Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
301 - 350 de 1,526
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Campos, María; Fusté, Ona; Guerra, Aixa; Roig, Montse; Volmar, Joahn; Pérez Galí, Aimar . Autor/a : Silvestrini, Luca . Direcció : Silvestrini, Luca . Il·luminació : Muñoz, Miguel . Producció : Mercat de les Flors .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
30/09/2011.
Autor/a : Arija, Carolina; Plaza, Raquel de la . Ballarí : Plaza, Raquel de la; Trueba, Jimena; Camolez, Natali; Arija, Carolina . Coreògraf : Arija, Carolina; Plaza, Raquel de la . Companyia : Aracaladanza . Direcció : Plaza, Raquel de la; Arija, Carolina . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Yagüe, Pedro . Vestuari : Sanz, Elisa .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival Te Veo En Danza (1a : 2012 : Barcelona).
27/01/2012.
Autor/a : Blanco, Cristina . Intèrpret : Blanco, Cristina .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
28/02/2008.
Ballarí : Capriotti, Fabiana; Lesgart, Gustavo . Coreògraf : Capriotti, Fabiana; Lesgart, Gustavo . Direcció : Lesgart, Gustavo; Capriotti, Fabiana .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
28/02/2003.
Coreògraf : Buitrago, Ana; Calvo, Blanca; Munduate, Ion . Companyia : La Porta-Associació de Dansa Independent de Barcelona .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
03/10/1996.
Ballarí : Cabrerizo, Carol; Pérez, Raquel; Olmeda, Sílvia; Sánchez, Ester; Mas, Jordi . Coreògraf : Artigas, Dolors . Direcció : Artigas, Dolors . Escenografia : Perinango, Iván; Cabrerizo, Carol . Il·luminació : Cabrerizo, Carol; Perinango, Iván .
Temporada: 1999/00; 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
04/11/1999.
Ballarí : Horvart, Iva; Asencio, Sofia; Labiano, Nathalie; Bes, Manolo; Arís, Laura; Cidra, Bebeto; Hurtado, Fernando . Autor/a : Aragay, Tomàs . Compositor/a : Saura, Joan; Maristany, Xavier . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : Navares, Paloma . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : García, Miguel Ángel .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
08/07/1998.
Autor/a : Espadas, Celia . Compositor/a : Villalonga, Oscar . Coreògraf : Espadas, Celia . Escenografia : Espadas, Antonio . Vestuari : Espadas, Tíscar . Ballarí : Quetglas, Tomeu; Goikoetxea, Eder; Torres, Mireia; Flores, Lucía; Solé, Estel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
09/05/2023.
Ballarí : Pau, Maragda; Riera, Bàrbara; Ollé, Isabel; Òdena, Raquel; Masó, Neus; Gallardo, Mònica; Goñi, Cristina; Balada, Meritxell . Compositor/a : Page, Jimmy; Maristany, Xavier . Coreògraf : Cidra, Bebeto .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/05/2005.
Autor/a : Mayumana . Compositor/a : Berman, Boaz . Coreògraf : Mayumana . Direcció : Berman, Boaf . Il·luminació : Milo, Roy . So : Visual Data . Intèrpret : Dari, Itamar; Omri Fils, Adi Shalev; Alfi, May; Hirsch, Rotem Rachel ; Bedser, Tayla-Jade; Magnezi, Amit .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Teatre Kursaal.
(Manresa).
27/01/2022.
Ballarí : Barral, Alba; Horneman, Horne; Muñoz, Paloma; Arozena, Javier G. . Coreògraf : Wieland, Johannes; Rodrigues Xavier, Ederson; Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance .
Estrena:
Coreògraf : Guiu, Núria . Direcció : Guiu, Núria . Escenografia : Colmenero Mir, Víctor; Belles, Lola . Il·luminació : Serra, Jou . So : Moreno Roldán, Daniel . Vestuari : Colmenero Mir, Víctor; Belles, Lola . Producció : ICI- CCN Montpelliere; CDCN du Val-de-Marne; Graner fàbrica de creació; The Hessisches Staatsballett in the frame of Tanzplattform Rhein-Main; Mercat de les Flors . Ballarí : Cyan, Mauro; Pascual, Berta; Palmitesta, Francesco; Martínez, Berta; Corchia, Carlos G. .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/05/2022.
Autor/a : López Espinosa, Roser . Compositor/a : Bol, Ivo . Coreògraf : López Espinosa, Roser . Companyia : La Caldera; ÀREAtangent . Il·luminació : Marac, Katinka . Intèrpret : López Espinosa, Roser .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
20/05/2008.
Autor/a : Gálvez, Marta . Coreògraf : Gálvez, Marta; Guirro, Aïda . Direcció : Gálvez, Marta . Il·luminació : Ortiz, Jaume . So : Quintyn, Koen . Vestuari : Gálvez, Jordi . Suports audiovisuals : Roig, Gemma . Ballarí : Serra, Anna ; Lannoo, Arina; Llobet, Clara .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Sala Trono.
(Tarragona).
30/04/2022.
Cantant : Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien . Ballarí : Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Autor/a : Sandig, Jochen . Compositor/a : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Coreògraf : Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Companyia : Les Ballets C. de la B.; Théâtre de la Ville de Paris; Scène Nationale de Forbach et de l'est mosellan; Festival de Marseille i Le Carreau . Direcció : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Dunberry, Luc; Larbi Cherkaoui, Sidi; Jalet, Damien . Escenografia : Schenk, Thomas . Il·luminació : Heckerodt, Rudolf . Vestuari : Hagen-Schäfer, Sylvia .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
11/03/2005.
Ballarí : Salazar, Carmelo; Corchero, Andrés; Aragay, Tomàs . Músic/a : Villavecchia, Liba; Saura, Joan; Fernández, Agustí . Compositor/a : Fernández, Agustí; Saura, Joan; Villavecchia, Liba . Coreògraf : Corchero, Andrés; Salazar, Carmelo; Aragay, Tomàs . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz . Producció : Felip, Txell .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Atlas 2006 (1a : Barcelona / Sabadell).
25/11/2006.
Ballarí : Dietrich, Urs . Compositor/a : Dietrich, Urs . Coreògraf : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Direcció : Dietrich, Urs . Escenografia : Kugel, Barbara . Il·luminació : Deppe, Lutz .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/06/1997.
Ballarí : Mesa, Olga . Coreògraf : Mesa, Olga . Companyia : Compañía Olga Mesa; X Festival La Alternativa 99 de Madrid . Il·luminació : Guerrero, Daniel . So : Guerrero, Daniel . Vestuari : Cervigón, Bernardino . Producció : Mesa, Olga; Guerrero, Daniel .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
09/06/2000.
Direcció musical : León, Martin . Autor/a : Robitaille, Louis . Adaptació : Jean, Eric . Coreògraf : Foniadakis, Andonis; López Ochoa, Annabelle; Rustem, Ihsam . Companyia : Les Ballets Jazz de Montréal - BJM .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Sant Cugat del Vallès).
24/04/2022.
Autor/a : Hello! Earth; Maeder, Vera; Langaa Sennek, Jacob . Direcció : Hello! Earth; Maeder, Vera; Langaa Sennek, Jacob .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
24/11/2010.
Coreògraf : Missen, Anthony; Clevillé, Joan; Brun, Davy; Erdos, Rachel; Naharin, Ohad; Turner, Kevin Edward; Brew, Marc . Intèrpret : Beillevaire, Chloe; Demay, Thomas; Calmelet, Cóme; Brew, Marc; Barral, Alba; Arozena, Javier G.; Szymura, Karolina; Missen, Anthony; Engelhardt, Amanda; Priore, Robert; Gülgeç, Thomasin; Verlinden, Leila; Jirmanova, Anna; Fitzgibbons, Toby; Barrouquere, Fanny; Aung, Stacey; Forteza, Jerónimo .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
12/09/2013.
Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : NorrDans; Thomas Noone Dance . Il·luminació : Lundin, Peter . Vestuari : Hörnfeldt, Anton .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
14/09/2013.
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
Mostra Intercultural.
02/05/2002.
Coreògraf : Monfort, Ina; Monfort, Gemma; Carranza, Lídia; García, Oliver . Companyia : El Taller .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Carrer.
(Esparreguera).
Gest 3. Mostra d'Arts Gestuals i del Moviment (3a : 2007 : Esparreguera).
28/09/2007.
Coreògraf : Pericas, Edu; Picó, Sol . Ballarí : Campo, Xaro; Gómez, Robert; Roca, Oriol; Zarco, Natalia; Torrecillas, Elías; Roselló, Pol .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
04/10/2020.
Companyia : Cia La Súbita; Cia Lautaro Reyes .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Plaça Can Fabra.
(Barcelona).
Festival Dansat (19è : 2022 : Barcelona).
15/10/2022.
Ballarí : Gómez, José; Horneman, Horne; Martínez, Núria; Noone, Thomas; Roelofsen, Marijn; Andersson, Adel; Palma, Lara; Pascual, Clara; Zapater, Glòria; Lloveras, Blanca; Sánchez, Anna; Cáceres, Anna . Compositor/a : Chic, Joan; Puente, Tito; Ades, Thomas; Palmieri, Eddie; Reijseger, Ernst; Ligeti, György; Pappalardo, Gianfranco . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Ortiz, Jaume .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (3a : 2006 : Barcelona).
02/04/2006.
Ballarí : Andersson, Adel; Cáceres, Anna; Horneman, Horne; Martínez, Núria . Compositor/a : Navarrete, Pedro . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (4a : 2007 : Barcelona).
12/04/2007.
Compositor/a : Cage, John . Coreògraf : Hauert, Thomas . Companyia : ZOO (Companyia de Dansa) . Il·luminació : Van Gijsel, Jan . Vestuari : Hauert, Thomas . Producció : ZOO (Companyia de Dansa); Festival La Batie (Ginebra); Charleroi Danses . Ballarí : Voorter, Mat .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
03/03/2018.
Coreògraf : Bruce, Christopher . Companyia : London Festival Ballet . Direcció : Schaufuss, Peter; Anderton, Elisabeth . Il·luminació : Mohr, David . So : Walsh, Veronica . Ballarí : James, Martin; Gee, Karen; Onzia, Koen; Buonomo, Brunella; Sevillano, Trinidad .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
28/11/1987.
Músic/a : Lozano, Xavi; Gomariz, Josep; Iniesta, Eduard; Gottwald, Roman; Pascual, Pep; Vilà, Arnau . Autor/a : Soler Amigó, Joan; Font, Helena . Compositor/a : Vilà, Arnau . Coreògraf : Rubio, Jordi . Direcció : Vilà, Arnau . Escenografia : Àrias, Jonathan . Vestuari : Caimeri, Xisco . Producció : Esbart Dansaire de Rubí . Intèrpret : Iniesta, Eduard; Nina; Pujol, Lídia; Paisal, Patrícia; Juanico, Cris; Ortega, Sandra; Soler, Lluís; Crosas, Joan .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/03/2011.
Autor/a : Müller, Cláudia; Torres, Micheline . Coreògraf : Müller, Cláudia . Intèrpret : Müller, Cláudia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Diversos espais.
(Barcelona).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
29/02/2008.
Compositor/a : Balsach, Llorenç . Coreògraf : Villaubí, Consol . Companyia : Ballet Experimental de l'Eixample de Barcelona (BEEB) . Direcció : Villaubí, Consol . Escenografia : Guinovart, Josep; García Lisón, Miquel . Vestuari : Guinovart, Josep .
Temporada: 1980/81; 1980/91; 1981/82;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
15/01/1981.
Ballarí : Cabanes, Belén; Canals, Montserrat; Hernández, Laura; Sarsanedas, Eva; Lérida, Juan Carlos . Compositor/a : Germek, Andreas M. . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : 2D1 .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Fundació Joan Miró.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
15/09/2001.
Ballarí : Villalba, Artur; Moreno, Antonio; Hurtado, Abraham; Goulart, Susana; Colmenares, Adolfo; Recacha, Mercedes; Ferrer, Neus . Companyia : Divagacions; Endansa; Jordi Cortés . Il·luminació : Boya, Memé . So : Boya, Memé .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001). Cicle Endansa.
05/06/2001.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Brncic, Constanza . Coreògraf : Muñoz, Rosa . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Direcció : Muñoz, Rosa .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (1a : 2000 : Sabadell).
24/06/2000.
Autor/a : Gandía, Paco . Ballarí : Muñoz, Rosa; García, Xavi . Compositor/a : Rossy; García, Xavier . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Il·luminació : Corchero, Andrés .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
24/02/1997.
Ballarí : Zamora, Teresa; Rodríguez, Beatriz; Núñez, Ivette; López, Petra; Sandoval, José Luis; Landa, Felipe; Flores, Gerardo; Enciso, Eduardo; Castillo, Nidia; Agüeria, Aurora . Compositor/a : Bryars, Gavin; Marais, Marin; Glass, Phillip . Coreògraf : Ruiz-Lang, Gilberto . Companyia : Compañía de Danza Universitaria de México . Direcció : Vázquez, Raquel . Escenografia : Barclay, Guillermo . Il·luminació : Barclay, Guillermo . Vestuari : Barclay, Guillermo .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
23/04/1998.
Autor/a : García, Juan Carlos . Coreògraf : García, Juan Carlos; Hurtado, Fernando . Companyia : Compañía de Danza Fernando Hurtado; L'Anònima Imperial . Direcció : Hurtado, Fernando; García, Juan Carlos . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : García, Juan Carlos; Menchero, José . So : Gea, Patricia . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence . Producció : Périlhou, Marc; López, Jorge; Lomba, Pablo; Bonjoch, Albert . Intèrpret : Clavel, Olga; Hurtado, Fernando; López, Vanessa; Asensio, Imma; Mulens, Yester; Novas, Amparo; Vásquez, Irene; Mariblanca, Miryam .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (32a : 2008).
11/07/2008.
Ballarí : Brncic, Constanza; Torrent, Carme . Compositor/a : Davis, Matt . Coreògraf : Brncic, Constanza; Torrent, Carme . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz; La Sospechosa . Il·luminació : Blanch, Oriol .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Atlas 2006 (1a : Barcelona / Sabadell).
24/11/2006.
Músic/a : Guillem, Ezequiel; Fernández, Agustí . Ballarí : Peña, Álvaro de la; Lloberas, Francisco; Oller, Ramon; Renalies, Carme; Pérez-Cabrero, Alícia; Morin, Anne; Lügstenmann, Cristina; Cardoner, Jordi . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, José . Il·luminació : Blancher, Joan Anton . Vestuari : Dube, Joan LLuís .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Cicle Dansa a Catalunya-86.
16/04/1986.
Autor/a : Cappi, Barbara . Coreògraf : Cappi, Barbara . Il·luminació : Moreno, Xavier; Barroso, Ana . So : Pérez-Martín, Tristán . Suports audiovisuals : Pérez-Martín, Tristán . Producció : Métrica bárbara & Anastàtica Cultural ; Fira Tàrrega . Ballarí : Zanón, Rosalía; Pié, Goretti; Cappi, Barbara .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Escola d'Arts Ondara.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (41a : 2021 : Tàrrega).
10/09/2021.
Ballarí : Navarrete, Teresa; García Angulo, Maria Àngels; Castro, Susana; Salas, Ricardo; García Sáez, Mario . Compositor/a : Serradesanferm, Guim; Crespo, David . Coreògraf : García Sáez, Mario; Salas, Ricardo; Castro, Susana; García Angulo, Maria Àngels; Navarrete, Teresa . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Monbiela, Lidia; Pérez, Jordi . Producció : L'Estruch; Endansa; Les Golfes de Can Fabra; Theaterfestival Boulevard's-Hertogenbosch .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
09/06/2005.
Autor/a : Cortés, Alberto . Direcció : Romero, Rosa . Il·luminació : Mori, Carmen . So : García, Pitu . Vestuari : Trenado, Gloria . Ballarí : Romero, Rosa; Caballero, Patricia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Sala Trono.
(Tarragona).
29/04/2022.
Autor/a : Eupierre, Alexis . Ballarí : Zambrano, Víctor; Eupierre, Alexis . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Zambrana, Víctor; Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis . Escenografia : Gili, Enric; Eupierre, Alexis . Il·luminació : Güell, Maria . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
16/11/1998.
Ballarí : Picó, Sol; Vadell, Carme . Músic/a : Tejero, Mireia; Ros, Mercè . Coreògraf : Picó, Sol; Tejero, Mireia . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Picó, Sol .
Temporada: 1997/98; 1999/00;
Estrena:
Plaça Major.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (17a : 1997 : Tàrrega).
11/09/1997.
Ballarí : Ortiz, Ona; Fernández, Francesc; Hevia, Pepe; Romà, Sònia; Paricio, Eva; Pardos, Marta; Boronat, Viviana; Hevia, Danay . Coreògraf : Guidol, Montserrat; Hevia, Pepe . Companyia : Compañía de Danza Pepe Hevia . Direcció : Hevia, Pepe . So : Hevia, Pepe; Medina, Angélica .
Temporada: 2004/05; 2007/08;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
28/10/2004.
Ballarí : Cobos, Jesús; Hevia, Danay; Hevia, Pepe; Pous, Susana; Sales, Sandra; Vilamitjana, Eva . Coreògraf : Hevia, Pepe . Direcció : Hevia, Pepe .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
02/05/2002.