Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
401 - 491 de 491
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Ferrer, Horacio . Compositor/a : Piazzola, Astor . Coreògraf : Larumbe, Karmen . Companyia : Ballet Contemporain de Bruxelles . Direcció : Larumbe, Karmen . Escenografia : Jaccaud, Pierre . Il·luminació : Gryspeirt, Dirk; Hagelstein, Jean-Michel . Vestuari : Larumbe, Karmen . Ballarí : Pasqual, Dafne; Merlo, Daniela; Larumbe, Karmen; Raverdy, Cathy; Torres, Juan de; Nakamura, Shinji; Weis, Jean-Guillaume; Harrington, Kathleen . Músic/a : Soler, Antoni .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
04/04/1987.
Autor/a : Morau, Marcos . Coreògraf : Morau, Marcos . Companyia : Cia. La Veronal . Direcció : Morau, Marcos . Escenografia : Jansà, Bernat; Pascual, David . Il·luminació : Jansà, Bernat . So : Saavedra, Juan Cristóbal . Vestuari : Delagneau, Sílvia . Producció : Les Théâtres de la Ville de Luxembourg; Mercat de les Flors; Tanz im August; Festival Grec . Ballarí : Nogal, Lorena; Cambra, Julia; Duran, Laia; Boix, Angela; Navarra, Núria; Montfort, Ariadna; Wong, Sau-Ching; Rodríguez, Marina; Barral, Alba .
Temporada: 2019/20; 2020/21;
Estrena:
Museu Nacional d'Art de Catalunya (MNAC).
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (44è : 2020).
24/07/2020.
Autor/a : Graells, Guillem-Jordi . Ballarí : Ballús, Meritxell; Campo, Xaro; Llano, Jessica; Alonso, Roberto G.; Rocamora, Valentí . Compositor/a : García d'Acuña, Juanjo . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G.; Townsend, Tamzin . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco . Vestuari : Lascorz, Marga .
Temporada: 1996/97; 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa. Dansa als Districtes.
21/04/1997.
Ballarí : Ventura, Noemí; Otaola, Uxue; Esquerda, Gisela; Ballús, Meritxell; Alcázar, Carmen; Gutiérrez, Emili; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Alcaraz, Eneko . Compositor/a : Balanescu Quartet . Coreògraf : Gutiérrez, Emili . Companyia : Projecte Gallina . Direcció : Gutiérrez, Emili . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Casas Luna, Carmen .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
09/06/1999.
Direcció musical : Manning, Viv . Autor/a : Inspira Teatre; Westermeyer, Esther . Compositor/a : Manning, Viv . Coreògraf : Moreso, Claudia . Companyia : Inspira Teatre . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Erra, Xavier . Il·luminació : Bonfill, Guillem . Producció : Inspira Teatre . Ballarí : Umbert, Neus; Piró, Laia; Westermeyer, Esther .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador. Sala 2.
(Lleida).
13/11/2022.
Ballarí : García, Virginia; Muñoz, Damián; Fernández, Alexis . Músic/a : Dall, Steven . Compositor/a : Dall, Steven; Ramos, Borja . Coreògraf : Dall, Steven; García, Virginia; Muñoz, Damián; Fernández, Alexis . Companyia : Fani Benages Projectes Artístics; DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Direcció : García, Virginia; Muñoz, Damián . Escenografia : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Il·luminació : Ulla, Javi . Vestuari : Belart, Antonio .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
11/05/2006.
Coreògraf : Boermeester, Iwan . Companyia : Kenmerk Companyia de Dansa . Direcció : Boermeester, Iwan . Escenografia : Rueda, Toni; Domingo, Carme . Il·luminació : Rueda, Toni . Vestuari : Kenmerk Companyia de Dansa . Intèrpret : Baquero, Nieves . Ballarí : Cuesta, Sílvia; García Munté, Silvia; Alsina, Monika; Hurtada, Iñaki; Tejada, Domingo; Camarena, Jaime; Boada, Martí; Jurado, Lídia; Salvadori, Caterina; Robles, Ana . Músic/a : Stravisnsky, Igor .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
26/05/1994.
Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran; Anadón, David . So : Àlvarez, Enric . Vestuari : Marquès, Antònia . Ballarí : Seguette, Frederic; Palau, Joan; Navarro, Àfrica; Lize, Laetitia; Casanova, Jordi; Colmenares, Adolfo . Músic/a : Martínez, Manuel .
Temporada: 1993/94; 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/01/1994.
Autor/a : Boixadera, Victòria . Compositor/a : Porqueras, Estefanía; Sons, Guilliam . Coreògraf : Porqueras, Estefanía . Direcció : Porqueras, Estefanía; Boixadera, Victòria . Il·luminació : Pons, Conchita . So : Bosch, Pau . Vestuari : Boixadera, Victòria; Porqueras, Estefanía . Intèrpret : Bolea, Albert . Ballarí : Schneider, Fabian ; Martínez, Clara; Porqueras, Estefanía . Músic/a : Sons, Guilliam .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
08/10/2020.
Autor/a : Mal Pelo . Compositor/a : Lankhuyzen, Leo . Coreògraf : Mal Pelo . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Il·luminació : Gascoigne, Gina . Vestuari : Boschung, Paulette . Ballarí : Ramis, Pep; Muñoz, María; Casanovas, Jordi .
Temporada: 1992/93; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/01/1993.
Ballarí : Bravo, Alfredo; Noales, Asun; Sagardoy, Arantxa; Alonso, Geles; Guerrero, Enrique; Peña, Yolanda; Verdú, Juan Carlos . Autor/a : Zambrano, Mario . Compositor/a : Coco Rossie; Savall, Jordi; Iglesias, Alberto; Carmona, Lluís; Newman, Thomas; Górecki, Henryk . Coreògraf : Sagardoy, Arantxa; Zambrano, Mario; Noales, Asun . Companyia : Patas Arriba . Il·luminació : Baixeras, Anton; Cerdeiriña, José Manuel ("Ciru") . So : Zambrano, Mario; Montllaó, Jesús; Antón, Germán . Vestuari : Haro, Carlos; Sempere, Nines; Sagardoy, Arantxa . Suports audiovisuals : Montllaó, Jesús; Zambrano, Mario .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
05/10/2006.
Ballarí : Aristegui, Mikel; Giannotti, Elena; Hisler, Stéphane; Iglich, Bernadette; Morris, Matthew . Coreògraf : Fearghus Ó Conchúir . Direcció : Fearghus Ó Conchúir . Il·luminació : Wallace, Sinéad .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
12/11/2011.
Ballarí : Ferhan, Haidar; Toema, Maytham; Daeim, Ali; Ahmed, Samir; Abbas, Fadi; Kathim, Raaed; Falih, Bashar; Falih, Muthar . Autor/a : Samawi, Talat . Adaptació : Samawi, Talat . Compositor/a : Ramzy, Hossam; Hykes, David; Raahauge, Steen; Singh, Talvin; Ben Yelles, Djamet; Roth, Gabrielle; Thoruton, Phil . Coreògraf : Samawi, Talat . Companyia : Akito . Escenografia : Suliman, Sadik . Il·luminació : Jamil, Jalal . Vestuari : Watson, Jessica .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Auditori Felip Pedrell.
(Tortosa).
EntreCultures. Festival Internacional de Teatre de Tortosa (2a : 2005).
23/11/2005.
Ballarí : Martínez, Anne-Valerie; Jully, Antoine; Trividic, Alain; Benquet, Karyn; Compin, Chloë; Grigorenko, Tatiana; Lavolte, Marie; Taravant, Mélanie; Umlor, Séverine; Hulot, Guillaume; Daujean, Grégoire; Causse, Benoït . Músic/a : Bauer, Vincent; Chéniza Fénéluz, Pierre . Compositor/a : Drouet, Jean-Pierre; Chéniza Fénélus, Pierre; Kaddish de Towering Infierno . Coreògraf : North, Robert; Becker, Douglas; Blaska, Felix . Companyia : Junior Ballet du Conservatoire de Paris . Il·luminació : Clayburgh, Jim; Bescheron, Bruno . Vestuari : garnier, Catherine .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
08/04/1999.
Autor/a : Nader, Guy . Coreògraf : Campos, María . Il·luminació : Ayala, Lidia . Vestuari : Ribera, Anna . Producció : Raqscene; Mercat de les Flors . Ballarí : Campos, María .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
23/01/2016.
Compositor/a : Allegri, Gregorio . Coreògraf : Doherty, Oona; Ninja, Lasseindra; Carvalho, Tânia; Childs, Lucinda . Companyia : Ballet National de Marseille . Direcció : Apolito, Rémi d'; (LA)HORDE . Il·luminació : Barry, Lisa Mary; Wurtz, Éric; Ribes, Vicent . So : Minez, Fabien . Vestuari : Childs, Lucinda; Martínez, Ana; Murru, Nicole; Doherty, Oona; Carvalho, Tânia . Producció : Ballet National de Marseille ; Théâtre de la Ville de Paris; Theâtre du Châtelet . Ballarí : Ballet National de Marseille .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival Dansa Metropolitana.
24/03/2023.
Coreògraf : Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Il·luminació : Parra, Llorenç . So : Bazin, Damien . Vestuari : Guaita, Marc . Producció : Mercat de les Flors; Quinzena metropolitana . Ballarí : Pérez Moya, Anna; Pérez García, Ana; Moll, Carla; Garzón, Magdalena; Campos, Fátima; Sbika, Donia .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
L'Estruch. Fàbrica de Creació de les Arts en viu.
(Sabadell).
20/02/2021.
Autor/a : Silver Drops Dansa . Compositor/a : Casteleiro, Alex; Silver Drops Dansa . Coreògraf : Macau, Anna . Companyia : Silver Drops Dansa . Escenografia : Silver Drops Dansa; Rubio, Ivan . Il·luminació : Silver Drops Dansa; Rubio, Ivan . Ballarí : Avilés, Georgina; Gargallo, Aina; Tolsà, Blanca .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre de l'Aurora.
(Igualada).
Mostra Igualada. Fira d'espectacles infantils i juvenils (32a : 2021).
29/05/2021.
Autor/a : Pedroche, Mercedes . Compositor/a : Ramos, Borja . Coreògraf : Pedroche, Mercedes . Direcció : Pedroche, Mercedes . Il·luminació : Iglesia, Inés de la . So : Ramos, Borja . Suports audiovisuals : Viera, Eva; Artiaga, Maria . Ballarí : Grimaldi, David; Fagúndez, Maria; Galiano, Miracles; Blasco, Arturo; López, María; Giacomelli, Lionel; Jodar, Juana . Músic/a : Pérez, Mario; Raimundo, Eduardo; Blasco, Arturo; Ramos, Borja .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Auditori Felip Pedrell.
(Tortosa).
14/10/2022.
Ballarí : Fàbregas, Enric; Ramis, Pep; Muñoz, María; Balm, Nicole; Casanovas, Jordi; Castro, Leo . Autor/a : Berger, John . Compositor/a : Byrne, David; Bach, Johann Sebastian; Noble, Steve . Coreògraf : Ramis, Pep; Balm, Nicole; Casanovas, Jordi; Castro, Leo; Fàbregas, Enric; Muñoz, María . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep . Escenografia : Muñoz, María; Ramis, Pep . Il·luminació : Viladomat, August; Rey, Ramón . So : Polls, Àlex . Vestuari : Mal Pelo; Puigdevall i Plantés, Carme . Suports audiovisuals : Mal Pelo . Producció : Temporada Alta; Teatre Nacional de Catalunya .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
18/05/2006.
Autor/a : Ingvartsen, Mette . Adaptació : Star, Anne van de; Ingvartsen, Mette . Coreògraf : Ingvartsen, Mette . Escenografia : Tiikkainen, Minna; Ingvartsen, Mette . Il·luminació : Tiikkainen, Minna . Vestuari : Defays, Jennifer . Producció : Great Investment vzw; PACT Zollverein; Kaaitheater (Brussel.les) . Ballarí : Ingvartsen, Mette .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
05/02/2023.
Ballarí : Ventura, Anna . Compositor/a : Haddad, Karim . Coreògraf : Ventura, Anna . Companyia : Cia. La Ventura . Escenografia : Cocepcion de los Dolores, Anna M.; Nedellec, Alain; Esnault, Yann . Il·luminació : Loustau, Eric; Ageon, Sylvie . So : Ageon, Sylvie . Vestuari : Río, Elsa; Terroitin, Patrick .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
21/02/2003.
Autor/a : Weigel, Juschka; Leydel, Xenia; Muñoz, Miguel . Ballarí : Weigel, Juschka . Compositor/a : Regenberg, Daniel . Coreògraf : Weigel, Juschka . Companyia : InThisSection-Juschka Weigel . Direcció : Muñoz, Miguel; Weigel, Juschka . Escenografia : Donger, Simon T.; Muñoz, Miguel . Il·luminació : Donger, Simon T.; Muñoz, Miguel . Intèrpret : Azkona, Laida; Chia Wei, Jo Tan; Ruano, Juanjo; Scott, Wayne .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
13/12/2007.
Coreògraf : Gruwez, Lisbeth . Companyia : Voetvolk (Companyia de Dansa) . Escenografia : Szersnovicz, Marie . Il·luminació : Cole, Harry . So : Cauwenberghe, Maarten van . Producció : Royal Flemish Theatre; Voetvolk vzw ; Festival de Marseille – Théâtre Le Merlan . Intèrpret : Gironès Mata, Ariadna . Ballarí : Dubreuil Houthemann, Jennifer; Menzo, Cherish ; Romo Pozo, Daniela Escarleth; Chiodi Latini, Francesca; Lee, Chen-Wei; Mage, Sophie; Klenes, Sarah; Castioni, Giada; Pieczuro, Natalia .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
21/05/2021.
Autor/a : Pérez Galí, Aimar . Coreògraf : Pérez Galí, Aimar . Direcció : Pérez Galí, Aimar . Il·luminació : Cube . So : Oribe, Tirso . Ballarí : Dasí, Oscar; Pérez Galí, Aimar; Bravo, Jesús; Conde-Salazar, Jaime .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
27/11/2016.
Adaptació : Copraij, Renée . Coreògraf : Martens, Jan . Il·luminació : Fedinger, Jan . Producció : Frascati Producties; ICKamsterdam; SPRING performing arts festival . Ballarí : Josse, Julien ; Menzo, Cherish ; Hens, Nelle; Defrancq, Piet ; Ligtvoet, Kimmy ; Schumacher, Connor ; Dumont, Victor ; Ghekiere, Ilse ; Michel, Steven ; Gibson, Naomi ; Vanborm, Laura ; Ribbens, Morgane .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
25/11/2016.
Coreògraf : Duarte, Cristian . Il·luminació : Boll, André . So : Monteiro, Tom . Vestuari : Duarte, Cristian . Ballarí : Duarte, Cristian .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
26/11/2016.
Coreògraf : Hay, Deborah . Companyia : Cullberg Ballet . Il·luminació : Wahren, Ivan; Tipton, Jennifer . Vestuari : Tjärnström, Marita . Ballarí : Schütt, Adam; Bolder, Anand; Campbell, Eleanor; de Oliveira da Silva, Suelem; Faleide, Unn; Dlugoszewska, Agnieszka Sjökvist .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
27/11/2021.
Compositor/a : Mingus, Charles; Stravinsky, Igor . Coreògraf : Brandstrup, Kim . Companyia : Arc Dance Company . Direcció : Brandstrup, Kim . Il·luminació : McHugh, Brenna . Ballarí : Icaza, Concha de; Howell, Ron; Zuccotti, Dario; Fitzgerald, Tracey; Barron, Sarah; Ashman, Mark; Iglich, Bernadette .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
17/01/1987.
Compositor/a : Aubry-Carlson, Aleksi; Aubry, René; Nuut, Maarja; Abel, K. Friedrich . Coreògraf : Carlson, Carolyn . Companyia : Carolyn Carlson Company . Il·luminació : Nicolas, Rémi . Vestuari : Dulac, Elise . Suports audiovisuals : Xingjian, Gao . Producció : Carolyn Carlson Company . Ballarí : Orselli, Sara; Ochin, Alexis; Nakata, Yutaka; Micani, Isida; Meneghini, Riccardo; Maufroid, Céline; Marsalo, Juha; Kosakatani, Chinastu; Al Khadir, Sonia; Simeoni, Sara .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
05/11/2022.
Coreògraf : Fueyo, Marina . Companyia : Mouræ . Direcció : Fueyo, Marina . Escenografia : Paituvi, Alba . Il·luminació : Paituvi, Alba . Caracterització : Jiménez, Roosevelt . Vestuari : Mateos, Manuel . Producció : Festival Grec; Institut del Teatre . Ballarí : Camps, Laia; Romero, Raquel; Santana, David; Palomino, Vera; Forcada, Martí .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
L'Estruch.
(Sabadell).
15/07/2023.
Autor/a : Alegre, Aina . Coreògraf : Alegre, Aina . Direcció : Alegre, Aina . Il·luminació : Fedinger, Jan . So : Court, Vanessa; Olmeta, Guillaume; Tutusaus, Josep . Vestuari : Otin, Andrea . Producció : Centre Chorégraphique National de Grenoble; Festival Grec de Barcelona . Ballarí : Soler, Julia; Thomas, Asha; Puertas, Maria; Nishiwaki, Kotomi; Hedmann, Hanna; Grand, Cosima; Cofan, Maria; Astallé, Maria; Raymond, Gwendal .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
18/07/2023.
Compositor/a : Ríos, Yamila . Coreògraf : Mascarell, Marina . Escenografia : Rodrigues, Ludmila . Il·luminació : Schakenbos, Loes . Vestuari : Munz, Daphna . Producció : Nederlands Dans Theater I; Mercat de les Flors; Korzo Productions, Den Haag; Dance Forum Taipei . Ballarí : Lee, Chen-Wei; Cohen, Eli; Domini, Filippo; Purification, Maud de la; Botkay, Nina . Músic/a : Ríos, Yamila .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
15/03/2018.
Ballarí : González, Sònia; Karim Karim; Jané, Pere; Vicente, Imma; Guitart, Nausica; Coll, Eva . Autor/a : Dueso, Manel . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Companyia : Iliacan . Direcció : Dueso, Manel . Escenografia : Cámara, María de la . Il·luminació : Inglés, Eduard .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998).
12/06/1998.
Direcció musical : Farrés, Judit . Compositor/a : Farrés, Judit . Coreògraf : Öfverholm, Charlotta; Natsuki (Ventura, Anna); Picó, Sol . Direcció : Picó, Sol; Öfverholm, Charlotta; Natsuki (Ventura, Anna) . Il·luminació : Güell Ordis, Maria . So : Carteaux, Stéphane . Producció : Universelle Illustrée Universelle Compagnie/France; Natsuki; Sol Picó Companyia de Dansa; Palau de les Arts Reina Sofía (València) . Cantant : Cor de la Unió de Granollers . Ballarí : Natsuki (Ventura, Anna); Sánchez, Encarni; Picó, Sol .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
El Born CCM.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
06/07/2023.
Direcció musical : Prado, Luz . Autor/a : Arcas, Luz . Compositor/a : Prado, Luz . Coreògraf : Gragera, Abraham; Arcas, Luz . Companyia : La Phármaco . Direcció : Arcas, Luz . Escenografia : Arcas, Luz . Il·luminació : Colomer, Jorge . So : Contreras, Pablo . Vestuari : Carmen 17 . Suports audiovisuals : Rota, Virginia; Colomer, Jorge; Pérez, Tristán . Producció : La Phármaco; Festival de Otoño de Madrid . Cantant : Dolores, Lola . Ballarí : Arcas, Luz . Músic/a : Prado, Luz .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
17/03/2022.
Coreògraf : Ouramdane, Rachid . Escenografia : Giraudeau, Sylvain . Il·luminació : Graillot, Stéphane . Producció : CCN2- Centre choréographique national de Grenoble; L'A. Rachid Ouramdane . Ballarí : Henauer, Annie; Juodkaité, Lora .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
03/05/2019.
Autor/a : Magnet i Burch, Cristina . Compositor/a : Stockhausen, Simon; Dylan, Bob; Haendel, Georg Friedrich . Coreògraf : Magnet i Burch, Cristina . Companyia : Bach, Johann Sebastian; Magnet i Burch Companyia de Dansa . Direcció : Magnet i Burch, Cristina . Il·luminació : Valls, Xavier . So : Llop, Azucena . Vestuari : Ramis, Ramon; Valldeperas . Intèrpret : Purgimon, Josep Albert . Cantant : Roca, Ofelia . Ballarí : Arnal, Ramon; Vilella, Susana; Tarruella, Cristina; Daussà, Helena; Brossa, Sílvia; Lee, Juan Carlos . Músic/a : Cortadellas, Jaume .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/05/1994.
Coreògraf : Khan, Akram; Galván, Israel . Il·luminació : Hulls, Michael . So : León, Pedro . Vestuari : Nakano, Kimie . Producció : Khan Chaudhry Productions; A Negro Producciones . Ballarí : Galván, Israel; Khan, Akram . Músic/a : Azurza, David; Bobote; Leboutte, Christine; Schimpelsberger, Bernhard .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
03/10/2014.
Compositor/a : Whitley, Trixie; Mintseris, Daniel; Perowsky, Ben; Ismaily, Shahzad . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Direcció : Vandekeybus, Wim . Escenografia : With, Tom de; Vandekeybus, Wim . Il·luminació : Vandekeybus, Wim; Gahide, Francis . Vestuari : Maillard, Jan; Lhoas, Isabelle . Producció : Concertgebouw Bruges; Europalia Romania; Última Vez . Ballarí : Anastasiadis, Alexandros; Babi?, Borna; Bator, Maureen; Belotti, Davide; Yusuf, Mufutau; Oettl, Magdalena; Lambrechts, Anna Karenina; King, Kit; Kolegova, Maria; Desmet, Pieter .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
25/03/2021.
Autor/a : Santanach, Laia . Compositor/a : Martorell, Carlos . Coreògraf : Santanach, Laia; Carrión, Andrea . Companyia : Cia. Laia Santanach; Cia. Andrea Carrión . Direcció : Carrión, Andrea; Santanach, Laia . Il·luminació : Serra, Joana . So : Ireland, Uriel; Gálvez, Maria . Vestuari : Palma, Kike . Suports audiovisuals : Castañé, Ignasi . Intèrpret : Carrión, Andrea . Ballarí : Sanz, Julia; Sáez, Mario G.; Martorell, Carlos; Hierro, Anna; Santanach, Laia .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
11/11/2022.
Autor/a : López Espinosa, Roser . Compositor/a : Drillich, Mark . Coreògraf : López Espinosa, Roser . Escenografia : Alejandre, Maria . Il·luminació : Serra, Joana . Vestuari : Albert, Lluna . Producció : Quinzena metropolitana; Mercat de les Flors; Festival Temporada Alta . Ballarí : Ferey, Noé; Klajnscek, Anamaria; Serra, Magí; Provenzano, Roberto; Baylach, Nora .
Temporada: 2018/19; 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
09/05/2019.
Ballarí : Rodrígues de Brito, Vivianne; Suzuki, Takako; Mertens, Cecile; Madvig, Bo; Martin Gousset, Nasser . Autor/a : Waltz, Sasha . Coreògraf : Mertens, Cecile; Takako, Suzuki; Martin Gousset, Nasser; Rodrígues de Brito, Vivianne; Madvig, Bo . Companyia : Grand Theatre Groningen; Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha . Escenografia : Waltz, Sasha; Schenk, Thomas . Il·luminació : Prounk, André .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97. Dies de dansa.
07/07/1997.
Ballarí : Martínez, Núria; Vilella, Susana; Noone, Thomas; Connaughton, Philip . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Noone, Thomas . Vestuari : Miranda, Mercè; González, Sònia .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
06/11/1999.
Músic/a : Tejero, Mireia . Cantant : Ysamat, Uma . Ballarí : Picó, Sol . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Il·luminació : Albor, Dani .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
05/06/1999.
Ballarí : Sanchis, Maria del Mar; Arribas, Susana; Berdala, Alba; Bustamante, Marta; Bustamante, Norma; Merlos, Estela; Montfort, Ariadna; Nieto, Patricia; Puig Domènech, Alba; Angulo, Elísabeth . Compositor/a : Mas, Mario; Montoto, Santiago; Nyman, Michael . Coreògraf : Bustamante, Marta . Companyia : Sunhai . Direcció : Bustamante, Marta . Il·luminació : Pinto, Igor; Fraga, César . Vestuari : Bustamante, Marta; Puig Domènech, Alba .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Zona Nord.
(Barcelona).
19/09/1997.
Coreògraf : Boán, Marianela; Rovira, Maria . Il·luminació : Benítez, Pedro; Repilado, Carlos . Vestuari : Cuenca, Vladimir; Cretenze Quartino, María Victoria; Soto, Leandro . Ballarí : Pérez Fariello, Cristina; Gimeno Folgado, Virginia; Fleming, Josianne Erin; Gargallo Sánchez, Aina; Lewis, Kailen; Benzal Montes, Jesús; Fernández Vilaplana, Borja; Martínez, Keyvin; Gargallo, Aina; Amaya, Iván; Silva, Alejandro; León, Julio; Treto, Laura; Silva, Leiticia; Crespo, Zeleidys; Domínguez, Yasser; Hernández González, Abel .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
20/07/2017.
Ballarí : Fernández, Marta; Grañé, Mercè; Garriga, Maria; Vázquez, Sol; Tapia, Isabel; Campo, Xaro; Rovira, Maria; Roque, Jaime; Castro, William . Músic/a : Briceño, Ernesto; Castillo, Roberto; Carmona, Lluís; Mataron, Martin . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit . Direcció : Rovira, Maria . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Ciudad, Montse; Rovira, Maria .
Temporada: 2005/06; 2004/05;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle La memòria dels que ballen (2005 : Barcelona).
21/09/2005.
Músic/a : Hangonyi, Barnabas; Peris, Llorenç; Saña, Oriol; Briceño, Ernesto; Gex, Elisabeth; Virus String Quartet . Ballarí : Bonin, Jaume; Clavel, Olga; Damian, Elline; Espejo, Eduardo; Gallinera, Ailleen; Marínez, Aleix; Mullens, Yester; Padriànova, Petra; Plee, Federico; Bones, Lily; Aragonès, Tomàs . Compositor/a : Saña, Oriol; Peris, Llorenç . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia de Ballet de Santa Coloma de Gramenet David Campos . Direcció : Campos, David; Saña, Oriol . Escenografia : Campos, David; Campoy, Josep . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Ballbé, Jordi . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene . Suports audiovisuals : TV Works-Effio . Producció : Molner, Enric .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
08/06/2006.
Compositor/a : Thiyam, Chaoba ; Grewal, Samar ; Lutz, Martin . Coreògraf : Palani, Hemabharathy ; Nongmeikapam, Surjit; Saika, Prasanna . Il·luminació : Roberts, Jonathan . So : Loitongbam, Sunil . Suports audiovisuals : Medlin, Margie ; Thiyam, Chaoba . Producció : Attakkalari (Center for Movement Arts) . Ballarí : Sorokhaibam, Akee ; Laishram, Shantikumar ; Sagolsem, Sumeet ; Hemjit, Semjam ; Suraj Roy, Laiphungbam ; Mardi, Sylvester ; Nambiar, Meghna ; Palani, Hemabharathy ; Saika, Prasanna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
22/09/2015.
Ballarí : Egurrola, Nerea; Carvajal, Ferran; Alcaraz, Eneko; Palau, Joan; Sant Funk, Sílvia; Margarit, Àngels; Noales, Asun . Músic/a : Bardagí, Pere; Lanza, Olvido; Vallvé, Montse; Fresno, Manuel M. del; Saura, Joan . Compositor/a : Saura, Joan; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Festival Grec de Barcelona . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
21/07/1998.
Ballarí : Vallauri, Jeanne; Bonnery, Annabelle; Cunha, Teresa; Golo, Renaud; Mariotte, Denis; Weber, Vincent; Polo, Cathy; Renard, François; Sammarco, Ennio; Álvarez, Ulises; Marin, Maguy . Compositor/a : Mariotte, Denis . Coreògraf : Marin, Maguy . Companyia : Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape; Compagnie Maguy Marin; Théâtre de la Ville de Paris; Maison de la Danse de Lyon; Le Toboggan de Décines . Il·luminació : Mariotte, Denis; Benéteaud, Alexandre . Vestuari : Ray, Cathy .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/10/2006.
Ballarí : Díaz, Victória; Sako, Celia; Meza, Omar . Autor/a : Meza, Omar; Meza, Omar . Compositor/a : García de la Puente, Sergio . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Meza, Omar . Escenografia : Butler, Miguel Ángel . Il·luminació : Aparicio, Ramón . Vestuari : Butler, Miguel Ángel . Producció : López, Francisco M. . Intèrpret : Cantero, José .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
La Sala Miguel Hernández.
(Sabadell).
25/11/2001.
Coreògraf : Vakulya, Zoltán; Quesada, Albert . Direcció : Quesada, Albert . Il·luminació : Dijck, Bert Van . So : Quesada, Albert . Vestuari : Durnez, Sofie . Producció : Albert Quesada – Klein Verzet vzw; Charleroi Danses; CCNR . Ballarí : Vakulya, Zoltán; Quesada, Albert .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
02/12/2016.
Compositor/a : Michel, Pénélope ; Devos, Nicolas . Coreògraf : Rizzo, Christian . Escenografia : Rizzo, Christian . Il·luminació : Olive, Caty ; Cabrera, Thierry . So : Roé, Jeronimo . Vestuari : Rizzo, Christian . Suports audiovisuals : Gervais, Yragaël . Producció : ICI — centre chorégraphique national Montpellier ; Mercat de les Flors; Bonlieu Scène nationale Annecy . Ballarí : Hedman, Hanna; Aboulakoul, Youness ; Attar, Jamil; Ayet, Lluís; Bichot, Johan; Clary, Léonor; García Llorens, Miguel; Garrigues, Pep; Guibert, Julie; Vaneau, Vania ; Toupin, Rodolphe ; Masse, Maya ; Guitton, Ariane; Le Borgne, David .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
03/10/2019.
Ballarí : López, Maureen; Pagliaro, Roberta; Noone, Thomas; Guerrini, Giuliano; Gelabert, Cesc; Wilson, Kylie-Jane; Taylor, Sarah; Martínez, Núria . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Hebbel Theater Berlin; Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Escenografia : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Lee, Samantha . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
02/04/2000.
Autor/a : Echegaray, Ferran . Coreògraf : Bergadà, Eulàlia . Direcció : Bergadà, Eulàlia . Il·luminació : Roca, Sergio ; Ubach, Toni . So : Naya, Marc . Vestuari : O’Keefe, Claire . Suports audiovisuals : López, Ventura . Producció : Mercat de les Flors; Teatre Principal de Palma . Ballarí : Clavel, Olga; Rossie, Evelyne; Naya, Marc; Torrents, Maria .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/12/2020.
Ballarí : Gómez, Toni; Huetos, Alberto; López, Maureen; Fernández, Carlos; Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc; Paniagua, Caliope; Liaña, Noelia . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
22/07/2003.
Ballarí : Rodrigo, Víctor; Reyes, Óscar; Portillo, Paca; Merlos, Neus; Gisbert, Ramon; Dahl, Janine; Ariño, Maite . Adaptació : Rodrigo, Víctor . Coreògraf : Rodrigo, Víctor . Companyia : Vincles . Direcció : Ràfols, Mingo . Il·luminació : Barratxina, Peni . So : Ribas, Jordi .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
18/03/2000.
Autor/a : Magnet i Burch, Cristina . Coreògraf : Magnet i Burch, Cristina . Companyia : Companyia Magnet i Burch . Direcció : Magnet i Burch, Cristina . Escenografia : Quintana, Mònica . Il·luminació : Simarro, Constancio . Vestuari : Ramis, Ramon; Núñez, Carme; Langa, Toni; Español, Rosa . Ballarí : Arboç, Anna; Daussà, Helena; Gimeno, Rufo; Alsina, Mònica; Lee, Juan Carlos; Boada, Martí; Brossa, Sílvia; Leiva, Diego; Tarruella, Cristina; Tejada, Domingo; Vilanova, Maria; Vilella, Susana . Músic/a : Mompou, Frederic; Faure, Julien; Vivaldi, Antonio; Monteverdi, Claudio; Civit, Jordi; Bach, Johann Sebastian .
Temporada: 1991/92; 1992/93; 1993/94;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
28/03/1992.
Músic/a : Jones, Thimoty; The Sixteen; Hopkins, Kirsty; Thomas, Elin Manahan; Clegg, David; Royall, Christopher; Berridge, Simon; Unwin, William; Dougan, Eamonn . Ballarí : Hollingsworth, Amy; Lambie, Alan; Halsackda, Khamlane; Storer, Sarah; Gaborit, Delphine; Clinkard, Theo . Autor/a : Bonachela, Rafael; Macdonald, Alan . Compositor/a : Herbert, Matthew; Berio, Luciano . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Companyia : Bonachela Dance Company . Direcció : Bonachela, Rafael . Il·luminació : Curran, Lee . Vestuari : Clinkard, Theo . Suports audiovisuals : Clayton, Lenka .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/10/2006.
Ballarí : Brignon, Frédéric; Borges Henriques, Patricia; Bonnery, Annabelle; Paquemar, Karl . Compositor/a : Machado, Jean-Marie . Coreògraf : Taffanel, Jackie . Companyia : Compagnie Taffanel . Direcció : Taffanel, Jackie . Il·luminació : Lenan, Thierry . Vestuari : Chaperon, Judith .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
15/04/1999.
Adaptació : Fratini, Roberto; Gisbert, Pablo . Coreògraf : Morau, Marcos . Companyia : La Veronal . Direcció : Morau, Marcos . Escenografia : Planas, Enric . Il·luminació : Faura, Albert . So : Lastra, Marcelo . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Producció : La Veronal; Mercat de les Flors; Festival d'Estiu de Barcelona Grec (39è : 2015) . Ballarí : Wong, Sau-Ching; Collado, Joaquín; López, Jon; Todeschi, Giacomo; Rodríguez, Marina; Rodríguez, Manuel; Nogal, Lorena; Partush, Shay .
Temporada: 2014/15; 2015/16;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (39è : 2015).
01/07/2015.
Ballarí : Larriba, Marta; García, Noelia; Sánchez, Montse; García, Sílvia; Cano, Imma . Músic/a : Trujillo, Susana; Gómez, Juan ("Chicuelo"); Mercader, Nan . Compositor/a : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Il·luminació : Barratxina, Peni .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 2001/02; 2006/07;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
15/02/1996.
Ballarí : Moutte, Jean-Baptiste; Barthaux, Aurélie; Campion, Véronique; Cantin, Aurélie; Chen, Asley; Cretey, Dorian; Chaevalier, Yannis; Dupont, Virginie; Leff, Severine . Compositor/a : Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Pärt, Arvo; Garnier, Laurent; Nikolaïs, Alwin; Darling, David; Scelsi; Zorn, John; Björk . Coreògraf : Trehet, Philippe; Barsacq, Lara; Nikolaïs, Alwin . Companyia : Junior Ballet du Conservatoire de Paris . Il·luminació : Nikolaïs, Alwin . Vestuari : garnier, Catherine .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
30/04/1998.
Coreògraf : López, Kiko; Asensio, Anna; Salvador, Miriam; Baeza, Irene . Companyia : Cia Kiko López . Direcció : López, Kiko; Hernández, Marta; Casals, Oriol . Il·luminació : Pérez, Jordi . Suports audiovisuals : Costa, Marc . Ballarí : Baeza, Irene; Asensio, Anna; López, Kiko; Salvador, Miriam . Músic/a : Llombart, Anna .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
18/10/2022.
Coreògraf : Kogan, Hillel . Il·luminació : Castro, Amir . Producció : DDD - www.dddames.eu . Ballarí : Boutrous, Adi ; Kogan, Hillel .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
09/07/2017.
Músic/a : Tife Iparragirre, Maite; Rombouts, Peter . Ballarí : Rombouts, Peter; Sabaté, Joaquim . Cantant : Sabaté, Joaquim . Coreògraf : Sabaté, Joaquim . Companyia : Joaquim Sabaté . Direcció : Sabaté, Joaquim . Escenografia : Sabaté, Joaquim; Martínez, Pepa . Il·luminació : Kluts, Marcel . Vestuari : Masgrangeas, Françoise; Martínez, Pepa .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
07/06/1999.
Compositor/a : Petra, Lea . Coreògraf : Parolin, Ayelen . Companyia : Cia. Ayelen Parolin . Il·luminació : Halloy, Laurence . Vestuari : Muyllaert, Wim . Producció : DC&J Création; RUDA asbl; Charleroi danse . Ballarí : Mussett, Dan; Colin, Jeanne; Defrancq, Piet ; Jaczewska, Kinga; Jaartsveld, Daan; Zueneli, Bianca; Cazaux, Baptiste; Barkan, Daniel . Músic/a : Petra, Lea .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
10/04/2021.
Compositor/a : Feldman, Morton . Coreògraf : Brncic, Constanza . Direcció : Brncic, Constanza . Escenografia : Ojanguren, Sara . Il·luminació : Cube.bz . So : Gómez, Carlos . Vestuari : Diaz, Marina . Producció : Labrador, Anabel . Ballarí : Brncic, Constanza .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
13/07/2017.
Coreògraf : Parolin, Ayelen . Companyia : Cia. Ayelen Parolin ; Petra, Lea . Il·luminació : Schelck, Gaspar; Halloy, Laurence . Vestuari : Parolin, Ayelen; Artamonoff, Maria . Producció : Les Brigittines; Le Théâtre National (Brussel·les); RUDA asbl; Charleroi danse . Ballarí : Parolin, Ayelen; Bernarderschi, Alessandro; Domeneghetty, Eric .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
09/04/2021.
Ballarí : Umeda, Hiroaki . Coreògraf : Umeda, Hiroaki . Companyia : S2O-Hiroaki Umeda . Il·luminació : S2O . So : S2O . Suports audiovisuals : S2O .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Coreògraf : Boronat, Mercè . Companyia : Companyia Satsumas . Direcció : Prades, Pepón . Escenografia : Satsumas . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Toda, Albert . Vestuari : Satsumas . Ballarí : Sant, Sílvia; Nájera, Carme; Boronat, Mercè . Músic/a : Domènech, Javier; Clements, Thomas; Sakamoto, Ruychy .
Temporada: 1992/93; 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
11/03/1993.
Ballarí : Lizari, Helena; Zambrana, Víctor; Pons, Fèlix . Coreògraf : Lizari, Helena . Companyia : Fani Benages Projectes Artístics . Direcció : Lizari, Helena . Escenografia : Viciana, Miquel . Il·luminació : Milan, Pere .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Bacsteix (1a : 2007 : Barcelona).
06/02/2007.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; The Chordettes; Orchestra Barzizza . Coreògraf : Miller, Andrea . Companyia : Gallim Dance Company . Direcció : Miller, Andrea . Escenografia : Bausor, Jon . Il·luminació : Vigilante, Vincent . So : Blind Ear Music . Vestuari : Solis, Jose . Ballarí : Harwell, James Lindsay; Adler, Tal ; Yamada, Arika ; Walczak, Dan ; Usborne, Georgia; D'Hont, Celine ; Staaf, Daniel; Romo, Francesca; Perez, Matthew; Mackenzie, Gwyneth ; Hooks, Allysen ; Tyson, Austin .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (38è : 2014).
01/07/2014.
Compositor/a : Shoeg (Martorell, Carlos); Raime; Bagcan, Selda; Nurse With Wound; Árbol . Coreògraf : Álvarez, Olga; Gómez, Mar; Martínez, Xavier; Barcelona, Miquel; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Mas, Angie; Checa, Meritxell; García, Irene; Ricchini, Nicolás . Companyia : Cia. Siberia; Cia. La Quebrá; Cia. Wilky_Troc; Companyia de Dansa Mar Gómez; Cia. La Taimada . Direcció : Muñoz, Paloma; Gómez, Mar; Álvarez, Olga . Il·luminació : García, Begoña; Barroso, Ana . So : Llotge, Guillem . Ballarí : Mas, Angie; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Barcelona, Miquel; Gómez, Mar; Checa, Meritxell; Aragón, Jesús; Rigata, Diana; Martínez, Xavier .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
25/10/2019.
Coreògraf : Klein, Raquel . Direcció : Klein, Raquel . Escenografia : Klein, Raquel; Sopenlehto, Robert . Il·luminació : Klein, Raquel; Sopenlehto, Robert . So : Terrats, Albert ; Juan, Adrià . Vestuari : Rincón, Juan . Producció : Teatre Principal de Palma; Mercat de les Flors; Lambisto, Inés . Ballarí : Bardam, Darío ; Rocosa, Martina ; Roncero, Carlos; Tolsà, Blanca; Juan, Adrià ; Tarrats, Albert .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
25/01/2020.
Autor/a : Bozsik, Yvette . Ballarí : Bozsik, Yvette; Vati, Tamas . Compositor/a : Sumac, Yma . Coreògraf : Bozsik, Yvette . Companyia : Yvette Bozsik . Direcció : Bozsik, Yvette . Il·luminació : Peto, Jozsef .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
06/06/1999.
Autor/a : Gómez, Sònia; Sáez, Juanjo . Ballarí : Gómez, Sònia . Adaptació : Coromina, Salva . Coreògraf : Gómez, Sònia . Il·luminació : Rey, Ramón; Beltrán, Paco .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Retiro.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (33a : 2002).
05/06/2002.
Autor/a : Cortázar, Julio . Compositor/a : Ossa, Gabriel . Coreògraf : Restrepo, Alvaro . Companyia : Athanor Danza - Compañía de danza . Direcció : Restrepo, Alvaro . Escenografia : Vallejo, Luis Guillermo; Villegas, Liliana . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Carrié, Susana . Ballarí : Pasqual, Dafne; Restrepo, Alvaro; Jaramillo, Rosario; Roigé, Marianna; Canessa, Humberto .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/05/1991.
Coreògraf : Oliva, Julián . Companyia : L'Irregular dansa . Direcció : Oliva, Julián . Escenografia : Paco, Mª Cruz . Il·luminació : Coromina, Ramon . Ballarí : Colet, Sara . Músic/a : Tuxedomon; Penguin Café; Camalade, Paul; Milanés, Pablo; Copeland, Stewart; Cocteau Twins .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
29/03/1992.
Ballarí : Quemini, Giuiano; Saiz, Vicky; Taylor, Sarah; Costa, Hervé; Gelabert, Cesc; López, Maureen; Azzopardi, Lydia . Autor/a : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Compositor/a : Comelade, Pascal . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Festival Internacional de Música y Danza de Granada; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Hebbel Theater Berlin . Direcció : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Amat, Frederic; Gelabert, Cesc; Lee, Samantha . Vestuari : Azzopardi, Lydia; Amat, Frederic .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Palacio de Carlos V.
(Granada).
Festival Internacional de Música y Danza de Granada.
24/06/1998.
Compositor/a : Shoeg (Martorell, Carlos) . Coreògraf : Barcelona, Miquel . Direcció : Barcelona, Miquel . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Bernal, Carles . Vestuari : Sala, Mariona . Producció : Fundació Catalunya La Pedrera; SAT!; El Graner; FiraTàrrega . Ballarí : Sun, Junyi; Vilajuana, Marc; Güell, Martí; Barcelona, Miquel; Gispert, Helena .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/09/2019.
Ballarí : Viveiros, James; Saykaly, Dorotea; Reyes, Gérard; Prieur, Carol; Ostrowski, Mariusz; Gallucio, Valeria; Nameishi, Michael ; May, Lucy M.; Kupferschmid, Leon . Coreògraf : Chouinard, Marie . Direcció : Chouinard, Marie . Escenografia : Chouinard, Marie . Il·luminació : Bernier, Jean-François . So : Bernier, Jean-François . Vestuari : Vandal .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
02/07/2012.
Ballarí : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Autor/a : Méndez, Claudia; Villalba, Artur; Montesinos, Anna . Compositor/a : Conte, Paolo; Sakamoto, Ruychy; Sclais, Louis; Preisner, Zbiqniew . Coreògraf : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Companyia : Heightened Reality . Direcció : Cortés, Jordi . Il·luminació : Casey, Mike; Thompson, Jack; Morros, Ignasi . Vestuari : La lluna .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
27/11/1998.
Autor/a : Macarena Recuerda Shepherd (Zoilo, Lídia) . Coreògraf : Azkue, Idurre; Macarena Recuerda Shepherd (Zoilo, Lídia) . Il·luminació : Parodi, Conrado . Producció : Govern Basc; Antic Teatre; Festival Grec . Ballarí : Asencio, Sofia; Hoz, Alberto de la; Macarena Recuerda Shepherd (Zoilo, Lídia) .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
27/02/2021.
Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Díaz, Rosa; Meza, Omar . Escenografia : Illanes, Luciano . Il·luminació : Monza, Ernesto . So : Fernández, Jesús . Vestuari : León, Laura . Ballarí : Montardit, Ivan; Jonsson, Greta .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
El més petit de tots (11è : 2015 : Sabadell).
12/11/2015.
Autor/a : Asciano, Jean-Luc A. d’ . Traducció : Batlle, Carles . Coreògraf : Montlló, Roser; Seth, Brigitte . Companyia : Toujours Après Minuit . Direcció : Montlló, Roser; Seth, Brigitte . Escenografia : Bischoff, Emmanuelle . Il·luminació : Tesson, Guillaume . Vestuari : Dequest, Sylvette . Suports audiovisuals : Laniesse, Hugues . Producció : Toujours Après Minuit; CNN de Tours . Ballarí : Seth, Brigitte; Dufour, Sylvain; Montlló, Roser .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
15/10/2022.
Coreògraf : Santanach, Laia . Companyia : Cia. Laia Santanach . Direcció : Santanach, Laia . Il·luminació : Serra, Joana . Vestuari : Sala de Buen, Maria . Producció : El Climamola . Ballarí : Hierro, Anna; Santanach, Laia . Músic/a : Shoeg (Martorell, Carlos) .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
24/10/2019.
Músic/a : Fernández, Agustí . Ballarí : Corchero, Andrés . Autor/a : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Andrés Corchero / Agustí Fernàndez . Escenografia : Corchero, Andrés; Fernández, Agustí . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Corchero, Andrés; Fernández, Agustí .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Cantant : Pérez, Silvia . Ballarí : Muñoz, Damián; Cortés, Jordi . Adaptació : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Coreògraf : Cortés, Jordi; Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza); Alta Realitat . Direcció : Muñoz, María . Escenografia : Cortés, Jordi; Muñoz, Damián; Frutos, María de . Il·luminació : Ulla, Javi . Vestuari : Torres, Gabriel; DMDanza (Damián Muñoz Danza); Belart, Antonio .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
01/10/2004.