Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 211
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Espinosa, David . Companyia : El Local; Bipol·art . Direcció : Espinosa, David; Navarro, Àfrica . Intèrpret : Espinosa, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
La Porta. Cicle Tardor 2007 (Barcelona).
02/10/2007.
Compositor/a : Shechter, Hofesh; Bach, Johann Sebastian; Idle, Eric . Coreògraf : Shechter, Hofesh . Il·luminació : Yavoryan, Chahine; Curran, Lee . So : Fuhrmann, Gernot . Intèrpret : Guilloré, Bruno; Coward, Gavin; Baugh, Leon; Evans, Christopher; Shechter, Hofesh; Morris, Tim; Mitchell, Lauren; Hulford, Philip; Ayguadé, Eulàlia; Crawford, Jennifer-Lynn; Lazaridis, Elias .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
17/07/2007.
Autor/a : Cope, Lou . Compositor/a : Cole, Azizi; Ismaily, Shahzad ; Cole, Xhosa; Valtysdottir, Gyda; Forster, Alex . Coreògraf : Cole, Rudi; Robert, Júlia . Direcció : Robert, Júlia; Cole, Rudi . Il·luminació : Horneman, Horne . So : Armstrong, Iain . Vestuari : Howard, Mark . Producció : mac Birmingham . Intèrpret : Robert, Júlia; Cole, Rudi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
28/01/2022.
Autor/a : De Keersmaeker, Anne Teresa . Compositor/a : Franco, Alain . Coreògraf : De Keersmaeker, Anne Teresa . Companyia : Rosas . Escenografia : Lamers, Jan Joris . Il·luminació : Lamers, Jan Joris . Intèrpret : Williams, Sandy; Shyshko, Igor; Penkóva, Elizaveta; Michael, Moya; Lorimer, Mark; Loemij, Cynthia; Ikeda, Fumiyo; Dolven, Tale; Antoncic, Bostjan; Youn, Sue-Yeon .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
24/04/2008.
Autor/a : Pérez, Arnau . Coreògraf : Pérez, Arnau . Companyia : Cia Arnau Pérez . Direcció : Estrada, Álvaro . So : Neuman, Diego . Vestuari : Domínguez, Adolfo . Intèrpret : Villa, Elena . Ballarí : Manzano, Adrián; Pérez, Arnau; Ruiz De Loizaga, Maddi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/10/2021.
Autor/a : Estalella, Ariadna . Compositor/a : Sakamoto, Ruychy; Fennesz, Christian; A Silver Mt. Zion . Coreògraf : Estalella, Ariadna . Escenografia : Serrahima, Ariadna . Il·luminació : Rovira, Anna . Suports audiovisuals : Diacon, Pierre-Yves . Intèrpret : Estalella, Ariadna; Diacon, Pierre-Yves .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
27/05/2008.
Coreògraf : Umeda, Hiroaki . Companyia : S2O; Théâtre National de Chaillot . Il·luminació : S2O . So : S2O . Suports audiovisuals : S2O . Intèrpret : Umeda, Hiroaki .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
07/07/2008.
Autor/a : Voorter, Mat; Boogaard, Oscar Van Den; Wissen, Samantha van; Hauert, Thomas; Parkinson, Chrysa; Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara . Ballarí : Voorter, Mat; Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Wissen, Samantha van . Cantant : Voorter, Mat; Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Wissen, Samantha van . Músic/a : Petrasso, Alejandro . Compositor/a : Wissen, Samantha van; Kilvady, Martin; Aga, Bart; Ludi, Sara; Petrasso, Alejandro; Voorter, Mat; Parkinson, Chrysa; Hauert, Thomas . Coreògraf : Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Voorter, Mat; Wissen, Samantha van . Companyia : Zoo . Direcció : Hauert, Thomas . Intèrpret : McQuarrie, Stuart .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival Complicitats 07 (1a : 2007 : Barcelona / Sabadell).
15/02/2007.
Coreògraf : Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis . Intèrpret : Díaz, Gema; Gutiérrez, Emili .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Sala Trono.
(Tarragona).
08/03/2007.
Compositor/a : Sakamoto, Ryuichi; Hara, Marihiko . Coreògraf : Jalet, Damien . Escenografia : Nawa, Kohei . Il·luminació : Yoshida, Kazuya; Yoshimoto, Yukiko . So : Alaïs, Cédric . Producció : Sandwich Inc; Théâtre National de Bretagne . Intèrpret : Cabon, Ronan; Tozawa, Naoko; Moriyama, Mirai; Morii, Jun; Mitoh, Ruri; Minakawa, Mayumu; Asai, Nobuyoshi; Arapoglou, Aimilios; Brossard, Sylvain .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
03/07/2023.
Músic/a : Murphila . Autor/a : García, Juan Carlos . Coreògraf : Clavel, Olga; Mulens, Yester; Verdú, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : Rossell, Oriol; García, Juan Carlos . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : García, Juan Carlos; Menchero, José . So : Thios, Marc . Vestuari : García, Juan Carlos; Menchero, José . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence . Intèrpret : Clavel, Olga; Mulens, Yester; Verdú, Juan Carlos .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
05/10/2007.
Compositor/a : Ishaam, Mark; Kronos Quartet . Coreògraf : Tagua, Luque . Companyia : Puertas abiertas . Direcció : Tagua, Luque . Escenografia : Vidal, Carme . Il·luminació : Grijalba, Óscar . Vestuari : Vidal, Carme . Intèrpret : Tagua, Luque; Calleja, Olga .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Majèstic.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (11a : 1991 : Tàrrega).
08/09/1991.
Autor/a : Alonso, Roberto G. . Coreògraf : Alonso, Roberto G.; Rodríguez, Susanna; Ballús, Meritxell; Callejas, Lorena; Martí, Cristina; Gómez, Pau . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Il·luminació : Murchland, Toni . Suports audiovisuals : Martret, Jose; Herrera, Belén . Intèrpret : Ballús, Meritxell; Callejas, Lorena; Alonso, Roberto G.; Gómez, Pau; Martí, Cristina; Rodríguez, Susanna .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
14/11/2007.
Autor/a : Pontes, Dulce . Compositor/a : Pontes, Dulce . Coreògraf : Masó, Neus; Pau, Maragda . Intèrpret : Masó, Neus; Pau, Maragda .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Laboratori.
(Vic).
Dijous a l'Institut del Teatre ( Vic).
22/02/2007.
Compositor/a : Martínez, Alfonso L.; Lorente, Conchi; Martínez, David . Coreògraf : Laínez, José; Munsó, Marta . Companyia : Pie junto pie danza contemporánea . Escenografia : Martínez, David . Il·luminació : Martínez, Alfonso L. . Intèrpret : Munsó, Marta; Larreta, Amaia; Lazkano, Begoña; Uhalte, Beatriu; Beraza, André .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
03/04/1997.
Ballarí : Díaz, Victória; Sako, Celia; Meza, Omar . Autor/a : Meza, Omar; Meza, Omar . Compositor/a : García de la Puente, Sergio . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Meza, Omar . Escenografia : Butler, Miguel Ángel . Il·luminació : Aparicio, Ramón . Vestuari : Butler, Miguel Ángel . Producció : López, Francisco M. . Intèrpret : Cantero, José .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
La Sala Miguel Hernández.
(Sabadell).
25/11/2001.
Coreògraf : Omedis, Yuria . Companyia : Cia. Múcab Dans . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Cabús, Santi . Vestuari : Echegaray, Elisa . Intèrpret : Omedis, Yuria .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (13è : 2017 : Barcelona).
23/03/2018.
Compositor/a : Navarrete, Pedro; Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas; Tannion, Rob . Direcció : Ballaam, Viki . Vestuari : Trottman, Martina; Holmes, Suzie . Intèrpret : Bennett, Lucy; Brown, Sophie; Jones, Laura; Pavia, Chris; Willdridge, David .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
12/11/2010.
Autor/a : Olivella, Laura . Compositor/a : Hernández, Bernat; Doz, Pau . Coreògraf : Olivella, Laura . Direcció : Olivella, Laura . Escenografia : Doz, Pau . Suports audiovisuals : Doz, Pau . Producció : Som-hi dansa . Intèrpret : Caro, Jorge; Parera, Lluís; Gamell, Guillem; Cobo, Aleix; Migó, Cristina; Parada, Paula; Gregorio, Marta; Espinal, Paula; Correro, Anna; Puig, Sílvia; García, Lorena; Cortés, Rita; Serra, Sònia; Planells, Óscar; Dacosta, Anna; Fole, Guillem; Juárez, Adrià .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
06/11/2022.
Autor/a : Szymura, Karolina; Gat, Emmanuel; Osborne, Genevieve . Coreògraf : Gat, Emmanuel . Il·luminació : Gat, Emmanuel . Vestuari : Gat, Emmanuel; Osborne, Genevieve ; Szymura, Karolina . Intèrpret : Osborne, Genevieve ; Szymura, Karolina . Músic/a : Gat, Emmanuel .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
21/03/2019.
Autor/a : Lesgart, Gustavo . Compositor/a : Lastra, Marcelo . Coreògraf : Lesgart, Gustavo; López Pérez, Isabel . Companyia : Carta Blanca; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Lesgart, Gustavo . Il·luminació : Parodi, Conrado . Vestuari : Papió, Ariadna . Intèrpret : Lesgart, Gustavo; López Pérez, Isabel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
05/10/2007.
Coreògraf : Sagna, Caterina . Companyia : Compagnia Caterina Sagna . Intèrpret : Bernardeschi, Alessandro .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
La Porta. Cicle Tardor 2007 (Barcelona).
16/10/2007.
Autor/a : Franco, Fafá . Coreògraf : Machado, Diana . Direcció : Pulici, Lu . Escenografia : Pulici, Lu . Il·luminació : Pulici, Lu . Vestuari : Franco, Fafá . Producció : Sienta la Cabeza; Trukitrek . Intèrpret : Franco, Fafá .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
15/03/2011.
Compositor/a : Jones, Trevor ; Nyman, Michael; Purtí, Joan; Screamin'Jay ; Simone, Nina; Jones, Quincy . Coreògraf : Soto, Alicia; Arriola, Isabel; Alegado, Joe; Nájera, Carmen . Companyia : Cia En el aire . Direcció : Cia En el aire . Escenografia : Beltran, Joan M. . Intèrpret : Arriola, Isabel . Ballarí : Soto, Alicia; Aznar, Cisco; Gómez, Mar; Cabeza, Amalia; Purtí, Joan; Plaza, Olga; Dorca, Xevi; Giménez, Eva M.; Nájera, Carmen .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Majèstic.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (11a : 1991 : Tàrrega).
08/09/1991.
Autor/a : Santanach, Laia . Compositor/a : Martorell, Carlos . Coreògraf : Santanach, Laia; Carrión, Andrea . Companyia : Cia. Laia Santanach; Cia. Andrea Carrión . Direcció : Carrión, Andrea; Santanach, Laia . Il·luminació : Serra, Joana . So : Ireland, Uriel; Gálvez, Maria . Vestuari : Palma, Kike . Suports audiovisuals : Castañé, Ignasi . Intèrpret : Carrión, Andrea . Ballarí : Sanz, Julia; Sáez, Mario G.; Martorell, Carlos; Hierro, Anna; Santanach, Laia .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
11/11/2022.
Autor/a : Magnet i Burch, Cristina . Compositor/a : Stockhausen, Simon; Dylan, Bob; Haendel, Georg Friedrich . Coreògraf : Magnet i Burch, Cristina . Companyia : Bach, Johann Sebastian; Magnet i Burch Companyia de Dansa . Direcció : Magnet i Burch, Cristina . Il·luminació : Valls, Xavier . So : Llop, Azucena . Vestuari : Ramis, Ramon; Valldeperas . Intèrpret : Purgimon, Josep Albert . Cantant : Roca, Ofelia . Ballarí : Arnal, Ramon; Vilella, Susana; Tarruella, Cristina; Daussà, Helena; Brossa, Sílvia; Lee, Juan Carlos . Músic/a : Cortadellas, Jaume .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/05/1994.
Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Meza, Omar . Il·luminació : Martínez-Osorio, Cristina . Vestuari : Casero, Javier F. . Producció : Zurita, Javier . Intèrpret : Sako, Celia; Herrador, Rosa Mari .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
14/07/2007.
Direcció musical : Perales, Francesc; Farrés, Judit . Autor/a : Picó, Sol; Öfverholm, Charlotta; Natsuki (Ventura, Anna) . Compositor/a : Farrés, Judit . Coreògraf : Picó, Sol; Natsuki (Ventura, Anna); Öfverholm, Charlotta . Direcció : Natsuki (Ventura, Anna); Öfverholm, Charlotta; Picó, Sol . Vestuari : La Divina; Kova Loka . Suports audiovisuals : Luczynski, Milosh . Producció : Les Arts; Sol Picó Companyia de Dansa; Natsuki & L'Universelle Illustrée Compagnie; Charlotta Öfverholm . Intèrpret : Farrés, Judit . Cantant : Cor de la Generalitat Valenciana . Ballarí : Picó, Sol; Natsuki (Ventura, Anna); Öfverholm, Charlotta .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
Festival Temporada Alta (31è : 2022 : Girona).
14/10/2022.
Coreògraf : Gruwez, Lisbeth . Companyia : Voetvolk (Companyia de Dansa) . Escenografia : Szersnovicz, Marie . Il·luminació : Cole, Harry . So : Cauwenberghe, Maarten van . Producció : Royal Flemish Theatre; Voetvolk vzw ; Festival de Marseille – Théâtre Le Merlan . Intèrpret : Gironès Mata, Ariadna . Ballarí : Dubreuil Houthemann, Jennifer; Menzo, Cherish ; Romo Pozo, Daniela Escarleth; Chiodi Latini, Francesca; Lee, Chen-Wei; Mage, Sophie; Klenes, Sarah; Castioni, Giada; Pieczuro, Natalia .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
21/05/2021.
Autor/a : Weigel, Juschka; Leydel, Xenia; Muñoz, Miguel . Ballarí : Weigel, Juschka . Compositor/a : Regenberg, Daniel . Coreògraf : Weigel, Juschka . Companyia : InThisSection-Juschka Weigel . Direcció : Muñoz, Miguel; Weigel, Juschka . Escenografia : Donger, Simon T.; Muñoz, Miguel . Il·luminació : Donger, Simon T.; Muñoz, Miguel . Intèrpret : Azkona, Laida; Chia Wei, Jo Tan; Ruano, Juanjo; Scott, Wayne .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
13/12/2007.
Compositor/a : Treichier, Franz . Coreògraf : Jobin, Gilles . Companyia : Compagnie Gilles Jobin . Il·luminació : Demont, Daniel . So : Jenkins, Clive . Producció : Mini, Maria-Carmela . Intèrpret : Bacci, Tamara; Bonomo, Jean-Pierre; Hominal, Marie-Caroline; Rigat, Isabelle; Van Der Merwe, Rudi .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
07/10/2007.
Autor/a : López Espinosa, Roser . Coreògraf : López Espinosa, Roser . Il·luminació : Marac, Katinka . So : Skoglund, Lars . Intèrpret : López Espinosa, Roser .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
06/10/2007.
Autor/a : Pi, Ana . Compositor/a : Pradines, Auguste de ; Pradines, Emy de . Coreògraf : Pi, Ana . Escenografia : Pi, Ana . Il·luminació : Ségalen, Jean-Marc; Kaysel, Bia . Suports audiovisuals : Pi, Ana . Producció : The Patricia Phelps de Cisneros Research Institute for the Study of Art from Latin America & Museum of Modern Art; Terra Batida; Alkantara . Intèrpret : Pi, Ana .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
29/04/2023.
Coreògraf : Roig, Montse; Boronat, Mercè . Companyia : Companyia Mercè Boronat . Direcció : Boronat, Mercè . Intèrpret : Roig, Montse .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Carrer.
(Tarragona).
FET2007. Festival d'Estiu de Tarragona.
28/07/2007.
Coreògraf : Góngora, Iván; Cano, Mònica . Companyia : Dake Kokora . Intèrpret : Góngora, Iván; Cano, Mònica .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Carrer.
(Tarragona).
FET2007. Festival d'Estiu de Tarragona.
28/07/2007.
Coreògraf : Orhon, Ayse . Intèrpret : Orhon, Ayse .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
27/02/2008.
Autor/a : García Ferro, Sebastián; Serrano, Àlex . Coreògraf : Shacham, Youval; Forment, Ester; García Ferro, Sebastián; Solano, Claudia . Suports audiovisuals : Balagué, Ramón . Intèrpret : Solano, Claudia; Shacham, Youval; Forment, Ester; García Ferro, Sebastián .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
15/08/2007.
Autor/a : Cruz, Andrea . Compositor/a : Barrenengoa, Kiko . Coreògraf : Gomila, Tomeu . Companyia : Au Ments Dansa . Direcció : Gomila, Tomeu . Escenografia : Cruz, Andrea . Il·luminació : Martínez, Manu . Intèrpret : Cruz, Andrea .
Temporada: 2007/08; 2010/11;
Estrena:
IES Baix Camp.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'07 (10a : 2007).
27/10/2007.
Compositor/a : Brzoska, Szymon . Coreògraf : Cherkaoui, Sidi Larbi . Escenografia : Gormley, Antony . Il·luminació : Caree, Adam . So : Beattie, Jon . Vestuari : Ranley, Leila . Producció : Sadler's Wells . Intèrpret : Monjos del Temple Shaolin . Músic/a : Linke, Coordt; Wojciechowska, Olga; Sluiter, Alies Christina; Brzoska, Szymon; Anstee, Laura .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (32è : 2008).
16/07/2008.
Autor/a : Boixadera, Victòria . Compositor/a : Porqueras, Estefanía; Sons, Guilliam . Coreògraf : Porqueras, Estefanía . Direcció : Porqueras, Estefanía; Boixadera, Victòria . Il·luminació : Pons, Conchita . So : Bosch, Pau . Vestuari : Boixadera, Victòria; Porqueras, Estefanía . Intèrpret : Bolea, Albert . Ballarí : Schneider, Fabian ; Martínez, Clara; Porqueras, Estefanía . Músic/a : Sons, Guilliam .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
08/10/2020.
Músic/a : Postel, Karni . Autor/a : Giuli, Itzik . Compositor/a : Postel, Karni . Coreògraf : Godder, Yasmeen . Escenografia : Sternschauss, Anat . Il·luminació : Shemesh, Jackie . So : Cohen, Oren . Vestuari : Liam, Lulú . Intèrpret : Weinberg, Maya; Brown, Shahar; Ferber, Yasmin; Shmurak, Alexandra .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Cicle Llançar [el cos] a la batalla (1a: 2008 : Barcelona).
29/03/2008.
Autor/a : Marckson, Andy . Coreògraf : Sarli, Guido; Rodríguez, Manuel . Direcció : Sarli, Guido; Rodríguez, Manuel . Producció : Lalavanderia . Intèrpret : D'Angelo, Ares; Auquer, Xavi; Reyes, Lautaro .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/12/2013.
Adaptació : Marckson, Andy . Coreògraf : Sarli, Guido . Direcció : Sarli, Guido . Il·luminació : Home Homeman . Vestuari : Sarli, Guido . Suports audiovisuals : Mandelli, Jack . Producció : Lalavanderia . Intèrpret : D'Angelo, Ares .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
22/10/2016.
Coreògraf : Boermeester, Iwan . Companyia : Kenmerk Companyia de Dansa . Direcció : Boermeester, Iwan . Escenografia : Rueda, Toni; Domingo, Carme . Il·luminació : Rueda, Toni . Vestuari : Kenmerk Companyia de Dansa . Intèrpret : Baquero, Nieves . Ballarí : Cuesta, Sílvia; García Munté, Silvia; Alsina, Monika; Hurtada, Iñaki; Tejada, Domingo; Camarena, Jaime; Boada, Martí; Jurado, Lídia; Salvadori, Caterina; Robles, Ana . Músic/a : Stravisnsky, Igor .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
26/05/1994.
Autor/a : Romero, Muriel; Palacio, Pablo . Ballarí : Romero, Muriel . Coreògraf : Romero, Muriel . So : Palacio, Pablo . Vestuari : Pitkanen Mecklin, Vuokko . Intèrpret : Maroto, Ruth .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
15/10/2011.
Compositor/a : O'Rourke, Jim; Lachenmann, Helmut . Coreògraf : Sanchis, Salva . Companyia : Rosas; De Munt / La Monnaie . Escenografia : Van Gestel, Kristof . Il·luminació : Van Aken, Tom; Sanchis, Salva . Intèrpret : Sanchis, Salva; Santkin, Manon; Yoshihara, Mioko .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
31/10/2007.
Autor/a : Vandekeybus, Wim; Van Poeck, Greet . Compositor/a : De Mey, Thierry; Arno & Ad Cominotto; Byrne, David; Mertens, Pierre; Ribot, Marc; Vermeersch, Peter . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Companyia : Wim Vandekeybus & Última Vez . Il·luminació : Nonn, Ralf; Gahide, Francis; Vandekeybus, Wim . Intèrpret : Ronda, Manuel; Nguyen, Thi-mai; Kline, Mala; Jáuregui, Jorge; Jáuregui, Germán; Hayden, Robert M.; Fokina, Elena; Arís, Laura; Seabra, Helder .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/04/2007.
Compositor/a : Brown, James; Riperton, Minnie; Vargas, Chavela; Nicks, Stevie; Cocciante, Riccardo; Baby Huey; Labelle, Patti; Ike & Tina Turner; Bola de Nieve; Knight & The Pips; Guillot, Olga; Franklin, Aretha; Lavette, Bettye; Thomas, Inma . Coreògraf : Zambrano, David . Companyia : Danswerkplaats Amsterdam (DWA); Charleroi Danses . Direcció : Zambrano, David . Il·luminació : Knops, Ellen . Vestuari : Lo, Ching-yao; Martínez, Pepa; Voorter, Mat . Producció : Bolinga, Stitching . Intèrpret : Rebetez, Eugenie; Malkotsis, Ermes; Fajdiga, Nina; Macuacua, Horacio; Jasko, Peter; Herich, Milan; Garbin, Carlos; Ernesto, Edivaldo; Bauer, Eleanor; Zambrano, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
27/09/2007.
Coreògraf : Arlandis, Vicente; Gómez, Sandra . Companyia : Losquequedan . Il·luminació : Rojo, Ximo . Intèrpret : Gómez, Sandra .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
30/05/2008.
Coreògraf : Colacrai, Cecilia . Intèrpret : Colacrai, Cecilia .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
01/12/2006.
Autor/a : Moreso, Claudia . Compositor/a : Mercader, Nan; CaboSanRoque; Villalonga, Cristina . Coreògraf : Díaz, Gema; Gutiérrez, Emili; Palau, Joan; Ventura, Noemí . Companyia : Nats Nus Dansa . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Ruiz, Miguel . Vestuari : Echegaray, Elisa . Producció : Lorente, Silvia . Intèrpret : Díaz, Gema; Gutiérrez, Emili; Palau, Joan; Ventura, Noemí .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Carrer.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
29/09/2007.
Coreògraf : Lügstenmann, Cristina . Companyia : La Lux . Intèrpret : Fàbrega, Carles; Sales, Ricard; Férriz, Isak .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
10/03/2000.
Coreògraf : Lamprianidou, Angela . Il·luminació : Llorens, Ignasi . Intèrpret : Lamprianidou, Angela .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
10/03/2011.
Coreògraf : Okach, Opiyo . Escenografia : Lanquetin, Jean-Christophe . Suports audiovisuals : Mwang, Ingrid; Hutter, Robert . Intèrpret : Okach, Opiyo .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
L'animal a l'esquena. Centre de Creació i Investigació.
(Celrà).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
13/10/2006.
Coreògraf : Valenciano, Mónica . Intèrpret : Valenciano, Mónica .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
La Porta. Cicle Tardor 2007 (Barcelona).
06/10/2007.
Coreògraf : Sagardoy, Arantxa . Companyia : Plan B . Direcció : Sagardoy, Arantxa . Intèrpret : Sagardoy, Arantxa; Bravo, Alfredo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Centre de Lectura. Vestíbul.
(Reus).
Més Dansa (2a : 2007 : Reus).
20/10/2007.
Direcció musical : Jou, Pere; Bauzà, Aurora . Autor/a : Faura, Pere . Traducció : Faura, Neus . Compositor/a : Jou, Pere; Bauzà, Aurora . Coreògraf : Faura, Pere . Companyia : La Diürna . Direcció : Faura, Pere . Escenografia : Queralt, Jordi . So : Carteaux, Stéphane . Vestuari : Parra, Adriana . Suports audiovisuals : Salas, Ricardo . Producció : Institut de Cultura de Barcelona; Festival Grec; Mercat de les Flors . Intèrpret : Fiol, Miquel; Weickert, Guillermo; SolWat, Claudia; Anglada, Sarah; Orella, Francesc; Irango, Júlia; Klajnescek, Anamaria; March, Gloria; Pérez Armero, Víctor; Viñals, Toni; Crapio, Raffaella; Colomé, Montse; Cabot, Odo; Garcia, Mario . Músic/a : Bauzà, Aurora; Jou, Pere .
Temporada: 2019/20; 2020/21; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (44è : 2020).
07/07/2020.
Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Direcció : Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Escenografia : Puigserver, Fabià . Il·luminació : Llongueras, Jordi; Domènech, Maria; Clot, Xavier . Vestuari : Puigserver, Fabià; Olivar, César; Abellan, Isabel . Intèrpret : Sabate, Pep; Pardo, Jorge; Portabella, Carmina; Porras, José Luis; Berrondo, Paul; Nakamoto, Naoko; Motta, Eduardo; Mora, Margit; Martin, Cecilia; Espinet, Natàlia . Ballarí : Berthelius, Helena; Bravo, Francesc; Gelabert, Cesc; Vargas, Adolfo; Xena, Anna; Goday, Mònica; Sagarra, Lala .
Temporada: 1986/87; 1987/88;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
23/04/1987.
Autor/a : Vilhena, Rita; Rubio, Jesús; Viana, Noemí; Plafki, Friedericke . Ballarí : Plafki, Friedericke; Bloom, David . Coreògraf : Viana, Noemí; Plafki, Friedericke; Rubio, Jesús; Vilhena, Rita . So : Sagardia . Suports audiovisuals : Lobos, Rubén . Intèrpret : Viana, Noemí; Vilhena, Rita; Rubio, Jesús .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
02/07/2011.
Autor/a : Hernández Holz, Ayara . Compositor/a : Rilla, Manuel; Rossi, Fabrizio . Coreògraf : Marchand, Félix; Hernández Holz, Ayara ; Velarde, Amaranta . Direcció : Marchand, Félix; Hernández Holz, Ayara . Escenografia : Skrycky, Leticia; Pino, Erika del . Il·luminació : Pino, Erika del; Skrycky, Leticia . Vestuari : Pino, Erika del; Skrycky, Leticia . Intèrpret : Velarde, Amaranta ; Hernández Holz, Ayara ; Marchand, Félix .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
04/12/2015.
Músic/a : Pérez, Agustí . Compositor/a : Engel, Sascha . Coreògraf : Arrieta, Blanca . Companyia : Ciento Cincuenta Cuerdas . Direcció : Arrieta, Blanca . Producció : Arrieta, Blanca . Intèrpret : Jackson, Robert; Lastra, Jorge; Arrieta, Blanca .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Cicle Llançar [el cos] a la batalla (1a: 2008 : Barcelona).
18/03/2008.
Autor/a : Rodríguez, Kena; Roura, Gemma . Coreògraf : Cia. Júlia Godino; Moya, Alexa . Companyia : Col·lectiu Llego tarde . Escenografia : Rabassa, Xim I. . So : Girona, Adrià . Intèrpret : Cia. Júlia Godino .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
L'Estruch. Fàbrica de Creació de les Arts en viu.
(Sabadell).
16/10/2021.
Compositor/a : Elka . Coreògraf : Fraga, Maurice . Companyia : Ekilibre Dance Company . Intèrpret : Fraga, Maurice; Torras, Pilar .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Guasch Teatre.
(Barcelona).
Juliols de Dansa al Guasch Teatre (1a : 2007 : Barcelona).
26/07/2007.
Compositor/a : Dead Can Dance; Cocoroise; Mastreta; Monk, Meredith; Cake . Coreògraf : Cervantes, Mónica; Llaó, Elena . Companyia : Yester-Day . Intèrpret : Cervantes, Mónica; Llaó, Elena; Mulens, Yester; Santana, Dolores .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Sala Trono.
(Tarragona).
10/05/2007.
Compositor/a : Varèse, Edgar; Bechara, Mauricio; Kniepper, Jürgen; Poliker, Yahuda . Coreògraf : Rodríguez, Rubén; Giustina, Mariana; Baier, Jean-M.; Rathouse, Dafna . Companyia : Atalanta Fugiens . Direcció : Giustina, Mariana . Il·luminació : Spinelli, Marcelo . Vestuari : Duran, Maria . Intèrpret : Boada, Martí . Ballarí : Ardito, Andrea; Ardito, Valeria; Giustina, Mariana; Llano, Jessica; Camarena, Jaime; Rodríguez, Rubén; Montoliu, Lucia .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
28/02/1995.
Coreògraf : Sagardoy, Arantxa . Intèrpret : Sagardoy, Arantxa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Sala Trono.
(Tarragona).
07/06/2007.
Autor/a : Amat, Frederic; CaboSanRoque; Cia. La Veronal . Compositor/a : CaboSanRoque . Coreògraf : Morau, Marcos . Il·luminació : Cube.bz . So : CaboSanRoque . Producció : Dansa Metropolitana . Intèrpret : López, Jon; Torrents, Laia; Aixut, Roger; Amat, Frederic; Colomo, Arnau .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Lliure. Gràcia.
(Barcelona).
12/03/2021.
Coreògraf : Sánchez, Dory . Intèrpret : Sánchez, Dory .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
23/05/2008.
Coreògraf : Vergés, Tomeu . Direcció : Vergés, Tomeu . Il·luminació : Vergés, Tomeu . Vestuari : Caines, Laurence . Producció : Cia Man Drake . Intèrpret : Maisonneuve, Sandrine .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Trono.
(Tarragona).
18/04/2023.
Compositor/a : Bonoise; Residual Sons . Coreògraf : Bombardó, Claudi . Companyia : Contrapunctus Danceport; Alta Realitat . Direcció : Bombardó, Claudi; Cortés, Jordi . Escenografia : Contrapunctus Danceport . Il·luminació : Milan, Pere; Bombardó, Claudi . Vestuari : Contrapunctus Danceport . Suports audiovisuals : Perales, Raül . Intèrpret : Abramovici, Loup; Cester, Elena; Galera, Gemma; Iannarelli, Maxime; Sitges-Sardà, Nora; García Font, Miquel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Cicle Llançar [el cos] a la batalla (1a: 2008 : Barcelona).
08/03/2008.
Autor/a : Villanueva Mir, Marc; Fernández, Daniel; Fratini Serafide, Roberto . Compositor/a : Carrascosa Llopis, Pablo . Coreògraf : Fernández, Daniel . Companyia : Compagnie Daniel Fernändez . Direcció : Fernández, Daniel . Escenografia : Palacios, Macarena . Il·luminació : Palacios, Macarena . Vestuari : Milà, Núria . Producció : Sergio Chianca – Burokultur; Compagnie Daniel Fernändez; Mercat de les Flors . Intèrpret : Michel, Morgane; Jin Sumita, Leonardo; Rauch, Julia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
08/04/2022.
Coreògraf : Ben Khalfaliah, Néjib . Il·luminació : Attrousse, Sabri . Vestuari : Bem Salah, Bahija . Intèrpret : Ben Khalfallah, Néjib .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
27/02/2008.
Autor/a : Funke, Dunja . Coreògraf : Spuck, Christian . Escenografia : Ryott, Emma . Il·luminació : Traub, Reinhard . Vestuari : Ryott, Emma . Intèrpret : Guerra, Rosario; Lochner, Florian; Gauthier, Eric; Braswell, Armando; Süheyla Harms, Anna; Perez, Garazi; Illig, Marianne; Dedroog, Anneleen; Moragas, William .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
25/07/2012.
Autor/a : Medina, Vanessa . Coreògraf : Medina, Vanessa; Caramés, María; Montesdeoca, Cristóbal . Direcció : Castro, Leo . Il·luminació : Parodi, Conrado . So : González, Raúl . Intèrpret : Medina, Vanessa; Caramés, María; Montesdeoca, Cristóbal .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
La Porta. Cicle Tardor 2007 (Barcelona).
02/10/2007.
Músic/a : Clement, Benjamin; Csikos, Vilmos; Limberger, Tcha . Autor/a : Cools, Guy . Compositor/a : Limberger, Tcha . Coreògraf : Estaràs, Lisi . Companyia : Les Ballets C. de la B. . Escenografia : De Blieck, Peter . Il·luminació : Bourguignon, Carlo . So : Serruys, Sam . Producció : Vanderieck, Sara . Intèrpret : McCormack, Ross; Vladyslav, Nicolas; Saphir, Tatiana; Louwyck, Sam; Lomoff, Melanie .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Cicle Llançar [el cos] a la batalla (1a: 2008 : Barcelona).
06/03/2008.
Autor/a : Cernický, Viktor . Adaptació : Karásek, Lukás . Coreògraf : Cernický, Viktor . Escenografia : Stulír, Drahomír . Vestuari : Cernický, Viktor . Producció : Zdruhestrany; Ponec . Intèrpret : Rezná, Zuzana . Ballarí : Cernický, Viktor .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
19/03/2022.
Músic/a : Houdayer, Allan; Talbot, Yvan . Coreògraf : Dossavi, Julie . Companyia : Compagnie Julie Dossavi; Châteauvallon, Centre National de Céation et de Diffusion Culturelles . Intèrpret : Dossavi, Julie; Diarra, Papa Gédéon .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Cicle Llançar [el cos] a la batalla (1a: 2008 : Barcelona).
12/03/2008.
Autor/a : Gelabert, Cesc . Compositor/a : The Neville Brothers; King Crimson; Haendel, Georg Friedrich; Fripp, Robert; Doctor John; Baker, Chet; Bowie, Lester; Semé, M.; López, Francesc; Pantoja, E.; Altaba, Eduard; Taverner, John . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc; Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Barneto, Mar; Azzopardi, Lydia; Verdier, Catou . Intèrpret : Fernández, Carles; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope; Pineda, Alberto; Rañé, Joana; Vieira, Rodrigo; Gelabert, Cesc .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
11/10/2007.
Autor/a : La Veronal; Morau, Marcos; Giménez, Celso; Gil, Violeta; Belda, Carmina S. . Coreògraf : Morau, Marcos . Companyia : Cia. La Veronal . Direcció : Morau, Marcos . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Jansà, Bernat . So : Saavedra, Juan Cristóbal . Vestuari : Delagneau, Sílvia . Producció : Teatre Nacional de Catalunya; Romaeuropa Festival; Cia. La Veronal; Centro de Cultura Contemporánea Condeduque . Intèrpret : Goniot, Valentín; Rodríguez, Marina; Almirall, Mònica; Nogal, Lorena; Navarra, Núria; Partush, Shay .
Temporada: 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
08/04/2021.
Compositor/a : Richter, Max; Mercan Dede . Coreògraf : Abreu, Daniel . Companyia : Compañía Daniel Abreu . Direcció : Abreu, Daniel . Il·luminació : Abreu, Daniel; Fresneda, Pedro . Intèrpret : Sangrós, Javier; Quintana, Andrea; Alonso, Anuska; Abreu, Daniel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
18/10/2007.
Coreògraf : Cienfuegos, Yoshua . Companyia : Companyia Cienfuegos . Direcció : Cienfuegos, Yoshua . Producció : Mascarós, Jesús; Esteller, Sara . Intèrpret : Barcelona, Miquel; Ardid, Rosa B.; Minguillón, Laia; Cabau, Mireia; Cienfuegos, Yoshua .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Carrer.
(Esparreguera).
Gest. Mostra d'Arts Gestuals i del Moviment (2a : 2006 : Esparreguera).
24/09/2006.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Oguri; Horikawa, Hisako . Coreògraf : Corchero, Andrés . Direcció : Corchero, Andrés . Escenografia : Brossa, Sebastià . Il·luminació : Parra, Llorenç; Corchero, Andrés . So : Saura, Joan . Vestuari : Pérez, Caterina . Suports audiovisuals : Gómez, Chus . Producció : Pérez, Mónica; Raravis . Intèrpret : Corchero, Andrés .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival Grec de Barcelona (35a : 2011).
08/07/2011.
Coreògraf : Hevia, Pepe . Companyia : Compañía de Danza Pepe Hevia . Direcció : Hevia, Pepe . Vestuari : Othilia i Carole . Producció : Fernández Lage, Sonia . Intèrpret : Pardos, Marta; Ortiz, Ona; Hevia, Pepe; Hevia, Danay; Boronat, Viviana; Barahona, Mauro; Romà, Sònia .
Temporada: 2007/08; 2008/09;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
24/01/2008.
Coreògraf : Sanchis, Salva . Intèrpret : Halaby, Tarek; Lenaerts, Peter; Sanchis, Salva; Santkin, Manon; Vardarou, Georgia .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
15/01/2009.
Compositor/a : Thomas, Ambroise; Smith, Patti; Rachel's . Coreògraf : Bernardi, Moreno . Companyia : Moreno Ensemble . Il·luminació : Parodi, Conrado . Intèrpret : Pellicer, Gemma; Solano, Claudia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
07/10/2007.
Autor/a : Argüelles, Avelina . Compositor/a : Valdivieso, Manuel; Biring, Gabriel . Coreògraf : Argüelles, Avelina . Companyia : Companyia de Dansa Avelina Argüelles . Direcció : Argüelles, Avelina . Il·luminació : Engelf, Claude; Comellas, Bernat . Vestuari : Roqué, Maria Helena . Intèrpret : Alegado, Joe; Argüelles, Avelina; Merrill, Rick . Ballarí : Sánchez, Lucía; Roca, Maria; Gutiérrez, Emilio; Argüelles, Avelina; Alegado, Joe .
Temporada: 1992/93; 1997/98;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
28/01/1993.
Coreògraf : García Angulo, María Ángeles; García Sáez, Mario . Companyia : Erre que Erre Danza . Intèrpret : García Angulo, María Ángeles; García Sáez, Mario .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Cal Massó.
(Reus).
Més Dansa (2a : 2007 : Reus).
19/10/2007.
Autor/a : Cia. Iron Skulls . Coreògraf : Iron Skulls Co . Companyia : Cia. Iron Skulls . Direcció : Iron Skulls Co; Barleycorn, Willy . Escenografia : Lopez, Nina . Il·luminació : González, Òscar . Vestuari : Zaguirre, María . Intèrpret : Garrido, Diego; Moisés "Moe"; Plaza, Héctor; Sales, Agnés; Muñoz, Luis; Martín, Facu; Vega, Adrián; Sagrera, Anna .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (13è : 2017 : Barcelona).
20/10/2017.
Músic/a : Aguilar, Miguel; Crespo, David; Crespo, Roger . Autor/a : Calvo, Antonio . Coreògraf : Salas, Ricardo; Navarrete, Teresa; García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles; Castro, Susana . Companyia : Norfolk & Norwich Festival; Teatre Nacional de Catalunya; Erre que Erre Danza . Direcció : Calvo, Antonio . Il·luminació : Rigual, Carles . Suports audiovisuals : Morales, Guillem . Producció : Bergamo, Margherita . Intèrpret : García Angulo, María Ángeles; García Sáez, Mario; Navarrete, Teresa; Salas, Ricardo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
23/05/2008.
Autor/a : Verhelst, Peter . Compositor/a : Pawlowski, Mauro . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Companyia : Última Vez . Direcció : Vandekeybus, Wim . Escenografia : Vandekeybus, Wim . Producció : Mercat de les Flors; Última Vez . Intèrpret : Webber, Garvin . Ballarí : Friojónsdóttir, Tanja Marín; Walters, Kylie; Vass, Imre; Reinbott, Ulrike; Mathieu, Olivier; Mottart, Bénédicte; Lorenc, David; Mészáros, Máté .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
09/05/2009.
Compositor/a : Orkestar, Kocani; Ciocarlia, Fanfare; Barrios, Agustín; Cali; Silan; Martini, Pink; Formatta Valea Mare; Spasiuk, Chango . Coreògraf : Nieto, Teresa . Companyia : Teresa Nieto en Compañía . Direcció : Nieto, Teresa . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Montesinos, Gloria . So : Puig, Albert . Vestuari : Sanz, Elisa . Producció : Nieto, Teresa . Intèrpret : Caramés, Jesús; Medina, Vanessa; Doña, Daniel; Nieto, Teresa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
28/01/2007.
Autor/a : Valentin, Karl . Ballarí : Corchero, Andrés . Traducció : Formosa, Feliu . Compositor/a : Puebla, Carlos; La Lupe . Coreògraf : Corchero, Andrés . Il·luminació : Corchero, Andrés . Intèrpret : Formosa, Feliu; Atanasiu, Christian .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Casino.
(Vic).
01/06/1997.
Autor/a : Balbís, Rut; Loira, David . Compositor/a : Amstrong, Craig; Massive Attack . Coreògraf : Balbís, Rut; Loira, David . Companyia : Pisando Ovos . Suports audiovisuals : Hera, Teresa de la . Intèrpret : Balbís, Rut; Loira, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
03/11/2007.
Compositor/a : Stravinsky, Igor; Coltrane, John . Coreògraf : Gat, Emanuel . Companyia : Emanuel Gat Dance . Il·luminació : Gat, Emanuel . Vestuari : Gat, Emanuel . Intèrpret : Assaf, Roy; Gat, Emanuel; Alon, Mia; Gimelshtein, Noa; Tiller, Lise .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
04/07/2008.
Autor/a : Txopitea, Ainize . Músic/a : Silva, Carlos; Mas, Javier; Sánchez, Antonio; Gaspar, Jordi; Jesús . Compositor/a : Sitges-Sardà, David; Holst, Gustav; Smetana, Bedrich; Txaikovski, Piotr Ilitx; Bonet, Maria del Mar; Balagué, Ramón . Coreògraf : Duato, Nacho; Sitges-Sardà, Nora; Ramírez, Gustavo; Bonachela, Rafael . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Crespo, Luis; Heros, Ramon; Duato, Nacho . Il·luminació : Bombardó, Claudi; Sitges-Sardà, Nora; Azorín, Paco; Puiggener, Roger; Fischtel, Nicolás . So : Fornes, Joan . Vestuari : Sitges-Sardà, Nora; Ramírez, Gustavo; Crespo, Luis; Selma, Maribel; Duato, Nacho; Spastor . Intèrpret : Navarra, Núria; Moya, Sergio; Montes, Elena; Sanz, Jesús; Miró, Gemma; Turull, Eduard; Merlos, Estela; Lev, Yuval; Altés, Anna; Badihi, Shani; Bergadà, Eulàlia; Dahlin, Dan-Erik; Angelo, Ares d'; García, Laia; Garrell, Albert; Kerremans, Jori; Kim, Hyung-Bo; Mastroianni, Michele .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
08/05/2008.
Coreògraf : Levi, Marcela; Russo, Lucía . Direcció : Levi, Marcela; Russo, Lucía . Il·luminació : Giuntini, Isadora ; Capella, Andrea; Costa, Tamires . Vestuari : Stroher, Paula . Producció : Iberescena/Funarte; Improvável Produções . Intèrpret : Russo, Lucía; Cavalcante, Joao Victor; Gaya, Ícaro; Cordovez, Gabriela ; Passi, Daniel; Machado, Luan .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
01/12/2016.
Autor/a : Moreso, Claudia; Mira, Toni . Compositor/a : CaboSanRoque . Coreògraf : Ventura, Noemí; Díaz, Gema; Gutiérrez, Emili; Palau, Joan . Companyia : Mercat de les Flors; Nats Nus Dansa . Direcció : Pino, Rosa; Mira, Toni; Moreso, Claudia . Escenografia : Ruiz, Miguel . Il·luminació : Roca, Rafael . Vestuari : Moreso, Claudia . Suports audiovisuals : Mira, Toni . Producció : Lorente, Silvia . Intèrpret : Díaz, Gema; Gutiérrez, Emili; Palau, Joan; Ventura, Noemí .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
22/02/2008.
Autor/a : Cirici, David . Adaptació : Noone Dance, Thomas . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Construcció objecte : Doy, Martí . Direcció : Noone Dance, Thomas . Il·luminació : Horneman, Horne . Vestuari : Udina, Marc . Producció : Institut de Cultura de Barcelona; Teatre Lliure . Intèrpret : Rodríguez, Blai; Macho, Pablo; Anguera, David . Ballarí : Mesa, Joel; Porrelli, Pierfrancesco; Tirabassi, Eleonora; Tato, Paula .
Temporada: 2017/18; 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure. Montjuïc / Espai Lliure.
(Barcelona).
21/11/2017.
Coreògraf : Pita, Arthur . Direcció : Buckmaster, Sue . Intèrpret : Varona, Alexander; Nouri, Mohsen; King, Phil; Ihara, Maho; Eden, Gavin; Donovan, Rachel; Cunningham, Claire; Wilson, Frank .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
05/03/2011.
Autor/a : Andorrà, Núria; Salas, Manel . Compositor/a : Andorrà, Núria . Coreògraf : Salas, Manel . Il·luminació : Mateu, Roc; Herrera, Vicenç . So : Mateu, Roc . Producció : Mercat de les Flors . Intèrpret : Salas, Manel . Músic/a : Andorrà, Núria .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
05/02/2022.