; Wagemans, Marc . Cantant : De Cat, Marnix; Caals, Jan; Termont, Lieven; Snellings, Dirk . Autor/a : Silveira, Isnel da . Coreògraf : Cherkaoui, Sidi Larbi . Companyia : Les Ballets C. de la B. . Direcció : Snellings, Dirk; Cherkaoui, Sidi Larbi . Escenografia : Didwiszus, Rufus . Il·luminació : Wuyts, Jeroen . So : Latine, Eddie . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
12/12/2005.
Ballarí : Deshauteurs, Samuel; Brown, Clifton; Smallwood, Dwana Adiaha; Fisher, Linda-Denise; Sayyed, Bahiyah; Reed, Briana; Rowley, Cheryl; Hall, Venus; Sims, Linda Celeste; White, Wendy; Rushing, Matthew; Wilson, Dion; Rossini, Laura; Roberts, Jamar; Gilmore, Vernard; Robinson, Renee; Burrell, Anthony; Sims, Glenn; Boseman, Kevin; Gerodias, Jeffrey . Compositor/a : Hussain, Zakir; Frasconi, Miguel; Makeba, Miriam; Marsalis, Wynton . Coreògraf : King, Alonzo; Jamison, Judith; Ailey, Alvin . Companyia : American Dance Theater . Direcció : Jamison, Judith . Escenografia : Crawford, Al; Harper, Ves . Il·luminació : Morgenthaler, Alex; Crawford, Al; Cernovitch, Nicola . Vestuari : Sosa, Emilio; Harper, Ves; Rossenwasser, Robert .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
24/10/2002.
Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez . Direcció : Gómez, Mar; Martínez, Xavier . Escenografia : Márquez, Àngel . Il·luminació : Espunya, Anna . Vestuari : Soria, Mariel . Producció : Closas, Valen . Intèrpret : Gómez, Mar; Martínez, Xavier .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
25/10/2014.
Ballarí : Martínez, Núria; Noone, Thomas . Compositor/a : Pérez Santiago, Felipe; Navarrete, Pedro; Chic, Joan; Dall'Osto, Diego . Companyia : Thomas Noone Dance; Festival Grec de Barcelona . Escenografia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Ortiz, Jaume . So : Horneman, Horne . Vestuari : Thomas Noone Dance .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
25/07/2007.
Compositor/a : Yoshii, Shogo; Woojae Park; Lloyd, Johnny ; Cherkaoui, Sidi Larbi . Coreògraf : Cherkaoui, Sidi Larbi . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Schuyesmans, Krispijn . So : Verbeeck, Jef . Producció : Eastman . Intèrpret : Cherkaoui, Sidi Larbi . Ballarí : Thomé, Fabian; Lloyd, Johnny ; Jourde, Dimitri; Twoface . Músic/a : Woojae Park; Yoshii, Shogo; Datta, Soumik .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
14/01/2016.
Ballarí : Vega, Jesús de; Villalta, Francisco Eduardo; Quân , Bui Ngoc; Mesia, Philippe; Rouet, Sandrine; Lorenzo, Thèrése; Laber, Johanna; Arqués, Eva . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros; Festival Internacional de Música y Danza de Granada; Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Oller, Ramon; Castells, Joan . Escenografia : Metros; Salas, Roger . Il·luminació : Montesinos, Gloria . So : Puigdollers, Josep . Vestuari : Salas, Roger .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
08/06/2000.
Autor/a : Otero, Marina . Compositor/a : Rodrñiguez Rona, Julián . Coreògraf : Otero, Marina . Direcció : Otero, Marina . Escenografia : Grimozzi, Adrián . Il·luminació : Grimozzi, Adrián . Vestuari : Cistaro, Uriel . Suports audiovisuals : Bazzalo, Lucio . Producció : Festival Internacional de Buenos Aires . Ballarí : Otero, Marina; López Bubica, Juan Francisco; Raposo, Fred; Vega, Cristian; Chiappe, Augusto; Valdivieso, Miguel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
El Canal.
(Salt).
Festival Temporada Alta (31è : 2022 : Girona).
11/12/2022.
Ballarí : Moresco, Clàudia; Mira, Toni; Casanovas, Jordi; Vilana, Catalina; Ventura, Noemí . Compositor/a : Pascual, Pep; Saura, Joan; Boixader, Xavier; Vélez, Pablo . Coreògraf : Mira, Toni . Companyia : Mercat de les Flors; Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Ruiz, Miquel; Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Castellví, Georgina; Iglesias, Antoni . Producció : Lorente, Silvia .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
02/05/2001.
Compositor/a : Bonet, Maria del Mar; Schubert, Franz . Coreògraf : Duato, Nacho; Bana, Patrick de . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Duato, Nacho . Escenografia : Bana, Patrick de; Nobbe, Walter; Duato, Nacho . Il·luminació : Fields, Brad; Fischtel, Nicolás; Effron, Edward . Vestuari : Duato, Nacho; Utrilla, Amparo .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
22/07/1999.
Autor/a : Russo, Mattia; Rosa, Antonio de . Adaptació : Chernetich, Gaia Clotilde . Compositor/a : Herna?ndez Pulido, Susana . Coreògraf : Russo, Mattia; Rosa, Antonio de . Companyia : Kor'sia . Direcció : Russo, Mattia; Rosa, Antonio de . Escenografia : Vandenhoeck, Amber . Il·luminació : Salicrú, Marc . Vestuari : Bernal, Adrian . Producció : Kor'sia; Teatros del Canal; The Staatstheater Darmstadt; Festival Bolzano Danza . Ballarí : Couchot, Benoît; Ruiz, Jerónimo; Álvarez, Gonzalo; Bosch, Claudia; Demattè, Angela; Bramming, Astrid; Russo, Giulia; López-Río, Agnès; Rosa, Antonio de ; Moya, Alejandro .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
10/03/2022.
Ballarí : Torrent, Carme; Fernández, Beatriz; Cots, Toni; Castro, Leo . Coreògraf : Castro, Leo; Cots, Toni; Fernández, Beatriz; Torrent, Carme . Companyia : Basho . Direcció : Cots, Toni . Escenografia : Ruzza, Luca; Cots, Toni . Il·luminació : Rey, Ramón . So : Baumann, Alain . Vestuari : Heinz, Guitta . Suports audiovisuals : Quaranta, Alessandro .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
12/10/2006.
Autor/a : Carvajal, Ferran . Músic/a : Puig, Laura; Alpiste, Sergi; Algueró, Oriol . Coreògraf : Carvajal, Ferran . Companyia : Bach, Johann Sebastian . Direcció : Carvajal, Ferran . Escenografia : Glaenzel, Max; Cristià, Estel . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Rossell, Oriol . Vestuari : Papió, Ariadna . Producció : Mercat de les Flors; Casalot Produccions; CAER (Centre d'Arts Escèniques de Reus); Centre Cultural de Sant Cugat del Vallès; Labrador, Anabel; Algueró, Oriol . Intèrpret : Roblas, Anna; Carvajal, Ferran .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
03/04/2008.
Compositor/a : Jarret, Keith; Smith, Patti; Waits, Tom . Coreògraf : Inger, Johan . Companyia : Fondazione Nazionale della Danza Aterballetto . Direcció : Cristoforetti, Gigi; Berti, Sveva . Escenografia : Inger, Johan . Il·luminació : Lundin, Peter . Vestuari : Inger, Johan; Armenta, Carolina .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Sant Cugat del Vallès).
13/01/2023.
Autor/a : Pérez, Albert; Estaràs, Lisi; Barreiro, Mirko; Masaló, Pau . Direcció : Estaràs, Lisi . Escenografia : Fàbregas, Andreu . Il·luminació : Fàbregas, Andreu . So : Aguilar, Clara . Vestuari : Moles, Vera . Producció : Mercat de les Flors; Temporada Alta . Ballarí : Duran, Laia; Gómez, Rober; Hierro, Anna; Nogal, Lorena; López, Èlia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
09/12/2021.
Compositor/a : Ramsy, Rodrigo . Coreògraf : Cia Unaiuna . Companyia : Cia Unaiuna . Direcció : Cia Unaiuna . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Ferrer Panicot, Irene . So : Rammsy, Rodrigo . Vestuari : Valleriola . Producció : Unaiuna . Ballarí : Labat Berrio, Ioar; Godino, Júlia; Fullana, Marina; Lefebvre, Reginald; Benzal, Jesús; Lliteras, Laura .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
L'Estruch. Fàbrica de Creació de les Arts en viu.
(Sabadell).
25/09/2021.
Compositor/a : Lomas, Raúl . Coreògraf : Bilbao, Matxalen . Direcció : Bilbao, Matxalen . Escenografia : Bilbao, Matxalen . Il·luminació : Quijera, Olivier . Suports audiovisuals : González, Víctor; Basañez, Paul . Intèrpret : Greco, Bego; Martín, Maria; Andrés, Pilar; Bilbao, Matxalen .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
20/05/2008.
Autor/a : Villalba, Artur . Ballarí : Viera, Julio; Runde, Mónica; Ortega, Coral; González, Dácil; Yasenak, Michael . Coreògraf : Villalba, Artur . Companyia : 10 & 10 Danza . Direcció : Villalba, Artur . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Villalba, Artur; Martin, JuanLa; Runde, Mónica . Vestuari : Sanz, Elisa .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Retiro.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (33a : 2002).
04/06/2002.
Ballarí : Runde, Mónica; Rojo, Naiara; Martín, Gustavo; Machín, Javier; Hidalgo, Joaquín; González, Dácil; Aguilar, Marcela . Compositor/a : Navarrete, Pedro . Coreògraf : Runde, Mónica . Companyia : 10 & 10 Danza . Direcció : Runde, Mónica . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Guerra, José Manuel . Vestuari : Chamorro, Maika; Sanz, Elisa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
07/09/2006.
Compositor/a : Thollot, Fanny . Coreògraf : Ayguadé, Eulàlia . Direcció : Ayguadé, Eulàlia . Escenografia : Cabanas, Martina . Il·luminació : Pons, Conchita . So : Anido, Julián . Vestuari : Casanova, Ferran; Betancurt, Cristian . Producció : Teatre Nacional de Catalunya; Temporada Alta; Big Story Productions . Ballarí : Steiner, Pierot ; Calsina, Anna; Bons, Hedvig Edvall; Sinniger, Diego; Tranis, Lisard; Yoshia, Akira ; Gomila, Joana .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Petita.
(Barcelona).
18/06/2021.
Direcció musical : Muñoz, Quiteria; Bardolet, Joel . Autor/a : Luca, Erri de ; Berger, John; Cave, Nick . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Purcell, Henry; Britten, Benjamin; Kurtag, Gyorgy; Haendel, Georg Friedich . Coreògraf : Muñoz, María; Porello, Federica; Castro, Leo; Vakulya, Zoltán; Fàbregas, Enric; Fiol, Miquel; Fusté, Ona; Ramis, Pep . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Viladomat, August; Ferrer, Irene . So : Thollot, Fanny . Vestuari : Puidevall i Plantés, Carme . Producció : Théâtre de l'Archipel - Scène Nationale de Perpignan; Mal Pelo; Mercat de les Flors . Cantant : Celenza, Giorgio; Muñoz, Quiteria; Sagastume, David; Corberán, Mario . Ballarí : Ramis, Pep; Fusté, Ona; Porello, Federica; Fàbregas, Enric; Fiol, Miquel; Vakulya, Zoltán; Castro, Leo; Muñoz, María . Músic/a : Titova, Masha; Guri, Jaume; Bardolet, Joel; Claret, Daniel .
Temporada: 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/05/2021.
Músic/a : Bürkle, Felix . Ballarí : Jiménez, Erick; Fridjónsdóttir, Tanja; Bordès, Candice; Graëll, Ramon; Demestri, Florencia; Bergal, Florent; Bürkle, Felix; Farro, Eulalia . Autor/a : Oliván, Roberto . Compositor/a : Decker, George de; Bastien, Pierre . Coreògraf : Oliván, Roberto . Companyia : Xarxa Transversal; Enclave Dance Company; CAER (Centre d'Arts Escèniques de Reus); Mercat de les Flors . Escenografia : Bastien, Pierre; Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Richard, Florence . Vestuari : Peritore, Carmen .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'06 (9a : 2006).
25/10/2006.
Compositor/a : Llopis, Pep . Coreògraf : Valls, Edison . Companyia : Ananda Dansa . Direcció : Valls, Edison; Valls, Rosángeles . Escenografia : Montesinos, Carlos . Vestuari : Montesinos, Francisco . Ballarí : García, Juli; Fernández, Amparo; Mira, Irene; Extremiana, Ana; Casany, Josep Manel; Macías, Vicente .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
02/12/1990.
Ballarí : Tompkins, Mark . Coreògraf : Tompkins, Mark . Companyia : Compagnie I.D.A. . Escenografia : Badet, Jean-Louis . Vestuari : Badet, Jean-Louis .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
15/09/2001.
Autor/a : Eisenhardt, Thomas; Wargo Brekling, Kamilla . Compositor/a : Lundin, Fredrik . Coreògraf : Eisenhardt, Thomas; Wargo Brekling, Kamilla . Companyia : Cia. Aaben dans . Escenografia : Kasper-Sophie . Vestuari : Kasper-Sophie . Intèrpret : Helbing, Antoinette ; Hanfgarn Jensen, Nanna; Birger Hansen, Ole .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
13/11/2022.
Adaptació : Corchero, Andreu . Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Sofi . Escenografia : Estrany, Núria . Il·luminació : Corchero, Andreu . Vestuari : Sánchez, Andreu . Ballarí : Dorca, Xavier; Sal, Carles; Purtí, Joan; García, Elena; Ferran, Toti . Músic/a : Lee, Breda; Lemetre, Jean-Jacques; Nomi, Klaus .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
15/10/1992.
Ballarí : Fiadeiro, Joao . Autor/a : Mignot, Marie; Fiadeiro, Joao . Compositor/a : Almeida, Helena . Coreògraf : Fiadeiro, Joao . Companyia : Centre National de la Danse; Centro Cultural de Belém; RE.AL; Fundaçao Calouste Gulbenkian; Centre Georges Pompidou . Direcció : Fiadeiro, Joao . Escenografia : Lauterer, Walter . Il·luminació : Demont, Daniel . So : Coursin, Manuel; Olivares, Jean-Michel .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Per_versions (1a : 2006 : Barcelona).
20/05/2006.
Autor/a : Hurtado, Abraham . Compositor/a : Roca, Iván; Arbeit, Jochen . Coreògraf : Verastegui, Sofía; Rovisco, Vania; Nishiwaki, Kotomi; Mayer, Anne Maud; López, Maureen; Labrador, Anabel . Companyia : Colectivo Forzar Salida . Direcció : Hurtado, Abraham . Escenografia : Hurtado, Abraham; Conesa, Juan . Vestuari : Conesa, Juan; Hurtado, Abraham . Suports audiovisuals : Hurtado, Abraham . Producció : Pioli, Danilo . Intèrpret : Rovisco, Vania; Nishiwaki, Kotomi; Mayer, Anne Maud; López, Maureen; Labrador, Anabel; Verastegui, Sofía .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
19/10/2007.
Compositor/a : Ezquerra, Juanjo . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa Contemporània . Direcció : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Valera, Evaristo . Vestuari : Belart, Antonio . Ballarí : Lezameta, Iosu; Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine; Fernández, Beatriz; Castro, Susana; Cabeza, Amalia; Hurtado, Fernando .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
Teatro Central.
(Sevilla).
11/05/1992.