Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
201 - 250 de 767
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Boza, Inés . Compositor/a : Valle, Giulia . Coreògraf : Sun, Junyi; Pérez Mora, Carla; Mira, Toni; Calvitti, Viviane; Boza, Inés . Companyia : Senza Tempo . Direcció : Boza, Inés . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Gil, Ganecha . So : Villar, Òscar . Vestuari : Compte, Míriam . Producció : Mercat de Música Viva de Vic; Festival Sismògraf; Senza Tempo; Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016) . Ballarí : Sun, Junyi; Pérez Mora, Carla; Mira, Toni; Calvitti, Viviane; Boza, Inés . Músic/a : Valle, Giulia; Líbera; Pastor, David; Selnik, Pablo; Arizu, Edurne; Cordobés, Josep .
Temporada: 2016/17; 2015/16;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
02/07/2016.
Ballarí : Arrieta, Blanca . Coreògraf : Arrieta, Blanca . Companyia : Ciento Cincuenta Cuerdas . Il·luminació : Grijalba, Óscar . So : Metrónomo .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Bacsteix (1a : 2007 : Barcelona).
16/01/2007.
Autor/a : Pineda, Irina . Coreògraf : Pineda, Irina . Companyia : Humancía Dansa . Direcció : Pineda, Irina . Il·luminació : Franch, Genís . So : Franch, Genís . Ballarí : Muñoz, Agnès; Prat, Anais; Cerdán, David; Fieux, Marina; Grifols, Marina; Castro, Nerea; Camarero, Ona; Sánchez, Ambar; Bretcha, Andrea .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
20/07/2022.
Ballarí : Schwarz, Marion; Kramer, Davina; Stupar, Jelena-Ana; Ziegler, David; Praet, Filip van; Ballhaus, Milena; Lanzke, Bernd; Adonei, Fernando; Bedolla, Luna; Perju, Maxim; Bruemmer, Daniela; Freire, Barbara Melo; Moriyama, Tamae; Sullivan, Kellymarie; Almasi, Tobias; Savrasov, Rustam . Compositor/a : Katzer, Georg . Coreògraf : Soto, Cayetano; Göhre, Annett . Companyia : Das Balletensemble von Mecklenburgisches Staatstheater Schwerin . Direcció : Urbich, Jens-Peter . Escenografia : Kreisel, Lutz . Il·luminació : Mueller, Sven; Rickes, Gunnar . So : Homp, Joseph . Vestuari : Göhre, Annett; Pilz, Giselher; Soto, Cayetano .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Can Ratés. Pati.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (4a : 2006 : Santa Susanna).
30/07/2006.
Autor/a : Córdoba, Elena . Il·luminació : Marqueríe, Carlos . Intèrpret : Pire, María José; San Marcos, Getsemaní de .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Cárnicos. Cicle març'08 (2a : 2008 : Barcelona).
13/03/2008.
Músic/a : Rosell, Oriol; Roblas, Marta; Carboneras, Julià . Autor/a : Rosell, Oriol . Cantant : Mesa, Jorge ("El Pirata") . Ballarí : Lérida, Juan Carlos . Compositor/a : Rosell, Oriol; Carboneras, Julià; Roblas, Marta . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : Derivat . Direcció : Rosell, Oriol; Lérida, Juan Carlos . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Wohrmann, Sephan . Suports audiovisuals : Coma, Albert . Producció : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
04/05/2007.
Autor/a : Paz, Octavio; Gamoneda, Antonio; Formosa, Feliu . Ballarí : Corchero, Andrés . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miguel . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Álvarez, Salomé . Intèrpret : Formosa, Feliu; Ripoll, Xavier; Ripoll, Xavier; Corchero, Andrés .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Convent de Sant Agustí.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 02. Solos.
17/07/2002.
Compositor/a : Plouvier, Jean Luc; Plouvier, Bernard . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordónez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Ordónez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Mencehero, José . Il·luminació : Lavarias, Pablo . So : García, Albert . Vestuari : Pessoa, Lena; Trouvé, Nathalie .
Temporada: 1989/90; 1990/91; 1994/95; 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
25/05/1990.
Coreògraf : Muñoz, María; Ramis, Pep . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María; Casanovas, Jordi; Villá, Neus . Escenografia : Aymerich, Pep; Ramis, Pep . Il·luminació : Viladomat, August . So : Thollot, Fanny . Vestuari : CarmePuigdevalliPlantés . Producció : Mercat de les Flors; Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016); Théâtre de la Ville de Paris .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/02/2016.
Autor/a : Martín, Javier . Ballarí : Martín, Javier . Il·luminació : Más, Octavio . Vestuari : La canalla .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Festival Tantadansa (7a : 2011 : Barcelona).
28/09/2011.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Rubio Gamo, Jesús . Il·luminació : Cantero, Irene . So : Prado, Luz; Contreras, Pablo . Vestuari : Fernandes, Naldi; Rubio Gamo, Jesús . Producció : Rubio Gamo, Jesús; Mercat de les Flors; Festival de Otoño de Madrid; Festival Romaeuropa . Ballarí : Rubio Gamo, Jesús .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
30/09/2022.
Autor/a : Abreu, Daniel . Companyia : Compañía Daniel Abreu . Il·luminació : Abreu, Daniel . Vestuari : Martínez, Leo; Abreu, Daniel . Suports audiovisuals : Benito, David . Producció : Comunidad de Madrid . Ballarí : Abreu, Daniel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
21/10/2022.
Ballarí : Bravo, Francesc; Pérez-Cabrero, Alícia; Martí, Carme; Jodar, Toni; Gómez, Toni; Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Compositor/a : Miranda, Carlos . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Gelabert, Cesc . Vestuari : Amat, Frederic .
Temporada: 1993/94; 1994/95;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
15/10/1993.
Ballarí : Sol Picó; Rocamora, Valentí . Músic/a : Tejero, Mireia; Rectoret, Joan; Pegenaute, Jordi; Ros, Mercè . Coreògraf : Sol Picó Companyia de Dansa . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Sol Picó Companyia de Dansa . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Civil, Valeria; Picó, Sol . Intèrpret : Manrique, Joan .
Temporada: 2008/09; 2009/10;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
05/03/2009.
Autor/a : Las dueñas del balón . Adaptació : López, Arantza . Coreògraf : Las dueñas del balón . Companyia : Las dueñas del balón . Il·luminació : Rojo, Marieta . So : Carcasona, Santi; Riera, Sergi . Suports audiovisuals : Jacas, Gina .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Can Papasseit.
(Vilanova del Camí).
Mostra Igualada. Fira d'espectacles infantils i juvenils (34a : 2023).
31/03/2023.
Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit; Carmona, Lluís . Direcció : Rovira, Maria . Escenografia : Sales, Joanitû . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Sein, Eugeni . Producció : Herrera, Montse . Ballarí : Rovira, Maria; Ros, Norma; Vinyes, Natàlia; Dale, Giovanna; Català, Núria . Músic/a : Martínez, Ernest; Lorenzo, Maria Rosario; Encinas, Alfons; Rectoret, Joan; Carmona, Lluís; Alabau, Joaquim; Maristany, Jaume .
Temporada: 1994/95; 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
28/03/1995.
Ballarí : Vázquez, Sol; Tapia, Isabel; Roque, Jaime; Ribeiro, Reinaldo; Morales, Reinol; Garriga, Maria; Fernández, Marta; Castro, William . Adaptació : Ermettika . Compositor/a : Álvarez, Marc; Gamazo, Javier . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit Dansa; MOM Produccions . Direcció : Rovira, Maria . Escenografia : Fernández, Susana; Valls, Xavier . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Fernández, Susana .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
06/07/2007.
Adaptació : Requena, Juan . Compositor/a : Janiak, Savi; Requena, Juan . Coreògraf : Carmona, Jesús . Companyia : Compañia Jesús Carmona . Direcció : Carvajal, Ferran; Carmona, Jesús . Escenografia : Martínez, Carmen . Il·luminació : Pérez, David . So : Janiak, Savi . Vestuari : García Andújar, Rosa . Producció : Gachi Pisani . Cantant : Valencia, José . Ballarí : Reyes, Ángel; Arencibia, Daniel; Fenollar, Joan; Cortés, Borja; Alarcón, José; Puertas, Rubén; Carmona, Jesús . Músic/a : Requena, Juan; Masaedo, Manu .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
29/10/2021.
Ballarí : Weickert, Guillermo; Palau, Joan; López, Isabel; Egurrola, Nerea; Bilbija, Vera; Alcaraz, Eneko . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Luzerntanz-Luzernertheater; Festival Grec de Barcelona; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels . Il·luminació : Domènec, Maria . Vestuari : Papió, Ariadna; Marquès, Antònia .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
11/07/2001.
Ballarí : Pérez-Cabrero, Alícia; Renalias, Carme; Martí, Carme; Jodar, Toni; Gómez, Toni; Gelabert, Cesc; Cancillo, Luis; Azzopardi, Lydia; Vázquez, Miguel; Vilana, Catalina; Pla, Amparo . Compositor/a : Navarrete, Javier; Villavecchia, Maurici . Coreògraf : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Escenografia : Pupkiewicz, Thomas; Azzopardi, Lydia . Il·luminació : Gelabert, Cesc . Vestuari : Languish, Leslie . Intèrpret : Albiach, Amparo .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
C.A.C.B.S.A..
(-).
01/05/1991.
Ballarí : Vicentino, Zanzibar; Vilarindo, Amilton; Silva, Joao Carlos; Stefany, Marili; Greicy, Mirila; Henrique, Luiz; Gomes, Jean; Vieira, Taís . Autor/a : Azevedo, Paulo; Vieira, Taís . Adaptació : Azevedo, Paulo . Compositor/a : Soares, Elza; Pavilhao 9; Pink Floyd; Musique de Titas . Coreògraf : Vieira, Taís . Companyia : Membros . Direcció : Azevedo, Paulo; Vieira, Taís . Il·luminació : Martins, José .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
27/01/2007.
Ballarí : Otaola, Uxue; Gutiérrez, Emili; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Ventura, Noemí; Esquerda, Gisela; Alcázar, Carmen . Compositor/a : Aubry, René; Carmona, Lluís; Nyman, Michael; Gordon, Peter; Anònima del Cancionero de Medinacelli; Volans, Kevin . Coreògraf : Gutiérrez, Emili . Companyia : Projecte Gallina . Escenografia : Ruiz, Miquel; Corominas, Jordi . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Casas, Carmen .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998). Cicle Endansa.
08/06/1998.
Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Il·luminació : Rey, Ramón . So : Toda, Albert; Rodríguez, Xavier . Vestuari : Sil, Teresa . Ballarí : Vilana, Catalina; García, Juan Carlos; Ferrer, Neus; Cidra, Carlos Alberto . Músic/a : Serrante, Jorge; Górecki, Henryk; Mainetti, Pablo .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
29/09/1994.
Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Estrany, Núria . Il·luminació : Luque, Mario . So : Mateus, Agnès . Ballarí : Otaño, Botxi; Barrenechea, Bea; Randisi, Sílvia; Arnal, Ramon; Salas, Carles . Músic/a : Mariño, Leo; Catelli, Mario .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
07/10/1993.
Autor/a : Bozsik, Yvette . Ballarí : Bozsik, Yvette; Magusin, Anna; Tokai, Tibor . Compositor/a : Heritier, Jean-Philippe . Companyia : Yvette Bozsik . Direcció : Bozsik, Yvette . Il·luminació : Peto, Jozsef .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
05/06/1999.
Ballarí : Pérez, Beatriz; Martén, Armando; Pérez, Yolanda; Mosquera, José Ángel; Couñago, Silvana; Carpintero, Letícia; Parent, Estephanie; Monteagudo, Bárbara . Compositor/a : García, Nani . Coreògraf : Suárez, Mercedes . Companyia : Druida Danza . Escenografia : Simón, Antonio . Il·luminació : Otero, D. . Vestuari : Martín, Águeda .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
06/11/2000.
Ballarí : Santana, Félix; Muñoz, Rosa . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Santana, Félix . Companyia : Santana, Félix; El Ojo de la Faraona . Escenografia : Muñoz, Rosa; Marqueríe, Carlos . Il·luminació : Marqueríe, Carlos; Corchero, Andrés . So : Marqueríe, Carlos .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001). Cicle Endansa.
08/06/2001.
Ballarí : Inger, Carl; Drake, Lisa; Armenta, Carolina; Marín, Sandra; Shuto, Izumi; Gledhill, Tyler; Zamolo, Thomas; Rodriguez, Luis Alberto; Spivey, Jermaine; Hjálmarsdóttir, Hlín Diego; Lindh, Johanna; Spencer, Isaac; Sjökvist, Daniel; O'Donnell, Tilman; Jansson, Mats; Roberts, Banning; Gustafson, Asa Lundvik; Spivey, Jermaine . Coreògraf : Cherkaoui, Sidi Larbi ; Inger, Johan . Companyia : Cullberg Ballet . Direcció : Belbel, Sergi . Escenografia : Inger, Johan; Cappelle, Wim van de; Cherkaoui, Sidi Larbi . Il·luminació : Lundin, Peter; Berglund, Erik . So : Malmberg, Henrik . Vestuari : Lhoas, Isabelle; Denis, Frédérick; Inger, Johan; Stenmark, Nina .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
05/10/2006.
Adaptació : Orts, Marie . Coreògraf : Wampach, David . Il·luminació : Fornès, Emmanuel; Boudier, Nicolas . So : Guilbert, Gaspard; Dixneuf, Jordan . Producció : Centre Chorégraphique National de Tours; Uzès Danse CDC; Festival Montpellier Danse . Ballarí : Wampach, David; Shelef, Tamar .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
05/03/2022.
Ballarí : Zaccarini, John Paul; Tannion, Robert; McCormick, David; Hounslow, Ross; Haring, Chris; Clayden, Paul; Castillo, Gabriel; Ashcroft, Michael . Compositor/a : Johnston, Adrian . Companyia : DV8 Physcal Theatre . Direcció : Newson, Lloyd . Escenografia : McNeil, Ian . Il·luminació : Thompson, Jack . Vestuari : Oram, Cristopher .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
30/10/1998.
Ballarí : François, Charles; Saunier, Johanne . Autor/a : Joji Inc. . Compositor/a : Delmrue, Georges; The Staples Singers; Zorn, John; Hanrahan, Kip; Parton, Dolly; Sivaraman, Umayalpuram K.; Deleure, Georges . Coreògraf : Soupart, Isabella; De Keersmaeker, Anne Teresa; The Wooster Group . Companyia : Joji Inc. . Escenografia : Clayburgh, Jim . Il·luminació : Clayburgh, Jim .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
24/03/2006.
Autor/a : Maya Sein, Jon . Compositor/a : Azurza, David; Cobo, Luis Miguel . Coreògraf : Fridman, Sharon . Companyia : Cia. Kukai Dantza . Il·luminació : Bernués, David . So : Agüero, Ángel . Vestuari : Giménex, Ikerne . Cantant : Azurza, David; Cor de noies de l'Orfeó Català . Ballarí : Vesga, Nerea; Aizpuru, Izar ; Huarte, Ibon; Gil, Eneko; Maya, Alain; Mitxelena, Urko .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
21/02/2020.
Autor/a : Gelabert, Cesc; Novarina, Valère; Maicas, Moisès . Traducció : Dufrenoy, Sabine; Soler Horta, Anna . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Construcció objecte : Giró, Toni . Il·luminació : Pons, Contxita . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Producció : Grec 2016 Festival de Barcelona; Rosas, María; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Intèrpret : Gelabert, Cesc .
Temporada: 2015/16; 2017/18;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
08/07/2016.
Compositor/a : Iglesias, Alberto; Maristany, Xavier; Torge, Henry; Houppin, Serge . Coreògraf : Cidra, Bebeto . Companyia : Companyia de Dansa Bebeto Cidra; Lanònima Imperial . Escenografia : Vélez, Patricio; Thome, Elmar . Il·luminació : Engle, Claude . Vestuari : Ferrer, Neus . Ballarí : Hernández, Inés; Cidra, Bebeto; Asensio, Sofía; Calvitti, Viviane; Gutiérrez, Emilio; Marian, Lucia; Medina, Eva; Alegado, Joe . Músic/a : Yas-Kas; Maristany, Xavier .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
16/01/1995.
Músic/a : Nel·lo, Daniel; Crespo, David; Fuks, Martín; Swanson, Miriam . Ballarí : Navarrete, Teresa; Castro, Susana; García Sáez, Mario; Cabeza de Vaca, María; Welckert, Guillermo; García Angulo, Maria Àngels . Compositor/a : Serradesanferm, Guim; Crespo, David . Coreògraf : Welckert, Guillermo; Cabeza de Vaca, María; García Sáez, Mario; García Angulo, Maria Àngels; Navarrete, Teresa; Castro, Susana . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Erre que Erre Danza . Escenografia : Mheen, Irene van de . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Erre que Erre Danza . Suports audiovisuals : Morales, Guillem . Producció : Bergamo, Margherita .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
02/12/2006.
Ballarí : Morris, Elisa; Perkidis, Denise; Nieto, Teresa; Jova, Margaret . Autor/a : Jova, Margaret; Fernández, José Ramón; Margaret Jova, Elisa Morris, Teresa Nieto i Denise Perdikidis . Compositor/a : Greco, José Luis; Montoliu, Tete . Coreògraf : Margaret Jova, Elisa Morris, Teresa Nieto i Denise Perdikidis . Companyia : Margaret Jova, Elisa Morris, Teresa Nieto i Denise Perdikidis . Il·luminació : Camacho, Miguel Ángel . Vestuari : Corty, Candela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
21/01/1999.
Autor/a : Calzada, Juan Diego . Direcció : Calzada, Juan Diego . Escenografia : López, Ángela . Il·luminació : López, Ángela . So : Díaz, Nazario; Calzada, Juan Diego . Vestuari : Calzada, Juan Diego . Suports audiovisuals : Calzada, Juan Diego; Díaz, Nazario . Producció : Vértebro Teatro . Intèrpret : Calzada, Juan Diego .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
17/02/2011.
Coreògraf : Borràs Picó, Anna; Navarro Lorenzo, Daniel . Companyia : Indra Dance Company . Direcció : Borràs Picó, Anna; Navarro Lorenzo, Daniel . Il·luminació : Borràs Picó, Anna; Navarro Lorenzo, Daniel . So : Ramirez, Fèlix . Vestuari : Indra Dance Company . Producció : Indra Dance Company . Ballarí : Borràs Picó, Anna .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Trono.
(Tarragona).
29/04/2023.
Compositor/a : Altaba, Eduardo; Bregovic, Gomar . Coreògraf : Peña, Álvaro de la; Naisy, Myryam . Companyia : Dart Companyia de Dansa . Direcció : Peña, Álvaro de la; Naisy, Myryam . Escenografia : Containers Barcelona . Il·luminació : Yetton, Keith . Ballarí : Novas, Anna; Peña, Álvaro de la; Leiva, Diego; Amatrian, Marta; Planas, Anna; Silvestre, Paca; Torredemer, Anna; Vidal, Jordi L.; Olaizola, Kristina .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
08/02/1991.
Coreògraf : Soon-ho, Park . Direcció : Huzume, Giga . Escenografia : Kumachi, Yuta . Il·luminació : Kyeong-won, Seo . So : Soon-ho, Park . Suports audiovisuals : Endo, Yutaka . Intèrpret : Hyun-hyea, Bang; Suk-soon, Jung; Ji-hyeong, An; Soon-ho, Park .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival Àsia (6a : 2007 : Barcelona).
14/09/2007.
Coreògraf : Naharin, Ohad; Sánchez, Montse; Baeza, Ramón; Celis, Stijn; Ramírez, Gustavo . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Promocions Teatrals Degira . So : Promocions Teatrals Degira . Vestuari : Selma, Maribel . Intèrpret : Nogal, Lorena; Merlos, Estela; Macquet, Arnaud; Lev, Yuval; Kim, Hyung-Bo; Keskinen, Annamari; Kerremans, Jori; Gómez, Robert; Angelo, Ares d'; Dahlin, Dan-Erik; Badalamenti, Gaetano; Altés, Anna; Albanese, Sílvia; Guiu Sagarra, Núria .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
02/03/2007.
Adaptació : Renalias, Carme . Companyia : Carme Renalias / Julyen Hamilton . Direcció : Hamilton, Julyen . Il·luminació : Rovira, Ana . Ballarí : Renalias, Carme; Hamilton, Julyen .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
Arnau.
(Barcelona).
Cicle de Dansa (1a).
Autor/a : Colomer, Judit; Velasco, Maria . Compositor/a : Peya, Clara . Coreògraf : Peya, Ariadna . Companyia : Les Impuxibles . Direcció : Peya, Ariadna; Peya, Clara . Escenografia : Colomer, Judit . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Bernal, Carles . Vestuari : Nafta, Iker . Suports audiovisuals : Gomila, Carme . Producció : Festival Grec de Barcelona; Festival Temporada Alta . Intèrpret : Peya, Clara; Peya, Ariadna; White, Laia; Sey, Kathy; Pujol, Sandra; Gispert, Helena . Músic/a : Peya, Clara .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
12/02/2022.
Autor/a : De Keersmaeker, Anne Teresa; De Mey, Michèle Anne; Everhard, Jennifer . Compositor/a : Reich, Steve . Coreògraf : De Keersmaeker, Anne Teresa . Companyia : De Munt / La Monnaie; Rosas; Schaamte . Il·luminació : Schwentner, Mark; Fromont, Remon . Vestuari : De Keersmaeker, Anne Teresa; André, Martine . Intèrpret : De Keersmaeker, Anne Teresa; Dolven, Tale .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
29/04/2008.
Ballarí : Vicentino, Zanzibar; Gomes, Jean; Henrique, Luiz; Greicy, Mirila; Silva, Joao Carlos; Vilarindo, Amilton . Compositor/a : Faccai Central; Buarque, Chico; Bach, Johann Sebastian; Azevedo, Paulo . Coreògraf : Azevedo, Paulo; Vieira, Taís . Companyia : Membros . Direcció : Azevedo, Paulo; Vieira, Taís . Escenografia : Lancelle, Delphine . Il·luminació : Martins, José . Suports audiovisuals : Xyu, Felippe; Soarez, Felipe . Producció : El Climanola .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
19/07/2007.
Compositor/a : Monteverdi, Claudio; Bach, Johann Sebastian; Albinoni, Tommaso; Nyman, Michael; Squiban, Didier . Coreògraf : Hevia, José Angel . Companyia : Selene Lux Dans . Direcció : Moreno Silva, Jeane; Hevia, José Angel . Il·luminació : Hevia, José Angel; Gamis, Pep . So : Roch, Marta . Ballarí : Rubio, Imma; Palomo, Deismo; Oliván, Roberto; Moreno, Jeanette; Hevia, José Angel; Sales, Sandra .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
25/05/1995.
Autor/a : Dimchev, Ivo . Compositor/a : Gatsov, Emilian . Direcció : Dimchev, Ivo . Il·luminació : Gorini, Giacomo . Producció : Volksroom Bruselas ; Humarts Foundation ; Impulstanz Vienna . Intèrpret : Feliziani, Mirco; Machaz, Amina; Schoessler, Nicola; Dimchev, Ivo .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Sala Hiroshima.
(Barcelona).
Cicle TRANSaccions (1a : 2017 : Barcelona).
10/03/2017.
Adaptació : Maristany, Xavier . Coreògraf : Boluda, Amèlia . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Boluda, Amèlia . Escenografia : Cimarro, Constancio . Il·luminació : Anglada, Pere . Vestuari : Bertran, Mercè; Ferrer, Maite . Ballarí : Ovares, Carlos; Plana, Núria; Calvitti, Viviane; Burlet, Martina; Cidra, Bebeto . Músic/a : Maristany, Xavier .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
Teatro de la Ciudad.
(México D.F.).
12/03/1992.
Autor/a : Tragant, Olga; Tragant Dansa . Escenografia : Amigó, Jaume . Il·luminació : Martínez, Manu . So : Barrenengoa, Kiko . Vestuari : Amigó, Lola . Producció : Tragant Dansa . Intèrpret : Tragant, Olga .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
27/01/2011.
Compositor/a : Berenguer, Adrian . Coreògraf : D'Ascenzi, Antonella . Construcció objecte : D'Ascenzi, Antonella . Il·luminació : Piscitilli, Elena . Vestuari : Robledillo, Cristina . Suports audiovisuals : Muñoz, Guillem . Ballarí : D'Ascenzi, Antonella .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
La Sala.
(Sabadell).
16/01/2022.