Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
201 - 250 de 446
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Gonnelli, Gaia . Compositor/a : Gotink, Wiebe . Coreògraf : Gonnelli, Gaia; Murillo, Candela . Companyia : Cia Dadodans . Il·luminació : Knops, Ellen . Producció : Cia Dadodans . Ballarí : Gonnelli, Gaia .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Àtrium.
(Viladecans).
13/11/2022.
Ballarí : Kliesch, Norbert; Pla, Amparo; Pérez-Cabrero, Alícia; Martí, Carme; Vázquez, Miguel; Jodar, Toni; Gómez, Toni; Glass-Henry, Jasmin; Gelabert, Cesc; Cancillo, Luis; Bilbija, Vera; Azzopardi, Lydia; Vilana, Catalina; Sonenklar, Howard . Compositor/a : Wagner, Richard . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival Olímpic de les Arts.
16/07/1992.
Autor/a : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Compositor/a : Lewin-Richter, Andrés . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Lee, Sam . Vestuari : Olivar, César; Pawlowsky, Nina; Amat, Frederic . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Producció : Festival Grec de Barcelona; Yachiyoza Centenary Committee . Ballarí : Kan, Katsura; Gelabert, Cesc; Tsujimoto, Tomohiko .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Yachiyoza.
(Yamaga ).
04/06/2010.
Músic/a : Peón, Mercedes . Autor/a : Magro, Roberto ("Tober") . Compositor/a : Peón, Mercedes . Companyia : Centro Coreográfico Galego . Direcció : Oliván, Roberto . Escenografia : Roel, Rodrigo . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Pereira, Ruth D. . Suports audiovisuals : Fiumfo; Félix, Muriel . Intèrpret : Calsina, Anna; Montero, Natxo; Peón, Henrique; Fernández, Alexis; Vilaseca, Jordi; Esteban, Álvaro; Bartunkova, Lenka; Pérez Enríquez, Ana Beatriz; Sotelo, Nuria; Mathé, Gabriela; Buhler, Hannah Shakti; Martínez Acosta, Kirenia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
19/07/2007.
Autor/a : Oriol Canals, Jordi . Compositor/a : Baldomà, Josep Maria . Coreògraf : Ayguadé, Eulàlia . Direcció : Ayguadé, Eulàlia . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Piccoli, Fabiana . Producció : Mercat de les Flors; Temporada Alta . Ballarí : Coutsier, Nick; Parés, Sergi; Sinniger de Salas, Diego; Calsina, Anna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
22/01/2016.
Ballarí : Young, Laurie; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Dunberry, Luc; Klar, Annette; Mascia, Nicola; Millwood, Grayson; Mualem, Michal; Puodziunas, Virgis; Serpa Soares, Claudia de; Shi, Xuan; Suzuki, Takako; Densem, Lisa; Camplani, Davide . Compositor/a : Kuhn, Hans Peter . Coreògraf : Waltz, Sasha . Companyia : Sasha Waltz & Guests; Théâtre de la Ville de Paris; Schaubühne am Lehniner Platz . Direcció : Waltz, Sasha . Escenografia : Waltz, Sasha; Schuppelius, Heike; Schenk, Thomas . Il·luminació : Hauk, Martin; Gallé, Valentin . Vestuari : Skodzig, Bernd .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
15/12/2006.
Compositor/a : Bellini, Vincenzo; Queen; Imam, Cheik; Theodorakis, Mikis; Strauss, Johann; Stravinsky, Igor; Berlioz, Héctor; Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Béjart, Maurice . Companyia : Béjart Ballet Lausanne . Il·luminació : Cayrol, Clément . Vestuari : Davila, Henri .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
24/07/2008.
Compositor/a : Français, Jean; Haydn, Joseph; Klezmorim . Coreògraf : Teixidó, Anna; Rosenfeld, Arthur . Companyia : The Meek . Escenografia : Blom, Paul van der . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Strategier, Marianne . Ballarí : Teixidó, Anna; Rosenfeld, Arthur .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
10/06/1993.
Ballarí : Corlay, Kristell; Egurrola, Nerea; Kloukina, Marta; Asencio, Sofia; Margarit, Àngels; Noales, Asun; Sant Funk, Sílvia; García, María Ángeles . Músic/a : Estrada, Ester; Neumann, Andrea . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran; Domènech, Maria . Vestuari : Compte, Míriam .
Temporada: 1998/99; 2000/01;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
17/06/1999.
Ballarí : García, Barbara; Rocamora, Valentí; Weickert, Guillermo; Dahrendorf, Sabine; López, Lola; Machado, Sílvia; Montseny, Maria; Ordóñez, Alfonso . Autor/a : Trueba, David; Buñuel, Luis . Compositor/a : Sanou, Josep . Coreògraf : Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Escenografia : Cruelles, Josep; Herrero, Mario . Il·luminació : Valera, Evaristo; Dahrendorf, Sabine . Vestuari : Fernández, Susana; Harbort, Mònica . Intèrpret : Dalmau, Joan .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
03/06/1999.
Autor/a : Muñoz, Paloma . Compositor/a : Llotje, Guillem . Coreògraf : Muñoz, Paloma . Companyia : Cia. Siberia . Il·luminació : Ortiz, Jaume . Vestuari : Pedra . Producció : Graner fàbrica de creació; Dansa Quinzena Metropolitana ; Fabra i Coats fàbrica de creació . Ballarí : Gómez, Jacob; Gómez, Rober; Cobas, Tanit; Miso, Lara .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
28/04/2022.
Ballarí : Salgado, Kike; Molinero, Pablo; Climent, David; Dorca, Xevi; González, Sònia; López Luna, Lola; Criado, Ana . Compositor/a : López, Carles; Mastretta, Nacho; Lhasa . Coreògraf : Salgado, Kike; Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Paz, Óscar de . Il·luminació : Paz, Óscar de . Vestuari : Pérez, Clara . Producció : Mazuela, Pia .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Avinguda Tarradellas.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (25a : 2005 : Tàrrega).
10/09/2005.
Músic/a : Mercelis, Jeff . Autor/a : Benítez, Juan; Fernández, Carmelo . Ballarí : Mercelis, Jeff; Smits, Jeroen; Fernández, Carmelo; Vega, Begoña; Rodríguez, Raquel; Benítez, Juan . Compositor/a : Mercelis, Jeff; Calvo, Charo . Companyia : El Ojo de la Faraona . Direcció : Fernández, Carmelo . Escenografia : Smits, Jeroen . Il·luminació : Azpillaga, Ignacio . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
09/03/2002.
Compositor/a : Stravinsky, Igor . Coreògraf : Bernat, Roger . Il·luminació : Rovira, Anna . Producció : Elèctrica Produccions (Barcelona); Teatre Lliure; Festival Instal·laccions .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
28/02/2020.
Ballarí : Kronberger, Dagmar; Nebyla, Boris . Compositor/a : Neubauten, Einstürzende . Coreògraf : Adler, Nikolaus . Il·luminació : Unfried, Ariane Isabell; Ajdarpasic, Rifail . Vestuari : Unfried, Ariane Isabell .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/06/2001.
Autor/a : Be, Carlos; Rosich, Marc; Tornero, Helena . Compositor/a : Rodríguez Flaqué, Àlex . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Martret, Jose . Escenografia : Puraenvidia, Alberto . Il·luminació : Murchland, Toni . So : Blasco, Roger . Vestuari : Martret, Jose; Alonso, Roberto G. . Producció : Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016); Companyia Roberto G. Alonso . Ballarí : Genís, Oriol; López, Cesar; Alonso, Roberto G.; Sun, Junyi; Àstrid, Anita; Real, Hugo . Músic/a : Rodríguez Flaqué, Àlex .
Temporada: 2015/16; 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
26/07/2016.
Autor/a : Puga, Montse . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Construcció objecte : Melo, André . Companyia : Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Escenografia : Esteller, Sara . Il·luminació : Lleixà, Marc . Suports audiovisuals : Gomila, Carme . Producció : Thomas Noone Dance; Institut Català de les Empreses Culturals (ICEC) . Ballarí : Martí, Berta; Puigdomènech, Héctor; Tirabassi, Eleanora; Mesa, Joel .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
13/07/2022.
Ballarí : Meza, Omar; Díaz, Victória; Palazzo, Manuel; Sako, Celia . Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : Garcia, Sergio . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Heras, Pablo; Meza, Omar; Ortuño, Francisco . Escenografia : Butler, Miguel Ángel . Il·luminació : Butler, Miguel Ángel . Vestuari : Carrascosa, Rosa María . Producció : López, Francisco M. .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
20/03/2002.
Ballarí : Arias, Joaquín; Basulto, Eva; Pallisera, Silvia; Casagran, Xesca; Sasot, Artur; Pochetino, Carla; Faus, Raquel; Salas, Joan; Cortada, Daniel; Yebra, Artur; Pallisera, Sandra; Morales, Reinol; Viaroli, Eva . Autor/a : Poe, Edgar Allan; Campos, David . Compositor/a : Toppinen, Eicca . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Ballet Ensemble David Campos . Escenografia : Saló, Xavier; Ayza, Jaume . Il·luminació : Elías, Quico . Vestuari : Sabas, Irene .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Festival Danzas del Mundo.
05/07/2001.
Autor/a : Cia. Vero Cendoya; Galeano, Eduardo . Compositor/a : Madau, Adele . Coreògraf : Cendoya, Vero . Companyia : Cia. Vero Cendoya . Direcció : Cendoya, Vero . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Palma, Kike; Muñoz, Ester; Calvitti, Viviane . Producció : Cia. Vero Cendoya; Fira de Teatre al Carrer de Tàrrega; El Graner . Intèrpret : Fiol, Miquel; Santiago Coderch, Alik; Nieto, Adrián; Cham, Babou; La Torre, Gastón; Moragas Cendoya, Matilda; Moragas Cendoya, Mateu; Molina Johanson, Zoe; López, Jon; Zerpa, Reynaldo . Ballarí : Campo, Xaro; Anglada, Sarah; Halford, Tina; Tafur, Laia; Sánchez, Dory; Johanson, Linn . Músic/a : Sambatu; Rovira, Laia; Camps, Gràcia; Martínez, Andrea; Zanzu, Elena .
Temporada: 2015/16; 2017/18; 2018/19;
Estrena:
Pla del dipòsit.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (37a : 2017 : Tàrrega).
11/09/2015.
Músic/a : Monthieux, Krishoo; Tejero, Mireia; López, Dácil; Santaeulària, Ivan . Ballarí : Panieri, Livio; López Luna, Lola; Martínez, Maribel; Salas, Ricardo; García, Virginia; Climent, David . Autor/a : Berraondo, Txiki . Compositor/a : Tejero, Mireia . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Temporada Alta; Sol Picó Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Berraondo, Txiki; Picó, Sol . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Torremocha, Germinal R.; LLerins, Jaime . So : Santos, Roger . Producció : Mazuela, Pia .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Auditori del Camp de Mart.
(Tarragona).
FET2006. Festival d'Estiu de Tarragona.
12/07/2006.
Músic/a : Malikian, Ara . Autor/a : Reyes, Juliana . Compositor/a : Giraldo, Camilo . Direcció : Fernández, Tino . Escenografia : Legler, Philippe . Il·luminació : Hernández, Humberto . Vestuari : García, Eunice . Intèrpret : Núñez, Vivian; Hoyos, Luisa Fernanda; Bedoya, Natalia; Gaviria, Lina; Bello, Ángela Cristina; Rozo, Marisol; Castillo, Leyla .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
29/01/2009.
Ballarí : Bernardeschi, Alessandro; Moretti, Clelia; Sagna, Caterina . Compositor/a : Chemical Brothers; Massive Attack . Coreògraf : Sagna, Caterina . Companyia : Compagnia Caterina Sagna . Il·luminació : Marino, Nuccio . Vestuari : Ercolino, Tobia .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
06/06/2000.
Autor/a : Álvarez, Olga . Ballarí : Álvarez, Olga . Compositor/a : Sonajero Prod . Coreògraf : Álvarez, Olga . Companyia : La Taimada . Il·luminació : Portillo, Fernando . So : Sonajero Prod . Suports audiovisuals : Llano, Leyre .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
Calidoscopi. Setmana de la Dansa Contemporània (1a : 2006 : Granollers).
13/05/2006.
Ballarí : Gelabert, Cesc . Compositor/a : Stravisnsky, Igor; Strauss, Richard; Santos, Carles; Penella, Manuel; Lewin-Richter, Andrés ; Debussy, Claude; Chopin, Frédéric . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc . So : Clot, Xavier; Bel, Pepe . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Producció : Arts Centre Vooruit (Gant, Bèlgica); Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Arts Centre Vooruit, Gent .
(-).
26/10/1994.
Ballarí : Bilbija, Vera; Alcaraz, Eneko; Lesgart, Gustavo; López, Isabel; Mariblanca, Miryam; Palau, Joan; Sánchez, Dory . Autor/a : Sánchez, Dory; Palau, Joan; Mariblanca, Miryam; López, Isabel; Lesgart, Gustavo; Bilbija, Vera; Alcaraz, Eneko . Compositor/a : Rossel, Oriol . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Teatre Lliure . Direcció : Margarit, Àngels . Il·luminació : Domènech, Maria . Vestuari : Papió, Ariadna . Producció : Teresa Carranza .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2010/11;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
25/05/2006.
Compositor/a : Maristany, Xavier; Saura, Joan . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Ferrer, Neus . Intèrpret : Labiano, Nathalie; Hurtado, Fernando; Horvart, Iva; Cidra, Bebeto; Asensio, Sofía; Arís, Laura .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Monumental.
(Mataró).
17/12/1997.
Compositor/a : Zumo, Peter; Anderson, Laurie; Trisha Brown Company . Coreògraf : Brown, Trisha . Direcció : Brown, Trisha; Lockner, David ("Sparky") . Escenografia : Graves, Nancy; Shea, Judith; Rauschemberg, Robert . Il·luminació : Emons, Beverly . Vestuari : Rauschemberg, Robert; Graves, Nancy .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
13/05/1986.
Autor/a : Ymbernon, David . Compositor/a : Lloses, Xavi . Coreògraf : Ymbernon, David; Balasch, Zoe . Companyia : Cia. David Ymbernon . Direcció : Ymbernon, David; Augé, Elisabet . Escenografia : Ymbernon, David . Il·luminació : Vergés, Jep . Vestuari : Ymbernon, David; Augé, Elisabet . Producció : Dansa Metropolitana; Cia. David Ymbernon . Ballarí : Balash, Zoe; Lloses, Xavi; Ymbernon, David; Ymbernon, Daida .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Festival Quinzena Metropolitana.
19/03/2023.
Adaptació : Grive, Catherine; Bertrand, Frédérique . Compositor/a : Scott, Stéphane . Companyia : Compagnie ACT2 . Direcció : Dreyfus, Catherine . Escenografia : Steenkiste, Oria . Il·luminació : Beck, Aurore . Vestuari : Saulnier, Nathalie . Ballarí : Vaurillon, Cloé; Kouyoumdjian, Jéremy; Dos Santos Pinho, Maryah Catarina .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Principal.
(Sabadell).
14/11/2021.
Adaptació : Lévèque, Dany . Compositor/a : Vivaldi, Antonio . Coreògraf : Preljocaj, Angelin; Hyber, Fabrice . Companyia : Théâtre de la Ville de Paris; Festival Montpellier Danse; Ballet Preljocaj . Il·luminació : Riou, Patrick; Preljocaj, Angelin . Vestuari : Hyber, Fabrice; Preljocaj, Angelin .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
10/11/2007.
Direcció musical : Gamazo, Javier . Autor/a : Rovira, Maria . Compositor/a : Gamazo, Javier . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit Dansa . Direcció : Molina, Òscar; Rovira, Maria . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Font, Elena; Belda, Georgina ; Pineda, Marina . Producció : Art Transit Dansa . Ballarí : Garriga, Maria; Vázquez, Sol; Fernández, Marta; Martín, Carina; Tapia, Isabel .
Temporada: 2007/08; 2008/09;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
20/11/2007.
Compositor/a : Cirigliano, John; Vangelis . Coreògraf : North, Robert; Mattox, Matt . Companyia : Ballets Jazz Art . Direcció : Hammadi, Raza . Il·luminació : Hammadi, Nasser . So : Hammadi, Nasser . Vestuari : Souka, Yao . Ballarí : Hammadi, Raza; Hammadi, Salem; Padron, Martin; Cantillon, Nicolas; Khechana, Sadok; Lenoble, Martine; Auger, Corinne; Ory, Isabelle; Duchesne, Sylvie; Mauvais, Cecile; Fariselli, Loretta; Hammadi, Ahmed . Músic/a : de Lucia, Paco .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
16/02/1991.
Compositor/a : Amargós, Joan Albert; Niebla, Salvador; Ortega, Ginesa; Carmona, Lluís; Rovira, Maria . Companyia : Trànsit . Escenografia : Montero, José . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Montero, José .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
22/04/1998.
Ballarí : Muñoz, Paloma; Sitges-Sardà, Nora; García Font, Miquel . Compositor/a : Living Colour; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Bombardó, Claudi . Companyia : Contrapunctus Danceport . Il·luminació : Quico . So : Cumplido, Jaume . Vestuari : Roig, Jordi .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Espai Jove de l'Eixample.
(Barcelona).
21/04/2006.
Autor/a : Moura, Cristina; Mehnert, Carmen . Compositor/a : Halberschmidt, Beat . Coreògraf : Moura, Cristina . Direcció : Moura, Cristina . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Intèrpret : Moura, Cristina .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
30/09/2007.
Ballarí : Trush, Pavel; Carrión, Fernando; Roque, Jaime; Scott-Gilbert, Corey; Ruz, Antonio; Kostrzewski, Misha; Cezario, Bruno; Bordato, Eneka; Costa, Louis-Clément da; Jiang, Yang; Li, Hong Jung; Mattavelli, Francesca; Otagaki, Yu; Piatka, Jerôme; Quinaou, Kevin; Terrasse, Denis; Laizet, Franck; Gallofré, Cristina; François, Amandine; Grelat Dupont, Peggy; Delabie, Dorothée; Presta, Ana; Knight, Caelyn; Lee, Sora; Bernard, Coralie; Riquet, Marie . Compositor/a : Willems, Thom . Coreògraf : Forsythe, William . Companyia : Ballet de l'Opéra de Lyon . Direcció : Loukos, Yorgos . Escenografia : Forsythe, William; Simon, Michael . Il·luminació : Forsythe, William; Simon, Michael . Vestuari : Forsythe, William .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
09/06/2006.
Ballarí : Alpañez, María Pilar; Bes, Manolo; Labiano, Nathalie; Durelli, Stephanie; Menegon, Fabien; Meng Poon, Wei; Rubio, Imma; Weickert, Guillermo; Cidra, Bebeto . Autor/a : Albertí, Xavier . Músic/a : Diego, Juan de . Compositor/a : Saura, Joan; Maristany, Xavier . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Albir, Mingo . So : Polls, Àlex . Producció : Theater im Pfalzbau de Ludwigshafen; Lanònima Imperial; Teatre Nacional de Catalunya .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
18/04/2000.
Compositor/a : Delforge, Laurent . Coreògraf : Maqoma, Gregory; Oliván, Roberto . Il·luminació : Cámara, María de la . So : Delforge, Laurent . Vestuari : Black Cofee . Producció : Festival d'Estiu de Barcelona Grec (38è : 2014); Mercat de les Flors . Ballarí : Maqoma, Gregory; Oliván, Roberto . Músic/a : Maqoma, Gregory .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
16/10/2015.
Ballarí : Rubio, Imma; Martínez, Núria; Liñana, Noelia; Noone, Thomas; Connaughton, Philip; Ballesteros, Eva . Compositor/a : Purcell, Henry; Pappalardo, Gianfranco; Guy, Barry . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance; Endansa . Escenografia : Maldonado, Ricardo . Il·luminació : Ortiz, Jaume . Vestuari : Albadalejo, Pilar .
Temporada: 2001/02; 2005/06;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
12/12/2001.
Autor/a : Cabrera, Enrique . Compositor/a : Cobo, Luis Miguel . Coreògraf : Cabrera, Enrique . Direcció : Cabrera, Enrique . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Yagüe, Pedro . Vestuari : Sanz, Elisa . Suports audiovisuals : Luna, Álvaro . Producció : Festival Grec de Barcelona; Aracaladanza . Ballarí : Plaza, Raquel de la; Arija, Carolina; Brea, Jorge; Rodríguez, Aleix; Trueba, Jimena; Luis, Jonatan de .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
15/07/2022.
Autor/a : Navarrete, Teresa; Segurola, Kike; Marín, Miguel . Músic/a : Marín, Miguel . Compositor/a : Marín, Miguel . Companyia : Erre que Erre Danza . Escenografia : Segurola, Kike . Il·luminació : Rigual, Carles . Intèrpret : Navarrete, Teresa .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
28/09/2007.
Compositor/a : Cortizo, Mario G. . Coreògraf : Jiménez, Andrea . Companyia : Ancorae Danza . Direcció : Jiménez, Andrea . Il·luminació : Fàbregas, Andreu . So : Cortizo, Mario G. . Vestuari : Márquez, Amàlia; Eme, Raquel . Suports audiovisuals : Badal, Mar . Ballarí : Jiménez, Andrea; Hernández, Berta; Fernández, Andrea; Prieto, Maria .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (19è : 2022 : Barcelona).
23/10/2022.
Ballarí : Montes, Elena; Forteza, Jerónimo; Castro, Arnau; Barral, Alba; Arozena, Javier G.; Albanese, Sílvia . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Il·luminació : Alarcón, Enric . So : Merino, Omar . Producció : Thomas Noone Dance .
Temporada: 2012/13; 2010/11;
Estrena:
La Villarroel.
(Barcelona).
Ballarí : Ventura, Noemí; Díaz, Gemma; Gutiérrez, Emilio; Mira, Toni; Campos, Fátima; Palau, Joan . Autor/a : Mira, Toni . Compositor/a : Monthieux, Krishoo . Coreògraf : Gutiérrez, Emilio; Mira, Toni; Díaz, Gema; Ventura, Noemí; Campos, Fátima; Palau, Joan . Companyia : Mercat de les Flors; Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni . Il·luminació : Domingo, Roser . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Mira, Toni . Producció : Lorente, Silvia .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
03/11/2005.
Músic/a : Granados, Daniel; Iriarte, Joël; Las Juventudes de Tarántula . Autor/a : Seth, Brigitte . Compositor/a : Adam, Adolphe; Pla, Albert; Garnier, Laurent; Las Juventudes de Tarántula . Coreògraf : Asencio, Sofia; Montlló, Roser; Nieto, Teresa . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Cube . Il·luminació : Guirado, Joaquín . So : Cherta, Dani; Puig, Albert; Pitarch, Xavi . Vestuari : Viñolo, Georgina . Intèrpret : Giró, Ramon; Mayans, Vicens; Ros, Jordi; Triay, Àlvar; Fiol, Miquel; Alcaraz, Eneko .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
T6. Projecte de creació textual contemporània.
24/04/2008.
Autor/a : GN / MC Guy Nader / Maria Campos . Compositor/a : Marín, Miguel . Companyia : GN / MC Guy Nader / Maria Campos . Direcció : Nader, Guy; Campos, María . Escenografia : Nader, Guy; Campos, María . Il·luminació : Pons, Conxita . Vestuari : Lotaif, Gabriela . Producció : Mercat de les Flors; Festival Grec de Barcelona . Ballarí : Plaza, Héctor; De Vries, Alex; Klajnscek, Anamaria; Ferey, Noé; Hastewell, Patricia; Smeets, Maxime; Campos, María . Músic/a : Munarriz, Daniel; Marín, Miguel .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/07/2021.
Autor/a : Picó, Sol . Adaptació : Morales, Cristina . Compositor/a : Bauzà, Aurora; Jou, Pere . Construcció objecte : Pau, Jordi; La Torre, Gastón . Direcció : Jou, Pere; Bauzà, Aurora; Picó, Sol . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . So : Carteaux, Stéphane; Julià, Roger . Vestuari : Reig, Joan Miquel . Suports audiovisuals : Miret, Albert . Producció : Teatre Nacional de Catalunya; Sol Picó Companyia de Dansa . Intèrpret : Picó, Sol . Músic/a : Jou, Pere .
Temporada: 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Granollers).
30/04/2021.
Ballarí : Vilana, Catalina; Goulart, Susana; Baraldés, Llum; Hernández, Lipi; Muntaner, Mònica; Calvitti, Viviane . Compositor/a : Dead Can Dance . Coreògraf : Las Malqueridas . Companyia : Las Malqueridas . Direcció : Berraondo, Txiki; Hernández, Lipi . Il·luminació : Albir, Mingo .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça de les Nacions sense Estat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (15a : 1995 : Tàrrega).
10/09/1995.
Compositor/a : Caldo (Barberá, David) . Coreògraf : Barberà, Meritxell; García, Inma . Companyia : Taiat Dansa . Escenografia : Crespo, Luis . Il·luminació : Jiménez, Ramón . So : Caldo (Barberá, David) . Vestuari : Estudio Savage . Producció : López, Diego . Ballarí : González, Cristian; Reolid, Cristina; Arenas, Crisitina; Fernández, Miquel Àngel; López, Jon; Fernández, Víctor; García, Kilian; Rodríguez, Martxel; Mesa, Joel . Músic/a : Caldo (Barberá, David) .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
13/07/2017.