Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
401 - 450 de 767
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Serrat, Pili; Celis, Teresa; Morin, Anne . Autor/a : Ràfols, Mingo . Coreògraf : Celis, Teresa; Morin, Anne; Serrat, Pili . Companyia : Companyia V.A.I.-V.A.I. . Escenografia : Companyia V.A.I.-V.A.I. . Il·luminació : Albella, Miquel . So : Recio, Arnau . Vestuari : Ferrer, María José .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
12/05/2000.
Adaptació : Lévèque, Dany . Compositor/a : Vivaldi, Antonio . Coreògraf : Preljocaj, Angelin; Hyber, Fabrice . Companyia : Théâtre de la Ville de Paris; Festival Montpellier Danse; Ballet Preljocaj . Il·luminació : Riou, Patrick; Preljocaj, Angelin . Vestuari : Hyber, Fabrice; Preljocaj, Angelin .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
10/11/2007.
Direcció musical : Gamazo, Javier . Autor/a : Rovira, Maria . Compositor/a : Gamazo, Javier . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit Dansa . Direcció : Molina, Òscar; Rovira, Maria . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Font, Elena; Belda, Georgina ; Pineda, Marina . Producció : Art Transit Dansa . Ballarí : Garriga, Maria; Vázquez, Sol; Fernández, Marta; Martín, Carina; Tapia, Isabel .
Temporada: 2007/08; 2008/09;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
20/11/2007.
Compositor/a : Cirigliano, John; Vangelis . Coreògraf : North, Robert; Mattox, Matt . Companyia : Ballets Jazz Art . Direcció : Hammadi, Raza . Il·luminació : Hammadi, Nasser . So : Hammadi, Nasser . Vestuari : Souka, Yao . Ballarí : Hammadi, Raza; Hammadi, Salem; Padron, Martin; Cantillon, Nicolas; Khechana, Sadok; Lenoble, Martine; Auger, Corinne; Ory, Isabelle; Duchesne, Sylvie; Mauvais, Cecile; Fariselli, Loretta; Hammadi, Ahmed . Músic/a : de Lucia, Paco .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
16/02/1991.
Compositor/a : Amargós, Joan Albert; Niebla, Salvador; Ortega, Ginesa; Carmona, Lluís; Rovira, Maria . Companyia : Trànsit . Escenografia : Montero, José . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Montero, José .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
22/04/1998.
Ballarí : García, Sara; Gómez, Mar; Solà, Carme . Coreògraf : Gómez, Mar . Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez . Direcció : Gómez, Mar . Escenografia : Pons, Jacobo . Il·luminació : Herrero, Vicenç . Vestuari : Pons, Jacobo . Intèrpret : Campillo, Iván .
Temporada: 1997/98; 1998/99;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
23/01/1998.
Direcció musical : Aubry, Clément . Autor/a : Aubry, Clément . Companyia : Colectivo Premohs . Escenografia : Guisset, Constance; Ramirez, Wang . Il·luminació : Cessa, Willy . Vestuari : Mambro, Annamaria Di . Producció : Clash 66; Théâtre de la Ville de Paris; Le Centquatre . Ballarí : Nyitingabo, Simon; Ramirez, Sebastien; Lin, Mathilde .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Sagarra.
(Santa Coloma de Gramenet).
Dansa. Quinzena metropolitana.
16/03/2023.
Ballarí : Muñoz, Paloma; Sitges-Sardà, Nora; García Font, Miquel . Compositor/a : Living Colour; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Bombardó, Claudi . Companyia : Contrapunctus Danceport . Il·luminació : Quico . So : Cumplido, Jaume . Vestuari : Roig, Jordi .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Espai Jove de l'Eixample.
(Barcelona).
21/04/2006.
Autor/a : Moura, Cristina; Mehnert, Carmen . Compositor/a : Halberschmidt, Beat . Coreògraf : Moura, Cristina . Direcció : Moura, Cristina . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Intèrpret : Moura, Cristina .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
30/09/2007.
Ballarí : Trush, Pavel; Carrión, Fernando; Roque, Jaime; Scott-Gilbert, Corey; Ruz, Antonio; Kostrzewski, Misha; Cezario, Bruno; Bordato, Eneka; Costa, Louis-Clément da; Jiang, Yang; Li, Hong Jung; Mattavelli, Francesca; Otagaki, Yu; Piatka, Jerôme; Quinaou, Kevin; Terrasse, Denis; Laizet, Franck; Gallofré, Cristina; François, Amandine; Grelat Dupont, Peggy; Delabie, Dorothée; Presta, Ana; Knight, Caelyn; Lee, Sora; Bernard, Coralie; Riquet, Marie . Compositor/a : Willems, Thom . Coreògraf : Forsythe, William . Companyia : Ballet de l'Opéra de Lyon . Direcció : Loukos, Yorgos . Escenografia : Forsythe, William; Simon, Michael . Il·luminació : Forsythe, William; Simon, Michael . Vestuari : Forsythe, William .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
09/06/2006.
Ballarí : Alpañez, María Pilar; Bes, Manolo; Labiano, Nathalie; Durelli, Stephanie; Menegon, Fabien; Meng Poon, Wei; Rubio, Imma; Weickert, Guillermo; Cidra, Bebeto . Autor/a : Albertí, Xavier . Músic/a : Diego, Juan de . Compositor/a : Saura, Joan; Maristany, Xavier . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Albir, Mingo . So : Polls, Àlex . Producció : Theater im Pfalzbau de Ludwigshafen; Lanònima Imperial; Teatre Nacional de Catalunya .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
18/04/2000.
Compositor/a : Delforge, Laurent . Coreògraf : Maqoma, Gregory; Oliván, Roberto . Il·luminació : Cámara, María de la . So : Delforge, Laurent . Vestuari : Black Cofee . Producció : Festival d'Estiu de Barcelona Grec (38è : 2014); Mercat de les Flors . Ballarí : Maqoma, Gregory; Oliván, Roberto . Músic/a : Maqoma, Gregory .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
16/10/2015.
Ballarí : Rubio, Imma; Martínez, Núria; Liñana, Noelia; Noone, Thomas; Connaughton, Philip; Ballesteros, Eva . Compositor/a : Purcell, Henry; Pappalardo, Gianfranco; Guy, Barry . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance; Endansa . Escenografia : Maldonado, Ricardo . Il·luminació : Ortiz, Jaume . Vestuari : Albadalejo, Pilar .
Temporada: 2001/02; 2005/06;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
12/12/2001.
Companyia : Vincent Dance Theatre . Direcció : Vincent, Charlotte . Il·luminació : Harrison, James . Ballarí : Lubos, Aurora .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (32è : 2008).
19/07/2008.
Autor/a : Cabrera, Enrique . Compositor/a : Cobo, Luis Miguel . Coreògraf : Cabrera, Enrique . Direcció : Cabrera, Enrique . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Yagüe, Pedro . Vestuari : Sanz, Elisa . Suports audiovisuals : Luna, Álvaro . Producció : Festival Grec de Barcelona; Aracaladanza . Ballarí : Plaza, Raquel de la; Arija, Carolina; Brea, Jorge; Rodríguez, Aleix; Trueba, Jimena; Luis, Jonatan de .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
15/07/2022.
Autor/a : Belda, Carmina S.; Morau, Marcos . Coreògraf : Morau, Marcos . Companyia : Cia Led Silhouette . Direcció : Morau, Marcos; Cia Led Silhouette . Escenografia : Pascual, David . Il·luminació : Mendizabal, Andoni . So : Saavedra, Juan Cristóbal . Suports audiovisuals : Iriarte, Iñaki; Rodríguez, Marina . Producció : Cia Led Silhouette . Intèrpret : Zuñiga, Oier . Ballarí : Rodríguez, Martxel; López, Jon .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre .
(Salt).
Festival Temporada Alta (31è : 2022 : Girona).
18/11/2022.
Autor/a : El Conde de Torrefiel . Companyia : El Conde de Torrefiel . Direcció : Beyeler, Tanya; Gisbert, Pablo . Escenografia : Cristià, Estel; Alejandre, Maria . Il·luminació : Rovira, Ana . So : Praga, Rebecca . Producció : Teatre Lliure; FOG -Triennale dell’Arte di Milano; LU.CA – Teatro Luis de Camões .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
27/12/2022.
Autor/a : Navarrete, Teresa; Segurola, Kike; Marín, Miguel . Músic/a : Marín, Miguel . Compositor/a : Marín, Miguel . Companyia : Erre que Erre Danza . Escenografia : Segurola, Kike . Il·luminació : Rigual, Carles . Intèrpret : Navarrete, Teresa .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
28/09/2007.
Ballarí : Picó, Sol . Cantant : Ysamat, Uma . Músic/a : Tejero, Mireia . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Il·luminació : Albor, Dani .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Principal.
(Olot).
10/03/2000.
Compositor/a : Cortizo, Mario G. . Coreògraf : Jiménez, Andrea . Companyia : Ancorae Danza . Direcció : Jiménez, Andrea . Il·luminació : Fàbregas, Andreu . So : Cortizo, Mario G. . Vestuari : Márquez, Amàlia; Eme, Raquel . Suports audiovisuals : Badal, Mar . Ballarí : Jiménez, Andrea; Hernández, Berta; Fernández, Andrea; Prieto, Maria .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (19è : 2022 : Barcelona).
23/10/2022.
Ballarí : Montes, Elena; Forteza, Jerónimo; Castro, Arnau; Barral, Alba; Arozena, Javier G.; Albanese, Sílvia . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Il·luminació : Alarcón, Enric . So : Merino, Omar . Producció : Thomas Noone Dance .
Temporada: 2012/13; 2010/11;
Estrena:
La Villarroel.
(Barcelona).
Ballarí : Ventura, Noemí; Díaz, Gemma; Gutiérrez, Emilio; Mira, Toni; Campos, Fátima; Palau, Joan . Autor/a : Mira, Toni . Compositor/a : Monthieux, Krishoo . Coreògraf : Gutiérrez, Emilio; Mira, Toni; Díaz, Gema; Ventura, Noemí; Campos, Fátima; Palau, Joan . Companyia : Mercat de les Flors; Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni . Il·luminació : Domingo, Roser . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Mira, Toni . Producció : Lorente, Silvia .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
03/11/2005.
Autor/a : Steiner, Alma; Miguel, Marina; Sun, Junyi; Kernel Dance Theatre . Direcció : Steiner, Alma; Miguel, Marina; Sun, Junyi . Escenografia : Signes, Mariona . Il·luminació : Signes, Mariona . So : Martorell, Carlos . Vestuari : Signes, Mariona . Suports audiovisuals : Arnal, Jordi . Producció : Fira Mediterrani; Fira Tàrrega; El Graner . Intèrpret : Torrecillas, Elías; Sun, Junyi; Miguel, Marina; Steiner, Alma; Martorell, Carlos .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Ciutat Trepat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (41a : 2021 : Tàrrega).
10/09/2021.
Músic/a : Granados, Daniel; Iriarte, Joël; Las Juventudes de Tarántula . Autor/a : Seth, Brigitte . Compositor/a : Adam, Adolphe; Pla, Albert; Garnier, Laurent; Las Juventudes de Tarántula . Coreògraf : Asencio, Sofia; Montlló, Roser; Nieto, Teresa . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Cube . Il·luminació : Guirado, Joaquín . So : Cherta, Dani; Puig, Albert; Pitarch, Xavi . Vestuari : Viñolo, Georgina . Intèrpret : Giró, Ramon; Mayans, Vicens; Ros, Jordi; Triay, Àlvar; Fiol, Miquel; Alcaraz, Eneko .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
T6. Projecte de creació textual contemporània.
24/04/2008.
Direcció musical : Tejero, Mireia . Autor/a : Picó, Sol . Coreògraf : Picó, Sol . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Simón, Victoriano . Suports audiovisuals : Illeri, Erol . Producció : Sol Picó Companyia de Dansa . Ballarí : Martínez, Xián; Sánchez, Encarni; Fernández, Carlos; Melero, Ana F. . Músic/a : Tejero, Mireia; Jiménez Tejero, Rai .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Àtrium.
(Viladecans).
Festival Quinzena Metropolitana.
25/03/2023.
Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Berglund, Erik . Vestuari : Paloma, Mercè . Producció : Festival de Sagunt a Escena; Festival Castell de Peralada; metros Tangar . Ballarí : Justribó, Lorena; Castro, Arnau; Corrales, Daniel; García, Javier; Enrich, Sara; Rouet, Sandrine; Lasala, Ignacio; Ploquin, Geoffrey; Muñoz, Paloma; Wong, Sau-Ching; Debeaulieu, Marie Julie .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
22/10/2008.
Autor/a : GN / MC Guy Nader / Maria Campos . Compositor/a : Marín, Miguel . Companyia : GN / MC Guy Nader / Maria Campos . Direcció : Nader, Guy; Campos, María . Escenografia : Nader, Guy; Campos, María . Il·luminació : Pons, Conxita . Vestuari : Lotaif, Gabriela . Producció : Mercat de les Flors; Festival Grec de Barcelona . Ballarí : Plaza, Héctor; De Vries, Alex; Klajnscek, Anamaria; Ferey, Noé; Hastewell, Patricia; Smeets, Maxime; Campos, María . Músic/a : Munarriz, Daniel; Marín, Miguel .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/07/2021.
Autor/a : Picó, Sol . Adaptació : Morales, Cristina . Compositor/a : Bauzà, Aurora; Jou, Pere . Construcció objecte : Pau, Jordi; La Torre, Gastón . Direcció : Jou, Pere; Bauzà, Aurora; Picó, Sol . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . So : Carteaux, Stéphane; Julià, Roger . Vestuari : Reig, Joan Miquel . Suports audiovisuals : Miret, Albert . Producció : Teatre Nacional de Catalunya; Sol Picó Companyia de Dansa . Intèrpret : Picó, Sol . Músic/a : Jou, Pere .
Temporada: 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Granollers).
30/04/2021.
Ballarí : Vilana, Catalina; Goulart, Susana; Baraldés, Llum; Hernández, Lipi; Muntaner, Mònica; Calvitti, Viviane . Compositor/a : Dead Can Dance . Coreògraf : Las Malqueridas . Companyia : Las Malqueridas . Direcció : Berraondo, Txiki; Hernández, Lipi . Il·luminació : Albir, Mingo .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça de les Nacions sense Estat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (15a : 1995 : Tàrrega).
10/09/1995.
Ballarí : Calderón, Yosmell; Saad, Lisbeth; Barcia, Lisvet; Tejeda, Jennifer; Nocedo, Jenny; Elías, Mario S.; Ortega, Marta; Cedeño, Norge; Suárez, Thais; Ponce, Yaday; Leyva, Yelda; León, Julio J.; Suárez, Joel; Batista, Heidy; Rojo, Abel; González, Alberto; Vila, Aymara; Blanco, Carlos; Iglesias, Claudia; Martínez, Denis; Burdsall, Gabriela . Coreògraf : Céspedes, George . Companyia : Danza Contemporánea de Cuba . Il·luminació : Grass, Erick . Vestuari : Céspedes, George .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
03/03/2012.
Compositor/a : Caldo (Barberá, David) . Coreògraf : Barberà, Meritxell; García, Inma . Companyia : Taiat Dansa . Escenografia : Crespo, Luis . Il·luminació : Jiménez, Ramón . So : Caldo (Barberá, David) . Vestuari : Estudio Savage . Producció : López, Diego . Ballarí : González, Cristian; Reolid, Cristina; Arenas, Crisitina; Fernández, Miquel Àngel; López, Jon; Fernández, Víctor; García, Kilian; Rodríguez, Martxel; Mesa, Joel . Músic/a : Caldo (Barberá, David) .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
13/07/2017.
Ballarí : Birkazde, George; Gomis, Manel; Fernández, Carlos; Gómez, Pau; Cobos, Jesús; Sancho, Miguel Ángel; Brooks, Yanelys; Costa, Alicia; Vilar, Laura; Chang, Lienz; Venancio, Luis; Rowinsky, Sebastián; Sales, Sandra; Sanguino, Sara; Todó, Violeta . Autor/a : Rovira, Maria . Compositor/a : Alfonso, Equis . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Trànsit; Trànsit-Maria Rovira . Direcció : Rovira, Maria . Escenografia : Hernández Díez, José Antonio; Franquesa, Mercè . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Sein, Eugeni .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2001/02;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
21/07/1999.
Autor/a : Alonso, Roberto G. . Compositor/a : Cornudella, Jordi . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Escenografia : Murchland, Tony . Il·luminació : Murchland, Tony . Vestuari : Peralta, Víctor; Alonso, Roberto G. . Producció : Dansa. Quinzena metropolitana; Companyia Roberto G. Alonso . Ballarí : Fernández, Borja; Serret, Marta; Marsal, Laura; Vancells, Laia .
Temporada: 2020/21; 2022/23;
Estrena:
Teatre Principal.
(Sabadell).
25/02/2021.
Autor/a : Levi, Marcela . Coreògraf : Levi, Marcela . Direcció : Levi, Marcela . Il·luminació : Furtado, José Geraldo . Intèrpret : Levi, Marcela .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
19/02/2008.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Schubert, Franz; Lurie, John; Shostakovich, Dimitri . Companyia : La sota de bastos . Direcció : Cardoner, Jordi; Extremiana, Mònica . Escenografia : Abril, Josep . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Abril, Josep . Ballarí : Cardoner, Jordi; Extremiana, Mònica .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
11/05/1995.
Ballarí : Vallauri, Jeanne; Álvarez, Ulises; Bonnery, Annabelle; Bourgeois, Yoann; Cunha, Teresa; Golo, Renaud; Mariotte, Denis; Weber, Vincent; Polo, Cathy; Renard, François; Marin, Maguy . Compositor/a : Mariotte, Denis . Coreògraf : Marin, Maguy . Companyia : Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape; Compagnie Maguy Marin; Théâtre de la Ville de Paris; Maison de la Danse de Lyon; Le Toboggan de Décines . Il·luminació : Mariotte, Denis; Benéteaud, Alexandre . So : Schmauch, Matthieu . Vestuari : Ray, Cathy .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
28/09/2006.
Ballarí : Fernández, Carmelo; Benítez, Juan; Rodríguez, Raquel; Ölme, Rasmus; Ortega, Orlando . Compositor/a : Calvo, Charo . Coreògraf : Ortega, Orlando; Fernández, Carmelo; Benítez, Juan; Rodríguez, Raquel; Ölme, Rasmus . Companyia : El Ojo de la Faraona . Il·luminació : El Ojo de la Faraona .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
05/06/2000.
Ballarí : Brncic, Constanza; Sitges-Sardà, Nora; Sasplugas, Olga; Navarrete, Teresa . Compositor/a : Schvarzman, Pablo . Coreògraf : Navarrete, Teresa; Szpumberg, Victoria; Brncic, Constanza; Sitges-Sardà, Nora; Sasplugas, Olga . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Szpumberg, Victoria . Il·luminació : Blanch, Oriol; García Sáez, Mario .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001). Cicle Endansa.
07/06/2001.
Ballarí : Navarrete, Teresa . Adaptació : Crespo, David . Coreògraf : Navarrete, Teresa . Companyia : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Erre que Erre Danza; Rigual, Carles . Vestuari : Pérez, Jordi; Monbiela, Lidia . Producció : Swanson, Myriam .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Antic Teatre.
(Barcelona).
02/03/2006.
Ballarí : García Sáez, Mario; Weickert, Guillermo; Navarrete, Teresa . Adaptació : Crespo, David . Coreògraf : Navarrete, Teresa; García Sáez, Mario; Weickert, Guillermo . Companyia : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles; Erre que Erre Danza . Vestuari : Pérez, Jordi; Monbiela, Lidia . Producció : Swanson, Myriam .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
16/10/2004.
Coreògraf : López Flores, Enrique; Ara Sauco, Javier . Companyia : Cia. Javier Ara i Enrique López . Direcció : López Flores, Enrique; Ara Sauco, Javier . Il·luminació : Ferrer, Irene . So : Aller, Àlex; Ara, Javier . Ballarí : Bosch, Claudia; Ara Sauco, Javier; López Flores, Enrique .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
25/11/2022.
Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Lundin, Peter . Vestuari : TND . Producció : Mercat de les Flors; Thomas Noone Dance . Ballarí : Regoli, Erik; Tirabassi, Eleonora; Forteza, Jerónimo; Barral, Alba; Arozena, Javier G.; Aguilar, Vasna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
10/09/2015.
Compositor/a : Kaene, B.; Salis, A.; Mozart, Wolfgang Amadeus; Linares, Carmen; Brahem, A.; Marais, Marin; Paniagua, Gregorio; Cabanilles, Joan Baptista; Ligeti, György . Coreògraf : Bigonzetti, Mauro . Companyia : Balletto di Toscana . Direcció : Bozzolini, Cristina . Escenografia : Tirelli, Roberto . Il·luminació : Cerri, Carlo . Vestuari : Tirelli, Roberto .
Temporada: 1996/97; 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
15/03/1997.
Coreògraf : Zotes, Ángel; Rubirola, Anna; Nebot, Nel·lo; Andrés, Olatz de . Companyia : Iliacan . Direcció : Peña, Álvaro de la . Escenografia : Knubovetz, Becho . Il·luminació : Quintero, Israel . So : Hueto, Penélope; Alcántara, Aaron . Vestuari : Iglesias, Antoni . Producció : Piscopo, Francesca; Artero, Paulina . Intèrpret : Zotes, Ángel; Jiménez, Natalia; Andrés, Olatz de; Nebot, Nel·lo; Rubirola, Anna .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (5a : 2008 : Barcelona).
26/03/2008.
Músic/a : Martín, Edu . Ballarí : Barberà, Meritxell; Chiench, Eric; Garrigues, Pep; Fígols, Àngel; García, Inma . Autor/a : Labastida, Mikel; Civera, Germana; García, Inma; Barberà, Meritxell . Compositor/a : Caldo . Coreògraf : Azpillaga, Iñaki . Companyia : Centre Coreogràfic de la Comunitat Valenciana; Taiat Dansa . Direcció : Barberà, Meritxell; García, Inma; Botía, Raúl . Escenografia : Taiat Dansa . Il·luminació : Antón, Víctor . Vestuari : Taiat Dansa . Producció : Morató, Amaia .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Bacsteix (1a : 2007 : Barcelona).
23/01/2007.
Autor/a : Peón, Mercedes . Adaptació : Santana, Ricardo . Compositor/a : Peón, Mercedes . Direcció : Novas, Janet; Peón, Mercedes . Il·luminació : Bolívar, Cristina . So : Orol, Ezequiel . Vestuari : Rodríguez, Juanita . Producció : Comunidad de Madrid . Intèrpret : Novas, Janet; Peón, Mercedes .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
15/01/2022.
Autor/a : Cordeiro, Volmir . Coreògraf : Cordeiro, Volmir . Escenografia : Cherblanc, Hervé . Il·luminació : Fowler, Abigail . So : Celle, Arnaud de la . Vestuari : Picot, Clément; Cordeiro, Volmir . Suports audiovisuals : Vendassi, Margaux . Producció : Points Communs, nouvelle scène nationale Cergy-Pontoise; La Briqueterie ; Festival d'Automne à Paris . Ballarí : Cordeiro, Volmir . Músic/a : Foch, Philippe .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
22/04/2023.
Coreògraf : Gómez, Iker . Companyia : ÀREAtangent . Direcció : Gómez, Iker; Masclans, Francesca . Il·luminació : Llorens, Ignasi . Intèrpret : Balada, Meritxell; Pascual, Aina .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Bacsteix (1a : 2007 : Barcelona).
13/02/2007.
Compositor/a : Sánchez, Damián . Coreògraf : Fernández, Cristina . Companyia : Cia. Maduixa . Direcció : Santacreu, Joan . Il·luminació : Olcina, Ximo . So : Rosés, Andreu . Vestuari : Peris, Pascual . Producció : Maduixa Teatre . Ballarí : Usina, Melisa; Quiles, Paula; Sorribes, Laia; Maestre, Cristina; Esteve, Paula; Canet, Sara .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Ciutat Reguer.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (41a : 2021 : Tàrrega).
10/09/2021.
Autor/a : Andorrà, Núria; Salas, Manel . Compositor/a : Andorrà, Núria . Coreògraf : Salas, Manel . Il·luminació : Mateu, Roc; Herrera, Vicenç . So : Mateu, Roc . Producció : Mercat de les Flors . Intèrpret : Salas, Manel . Músic/a : Andorrà, Núria .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
05/02/2022.