Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
31 - 45 de 164
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Músic/a : Franco, Diego; Heredia, Jesús; Solera, Antonio . Ballarí : Sabariego, María Dolores; Rodríguez, Yolanda; Villaplana, Cristina; Pozuelo, Carolina; Martínez-Rey, Marita; Guzmán, Lola; Chico, Maite; Carnero, Cristina; Lara, Miguel; Morales, Elías; Ortega, Antonio; Martín, Cristian; Mulero, Antonio; Rodríguez, Jairo; Durán, Raquel . Cantant : Flores, Celia; Pantoja, Enrique; Juañares; Mulero, Joaquín; Hidalgo, Antonio; Galia, Adrián; Chacón, Manuel; Arauzo, Stella . Autor/a : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Compositor/a : Solera, Antonio; Bizet, Georges; Gades, Antonio; Penella, Manuel; Freire, Ricardo; Ortega Heredia, José Manuel ("Manzanita"); García Lorca, Federico . Coreògraf : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Companyia : Compañía Antonio Gades . Direcció : Arauzo, Stella . Escenografia : Saura, Antonio . Il·luminació : Saura, Carlos; Gades, Antonio . So : Cobos, Juan Miguel . Vestuari : González, Paquita; Quintana, Antonio .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
14/04/2007.
Direcció musical : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco); Mestre, Daniel . Compositor/a : Benítez, Pepe . Coreògraf : Molina, Rocío . Direcció : Molina, Rocío; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Escenografia : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Il·luminació : Marqueríe, Carlos . So : Álvarez, Javier . Vestuari : Cano, Leandro . Ballarí : Molina, Rocío .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
07/07/2023.
Ballarí : Arrontes, Carmela; Casas, Anna; Coll, Laura; Forns, Marina; Planas, Marta; Ramos, Noemi; Requena, María Magdalena; Regué, Arantxa; Udaeta, José de . Compositor/a : Nyman, Michael; Purcell, Henry; Amargós, Joan Albert; Aubory, R.; Beethoven, Ludwig van . Coreògraf : Sans, Albert; Bagà, Xavier; Vallribera, Berta; Udaeta, José de . Companyia : Ballet de Cambra Arsis . Direcció : Vallribera, Berta . Il·luminació : Simarro, Constancio . So : Bonet, Jordi . Vestuari : Ivars, Ramon . Producció : Ballet de Cambra Arsis .
Temporada: 1994/95; 1997/98;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
Moviment Rialles de Catalunya.
17/11/1994.
Compositor/a : Trassierra, Eduardo . Coreògraf : Molina, Rocío . Direcció : Molina, Rocío; Marqueríe, Carlos . Escenografia : Marqueríe, Carlos . Il·luminació : Marqueríe, Carlos; Serrano, Antonio . So : Álvarez, Javier . Vestuari : Molano, Cecilia . Ballarí : Molina, Rocío . Músic/a : Trassierra, Eduardo; Carmona, José Ángel; El Oruco (Ramos, José Manuel); Martín Jones, Pablo .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Ciutat Flamenco (24è : 2017 : Barcelona).
20/05/2017.
Músic/a : Fernández, Justo ("El Tuto"); Caro, Juan Ramón . Cantant : Flores, Sara; Cortés, Mercedes; Manzano, Juan ("El Coco"); Calderón, Manuel . Ballarí : Alegría, Raquel; Domínguez, Rosa Maria; Medina, Susana; Poveda, Sonia; Márquez, Iñaki . Coreògraf : Márquez, Iñaki; Carbonell, Juan Carlos; Poveda, Sonia . Companyia : Taller de Músics . Direcció : Poveda, Sonia; Márquez, Iñaki; Carbonell, Juan Carlos .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
14/02/2002.
Autor/a : Cortés, Raúl . Compositor/a : Stravinsky, Igor; Montserrat, Arnau; Reserva Espiritual de Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen; Rosales, Nieves . Companyia : Cia. SilencioDanza; Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen; Rosales, Nieves . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Trujillo, Carmen; Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Ballarí : Rosales, Nieves; Muñoz, Carmen .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
27/10/2019.
Coreògraf : Sánchez, Consuelo . Companyia : Contrastes . Direcció : Miralles, Rafel .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
07/05/1999.
Músic/a : José, "El Patas"; Barrés, Josué; Jiménez, Rubén; Amador, Enrique ("Musi") . Cantant : Jiménez, David; Konfú . Compositor/a : Amador, Enrique ("Musi") . Coreògraf : Durán, Javier . Companyia : Ballet Flamenco de Javier Durán . Direcció : Durán, Javier . Escenografia : Durán, Javier; Sánchez, Ángel . Il·luminació : Durán, Javier; Sánchez, Ángel . Vestuari : Díaz, Ana Belén . Intèrpret : Durán, Javier; Elorri, Elena; Alastuey, Marta; Blanco, Esperanza; Palacios, Elena; Carmen, Katia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
29/09/2007.
Compositor/a : Almarcha, José . Coreògraf : Álvarez, José Manuel; Piñol, Marta . Companyia : Cia. José Manuel Álvarez . Direcció : Álvarez, José Manuel . Producció : Flamenco Projects; Dansa. Quinzena metropolitana . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Álvarez, José Manuel . Músic/a : Almarcha, José; Balbo, Lucas .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
05/03/2021.
Autor/a : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Jarana, Paco; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Producció : Companyia Eva Yerbabuena .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (42è : 2018).
27/07/2018.
Ballarí : Morales, Fuensanta; Piqueras, Maite; Garrido, Inmaculada; Vega, Esperanza de la . Compositor/a : Jiménez, Ramón . Coreògraf : Compañía Contratiempo Flamenco Con-fusión . Companyia : Compañía Contratiempo Flamenco Con-fusión . Direcció : Moreno, Raquel; Mencía, Nuria . Escenografia : Roman, Candi . Il·luminació : Moreno, Floren . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
Mostra de Teatre de les Autonomies.
31/10/1998.
Ballarí : Olmo, Rubén; Leal, Eduardo; Ortega, Raúl; Romero, Rosana; Rodríguez, Yolanda; Rodríguez, Victoria; Vallés, Miguel; Pardo, Alberto; Fernández, Fran; Leal, Vanesa; Campos, Sara; Álvarez, María José; Reunión, Pedro; Amargo, Rafael . Músic/a : Maya, Antonio; Rodrigues, Flavio; Camarón de Pitita; Moreira, David . Cantant : María, "La Coneja"; Pantoja, Enrique; Maya, Maite; Carmona, María . Compositor/a : Frank T; Soto, José ("Sorderita"); Purcell, Henry; Albéniz, Isaac; Lagartija Nick; Cano, José María; Dnoe . Coreògraf : Amargo, Rafael; Segovia, Manuel . Companyia : Nacencia . Direcció : Amargo, Rafael; Padrissa, Carles . Suports audiovisuals : Aleu, Franc; Estelrich, Juan; Padrissa, Carles .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Castell de Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (19a : 2005).
18/08/2005.
Compositor/a : Cortés, Diego . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Jaleo; Centre Cultural de Sant Cugat del Vallès; AZ Music & Management . Direcció : García Valdés, Ariel .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
31/05/1997.
Compositor/a : Grau, Marc; Gómez de Jérez . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : Color, Dansa Espanyola .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Sala Cibeles.
(Barcelona).
17/04/1997.
Direcció musical : Pagés, María . Adaptació : El Harti, El Arbi . Compositor/a : Menem, Sergio; Pagés, María; Moñiz, David; Levaniegos, Rubén . Coreògraf : Pagés, María . Direcció : Pagés, María; El Harti, El Arbi . Il·luminació : García, Olga . Vestuari : Pagés, María . Producció : Gran Teatre del Liceu; María Pagés Compañia; Abu Dhabi Festival . Cantant : Pedrosa, Cristina; Ramón, Ana . Ballarí : Gimeno, Júlia; Gálvez, Marta; López, Ariana; Guillén, Raquel; González, Marina; Roca, Almudena; Pinilla, Nerea; Rodríguez, Meritxell; Suárez, Sofia; Amir, Yardén . Músic/a : Muñoz, Isaac; Levaniegos, Rubén; Menem, Sergio; Uriarte, Chema; Moñiz, David .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
27/05/2022.