Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
101 - 200 de 1,526
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Orlin, Robyn . Producció : City Theater & Dance Group; Festival Montpellier Danse 2016 . Ballarí : Khoza, Albert Ibokwe .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
15/05/2020.
Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz; Fundació Teatre Lliure .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
03/04/2003.
Direcció musical : Chapi . Autor/a : Picó, Sol . Compositor/a : Chapi . Coreògraf : Picó, Sol . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Rojo, Ximo . Vestuari : Reig, Joan Miquel . Producció : Conselleria d’Educació, Cultura i Esports de la Generalitat Valenciana; Tots a una veu; Institut Valencià de Cultura . Intèrpret : Maestre, Irene; Dènia, Carles . Ballarí : Di Calogero, Lorenza; Cerdeiriña, Alba; García, Albert; Gisbert, Rocío; Martínez, Luís; Maestre, Irene; Reig, Alícia; Peinado, Rubén . Músic/a : Banda Chapicó .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
13/03/2021.
Ballarí : Serrano, Marina . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Serrano, Marina . Companyia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Pérez, Jordi; Serrano, Marina .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Antic Teatre.
(Barcelona).
08/06/2006.
Ballarí : Zorzetto, Bastien; Ben-Tal, Amos; Aranburu, Urtzi; Telford, Lesley; Scharafali, Parvaneh; Scaglia, Valentina; Sánchez, Paula; Redel, Mariëtte; Novotná, Natasa; Dubreuil, Yvan; Goucha, Pedro; Zeromski, Stefan; Walerski, Medhi; Timulak, Lukás; Suneson, Mattias; Nozal, Jorge; Marin, Patrick; Korte, Joeri de; Magadan, Fernando Hernando; Martinat, Virginie; Geiger, Simone; Euverink, Nancy; Esseboom, Shirley; Cayla, Aurélie; Bustinduy, Lydia; Balen, Bregie van; Oliveira, Miguel . Compositor/a : Willems, Thom; Bach, Johann Sebastian; Glass, Phillip . Coreògraf : Lightfoot, Paul; León, Sol; Godani, Jacopo . Companyia : Nederlands Dans Theater I . Escenografia : Lightfoot, Paul; Godani, Jacopo; León, Sol . Il·luminació : Godani, Jacopo; Bevoort, Tom . Vestuari : León, Sol; Quinta Colonna; Lightfoot, Paul .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/09/2005.
Coreògraf : La Ribot (Ribot Manzano, M. José) .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/03/2017.
Direcció musical : Kok, Nicholas; Moody, Howard . Compositor/a : Benstead, Christopher; Telemann, Georg Philipp; Kok, Nicholas . Coreògraf : Smith, Janet; Dewey, Ann; North, Robert . Companyia : Janet Smith and Dancers . Direcció : Beswick, Iam; Smith, Janet . Il·luminació : Beswick, Iam . Ballarí : Clarke, Gill; Sheridan, Nan; Phillips, James; Larter, Simon; Hughes, David; Feldman, Seán .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
05/03/1988.
Compositor/a : Hayashi, Hikaru . Coreògraf : Montseny, Maria . Companyia : Dansetik .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
11/11/1996.
Ballarí : Miño, Ivana; Bas, Eva; Bergamo, Margherita; Galve, Noemí . Coreògraf : Miño, Ivana; Galve, Noemí; Bergamo, Margherita; Bas, Eva . Companyia : Espai8 .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Contemporanis a la Barceloneta. Dansa hivern 2006 (Barcelona).
09/03/2006.
Coreògraf : Sobarzo de Larraechea, Rodrigo . Il·luminació : Fedingeran, Jan . Producció : Workspacebrussels; Dance4 Nottingham . Ballarí : Sobarzo de Larraechea, Rodrigo .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
03/12/2015.
Ballarí : Chapucilli, Terese . Compositor/a : Copland, Aaron; Stravinsky, Igor; Egge, Klaus . Coreògraf : Graham, Martha . Companyia : Martha Graham Dance Company . Escenografia : Noguchi, Isamu; Protas, Ron; Ming Cho Lee . Il·luminació : Rosenthal, Jean; Skelton, Thomas . Vestuari : Rosenthal, Jean .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Grec 86.
06/07/1986.
Coreògraf : Graham, Martha . Companyia : Martha Graham Ensemble . Direcció : Thomas, Marnie .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (23a : 2006-2007 : Terrassa).
22/04/2007.
Autor/a : Obermaier, Klaus . Ballarí : Kongerod, Desirée; Smith, Matthew . Compositor/a : Obermaier, Klaus . Companyia : Ars Electronica Festival Linz; Singapore Arts Festival . Direcció : Obermaier, Klaus . Suports audiovisuals : Obermaier, Klaus .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
01/03/2007.
Ballarí : Tragant, Olga . Compositor/a : Ovadia, M.; Pugliese, O.; Canaro, F. . Coreògraf : Tragant, Olga . Companyia : Tragant Dansa . Vestuari : Antiguitat Barcons .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
07/06/1999.
Músic/a : Sánchez, David; Molly, Iago; González, Daniel; Elgoibar, Kepa; Alberdi, Nerea . Coreògraf : Gómez, Iker . Direcció : Gómez, Iker . Escenografia : Mitamina . Il·luminació : Sánchez, Amador . Suports audiovisuals : Gómez, Iker . Producció : Mercat de les Flors; Alonso, Cristina . Intèrpret : Balbís, Rut; Galera, Gemma; Gómez, Iker; Caballero, Dani .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
27/10/2010.
Autor/a : Moro, Mario . Ballarí : Moro, Mario .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/06/2001.
Ballarí : Artacho, Lucía; Sant, Sílvia; Oliver, Maria Antònia . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Oliver, Maria Antònia . Companyia : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Direcció : Salgado, Kike; Oliver, Maria Antònia . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Paré, Gabriel . So : Salgado, Kike; Guerrero, Daniel . Vestuari : Cal, Maria .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
01/03/1999.
Autor/a : Rodoreda, Mercè . Compositor/a : Schwarcz, Etienne . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Castells, Joan; Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, Joan . So : Álvarez, Artur . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Lizaran, Lola . Ballarí : Abuhau, Or; Oller, Ramon; Astor, Nadine; Gazzola, Paul; Pasqual, Lluís; Morino, Keith; Moreno, Jeanette; Morin, Anne; Pujol, Mireia; Carrasco, Marta; Lorenzo, Thèrése; Nicolas, Delphine; Bonnery, Annabelle .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
30/05/1992.
Autor/a : Rodrigues, Lia . Compositor/a : Assumpçao, Zeca . Coreògraf : Levi, Marcela; Torres, Micheline; Sampaio, Marcele; Lima, Amália . Companyia : Lia Rodrigues Companyia de Danças; Rodrigues & Assumpçao Produçoes Artísticas . Direcció : Rodrigues, Lia . Escenografia : Soffiatti, Monica . Il·luminació : Giglio, Milton . Intèrpret : Targino, Giovana; Nabuco, Leo; Kamozaki, Ana Paula; Barros, Gustavo; Amaral, Allyson; Portella, Celina; Lima, Amália; Nunes, Leonardo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
02/10/2007.
Autor/a : Caballero, Patricia; Caballero, Patricia . Intèrpret : Caballero, Patricia .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Dansa LP'11.
26/03/2011.
Coreògraf : Huguet, Josep; Fernández, Carmen . Companyia : Hara . Intèrpret : Huguet, Josep; Fernández, Carmen .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Carrer.
(Tarragona).
FET2007. Festival d'Estiu de Tarragona.
27/07/2007.
Compositor/a : Paniagua, Luís . Coreògraf : Leiva, Diego; Macià, Paco; Saorin, Juan Antonio . Companyia : Companyia Ferroviària-Paco Macià . Direcció : Macià, Paco . Escenografia : Macià, Paco . Il·luminació : Corchero, Andrés . Vestuari : Macià, Paco . Ballarí : Saorin, Juan Antonio; Macià, Paco; Leiva, Diego .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
16/02/1995.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Moura, Cristina; Margarit, Àngels; Eupierre, Alexis; Extremiana, Mònica; Palau, Joan . Compositor/a : Maristany, Xavier . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Kunster Centrum Voorvit de Gent; Internationales Sommertheater Festival Hamburg; INAEM; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Corbella, Llorenç; Margarit, Àngels . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
21/11/1996.
Autor/a : Vaello, Uxía P. . Coreògraf : Câmara, Catarina . So : Patiño, Daniel . Vestuari : Vaello, Uxía P.; Vaello, Clotilde . Intèrpret : Vaello, Uxía P. .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
23/05/2008.
Compositor/a : Bonet, Maria del Mar; Bissainthe, Toto . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza 2 . Direcció : Duato, Nacho .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Auditori del Centre Cultural.
(Sant Cugat del Vallès).
07/10/2005.
Ballarí : Gómez, Toni; Wilson, Kylie-Jane; Gelabert, Cesc; Bilbija, Vera; Grissete, J.; Musial, H.; Macras, Constanza . Compositor/a : Linton, David . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Direcció : Gelabert, Cesc . Escenografia : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Lee, Sam; Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Hebbel Theatre.
(Berlin).
08/06/1995.
Ballarí : Gómez, Toni; Saiz, Vicky; Bilbija, Vera; Gelabert, Cesc; Wilson, Kylie-Jane . Compositor/a : Kirschke, Matthias . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Il·luminació : Lee, Samantha; Gelabert, Cesc .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Teatre Monumental.
(Mataró).
15/03/1996.
Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Vestuari : Azzopardi, Lydia . Ballarí : Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Bilbija, Vera; Wilson, Kylie-Jane .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
21/03/1996.
Autor/a : Brodas Bros . Coreògraf : Brodas Bros . Direcció : Fruitós, Lluc . Escenografia : Desilence Studio . Il·luminació : García, Jorge; Carrizo, Marc . Ballarí : Pons, Clara; Pons, Berta; Fruitós, Lluc; Fruitós, Pol; Carrizo, Marc . Músic/a : Clozee; Arturo Calvo; Fruitós, Lluc .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Dansa. Quinzena metropolitana.
24/10/2020.
Ballarí : García, Virginia; Muñoz, Damián; Martínez, Xavier . Coreògraf : Muñoz, Damián; Gómez, Mar . Companyia : Gómez, Mar; Muñoz, Damián .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Principal.
(Vilanova i la Geltrú).
15/12/2001.
Ballarí : Graells, Josep; Castanyer, Marta; Gabarró, Guillem; Bòria, Artur; Socias, Sandra; Sendra, Judith; Selvas, Núria; Selvas, Elisabet; Santfeliu, Esther; Esteve, Marta; Erill, Carme; Baró, Sònia; Badia, Mireia; Astudillo, Raquel . Coreògraf : Castanyer, Marta . Companyia : Grup de Dansa Contemporània Esbós - UDL .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
29/10/1999.
Ballarí : AiHarker . Adaptació : Se'cha . Suports audiovisuals : Mr. Bones .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Contemporanis a la Barceloneta. Dansa primavera 2006 (Barcelona).
18/05/2006.
Compositor/a : Higgs, Andy; Pinchen, Jim . Coreògraf : Bennet, Lucy; Benstead, Christopher; Inao, Yoshifumi . Companyia : Stopgap Dance Company . Direcció : Bennet, Lucy . Escenografia : Jones, Anna . Il·luminació : Yavrovan, Chahine . Vestuari : Moriling, Rosey ; Jones, Anna . Producció : Sho Shibata . Ballarí : Toole, Dave; Pavia, Chris; Jones, Laura; Butler, Amy; Willdridge, David .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/10/2015.
Companyia : Kibbutz Contemporary Dance Company (KCDC) . So : Be'er, Rami; Claude, Alex . Vestuari : Be'er, Rami; Hatzbani, Lilach . Ballarí : Tedaldi, Dylan; Samsworth, Theo; Levi, Dvir; Lilek, Nika; Roh, Joo Ho; Gill, Ela; Garlo, Nicholas; Vach, Michal; Oz, Yarden; Carter, Tristan; Kim, SuJeong; Nikurov, Ilya; Doheny, Megan; Seok, Jin Hwan; Bessoudo, Léa; Asor, May; Cheshun, Anastasia; Francesco, Arianna Di ; Neophytou, Antigoni .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
30/04/2022.
Autor/a : García, Virginia . Ballarí : García, Virginia .
Temporada: 2010/11; 2011/12;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
15/04/2011.
Ballarí : Ramis, Pep; Casanovas, Jordi . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Casanovas, Jordi; Ramis, Pep . Companyia : Instituto Cervantes; Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Ramis, Pep; Muñoz, María; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón; Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Papió, Ariadna .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/07/2005.
Compositor/a : Davis, Matt . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz; La Sospechosa . Il·luminació : Blanch, Oriol . Intèrpret : Brncic, Constanza; Torrent, Carme .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
24/11/2006.
Coreògraf : Renom, Elisenda; Corchero, Andrés . Direcció : Renom, Elisenda . So : González, Beatriz . Intèrpret : Renom, Elisenda .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
27/04/2007.
Músic/a : Noble, Steve . Ballarí : Muñoz, María . Autor/a : Berger, John; Mal Pelo . Compositor/a : Noble, Steve . Companyia : Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona; Temporada Alta; Sitges Teatre Internacional . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep . Escenografia : Ramis, Pep; Miserachs, Adrià; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón . So : Polls, Àlex .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Retiro.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (33a : 2002).
31/05/2002.
Compositor/a : Caffenne, François . Coreògraf : Dubois, Olivier . Companyia : Ballet du Nord . Escenografia : Dubois, Olivier . Il·luminació : Riou, Patrick . Vestuari : Zingiro, Chrystel . Producció : Centre Chóreographique National Roubaix Hauts-de-France; Ballet du Nord . Ballarí : Calmelet, Mathieu; Mouilhade, Aurélie; Palmer, Loren; Perrault, Sébastien; Richaud, Rémi; Savin, Sandra; Tourillon, Justine; Vidal, Tessa; Bertrand, Benjamin; Aboulakoul, Youness ; Micouin, Thierry; Menzo, Cherish ; Garcia, Virginie; Girard, Karine; Hernández, Inés; Hervouet, Steven; Jeammes, Shirwann; Ledig, Sébastien; Bida, Camerone ; Lagrange, Aimée; Maubon, Clémentine ; Thaï, David Le .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
23/11/2017.
Direcció : Pous, Adriana . Producció : Dantzaz Konpainia . Ballarí : Santamaría, Josu; Parra, Paula; Paneva, Nora; O'Gara, John; Gilles, Noël; Loyola, Andrea; De Leyos, Richard; Klausen, Sune; Derré, Carmen; Amezaga, Jone; Van Houplines, Rafke .
Temporada: 2015/16; 2017/18;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
16/04/2016.
Ballarí : Vilardebó, Alba; Solà, Lourdes; Montardit, Ivan; González, María . Autor/a : Moll, Sònia; Hugas, Enric; Hugas, Àngels; Salas, Carles . Compositor/a : Plana, Rafel . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Hugas, Àngels . Escenografia : Salas, Lluís; Rondeau, Damien . Il·luminació : Romero, Adriana . Vestuari : Miguel, Àgueda . Producció : Alonso, Anna .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Petita.
(Barcelona).
El Nacional petit.
07/02/2007.
Ballarí : Zawder, Agnès; Zushi, Ayako; Cavalé, Rosa; Armero, Anna E.; Cortés, Chabela; Mestre, Ona . Companyia : Col·lectiu Ranes .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
26/04/2002.
Ballarí : Di Calogero, Lorenza; Piqué, Sònia; Mamado, Cheika; Rodríguez, Sònia . Compositor/a : Mamado, Cheika . Coreògraf : Rodríguez, Sònia . Direcció : Rodríguez, Sònia .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
18/03/2006.
Compositor/a : Machado, Jean-Marie . Coreògraf : Taffanel, Jackie . Companyia : Compagnie Taffanel . Direcció : Taffanel, Jackie .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Castell. Jardins.
(Castelldefels).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99. Festival de Dansa de Castelldefels.
23/07/1999.
Coreògraf : Plaza, Héctor; Muñoz, Luis; Garrido, Diego . Companyia : Iron Skulls Co . Direcció : Iron Skulls Co . Producció : LAVA, Laboratorio de las Artes de Valladolid; Dansa Quinzena Metropolitana ; Iron Skulls Co; Teatros del Canal . Ballarí : Muñoz, Luis; Garrido, Diego; Plaza, Héctor .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Principal.
(Terrassa).
26/03/2022.
Compositor/a : Pärt, Arvo . Coreògraf : Costa, Hervé . Companyia : Les 4 Souffles . Il·luminació : Costa, Hervé . Vestuari : Sanguino, Sara . Intèrpret : Costa, Hervé .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
04/05/2007.
Ballarí : Wisiak, Susi; Eynaudi, Alix; Maszkiewicz, Agata . Compositor/a : REM; Glass, Phillip; Mullholland Drive; Barkley, Gnarls; Nirvana; Jaga Jazzist; Jackson Five Band; Conte, Nicola; Nouvelle Vague; Vangelis; Muse . Companyia : Superamas . Direcció : Superamas . Intèrpret : Bentley, Susanne; Brownes, Allen; Crouch, Tim; Destoop, Alexis; Fletcher, Ted; Groves, Marianne; Lacey, Jennifer; Zinsbrawne, Andros .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
23/03/2007.
Autor/a : Lyster, Janne-Camilla . Direcció : Dybwik, Siri . Escenografia : Dybwik, Siri . Il·luminació : Thordal, Kristian Idar . So : Lonning, Thomas; Fossdal, Nils Christian . Vestuari : Dybwik, Siri . Intèrpret : Brogeland, Ane Iselin; Kverneland, Cesilie; Aase, Gerd Elin; Fossdal, Nils Christian . Músic/a : Fossdal, Nils Christian .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
La Sala.
(Sabadell).
14/11/2021.
Companyia : Companyia Brodas Bros . Direcció : Fruitós, Lluc . Vestuari : Pierart . Producció : Brodas Bros . Intèrpret : Fruitós, Lluc; Fruitós, Pol; Pons, Berta; Pons, Clara .
Temporada: 20015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
25/10/2015.
Autor/a : Carrasco, Catalina . Adaptació : Duran, Jordi . Compositor/a : Fernández, Ginés; Barrenengoa, Kiko; Bosch, Juanmi . Coreògraf : Carrasco, Catalina . Direcció : Carrasco, Catalina . Escenografia : Ponce, Isi; Garay, Anna . Il·luminació : Oller, Roger; Llull, Miquel . So : Bosch, Juanmi; Barrenengoa, Kiko; Fernández, Ginés . Vestuari : Suau, Guillem . Suports audiovisuals : Cruz, André . Intèrpret : Morey, Gaspar; Carrasco, Catalina; Jaume, Mariona; Susilla, Elena; Chicas, Yeinner; López, Kiko .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Col·legi Sant Josep.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (42a :2022 : Tàrrega).
09/09/2022.
Ballarí : Muñoz, María . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Muñoz, María . Direcció : Muñoz, María . Il·luminació : Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Puigdevall i Plantés, Carme; Ros, Montserrat . Suports audiovisuals : Robirola, Lluís; Font, Núria . Producció : Mal Pelo . Músic/a : Tepfer, Dan .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2015/16; 2016/17; 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 05.
14/07/2005.
Ballarí : Ballet Nacional d'Holanda . Compositor/a : Janácek, Leos; Txaikovski, Piotr Ilitx; Mascagni, Pietro; Massenet, Jules; Stravinsky, Igor; Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Wagner, Richard; Satie, Erik; Busoni, Ferruccio; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Eagling, Wayne; Manen, Hans van . Companyia : Ballet Nacional d'Holanda .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
21/04/2001.
Coreògraf : Sagardoy, Arantxa; Bravo, Alfredo . Ballarí : Llusà, Ariadna; Gnola, Alberto .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
22/10/2016.
Autor/a : Serrano, Àlex . Compositor/a : García Ferro, Sebastián . Coreògraf : Forment, Ester; García Ferro, Sebastián . Companyia : Sebastián García Ferro Dance Cia. . Il·luminació : Shacham, Youval; Serrano, Àlex . Vestuari : Forment, Ester . Suports audiovisuals : Balagué, Ramón . Intèrpret : García Ferro, Sebastián; Forment, Ester; Solano, Claudia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
30/10/2007.
Coreògraf : Ari, Haïm . Companyia : Sisyphe Heureux .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
14/01/2005.
Adaptació : Pascual, Pep . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Direcció : Margarit, Àngels . Il·luminació : Cube.bz . So : Pascual, Pep . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria . Producció : Mercat de les Flors; Mudances (Companyia de dansa) . Ballarí : Pereira, Celso; Lissia, Francesca; Fiol, Miquel; Campos, Fátima; Sánchez, Dory; Alcaraz, Eneko; Redondo, José Luís .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
26/12/2016.
Ballarí : Morales, Sara Asun; Solé, Carme; Montseny, Maria; Bové, Ceci; Coll, Eva; Angiola, Cristina de; Vendrell, Jordan; Morales, Daniel; Beltran, Vicenç; Argüelles, Avelina . Coreògraf : Argüelles, Avelina . Companyia : Companyia de Dansa Avelina Argüelles . Direcció : Argüelles, Avelina .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
13/02/1997.
Autor/a : Gómez, Sònia . Direcció : Fernández, Amalia . Producció : MOM-Marta Oliveres Management . Intèrpret : Gómez, Sònia .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Museu Nacional d'Art de Catalunya (MNAC) Sala Sert.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
28/11/2015.
Autor/a : Gómez, Sònia . Compositor/a : Cuevas, Javier . Producció : MOM-Marta Oliveres Management . Intèrpret : Gómez, Sònia . Músic/a : Cuevas, Javier .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Museu Nacional d'Art de Catalunya. (MNAC) La Cúpula.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
28/11/2015.
Direcció musical : Masaedo, Manu . Autor/a : Carmona, Jesús . Coreògraf : Carmona, Jesús . Direcció : Carmona, Jesús . Escenografia : Valenzuela, Emilio . Il·luminació : Perdiguero, Luis . Vestuari : Jose Ventura & Visori . Ballarí : Carmona, Jesús; Masaedo, Manu .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
18/03/2022.
Compositor/a : Montserrat, Arnau; Stravinsky, Igor; Reserva Espiritual d’Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen . Companyia : Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Muñoz, Carmen .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Companyia : Mar Medina .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Rambla Prim.
(Barcelona).
Perpetracions. Dansa Contemporània a l'Espai Urbà.
22/10/2000.
Ballarí : Acker, Cindy van . Compositor/a : Rollet, Denis . Coreògraf : Acker, Cindy van . Companyia : Greffe . Il·luminació : Gendroz, Luc . Vestuari : Courvoisier, Aline .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
18/03/2007.
Ballarí : Perela, Loïc; Macquet, Arnaud; Muñoz, Paloma; Miró, Raquel; Keskien, Vivi; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : Coco Rossie; Ball, Patrick; World's End Best Girlfriend; Kirby, Emma; Rooley, Anthony; Britten, Benjamin; Perela, Loïc . Coreògraf : Guiu Sagarra, Núria; Keskien, Vivi; Muñoz, Paloma; Salant, Adi; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad . Il·luminació : Naharin, Ohad . So : Naharin, Ohad .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (4a : 2006 : Santa Susanna).
20/07/2006.
Companyia : Ballet Bolshoi Kiev Moscou .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Ateneu.
(Tàrrega).
02/03/2002.
Compositor/a : Pärt, Arvo; Navarrete, Pedro . Coreògraf : Ullate, Víctor . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (16a : 1999-2000 : Terrassa).
30/10/1999.
Coreògraf : Béjart, Maurice . Companyia : Béjart Ballet Lausanne . Direcció : Roman, Gil . Il·luminació : Cayrol, Clément . Vestuari : Versace, Gianni . Suports audiovisuals : Cohen, Germaine .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Castell Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (35è : 2021).
16/07/2021.
Compositor/a : Hidalgo, Juan . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Uclés, Josep; García Lisón, Miquel . Vestuari : Uclés, Josep .
Temporada: 1982/83;
Estrena:
Escola d'Arts i Oficis.
(Avinyó).
03/03/1983.
Compositor/a : Martinez, Cliff . Coreògraf : Jones, Ausia; Pite, Crystal; Barton, Aszure . Companyia : Gahunia, Jasper; Ballets Jazz Montréal . Direcció : Damiani, Alexandra .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Sant Cugat del Vallès).
Festival Quinzena Metropolitana.
26/03/2023.
Músic/a : Reiter, Eva; Golani, Israel . Ballarí : Sabaté, Joaquim; Vega, Elena de . Autor/a : Dokter, Caroline . Cantant : Sabaté, Joaquim; Vega, Elena de . Compositor/a : Cavalli, Francesco; Rossi, Luigi; Huygens, Constantijn; Marini, Biagio; Uccellini, Marco; Caccini, Giulio; Monteverdi, Claudio; Mazzocchi, Domenico; Kapsberger, Johann Hieronymus; Ortiz, Diego; Frescobaldi, Girolamo . Coreògraf : Sabaté, Joaquim . Direcció : Golani, Israel . Escenografia : Ament, Daan . Vestuari : Magrangeas, Françoise . Suports audiovisuals : Marques, Roberta .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'Òpera de Butxaca i Noves Creacions (10a : 2005 : Barcelona). Cicle Països Baixos.
08/11/2005.
Ballarí : Pere, Gay; Querol, Mireia de; Rosset, Laia; Puig, Marta; Pérez, Núria; Zapater, Glòria; Millán, Raquel; Hernán, Laura; Güell, Elisenda; Cubells, Laia; Beltran, Sònia; Campos, Glòria; Rubió, Anna; Gràcia, Marta . Coreògraf : Sales, Carles . Companyia : Grup de Dansa de la UAB . Direcció : Sales, Carles .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
25/10/2002.
Coreògraf : Sales, Carles . Companyia : Grup de Dansa de la UAB . Direcció : Sales, Carles .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
25/10/2002.
Compositor/a : Shechter, Hofesh; Couperin, François . Coreògraf : Shechter, Hofesh . Companyia : Hofesh Shechter Company . Producció : Les Théâtres de la Ville de Luxembourg; Sadler’s Wells London; Théâtre de la Ville – Paris . Ballarí : Guilloré, Bruno; Alonso Gómez, Paula; Chang, Chien-Ming ; Sousa, Diogo ; Shepherd, Hannah; Ronai, Attila ; Lammers, Merel ; Kruja, Erion ; Despierre, Frédéric ; Kim, Yeji .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
04/02/2016.
Ballarí : Barberà, Marco; Cuesta, Sílvia; Roblas, Anna; Rubio, Imma; Vilella, Susana; Guitton, Ariane; Noone, Thomas; Tejada, Domingo; Elmore, Dylan; Marckmann, Nico; Lami, Revi . Adaptació : Stegborn, Gören . Compositor/a : Vivaldi, Antonio; Stegborn, Gören; Albinoni, Tommaso . Coreògraf : Lami, Revi . Companyia : Centre Cultural de la Caixa d'Estalvis de Terrassa; Mediart Producciones . Direcció : Lami, Revi . Escenografia : Lami, Revi . Il·luminació : Grau Tanner, Miriam . Vestuari : Martínez, Jaime; Waldman, Harel; Pérez Martínez, Fabrizio .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
10/01/1998.
Autor/a : Rojo, Paz . Ballarí : Rojo, Paz; Duarte, Cristian . Coreògraf : Rojo, Paz; Duarte, Cristian . Companyia : LISA; Gasthuistheater .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
16/03/2007.
Ballarí : Gómez, Sònia; Toloza, Txalo . Autor/a : Gómez, Sònia . Músic/a : Léonard, Manu . Compositor/a : Djd!; Léonard, Manu . Coreògraf : Gómez, Sònia . Companyia : L'Espai; M.O.M./El Vivero . Escenografia : Emily . Vestuari : Emily . Producció : Gómez, Sònia .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
31/03/2005.
Compositor/a : Jonas & Lander . Companyia : Jonas & Lander . Direcció : Jonas & Lander . Escenografia : Torrao, Rita . Il·luminació : Daniel, Rui . So : Pedreira, Joao . Vestuari : Rocha de Carvalho, Fabio; Jonas . Producció : Teatro Académico Gil Vicente; Cine-Teatro Avenida; Centro Cultural de Belém . Cantant : Jonas . Ballarí : Patrick, Lander; Campos, Catarina; Sousa, Melissa; Seivwright, Lewis; Jonas . Músic/a : Valentim, Tiago; Aloelela, Yami; Barbosa, Acácio; Duarte Martins, António .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
20/10/2022.
Autor/a : Libé, Daniela; Serrano, Pablo . Ballarí : Álvarez, Itsaso . Coreògraf : Libé, Daniela . Companyia : Morocha Mordaz . Direcció : Libé, Daniela . Vestuari : Libé, Daniela .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
15/06/2001.
Compositor/a : Kunene, Bongani; Nhlapo, Mandla; Molelekoa, Isaac; Makhanza, Joseph . Coreògraf : Maqoma, Gregory . Companyia : Vuyani Dance Theatre . Direcció : Bester, Gerard . Il·luminació : Mannion, Michael . Intèrpret : Maqoma, Gregory .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Trobada coreogràfica Àfrica - Espanya (2a : 2011 : Barcelona).
Direcció musical : Macías Navarro, Lucas . Autor/a : Sandig, Jochen; Waltz, Sasha; Drum, Christopher . Compositor/a : Beethoven, Ludwig van; Noguera, Diego . Coreògraf : Waltz, Sasha . Il·luminació : Hauk, Martin . Vestuari : Skodzig, Bernd; Polucci, Federico . Producció : Sasha Waltz & Guests . Ballarí : Randrianantenaina, Zaratiana; Queliz, Sasa; Puodziunas, Virgis; Nederlof, Sean; Männima, Jaan; Leso, Annapaola; Hwang, Hwanhee; Georgitsopoulou, Eva ; Gao, Tian; Ernesto, Edivaldo; Dicuonzo, Rosa; Deluy, Clémentine; Rodríguez, Orlando . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
05/07/2023.
Coreògraf : Morganti, Cristiana . Direcció : Morganti, Cristiana; Paris, Gloria . Il·luminació : Berger, Laurent P. . Suports audiovisuals : Fraia, Alessandro Di; Prantera, Connie . Producció : Centre de producció teatral ATP Teatri di Pistoia; I Teatri Foundation – Reggio Emilia; Théâtre de la Ville de Paris . Ballarí : Morganti, Cristiana .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre.
(Salt).
Festival Temporada Alta (31è : 2022 : Girona).
20/12/2022.
Ballarí : Cardoner, Jordi; Wenzel, Uwe; Jodar, Toni; Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia; Alcaraz, Jordi . Coreògraf : Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Llongueras, Jordi . Vestuari : Amat, Frederic . Músic/a : Santos, Carles .
Temporada: 1988/89; 1989/89;
Estrena:
Palau Poliesportiu .
(Amposta).
04/11/1988.
Autor/a : Amat, Frederic; Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Compositor/a : Santos, Carles . Coreògraf : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Direcció : Piquer, Xavier; Gelabert, Cesc; Azzopardi, Lydia . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Llongueras, Jordi . Vestuari : Amat, Frederic . Producció : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Teatre Lliure . Ballarí : Corrales, Daniel; Azzopardi, Lydia; Wenzel, Uwe; Alcaraz, Joan; Guerrini, Giuliano; Cardoner, Jordi; Jodar, Toni; Mazagatos, Jonatan de Luis; Masclans, Salvador; Mastroianni, Michele; Pérez, Oscar; Pineda, Alberto; Washington, Charles; Gimeno, Virgínia; Gelabert, Cesc . Músic/a : Banda Municipal de Barcelona; Santos, Carles .
Temporada: 2010/2011;
Estrena:
Teatre Lliure. Montjuïc.
(Barcelona).
16/09/2010.
Compositor/a : Díaz, Jesús; Hernaiz, Luis . Coreògraf : Hernando Magadan, Fernando; La Intrusa Danza . Companyia : Lava Compañía de Danza . Ballarí : Mangialardi, Fabiana; Díaz, Adrián; Arozena, javeir; Asunción, Javier de la ; Marino, Emiliana Battista; Rubio, Amanda .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (16è : 2020 : Barcelona).
22/10/2020.
Ballarí : Oller, Ramon; Rañé, Joana; García, Susana; Rouet, Sandrine; Caraben, Jofre; Badier, Yannick; Yosef, Golan; García, Javier; Heras, Raúl; Castro, Arnau; Palomo, Vicente; Corrales, Daniel; Soler, Tamara; Noriega, Diana; Martín, Sonia; Ching, Sau; Criado, Ana; Crehuet, Elisa; García, María del Carmen . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Berglund, Erik . So : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Vestuari : Brunner, Kathy .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
23/03/2006.
Direcció musical : Noguer, Martí . Autor/a : Noone, Thomas . Companyia : Cia. Thomas Noone Dance; Noguer, Martí . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Lleixà, Marc; Noone, Thomas . Vestuari : Udina, Marc . Producció : Thomas Noone Dance; Mercat de les Flors . Ballarí : Theunissen, Toon; Rigal, Mona Lisa; Razquin, Julia; Pérez, Oscar; Adrianow, Manon; Martí, Berta .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansa Metropolitana.
17/03/2023.
Coreògraf : Wampach, David . Il·luminació : Fouilhé, Maurice . So : Dixneuf, Jordan . Caracterització : Garcia, Rachel . Vestuari : Garcia, Rachel . Producció : Association Achles; Charleroi Danse Centre Chorégraphique; La Maison CDCN Uzès Gard Occitanie . Ballarí : Cunci, Maeva; Lagomarsino, Lucas; Berclaz, Nina; Gau, Ghyslaine; Badel, Régis; Angelis, Lorenzo de .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
03/03/2022.
Autor/a : García, Virginia; Muñoz, Damián . Direcció : García, Virginia; Muñoz, Damián . Intèrpret : García, Virginia; Muñoz, Damián; Peya, Clara .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
31/01/2014.
Compositor/a : Conin, Marie-Caroline . Companyia : Colectivo Terrón . Direcció : Àlvarez Coll, Núria; García, Miguel . Escenografia : Àlvarez Coll, Núria . Vestuari : Vermont, Audrey . Intèrpret : Àlvarez Coll, Núria; Conin, Marie-Caroline; Manzo, Guillermo; Neichel, Marie; García, Miguel . Músic/a : Conin, Marie-Caroline .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival El Petit.
21/11/2021.
Compositor/a : Rosell, Oriol . Coreògraf : Morino, Keith . Companyia : Derivat . Intèrpret : Morino, Keith; Roblas, Anna .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Carrer.
(Tarragona).
FET2007. Festival d'Estiu de Tarragona.
27/07/2007.
Coreògraf : Fusté, Ona; Piera, Bàrbara . Companyia : Fuori Campos . Intèrpret : Fusté, Ona; Piera, Bàrbara .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Carrer.
(Tarragona).
FET2007. Festival d'Estiu de Tarragona.
27/07/2007.
Autor/a : Hurtado, Abraham . Ballarí : Hurtado, Abraham; Nishiwaki, Kotomi . Compositor/a : Roca Cors, Iván . Coreògraf : Hurtado, Abraham; Nishiwaki, Kotomi . Suports audiovisuals : Hurtado, Abraham .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Festival Complicitats 07 (1a : 2007 : Barcelona / Sabadell).
10/02/2007.
Compositor/a : Casanovas, Josep . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Hernàndez Pijuan, Joan; García Lisón, Miquel . Vestuari : Hernàndez Pijuan, Joan . Ballarí : Aragonès, Carme; López, Josep Lluís; Vilagut, M.; Alonso, Montserrat; Silvestre, Paquita; Celís, Glòria de; Celís, Carme de; Bramon, Carme; Gómez, Isabel .
Temporada: 1979/80; 1980/91; 1980/81; 1981/82;
Estrena:
Fundació Joan Miró.
(Barcelona).
26/06/1980.
Ballarí : Elisara, Tiui; Tangaroa, Ofati; Wehi, Tuirina; TeRauawhea Belvie, Rosie; Campbell, Kasina; Tatireta, Gerard; Teteka, Maereke; Utiata,Tebau; Tentau, Arikitau; Fu'a, Kelemete; Tamango,Teataki; Papalii, Ioane . Coreògraf : Ponifasio, Lemi . Companyia : MAU Company . Direcció : Ponifasio, Lemi . Il·luminació : Todd, Helen .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
17/11/2011.
Coreògraf : Leveious, Roland; Parks, Trina; Johnson, Vicent; Marshall, Ronnie; Copeland, Darryl . Direcció : Whitmore, Chester . Il·luminació : Bennett, Stephen . Vestuari : Mookie & Spudy . Ballarí : Bretas, Claudia; White, Gary D.; Lewis, Raymond D.; Alyami, Carmela; Parks, Trina; Whitmore, Chester .
Temporada: 1986/87;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
09/05/1987.
Autor/a : Orbaneja Gil de Biedma, Miguel; Alta Realitat . Direcció : Cortés, Jordi . Il·luminació : Parra, Llorenç . So : Jesus Díaz & Fletcher Ventura . Producció : Gal.la Xaus/Alta Realitat . Intèrpret : Perales, Raül; Recacha, Mercedes; Moyà, Maria José; Iannarelli, Maxime .
Temporada: 2010/11; 2011/12; 2012/13;
Estrena:
La Nau Ivanow (Factoria Escènica Internacional - FEI).
(Barcelona).
17/06/2011.
Compositor/a : Hadrem (Arbós, Adrià) . Coreògraf : Jurado, Maria . Companyia : Cia. Maria Juardo . Direcció : Jurado, Maria . Escenografia : Collado, Carolina . Il·luminació : Oscila Studio . Vestuari : Jurado, Maria . Producció : Institut del Teatre; Festival d'estiu Grec . Ballarí : Jurado, Maria; García, Marta; Olea, Mabel; Mallorquín, Daniel; Moll, Carla; Garcia, Mar .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
17/07/2022.
Músic/a : Rega, Pablo; Costa-Monteiro, Alfredo; Davis, Matt . Ballarí : Torrent, Carme; Brncic, Constanza; Galí, Jordi; Mas, Jordi; Asencio, Sofia . Companyia : La Sospechosa . Il·luminació : Blanch, Oriol .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Institut del Teatre de Barcelona.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa.
29/04/2006.