Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
201 - 300 de 587
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Pineda, Alberto; Pedraza, Luís Ricardo; Nogal, Lorena; Hierro, Anna; Gimeno, Virgínia; Fruitós, Lluc; Corrales, Daniel . Compositor/a : Ramos, Borja . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Direcció : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Pons, Contxita; Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Suports audiovisuals : Morató, Jordi; Lacuesta, Isaki . Producció : Mediapro; Rosas, María; Teatre Nacional de Catalunya; Fundació FC Barcelona; Companyia Gelabert Azzopardi . Intèrpret : Orquestra de Cambra de l'ESMUC .
Temporada: 2014/15; 2015/16;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
22/01/2015.
Ballarí : Martínez, Núria; Noone, Thomas . Compositor/a : Pérez Santiago, Felipe; Navarrete, Pedro; Chic, Joan; Dall'Osto, Diego . Companyia : Thomas Noone Dance; Festival Grec de Barcelona . Escenografia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Ortiz, Jaume . So : Horneman, Horne . Vestuari : Thomas Noone Dance .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
25/07/2007.
Compositor/a : Yoshii, Shogo; Woojae Park; Lloyd, Johnny ; Cherkaoui, Sidi Larbi . Coreògraf : Cherkaoui, Sidi Larbi . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Schuyesmans, Krispijn . So : Verbeeck, Jef . Producció : Eastman . Intèrpret : Cherkaoui, Sidi Larbi . Ballarí : Thomé, Fabian; Lloyd, Johnny ; Jourde, Dimitri; Twoface . Músic/a : Woojae Park; Yoshii, Shogo; Datta, Soumik .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
14/01/2016.
Músic/a : Guillet, Michel; Coursin, Manuel . Ballarí : Gallerani, Chiara; Brau-Antony, Valérie . Coreògraf : Berrettini, Marco; Brau-Antony, Valérie; Gallerani, Chiara . Companyia : *Melk Prod. . Direcció : Berrettini, Marco . Il·luminació : Faucher, Bruno .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
11/03/2007.
Ballarí : Vega, Jesús de; Villalta, Francisco Eduardo; Quân , Bui Ngoc; Mesia, Philippe; Rouet, Sandrine; Lorenzo, Thèrése; Laber, Johanna; Arqués, Eva . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros; Festival Internacional de Música y Danza de Granada; Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Oller, Ramon; Castells, Joan . Escenografia : Metros; Salas, Roger . Il·luminació : Montesinos, Gloria . So : Puigdollers, Josep . Vestuari : Salas, Roger .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
08/06/2000.
Autor/a : Otero, Marina . Compositor/a : Rodrñiguez Rona, Julián . Coreògraf : Otero, Marina . Direcció : Otero, Marina . Escenografia : Grimozzi, Adrián . Il·luminació : Grimozzi, Adrián . Vestuari : Cistaro, Uriel . Suports audiovisuals : Bazzalo, Lucio . Producció : Festival Internacional de Buenos Aires . Ballarí : Otero, Marina; López Bubica, Juan Francisco; Raposo, Fred; Vega, Cristian; Chiappe, Augusto; Valdivieso, Miguel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
El Canal.
(Salt).
Festival Temporada Alta (31è : 2022 : Girona).
11/12/2022.
Ballarí : Moresco, Clàudia; Mira, Toni; Casanovas, Jordi; Vilana, Catalina; Ventura, Noemí . Compositor/a : Pascual, Pep; Saura, Joan; Boixader, Xavier; Vélez, Pablo . Coreògraf : Mira, Toni . Companyia : Mercat de les Flors; Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Ruiz, Miquel; Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Castellví, Georgina; Iglesias, Antoni . Producció : Lorente, Silvia .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
02/05/2001.
Ballarí : Noone, Thomas; Martínez, Núria . Compositor/a : Reijseger, Ernst; Ades, Thomas; Carl, Gene; Puente, Tito; Palmieri, Eddie; Ligeti, György; Chic, Joan . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Muñoz, Miguel; Ortiz, Jaume . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
23/10/2004.
Ballarí : Maire, Nicolás; Berard, Emmanuelle; Bana, Patrick de; Baudesson, Mar; Romero, Muriel; Cruz, José; Ansa, Iratxe; McCarthy, Kim; Calero, Antonio; Bermúdez, Bertha; Scott, Alexandra; Hart, Demond; Panieri, Livio; Buisson, Nathalie; Klein, Thomas; Mari, Sebastien; López Crevillén, Eva; Fonte, Nicolo; Broncin, Emmanuelle; Telford, Lesley; Rossetti, Ivano; Guzmán, Africa; Martín Oya, Luís; Hortigüela, Cristina; Lozano, Elia; Armas, J. Manuel; Habasque, Catherine . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Il·luminació : Fischtel, Nicolás; Effron, Edward . Vestuari : Duato, Nacho .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
22/07/1998.
Autor/a : Ginesta, Montserrat; Almirall, Marta . Compositor/a : Oró, Xavier . Coreògraf : Planas, Anna; Lanas, Aina; Fernández, Arias . Companyia : Cia. Roseland Musical . Direcció : Almirall, Marta . Il·luminació : Farreny, Pau; Fàbregas, Andreu . So : Farreny, Pau . Vestuari : Ginesta, Montserrat . Suports audiovisuals : Onionlab; Bagó, Marcel . Producció : Roseland Musical . Ballarí : Sagrera, Anna; Ripoll, Guillem; Lanas, Aina; Fernández, Arias .
Temporada: 2019/20; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (44è : 2020).
08/07/2020.
Autor/a : Russo, Mattia; Rosa, Antonio de . Adaptació : Chernetich, Gaia Clotilde . Compositor/a : Herna?ndez Pulido, Susana . Coreògraf : Russo, Mattia; Rosa, Antonio de . Companyia : Kor'sia . Direcció : Russo, Mattia; Rosa, Antonio de . Escenografia : Vandenhoeck, Amber . Il·luminació : Salicrú, Marc . Vestuari : Bernal, Adrian . Producció : Kor'sia; Teatros del Canal; The Staatstheater Darmstadt; Festival Bolzano Danza . Ballarí : Couchot, Benoît; Ruiz, Jerónimo; Álvarez, Gonzalo; Bosch, Claudia; Demattè, Angela; Bramming, Astrid; Russo, Giulia; López-Río, Agnès; Rosa, Antonio de ; Moya, Alejandro .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
10/03/2022.
Ballarí : Gelabert, Cesc . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Muñoz, Miguel . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Suports audiovisuals : Atlas, Charles .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec (28a : 2004).
20/07/2004.
Ballarí : Torrent, Carme; Fernández, Beatriz; Cots, Toni; Castro, Leo . Coreògraf : Castro, Leo; Cots, Toni; Fernández, Beatriz; Torrent, Carme . Companyia : Basho . Direcció : Cots, Toni . Escenografia : Ruzza, Luca; Cots, Toni . Il·luminació : Rey, Ramón . So : Baumann, Alain . Vestuari : Heinz, Guitta . Suports audiovisuals : Quaranta, Alessandro .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
12/10/2006.
Direcció musical : Nova, Riccardo . Direcció : Oliván, Roberto . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Suports audiovisuals : Akash Dixit . Producció : Mercat de les Flors; ROPA Roberto Olivan Performing Arts ; ICEC-Departament de Cultura de la Generalitat de Catalunya . Ballarí : López Arronis, María; Benyahya-Ounich, Ilies; Sánchez Mesa, Encarni; Oliván, Roberto . Músic/a : Icarus vs Muzak ensemble .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
02/04/2022.
Autor/a : Rubio Gamo, Jesús . Compositor/a : Polo, José Pablo; Ravel, Maurice . Coreògraf : Rubio Gamo, Jesús . Direcció : Rubio Gamo, Jesús . Il·luminació : Picazo, David . Vestuari : Molano, Cecilia . Producció : Teatros del Canal; Mercat de les Flors . Ballarí : Tato, Paula; Alonso, Alberto; Mesquita, Danielle; Ruiz, Jose; Peñalver, Carlos; Montardit, Ivan; Mesa, Joel; Hernando, Maria ; Fernandes, Natalia; Balfegó, Agnès; Barros, Albert; Alonso, Eva; Pampyn, Clara .
Temporada: 2018/19; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
17/05/2019.
Compositor/a : Bellora, Felipe . Companyia : Cia. Laval Creación Escénica (Cia. de Dansa) . Direcció : Vázquez, Valeria . Il·luminació : González, Fernanda . Producció : Asociación Cultural CX3M . Ballarí : Barbiel, Carolina; Queirolo, Carmela; Carrano, Lucia; Van Kerm, Clio; Gajardo, Paskany .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
27/07/2022.
Autor/a : Pérez, Albert; Estaràs, Lisi; Barreiro, Mirko; Masaló, Pau . Direcció : Estaràs, Lisi . Escenografia : Fàbregas, Andreu . Il·luminació : Fàbregas, Andreu . So : Aguilar, Clara . Vestuari : Moles, Vera . Producció : Mercat de les Flors; Temporada Alta . Ballarí : Duran, Laia; Gómez, Rober; Hierro, Anna; Nogal, Lorena; López, Èlia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
09/12/2021.
Compositor/a : Ramsy, Rodrigo . Coreògraf : Cia Unaiuna . Companyia : Cia Unaiuna . Direcció : Cia Unaiuna . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Ferrer Panicot, Irene . So : Rammsy, Rodrigo . Vestuari : Valleriola . Producció : Unaiuna . Ballarí : Labat Berrio, Ioar; Godino, Júlia; Fullana, Marina; Lefebvre, Reginald; Benzal, Jesús; Lliteras, Laura .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
L'Estruch. Fàbrica de Creació de les Arts en viu.
(Sabadell).
25/09/2021.
Autor/a : Villalba, Artur . Ballarí : Viera, Julio; Runde, Mónica; Ortega, Coral; González, Dácil; Yasenak, Michael . Coreògraf : Villalba, Artur . Companyia : 10 & 10 Danza . Direcció : Villalba, Artur . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Villalba, Artur; Martin, JuanLa; Runde, Mónica . Vestuari : Sanz, Elisa .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Retiro.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (33a : 2002).
04/06/2002.
Coreògraf : La Ribot (Ribot Manzano, M. José) . Direcció : La Ribot (Ribot Manzano, M. José) . Il·luminació : Cunha, Cristóvao . Vestuari : La Ribot (Ribot Manzano, M. José) . Producció : Le Grütli-Centre de Production & de Diffusion des Arts Vivants – Festival La Bâtie-Genève; Dançando com a Diferença – Madeira i La Ribot Cie – Ginebra; CND, Centre National de la Danse –Paris . Ballarí : Marote, Sofia; Pereira, Maria Joao; Caetano, Joana; Matos, Barbara; Silva, Pedro Alexandre .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
24/04/2021.
Ballarí : Runde, Mónica; Rojo, Naiara; Martín, Gustavo; Machín, Javier; Hidalgo, Joaquín; González, Dácil; Aguilar, Marcela . Compositor/a : Navarrete, Pedro . Coreògraf : Runde, Mónica . Companyia : 10 & 10 Danza . Direcció : Runde, Mónica . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Guerra, José Manuel . Vestuari : Chamorro, Maika; Sanz, Elisa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
07/09/2006.
Compositor/a : Thollot, Fanny . Coreògraf : Ayguadé, Eulàlia . Direcció : Ayguadé, Eulàlia . Escenografia : Cabanas, Martina . Il·luminació : Pons, Conchita . So : Anido, Julián . Vestuari : Casanova, Ferran; Betancurt, Cristian . Producció : Teatre Nacional de Catalunya; Temporada Alta; Big Story Productions . Ballarí : Steiner, Pierot ; Calsina, Anna; Bons, Hedvig Edvall; Sinniger, Diego; Tranis, Lisard; Yoshia, Akira ; Gomila, Joana .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Petita.
(Barcelona).
18/06/2021.
Direcció musical : Muñoz, Quiteria; Bardolet, Joel . Autor/a : Luca, Erri de ; Berger, John; Cave, Nick . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Purcell, Henry; Britten, Benjamin; Kurtag, Gyorgy; Haendel, Georg Friedich . Coreògraf : Muñoz, María; Porello, Federica; Castro, Leo; Vakulya, Zoltán; Fàbregas, Enric; Fiol, Miquel; Fusté, Ona; Ramis, Pep . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Viladomat, August; Ferrer, Irene . So : Thollot, Fanny . Vestuari : Puidevall i Plantés, Carme . Producció : Théâtre de l'Archipel - Scène Nationale de Perpignan; Mal Pelo; Mercat de les Flors . Cantant : Celenza, Giorgio; Muñoz, Quiteria; Sagastume, David; Corberán, Mario . Ballarí : Ramis, Pep; Fusté, Ona; Porello, Federica; Fàbregas, Enric; Fiol, Miquel; Vakulya, Zoltán; Castro, Leo; Muñoz, María . Músic/a : Titova, Masha; Guri, Jaume; Bardolet, Joel; Claret, Daniel .
Temporada: 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/05/2021.
Ballarí : Villa-Lobos, Maria Clara; Gómez, Sònia . Compositor/a : Durt, Ali; Villalobos, Maria Clara . Coreògraf : Villalobos, Maria Clara . Companyia : Naughty Girls Corporation . Il·luminació : Bernat, Roger .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
12/03/1999.
Músic/a : Bürkle, Felix . Ballarí : Jiménez, Erick; Fridjónsdóttir, Tanja; Bordès, Candice; Graëll, Ramon; Demestri, Florencia; Bergal, Florent; Bürkle, Felix; Farro, Eulalia . Autor/a : Oliván, Roberto . Compositor/a : Decker, George de; Bastien, Pierre . Coreògraf : Oliván, Roberto . Companyia : Xarxa Transversal; Enclave Dance Company; CAER (Centre d'Arts Escèniques de Reus); Mercat de les Flors . Escenografia : Bastien, Pierre; Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Richard, Florence . Vestuari : Peritore, Carmen .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'06 (9a : 2006).
25/10/2006.
Compositor/a : Wiatowitstx, Dimitri; Schubert, Franz; Mahler, Gustav . Coreògraf : Linke, Susanne; Hoyer, Dore . Companyia : Susanne Linke Tanzt . Direcció : Irman, Roger . Il·luminació : Raeymaeker, Bert . Ballarí : Linke, Susanne; Dietrich, Urs .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
14/05/1988.
Adaptació : Corchero, Andreu . Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Sofi . Escenografia : Estrany, Núria . Il·luminació : Corchero, Andreu . Vestuari : Sánchez, Andreu . Ballarí : Dorca, Xavier; Sal, Carles; Purtí, Joan; García, Elena; Ferran, Toti . Músic/a : Lee, Breda; Lemetre, Jean-Jacques; Nomi, Klaus .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
15/10/1992.
Ballarí : Fiadeiro, Joao . Autor/a : Mignot, Marie; Fiadeiro, Joao . Compositor/a : Almeida, Helena . Coreògraf : Fiadeiro, Joao . Companyia : Centre National de la Danse; Centro Cultural de Belém; RE.AL; Fundaçao Calouste Gulbenkian; Centre Georges Pompidou . Direcció : Fiadeiro, Joao . Escenografia : Lauterer, Walter . Il·luminació : Demont, Daniel . So : Coursin, Manuel; Olivares, Jean-Michel .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Per_versions (1a : 2006 : Barcelona).
20/05/2006.
Compositor/a : Ezquerra, Juanjo . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa Contemporània . Direcció : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Valera, Evaristo . Vestuari : Belart, Antonio . Ballarí : Lezameta, Iosu; Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine; Fernández, Beatriz; Castro, Susana; Cabeza, Amalia; Hurtado, Fernando .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
Teatro Central.
(Sevilla).
11/05/1992.
Autor/a : Soto, Olga de . Coreògraf : Soto, Olga de . Direcció : Soto, Olga de . Escenografia : Vancraenenbroeck, Thibault . Il·luminació : Gentner, Gilles . So : Gufflet, Pierre . Vestuari : Vancraenenbroeck, Thibault . Producció : Les Spectacles Vivants ; Niels Production; Centre Chorégraphique National de Franche-Comté . Intèrpret : Soto, Olga de . Ballarí : Augendre, Florence; Christoph, Edith; Prunenec, Sylvain .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/02/2023.
Ballarí : Ahblom, Per; Albanese, Sílvia; Enrich, Sara; Gómez, Robert; Keskinen, Annamari; Lee, Paul; Miró, Raquel; Muñoz, Paloma; Nogal, Lorena; Perela, Loïc; Vermijs, Rocco; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : Schnittke, Alfred; Mitsuko, Rita; Vivaldi, Antonio; Bonet, Maria del Mar; García Esquivel, Juan; Vandenhoudt, Koen; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Ramírez, Gustavo; Celis, Stijn; Duato, Nacho; Fabre, Tony . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Duato, Nacho . Il·luminació : Ramírez, Gustavo; Celis, Stijn; Duato, Nacho; Fabre, Tony; Albir, Mingo . Vestuari : Duato, Nacho; Fabre, Tony; Brunner, Kathy; Ramírez, Gustavo .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
04/11/2005.
Compositor/a : Schubert, Franz; Chopin, Frédéric . Coreògraf : Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Ramírez Sansano, Gustavo; Crespo, Luis . Il·luminació : Bueno, Avi Yona; Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Glas, Albert; Crespo, Luis . So : García Aguado, Marta . Vestuari : Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Naharin, Ohad; Levy, Rakefet; Blasi, Sorne . Producció : Gran Teatre del Liceu; Festival Grec; Institut del Teatre . Ballarí : Zana, Yarden; Achtari, Jasmine; Batalla, Carlota; Bebbington, Sky; Blanco, Martí; Cova, Francesca; Farran, Queralt; Fizona, Eduardo Ignacio; Jansana, Joan; Leiva Gnonnas, Kora; Martínez, Luís; Pazo, Patricia; Parra, Gabriel; Serra, Laia; Towa, Iwase; Verdura, Isaac . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
26/07/2023.
Ballarí : Villalta, Francisco; Anciola, Cristina de; Gallofré, Cristina; Sitges-Sardà, Nora; Guerrero, Enrique; Bustinduy, Lydia; Alpañez, María Pilar . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar . Coreògraf : Naharin, Ohad; Fabre, Tony; Oller, Ramon; Hanna, Jennifer; Duato, Nacho . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Il·luminació : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Vestuari : Naharin, Ohad; Duato, Nacho .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
22/12/1998.
Ballarí : Alpañez, María Pilar; Anciola, Cristina de; Gallofré, Cristina; Guerrero, Enrique; Villalta, Francisco Eduardo; Cumplido, Jaume; Cervelló, Emilio; Humet, Josep; Bustinduy, Lydia . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Vivaldi, Antonio; Mitsuko, Rita . Coreògraf : Duato, Nacho; Naharin, Ohad; Fabre, Tony; Oller, Ramon . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Bofarull, Xeles de; Prunés, Isidre; Duato, Nacho; Fabre, Tony . Il·luminació : Fischtel, Nicolás; Montesinos, Gloria; Fabre, Tony; Albir, Mingo . Vestuari : Fabre, Tony; Prunés, Isidre; Bofarull, Xeles de; Duato, Nacho .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural de la Fundació La Caixa.
(Granollers).
31/10/1998.
Ballarí : Morales, Daniel; Martín, Jordi; Sitges-Sardà, Nora; Bustinduy, Lydia; Villalta, Francisco Eduardo; Anciola, Cristina de; Soto, Cayetano; Alpañez, María Pilar; Guerrero, Enrique; Gallofré, Cristina . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Vivaldi, Antonio; Glass, Phillip . Coreògraf : Oller, Ramon; Fabre, Tony; Hanna, Jennifer; Duato, Nacho . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Escenografia : Hanna, Jennifer; Duato, Nacho; Bofarull, Xeles de; Prunés, Isidre . Il·luminació : Montesinos, Gloria; Fischtel, Nicolás; Fabre, Tony; Albir, Mingo; Hanna, Jennifer . Vestuari : Fabre, Tony; Hanna, Jennifer; Bofarull, Xeles de; Prunés, Isidre; Duato, Nacho .
Temporada: 1997/98; 2001/02;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
17/04/1997.
Coreògraf : Bonachela, Rafael; Khan, Akram; Nogal, Lorena; Rodríguez, Manuel . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Kapoor, Anish; Nogal, Lorena . Il·luminació : Malone, Aideen; Cuenca, Victor . Vestuari : Rodríguez, Manuel; Nogal, Lorena; Nakano, Kimie; Naharro, Paca . Ballarí : Taugbol, Nils Enric; Blasco, José; Casasola, Anna; Cobas Rodríguez, Tanit; Deepen, Felix; Frau, Nicolàs; Garcia, Natalia; Lin, Mathilde; Martín, Andrea; Nel·lo, Francesc; Pérez, Marina; Ruíz, Luis Jerónimo; Sandoya, Celia; Watson, Luke . Músic/a : Sawhney, Nitin; Balagué, Ramón .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
29/07/2018.
Ballarí : Bustinduy, Lydia; García, Susana; Sasplugas, Olga; Alpañez, María Pilar; Anciola, Cristina de; Gallofré, Cristina; Guerrero, Enrique; Humet, Josep; Cervelló, Emilio; Villalta, Francisco; Cumplido, Jaume; Sitges-Sardà, Nora; Tomaso, Cosimo de . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar; Satie, Erik; Godani, Jacopo . Coreògraf : Duato, Nacho; Allard, Catherine; Godani, Jacopo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Il·luminació : Godani, Jacopo; Paré, Gabriel; Cámara, María de la; Fischtel, Nicolás; Naharin, Ohad . So : Suñe, Toni . Vestuari : Naharin, Ohad; Duato, Nacho; Godani, Jacopo; Allard, Catherine; Selma, Maribel . Músic/a : Bonet, Maria del Mar .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
20/02/1999.
Compositor/a : Ravel, Maurice . Coreògraf : Horta, Rui; Duato, Nacho; Stromgren, Jo; Iturrioz, Carlos; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Duato, Nacho; Kylián, Jirí . Il·luminació : Stromgren, Jo; Caboort, Joop; Azorín Serveis Escènics; Duato, Nacho; Fischtel, Nicolás . So : Azorín Serveis Escènics . Vestuari : Duato, Nacho; Visser, Joke; Comella, Uia; garnier, Catherine; Selma, Maribel . Ballarí : Hernández, Héctor Telémaco; Jelic, Aleska; Martín, Sonia; Sayago, Luís Eduardo; Schneider, Jan; Soler, Tamara; Bendini, Daniela; Sánchez, Ana M.; Roelofsen, Marijn; Hernández, Cleofé; Gómez, Iker; Fernandez, M. Eugenia; Cester, Elena; Canals, Marta; Galera, Gemma . Músic/a : Bonet, Maria del Mar; Baró, Nelsa; Painkiller; Autechre; Flugschädel; Pitch Shifter; Scorn; death prod; Grieg, Edvard; Fear Factory; Dall'Osto, Diego .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
09/03/2002.
Ballarí : Guerrero, Enrique; Anciola, Cristina de; Bustinduy, Lydia; Gallofré, Cristina; Alpañez, María Pilar; Villalta, Francisco; Cumplido, Jaume; Humet, Josep . Músic/a : Infiesta, Robert . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar . Coreògraf : Hanna, Jennifer; Duato, Nacho; Oller, Ramon; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Il·luminació : Albir, Mingo; Paré, Gabriel; Naharin, Ohad; Fischtel, Nicolás . Vestuari : Selma, Maribel; Duato, Nacho; Naharin, Ohad .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
30/06/1998.
Compositor/a : Beltrán Ruiz, Pablo; Vivaldi, Antonio; Martínez Ñoño, Antonio; Ravel, Maurice; Ford, Carl; Faith, Percy . Coreògraf : Kylián, Jirí; Baeza, Ramón; Sánchez, Montse; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre; Couperin, François . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Il·luminació : Barratxina, Peni . So : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Vestuari : Naharin, Ohad; Blasi, Sorne; Visser, Joke . Ballarí : Derganc, Andrei; Blasco, José; Bàguena, Elia; Ara, Javier; Casasola, Ana; Taugbol, Nils Enric; Martín, Andrea; Damasceno, Raphael Philipe; Frau, Nicolàs; Garcia, Natalia; Good Fellow, Jèssica; Collins, Catherine; Lin, Mathilde; López, Enrique; Pérez, Marina; Ruíz, Luis Jerónimo; Ishida, Mari . Músic/a : Mercader, Nan; Baró, Nelsa .
Temporada: 2014/15; 2015/16; 2016/17;
Estrena:
Théâtre du Passage.
(Neuchâtel (Suïssa)).
15/03/2015.
Ballarí : Canals, Marta; Gabarre, Cristina; García, Susana; Hernández, Hèctor; Huertas, Diana; Jelic, Aleska; Palazzo, Manuel; Cester, Elena; Sasplugas, Olga; Sayago, Luís Eduardo; Tommaso, Cosimo de; Hernández, Cleofé; Martín, Sonia; Coll, Guillermina . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Oller, Ramon; Horta, Rui; Vandekeybus, Wim; Torroja, Eduardo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre; Teatre Nacional de Catalunya . Escenografia : Horta, Rui; Naharin, Ohad . Il·luminació : Horta, Rui; Naharin, Ohad; Montesinos, Gloria; Azorín Serveis Escènics . So : Azorín Serveis Escènics . Vestuari : Selma, Maribel; Prunés, Isidre; Bofarull, Xeles de; Naharin, Ohad; Horta, Rui . Músic/a : Baró, Nelsa .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Ballarí : Gómez, Robert; Kerremans, Jori; Dahlin, Dan-Erik; Hierro, Anna; Altés, Anna; Asensio, Imma; Badalamenti, Gaetano; Bergadà, Eulàlia; Angelo, Ares d'; Keskinen, Annamari; Kim, Hyung-Bo; Nogal, Lorena; Merlos, Estela; Macquet, Arnaud; Sarli, Guido; Lev, Yuval; Albanese, Sílvia; Coll, Guillermina; Meerendonk, Mathilde van de ; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : De Lacour, Marcelle; Simone, Nina; Painkiller; Autechre; Scorn; Pitch Shifter; Flugschädel; Fear Factory; Balagué, Ramón; Ros, Edmundo; Vivaldi, Antonio . Coreògraf : Stromgren, Jo; Bonachela, Rafael; Ekman, Alex . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Stromgren, Jo; Kurth, Alex; Degira Tècnics; Azorín, Paco . So : Degira Tècnics . Vestuari : garnier, Catherine; Selma, Maribel; Spastor; Comella, Uia . Producció : Miñana, Mireia . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
26/07/2007.
Coreògraf : Cardoner, Jordi . Companyia : La sota de bastos . Direcció : Cardoner, Jordi . Escenografia : Canosa, Eulàlia . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Abril, Josep . Ballarí : Extremiana, Mònica; Cardoner, Jordi; Teixidor, Eduard . Músic/a : Riera, Jordi .
Temporada: 1992/93; 1993/94;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
20/02/1993.
Autor/a : Denk, Andreas . Coreògraf : Denk, Andreas . Escenografia : Denk, Andreas; Steenvoorden, Pink . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Ijsseldijk, Dorine van . Ballarí : Porre, Wannes de; Gorski, Edita; Beese, Lisa; Gram Bentsen, Nanna .
Estrena:
Ballarí : Tàpies, Isabel; Rubio, Imma; Roblas, Anna; Quartucci, Simona; Dilley, Carol; Aguirre, Ana . Adaptació : Botella, Javier . Coreògraf : Dilley, Carol . Companyia : Companyia Carol Dilley . Direcció : Dilley, Carol . Il·luminació : Carvajal, Menu .
Temporada: 1996/97; 1997/98; 1998/99;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
10/07/1997.
Ballarí : Veit, Kristina; Salas, Manel; Silva, Glaub Charles da; Cobos, Olga; Cobos, Jesús; Arrue, Iker . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
01/03/2007.
Ballarí : González, Sònia; Karim Karim; Jané, Pere; Vicente, Imma; Guitart, Nausica; Coll, Eva . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Direcció : Dueso, Manel; Peña, Álvaro de la . Escenografia : Cámara, María de la . Il·luminació : Inglés, Eduard .
Temporada: 1998/99; 2001/02;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Les Eines del Coreògraf.
02/11/1998.
Músic/a : Marín, Miguel . Ballarí : Navarrete, Teresa; García Sáez, Mario . Compositor/a : Marín, Miguel . Coreògraf : García Sáez, Mario; Navarrete, Teresa . Companyia : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Erre que Erre Danza . Suports audiovisuals : Salas, Ricardo .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (2a : 2007 : Barcelona).
28/02/2007.
Autor/a : Waltz, Sasha; Sandig, Jochen . Coreògraf : Waltz, Sasha . Il·luminació : Danilsen, Olaf . Vestuari : Lepore, Jasmin . Producció : Sasha Waltz & Guests . Ballarí : Ernesto, Edivaldo; Suárez Gómez, Joel; Rodríguez, Orlando; Rivera Blanca, Aladino; Randrianantenaina, Zaratiana; Mualem, Michal; Leso, Annapaola; Pretoro, Davide De; Figueiredo, Melissa; Hwang, Hwanhee .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
07/04/2022.
Músic/a : Birntraum, Alexander . Ballarí : Roy, Xavier le; Huber, Anna . Compositor/a : Bley-Borkowski, Wolfgang; Birntraum, Alexander . Coreògraf : Roy, Xavier le; Huber, Anna . Companyia : Anna Huber; Cia. Le Kwatt . Escenografia : Reuther, Thilo . Il·luminació : Reuther, Thilo . Vestuari : Zysk, Inge .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998).
13/06/1998.
Ballarí : Simeoni, Sara; Santucci, Christina; Micani, Isida; Vigna, Alessandra; Orselli, Sara; Rocha, Sonia; Kosakatani, Chinastu . Compositor/a : Waits, Tom; Springsteen, Bruce; Amar, Armand . Coreògraf : Carlson, Carolyn . Construcció objecte : Luyton, Monique . Companyia : Centre Chorégraphique National Roubaix Nord-Pas de Calais; Atelier de Paris . Escenografia : Burnet-Smith, Ewan . Il·luminació : Nicolas, Rémi . Vestuari : Pia, Emmanuelle .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/02/2007.
Autor/a : Robert Parés, Júlia; Cole, Rudi . Coreògraf : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia . Companyia : Humanhood . Direcció : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia . Escenografia : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia . Il·luminació : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia; Visser, Tom . Vestuari : Cucala, Sygman; Bergada, Lurdes . Producció : Mercat de les Flors; Birmingham 2022 CommonWealth Games . Ballarí : Humanhood . Músic/a : Cole, Azizi; Dova, Deya; Valtysdottir, Gyda .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
21/04/2022.
Compositor/a : Storino, Felipe . Direcció : Beltrão, Bruno . Il·luminació : Machado, Renato . Vestuari : Sommer, Marcelo . Producció : Kampnagel (Hamburg – Alemanya); Beltrão, Bruno; Festival de Marseille . Ballarí : Ciriaco, Leonardo ; Rodrigues, Leandro; Yon, Sid ; Chataignier, João ; Ferreira, Guilherme ; Felizardo, Douglas; Hermanson, Eduardo; Junior, Alci ; Araujo, Ronielson .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
08/05/2020.
Ballarí : Campoy, Cristina; Casagran, Xesca; Pochetino, Carla; Pallissera, Sílvia; Pallissera, Sandra; Bustillo, Raquel . Compositor/a : Infiesta, Robert . Coreògraf : Campos, David . Il·luminació : Elías, Quico . Vestuari : Sabas, Irene; Campos, David .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
27/01/2000.
Ballarí : Ricchini, Nicolás; Zapater, Glòria; Santanach, Laia; Hevia, Danay . Coreògraf : Hevia, Pepe . Direcció : Hevia, Pepe . Il·luminació : Rigual, Carles; Hevia, Pepe . Vestuari : Hevia, Pepe . Producció : Compañía de Danza Pepe Hevia; Preziosi, Silvano; Fernández, Sonia . Intèrpret : Hevia, Pepe .
Temporada: 2009/10; 2010/11;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
5è Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance.
23/09/2009.
Compositor/a : Oliveira, Patrick de . Coreògraf : Boubetra, Mellina . Companyia : Cie Etra . Il·luminació : Sarcy, Fabrice . Producció : Cie Etra; Prix HIP HOP GAMES 2018; Initiatives d’Artistes en Danses Urbaines / La Villette . Ballarí : Faye, Allison ; Lecrique, Lauren ; Lharaig, Katia ; Boubetra, Mellina .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
22/12/2019.
Autor/a : Asencio, Sofia . Companyia : Societat Doctor Alonso . Direcció : Aragay, Tomàs . Escenografia : Cube . Il·luminació : Cube . Ballarí : Asencio, Sofia .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/02/2016.
Direcció musical : Bardolet, Joel . Autor/a : Ramis, Pep; Muñoz, María . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Viladomat, August . So : Thollot, Fanny . Vestuari : CarmePuigdevalliPlantés . Producció : Mal Pelo; Temporada Alta; Festival Grec de Barcelona . Cantant : Muñoz, Quiteria; Sagastume, David; Corberán, Mario; Celenza, Giorgio . Ballarí : Castro, Leo; Fàbregas, Enric; Muñoz, María; Porello, Federica; Ramis, Pep; Vakulya, Zoltán . Músic/a : Bardolet, Joel; Guri, Jaume; Titova, Masha; Claret, Daniel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Museu Marítim.
(Barcelona).
04/07/2021.
Coreògraf : Sáez, Vicente . Companyia : Compañía Vicente Sáez . Direcció : Sáez, Vicente . Il·luminació : Garny, Bruno . So : López, Santiago . Vestuari : Errando, Pedrin . Ballarí : Arqués, Assumpta; Moreno, Jeanette; Sáez, Vicente; Linares, Rafa . Músic/a : Barrera, Pantxo .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/03/1994.
Companyia : Compagnie DCA - Philippe Decouflé . Direcció : Benamirouche, Lahlou; Decouflé, Philippe . Escenografia : Verbraeken, Pierre-Jean . Il·luminació : Besombes, Patrice . So : Spirli, Jean-Pierre . Vestuari : Malo, Jean . Suports audiovisuals : Radanovic, Laurent; Simola, Olivier; Waksmann, Christophe . Producció : Kanagawa Arts Foundation /DCA . Ballarí : Waksmann, Christophe; Ito, Kaori; Kim, Miya; Corbel, Muriel; Naudet, Alexandra; Clastres, Geneviève; Soejima, Aya; Jiang, Yang; Lu, Xinyun; André, Jean-Baptiste; Kohama, Mashiro; Fei, Bo; Simola, Olivier; Chivot, Stéphane . Músic/a : Terzi, Dit; Touzi, Claire .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
08/06/2004.
Autor/a : Kudo, Satoshi . Ballarí : Ito, Kaori; Bentin,Thomas; Prokesová, Mirka . Coreògraf : Ito, Kaori . Direcció : Ito, Kaori . Il·luminació : Veyssiere,Thomas . So : Gibaud, Louise .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
11/11/2011.
Escenografia : Mal Pelo . Il·luminació : Viladomat, August . Ballarí : Muñoz, María; Porello, Federica; Casanovas, Jordi; Ramis, Pep . Músic/a : Sarikouyoumdjian, Haïg; Hespèrion XXI ; Mayoral, David ; Psonis, Dimitri ; Güngör, Hakan ; Savall, Jordi .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
13/02/2016.
Autor/a : García, Virginia . Compositor/a : Díaz, Jesús . Companyia : La Intrusa . Direcció : Muñoz, Damián; García, Virginia . Escenografia : La Intrusa . Il·luminació : Badal, Daniel; La Intrusa . So : Badal, Daniel . Vestuari : Tichy, Ana . Producció : Cane ; Mercat de les Flors . Ballarí : Muñoz, Damián; Gispert, Helena; García, Virginia; Fumero, Carmen; Fernández, Alexis; Zomas, Miguel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
27/05/2021.
Compositor/a : Díaz, Jesús . Coreògraf : García, Virginia; Muñoz, Damián . Companyia : La Intrusa . Direcció : Muñoz, Damián; García, Virginia . Escenografia : La Intrusa . Il·luminació : Badal, Daniel . Vestuari : Tichy, Ana . Producció : Mercat de les Flors . Ballarí : Zomas, Miguel; Fernández, Alexis; Muñoz, Damián; Perego, Manfredi; García, Virginia; Fumero, Carmen; Gispert, Helena .
Temporada: 2019/20; 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
12/03/2020.
Coreògraf : Gruwez, Lisbeth . Companyia : Voetvolk (Companyia de Dansa); Cauwenberghe, Maarten van . Il·luminació : Mathieu, Caroline; Cole, Harry . So : Cauwenberghe, Maarten van . Vestuari : Branquinho, Veronique . Producció : Voetvolk vzw ; Grand Theater Groningen; Troubleyn . Ballarí : Gruwez, Lisbeth .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
22/05/2021.
Ballarí : González, Robert; González, Llorenç; Sirvent, Cristina; Sáez, Xavi; González, Carme; Devant, Adrià; Carrasco, Marta . Adaptació : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : La Llave Maestra; La Zona Films; Teatre Nacional de Catalunya; Pep Bou Produccions . Direcció : Carrasco, Marta; Portaceli, Carme . Escenografia : Danés, Lluís . Il·luminació : Gutiérrez, Quico .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Petita.
(Barcelona).
27/06/2006.
Ballarí : Guitart, Nausica; Calvitti, Viviane; Jané, Pere . Compositor/a : Altaba, Eduard . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Companyia : Iliacan . Direcció : Peña, Álvaro de la . Il·luminació : Valls, Nani . So : Rodríguez, Xavier; Toda, Albert . Vestuari : Korjala, Ulla; Iglesias, Antoni .
Temporada: 1993/94; 1994/95; 1996/97; 1997/98;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
13/01/1994.
Autor/a : Olea, Mabel . Coreògraf : Olea, Mabel . Companyia : Cia Mabel Olea . Direcció : Olea, Mabel . Escenografia : Font, Guillem . Il·luminació : Font, Guillem; Olea, Mabel . So : Font, Guillem . Vestuari : Ros, Joan . Suports audiovisuals : López, Andrea . Ballarí : Cobas, Tanit; Tato, Paula; Riera, Eira; Olea, Mabel; Jurado, Maria; Tervonen, Hanna .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
21/05/2022.
Companyia : Jennifer Müller and the Works an American Dance Company . Direcció : Müller, Jennifer . Il·luminació : Bickel, Rachel . Vestuari : Herrera, James . Ballarí : Diftler, Allison; Wolf, Angeline; Carroll, Lana; Gale, Jorge; Riseling, Jonathan Edward .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
04/06/1988.
Direcció : Carrasco, Marta; Quintana, Manel . Escenografia : Fernández, Pau; Carrasco, Marta . Il·luminació : Gutierrez, Quicu . So : Valldeperas, Joan . Vestuari : Fernández, Pau . Producció : Companyia Marta Carrasco; Temporada Alta . Ballarí : Hurtado, Albert; Carrasco, Marta .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Granollers).
27/02/2021.
Autor/a : Almirall, Marta; Mbengue, Anna . Compositor/a : Bamba, Ismael; Taylor, Oscar . Coreògraf : Mbengue, Anna; Almirall, Marta . Direcció : Almirall, Marta . Escenografia : Cadafalch, Roman . Il·luminació : Fàbregas, Andreu . Vestuari : Salgado, Marcela . Suports audiovisuals : Cadafalch, Roman . Producció : Roseland Musical; Festival Grec . Ballarí : Ripoll, Guillem; Gómez, Marta; Sarr, Yahya; Induráin, Maragda; Mbengue, Anna; Salvador, Miriam .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
19/07/2023.
Companyia : Companyia Marta Carrasco . Direcció : Carrasco, Marta; Quintana, Manel . Escenografia : Aguilar, Dario; Carrasco, Marta; Fernández, Pau . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . So : Valldeperas, Joan; Cayla, Guillaume . Vestuari : Fernández, Pau . Suports audiovisuals : Prados, Jose . Producció : Companyia Marta Carrasco; Temporada Alta; Centre Cultural Vilanova del Vallès . Ballarí : Hurtado, Albert; Carrasco, Marta .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Granollers).
27/02/2021.
Ballarí : Lloansí, Núria; Salas, Carles . Compositor/a : En Curs . Coreògraf : Lloansí, Núria; Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Romero, Adriana . Producció : Alonso, Anna .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle La memòria dels que ballen (2005 : Barcelona).
08/09/2005.
Compositor/a : Roca, Oriol . Coreògraf : Rubirola, Anna; Colacrai, Cecilia; Querol, Mireia de; Sekirnik, Ursa . Companyia : Big Bouncers . Direcció : Big Bouncers . Escenografia : Alejandre, Manuel . Il·luminació : Serra, Joana . So : Roca, Oriol . Vestuari : Alejandre, Maria . Suports audiovisuals : Pérez-Martín, Tristán . Producció : Mercat de les Flors . Ballarí : Querol, Mireia de; Colacrai, Cecilia; Sekirnik, Ursa; Rubirola, Anna .
Temporada: 2019/20; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
27/12/2019.
Coreògraf : Cardoner, Jordi . Companyia : La sota de bastos . Direcció : Cardoner, Jordi; Tur, Xavier . Il·luminació : García Montes, Agustí . Vestuari : Abril, Josep . Ballarí : Extremiana, Mònica; Tur, Xavier; Cardoner, Jordi . Músic/a : Altaba, Eduard .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/06/1992.
Autor/a : Gonnelli, Gaia . Compositor/a : Gotink, Wiebe . Coreògraf : Gonnelli, Gaia; Murillo, Candela . Companyia : Cia Dadodans . Il·luminació : Knops, Ellen . Producció : Cia Dadodans . Ballarí : Gonnelli, Gaia .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Àtrium.
(Viladecans).
13/11/2022.
Ballarí : Kliesch, Norbert; Pla, Amparo; Pérez-Cabrero, Alícia; Martí, Carme; Vázquez, Miguel; Jodar, Toni; Gómez, Toni; Glass-Henry, Jasmin; Gelabert, Cesc; Cancillo, Luis; Bilbija, Vera; Azzopardi, Lydia; Vilana, Catalina; Sonenklar, Howard . Compositor/a : Wagner, Richard . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival Olímpic de les Arts.
16/07/1992.
Autor/a : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Compositor/a : Lewin-Richter, Andrés . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Lee, Sam . Vestuari : Olivar, César; Pawlowsky, Nina; Amat, Frederic . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Producció : Festival Grec de Barcelona; Yachiyoza Centenary Committee . Ballarí : Kan, Katsura; Gelabert, Cesc; Tsujimoto, Tomohiko .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Yachiyoza.
(Yamaga ).
04/06/2010.
Autor/a : Oriol Canals, Jordi . Compositor/a : Baldomà, Josep Maria . Coreògraf : Ayguadé, Eulàlia . Direcció : Ayguadé, Eulàlia . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Piccoli, Fabiana . Producció : Mercat de les Flors; Temporada Alta . Ballarí : Coutsier, Nick; Parés, Sergi; Sinniger de Salas, Diego; Calsina, Anna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
22/01/2016.
Coreògraf : Naudín, Mariona . Il·luminació : Barrios, María . Producció : Festival <SÂLMON; L'Antic Teatre; OSIC-Departament de Cultura . Ballarí : García Vera, Maria; Medina, Mar; Colomina, Marina .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
26/11/2016.
Ballarí : Young, Laurie; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Dunberry, Luc; Klar, Annette; Mascia, Nicola; Millwood, Grayson; Mualem, Michal; Puodziunas, Virgis; Serpa Soares, Claudia de; Shi, Xuan; Suzuki, Takako; Densem, Lisa; Camplani, Davide . Compositor/a : Kuhn, Hans Peter . Coreògraf : Waltz, Sasha . Companyia : Sasha Waltz & Guests; Théâtre de la Ville de Paris; Schaubühne am Lehniner Platz . Direcció : Waltz, Sasha . Escenografia : Waltz, Sasha; Schuppelius, Heike; Schenk, Thomas . Il·luminació : Hauk, Martin; Gallé, Valentin . Vestuari : Skodzig, Bernd .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
15/12/2006.
Compositor/a : Français, Jean; Haydn, Joseph; Klezmorim . Coreògraf : Teixidó, Anna; Rosenfeld, Arthur . Companyia : The Meek . Escenografia : Blom, Paul van der . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Strategier, Marianne . Ballarí : Teixidó, Anna; Rosenfeld, Arthur .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
10/06/1993.
Ballarí : Corlay, Kristell; Egurrola, Nerea; Kloukina, Marta; Asencio, Sofia; Margarit, Àngels; Noales, Asun; Sant Funk, Sílvia; García, María Ángeles . Músic/a : Estrada, Ester; Neumann, Andrea . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran; Domènech, Maria . Vestuari : Compte, Míriam .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
17/06/1999.
Ballarí : Zabaleta, Asier; Winter, Mike; Walters, Kylie; Trefeli, Jozsef; Cornière, Caroline de . Adaptació : Walters, Kylie; Botelho, Guilherme . Coreògraf : Botelho, Guilherme; Cornière, Caroline de . Companyia : Alias Compagnie . Escenografia : Lambert, Gilles . Il·luminació : Serre, Jean-Marc; Burgat, Pascal . Vestuari : Cornière, Caroline de; François-Kapitz, Samantha .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
13/09/2001.
Ballarí : García, Barbara; Rocamora, Valentí; Weickert, Guillermo; Dahrendorf, Sabine; López, Lola; Machado, Sílvia; Montseny, Maria; Ordóñez, Alfonso . Autor/a : Trueba, David; Buñuel, Luis . Compositor/a : Sanou, Josep . Coreògraf : Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Escenografia : Cruelles, Josep; Herrero, Mario . Il·luminació : Valera, Evaristo; Dahrendorf, Sabine . Vestuari : Fernández, Susana; Harbort, Mònica . Intèrpret : Dalmau, Joan .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
03/06/1999.
Autor/a : Muñoz, Paloma . Compositor/a : Llotje, Guillem . Coreògraf : Muñoz, Paloma . Companyia : Cia. Siberia . Il·luminació : Ortiz, Jaume . Vestuari : Pedra . Producció : Graner fàbrica de creació; Dansa Quinzena Metropolitana ; Fabra i Coats fàbrica de creació . Ballarí : Gómez, Jacob; Gómez, Rober; Cobas, Tanit; Miso, Lara .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
28/04/2022.
Ballarí : Salgado, Kike; Molinero, Pablo; Climent, David; Dorca, Xevi; González, Sònia; López Luna, Lola; Criado, Ana . Compositor/a : López, Carles; Mastretta, Nacho; Lhasa . Coreògraf : Salgado, Kike; Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Paz, Óscar de . Il·luminació : Paz, Óscar de . Vestuari : Pérez, Clara . Producció : Mazuela, Pia .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Avinguda Tarradellas.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (25a : 2005 : Tàrrega).
10/09/2005.
Direcció musical : Charles, Jerôme . Coreògraf : Lock, Édouard . Companyia : La la la Human Steps . Direcció : Roy, Stéphane; Lock, Édouard . Il·luminació : Morgenthaler, Alex . So : Bilodeau, Normand-Pierre . Vestuari : Vincent, Dénommé; Roy, Stéphane . Ballarí : Lecavalier, Louise; Lawrey, Sarah; Prioville, Fabien; Weiker, Donald; Dolan, Michael; Tjia, Rickgavin; Gavin Tjia, Rick; Liboiron, Francine; Tujuka, Zofia . Músic/a : Bonenfant, Denis; Kong Kie Njo .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/03/1997.
Músic/a : Mercelis, Jeff . Autor/a : Benítez, Juan; Fernández, Carmelo . Ballarí : Mercelis, Jeff; Smits, Jeroen; Fernández, Carmelo; Vega, Begoña; Rodríguez, Raquel; Benítez, Juan . Compositor/a : Mercelis, Jeff; Calvo, Charo . Companyia : El Ojo de la Faraona . Direcció : Fernández, Carmelo . Escenografia : Smits, Jeroen . Il·luminació : Azpillaga, Ignacio . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
09/03/2002.
Ballarí : Kronberger, Dagmar; Nebyla, Boris . Compositor/a : Neubauten, Einstürzende . Coreògraf : Adler, Nikolaus . Il·luminació : Unfried, Ariane Isabell; Ajdarpasic, Rifail . Vestuari : Unfried, Ariane Isabell .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/06/2001.
Autor/a : Be, Carlos; Rosich, Marc; Tornero, Helena . Compositor/a : Rodríguez Flaqué, Àlex . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Martret, Jose . Escenografia : Puraenvidia, Alberto . Il·luminació : Murchland, Toni . So : Blasco, Roger . Vestuari : Martret, Jose; Alonso, Roberto G. . Producció : Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016); Companyia Roberto G. Alonso . Ballarí : Genís, Oriol; López, Cesar; Alonso, Roberto G.; Sun, Junyi; Àstrid, Anita; Real, Hugo . Músic/a : Rodríguez Flaqué, Àlex .
Temporada: 2015/16; 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
26/07/2016.
Autor/a : Puga, Montse . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Construcció objecte : Melo, André . Companyia : Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Escenografia : Esteller, Sara . Il·luminació : Lleixà, Marc . Suports audiovisuals : Gomila, Carme . Producció : Thomas Noone Dance; Institut Català de les Empreses Culturals (ICEC) . Ballarí : Martí, Berta; Puigdomènech, Héctor; Tirabassi, Eleanora; Mesa, Joel .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
13/07/2022.
Coreògraf : Tranis, Lisard; Telesfort, Clementine . Direcció : Telesfort, Clementine; Tranis, Lisard . Il·luminació : Booth, Barnaby . Vestuari : Solà, Anna . Ballarí : Tranis, Lisard; Telesfort, Clementine .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
L'Estruch.
(Sabadell).
Festival Dansa Metropolitana.
11/03/2023.
Ballarí : Ávila, Ángel; Rivera, Wilmer; Martínez, Yovanny; Gaviria, Lina; Fernández, Tino; Benavides, Marvel; Castillo, Leyla; Romero, William; Bello, Ángela Cristina . Autor/a : Reyes, Juliana . Coreògraf : Fernández, Tino . Companyia : L'Explose . Direcció : Fernández, Tino . Escenografia : Sánchez, Víctor . Il·luminació : Hernández, Humberto . Vestuari : García Canesú, Eunice .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
23/02/2007.
Ballarí : Meza, Omar; Díaz, Victória; Palazzo, Manuel; Sako, Celia . Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : Garcia, Sergio . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Heras, Pablo; Meza, Omar; Ortuño, Francisco . Escenografia : Butler, Miguel Ángel . Il·luminació : Butler, Miguel Ángel . Vestuari : Carrascosa, Rosa María . Producció : López, Francisco M. .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
20/03/2002.
Coreògraf : Noales, Asun . Direcció : Noales, Asun . Escenografia : Crespo, Luis . Il·luminació : Llorens, Juanjo . Vestuari : Simón, Victoriano . Suports audiovisuals : Antón, Laura . Ballarí : Freda, Rosanna; Zúñiga, Eduardo; Rocher, Salvador; Martínez Gea, Luis; Jean, Juliette; García, Carmela; Espinoza, Alexander; Valls, Eila .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
25/03/2022.
Ballarí : Arias, Joaquín; Basulto, Eva; Pallisera, Silvia; Casagran, Xesca; Sasot, Artur; Pochetino, Carla; Faus, Raquel; Salas, Joan; Cortada, Daniel; Yebra, Artur; Pallisera, Sandra; Morales, Reinol; Viaroli, Eva . Autor/a : Poe, Edgar Allan; Campos, David . Compositor/a : Toppinen, Eicca . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Ballet Ensemble David Campos . Escenografia : Saló, Xavier; Ayza, Jaume . Il·luminació : Elías, Quico . Vestuari : Sabas, Irene .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Festival Danzas del Mundo.
05/07/2001.
Coreògraf : Corchero, Andrés . Il·luminació : Parra, Llorenç . So : Pérez, Ana . Vestuari : Pérez, Caterina . Producció : Corchero, Andrés . Ballarí : Corchero, Andrés . Músic/a : Fernández, Agustí; Villavecchia, Liba; Rebelo, Nuno .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
19/01/2020.
Autor/a : Alegre, Aina . Coreògraf : Alegre, Aina . Escenografia : Brandily, James . Il·luminació : Chassan, Pascal . So : Mercier, Romain . Producció : Studio Fictif; Atelier de Paris CDCN ; La Place de la Danse CDCN . Ballarí : Raymond, Gwendal; Catalan, Isabelle; Grand, Cosima .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
02/03/2022.
Autor/a : Cia. Vero Cendoya; Galeano, Eduardo . Compositor/a : Madau, Adele . Coreògraf : Cendoya, Vero . Companyia : Cia. Vero Cendoya . Direcció : Cendoya, Vero . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Palma, Kike; Muñoz, Ester; Calvitti, Viviane . Producció : Cia. Vero Cendoya; Fira de Teatre al Carrer de Tàrrega; El Graner . Intèrpret : Fiol, Miquel; Santiago Coderch, Alik; Nieto, Adrián; Cham, Babou; La Torre, Gastón; Moragas Cendoya, Matilda; Moragas Cendoya, Mateu; Molina Johanson, Zoe; López, Jon; Zerpa, Reynaldo . Ballarí : Campo, Xaro; Anglada, Sarah; Halford, Tina; Tafur, Laia; Sánchez, Dory; Johanson, Linn . Músic/a : Sambatu; Rovira, Laia; Camps, Gràcia; Martínez, Andrea; Zanzu, Elena .
Temporada: 2015/16; 2017/18; 2018/19;
Estrena:
Pla del dipòsit.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (37a : 2017 : Tàrrega).
11/09/2015.