Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 446
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Músic/a : Fernández, Agustí . Ballarí : Corchero, Andrés . Autor/a : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Andrés Corchero / Agustí Fernàndez . Escenografia : Corchero, Andrés; Fernández, Agustí . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Corchero, Andrés; Fernández, Agustí .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Ballarí : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Autor/a : Méndez, Claudia; Villalba, Artur; Montesinos, Anna . Compositor/a : Conte, Paolo; Sakamoto, Ruychy; Sclais, Louis; Preisner, Zbiqniew . Coreògraf : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Companyia : Heightened Reality . Direcció : Cortés, Jordi . Il·luminació : Casey, Mike; Thompson, Jack; Morros, Ignasi . Vestuari : La lluna .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
27/11/1998.
Músic/a : Chandramouli, Manjunath Basavahalli; Rozario, Natalie; Mallett, Lisa; Mazhar, Faheem . Ballarí : Ni, Duan; Chaudhari, Navala; Ayguadé, Eulàlia; Rafaelisova, Nikoleta; Basanta, Jorge; Young Jin Kim; Wintock, Shanell; Khan, Akram . Autor/a : Mehnert, Carmen; Kureishi, Hanif . Compositor/a : Nova, Ricardo . Companyia : Akram Khan Company . Direcció : Khan, Akram . Il·luminació : Kunttu, Mikki . Vestuari : Wood, Tony Aaron; Ito, Kei .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/04/2006.
Compositor/a : Shechter, Hofesh; Bach, Johann Sebastian; Idle, Eric . Coreògraf : Shechter, Hofesh . Il·luminació : Yavoryan, Chahine; Curran, Lee . So : Fuhrmann, Gernot . Intèrpret : Guilloré, Bruno; Coward, Gavin; Baugh, Leon; Evans, Christopher; Shechter, Hofesh; Morris, Tim; Mitchell, Lauren; Hulford, Philip; Ayguadé, Eulàlia; Crawford, Jennifer-Lynn; Lazaridis, Elias .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
17/07/2007.
Compositor/a : Shoeg (Martorell, Carlos) . Coreògraf : Barcelona, Miquel . Direcció : Barcelona, Miquel . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Bernal, Carles . Vestuari : Sala, Mariona . Producció : Fundació Catalunya La Pedrera; SAT!; El Graner; FiraTàrrega . Ballarí : Sun, Junyi; Vilajuana, Marc; Güell, Martí; Barcelona, Miquel; Gispert, Helena .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/09/2019.
Ballarí : Quemini, Giuiano; Saiz, Vicky; Taylor, Sarah; Costa, Hervé; Gelabert, Cesc; López, Maureen; Azzopardi, Lydia . Autor/a : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Compositor/a : Comelade, Pascal . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Festival Internacional de Música y Danza de Granada; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Hebbel Theater Berlin . Direcció : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Amat, Frederic; Gelabert, Cesc; Lee, Samantha . Vestuari : Azzopardi, Lydia; Amat, Frederic .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Palacio de Carlos V.
(Granada).
Festival Internacional de Música y Danza de Granada.
24/06/1998.
Músic/a : Sluiter, Alies Christina; Mazhar, Faheem; Linke, Coordt; Antsee, Laura . Autor/a : Khan, Akram; Larbi Cherkaoui, Sidi; Cools, Guy . Compositor/a : Sawhney, Nitin . Companyia : Akram Khan Company; Les Ballets C. de la B. . Direcció : Rosseel, Natan; Larbi Cherkaoui, Sidi; Khan, Akram . Il·luminació : Kunttu, Mikki . Vestuari : Ito, Kei . Intèrpret : Khan, Akram; Larbi Cherkaoui, Sidi .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
28/09/2007.
Autor/a : Cope, Lou . Compositor/a : Cole, Azizi; Ismaily, Shahzad ; Cole, Xhosa; Valtysdottir, Gyda; Forster, Alex . Coreògraf : Cole, Rudi; Robert, Júlia . Direcció : Robert, Júlia; Cole, Rudi . Il·luminació : Horneman, Horne . So : Armstrong, Iain . Vestuari : Howard, Mark . Producció : mac Birmingham . Intèrpret : Robert, Júlia; Cole, Rudi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
28/01/2022.
Autor/a : De Keersmaeker, Anne Teresa . Compositor/a : Franco, Alain . Coreògraf : De Keersmaeker, Anne Teresa . Companyia : Rosas . Escenografia : Lamers, Jan Joris . Il·luminació : Lamers, Jan Joris . Intèrpret : Williams, Sandy; Shyshko, Igor; Penkóva, Elizaveta; Michael, Moya; Lorimer, Mark; Loemij, Cynthia; Ikeda, Fumiyo; Dolven, Tale; Antoncic, Bostjan; Youn, Sue-Yeon .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
24/04/2008.
Autor/a : Cortázar, Julio . Compositor/a : Ossa, Gabriel . Coreògraf : Restrepo, Alvaro . Companyia : Athanor Danza - Compañía de danza . Direcció : Restrepo, Alvaro . Escenografia : Vallejo, Luis Guillermo; Villegas, Liliana . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Carrié, Susana . Ballarí : Pasqual, Dafne; Restrepo, Alvaro; Jaramillo, Rosario; Roigé, Marianna; Canessa, Humberto .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/05/1991.
Autor/a : Estalella, Ariadna . Compositor/a : Sakamoto, Ruychy; Fennesz, Christian; A Silver Mt. Zion . Coreògraf : Estalella, Ariadna . Escenografia : Serrahima, Ariadna . Il·luminació : Rovira, Anna . Suports audiovisuals : Diacon, Pierre-Yves . Intèrpret : Estalella, Ariadna; Diacon, Pierre-Yves .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
27/05/2008.
Autor/a : Bozsik, Yvette . Ballarí : Bozsik, Yvette; Vati, Tamas . Compositor/a : Sumac, Yma . Coreògraf : Bozsik, Yvette . Companyia : Yvette Bozsik . Direcció : Bozsik, Yvette . Il·luminació : Peto, Jozsef .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
06/06/1999.
Autor/a : Blas, José Luis de . Compositor/a : Millà, Jordina . Coreògraf : Jiménez, Natalia . Direcció : Jiménez, Natalia . Escenografia : López, Ángela . Il·luminació : Cantero, Irene . So : Millà, Jordina . Vestuari : Trenado, Gloria . Suports audiovisuals : Marrufo, Guillermo . Producció : Mercat de les Flors .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
28/10/2022.
Compositor/a : Shoeg (Martorell, Carlos); Raime; Bagcan, Selda; Nurse With Wound; Árbol . Coreògraf : Álvarez, Olga; Gómez, Mar; Martínez, Xavier; Barcelona, Miquel; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Mas, Angie; Checa, Meritxell; García, Irene; Ricchini, Nicolás . Companyia : Cia. Siberia; Cia. La Quebrá; Cia. Wilky_Troc; Companyia de Dansa Mar Gómez; Cia. La Taimada . Direcció : Muñoz, Paloma; Gómez, Mar; Álvarez, Olga . Il·luminació : García, Begoña; Barroso, Ana . So : Llotge, Guillem . Ballarí : Mas, Angie; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Barcelona, Miquel; Gómez, Mar; Checa, Meritxell; Aragón, Jesús; Rigata, Diana; Martínez, Xavier .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
25/10/2019.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; The Chordettes; Orchestra Barzizza . Coreògraf : Miller, Andrea . Companyia : Gallim Dance Company . Direcció : Miller, Andrea . Escenografia : Bausor, Jon . Il·luminació : Vigilante, Vincent . So : Blind Ear Music . Vestuari : Solis, Jose . Ballarí : Harwell, James Lindsay; Adler, Tal ; Yamada, Arika ; Walczak, Dan ; Usborne, Georgia; D'Hont, Celine ; Staaf, Daniel; Romo, Francesca; Perez, Matthew; Mackenzie, Gwyneth ; Hooks, Allysen ; Tyson, Austin .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (38è : 2014).
01/07/2014.
Músic/a : Sarkissian; Hakmoun, Hassan; Rudolph, Adam; Arteche, Juan Alberto; Paxariño, Javier; Abou-Khalil, Rabih; Velez; Kusur . Autor/a : Anderson, Roslyn . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Glass, Phillip; Cage, John; Biber, Heinrich Franz von; Alcalde, Pedro; Caballero, Sergio . Coreògraf : Duato, Nacho; Kylián, Jirí . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Duato, Nacho . Escenografia : Simon, Michael; Chalabi, Jaffar . Il·luminació : Simon, Michael; Nicolás; Fields, Brad . Vestuari : Lomba, Modesto; Devos, Raymond; Visser, Joke; Duato, Nacho .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Auditori del Centre Cultural.
(Sant Cugat del Vallès).
30/11/2007.
Compositor/a : Feldman, Morton . Coreògraf : Brncic, Constanza . Direcció : Brncic, Constanza . Escenografia : Ojanguren, Sara . Il·luminació : Cube.bz . So : Gómez, Carlos . Vestuari : Diaz, Marina . Producció : Labrador, Anabel . Ballarí : Brncic, Constanza .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
13/07/2017.
Compositor/a : Petra, Lea . Coreògraf : Parolin, Ayelen . Companyia : Cia. Ayelen Parolin . Il·luminació : Halloy, Laurence . Vestuari : Muyllaert, Wim . Producció : DC&J Création; RUDA asbl; Charleroi danse . Ballarí : Mussett, Dan; Colin, Jeanne; Defrancq, Piet ; Jaczewska, Kinga; Jaartsveld, Daan; Zueneli, Bianca; Cazaux, Baptiste; Barkan, Daniel . Músic/a : Petra, Lea .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
10/04/2021.
Ballarí : Moutte, Jean-Baptiste; Barthaux, Aurélie; Campion, Véronique; Cantin, Aurélie; Chen, Asley; Cretey, Dorian; Chaevalier, Yannis; Dupont, Virginie; Leff, Severine . Compositor/a : Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Pärt, Arvo; Garnier, Laurent; Nikolaïs, Alwin; Darling, David; Scelsi; Zorn, John; Björk . Coreògraf : Trehet, Philippe; Barsacq, Lara; Nikolaïs, Alwin . Companyia : Junior Ballet du Conservatoire de Paris . Il·luminació : Nikolaïs, Alwin . Vestuari : garnier, Catherine .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
30/04/1998.
Ballarí : Larriba, Marta; García, Noelia; Sánchez, Montse; García, Sílvia; Cano, Imma . Músic/a : Trujillo, Susana; Gómez, Juan ("Chicuelo"); Mercader, Nan . Compositor/a : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Il·luminació : Barratxina, Peni .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 2001/02; 2006/07;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
15/02/1996.
Ballarí : Brignon, Frédéric; Borges Henriques, Patricia; Bonnery, Annabelle; Paquemar, Karl . Compositor/a : Machado, Jean-Marie . Coreògraf : Taffanel, Jackie . Companyia : Compagnie Taffanel . Direcció : Taffanel, Jackie . Il·luminació : Lenan, Thierry . Vestuari : Chaperon, Judith .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
15/04/1999.
Músic/a : Jones, Thimoty; The Sixteen; Hopkins, Kirsty; Thomas, Elin Manahan; Clegg, David; Royall, Christopher; Berridge, Simon; Unwin, William; Dougan, Eamonn . Ballarí : Hollingsworth, Amy; Lambie, Alan; Halsackda, Khamlane; Storer, Sarah; Gaborit, Delphine; Clinkard, Theo . Autor/a : Bonachela, Rafael; Macdonald, Alan . Compositor/a : Herbert, Matthew; Berio, Luciano . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Companyia : Bonachela Dance Company . Direcció : Bonachela, Rafael . Il·luminació : Curran, Lee . Vestuari : Clinkard, Theo . Suports audiovisuals : Clayton, Lenka .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/10/2006.
Ballarí : Fiadeiro, Joao . Compositor/a : Lucier, Alvin . Companyia : RE.AL . Il·luminació : Machado, Pedro; Garcia Miguel, Joao .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
28/07/1998.
Compositor/a : Sakamoto, Ryuichi; Hara, Marihiko . Coreògraf : Jalet, Damien . Escenografia : Nawa, Kohei . Il·luminació : Yoshida, Kazuya; Yoshimoto, Yukiko . So : Alaïs, Cédric . Producció : Sandwich Inc; Théâtre National de Bretagne . Intèrpret : Cabon, Ronan; Tozawa, Naoko; Moriyama, Mirai; Morii, Jun; Mitoh, Ruri; Minakawa, Mayumu; Asai, Nobuyoshi; Arapoglou, Aimilios; Brossard, Sylvain .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
03/07/2023.
Autor/a : Timoneda; Orozco, Sebastián de ; Góngora, Luis de; Arcipreste de Hita (Ruíz, Juan) . Músic/a : Funks, Sebastián Martín; Rivolta, Carlos; Bedolla, Beto; Boyer, Román; Mira, Pepe . Ballarí : Castro, Susana; Serra, Marina; Salas, Ricardo; García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles . Compositor/a : Rivolta, Carlos; Fuks, Martín Sebastián; Caparrós, Enric . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : González Beltrán, Antonio . Il·luminació : González, Nazario . Vestuari : Macià, Cristina; López, Araceli . Intèrpret : Macià, Cristina .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
05/02/1998.
Compositor/a : Ishaam, Mark; Kronos Quartet . Coreògraf : Tagua, Luque . Companyia : Puertas abiertas . Direcció : Tagua, Luque . Escenografia : Vidal, Carme . Il·luminació : Grijalba, Óscar . Vestuari : Vidal, Carme . Intèrpret : Tagua, Luque; Calleja, Olga .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Majèstic.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (11a : 1991 : Tàrrega).
08/09/1991.
Compositor/a : Michel, Pénélope ; Devos, Nicolas . Coreògraf : Rizzo, Christian . Escenografia : Rizzo, Christian . Il·luminació : Olive, Caty ; Cabrera, Thierry . So : Roé, Jeronimo . Vestuari : Rizzo, Christian . Suports audiovisuals : Gervais, Yragaël . Producció : ICI — centre chorégraphique national Montpellier ; Mercat de les Flors; Bonlieu Scène nationale Annecy . Ballarí : Hedman, Hanna; Aboulakoul, Youness ; Attar, Jamil; Ayet, Lluís; Bichot, Johan; Clary, Léonor; García Llorens, Miguel; Garrigues, Pep; Guibert, Julie; Vaneau, Vania ; Toupin, Rodolphe ; Masse, Maya ; Guitton, Ariane; Le Borgne, David .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
03/10/2019.
Compositor/a : Fanfare Ciocarlia; Bennet, Frank; Beirut (Grup Musical); Adewale, Adriano; Hurst, Adam ; Górecki, Henryk; Ersatz Musica; Autum, Emilia . Coreògraf : Flat, Kate; Finn, Caroline; Galili, Itzik . Companyia : Phoenix Dance Theatre (Companyia de dansa) . Il·luminació : Abulafia, Yaron .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (12è : 2016 : Barcelona).
28/04/2016.
Autor/a : Dansteater Ballet . Compositor/a : Schubert, Franz; Britten, Benjamin; Mahler, Gustav; Pergolesi, Giovanni . Coreògraf : Salado, Maite . Companyia : Dansteater Ballet . Direcció : Salado, Maite . Il·luminació : Guigó, Manolo; Estrada, Xavier . Vestuari : Arjona, Joaquim .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Merca Arts.
27/11/1990.
Compositor/a : Martínez, Alfonso L.; Lorente, Conchi; Martínez, David . Coreògraf : Laínez, José; Munsó, Marta . Companyia : Pie junto pie danza contemporánea . Escenografia : Martínez, David . Il·luminació : Martínez, Alfonso L. . Intèrpret : Munsó, Marta; Larreta, Amaia; Lazkano, Begoña; Uhalte, Beatriu; Beraza, André .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
03/04/1997.
Ballarí : Díaz, Victória; Sako, Celia; Meza, Omar . Autor/a : Meza, Omar; Meza, Omar . Compositor/a : García de la Puente, Sergio . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Meza, Omar . Escenografia : Butler, Miguel Ángel . Il·luminació : Aparicio, Ramón . Vestuari : Butler, Miguel Ángel . Producció : López, Francisco M. . Intèrpret : Cantero, José .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
La Sala Miguel Hernández.
(Sabadell).
25/11/2001.
Ballarí : Vallauri, Jeanne; Bonnery, Annabelle; Cunha, Teresa; Golo, Renaud; Mariotte, Denis; Weber, Vincent; Polo, Cathy; Renard, François; Sammarco, Ennio; Álvarez, Ulises; Marin, Maguy . Compositor/a : Mariotte, Denis . Coreògraf : Marin, Maguy . Companyia : Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape; Compagnie Maguy Marin; Théâtre de la Ville de Paris; Maison de la Danse de Lyon; Le Toboggan de Décines . Il·luminació : Mariotte, Denis; Benéteaud, Alexandre . Vestuari : Ray, Cathy .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/10/2006.
Ballarí : Egurrola, Nerea; Carvajal, Ferran; Alcaraz, Eneko; Palau, Joan; Sant Funk, Sílvia; Margarit, Àngels; Noales, Asun . Músic/a : Bardagí, Pere; Lanza, Olvido; Vallvé, Montse; Fresno, Manuel M. del; Saura, Joan . Compositor/a : Saura, Joan; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Festival Grec de Barcelona . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
21/07/1998.
Compositor/a : Jenkins, Karl; Tx, Oreka; Junquera, Kepa; Corelli, Arcangelo; Scarlatti, Alessandro . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Escenografia : Chalabi, Jaffar . Il·luminació : Fischtel, Nicolás; Fields, Brad; Caboort, Joop . Vestuari : Duato, Nacho; Frias, Lourdes .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
19/02/2002.
Compositor/a : Thiyam, Chaoba ; Grewal, Samar ; Lutz, Martin . Coreògraf : Palani, Hemabharathy ; Nongmeikapam, Surjit; Saika, Prasanna . Il·luminació : Roberts, Jonathan . So : Loitongbam, Sunil . Suports audiovisuals : Medlin, Margie ; Thiyam, Chaoba . Producció : Attakkalari (Center for Movement Arts) . Ballarí : Sorokhaibam, Akee ; Laishram, Shantikumar ; Sagolsem, Sumeet ; Hemjit, Semjam ; Suraj Roy, Laiphungbam ; Mardi, Sylvester ; Nambiar, Meghna ; Palani, Hemabharathy ; Saika, Prasanna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
22/09/2015.
Músic/a : Hangonyi, Barnabas; Peris, Llorenç; Saña, Oriol; Briceño, Ernesto; Gex, Elisabeth; Virus String Quartet . Ballarí : Bonin, Jaume; Clavel, Olga; Damian, Elline; Espejo, Eduardo; Gallinera, Ailleen; Marínez, Aleix; Mullens, Yester; Padriànova, Petra; Plee, Federico; Bones, Lily; Aragonès, Tomàs . Compositor/a : Saña, Oriol; Peris, Llorenç . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia de Ballet de Santa Coloma de Gramenet David Campos . Direcció : Campos, David; Saña, Oriol . Escenografia : Campos, David; Campoy, Josep . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Ballbé, Jordi . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene . Suports audiovisuals : TV Works-Effio . Producció : Molner, Enric .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
08/06/2006.
Autor/a : Grau Bagès, Carlota . Compositor/a : Matas, Pau . Direcció : Grau Bagès, Carlota . Escenografia : Belles, Lola; Salvà, Xesca . Il·luminació : Rovira, Anna . So : Matas, Pau; Cot Ros, Joan . Suports audiovisuals : Grau Bagès, Carlota . Producció : Festival TNT . Intèrpret : Cot Ros, Joan; Rovira, Anna; Grau Bagès, Carlota .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
L'Estruch. Fàbrica de Creació de les Arts en viu.
(Sabadell).
16/09/2022.
Ballarí : Sanchis, Maria del Mar; Arribas, Susana; Berdala, Alba; Bustamante, Marta; Bustamante, Norma; Merlos, Estela; Montfort, Ariadna; Nieto, Patricia; Puig Domènech, Alba; Angulo, Elísabeth . Compositor/a : Mas, Mario; Montoto, Santiago; Nyman, Michael . Coreògraf : Bustamante, Marta . Companyia : Sunhai . Direcció : Bustamante, Marta . Il·luminació : Pinto, Igor; Fraga, César . Vestuari : Bustamante, Marta; Puig Domènech, Alba .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Zona Nord.
(Barcelona).
19/09/1997.
Autor/a : Lesgart, Gustavo . Compositor/a : Lastra, Marcelo . Coreògraf : Lesgart, Gustavo; López Pérez, Isabel . Companyia : Carta Blanca; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Lesgart, Gustavo . Il·luminació : Parodi, Conrado . Vestuari : Papió, Ariadna . Intèrpret : Lesgart, Gustavo; López Pérez, Isabel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
05/10/2007.
Ballarí : Alpañez, María Pilar; Marian, Lucia; Cidra, Bebeto; Hurtado, Fernando; Bes, Manolo; Labiano, Nathalie . Autor/a : Albertí, Xavier . Compositor/a : Schönberg, Arnold; Polls, Àlex; Maristany, Xavier . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Gregorio, José de .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Poliesportiu municipal B.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (19a : 1999 : Tàrrega).
09/09/1999.
Autor/a : López Espinosa, Roser . Compositor/a : Drillich, Mark . Coreògraf : López Espinosa, Roser . Escenografia : Alejandre, Maria . Il·luminació : Serra, Joana . Vestuari : Albert, Lluna . Producció : Quinzena metropolitana; Mercat de les Flors; Festival Temporada Alta . Ballarí : Ferey, Noé; Klajnscek, Anamaria; Serra, Magí; Provenzano, Roberto; Baylach, Nora .
Temporada: 2018/19; 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
09/05/2019.
Autor/a : Santanach, Laia . Compositor/a : Martorell, Carlos . Coreògraf : Santanach, Laia; Carrión, Andrea . Companyia : Cia. Laia Santanach; Cia. Andrea Carrión . Direcció : Carrión, Andrea; Santanach, Laia . Il·luminació : Serra, Joana . So : Ireland, Uriel; Gálvez, Maria . Vestuari : Palma, Kike . Suports audiovisuals : Castañé, Ignasi . Intèrpret : Carrión, Andrea . Ballarí : Sanz, Julia; Sáez, Mario G.; Martorell, Carlos; Hierro, Anna; Santanach, Laia .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
11/11/2022.
Autor/a : Santanach, Laia . Compositor/a : Martorell, Carlos . Direcció : Santanach, Laia . Escenografia : Serra, Jou . Il·luminació : Serra, Jou . So : Ireland, Uriel . Vestuari : Palma, Kike . Suports audiovisuals : Castañé, Ignasi . Producció : Mercat de les Flors; Ballet National de Marseille ; Fira Mediterrània de Manresa . Ballarí : Santanach, Laia; Hierro, Anna; Sanz, Julia; Martorell, Carlos; García Sáez, Mario .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Àtrium.
(Viladecans).
11/03/2023.
Compositor/a : Whitley, Trixie; Mintseris, Daniel; Perowsky, Ben; Ismaily, Shahzad . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Direcció : Vandekeybus, Wim . Escenografia : With, Tom de; Vandekeybus, Wim . Il·luminació : Vandekeybus, Wim; Gahide, Francis . Vestuari : Maillard, Jan; Lhoas, Isabelle . Producció : Concertgebouw Bruges; Europalia Romania; Última Vez . Ballarí : Anastasiadis, Alexandros; Babi?, Borna; Bator, Maureen; Belotti, Davide; Yusuf, Mufutau; Oettl, Magdalena; Lambrechts, Anna Karenina; King, Kit; Kolegova, Maria; Desmet, Pieter .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
25/03/2021.
Autor/a : Magnet i Burch, Cristina . Compositor/a : Stockhausen, Simon; Dylan, Bob; Haendel, Georg Friedrich . Coreògraf : Magnet i Burch, Cristina . Companyia : Bach, Johann Sebastian; Magnet i Burch Companyia de Dansa . Direcció : Magnet i Burch, Cristina . Il·luminació : Valls, Xavier . So : Llop, Azucena . Vestuari : Ramis, Ramon; Valldeperas . Intèrpret : Purgimon, Josep Albert . Cantant : Roca, Ofelia . Ballarí : Arnal, Ramon; Vilella, Susana; Tarruella, Cristina; Daussà, Helena; Brossa, Sílvia; Lee, Juan Carlos . Músic/a : Cortadellas, Jaume .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/05/1994.
Direcció musical : Prado, Luz . Autor/a : Arcas, Luz . Compositor/a : Prado, Luz . Coreògraf : Gragera, Abraham; Arcas, Luz . Companyia : La Phármaco . Direcció : Arcas, Luz . Escenografia : Arcas, Luz . Il·luminació : Colomer, Jorge . So : Contreras, Pablo . Vestuari : Carmen 17 . Suports audiovisuals : Rota, Virginia; Colomer, Jorge; Pérez, Tristán . Producció : La Phármaco; Festival de Otoño de Madrid . Cantant : Dolores, Lola . Ballarí : Arcas, Luz . Músic/a : Prado, Luz .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
17/03/2022.
Direcció musical : Farrés, Judit . Compositor/a : Farrés, Judit . Coreògraf : Öfverholm, Charlotta; Natsuki (Ventura, Anna); Picó, Sol . Direcció : Picó, Sol; Öfverholm, Charlotta; Natsuki (Ventura, Anna) . Il·luminació : Güell Ordis, Maria . So : Carteaux, Stéphane . Producció : Universelle Illustrée Universelle Compagnie/France; Natsuki; Sol Picó Companyia de Dansa; Palau de les Arts Reina Sofía (València) . Cantant : Cor de la Unió de Granollers . Ballarí : Natsuki (Ventura, Anna); Sánchez, Encarni; Picó, Sol .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
El Born CCM.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
06/07/2023.
Compositor/a : Ríos, Yamila . Coreògraf : Mascarell, Marina . Escenografia : Rodrigues, Ludmila . Il·luminació : Schakenbos, Loes . Vestuari : Munz, Daphna . Producció : Nederlands Dans Theater I; Mercat de les Flors; Korzo Productions, Den Haag; Dance Forum Taipei . Ballarí : Lee, Chen-Wei; Cohen, Eli; Domini, Filippo; Purification, Maud de la; Botkay, Nina . Músic/a : Ríos, Yamila .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
15/03/2018.
Músic/a : Batsheva Ensemble . Adaptació : Fishof, Ohad . Compositor/a : The Beach Boys; Seefeel; Hai, Pyar; Naa, Kaho; Fennesz, Christian; AGF; Kid 606+Rayon; Eno, Brian; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Eyat, Sharon . Companyia : Batsheva Dance Company . Direcció : Fortis, Nami Bloch; Naharin, Ohad; Nagar, Yaniv . Il·luminació : Bueno, Avi Yona . So : Fishof, Ohad . Vestuari : Levy, Rakefet .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
09/02/2006.
Compositor/a : Aubry-Carlson, Aleksi; Aubry, René; Nuut, Maarja; Abel, K. Friedrich . Coreògraf : Carlson, Carolyn . Companyia : Carolyn Carlson Company . Il·luminació : Nicolas, Rémi . Vestuari : Dulac, Elise . Suports audiovisuals : Xingjian, Gao . Producció : Carolyn Carlson Company . Ballarí : Orselli, Sara; Ochin, Alexis; Nakata, Yutaka; Micani, Isida; Meneghini, Riccardo; Maufroid, Céline; Marsalo, Juha; Kosakatani, Chinastu; Al Khadir, Sonia; Simeoni, Sara .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
05/11/2022.
Compositor/a : Mingus, Charles; Stravinsky, Igor . Coreògraf : Brandstrup, Kim . Companyia : Arc Dance Company . Direcció : Brandstrup, Kim . Il·luminació : McHugh, Brenna . Ballarí : Icaza, Concha de; Howell, Ron; Zuccotti, Dario; Fitzgerald, Tracey; Barron, Sarah; Ashman, Mark; Iglich, Bernadette .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
17/01/1987.
Autor/a : Weigel, Juschka; Leydel, Xenia; Muñoz, Miguel . Ballarí : Weigel, Juschka . Compositor/a : Regenberg, Daniel . Coreògraf : Weigel, Juschka . Companyia : InThisSection-Juschka Weigel . Direcció : Muñoz, Miguel; Weigel, Juschka . Escenografia : Donger, Simon T.; Muñoz, Miguel . Il·luminació : Donger, Simon T.; Muñoz, Miguel . Intèrpret : Azkona, Laida; Chia Wei, Jo Tan; Ruano, Juanjo; Scott, Wayne .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
13/12/2007.
Compositor/a : Treichier, Franz . Coreògraf : Jobin, Gilles . Companyia : Compagnie Gilles Jobin . Il·luminació : Demont, Daniel . So : Jenkins, Clive . Producció : Mini, Maria-Carmela . Intèrpret : Bacci, Tamara; Bonomo, Jean-Pierre; Hominal, Marie-Caroline; Rigat, Isabelle; Van Der Merwe, Rudi .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
07/10/2007.
Compositor/a : Zappa, Frank . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Balletto di Toscana . Direcció : Bozzolini, Cristina . Escenografia : Rowen, Ron; Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
13/07/1999.
Ballarí : Ventura, Anna . Compositor/a : Haddad, Karim . Coreògraf : Ventura, Anna . Companyia : Cia. La Ventura . Escenografia : Cocepcion de los Dolores, Anna M.; Nedellec, Alain; Esnault, Yann . Il·luminació : Loustau, Eric; Ageon, Sylvie . So : Ageon, Sylvie . Vestuari : Río, Elsa; Terroitin, Patrick .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
21/02/2003.
Autor/a : Pi, Ana . Compositor/a : Pradines, Auguste de ; Pradines, Emy de . Coreògraf : Pi, Ana . Escenografia : Pi, Ana . Il·luminació : Ségalen, Jean-Marc; Kaysel, Bia . Suports audiovisuals : Pi, Ana . Producció : The Patricia Phelps de Cisneros Research Institute for the Study of Art from Latin America & Museum of Modern Art; Terra Batida; Alkantara . Intèrpret : Pi, Ana .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
29/04/2023.
Ballarí : Fàbregas, Enric; Ramis, Pep; Muñoz, María; Balm, Nicole; Casanovas, Jordi; Castro, Leo . Autor/a : Berger, John . Compositor/a : Byrne, David; Bach, Johann Sebastian; Noble, Steve . Coreògraf : Ramis, Pep; Balm, Nicole; Casanovas, Jordi; Castro, Leo; Fàbregas, Enric; Muñoz, María . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep . Escenografia : Muñoz, María; Ramis, Pep . Il·luminació : Viladomat, August; Rey, Ramón . So : Polls, Àlex . Vestuari : Mal Pelo; Puigdevall i Plantés, Carme . Suports audiovisuals : Mal Pelo . Producció : Temporada Alta; Teatre Nacional de Catalunya .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
18/05/2006.
Autor/a : Pedroche, Mercedes . Compositor/a : Ramos, Borja . Coreògraf : Pedroche, Mercedes . Direcció : Pedroche, Mercedes . Il·luminació : Iglesia, Inés de la . So : Ramos, Borja . Suports audiovisuals : Viera, Eva; Artiaga, Maria . Ballarí : Grimaldi, David; Fagúndez, Maria; Galiano, Miracles; Blasco, Arturo; López, María; Giacomelli, Lionel; Jodar, Juana . Músic/a : Pérez, Mario; Raimundo, Eduardo; Blasco, Arturo; Ramos, Borja .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Auditori Felip Pedrell.
(Tortosa).
14/10/2022.
Autor/a : Silver Drops Dansa . Compositor/a : Casteleiro, Alex; Silver Drops Dansa . Coreògraf : Macau, Anna . Companyia : Silver Drops Dansa . Escenografia : Silver Drops Dansa; Rubio, Ivan . Il·luminació : Silver Drops Dansa; Rubio, Ivan . Ballarí : Avilés, Georgina; Gargallo, Aina; Tolsà, Blanca .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre de l'Aurora.
(Igualada).
Mostra Igualada. Fira d'espectacles infantils i juvenils (32a : 2021).
29/05/2021.
Autor/a : Fernández, Bea ; Salazar, Carmelo . Compositor/a : Martens, Glenn . Direcció : Salazar, Carmelo . Il·luminació : Parodi, Conrado . Vestuari : Dutor, Jorge . Intèrpret : Fernández, Bea ; Salazar, Carmelo .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
27/10/2022.
Compositor/a : Allegri, Gregorio . Coreògraf : Doherty, Oona; Ninja, Lasseindra; Carvalho, Tânia; Childs, Lucinda . Companyia : Ballet National de Marseille . Direcció : Apolito, Rémi d'; (LA)HORDE . Il·luminació : Barry, Lisa Mary; Wurtz, Éric; Ribes, Vicent . So : Minez, Fabien . Vestuari : Childs, Lucinda; Martínez, Ana; Murru, Nicole; Doherty, Oona; Carvalho, Tânia . Producció : Ballet National de Marseille ; Théâtre de la Ville de Paris; Theâtre du Châtelet . Ballarí : Ballet National de Marseille .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival Dansa Metropolitana.
24/03/2023.
Autor/a : Tutusaus, Roser; Weksler, Tom . Compositor/a : Grellet, Adrien . Companyia : Wonderground (Cia de Dansa) . Escenografia : Escala, Berta; Weksler, Tom; Tutusaus, Roser . Il·luminació : Pons, Conchita . So : Grellet, Adrien . Suports audiovisuals : Vargas, Aida . Producció : Festival Dansa Metropolitana; Brechtje Randag . Ballarí : Tutusaus, Roser; Weksler, Tom .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
L'Estruch. Fàbrica de Creació de les Arts en viu.
(Sabadell).
25/03/2022.
Ballarí : Martínez, Anne-Valerie; Jully, Antoine; Trividic, Alain; Benquet, Karyn; Compin, Chloë; Grigorenko, Tatiana; Lavolte, Marie; Taravant, Mélanie; Umlor, Séverine; Hulot, Guillaume; Daujean, Grégoire; Causse, Benoït . Músic/a : Bauer, Vincent; Chéniza Fénéluz, Pierre . Compositor/a : Drouet, Jean-Pierre; Chéniza Fénélus, Pierre; Kaddish de Towering Infierno . Coreògraf : North, Robert; Becker, Douglas; Blaska, Felix . Companyia : Junior Ballet du Conservatoire de Paris . Il·luminació : Clayburgh, Jim; Bescheron, Bruno . Vestuari : garnier, Catherine .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
08/04/1999.
Autor/a : Cruz, Andrea . Compositor/a : Barrenengoa, Kiko . Coreògraf : Gomila, Tomeu . Companyia : Au Ments Dansa . Direcció : Gomila, Tomeu . Escenografia : Cruz, Andrea . Il·luminació : Martínez, Manu . Intèrpret : Cruz, Andrea .
Temporada: 2007/08; 2010/11;
Estrena:
IES Baix Camp.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'07 (10a : 2007).
27/10/2007.
Ballarí : Ferhan, Haidar; Toema, Maytham; Daeim, Ali; Ahmed, Samir; Abbas, Fadi; Kathim, Raaed; Falih, Bashar; Falih, Muthar . Autor/a : Samawi, Talat . Adaptació : Samawi, Talat . Compositor/a : Ramzy, Hossam; Hykes, David; Raahauge, Steen; Singh, Talvin; Ben Yelles, Djamet; Roth, Gabrielle; Thoruton, Phil . Coreògraf : Samawi, Talat . Companyia : Akito . Escenografia : Suliman, Sadik . Il·luminació : Jamil, Jalal . Vestuari : Watson, Jessica .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Auditori Felip Pedrell.
(Tortosa).
EntreCultures. Festival Internacional de Teatre de Tortosa (2a : 2005).
23/11/2005.
Ballarí : Bravo, Alfredo; Noales, Asun; Sagardoy, Arantxa; Alonso, Geles; Guerrero, Enrique; Peña, Yolanda; Verdú, Juan Carlos . Autor/a : Zambrano, Mario . Compositor/a : Coco Rossie; Savall, Jordi; Iglesias, Alberto; Carmona, Lluís; Newman, Thomas; Górecki, Henryk . Coreògraf : Sagardoy, Arantxa; Zambrano, Mario; Noales, Asun . Companyia : Patas Arriba . Il·luminació : Baixeras, Anton; Cerdeiriña, José Manuel ("Ciru") . So : Zambrano, Mario; Montllaó, Jesús; Antón, Germán . Vestuari : Haro, Carlos; Sempere, Nines; Sagardoy, Arantxa . Suports audiovisuals : Montllaó, Jesús; Zambrano, Mario .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
05/10/2006.
Compositor/a : Brzoska, Szymon . Coreògraf : Cherkaoui, Sidi Larbi . Escenografia : Gormley, Antony . Il·luminació : Caree, Adam . So : Beattie, Jon . Vestuari : Ranley, Leila . Producció : Sadler's Wells . Intèrpret : Monjos del Temple Shaolin . Músic/a : Linke, Coordt; Wojciechowska, Olga; Sluiter, Alies Christina; Brzoska, Szymon; Anstee, Laura .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (32è : 2008).
16/07/2008.
Autor/a : Mal Pelo . Compositor/a : Lankhuyzen, Leo . Coreògraf : Mal Pelo . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Il·luminació : Gascoigne, Gina . Vestuari : Boschung, Paulette . Ballarí : Ramis, Pep; Muñoz, María; Casanovas, Jordi .
Temporada: 1992/93; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/01/1993.
Autor/a : Boixadera, Victòria . Compositor/a : Porqueras, Estefanía; Sons, Guilliam . Coreògraf : Porqueras, Estefanía . Direcció : Porqueras, Estefanía; Boixadera, Victòria . Il·luminació : Pons, Conchita . So : Bosch, Pau . Vestuari : Boixadera, Victòria; Porqueras, Estefanía . Intèrpret : Bolea, Albert . Ballarí : Schneider, Fabian ; Martínez, Clara; Porqueras, Estefanía . Músic/a : Sons, Guilliam .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
08/10/2020.
Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran; Anadón, David . So : Àlvarez, Enric . Vestuari : Marquès, Antònia . Ballarí : Seguette, Frederic; Palau, Joan; Navarro, Àfrica; Lize, Laetitia; Casanova, Jordi; Colmenares, Adolfo . Músic/a : Martínez, Manuel .
Temporada: 1993/94; 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/01/1994.
Músic/a : Postel, Karni . Autor/a : Giuli, Itzik . Compositor/a : Postel, Karni . Coreògraf : Godder, Yasmeen . Escenografia : Sternschauss, Anat . Il·luminació : Shemesh, Jackie . So : Cohen, Oren . Vestuari : Liam, Lulú . Intèrpret : Weinberg, Maya; Brown, Shahar; Ferber, Yasmin; Shmurak, Alexandra .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Cicle Llançar [el cos] a la batalla (1a: 2008 : Barcelona).
29/03/2008.
Compositor/a : O'Rourke, Jim; Lachenmann, Helmut . Coreògraf : Sanchis, Salva . Companyia : Rosas; De Munt / La Monnaie . Escenografia : Van Gestel, Kristof . Il·luminació : Van Aken, Tom; Sanchis, Salva . Intèrpret : Sanchis, Salva; Santkin, Manon; Yoshihara, Mioko .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
31/10/2007.
Ballarí : García, Virginia; Muñoz, Damián; Fernández, Alexis . Músic/a : Dall, Steven . Compositor/a : Dall, Steven; Ramos, Borja . Coreògraf : Dall, Steven; García, Virginia; Muñoz, Damián; Fernández, Alexis . Companyia : Fani Benages Projectes Artístics; DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Direcció : García, Virginia; Muñoz, Damián . Escenografia : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Il·luminació : Ulla, Javi . Vestuari : Belart, Antonio .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
11/05/2006.
Autor/a : Vandekeybus, Wim; Van Poeck, Greet . Compositor/a : De Mey, Thierry; Arno & Ad Cominotto; Byrne, David; Mertens, Pierre; Ribot, Marc; Vermeersch, Peter . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Companyia : Wim Vandekeybus & Última Vez . Il·luminació : Nonn, Ralf; Gahide, Francis; Vandekeybus, Wim . Intèrpret : Ronda, Manuel; Nguyen, Thi-mai; Kline, Mala; Jáuregui, Jorge; Jáuregui, Germán; Hayden, Robert M.; Fokina, Elena; Arís, Laura; Seabra, Helder .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/04/2007.
Compositor/a : Brown, James; Riperton, Minnie; Vargas, Chavela; Nicks, Stevie; Cocciante, Riccardo; Baby Huey; Labelle, Patti; Ike & Tina Turner; Bola de Nieve; Knight & The Pips; Guillot, Olga; Franklin, Aretha; Lavette, Bettye; Thomas, Inma . Coreògraf : Zambrano, David . Companyia : Danswerkplaats Amsterdam (DWA); Charleroi Danses . Direcció : Zambrano, David . Il·luminació : Knops, Ellen . Vestuari : Lo, Ching-yao; Martínez, Pepa; Voorter, Mat . Producció : Bolinga, Stitching . Intèrpret : Rebetez, Eugenie; Malkotsis, Ermes; Fajdiga, Nina; Macuacua, Horacio; Jasko, Peter; Herich, Milan; Garbin, Carlos; Ernesto, Edivaldo; Bauer, Eleanor; Zambrano, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
27/09/2007.
Direcció musical : Manning, Viv . Autor/a : Inspira Teatre; Westermeyer, Esther . Compositor/a : Manning, Viv . Coreògraf : Moreso, Claudia . Companyia : Inspira Teatre . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Erra, Xavier . Il·luminació : Bonfill, Guillem . Producció : Inspira Teatre . Ballarí : Umbert, Neus; Piró, Laia; Westermeyer, Esther .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador. Sala 2.
(Lleida).
13/11/2022.
Ballarí : Ventura, Noemí; Otaola, Uxue; Esquerda, Gisela; Ballús, Meritxell; Alcázar, Carmen; Gutiérrez, Emili; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Alcaraz, Eneko . Compositor/a : Balanescu Quartet . Coreògraf : Gutiérrez, Emili . Companyia : Projecte Gallina . Direcció : Gutiérrez, Emili . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Casas Luna, Carmen .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
09/06/1999.
Autor/a : Graells, Guillem-Jordi . Ballarí : Ballús, Meritxell; Campo, Xaro; Llano, Jessica; Alonso, Roberto G.; Rocamora, Valentí . Compositor/a : García d'Acuña, Juanjo . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G.; Townsend, Tamzin . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Azorín, Paco . Vestuari : Lascorz, Marga .
Temporada: 1996/97; 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa. Dansa als Districtes.
21/04/1997.
Autor/a : Ferrer, Horacio . Compositor/a : Piazzola, Astor . Coreògraf : Larumbe, Karmen . Companyia : Ballet Contemporain de Bruxelles . Direcció : Larumbe, Karmen . Escenografia : Jaccaud, Pierre . Il·luminació : Gryspeirt, Dirk; Hagelstein, Jean-Michel . Vestuari : Larumbe, Karmen . Ballarí : Pasqual, Dafne; Merlo, Daniela; Larumbe, Karmen; Raverdy, Cathy; Torres, Juan de; Nakamura, Shinji; Weis, Jean-Guillaume; Harrington, Kathleen . Músic/a : Soler, Antoni .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
04/04/1987.
Ballarí : García Ferro, Sebastián; Shacham, Youval . Compositor/a : García Ferro, Sebastián . Coreògraf : García Ferro, Sebastián; Shacham, Youval . Companyia : Compañía Sebastián García . Il·luminació : Shacham, Youval . Vestuari : Shacham, Youval .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Contemporanis a la Barceloneta. Dansa hivern 2006 (Barcelona).
23/03/2006.
Compositor/a : Villalonga, Cristina . Coreògraf : Mira, Toni . Companyia : Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Nani . Ballarí : Bresca, Andreu; Mira, Toni; Moreso, Claudia; Roca, Susana; Monini, Maria .
Temporada: 1991/92; 1992/93; 1993/94;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival Olímpic de les Arts.
31/07/1992.
Compositor/a : Mariño, Leo; Mozart, Wolfgang Amadeus; Aubry, René . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Alzabequie, Patricia . Il·luminació : Yetton, Keith . Vestuari : Herrero, Angelina . Ballarí : Oller, Ramon; Vázquez, Miguel; Peraira, Cristina; Xena, Anna; Agudo, Carme; Axenfeld, Norma; Muñoz, Jasone; López, Eva; Morin, Anne; Renalias, Carme; Eulate, Anna .
Temporada: 1987/88; 1991/92;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
21/12/1987.
Compositor/a : Santos, Carles; Navarrete, Javier; Lewin-Richter, Andrés . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Llongueras, Jordi; Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Ballarí : Gelabert, Cesc .
Temporada: 1988/89; 1989/90; 1990/91; 1991/92; 1992/93; 1993/94; 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Teatro Zandonai.
(Rovereto (Itàlia)).
02/08/1988.
Músic/a : Martínez del Fresno, Manuel . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Martínez del Fresno, Manuel; Saura, Joan; Mingus, Eric; Sharp, Elliot; Keirouz, sor Maria; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Teatre Lliure . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Escorsa, Dionís . Il·luminació : Domènech, Maria . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Escorsa, Dionís . Producció : Font, Marta .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2006/07; 2010/11;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
07/04/2005.
Compositor/a : Ono, Seigen; Comelade, Pascal . Coreògraf : Harroche, Brigitte . Companyia : Brigitte Harroche Dansa . Direcció : Harroche, Brigitte . Il·luminació : Llop, Màrius . Vestuari : Brigitte Harroche Dansa .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
11/07/1991.
Compositor/a : Bauzà, Aurora . Companyia : La Súbita . Direcció : Alcalà, Laura; Riba, Emma . Il·luminació : Bianchi, Gabriela . Ballarí : Alcalà, Laura; Riba, Emma .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
21/10/2021.
Ballarí : Busquet, Sònia; Martí, Cristina; Rubirola, Anna; Montané, Jaume; Serrat, Teresa . Compositor/a : Mayer, Ilia . Coreògraf : Álvarez, Olga . Companyia : La Taimada . Direcció : Cols, Clara; Álvarez, Olga . Il·luminació : Portillo, Fernando . So : Portillo, Fernando .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (2a : 2007 : Barcelona).
25/02/2007.
Ballarí : McRae, Anna . Compositor/a : Schick, Ignaz . Coreògraf : McRae, Anna . Escenografia : Kürmayr, Simon . Il·luminació : Thalhammer, Meter; Beeretz, Martin . Suports audiovisuals : Ouellet, Kenji . Producció : Kürmayr, Simon .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Festival Complicitats 07 (1a : 2007 : Barcelona / Sabadell).
09/02/2007.
Autor/a : Horta, Rui . Ballarí : Carofiglio, Nicola; Skrzypiciel, Anton; Heynderickx, Bruno . Compositor/a : Cerqueira, Tiago . Coreògraf : Horta, Rui . Companyia : Instituto das Artes; Annemasse; Chateau Rouge; Reggio Emilia Danza; Reggio Parma Festival; Festival Danse à Aix; Centro Cultural de Belém; TRAFO House of Contemporary Arts; Festival Temps d'Images; O Espaço do Tempo; Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf) . Il·luminació : Horta, Rui .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Per_versions (1a : 2006 : Barcelona).
25/05/2006.
Compositor/a : Marín, Miguel . Coreògraf : Nader, Guy; Campos, María . Direcció : Nader, Guy . Escenografia : Campos, María; Nader, Guy . Il·luminació : Abulafia, Yaron . Vestuari : Ribera, Anna . Producció : Julidans Festival; Festival Sismògraf; Mercat de les Flors; Raqscene . Ballarí : Weksler, Tom; Varga, Csaba ; Telesfort, Clementine; Tranis, Lisard; Tutusaus, Roser; Nader, Guy; Campos, María .
Temporada: 2017/18; 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
26/04/2018.
Compositor/a : Le mystère des voix bulgares; Donizetti, Gaetano . Coreògraf : Boza, Inés; Mallol, Carles . Companyia : Xostakòvitx, Dimitri D. . Direcció : Mallol, Carles; Boza, Inés . Escenografia : Boza, Inés; Roldan, Kiko . Il·luminació : Gascoigne, Gina . Vestuari : Azcoitia, Gabriel . Ballarí : Mallol, Carles; Boza, Inés .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
04/04/2002.
Ballarí : Xavier, Lindanor; Runa, Romeu; Reis, Rui; Prado, Carlos; Pinto, Rui; Mari, Sebastian; Kogan, Hillel; Humet, Josep; Guilloré, Bruno; Gama, Bernardo; Spivey, Jermaine; Becker, Mayra; Clemente, Ángela; Alves da Silva, Teresa; Rosado, Sandra; Ribeiro, Ana Cláudia; Nóvoa, Cláudia; Marín, Laura; Inácio, Sofia; Griggi, Barbara; Fernandes, Paula; Vos, Ann de; Falieri, Allan; Mosselmans, Pascale; Nobre, Inês . Cantant : Vetrone, Cristina; Monti, Lorella; Prestia, Enza . Músic/a : Vetrone, Cristina; Monti, Lorella; Prestia, Enza . Adaptació : Kendall, Paul . Compositor/a : Schnittke, Alfred; Mompou, Frederic; Vetrone, Cristina . Coreògraf : Veldman, Didy; Gelabert, Cesc; Bigonzetti, Mauro . Direcció : Cardoso, Iracity . Escenografia : Berrondo, Jon; Celis, Stijn . Il·luminació : Lee, Samantha; Ormerod, Ben; Cerri, Carlo . Vestuari : Celis, Stijn; Azzopardi, Lydia; Medeiros, Helena .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
26/09/2002.
Adaptació : Laakso, Riikka . Compositor/a : Ríos, Yamila . Coreògraf : Mascarell, Marina . Direcció : Mascarell, Marina . Escenografia : Rodrigues, Ludmila . Il·luminació : Axelsson, Marten K. . Suports audiovisuals : Isern, Francesc . Producció : Skånes Dansteater; Mercat de les Flors; Korzo Productions, Den Haag . Ballarí : Skånes Dansteater .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
23/04/2020.
Compositor/a : Sand; Spencer Griffiths, Neil . Coreògraf : Teshigawara, Saburo . Companyia : Karas (Companyia de dansa) . Escenografia : Teshigawara, Saburo . Il·luminació : Teshigawara, Saburo . Vestuari : Teshigawara, Saburo . Producció : Epidemic; Karas .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors .
(Barcelona).
26/01/2006.
Ballarí : Miyata, Kei; Jeef; Péré, Bruno; Kunes, Vaclav; Ohno, Chisato; Yoshida, Azusa; Sato, Rihoko . Compositor/a : Spencer Griffiths, Neil ; Sand . Coreògraf : Teshigawara, Saburo . Companyia : Karas . Escenografia : Teshigawara, Saburo . Il·luminació : Teshigawara, Saburo . Vestuari : Teshigawara, Saburo . Producció : Miyata, Kei .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
26/01/2006.
Adaptació : Corrias, Stefano . Compositor/a : Schubert, Franz; Gershwin, George; Corrias, Stefano . Coreògraf : Morelli, Enrico; Merola, Michele . Companyia : MM Contemporary Dance Company . Escenografia : Spelti, Cristina . Il·luminació : Spelti, Cristina . Vestuari : Montanari, Carlotta . Ballarí : Stasi, Nicola; Ruspaggiari, Alice; Perricone, Annalisa; Lonardo, Fabiana; Gherardi, Matilde; Fiorito, Lorenzo; Nola, Dylan Di; Campo, Emiliano; Villarosa, Giuseppe .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
25/09/2021.
Compositor/a : Lanner, Josef Franz; Grieg, Edvard; Nyman, Michael . Companyia : Schmäh Danse Théâtre . Direcció : Vergés, Tomeu; Sagna, Caterina . Escenografia : Door, Martina . Il·luminació : Bagnoli, Enrico . Vestuari : La del Puerto; Binoux, Pauline . Intèrpret : Vergés, Tomeu; Sagna, Caterina .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
05/12/1987.
Ballarí : Margarit, Àngels; Muñoz, María . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Muñoz, María; Margarit, Àngels . Escenografia : Corbella, Llorenç; Muñoz, María . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Boschung, Paulette .
Temporada: 1995/96; 1997/98;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
05/12/1995.
Ballarí : Limont, Lulie; Ives, Christophe; Ayet, Lluís; Abdoul, Michel . Compositor/a : Ayet, Lluís; Reichel, Hans; Fritz, Fred; Cutler, Chris . Coreògraf : Ayet, Lluís . Companyia : Cia. Lluís Ayet . Il·luminació : Ménard, Fabrice .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998). Cicle Endansa.
10/06/1998.
Ballarí : Müller, Arnd; Rühl, Janet . Compositor/a : Niedermayer, Wolf . Coreògraf : Rühl, Janet; Müller, Arnd . Companyia : Fani Benages Projectes Artístics; Kompanie Janet Rühl / Arnd Müller . Direcció : Müller, Arnd; Rühl, Janet . Escenografia : Müller, Arnd . Il·luminació : Beltrán, Paco . Vestuari : Rühl, Janet .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
21/04/2006.