Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
901 - 1,000 de 1,526
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Fabre, Tony; Duato, Nacho; Celis, Stijn . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Can Rajoler.
(Parets del Vallès).
04/12/2005.
Compositor/a : Lacour, Marcelle de; Vivaldi, Antonio . Coreògraf : Duato, Nacho; Ekman, Alex; Bonachela, Rafael; Cherkaoui, Sidi Larbi . Companyia : IT Dansa; IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Escenografia : Duato, Nacho . Il·luminació : Kurth, Alex; Azorín, Paco; Duato, Nacho . Vestuari : Spastor; Duato, Nacho; Ekman, Alex . Músic/a : Balagué, Ramón; Ros, Edmundo; Simone, Nina; Bonet, Maria del Mar .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
02/05/2013.
Coreògraf : Iturrioz, Carlos; Horta, Rui; Duato, Nacho; Stromgren, Jo . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
09/03/2002.
Ballarí : IT Dansa . Coreògraf : Duato, Nacho; Iturrioz, Carlos; Stromgren, Jo . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre; Fundació Teatre Lliure . Direcció : Allard, Catherine .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Fabià Puigserver.
(Barcelona).
29/05/2002.
Autor/a : Vandekeybus, Wim; Allard, Catherine; Torroja, Eduardo; Delcroix, Patrick; Sabaté, Joaquim . Coreògraf : Kylián, Jirí; Vandekeybus, Wim; Duato, Nacho; Stromgren, Jo . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Clavé.
(Tordera).
06/04/2003.
Compositor/a : Schubert, Franz; Chopin, Frédéric . Coreògraf : Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Ramírez Sansano, Gustavo; Crespo, Luis . Il·luminació : Bueno, Avi Yona; Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Glas, Albert; Crespo, Luis . So : García Aguado, Marta . Vestuari : Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Naharin, Ohad; Levy, Rakefet; Blasi, Sorne . Producció : Gran Teatre del Liceu; Festival Grec; Institut del Teatre . Ballarí : Zana, Yarden; Achtari, Jasmine; Batalla, Carlota; Bebbington, Sky; Blanco, Martí; Cova, Francesca; Farran, Queralt; Fizona, Eduardo Ignacio; Jansana, Joan; Leiva Gnonnas, Kora; Martínez, Luís; Pazo, Patricia; Parra, Gabriel; Serra, Laia; Towa, Iwase; Verdura, Isaac . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
26/07/2023.
Ballarí : Ahblom, Per; Albanese, Sílvia; Enrich, Sara; Gómez, Robert; Keskinen, Annamari; Lee, Paul; Miró, Raquel; Muñoz, Paloma; Nogal, Lorena; Perela, Loïc; Vermijs, Rocco; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : Schnittke, Alfred; Mitsuko, Rita; Vivaldi, Antonio; Bonet, Maria del Mar; García Esquivel, Juan; Vandenhoudt, Koen; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Ramírez, Gustavo; Celis, Stijn; Duato, Nacho; Fabre, Tony . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Duato, Nacho . Il·luminació : Ramírez, Gustavo; Celis, Stijn; Duato, Nacho; Fabre, Tony; Albir, Mingo . Vestuari : Duato, Nacho; Fabre, Tony; Brunner, Kathy; Ramírez, Gustavo .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
04/11/2005.
Autor/a : Soto, Olga de . Coreògraf : Soto, Olga de . Direcció : Soto, Olga de . Escenografia : Vancraenenbroeck, Thibault . Il·luminació : Gentner, Gilles . So : Gufflet, Pierre . Vestuari : Vancraenenbroeck, Thibault . Producció : Les Spectacles Vivants ; Niels Production; Centre Chorégraphique National de Franche-Comté . Intèrpret : Soto, Olga de . Ballarí : Augendre, Florence; Christoph, Edith; Prunenec, Sylvain .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/02/2023.
Músic/a : Davies, Rhodri; Barberán, Ruth; Davis, Matt; Fages, Ferran; Costa, Alfredo; Heinz, Guenter; Beins, Burkhard; Duthoit, Isabelle; Noble, Steve . Ballarí : Torrent, Carme; Bakatsaki, Katerina; Corchero, Andrés; Van de Ven, Frank; Margarit, Àngels .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Festival Improvisa 2002.
03/12/2002.
Coreògraf : Vidal, Jordi L. .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
26/11/1999.
Compositor/a : Ezquerra, Juanjo . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa Contemporània . Direcció : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Valera, Evaristo . Vestuari : Belart, Antonio . Ballarí : Lezameta, Iosu; Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine; Fernández, Beatriz; Castro, Susana; Cabeza, Amalia; Hurtado, Fernando .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
Teatro Central.
(Sevilla).
11/05/1992.
Ballarí : Bes, Manolo; Cidra, Bebeto; Menegon, Fabien . Músic/a : Hug, Martin; Maristany, Xavier; Farrés, Judit . Coreògraf : Cidra, Bebeto . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : Albertí, Xavier .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
25/01/2001.
Ballarí : Borucki, Dominik . Coreògraf : Borucki, Dominik .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça de la Font.
(Tarragona).
Festival d'Estiu de Tarragona. Camp de Mart'01. Dansa a Cel Obert.
11/08/2001.
Autor/a : Hurtado, Abraham . Compositor/a : Roca, Iván; Arbeit, Jochen . Coreògraf : Verastegui, Sofía; Rovisco, Vania; Nishiwaki, Kotomi; Mayer, Anne Maud; López, Maureen; Labrador, Anabel . Companyia : Colectivo Forzar Salida . Direcció : Hurtado, Abraham . Escenografia : Hurtado, Abraham; Conesa, Juan . Vestuari : Conesa, Juan; Hurtado, Abraham . Suports audiovisuals : Hurtado, Abraham . Producció : Pioli, Danilo . Intèrpret : Rovisco, Vania; Nishiwaki, Kotomi; Mayer, Anne Maud; López, Maureen; Labrador, Anabel; Verastegui, Sofía .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
19/10/2007.
Ballarí : Fiadeiro, Joao . Autor/a : Mignot, Marie; Fiadeiro, Joao . Compositor/a : Almeida, Helena . Coreògraf : Fiadeiro, Joao . Companyia : Centre National de la Danse; Centro Cultural de Belém; RE.AL; Fundaçao Calouste Gulbenkian; Centre Georges Pompidou . Direcció : Fiadeiro, Joao . Escenografia : Lauterer, Walter . Il·luminació : Demont, Daniel . So : Coursin, Manuel; Olivares, Jean-Michel .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Per_versions (1a : 2006 : Barcelona).
20/05/2006.
Adaptació : Corchero, Andreu . Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Sofi . Escenografia : Estrany, Núria . Il·luminació : Corchero, Andreu . Vestuari : Sánchez, Andreu . Ballarí : Dorca, Xavier; Sal, Carles; Purtí, Joan; García, Elena; Ferran, Toti . Músic/a : Lee, Breda; Lemetre, Jean-Jacques; Nomi, Klaus .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
15/10/1992.
Autor/a : Eisenhardt, Thomas; Wargo Brekling, Kamilla . Compositor/a : Lundin, Fredrik . Coreògraf : Eisenhardt, Thomas; Wargo Brekling, Kamilla . Companyia : Cia. Aaben dans . Escenografia : Kasper-Sophie . Vestuari : Kasper-Sophie . Intèrpret : Helbing, Antoinette ; Hanfgarn Jensen, Nanna; Birger Hansen, Ole .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
13/11/2022.
Companyia : Rosa Muñoz i Liba Villavecchia .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
26/02/1999.
Ballarí : Sallent, Vanessa; Beltrán, Marta; Miró, Olga; Pena, Marta; Vaca, Aida; Vaca, Miriam; Fontcuberta, Lalis; Fontcuberta, Cristina; Blanchart, Marta . Coreògraf : Argemí, Montse . Companyia : Companyia Bots .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/06/2001.
Companyia : Cia. Agnés Sales; Cia. Kiko López; Cia. Diego Garrido; Cia. Fabulous Funkers; Pulmon Beatbox (Lleonart, Dani) .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Plaça Can Fabra.
(Barcelona).
22/10/2022.
Companyia : Cia. Ognam; Grup Harmonique; Cia. Nishelma; Cia. Frevo Barcelona; Cia. Nouvas; Cia. Presagio; Cia. Arnau Pérez; Cia. Skin Signals . Cantant : Cia. Skin Signals .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (16è : 2020 : Barcelona).
24/10/2020.
Ballarí : Tompkins, Mark . Coreògraf : Tompkins, Mark . Companyia : Compagnie I.D.A. . Escenografia : Badet, Jean-Louis . Vestuari : Badet, Jean-Louis .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
15/09/2001.
Coreògraf : Melo, Salvador . Direcció : Melo, Salvador .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
02/04/2011.
Compositor/a : Wiatowitstx, Dimitri; Schubert, Franz; Mahler, Gustav . Coreògraf : Linke, Susanne; Hoyer, Dore . Companyia : Susanne Linke Tanzt . Direcció : Irman, Roger . Il·luminació : Raeymaeker, Bert . Ballarí : Linke, Susanne; Dietrich, Urs .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
14/05/1988.
Compositor/a : Llopis, Pep . Coreògraf : Valls, Edison . Companyia : Ananda Dansa . Direcció : Valls, Edison; Valls, Rosángeles . Escenografia : Montesinos, Carlos . Vestuari : Montesinos, Francisco . Ballarí : García, Juli; Fernández, Amparo; Mira, Irene; Extremiana, Ana; Casany, Josep Manel; Macías, Vicente .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
02/12/1990.
Músic/a : Bürkle, Felix . Ballarí : Jiménez, Erick; Fridjónsdóttir, Tanja; Bordès, Candice; Graëll, Ramon; Demestri, Florencia; Bergal, Florent; Bürkle, Felix; Farro, Eulalia . Autor/a : Oliván, Roberto . Compositor/a : Decker, George de; Bastien, Pierre . Coreògraf : Oliván, Roberto . Companyia : Xarxa Transversal; Enclave Dance Company; CAER (Centre d'Arts Escèniques de Reus); Mercat de les Flors . Escenografia : Bastien, Pierre; Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Richard, Florence . Vestuari : Peritore, Carmen .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'06 (9a : 2006).
25/10/2006.
Ballarí : Villa-Lobos, Maria Clara; Gómez, Sònia . Compositor/a : Durt, Ali; Villalobos, Maria Clara . Coreògraf : Villalobos, Maria Clara . Companyia : Naughty Girls Corporation . Il·luminació : Bernat, Roger .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
12/03/1999.
Ballarí : Companyia Nacional de Danza 2 . Compositor/a : Villa-Lobos, Héitor; Grieg, Edvard; Respighi, Ottorino . Coreògraf : Duato, Nacho; Fabre, Tony . Companyia : Compañía Nacional de Danza 2 .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
20/01/2001.
Coreògraf : Duato, Nacho; Fabre, Tony . Companyia : Compañía Nacional de Danza 2 . Direcció : Duato, Nacho .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
26/01/2002.
Autor/a : Saire, Philippe . Coreògraf : Henrotay-Delaunay, Mickaël; Saire, Philippe; Chosson, Philippe . Companyia : Cia. Philippe Saire . Producció : Le Petit Théâtre de Lausanne . Ballarí : Chosson, Philippe; Henrotay-Delaunay, Mickaël; Bertolli, Vittorio; Garrigues, Pep; Oiartzabal, Ismael .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
21/01/2023.
Autor/a : Jurado, Chey; Yoshida, Akira . Compositor/a : A Silver Mt Zion . Intèrpret : Jurado, Chey; Yoshida, Akira .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Ciutat Reguer.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (41a : 2021 : Tàrrega).
11/09/2021.
Ballarí : Vilar, Laura; Ros, Norma . Coreògraf : Sánchez, Anna . Companyia : Hermanas de Castro .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
01/03/2002.
Ballarí : Weickert, Guillermo; Fernández, Beatriz; Muntaner, Mònica; Salazar, Carmelo; Dasí, Oscar . Coreògraf : Dasí, Oscar; Fernández, Beatriz; Salazar, Carmelo . Companyia : La Vana Gloria . Direcció : Salazar, Carmelo .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (1a : 2000 : Sabadell).
17/07/2000.
Ballarí : Carré, Mélisandre; Thomas, Célia; Geeroms, Cyril; Takei, Yutaka . Companyia : Elirale .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
08/03/2006.
Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : Lozano, Mariano . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Dolores, Juan; Meza, Omar . Il·luminació : Martínez, Fernando . Intèrpret : Sako, Celia; Herrador, Rosa Mari; Fila, Arnaud .
Temporada: 2002/03; 2007/08;
Estrena:
La Sala Miguel Hernández.
(Sabadell).
16/03/2003.
Direcció musical : Muñoz, Quiteria; Bardolet, Joel . Autor/a : Luca, Erri de ; Berger, John; Cave, Nick . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Purcell, Henry; Britten, Benjamin; Kurtag, Gyorgy; Haendel, Georg Friedich . Coreògraf : Muñoz, María; Porello, Federica; Castro, Leo; Vakulya, Zoltán; Fàbregas, Enric; Fiol, Miquel; Fusté, Ona; Ramis, Pep . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Viladomat, August; Ferrer, Irene . So : Thollot, Fanny . Vestuari : Puidevall i Plantés, Carme . Producció : Théâtre de l'Archipel - Scène Nationale de Perpignan; Mal Pelo; Mercat de les Flors . Cantant : Celenza, Giorgio; Muñoz, Quiteria; Sagastume, David; Corberán, Mario . Ballarí : Ramis, Pep; Fusté, Ona; Porello, Federica; Fàbregas, Enric; Fiol, Miquel; Vakulya, Zoltán; Castro, Leo; Muñoz, María . Músic/a : Titova, Masha; Guri, Jaume; Bardolet, Joel; Claret, Daniel .
Temporada: 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/05/2021.
Coreògraf : Goshen, Smadar; Muñoz, Paloma; Sansalvador, Pablo; Noone, Thomas . Direcció : Sansalvador, Pablo; Colditz, Thomas . Ballarí : Cobas, Tanit; Raiola, Anna; Roncero, Carlos; Ros, Adrian .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
18/09/2021.
Ballarí : Cobos, Olga; Mika, Peter; Vilar, Laura; Arrue, Iker; Òdena, Anna . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
27/10/2009.
Compositor/a : Thollot, Fanny . Coreògraf : Ayguadé, Eulàlia . Direcció : Ayguadé, Eulàlia . Escenografia : Cabanas, Martina . Il·luminació : Pons, Conchita . So : Anido, Julián . Vestuari : Casanova, Ferran; Betancurt, Cristian . Producció : Teatre Nacional de Catalunya; Temporada Alta; Big Story Productions . Ballarí : Steiner, Pierot ; Calsina, Anna; Bons, Hedvig Edvall; Sinniger, Diego; Tranis, Lisard; Yoshia, Akira ; Gomila, Joana .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Petita.
(Barcelona).
18/06/2021.
Ballarí : Runde, Mónica; Rojo, Naiara; Martín, Gustavo; Machín, Javier; Hidalgo, Joaquín; González, Dácil; Aguilar, Marcela . Compositor/a : Navarrete, Pedro . Coreògraf : Runde, Mónica . Companyia : 10 & 10 Danza . Direcció : Runde, Mónica . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Guerra, José Manuel . Vestuari : Chamorro, Maika; Sanz, Elisa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
07/09/2006.
Ballarí : Casanovas, Jordi; Muñoz, María; Ramis, Pep . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
11/12/2008.
Ballarí : Martínez, Xavier; Gimeno, Rufo; Soler, María José; Vilella, Susana; Gómez, Mar . Músic/a : Quintet de Vent Auditorium . Coreògraf : Martínez, Xavier; Gómez, Mar . Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Gómez, Mar .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00.
17/07/2000.
Ballarí : Viera, Julio; Runde, Mónica; Sanz, Laura; Sanz, Edurne; Martín, Gustavo; Machín, Javier; Hidalgo, Joaquín; González, Dácil . Coreògraf : Runde, Mónica . Companyia : 10 & 10 Danza . Direcció : Runde, Mónica .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
21/04/2007.
Ballarí : Corchero, Andrés . Músic/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Andrés Corchero / Agustí Fernàndez .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
05/06/1999.
Coreògraf : La Ribot (Ribot Manzano, M. José) . Direcció : La Ribot (Ribot Manzano, M. José) . Il·luminació : Cunha, Cristóvao . Vestuari : La Ribot (Ribot Manzano, M. José) . Producció : Le Grütli-Centre de Production & de Diffusion des Arts Vivants – Festival La Bâtie-Genève; Dançando com a Diferença – Madeira i La Ribot Cie – Ginebra; CND, Centre National de la Danse –Paris . Ballarí : Marote, Sofia; Pereira, Maria Joao; Caetano, Joana; Matos, Barbara; Silva, Pedro Alexandre .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
24/04/2021.
Companyia : Jordi Cortés; Fundació Teatre Lliure .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
30/04/2003.
Coreògraf : Reyes, Óscar; Rodríguez, Susana . Companyia : Se Alquila, Companyia de Dansa . Direcció : Reyes, Óscar; Rodríguez, Susana . Producció : Gris, Eva . Intèrpret : Reyes, Óscar; Rodríguez, Susana; Carretero, Sílvia; González, Raúl; Guerra, Numil; Mari, Joana; Torralvo, Beatriz; Macías, Beatriz; Fuentes, Vanessa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
02/03/2007.
Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
08/04/2001.
Coreògraf : Villalba, Artur; Berdäyes, Pedro; Runde, Mónica . Companyia : 10 & 10 Danza .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
17/10/2002.
Autor/a : Villalba, Artur . Ballarí : Viera, Julio; Runde, Mónica; Ortega, Coral; González, Dácil; Yasenak, Michael . Coreògraf : Villalba, Artur . Companyia : 10 & 10 Danza . Direcció : Villalba, Artur . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Villalba, Artur; Martin, JuanLa; Runde, Mónica . Vestuari : Sanz, Elisa .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Retiro.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (33a : 2002).
04/06/2002.
Compositor/a : Lomas, Raúl . Coreògraf : Bilbao, Matxalen . Direcció : Bilbao, Matxalen . Escenografia : Bilbao, Matxalen . Il·luminació : Quijera, Olivier . Suports audiovisuals : González, Víctor; Basañez, Paul . Intèrpret : Greco, Bego; Martín, Maria; Andrés, Pilar; Bilbao, Matxalen .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
20/05/2008.
Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia David Campos .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Avinguda de la Catedral.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa.
29/04/1997.
Compositor/a : Ramsy, Rodrigo . Coreògraf : Cia Unaiuna . Companyia : Cia Unaiuna . Direcció : Cia Unaiuna . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Ferrer Panicot, Irene . So : Rammsy, Rodrigo . Vestuari : Valleriola . Producció : Unaiuna . Ballarí : Labat Berrio, Ioar; Godino, Júlia; Fullana, Marina; Lefebvre, Reginald; Benzal, Jesús; Lliteras, Laura .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
L'Estruch. Fàbrica de Creació de les Arts en viu.
(Sabadell).
25/09/2021.
Coreògraf : Bigas, Quim . Companyia : Cia. Hotel Col·lectiu Escènic . Ballarí : Gómez, Roberto; Hierro, Anna; López, Èlia; Nogal, Lorena .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
24/05/2019.
Autor/a : Pérez, Albert; Estaràs, Lisi; Barreiro, Mirko; Masaló, Pau . Direcció : Estaràs, Lisi . Escenografia : Fàbregas, Andreu . Il·luminació : Fàbregas, Andreu . So : Aguilar, Clara . Vestuari : Moles, Vera . Producció : Mercat de les Flors; Temporada Alta . Ballarí : Duran, Laia; Gómez, Rober; Hierro, Anna; Nogal, Lorena; López, Èlia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
09/12/2021.
Coreògraf : García Font, Miquel . Direcció : García Font, Miquel . Intèrpret : Madaula, Jaume . Ballarí : Stemerding, Tiemen ; Poles, Nimrod ; Gómez, Maya; Vancells Pi, Laia ; Avilés Sarrias, Georgina ; Kerremans, Jori; Dobby, Emmanuel . Músic/a : Kalbarczyk, Justyna .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
11/07/2017.
Compositor/a : Bellora, Felipe . Companyia : Cia. Laval Creación Escénica (Cia. de Dansa) . Direcció : Vázquez, Valeria . Il·luminació : González, Fernanda . Producció : Asociación Cultural CX3M . Ballarí : Barbiel, Carolina; Queirolo, Carmela; Carrano, Lucia; Van Kerm, Clio; Gajardo, Paskany .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
27/07/2022.
Autor/a : Barcelona, Miquel . Compositor/a : Árbol; Hopkins, Jon; Alva Noto (Nicolai, Carsten) . Coreògraf : García, Irene; Barcelona, Miquel . Companyia : Cia. La Quebrá; Cia. Miquel Barcelona . Ballarí : Rigata, Diana; Aragón, Jesús; Barcelona, Miquel .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Plaça Orfila.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
19/10/2019.
Autor/a : Llopis, Norberto; Úrculo, Luis; Wilhel, Bernhard . Direcció : La Dirección . Producció : El Graner; Festival SÂLMON< ; Dutor, Jorge; Mont de Palol, Guillem . Intèrpret : Mont de Palol, Guillem; Dutor, Jorge .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
04/12/2016.
Autor/a : Rubio Gamo, Jesús . Compositor/a : Polo, José Pablo; Ravel, Maurice . Coreògraf : Rubio Gamo, Jesús . Direcció : Rubio Gamo, Jesús . Il·luminació : Picazo, David . Vestuari : Molano, Cecilia . Producció : Teatros del Canal; Mercat de les Flors . Ballarí : Tato, Paula; Alonso, Alberto; Mesquita, Danielle; Ruiz, Jose; Peñalver, Carlos; Montardit, Ivan; Mesa, Joel; Hernando, Maria ; Fernandes, Natalia; Balfegó, Agnès; Barros, Albert; Alonso, Eva; Pampyn, Clara .
Temporada: 2018/19; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
17/05/2019.
Autor/a : Gribaudi, Sílvia; Maffesanti, Matteo . Coreògraf : Gribaudi, Sílvia . Companyia : Cia. Sílvia Gribaudi . Producció : Quinzena metropolitana . Ballarí : Gribaudi, Sílvia; Guglielmi, Siro; Marchesi, Matteo; Rampazzo, Andrea .
Temporada: 2020/21; 2022/23;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
14/03/2021.
Ballarí : Balada, Meritxell; Goñi, Cristina; Gallardo, Mònica; Masó, Neus; Òdena, Raquel; Ollé, Isabel; Riera, Bàrbara; Pau, Maragda . Coreògraf : Cidra, Bebeto .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/05/2005.
Compositor/a : Jarret, Keith; Smith, Patti; Waits, Tom . Coreògraf : Inger, Johan . Companyia : Fondazione Nazionale della Danza Aterballetto . Direcció : Cristoforetti, Gigi; Berti, Sveva . Escenografia : Inger, Johan . Il·luminació : Lundin, Peter . Vestuari : Inger, Johan; Armenta, Carolina .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Sant Cugat del Vallès).
13/01/2023.
Autor/a : Carvajal, Ferran . Músic/a : Puig, Laura; Alpiste, Sergi; Algueró, Oriol . Coreògraf : Carvajal, Ferran . Companyia : Bach, Johann Sebastian . Direcció : Carvajal, Ferran . Escenografia : Glaenzel, Max; Cristià, Estel . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Rossell, Oriol . Vestuari : Papió, Ariadna . Producció : Mercat de les Flors; Casalot Produccions; CAER (Centre d'Arts Escèniques de Reus); Centre Cultural de Sant Cugat del Vallès; Labrador, Anabel; Algueró, Oriol . Intèrpret : Roblas, Anna; Carvajal, Ferran .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
03/04/2008.
Direcció musical : Nova, Riccardo . Direcció : Oliván, Roberto . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Suports audiovisuals : Akash Dixit . Producció : Mercat de les Flors; ROPA Roberto Olivan Performing Arts ; ICEC-Departament de Cultura de la Generalitat de Catalunya . Ballarí : López Arronis, María; Benyahya-Ounich, Ilies; Sánchez Mesa, Encarni; Oliván, Roberto . Músic/a : Icarus vs Muzak ensemble .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
02/04/2022.
Autor/a : Bachzetsis, Alexandra; Roelstraete, Dieter . Producció : Duchamps, Helga . Intèrpret : Bachzetsis, Alexandra .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
01/03/2008.
Ballarí : Torrent, Carme; Fernández, Beatriz; Cots, Toni; Castro, Leo . Coreògraf : Castro, Leo; Cots, Toni; Fernández, Beatriz; Torrent, Carme . Companyia : Basho . Direcció : Cots, Toni . Escenografia : Ruzza, Luca; Cots, Toni . Il·luminació : Rey, Ramón . So : Baumann, Alain . Vestuari : Heinz, Guitta . Suports audiovisuals : Quaranta, Alessandro .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
12/10/2006.
Compositor/a : Joaquim, Vitor . Coreògraf : Weickert, Guillermo; Martínez Cabeza de Vaca, María . Companyia : Mercado de Cultura . Direcció : Joaquim, Vitor; Weickert, Guillermo . Suports audiovisuals : Lía . Intèrpret : Weickert, Guillermo; Martínez Cabeza de Vaca, María .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Cicle Llançar [el cos] a la batalla (1a: 2008 : Barcelona).
14/03/2008.
Autor/a : Obarzanek, Gideon; Weiss, Frieder . Coreògraf : Obarzanek, Gideon . Direcció : Obarzanek, Gideon . So : Smiles, Luke . Vestuari : Levis, Paula . Intèrpret : Ayre, Kristy; Black, Sara; Haines, Amber; Paskas, Bonnie; Ritchie, Harriet .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Ballarí : Gelabert, Cesc . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Muñoz, Miguel . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Suports audiovisuals : Atlas, Charles .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec (28a : 2004).
20/07/2004.
Autor/a : Russo, Mattia; Rosa, Antonio de . Adaptació : Chernetich, Gaia Clotilde . Compositor/a : Herna?ndez Pulido, Susana . Coreògraf : Russo, Mattia; Rosa, Antonio de . Companyia : Kor'sia . Direcció : Russo, Mattia; Rosa, Antonio de . Escenografia : Vandenhoeck, Amber . Il·luminació : Salicrú, Marc . Vestuari : Bernal, Adrian . Producció : Kor'sia; Teatros del Canal; The Staatstheater Darmstadt; Festival Bolzano Danza . Ballarí : Couchot, Benoît; Ruiz, Jerónimo; Álvarez, Gonzalo; Bosch, Claudia; Demattè, Angela; Bramming, Astrid; Russo, Giulia; López-Río, Agnès; Rosa, Antonio de ; Moya, Alejandro .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
10/03/2022.
Ballarí : Egaña, Karola; Ros, Norma; Vidal, Montse; Díez, Caroline . Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles .
Temporada: 1995/96; 1996/97;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
21/03/1996.
Autor/a : Ginesta, Montserrat; Almirall, Marta . Compositor/a : Oró, Xavier . Coreògraf : Planas, Anna; Lanas, Aina; Fernández, Arias . Companyia : Cia. Roseland Musical . Direcció : Almirall, Marta . Il·luminació : Farreny, Pau; Fàbregas, Andreu . So : Farreny, Pau . Vestuari : Ginesta, Montserrat . Suports audiovisuals : Onionlab; Bagó, Marcel . Producció : Roseland Musical . Ballarí : Sagrera, Anna; Ripoll, Guillem; Lanas, Aina; Fernández, Arias .
Temporada: 2019/20; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (44è : 2020).
08/07/2020.
Compositor/a : Bonet, Maria del Mar; Schubert, Franz . Coreògraf : Duato, Nacho; Bana, Patrick de . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Duato, Nacho . Escenografia : Bana, Patrick de; Nobbe, Walter; Duato, Nacho . Il·luminació : Fields, Brad; Fischtel, Nicolás; Effron, Edward . Vestuari : Duato, Nacho; Utrilla, Amparo .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
22/07/1999.
Ballarí : Maire, Nicolás; Berard, Emmanuelle; Bana, Patrick de; Baudesson, Mar; Romero, Muriel; Cruz, José; Ansa, Iratxe; McCarthy, Kim; Calero, Antonio; Bermúdez, Bertha; Scott, Alexandra; Hart, Demond; Panieri, Livio; Buisson, Nathalie; Klein, Thomas; Mari, Sebastien; López Crevillén, Eva; Fonte, Nicolo; Broncin, Emmanuelle; Telford, Lesley; Rossetti, Ivano; Guzmán, Africa; Martín Oya, Luís; Hortigüela, Cristina; Lozano, Elia; Armas, J. Manuel; Habasque, Catherine . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Il·luminació : Fischtel, Nicolás; Effron, Edward . Vestuari : Duato, Nacho .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
22/07/1998.
Ballarí : Blay, Eva; Quelot, Caro; Olivé, Pilar; Van Campen, Mònica; Serra, Mireia; Torrent, Carme; Vilaró, Ada; Albuerne, Jorge; Mas, Jordi; Díaz Ubierna, Armanda; Montseny, Maria; Brncic, Constanza . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Companyia : Companyia Andrés Corchero .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Fundació Joan Miró.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
15/09/2001.
Ballarí : Pagès, Benjamin-Aliot . Autor/a : Holst, Anne; Matos, Jean-Marc; Schmitt, Antoine . Coreògraf : Matos, Jean-Marc; Holst, Anne . Companyia : K.Danse . Direcció : Matos, Jean-Marc; Holst, Anne; Schmitt, Antoine . So : Schmitt, Antoine . Suports audiovisuals : Schmitt, Antoine .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
09/11/2005.
Ballarí : Noone, Thomas; Martínez, Núria . Compositor/a : Reijseger, Ernst; Ades, Thomas; Carl, Gene; Puente, Tito; Palmieri, Eddie; Ligeti, György; Chic, Joan . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Muñoz, Miguel; Ortiz, Jaume . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
23/10/2004.
Ballarí : Santana, Félix . Coreògraf : Santana, Félix .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Contemporanis a la Barceloneta. Dansa primavera 2003 (Barcelona).
10/04/2003.
Autor/a : Rodrigues, Lia . Adaptació : Soter, Silvia . Coreògraf : Rodrigues, Lia . Producció : Festival d'Automne de Paris; Chaillot - Théâtre national de la Danse; Lia Rodrigues Companhia de Danças . Ballarí : Silva, Andrey; Repetto, Carolina; Alexandre, Raquel; Oliveira, Tiago; Macena, Matheus; Abreu, David; Lima, Joana; Nunes, Leonardo; Fittipaldi, Valentina; Vian, Felipe; Xavier, Ricardo; Lima, Larissa; Silva, Karoll; Cavalcante, Clara .
Temporada: 2019/20; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
04/04/2020.
Ballarí : Moresco, Clàudia; Mira, Toni; Casanovas, Jordi; Vilana, Catalina; Ventura, Noemí . Compositor/a : Pascual, Pep; Saura, Joan; Boixader, Xavier; Vélez, Pablo . Coreògraf : Mira, Toni . Companyia : Mercat de les Flors; Nats Nus Dansa . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Ruiz, Miquel; Mira, Toni . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Castellví, Georgina; Iglesias, Antoni . Producció : Lorente, Silvia .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
02/05/2001.
Autor/a : Otero, Marina . Compositor/a : Rodrñiguez Rona, Julián . Coreògraf : Otero, Marina . Direcció : Otero, Marina . Escenografia : Grimozzi, Adrián . Il·luminació : Grimozzi, Adrián . Vestuari : Cistaro, Uriel . Suports audiovisuals : Bazzalo, Lucio . Producció : Festival Internacional de Buenos Aires . Ballarí : Otero, Marina; López Bubica, Juan Francisco; Raposo, Fred; Vega, Cristian; Chiappe, Augusto; Valdivieso, Miguel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
El Canal.
(Salt).
Festival Temporada Alta (31è : 2022 : Girona).
11/12/2022.
Ballarí : Vega, Jesús de; Villalta, Francisco Eduardo; Quân , Bui Ngoc; Mesia, Philippe; Rouet, Sandrine; Lorenzo, Thèrése; Laber, Johanna; Arqués, Eva . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros; Festival Internacional de Música y Danza de Granada; Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Oller, Ramon; Castells, Joan . Escenografia : Metros; Salas, Roger . Il·luminació : Montesinos, Gloria . So : Puigdollers, Josep . Vestuari : Salas, Roger .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
08/06/2000.
Autor/a : Vilar, Laura . Adaptació : Mazel, Jean; Melús, Nacho; Fare, Pierre-Michaël . Compositor/a : Alva Noto (Nicolai, Carsten); Árbol; Hopkins, Jon . Coreògraf : Vilar, Laura; Barcelona, Miquel . Ballarí : Vilar, Laura; Barcelona, Miquel . Músic/a : Voyager Golden Record .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
#Tantadansa (2019 : Barcelona).
07/03/2019.
Autor/a : Hauert, Thomas; Margarit, Àngels . Il·luminació : Van Gijsel, Jan . So : Ases, Marc . Vestuari : Codina, Rosa . Producció : Hauert, Thomas; Mudances (Companyia de dansa) . Intèrpret : Hauert, Thomas; Margarit, Àngels .
Temporada: 2010/11; 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
22/07/2011.
Músic/a : Guillet, Michel; Coursin, Manuel . Ballarí : Gallerani, Chiara; Brau-Antony, Valérie . Coreògraf : Berrettini, Marco; Brau-Antony, Valérie; Gallerani, Chiara . Companyia : *Melk Prod. . Direcció : Berrettini, Marco . Il·luminació : Faucher, Bruno .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
11/03/2007.
Compositor/a : Yoshii, Shogo; Woojae Park; Lloyd, Johnny ; Cherkaoui, Sidi Larbi . Coreògraf : Cherkaoui, Sidi Larbi . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Schuyesmans, Krispijn . So : Verbeeck, Jef . Producció : Eastman . Intèrpret : Cherkaoui, Sidi Larbi . Ballarí : Thomé, Fabian; Lloyd, Johnny ; Jourde, Dimitri; Twoface . Músic/a : Woojae Park; Yoshii, Shogo; Datta, Soumik .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
14/01/2016.
Ballarí : Martínez, Núria; Noone, Thomas . Compositor/a : Pérez Santiago, Felipe; Navarrete, Pedro; Chic, Joan; Dall'Osto, Diego . Companyia : Thomas Noone Dance; Festival Grec de Barcelona . Escenografia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Ortiz, Jaume . So : Horneman, Horne . Vestuari : Thomas Noone Dance .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
25/07/2007.
Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez . Direcció : Gómez, Mar; Martínez, Xavier . Escenografia : Márquez, Àngel . Il·luminació : Espunya, Anna . Vestuari : Soria, Mariel . Producció : Closas, Valen . Intèrpret : Gómez, Mar; Martínez, Xavier .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
25/10/2014.
Coreògraf : Zakai, Adva . Companyia : Danswerkplaats Amsterdam (DWA) . Il·luminació : Castelijn, Peter; Drift, Mijke van der . Intèrpret : Zakai, Adva .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
21/02/2008.
Ballarí : Pineda, Alberto; Pedraza, Luís Ricardo; Nogal, Lorena; Hierro, Anna; Gimeno, Virgínia; Fruitós, Lluc; Corrales, Daniel . Compositor/a : Ramos, Borja . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Direcció : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Pons, Contxita; Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Suports audiovisuals : Morató, Jordi; Lacuesta, Isaki . Producció : Mediapro; Rosas, María; Teatre Nacional de Catalunya; Fundació FC Barcelona; Companyia Gelabert Azzopardi . Intèrpret : Orquestra de Cambra de l'ESMUC .
Temporada: 2014/15; 2015/16;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
22/01/2015.
Ballarí : Deshauteurs, Samuel; Brown, Clifton; Smallwood, Dwana Adiaha; Fisher, Linda-Denise; Sayyed, Bahiyah; Reed, Briana; Rowley, Cheryl; Hall, Venus; Sims, Linda Celeste; White, Wendy; Rushing, Matthew; Wilson, Dion; Rossini, Laura; Roberts, Jamar; Gilmore, Vernard; Robinson, Renee; Burrell, Anthony; Sims, Glenn; Boseman, Kevin; Gerodias, Jeffrey . Compositor/a : Hussain, Zakir; Frasconi, Miguel; Makeba, Miriam; Marsalis, Wynton . Coreògraf : King, Alonzo; Jamison, Judith; Ailey, Alvin . Companyia : American Dance Theater . Direcció : Jamison, Judith . Escenografia : Crawford, Al; Harper, Ves . Il·luminació : Morgenthaler, Alex; Crawford, Al; Cernovitch, Nicola . Vestuari : Sosa, Emilio; Harper, Ves; Rossenwasser, Robert .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
24/10/2002.
Ballarí : Calderón, Yosmell; Nocedo, Jenny; Suárez, Joel; León, Julio J.; Saad, Lisbeth; Barcia, Lisvet; Elías, Mario S.; Ortega, Marta; Cedeño, Norge; Suárez, Joel; Ponce, Yaday; Leyva, Yelda; Tejeda, Jennifer; Batista, Heidy; Rojo, Abel; González, Alberto; Vila, Aymara; Blanco, Carlos; Iglesias, Claudia; Martínez, Denis; Burdsall, Gabriela; Céspedes, George . Coreògraf : Linkens, Jan . Companyia : Danza Contemporánea de Cuba . Il·luminació : Ameneiro, Vladimir . Vestuari : Costumes, Karisma .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
03/03/2012.
Ballarí : Neyskens, Laura; Nam Jin Kim; Vladyslav, Nicolas; Jalet, Damien; Woods, Darryl E.; Gilbert, Alexandra; Ómarsdóttir, Erna; Svensson, Ulrika Kinn; Gruwez, Lisbeth; Dudley, Joanna; Leboutte, Christine; Wagemans, Marc . Cantant : De Cat, Marnix; Caals, Jan; Termont, Lieven; Snellings, Dirk . Autor/a : Silveira, Isnel da . Coreògraf : Cherkaoui, Sidi Larbi . Companyia : Les Ballets C. de la B. . Direcció : Snellings, Dirk; Cherkaoui, Sidi Larbi . Escenografia : Didwiszus, Rufus . Il·luminació : Wuyts, Jeroen . So : Latine, Eddie . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
12/12/2005.
Ballarí : Garzón, Magdalena; Cirera, Isaac; Garde, Mamen; Espinet, Natàlia . Companyia : La Perla per la Dansa .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Jardins dels Alemanys.
(Girona).
EscèNit (1a : 2006 : Girona).
18/07/2006.
Companyia : Siamb .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Dansa + a prop. Contemporanis a la Barceloneta.
10/10/2002.
Coreògraf : Margarit, Àngels; Mudances (Companyia de dansa) . Intèrpret : Mudances (Companyia de dansa) .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/03/2009.
Coreògraf : Quesada, Albert . Direcció : Quesada, Albert . Escenografia : Cube . Il·luminació : Cube . So : Parra, Carlos; D'Avino, Julian; Cañete, Rafael . Vestuari : Janot, Txell; Dutor, Jorge . Producció : La Quinzena; Mercat de les Flors . Ballarí : Pérez Armero, Víctor; Tolsà, Blanca; Marmouset, Eliott; García Sáez, Mario; Vickers, Katie; Tafur, Laila; Andersson, Viktoria; Quesada, Albert .
Temporada: 2018/19; 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
21/03/2019.
Autor/a : Morau, Marcos . Compositor/a : Saavedra, Juan Cristóbal . Coreògraf : Morau, Marcos . Companyia : La Veronal . Direcció : Morau, Marcos . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Jansà, Bernat . So : Saavedra, Juan Cristóbal . Vestuari : Delagneau, Sílvia . Producció : Festival Grec de Barcelona; La Veronal; Oriente Occidente Dance Festival . Ballarí : Rodríguez, Marina; Nogal, Lorena; Navarra, Núria; López, Jon; Partush, Shay .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
13/07/2023.
Ballarí : Yasuda, Yukako; Maeshima, Mieko; Horikawa, Masayoshi; Ozawa, Tsuyoshi; Kitamura, Akiko; Nozawa, Hideyho; Mito, Ruri; Anai, Go . Compositor/a : Emura, Keigo . Coreògraf : Kitamura, Akiko . Companyia : Artsphere; Leni-Basso . Direcció : Kitamura, Akiko . Escenografia : Kaneko, Akihiko . Il·luminació : Sekiguchi, Yuji . Vestuari : Watanabe, Masako . Suports audiovisuals : Kaneko, Akihiko .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival Àsia (4a : 2005 : Badalona / Barcelona / Girona / Madrid / Manresa).
09/10/2005.