Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
271 - 285 de 587
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Almirall, Marta; Mbengue, Anna . Compositor/a : Bamba, Ismael; Taylor, Oscar . Coreògraf : Mbengue, Anna; Almirall, Marta . Direcció : Almirall, Marta . Escenografia : Cadafalch, Roman . Il·luminació : Fàbregas, Andreu . Vestuari : Salgado, Marcela . Suports audiovisuals : Cadafalch, Roman . Producció : Roseland Musical; Festival Grec . Ballarí : Ripoll, Guillem; Gómez, Marta; Sarr, Yahya; Induráin, Maragda; Mbengue, Anna; Salvador, Miriam .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
19/07/2023.
Companyia : Companyia Marta Carrasco . Direcció : Carrasco, Marta; Quintana, Manel . Escenografia : Aguilar, Dario; Carrasco, Marta; Fernández, Pau . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . So : Valldeperas, Joan; Cayla, Guillaume . Vestuari : Fernández, Pau . Suports audiovisuals : Prados, Jose . Producció : Companyia Marta Carrasco; Temporada Alta; Centre Cultural Vilanova del Vallès . Ballarí : Hurtado, Albert; Carrasco, Marta .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Granollers).
27/02/2021.
Ballarí : Lloansí, Núria; Salas, Carles . Compositor/a : En Curs . Coreògraf : Lloansí, Núria; Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Romero, Adriana . Producció : Alonso, Anna .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle La memòria dels que ballen (2005 : Barcelona).
08/09/2005.
Compositor/a : Roca, Oriol . Coreògraf : Rubirola, Anna; Colacrai, Cecilia; Querol, Mireia de; Sekirnik, Ursa . Companyia : Big Bouncers . Direcció : Big Bouncers . Escenografia : Alejandre, Manuel . Il·luminació : Serra, Joana . So : Roca, Oriol . Vestuari : Alejandre, Maria . Suports audiovisuals : Pérez-Martín, Tristán . Producció : Mercat de les Flors . Ballarí : Querol, Mireia de; Colacrai, Cecilia; Sekirnik, Ursa; Rubirola, Anna .
Temporada: 2019/20; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
27/12/2019.
Coreògraf : Cardoner, Jordi . Companyia : La sota de bastos . Direcció : Cardoner, Jordi; Tur, Xavier . Il·luminació : García Montes, Agustí . Vestuari : Abril, Josep . Ballarí : Extremiana, Mònica; Tur, Xavier; Cardoner, Jordi . Músic/a : Altaba, Eduard .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/06/1992.
Autor/a : Gonnelli, Gaia . Compositor/a : Gotink, Wiebe . Coreògraf : Gonnelli, Gaia; Murillo, Candela . Companyia : Cia Dadodans . Il·luminació : Knops, Ellen . Producció : Cia Dadodans . Ballarí : Gonnelli, Gaia .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Àtrium.
(Viladecans).
13/11/2022.
Ballarí : Kliesch, Norbert; Pla, Amparo; Pérez-Cabrero, Alícia; Martí, Carme; Vázquez, Miguel; Jodar, Toni; Gómez, Toni; Glass-Henry, Jasmin; Gelabert, Cesc; Cancillo, Luis; Bilbija, Vera; Azzopardi, Lydia; Vilana, Catalina; Sonenklar, Howard . Compositor/a : Wagner, Richard . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival Olímpic de les Arts.
16/07/1992.
Autor/a : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Compositor/a : Lewin-Richter, Andrés . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Lee, Sam . Vestuari : Olivar, César; Pawlowsky, Nina; Amat, Frederic . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Producció : Festival Grec de Barcelona; Yachiyoza Centenary Committee . Ballarí : Kan, Katsura; Gelabert, Cesc; Tsujimoto, Tomohiko .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Yachiyoza.
(Yamaga ).
04/06/2010.
Autor/a : Oriol Canals, Jordi . Compositor/a : Baldomà, Josep Maria . Coreògraf : Ayguadé, Eulàlia . Direcció : Ayguadé, Eulàlia . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Piccoli, Fabiana . Producció : Mercat de les Flors; Temporada Alta . Ballarí : Coutsier, Nick; Parés, Sergi; Sinniger de Salas, Diego; Calsina, Anna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
22/01/2016.
Coreògraf : Naudín, Mariona . Il·luminació : Barrios, María . Producció : Festival <SÂLMON; L'Antic Teatre; OSIC-Departament de Cultura . Ballarí : García Vera, Maria; Medina, Mar; Colomina, Marina .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
26/11/2016.
Ballarí : Young, Laurie; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Dunberry, Luc; Klar, Annette; Mascia, Nicola; Millwood, Grayson; Mualem, Michal; Puodziunas, Virgis; Serpa Soares, Claudia de; Shi, Xuan; Suzuki, Takako; Densem, Lisa; Camplani, Davide . Compositor/a : Kuhn, Hans Peter . Coreògraf : Waltz, Sasha . Companyia : Sasha Waltz & Guests; Théâtre de la Ville de Paris; Schaubühne am Lehniner Platz . Direcció : Waltz, Sasha . Escenografia : Waltz, Sasha; Schuppelius, Heike; Schenk, Thomas . Il·luminació : Hauk, Martin; Gallé, Valentin . Vestuari : Skodzig, Bernd .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
15/12/2006.
Compositor/a : Français, Jean; Haydn, Joseph; Klezmorim . Coreògraf : Teixidó, Anna; Rosenfeld, Arthur . Companyia : The Meek . Escenografia : Blom, Paul van der . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Strategier, Marianne . Ballarí : Teixidó, Anna; Rosenfeld, Arthur .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
10/06/1993.
Ballarí : Corlay, Kristell; Egurrola, Nerea; Kloukina, Marta; Asencio, Sofia; Margarit, Àngels; Noales, Asun; Sant Funk, Sílvia; García, María Ángeles . Músic/a : Estrada, Ester; Neumann, Andrea . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran; Domènech, Maria . Vestuari : Compte, Míriam .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
17/06/1999.
Ballarí : Zabaleta, Asier; Winter, Mike; Walters, Kylie; Trefeli, Jozsef; Cornière, Caroline de . Adaptació : Walters, Kylie; Botelho, Guilherme . Coreògraf : Botelho, Guilherme; Cornière, Caroline de . Companyia : Alias Compagnie . Escenografia : Lambert, Gilles . Il·luminació : Serre, Jean-Marc; Burgat, Pascal . Vestuari : Cornière, Caroline de; François-Kapitz, Samantha .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
13/09/2001.
Ballarí : García, Barbara; Rocamora, Valentí; Weickert, Guillermo; Dahrendorf, Sabine; López, Lola; Machado, Sílvia; Montseny, Maria; Ordóñez, Alfonso . Autor/a : Trueba, David; Buñuel, Luis . Compositor/a : Sanou, Josep . Coreògraf : Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Escenografia : Cruelles, Josep; Herrero, Mario . Il·luminació : Valera, Evaristo; Dahrendorf, Sabine . Vestuari : Fernández, Susana; Harbort, Mònica . Intèrpret : Dalmau, Joan .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
03/06/1999.