Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 20 de 49
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Belaza, Nacera . Companyia : Festival Montpellier Danse; Forum Culturel du Blanc-Mesnil . Il·luminació : Belaza, Nacera . Suports audiovisuals : Belaza, Nacera . Intèrpret : Belaza, Dalila; Belaza, Nacera .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
20/02/2008.
Autor/a : Apatches; Laviana, Noemí; Labrador, Raquel . Coreògraf : Macarte, Victoria . Direcció : Apatches; Laviana, Noemí; Labrador, Raquel . Il·luminació : Rovira, Anna . Vestuari : Apatches . Suports audiovisuals : Apatches . Producció : Mercat de les Flors; L'Antic Teatre; AdriAntic . Intèrpret : Macarte, Victoria .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
21/10/2010.
Autor/a : Core, Gaston . Compositor/a : Rocha, Jorge Da . Direcció : Core, Gaston . Il·luminació : Ordenavia, Manuel . Vestuari : Rubio, Christian . Suports audiovisuals : Brazzit, Alice . Intèrpret : Rocha, Jorge Da; Nag, Shreyashee .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
17/12/2022.
Músic/a : Perro Teproduce . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Gómez, Iker . Companyia : ÀREAtangent; La Caldera; Mercat de les Flors; Temporada Alta . Direcció : Gómez, Iker . Escenografia : Franco, Ana Belén . Suports audiovisuals : Gómez, Iker . Intèrpret : Auré, Silvia; Elgoibar, Kepa; Galera, Gema; González, Daniel; Sánchez, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
18/11/2007.
Autor/a : Mirambell, Claudia; Sun, Junyi . Companyia : Kernel Dance Theatre . Il·luminació : Ferrer, Irene; Borràs, Carles . So : Sun, Junyi; Martorell, Carlos . Vestuari : Signes, Mariona . Suports audiovisuals : Arnal, Jordi; Sánchez, Eloi . Producció : Dansa. Quinzena metropolitana . Intèrpret : Vilajoana, Marc . Ballarí : Sun, Junyi .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
06/03/2021.
Músic/a : Sánchez, David; Molly, Iago; González, Daniel; Elgoibar, Kepa; Alberdi, Nerea . Coreògraf : Gómez, Iker . Direcció : Gómez, Iker . Escenografia : Mitamina . Il·luminació : Sánchez, Amador . Suports audiovisuals : Gómez, Iker . Producció : Mercat de les Flors; Alonso, Cristina . Intèrpret : Balbís, Rut; Galera, Gemma; Gómez, Iker; Caballero, Dani .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
27/10/2010.
Autor/a : Carrasco, Catalina . Adaptació : Duran, Jordi . Compositor/a : Fernández, Ginés; Barrenengoa, Kiko; Bosch, Juanmi . Coreògraf : Carrasco, Catalina . Direcció : Carrasco, Catalina . Escenografia : Ponce, Isi; Garay, Anna . Il·luminació : Oller, Roger; Llull, Miquel . So : Bosch, Juanmi; Barrenengoa, Kiko; Fernández, Ginés . Vestuari : Suau, Guillem . Suports audiovisuals : Cruz, André . Intèrpret : Morey, Gaspar; Carrasco, Catalina; Jaume, Mariona; Susilla, Elena; Chicas, Yeinner; López, Kiko .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Col·legi Sant Josep.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (42a :2022 : Tàrrega).
09/09/2022.
Autor/a : Serrano, Àlex . Compositor/a : García Ferro, Sebastián . Coreògraf : Forment, Ester; García Ferro, Sebastián . Companyia : Sebastián García Ferro Dance Cia. . Il·luminació : Shacham, Youval; Serrano, Àlex . Vestuari : Forment, Ester . Suports audiovisuals : Balagué, Ramón . Intèrpret : García Ferro, Sebastián; Forment, Ester; Solano, Claudia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
30/10/2007.
Adaptació : Montserrat, Marc . Coreògraf : Valls, Kanga . Companyia : Kulbik Dance Company . Direcció : Valls, Kanga . Vestuari : Jové, Pep . Suports audiovisuals : Desilence Studio . Producció : Kulbik Dance Company; Mercat de les Flors . Intèrpret : Valls, Kanga . Ballarí : Suárez, Isaac; Orduña, Sergi; López, Kiko; Cabeza, Manel; Ayllón, Susanna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/01/2016.
Autor/a : Cornille, Nathalie; Cornille, Nathalie . Coreògraf : Cornille, Nathalie . Direcció : Cornille, Nathalie . Escenografia : Blondeau, Eric . Il·luminació : Blondeau, Eric . So : Zuliani, Stéphane . Vestuari : Nell C. . Suports audiovisuals : Cornille, Jerome . Producció : CNC Danse; Espace G Brassens; St Martin Boulogne 62; Culture Commune; Scène Nationale du bassin minier du Pas de Calais; Tréteaux Jeune Public; Ville de Tourcoing '59 . Intèrpret : Cornille, Nathalie .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/04/2011.
Autor/a : Serra, Magí; Klajnscek, Anamaria . Compositor/a : Careta, Santi . Direcció : Serra, Magí; Klajnscek, Anamaria . Suports audiovisuals : Castanyer, Ignasi . Producció : El Graner; Fira Tàrrega; Centre de Creació Roca Umbert . Intèrpret : Serra, Magí; Klajnscek, Anamaria .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
St. Eloi .
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (41a : 2021 : Tàrrega).
09/09/2021.
Autor/a : García, Juan Carlos . Coreògraf : García, Juan Carlos; Hurtado, Fernando . Companyia : Compañía de Danza Fernando Hurtado; L'Anònima Imperial . Direcció : Hurtado, Fernando; García, Juan Carlos . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : García, Juan Carlos; Menchero, José . So : Gea, Patricia . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence . Producció : Périlhou, Marc; López, Jorge; Lomba, Pablo; Bonjoch, Albert . Intèrpret : Clavel, Olga; Hurtado, Fernando; López, Vanessa; Asensio, Imma; Mulens, Yester; Novas, Amparo; Vásquez, Irene; Mariblanca, Miryam .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
11/07/2008.
Compositor/a : Fruitós, Lluc; Clozee . Companyia : Companyia Brodas Bros; Desilence . Suports audiovisuals : Christensen, Soren; Halbach, Tatiana; Desilence . Producció : Brodas Bros; Teatros del Canal . Intèrpret : Pons, Berta; Pons, Clara; Fruitós, Lluc; Carrizo, Marc; Fruitós, Pol .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Sant Cugat del Vallès).
Festival Quinzena Metropolitana.
19/03/2023.
Ballarí : Navarrete, Teresa; Aubin, Estelle; Eulate, Ana . Autor/a : Escoffet, Eduard . Adaptació : Coupille, Rémi . Coreògraf : Eulate, Ana . Direcció : Eulate, Ana . Il·luminació : Inglés, Eduard . Suports audiovisuals : Phan, Jean . Intèrpret : Escofet, Eduard; Recacha, Mercedes; Eulate, Ana .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural de la Fundació La Caixa.
(Granollers).
Mostra de Dansa i Teatre Contemporani (1a : 2005 : Granollers).
15/09/2005.
Autor/a : Calzada, Juan Diego . Direcció : Calzada, Juan Diego . Escenografia : López, Ángela . Il·luminació : López, Ángela . So : Díaz, Nazario; Calzada, Juan Diego . Vestuari : Calzada, Juan Diego . Suports audiovisuals : Calzada, Juan Diego; Díaz, Nazario . Producció : Vértebro Teatro . Intèrpret : Calzada, Juan Diego .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
17/02/2011.
Coreògraf : Soon-ho, Park . Direcció : Huzume, Giga . Escenografia : Kumachi, Yuta . Il·luminació : Kyeong-won, Seo . So : Soon-ho, Park . Suports audiovisuals : Endo, Yutaka . Intèrpret : Hyun-hyea, Bang; Suk-soon, Jung; Ji-hyeong, An; Soon-ho, Park .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival Àsia (6a : 2007 : Barcelona).
14/09/2007.
Autor/a : Colomer, Judit; Velasco, Maria . Compositor/a : Peya, Clara . Coreògraf : Peya, Ariadna . Companyia : Les Impuxibles . Direcció : Peya, Ariadna; Peya, Clara . Escenografia : Colomer, Judit . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Bernal, Carles . Vestuari : Nafta, Iker . Suports audiovisuals : Gomila, Carme . Producció : Festival Grec de Barcelona; Festival Temporada Alta . Intèrpret : Peya, Clara; Peya, Ariadna; White, Laia; Sey, Kathy; Pujol, Sandra; Gispert, Helena . Músic/a : Peya, Clara .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
12/02/2022.
Ballarí : Pineda, Alberto; Pedraza, Luís Ricardo; Nogal, Lorena; Hierro, Anna; Gimeno, Virgínia; Fruitós, Lluc; Corrales, Daniel . Compositor/a : Ramos, Borja . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Direcció : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Pons, Contxita; Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Suports audiovisuals : Morató, Jordi; Lacuesta, Isaki . Producció : Mediapro; Rosas, María; Teatre Nacional de Catalunya; Fundació FC Barcelona; Companyia Gelabert Azzopardi . Intèrpret : Orquestra de Cambra de l'ESMUC .
Temporada: 2014/15; 2015/16;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
22/01/2015.
Compositor/a : Joaquim, Vitor . Coreògraf : Weickert, Guillermo; Martínez Cabeza de Vaca, María . Companyia : Mercado de Cultura . Direcció : Joaquim, Vitor; Weickert, Guillermo . Suports audiovisuals : Lía . Intèrpret : Weickert, Guillermo; Martínez Cabeza de Vaca, María .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Cicle Llançar [el cos] a la batalla (1a: 2008 : Barcelona).
14/03/2008.
Compositor/a : Lomas, Raúl . Coreògraf : Bilbao, Matxalen . Direcció : Bilbao, Matxalen . Escenografia : Bilbao, Matxalen . Il·luminació : Quijera, Olivier . Suports audiovisuals : González, Víctor; Basañez, Paul . Intèrpret : Greco, Bego; Martín, Maria; Andrés, Pilar; Bilbao, Matxalen .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
20/05/2008.