Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 309
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Muñoz, Rosa; Ángel, Florencia; Sàrries, Imma; Salas, Carles; Otaño, Botxi; Arnal, Ramon . Compositor/a : Lennox, Annie; Catelli, Mario; Fontova, Carles; Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo; Vertes, Negresses . Coreògraf : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Boya, Memé . Vestuari : Alves, Rui . Producció : Canosa, Lali .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Ballarí : Rodríguez, Sònia; Cobos, Jesús; Michl, Volker; Cobos, Olga . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/10/2005.
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Autor/a : Màcia Vicent, Paco . Compositor/a : Doénado, el Ur . Coreògraf : Robadura Dansa . Companyia : Companyia Robadura Dansa . Escenografia : Reddering, Karen . Il·luminació : García, Agustí . So : Doénado, el Ur; Martínez, Aureli . Vestuari : Bretones, Antonia; Nubiola, Nico; Vidal, Assumpta . Ballarí : Muntaner Bonet, Mònica; Hernández Andrés, Lipi; Marín Aristegui, Gurene; Màcia Vicent, Paco . Músic/a : Doénado, el Ur .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
27/11/1992.
Ballarí : García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles; Castro, Susana; Navarrete, Teresa; Salas, Ricardo; Serrano, Marina . Autor/a : Weickert, Guillermo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Castro, Susana . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Erre que Erre Danza . Direcció : Weickert, Guillermo . Escenografia : Reymundo, Candela . Il·luminació : Rigual, Carles; Tarragüel, Alex . Producció : Swanson, Myriam . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
16/07/2003.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Compositor/a : Leon, Tania; Holder, Geoffrey; Odekoza & Sinergy; Mahler, Gustav; Sullivan, Thimithy . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Maldoom, Royston; Alleyne, John; Sekwan Mantsoe, Vincent . Companyia : Dance Theater of Harlem . Il·luminació : Connaughton, Kevon; Flowers, Roma; Thornton, Clarke W.; Sullivan, Paul . Vestuari : Doidge, Cecilia; Allen-Cummings, Pamela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
16/08/1999.
Adaptació : Lamarche, David . Compositor/a : Leon, Tania; Holder, Geoffrey; Mahler, Gustav; Soweto String Quartet; Matthews, Artie; Lamb, Joseph; Joplin, Scott; Scott, James . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Garland, Robert; Maldoom, Royston; Mitchell, Arthus; Naidu, Laveen; Heerden, Augustus van . Companyia : Dance Theater of Harlem . Il·luminació : Jarvis, Brady; Thornton, Clarke W.; Sullivan, Paul . Vestuari : Michel, Carl; Doidge, Cecilia; Allen-Cummings, Pamela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
17/08/1999.
Compositor/a : Polo, José Pablo . Coreògraf : Bermúdez Gil, Mario . Companyia : Cia Marcat Dance . Il·luminació : Gil, Mamen B. . Ballarí : Bermúdez Gil, Mario; Coury, Catherine; Gallicchio, Marilisa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
29/10/2022.
Autor/a : Castro, Rosalía de . Ballarí : Gómez, Toni; Sánchez, Lucía; Dachs, Rosa; Argüelles, Avelina; Roca, Maria . Compositor/a : Schwarz, Etiènne; Prada, Amancio; Millandoiro (Grup musical); Brncic, Gabriel . Coreògraf : Argüelles, Avelina . Companyia : Companyia de Dansa Avelina Argüelles . Direcció : Argüelles, Avelina . Escenografia : Argüelles, Avelina . Il·luminació : Yetton, Keith . Vestuari : Mur, Glòria .
Temporada: 1991/92; 1990/91; 1992/93; 1997/98;
Estrena:
Teatre La Lira.
(El Vendrell).
13/06/1990.
Compositor/a : Caballero, Sergio; Strohmann, Michael; Szymanski, Pawel; Massenet, Jules; Pärt, Arvo; Alcalde, Pedro . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Pandur, Tomaz; Duato, Nacho . Escenografia : Duato, Nacho; Pandur, Tomaz . Il·luminació : Fields, Brad . Vestuari : Atlagic, Angelina . Intèrpret : Wagener, Ana .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
07/02/2008.
Compositor/a : Perucho, Oriol; Pons de Vall, Oriol; Calduch, Ramon; Cunningham, Merce . Coreògraf : Brodin, Elisabeth . Companyia : Companyia Elisabeth Brodin & Al-Kufa . Direcció : Brodin, Elisabeth . Il·luminació : Companyó, Joan . Ballarí : Brodin, Elisabeth .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Perifèrics.
18/03/1993.
Ballarí : Young, Laurie; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Mascia, Nicola; Suzuki, Takako; Cusimano, Nadia . Autor/a : Waltz, Sasha . Compositor/a : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Rudolph, Lars; Leichtmann, Hanno . Coreògraf : Dunberry, Luc; Curismano, Nadia; Young, Laurie; Suzuki, Takako; Mascia, Nicola . Companyia : Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha . Il·luminació : Prounk, André . Vestuari : Sasha Waltz & Guests; Bätz, Annette .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
10/07/1997.
Ballarí : Martínez Moreno, Iván; Sandfort, Maximiliano; Klimesova, Marie; Herrador, Rosa Mari; Sako, Celia . Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : López, Joaquín ("Chas") . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Frabetti, Valeria; Meza, Omar . Escenografia : Ceballos, Miguel M.; Monzón, Carlos . Il·luminació : Cendou, Luciano . Vestuari : Casero, Javier F. . Suports audiovisuals : Buzzetti, Andrea . Producció : López, Francisco M. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
14/04/2007.
Compositor/a : Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo . Coreògraf : Salas i Monforte, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Sales i Monforte, Carles . Escenografia : Muniz, José . Il·luminació : Luque, Mario . So : Sants, Laura . Vestuari : Muniz, José . Ballarí : Otaño, Botxi; Dilley, Carol; Morin, Anne; Sales i Monforte, Carles; Arnal, Ramon .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/11/1994.
Direcció musical : Gryllus, Ábris . Compositor/a : Gryllus, Ábris . Coreògraf : Hód, Adrienn . Companyia : Hodworks . Direcció : Hód, Adrienn . Il·luminació : Mervel, Miklós . Producció : Trafó KMH; OFF Foundation . Ballarí : Varga, Csaba ; Simet, Jessica; Ronai, Attila ; Oláh, Balázs; Molnár, Csaba; Garai, Júlia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
12/03/2022.
Músic/a : Thiessen, Jennifer; Van Gee, Jill; Giroux, Elisabeth; Kie, Njo Konk . Compositor/a : Byars, Gavin; Lang, David; Hargreaves, Blake . Coreògraf : Lock, Édouard . Companyia : La la la Human Steps . Direcció : Kie, Njo Konk . Escenografia : Vaillancourt, Armand . Il·luminació : Munro, John . Vestuari : Vandal . Intèrpret : Boardman, Andrea; Tujaka, Zofia; Shipley-Holmes, Jason; Santia, Dominic; Martin, Bernard; Knight, Keir; Hemingway, Mistaya; Cheng, Xuan; Evtushenko, Talia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/11/2007.
Ballarí : Serrano, Marina . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Serrano, Marina . Companyia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Pérez, Jordi; Serrano, Marina .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Antic Teatre.
(Barcelona).
08/06/2006.
Ballarí : Zorzetto, Bastien; Ben-Tal, Amos; Aranburu, Urtzi; Telford, Lesley; Scharafali, Parvaneh; Scaglia, Valentina; Sánchez, Paula; Redel, Mariëtte; Novotná, Natasa; Dubreuil, Yvan; Goucha, Pedro; Zeromski, Stefan; Walerski, Medhi; Timulak, Lukás; Suneson, Mattias; Nozal, Jorge; Marin, Patrick; Korte, Joeri de; Magadan, Fernando Hernando; Martinat, Virginie; Geiger, Simone; Euverink, Nancy; Esseboom, Shirley; Cayla, Aurélie; Bustinduy, Lydia; Balen, Bregie van; Oliveira, Miguel . Compositor/a : Willems, Thom; Bach, Johann Sebastian; Glass, Phillip . Coreògraf : Lightfoot, Paul; León, Sol; Godani, Jacopo . Companyia : Nederlands Dans Theater I . Escenografia : Lightfoot, Paul; Godani, Jacopo; León, Sol . Il·luminació : Godani, Jacopo; Bevoort, Tom . Vestuari : León, Sol; Quinta Colonna; Lightfoot, Paul .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/09/2005.
Direcció musical : Kok, Nicholas; Moody, Howard . Compositor/a : Benstead, Christopher; Telemann, Georg Philipp; Kok, Nicholas . Coreògraf : Smith, Janet; Dewey, Ann; North, Robert . Companyia : Janet Smith and Dancers . Direcció : Beswick, Iam; Smith, Janet . Il·luminació : Beswick, Iam . Ballarí : Clarke, Gill; Sheridan, Nan; Phillips, James; Larter, Simon; Hughes, David; Feldman, Seán .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
05/03/1988.
Ballarí : Chapucilli, Terese . Compositor/a : Copland, Aaron; Stravinsky, Igor; Egge, Klaus . Coreògraf : Graham, Martha . Companyia : Martha Graham Dance Company . Escenografia : Noguchi, Isamu; Protas, Ron; Ming Cho Lee . Il·luminació : Rosenthal, Jean; Skelton, Thomas . Vestuari : Rosenthal, Jean .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Grec 86.
06/07/1986.
Ballarí : Artacho, Lucía; Sant, Sílvia; Oliver, Maria Antònia . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Oliver, Maria Antònia . Companyia : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Direcció : Salgado, Kike; Oliver, Maria Antònia . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Paré, Gabriel . So : Salgado, Kike; Guerrero, Daniel . Vestuari : Cal, Maria .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
01/03/1999.
Autor/a : Rodrigues, Lia . Compositor/a : Assumpçao, Zeca . Coreògraf : Levi, Marcela; Torres, Micheline; Sampaio, Marcele; Lima, Amália . Companyia : Lia Rodrigues Companyia de Danças; Rodrigues & Assumpçao Produçoes Artísticas . Direcció : Rodrigues, Lia . Escenografia : Soffiatti, Monica . Il·luminació : Giglio, Milton . Intèrpret : Targino, Giovana; Nabuco, Leo; Kamozaki, Ana Paula; Barros, Gustavo; Amaral, Allyson; Portella, Celina; Lima, Amália; Nunes, Leonardo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
02/10/2007.
Compositor/a : Paniagua, Luís . Coreògraf : Leiva, Diego; Macià, Paco; Saorin, Juan Antonio . Companyia : Companyia Ferroviària-Paco Macià . Direcció : Macià, Paco . Escenografia : Macià, Paco . Il·luminació : Corchero, Andrés . Vestuari : Macià, Paco . Ballarí : Saorin, Juan Antonio; Macià, Paco; Leiva, Diego .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
16/02/1995.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Moura, Cristina; Margarit, Àngels; Eupierre, Alexis; Extremiana, Mònica; Palau, Joan . Compositor/a : Maristany, Xavier . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Kunster Centrum Voorvit de Gent; Internationales Sommertheater Festival Hamburg; INAEM; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Corbella, Llorenç; Margarit, Àngels . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
21/11/1996.
Ballarí : Gómez, Toni; Saiz, Vicky; Bilbija, Vera; Gelabert, Cesc; Wilson, Kylie-Jane . Compositor/a : Kirschke, Matthias . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Il·luminació : Lee, Samantha; Gelabert, Cesc .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Teatre Monumental.
(Mataró).
15/03/1996.
Compositor/a : Higgs, Andy; Pinchen, Jim . Coreògraf : Bennet, Lucy; Benstead, Christopher; Inao, Yoshifumi . Companyia : Stopgap Dance Company . Direcció : Bennet, Lucy . Escenografia : Jones, Anna . Il·luminació : Yavrovan, Chahine . Vestuari : Moriling, Rosey ; Jones, Anna . Producció : Sho Shibata . Ballarí : Toole, Dave; Pavia, Chris; Jones, Laura; Butler, Amy; Willdridge, David .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/10/2015.
Ballarí : Ramis, Pep; Casanovas, Jordi . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Casanovas, Jordi; Ramis, Pep . Companyia : Instituto Cervantes; Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Ramis, Pep; Muñoz, María; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón; Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Papió, Ariadna .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/07/2005.
Compositor/a : Caffenne, François . Coreògraf : Dubois, Olivier . Companyia : Ballet du Nord . Escenografia : Dubois, Olivier . Il·luminació : Riou, Patrick . Vestuari : Zingiro, Chrystel . Producció : Centre Chóreographique National Roubaix Hauts-de-France; Ballet du Nord . Ballarí : Calmelet, Mathieu; Mouilhade, Aurélie; Palmer, Loren; Perrault, Sébastien; Richaud, Rémi; Savin, Sandra; Tourillon, Justine; Vidal, Tessa; Bertrand, Benjamin; Aboulakoul, Youness ; Micouin, Thierry; Menzo, Cherish ; Garcia, Virginie; Girard, Karine; Hernández, Inés; Hervouet, Steven; Jeammes, Shirwann; Ledig, Sébastien; Bida, Camerone ; Lagrange, Aimée; Maubon, Clémentine ; Thaï, David Le .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
23/11/2017.
Compositor/a : Pärt, Arvo . Coreògraf : Costa, Hervé . Companyia : Les 4 Souffles . Il·luminació : Costa, Hervé . Vestuari : Sanguino, Sara . Intèrpret : Costa, Hervé .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
04/05/2007.
Autor/a : Serrano, Àlex . Compositor/a : García Ferro, Sebastián . Coreògraf : Forment, Ester; García Ferro, Sebastián . Companyia : Sebastián García Ferro Dance Cia. . Il·luminació : Shacham, Youval; Serrano, Àlex . Vestuari : Forment, Ester . Suports audiovisuals : Balagué, Ramón . Intèrpret : García Ferro, Sebastián; Forment, Ester; Solano, Claudia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
30/10/2007.
Compositor/a : Montserrat, Arnau; Stravinsky, Igor; Reserva Espiritual d’Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen . Companyia : Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Muñoz, Carmen .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Ballarí : Acker, Cindy van . Compositor/a : Rollet, Denis . Coreògraf : Acker, Cindy van . Companyia : Greffe . Il·luminació : Gendroz, Luc . Vestuari : Courvoisier, Aline .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
18/03/2007.
Ballarí : Perela, Loïc; Macquet, Arnaud; Muñoz, Paloma; Miró, Raquel; Keskien, Vivi; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : Coco Rossie; Ball, Patrick; World's End Best Girlfriend; Kirby, Emma; Rooley, Anthony; Britten, Benjamin; Perela, Loïc . Coreògraf : Guiu Sagarra, Núria; Keskien, Vivi; Muñoz, Paloma; Salant, Adi; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad . Il·luminació : Naharin, Ohad . So : Naharin, Ohad .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (4a : 2006 : Santa Susanna).
20/07/2006.
Ballarí : Barberà, Marco; Cuesta, Sílvia; Roblas, Anna; Rubio, Imma; Vilella, Susana; Guitton, Ariane; Noone, Thomas; Tejada, Domingo; Elmore, Dylan; Marckmann, Nico; Lami, Revi . Adaptació : Stegborn, Gören . Compositor/a : Vivaldi, Antonio; Stegborn, Gören; Albinoni, Tommaso . Coreògraf : Lami, Revi . Companyia : Centre Cultural de la Caixa d'Estalvis de Terrassa; Mediart Producciones . Direcció : Lami, Revi . Escenografia : Lami, Revi . Il·luminació : Grau Tanner, Miriam . Vestuari : Martínez, Jaime; Waldman, Harel; Pérez Martínez, Fabrizio .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
10/01/1998.
Compositor/a : Kunene, Bongani; Nhlapo, Mandla; Molelekoa, Isaac; Makhanza, Joseph . Coreògraf : Maqoma, Gregory . Companyia : Vuyani Dance Theatre . Direcció : Bester, Gerard . Il·luminació : Mannion, Michael . Intèrpret : Maqoma, Gregory .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Trobada coreogràfica Àfrica - Espanya (2a : 2011 : Barcelona).
Compositor/a : Hadrem (Arbós, Adrià) . Coreògraf : Jurado, Maria . Companyia : Cia. Maria Juardo . Direcció : Jurado, Maria . Escenografia : Collado, Carolina . Il·luminació : Oscila Studio . Vestuari : Jurado, Maria . Producció : Institut del Teatre; Festival d'estiu Grec . Ballarí : Jurado, Maria; García, Marta; Olea, Mabel; Mallorquín, Daniel; Moll, Carla; Garcia, Mar .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
17/07/2022.
Autor/a : Cendoya, Vero; Solà, Israel . Compositor/a : Madau, Adele . Coreògraf : Cendoya, Vero . Companyia : Cia. Vero Cendoya . Direcció : Cendoya, Vero . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Cube.b.z. . So : Solans, David . Vestuari : Aulí, Pau . Ballarí : Barrachina, Anna; Nezza, Hansel; Fernández, Carlos; Prenafeta, Jem; Martí Santiago, Laia; Johansson, Linn; D'Annunzio, Natalia .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
16/04/2021.
Ballarí : Moresco, Clàudia; Mira, Toni; Gómez, Vicente . Compositor/a : Vilallonga, Cristina . Coreògraf : Mira, Toni; Moreso, Claudia . Companyia : Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Selma, Eva . Músic/a : Gianotti, Cece; Vilallongo, Cristina; Vilallongo, Alfons; Martí, Juan .
Temporada: 1993/94; 1994/95; 1996/97; 2001/02;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
04/03/1994.
Autor/a : Martínez, Irina; Laporta, Joan . Compositor/a : Campos, Dani . Coreògraf : Martínez, Irina . Companyia : Cia. Múcab Dans . Direcció : Martínez, Irina . Escenografia : Cabús, Santi . Il·luminació : Pérez, Tere . Suports audiovisuals : Vera, Antonio .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Cotxeres dels Moixiganguers.
(Igualada).
Mostra Igualada. Fira d'espectacles infantils i juvenils (33a : 2022).
02/04/2022.
Autor/a : Picó, Sol; Metlikovez, Rafael; Berraondo, Txiki . Ballarí : Picó, Sol . Compositor/a : Riera, Jordi . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sitges Teatre Internacional; Centre Coreogràfic de la Comunitat Valenciana; Teatres de la Generalitat Valenciana . Direcció : Berraondo, Txiki; Picó, Sol . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Cubeles, Gina; Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Civil, Valeria . Producció : Marzuela, Pía . Intèrpret : Manrique, Juan .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2005/06;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001).
07/06/2001.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Mozart, Wolfgang Amadeus; Fauré, Gabriel . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Corchero, Andrés . Ballarí : Ferran, Toti; Purtí, Joan; Muñoz, Rosa; Salas, Carles; Dorca, Xavier; García, Elena .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (3r : 1991).
06/11/1991.
Músic/a : Maristany, Xavier . Ballarí : Guerrero, Enrique; Ramírez, Gustavo; Fernández, Carlos; Suñol, Noemí; Noales, Asun; Ventura, Montse . Compositor/a : Palandaries, Artur; Beethoven, Ludwig van; Maristany, Xavier . Coreògraf : Valdivia, Dinora; Mira, Toni; Oller, Ramon; Boluda, Amèlia . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Boluda, Amèlia . Escenografia : Obon, Vicenta; Gueilburt, Lluís . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Salvans, Maribel; Soler, Carles; Herrero, Angelina .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (16a : 1996 : Tàrrega).
06/09/1996.
Compositor/a : Bizet, Georges; Martirio . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Montesinos, Gloria . So : Puig, Albert . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Martínez, Sonia; Noriega, Diana; Castro, Arnau; Badier, Yannick; Ching, Sau; Heras, Raúl; Ploquin, Geoffrey; Muñoz, Paloma; Rañé, Joana; Palomo, Vicente; Martín, Sonia; García, Susana; Criado, Ana; García, María del Carmen; Lozano, Christian; García, Javier; Rouet, Sandrine; Martínez, Thierry .
Temporada: 2002/03; 2003/04; 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (17a : 2003).
14/08/2003.
Ballarí : Torres, Ferando; Valero, Beatriz; Baena, Irene; Jara, Eli; Paz, Silvia de; Leyton, Javier . Compositor/a : Rodríguez, Eduardo . Coreògraf : Leyton, Javier . Companyia : Vía 3 . Direcció : Leyton, Javier . Escenografia : Vía 3 . Il·luminació : Rodríguez, Luis . Vestuari : Serrano, José Antonio .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (25a : 2005 : Tàrrega).
11/09/2005.
Ballarí : Sagna, Caterina; Sagna, Carlotta . Adaptació : Paci Daló, Roberto . Compositor/a : Paci Daló, Roberto . Coreògraf : Sagna, Caterina . Companyia : Caterina i Carlotta Sagna . Escenografia : Ercolino, Tobia . Il·luminació : Rosati, Ilda; Marino, Nuccio . Vestuari : Ercolino, Tobia .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
10/06/1999.
Autor/a : Vega, Garcilaso de la . Compositor/a : Bissainthe, Toto; Vivaldi, Antonio; Jenkins, Karl . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Duato, Nacho . Escenografia : Chalabi, Jaffar; Nobbe, Walter; Duato, Nacho . Il·luminació : Fischtel, Nicolás; Limdsctröm, Dick; Fields, Brad . Vestuari : Montesinos, Francis; Duato, Nacho .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Auditori del Camp de Mart.
(Tarragona).
FET2007. Festival d'Estiu de Tarragona.
26/07/2007.
Compositor/a : Mantzoukis, Vassilis . Coreògraf : Apergi, Patricia . Companyia : Aerites Dance Company . Escenografia : Nassiakos, Dimitris . Il·luminació : Vlassopoulos, Niko . Ballarí : Georgitsopoulou, Eva ; Damopoulos, Nondas ; Paraskevopoulou, Ioanna ; Michelakis, Giorgos ; Kotsali, Chara ; Chatzigeorgiou, Ilias .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
07/07/2017.
Compositor/a : Pärt, Arvo; Iglesias, Alberto . Coreògraf : Duato, Nacho; Naharin, Ohad . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Duato, Nacho . Escenografia : Duato, Nacho . Il·luminació : Fischtel, Nicolás . Vestuari : Levy, Rakefet; Duato, Nacho .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
30/06/1997.
Ballarí : Morino, Keith; Rosell, Oriol; Roblas, Anna . Autor/a : Roblas, Anna; Rosell, Oriol . Compositor/a : Rosell, Oriol . Coreògraf : Morino, Keith; Roblas, Anna . Companyia : Derivat . Direcció : Morino, Keith; Roblas, Anna . Il·luminació : Rius, Raimon . Producció : Roblas, Anna; Morino, Keith .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
03/05/2007.
Autor/a : Crespo, Núria; Olea, Mabel . Compositor/a : Lee, Brenda; Fernández-Llimona, Agustí; Puig, Sergi . Coreògraf : Romero, Júlia; Batet, Sílvia; Romeu, Emma; Crespo, Núria; Olea, Mabel . Companyia : Conservatori Superior de Dansa de l'Institut del Teatre . Direcció : Batet, Sílvia . Il·luminació : Font, Guillem; Ubia, Mariona . Vestuari : Ros, Joan; Romeu, Emma . Intèrpret : Romero, Júlia . Ballarí : Riera, Eira; Crespo, Núria; Tato, Paula; Serra, Anna ; Seda, Pere; Romero, Raquel; Palomino, Vera; García, Marta; Ternover, Hanna; Cobas, Tanit; Romeu, Emma; Jurado, Maria; Olea, Mabel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
18/03/2021.
Ballarí : Gómez, Robert; Lee, Paul; Keskinen, Annamari; Macquet, Arnaud; Miró, Raquel; Muñoz, Paloma; Albanese, Sílvia; Nogal, Lorena; Badalamenti, Gaetano; Perela, Loïc; Vermijs, Rocco; Enrich, Sara; Guiu Sagarra, Núria; García Font, Miquel . Músic/a : Mercader, Nan . Adaptació : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus; Vivaldi, Antonio; Martínez Ñoño, Antonio . Coreògraf : Baeza, Ramón; Ivgi, Uri; Sánchez, Montse; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine; Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Escenografia : Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Il·luminació : Naharin, Ohad; Barratxina, Peni; Caboort, Joop; Kurth, Alex . Vestuari : Ivgi, Uri; Increpación Danza; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
29/06/2006.
Ballarí : Arís, Laura; Ferrer, Neus; Labiano, Nathalie; Cidra, Bebeto . Autor/a : Bernat, Roger . Compositor/a : Iglesias, Alberto; Jag, Kalyi; Gregovic, Goran . Coreògraf : Cidra, Bebeto; Ferrer, Neus . Companyia : Companyia de Dansa Bebeto Cidra . Escenografia : Mayol, Joan . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Mayol, Joan; Ferrer, Neus .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/06/1997.
Ballarí : Roc, Maite; Carvajal, Ferran; Palau, Joan; García, Pepa; Gastelaars, Gabriela; Eupierre, Alexis; Navarro, Àfrica . Compositor/a : Riera, Jordi . Coreògraf : Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Il·luminació : Almir, Domingo .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
29/11/1997.
Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Cia. Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Ström, Jimmy . Producció : Mercat de les Flors; L'Estruch . Ballarí : Sansalvador, Pablo; Arozena, Javier G.; Forteza, Jerónimo; Güell, Gemma; Tirabassi, Eleonora; Porrelli, Pierfrancesco; Benzal, Jesús; Barral, Alba .
Temporada: 2017/18; 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (13è : 2017 : Barcelona).
08/12/2017.
Ballarí : Moresco, Clàudia; Pino, Rosa; Ventura, Noemí; Roca, Susana; Gutiérrez, Emilio; Mira, Toni . Compositor/a : Villalonga, Cristina . Coreògraf : Mira, Toni . Companyia : Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Nats Nus Dansa .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Les Eines del Coreògraf.
09/11/1998.
Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Mas, Javier; Saura, Joan; Hamza-El-Din; Kronos Quartet; Din, Hanza el . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Companyia Àngels Margarit; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Corbella, Llorenç; Margarit, Àngels; Miquel, Anna . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Julvé, Irene; Delgado, Lydia . Intèrpret : Margarit, Àngels .
Temporada: 1992/93; 1993/94; 1996/97;
Estrena:
Teatre Monumental.
(Mataró).
30/01/1993.
Ballarí : Silva, Glaub Charles da; Marckmann, Nico . Compositor/a : Rosell, Oriol; Björk; Victoria, Tomás Luis de; Veloso, Caetano; Vittorio, Pino de; Yared, Gabriel; Rechenzentrum; Baker, Chet . Coreògraf : Marckmann, Nicolaas; García, Juan Carlos; Silva, Glaub Charles da . Companyia : Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : García, Juan Carlos; Menchero, José . Vestuari : Lanònima Imperial . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 05.
28/07/2005.
Autor/a : Bozsik, Yvette . Ballarí : Bozsik, Yvette; Magusin, Anna . Compositor/a : Heritier, Jean-Philippe . Coreògraf : Bozsik, Yvette . Companyia : Yvette Bozsik . Direcció : Bozsik, Yvette . Il·luminació : Peto, Jozsef .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
04/06/1999.
Ballarí : Andersson, Adel; Noone, Thomas; Martínez, Núria; Roelofsen, Marijn; Horneman, Horne; Sánchez, Ana María; Cáceres, Anna . Compositor/a : Pappalardo, Gianfranco; Dall'Osto, Diego . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Escenografia : Jiménez, David . Il·luminació : Ortiz, Jaume .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
06/10/2005.
Ballarí : Horvart, Iva; Asencio, Sofia; Labiano, Nathalie; Bes, Manolo; Arís, Laura; Cidra, Bebeto; Hurtado, Fernando . Autor/a : Aragay, Tomàs . Compositor/a : Saura, Joan; Maristany, Xavier . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : Navares, Paloma . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : García, Miguel Ángel .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
08/07/1998.
Autor/a : López Espinosa, Roser . Compositor/a : Bol, Ivo . Coreògraf : López Espinosa, Roser . Companyia : La Caldera; ÀREAtangent . Il·luminació : Marac, Katinka . Intèrpret : López Espinosa, Roser .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
20/05/2008.
Cantant : Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien . Ballarí : Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Autor/a : Sandig, Jochen . Compositor/a : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Coreògraf : Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Companyia : Les Ballets C. de la B.; Théâtre de la Ville de Paris; Scène Nationale de Forbach et de l'est mosellan; Festival de Marseille i Le Carreau . Direcció : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Dunberry, Luc; Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien . Escenografia : Schenk, Thomas . Il·luminació : Heckerodt, Rudolf . Vestuari : Hagen-Schäfer, Sylvia .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
11/03/2005.
Ballarí : Gómez, José; Horneman, Horne; Martínez, Núria; Noone, Thomas; Roelofsen, Marijn; Andersson, Adel; Palma, Lara; Pascual, Clara; Zapater, Glòria; Lloveras, Blanca; Sánchez, Anna; Cáceres, Anna . Compositor/a : Chic, Joan; Puente, Tito; Ades, Thomas; Palmieri, Eddie; Reijseger, Ernst; Ligeti, György; Pappalardo, Gianfranco . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Ortiz, Jaume .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (3a : 2006 : Barcelona).
02/04/2006.
Compositor/a : Cage, John . Coreògraf : Hauert, Thomas . Companyia : ZOO (Companyia de Dansa) . Il·luminació : Van Gijsel, Jan . Vestuari : Hauert, Thomas . Producció : ZOO (Companyia de Dansa); Festival La Batie (Ginebra); Charleroi Danses . Ballarí : Voorter, Mat .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
03/03/2018.
Autor/a : Gandía, Paco . Ballarí : Muñoz, Rosa; García, Xavi . Compositor/a : Rossy; García, Xavier . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Il·luminació : Corchero, Andrés .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
24/02/1997.
Ballarí : Zamora, Teresa; Rodríguez, Beatriz; Núñez, Ivette; López, Petra; Sandoval, José Luis; Landa, Felipe; Flores, Gerardo; Enciso, Eduardo; Castillo, Nidia; Agüeria, Aurora . Compositor/a : Bryars, Gavin; Marais, Marin; Glass, Phillip . Coreògraf : Ruiz-Lang, Gilberto . Companyia : Compañía de Danza Universitaria de México . Direcció : Vázquez, Raquel . Escenografia : Barclay, Guillermo . Il·luminació : Barclay, Guillermo . Vestuari : Barclay, Guillermo .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
23/04/1998.
Ballarí : Brncic, Constanza; Torrent, Carme . Compositor/a : Davis, Matt . Coreògraf : Brncic, Constanza; Torrent, Carme . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz; La Sospechosa . Il·luminació : Blanch, Oriol .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Atlas 2006 (1a : Barcelona / Sabadell).
24/11/2006.
Músic/a : Guillem, Ezequiel; Fernández, Agustí . Ballarí : Peña, Álvaro de la; Lloberas, Francisco; Oller, Ramon; Renalies, Carme; Pérez-Cabrero, Alícia; Morin, Anne; Lügstenmann, Cristina; Cardoner, Jordi . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, José . Il·luminació : Blancher, Joan Anton . Vestuari : Dube, Joan LLuís .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Cicle Dansa a Catalunya-86.
16/04/1986.
Ballarí : Navarrete, Teresa; García Angulo, Maria Àngels; Castro, Susana; Salas, Ricardo; García Sáez, Mario . Compositor/a : Serradesanferm, Guim; Crespo, David . Coreògraf : García Sáez, Mario; Salas, Ricardo; Castro, Susana; García Angulo, Maria Àngels; Navarrete, Teresa . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Monbiela, Lidia; Pérez, Jordi . Producció : L'Estruch; Endansa; Les Golfes de Can Fabra; Theaterfestival Boulevard's-Hertogenbosch .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
09/06/2005.
Autor/a : Eupierre, Alexis . Ballarí : Zambrano, Víctor; Eupierre, Alexis . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Zambrana, Víctor; Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis . Escenografia : Gili, Enric; Eupierre, Alexis . Il·luminació : Güell, Maria . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
16/11/1998.
Músic/a : Barcelona 216 . Ballarí : Dahrendorf, Sabine; Torres, Mireia; Machado, Sílvia; Rodríguez, Maria M.; Ordóñez, Alfonso; Martínez, Xavier; Rocamora, Valentí . Compositor/a : Hindemith, Paul . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa; Barcelona 216; Festival de Músiques Contemporànies de Barcelona; Centre de Cultura Contemporània de Barcelona (CCCB) . Direcció : Martínez Izquierdo, Ernest; Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Maynés, Adrià; Cruelles, Josep; Herrero, Mario . Il·luminació : Dahrendorf, Sabine; Valera, Evaristo . Vestuari : Sein, Eugeni .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Convent dels Àngels.
(Barcelona).
29/10/1998.
Autor/a : Labastida, Mikel; Taiat Dansa . Compositor/a : Caldo . Coreògraf : Civera, Germana . Companyia : Taiat Dansa . Direcció : Civera, Germana . Escenografia : Ruiz, Nacho . Il·luminació : Antón, Víctor . Vestuari : Tonuca . Producció : Valls, Vicente . Intèrpret : García, Imma; Barberà, Meritxell .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
25/01/2007.
Autor/a : Tate, Nahum . Músic/a : Akademie für Alte Musik Berlin . Cantant : Vocalconsort Berlin; Bennett, Michael; Lorenz, Eberhard Francesco; Mantegna, Fabrice; Ricci, Céline; Ugolin, Aurore; Wilcox, Reuben; York, Deborah . Adaptació : Cremonesi, Attilio; Moulds, Chris . Compositor/a : Purcell, Henry . Coreògraf : Waltz, Sasha . Companyia : Akademie für Alte Musik Berlin; Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha; Moulds, Chris . Escenografia : Schenk, Thomas; Waltz, Sasha . Il·luminació : Reuther, Thilo . Vestuari : Birkle, Christine .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
11/07/2008.
Autor/a : Mira, Toni . Ballarí : Gutiérrez, Emili; Mira, Toni; Palau, Joan . Compositor/a : Villalonga, Cristina . Coreògraf : Nats Nus Dansa . Companyia : Nats Nus Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Nats Nus Dansa . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Nats Nus Dansa .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
CCCB. Auditori.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
06/07/1999.
Compositor/a : Szatmár; Monastery, Gyuto; Modugno, Domenico; Honsinger, Tristan; Hailu, Tsehay . Coreògraf : Ramis, Pep; Muñoz, María . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Mulder, Martin; Ramis, Pep . Il·luminació : Gascoigne, Gina; Inglés, Eduard . Vestuari : Boschung, Paulette . Ballarí : Muñoz, María; Honsinger, Tristan; Ramis, Pep .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/03/1995.
Ballarí : Vicente, Imma; Pascual, José; Jané, Pere; Gómez, Pau; González, Sònia; Coll, Eva . Compositor/a : Lisboa Zentral Café . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Companyia : Iliacan . Escenografia : Pare, Gabi; Cámara, María de la . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Guitart, Nausica .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
10/09/2000.
Compositor/a : Reich, Steve . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas . Direcció : Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie . Escenografia : Versweyveld, Jan . Il·luminació : Versweyveld, Jan . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Noten, Dries Van . Producció : Sadler's Wells; De Munt / La Monnaie . Intèrpret : Valero Martínez, Marta; Garrigó, Carme . Ballarí : Blomqvist, Linda; Akhmetzyanova, Polina; Youn, Sue-Yeon; Wissen, Samantha van; Truszkowski, Jakub; Torrice, Marco; Shyshko, Igor; Antoncic, Bostjan; Coronado, Marta; Dolven, Tale; Garbin, Carlos; Ikeda, Fumiyo; Ortega, Sandra . Músic/a : Ictus ; Gualda, Isabel; Vich, Miquel; Pons, Cristian; Montané, Pau; Cornudella, Pere; Rodríguez, Alba; Martínez, Rubén; Weilacher, Michael; Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie; Percussionistes ESMUC .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
27/03/2014.
Ballarí : Zabaleta, Idoia; Francisco, Filipa . Compositor/a : Rua, Vitor . Coreògraf : Zabaleta, Idoia; Francisco, Filipa . Companyia : Alkantara; Panorama Rio Dança . Il·luminació : Madeira, Ricardo .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
12/03/2007.
Autor/a : Torres, Roberto . Compositor/a : Aguilar, Samuel . Coreògraf : Hurtado, Paloma; Quintana, Paula; Torres, Roberto; Morales, Daniel . Companyia : Cia. Nómada . Direcció : Torres, Roberto . Il·luminació : Morales, Grace . Vestuari : Pinillos, Yaiza . Suports audiovisuals : Acosta, Yudi . Producció : Centro Insular de Artes Escénicas . Ballarí : Hurtado, Paloma; Morales, Daniel; Quintana, Paula . Músic/a : Aguilar, Samuel; Jaubert, Miguel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Compositor/a : Sleichin, Eric . Coreògraf : Sáez, Vicente . Companyia : Companyia de Vicente Sáez . Direcció : Sáez, Vicente . Il·luminació : Garny, Bruno . Vestuari : Beatrys Strypens . Intèrpret : Lloberas, Francisco; Sáez, Vicente .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Majèstic.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (11a : 1991 : Tàrrega).
06/09/1991.
Autor/a : Loira, David; Balbís, Rut; Nakata, Kenshiro . Compositor/a : Tumbara; Violet Vision; Armstrong, Craig; Kusuda, Kenzo; Yamashirogumi; Yamada, Masayuki; O'Halloran, Dustin; Reches, Binia; Heijens, Chris; Sakamoto, Ruychy . Coreògraf : Fridman, Sharon; Kusuda, Kenzo; Bombardó, Claudi; Balbís, Rut; Sitges-Sardà, Nora; Loira, David . Companyia : Pisando Ovos; Korzo Producties; Contrapunctus Danceport . Direcció : Fridman, Sharon; Sitges-Sardà, Nora; Bombardó, Claudi . Il·luminació : Milo, Roy; Cantero, Irene; Castro, Alfonso; Tol, Ronald . Intèrpret : Fridman, Sharon; Fernández, Carlos; Loira, David; Balbís, Rut; Kusuda, Kenzo; Querol, Mireia de; Sitges-Sardà, Nora; García Font, Miquel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (5a : 2008 : Barcelona).
28/03/2008.
Ballarí : Morino, Keith; Verdú, Juan Carlos; Noales, Asun; Costa, Hervé; Sanguino, Sara . Compositor/a : Pärt, Arvo; Lemper, Utte; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Morino, Keith; Noales, Asun; Costa, Hervé; Sanguino, Sara . Companyia : Companyia Keith Morino; Les 4 Souffles; Patas Arriba . Il·luminació : Lee, Sam . Vestuari : Orive, Anna .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (3a : 2006 : Barcelona).
30/03/2006.
Cantant : Argemí, Anna; Ysamat, Uma; García Demestres, Alberto . Ballarí : Fäustino, Sergi; Picó, Sol . Autor/a : Picó, Sol . Compositor/a : García Demestres, Alberto . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : García Demestres, Alberto; Grau, Joan . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Luque, Mario . Vestuari : Simón, Begoña; Binoux, Marga .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
10/07/1998.
Autor/a : Boza, Inés . Compositor/a : Valle, Giulia . Coreògraf : Sun, Junyi; Pérez Mora, Carla; Mira, Toni; Calvitti, Viviane; Boza, Inés . Companyia : Senza Tempo . Direcció : Boza, Inés . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Gil, Ganecha . So : Villar, Òscar . Vestuari : Compte, Míriam . Producció : Mercat de Música Viva de Vic; Festival Sismògraf; Senza Tempo; Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016) . Ballarí : Sun, Junyi; Pérez Mora, Carla; Mira, Toni; Calvitti, Viviane; Boza, Inés . Músic/a : Valle, Giulia; Líbera; Pastor, David; Selnik, Pablo; Arizu, Edurne; Cordobés, Josep .
Temporada: 2016/17; 2015/16;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
02/07/2016.
Ballarí : Schwarz, Marion; Kramer, Davina; Stupar, Jelena-Ana; Ziegler, David; Praet, Filip van; Ballhaus, Milena; Lanzke, Bernd; Adonei, Fernando; Bedolla, Luna; Perju, Maxim; Bruemmer, Daniela; Freire, Barbara Melo; Moriyama, Tamae; Sullivan, Kellymarie; Almasi, Tobias; Savrasov, Rustam . Compositor/a : Katzer, Georg . Coreògraf : Soto, Cayetano; Göhre, Annett . Companyia : Das Balletensemble von Mecklenburgisches Staatstheater Schwerin . Direcció : Urbich, Jens-Peter . Escenografia : Kreisel, Lutz . Il·luminació : Mueller, Sven; Rickes, Gunnar . So : Homp, Joseph . Vestuari : Göhre, Annett; Pilz, Giselher; Soto, Cayetano .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Can Ratés. Pati.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (4a : 2006 : Santa Susanna).
30/07/2006.
Músic/a : Rosell, Oriol; Roblas, Marta; Carboneras, Julià . Autor/a : Rosell, Oriol . Cantant : Mesa, Jorge ("El Pirata") . Ballarí : Lérida, Juan Carlos . Compositor/a : Rosell, Oriol; Carboneras, Julià; Roblas, Marta . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : Derivat . Direcció : Rosell, Oriol; Lérida, Juan Carlos . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Wohrmann, Sephan . Suports audiovisuals : Coma, Albert . Producció : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
04/05/2007.
Compositor/a : Plouvier, Jean Luc; Plouvier, Bernard . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordónez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Ordónez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Mencehero, José . Il·luminació : Lavarias, Pablo . So : García, Albert . Vestuari : Pessoa, Lena; Trouvé, Nathalie .
Temporada: 1989/90; 1990/91; 1994/95; 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
25/05/1990.
Ballarí : Bravo, Francesc; Pérez-Cabrero, Alícia; Martí, Carme; Jodar, Toni; Gómez, Toni; Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Compositor/a : Miranda, Carlos . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Gelabert, Cesc . Vestuari : Amat, Frederic .
Temporada: 1993/94; 1994/95;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
15/10/1993.
Ballarí : Vázquez, Sol; Tapia, Isabel; Roque, Jaime; Ribeiro, Reinaldo; Morales, Reinol; Garriga, Maria; Fernández, Marta; Castro, William . Adaptació : Ermettika . Compositor/a : Álvarez, Marc; Gamazo, Javier . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit Dansa; MOM Produccions . Direcció : Rovira, Maria . Escenografia : Fernández, Susana; Valls, Xavier . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Fernández, Susana .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
06/07/2007.
Adaptació : Requena, Juan . Compositor/a : Janiak, Savi; Requena, Juan . Coreògraf : Carmona, Jesús . Companyia : Compañia Jesús Carmona . Direcció : Carvajal, Ferran; Carmona, Jesús . Escenografia : Martínez, Carmen . Il·luminació : Pérez, David . So : Janiak, Savi . Vestuari : García Andújar, Rosa . Producció : Gachi Pisani . Cantant : Valencia, José . Ballarí : Reyes, Ángel; Arencibia, Daniel; Fenollar, Joan; Cortés, Borja; Alarcón, José; Puertas, Rubén; Carmona, Jesús . Músic/a : Requena, Juan; Masaedo, Manu .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
29/10/2021.
Ballarí : Weickert, Guillermo; Palau, Joan; López, Isabel; Egurrola, Nerea; Bilbija, Vera; Alcaraz, Eneko . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Luzerntanz-Luzernertheater; Festival Grec de Barcelona; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels . Il·luminació : Domènec, Maria . Vestuari : Papió, Ariadna; Marquès, Antònia .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
11/07/2001.
Ballarí : Pérez-Cabrero, Alícia; Renalias, Carme; Martí, Carme; Jodar, Toni; Gómez, Toni; Gelabert, Cesc; Cancillo, Luis; Azzopardi, Lydia; Vázquez, Miguel; Vilana, Catalina; Pla, Amparo . Compositor/a : Navarrete, Javier; Villavecchia, Maurici . Coreògraf : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Escenografia : Pupkiewicz, Thomas; Azzopardi, Lydia . Il·luminació : Gelabert, Cesc . Vestuari : Languish, Leslie . Intèrpret : Albiach, Amparo .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
C.A.C.B.S.A..
(-).
01/05/1991.
Ballarí : Vicentino, Zanzibar; Vilarindo, Amilton; Silva, Joao Carlos; Stefany, Marili; Greicy, Mirila; Henrique, Luiz; Gomes, Jean; Vieira, Taís . Autor/a : Azevedo, Paulo; Vieira, Taís . Adaptació : Azevedo, Paulo . Compositor/a : Soares, Elza; Pavilhao 9; Pink Floyd; Musique de Titas . Coreògraf : Vieira, Taís . Companyia : Membros . Direcció : Azevedo, Paulo; Vieira, Taís . Il·luminació : Martins, José .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
27/01/2007.
Ballarí : Otaola, Uxue; Gutiérrez, Emili; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Ventura, Noemí; Esquerda, Gisela; Alcázar, Carmen . Compositor/a : Aubry, René; Carmona, Lluís; Nyman, Michael; Gordon, Peter; Anònima del Cancionero de Medinacelli; Volans, Kevin . Coreògraf : Gutiérrez, Emili . Companyia : Projecte Gallina . Escenografia : Ruiz, Miquel; Corominas, Jordi . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Casas, Carmen .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998). Cicle Endansa.
08/06/1998.
Ballarí : Pérez, Beatriz; Martén, Armando; Pérez, Yolanda; Mosquera, José Ángel; Couñago, Silvana; Carpintero, Letícia; Parent, Estephanie; Monteagudo, Bárbara . Compositor/a : García, Nani . Coreògraf : Suárez, Mercedes . Companyia : Druida Danza . Escenografia : Simón, Antonio . Il·luminació : Otero, D. . Vestuari : Martín, Águeda .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
06/11/2000.
Ballarí : François, Charles; Saunier, Johanne . Autor/a : Joji Inc. . Compositor/a : Delmrue, Georges; The Staples Singers; Zorn, John; Hanrahan, Kip; Parton, Dolly; Sivaraman, Umayalpuram K.; Deleure, Georges . Coreògraf : Soupart, Isabella; De Keersmaeker, Anne Teresa; The Wooster Group . Companyia : Joji Inc. . Escenografia : Clayburgh, Jim . Il·luminació : Clayburgh, Jim .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
24/03/2006.