Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 243
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Baras, Sara . Direcció : Baras, Sara; Baldomero, Keko . Cantant : De Pruna, Rubio; Rosendo, Miguel . Ballarí : Baras, Sara . Músic/a : Martínez, Andrés; Suárez, Antonio; Muñoz, Manuel .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Kursaal - Sala Gran Dansa.
(Manresa).
26/01/2017.
Ballarí : Córdoba, Pedro; Ruiz, Mercedes; Arias, Marta; Ruíz Muñoz, Mercedes; Peña, Andrés; Carbonell, Juan Carlos; Cardoso, Juan Carlos; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Guarnido, Lucía; Paniagua, David; Lozano, Eduardo . Cantant : Castro, Marta de; Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Lago, David; García, Conxita; Enrique, "El extremeño" . Músic/a : Vidaechea, Ignacio; Coronel, Antonio; Gutiérrez, Salvador; Jarana, Paco . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Latorre, Javier . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Cereza, Javier ("Hansel"); Castro, Marta de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Ruiz, Germinal; Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
17/04/2001.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Paganini, Niccolò . Companyia : Los Vivancos . Intèrpret : Vivancos, Josué; Vivancos, Israel; Vivancos, Cristo; Vivancos, Aarón; Vivancos, Judah; Vivancos, Elías; Vivancos, Josua .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
17/01/2008.
Companyia : Compañía Flamenca Candela Soto .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
03/02/2000.
Ballarí : Poveda, Sonia; Zurano, Juan Manuel; González, Luis Miguel; Pérez, Asunción ("Choni"); Moreno, María; Córdoba, Mercedes de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Rojas, Amador . Cantant : Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Pura, Pepe de; Poveda, Miguel . Músic/a : Jarana, Paco; Luz, Manuel de la; Coronel, Antonio; Vidaechea, Ignacio . Adaptació : García, Horatius . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Escenografia : Helguera, José María; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta. Festival Internacional de Teatre de Girona.
16/10/2004.
Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio . Cantant : Treviño, Juan; Cortés, Montse . Ballarí : Canales, Antonio . Músic/a : Jiménez, Jesús; Jiménez, Ramón; Parrilla, Bernardo; Parrilla, Juan; Porrinas, Ramón; El Viejín (Jiménez, José) .
Temporada: 1994/95; 1999/00;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
29/03/1995.
Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco de Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
12/12/1992.
Ballarí : Teixidó, Núria; García, Filo; García, Francisco; González, Fátima; Martín, Helena; Padial, Africa; Peral, Rafael; Ramón, Yolanda; Fernández, Carmen; Calvo, Sílvia; Blanco, Cristina; Adame, Marisa . Músic/a : Grau, Marc; Linares, Carmen; Montoro, Santi; Morente, Enrique; Pardo, Jorge; Soler, Toti; Soto, Pepe; Carrasco, Diego . Compositor/a : Pardo, Jorge; Grau, Marc; Soler, Toti; Falla, Manuel de; Turina, Joaquín; Carrasco, Diego; Morente, Enrique . Coreògraf : Bagà, Xavier; Tani . Companyia : Color, Dansa Espanyola . Il·luminació : Puiggener, Roger . Producció : Calvo, Sílvia .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
05/02/1995.
Ballarí : Real Escuela Andaluza de Arte Ecuestre de Jerez de la Frontera; Ballarins de l'Institut del Teatre . Compositor/a : Carrasco, Manolo . Coreògraf : Larriba, Marta; Larriba, Susana . Direcció : Carrasco, Manolo .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
19/06/2003.
Cantant : Cortés, Antonio . Ballarí : Carmona, Juan Luís; Pulido, Lucía; Alcalá, Beatriz . Companyia : Escuela Municipal de Flamenco del Ayuntamiento de Priego de Córdoba . Direcció : Carmona, Anacleto .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
09/12/2000.
Adaptació : Montero, David . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Direcció : Lérida, Juan Carlos . Escenografia : González, Andrés . Il·luminació : Lleixà, Marc . Vestuari : González, Andrés . Suports audiovisuals : Lleixà, Marc . Producció : Associació Creativa Flamenco Empírico; Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf) . Intèrpret : Montero, David . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
19/12/2015.
Ballarí : Ríos, Manuela; Aguilera, Jesús; Martín, Francisco; Jiménez, Juan Antonio; El Junco; Orgalla, Juan; Casas, Susana; Lozano, Carmen; Cortés, Hiniesta; Hoyos, Cristina . Cantant : Utrera, Rafael de; Lagos, David; Anillo, José . Músic/a : Rodríguez, José Luis; Pérez, Manuel; El Juani . Compositor/a : El Juani; Rodríguez, José Luis . Coreògraf : Hoyos, Cristina . Companyia : Ballet Cristina Hoyos . Direcció : Hoyos, Cristina . Il·luminació : Dóniz, Paco .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
23/02/2000.
Autor/a : Molina, Rocío . Coreògraf : Molina, Rocío . Direcció : Molina, Rocío . Ballarí : Molina, Rocío . Músic/a : Trassierra, Eduardo; Vinuesa, Francisco .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Granollers).
12/03/2022.
Ballarí : Herrero, Yoles . Coreògraf : Herrero, Yoles . Direcció : Herrero, Yoles .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
London Bar.
(Barcelona).
22/11/1996.
Companyia : El Imperdible Flamenco .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Abaixadors/ 10.
(Barcelona).
27/06/1999.
Cantant : Rodríguez, Manolo; Dama Ruiz, Luis; Rodríguez, María del Mar; Pérez, José Luis . Ballarí : García, Juan A.; Pizarro, Soraya; Pizarro, Elisabet; Barrueto, Noemí . Direcció : Rodríguez, Manuel .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
01/10/2005.
Coreògraf : Carrasco, Rafaela; Betanzos, Manuel; Amargo, Rafael . Companyia : Nacencia . Direcció : Amargo, Rafael . Ballarí : Amargo, Rafael .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Josep Maria de Sagarra.
(Santa Coloma de Gramenet).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
11/07/2001.
Coreògraf : Amargo, Rafael . Companyia : Compañía Rafael Amargo . Direcció : Amargo, Rafael . Intèrpret : Amargo, Rafael .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
02/08/2007.
Coreògraf : Antonio el Pipa . Intèrpret : Kozená, Magdalena . Ballarí : Antonio el Pipa . Músic/a : Privat Musicke .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
14/10/2017.
Músic/a : Vigueras, Isaac; Haldón, Oliver; Cortés, Juan; Briceño, Ernesto; Gómez, Juan ("Chicuelo") . Ballarí : Rodríguez, Isabel; Sendarrubias, Eva Maria; González, Elisabeth; Güell, Àngel; Maldonado, José; Gómez, Federico; Vivancos, Judah; Larriba, Marta; Gallego, Laura; Córdoba, Pedro; Blanco, Nacho; Blanco, Cristina; Torras, Elisabet; Castells, Mariona . Cantant : Flores, Sara; Lavis, Miguel; Levia, Raúl; Poveda, Miguel . Compositor/a : Gómez, Juan ("Chicuelo"); Poveda, Miguel . Coreògraf : Latorre, Javier . Companyia : Taller de Músics; Somorrostro Dansa Flamenca . Direcció : Gómez, Juan ("Chicuelo"); Latorre, Javier .
Temporada: 2002/03; 2004/05;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
05/08/2003.
Ballarí : Fernández, Mónica; Vaquero, Pol . Companyia : Ballet Flamenco Mónica Fernández .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Auditori de Cornellà.
(Cornellà de Llobregat).
Cornellà Escena'06.
11/03/2006.
Músic/a : Rafael, "El Eléctrico"; Amador, Diego; Charanga Los Sones; Lagos, Alfredo; Bernal, Mercedes; Bobote . Ballarí : Galván, Israel . Cantant : Carrasco, Diego; Poveda, Miguel . Coreògraf : Galván, Israel . Companyia : Compañía Israel Galván; A Negro Producciones . Direcció : Galván, Israel; Romero, Pedro G.; Candil, Ana Belén . Escenografia : Barea, Pepe; Pujol, Pablo . Il·luminació : Bonadei, Ada . So : Vázquez, Félix . Vestuari : Molina, Soledad . Suports audiovisuals : Romero, Pedro G. . Producció : Casado, Cisco; Blanco, Chema .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
23/02/2007.
Ballarí : Lérida, Juan Carlos; Núñez, Francis; González, Pilar; García, Filo; Fernández, Carmen; Calvo, Sílvia; Ramón, Yolanda; Algado, Elena . Músic/a : Gómez de Jérez; Grau, Marc; González, Pedro Javier; Riera, Sergi . Compositor/a : Vivaldi, Antonio; Benavent, Carles; Grau, Marc . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : Color, Dansa Espanyola . Il·luminació : Puiggener, Roger . Vestuari : Taulé, Assumpta .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
06/02/1997.
Cantant : Cortés, Montse; Durán, Eva . Músic/a : Serrano, José "Peluche"; Jiménez, Ramón . Ballarí : Torrero, Patricia; Santonja, Elena; Nieto, Teresa; González, Tacha; Cañas, Miguel; Campo, Florencio . Autor/a : Arrieritos . Companyia : Arrieritos . Direcció : Arrieritos .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (17a : 1997 : Tàrrega).
12/09/1997.
Músic/a : Pérez, Manuel; Arriaga, Paco; Rodríguez, José Luis . Ballarí : Agalla, Juan; El Junco; Aguilera, Jesús; Martín, Francisco; Jiménez, Juan Antonio; Sánchez, Mónica; Torres, Carmen; Romero, Ana; Ríos, Manuela; Hoyos, Cristina . Cantant : Méndez, José; Utrera, Rafael de; Lagos, David . Compositor/a : Arriaga, Paco . Coreògraf : Marín, Manuel . Companyia : Ballet Cristina Hoyos . Direcció : Oller, Ramon; Hoyos, Cristina . Escenografia : Bianco, Daniel . Il·luminació : Dóniz, Paco . Vestuari : Lacroix, Christian .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
05/03/1997.
Companyia : Barcelona Flamenco Ballet . Direcció : Guitiérrez, David . Producció : Producciones Gutiérrez . Cantant : Brenes, Ana; Hernández, Thais; José, David de . Ballarí : Izquierdo, Helena; Sánchez, Paula; Guitiérrez, David; Mora, Jéssica; Mora, Sarai . Músic/a : Fernández, Miranda; Balbo, Lucas; León, Fran; Fernández, Rafael; Baro, Alba .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
26/07/2019.
Músic/a : Pereira, Àngel; Mas, Javier; Mercader, Nan . Ballarí : Medina, Susana; Poveda, Sonia; Romero, Vicky . Cantant : Romero, Vicky .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Convent de Sant Agustí.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 02.
23/07/2002.
Cantant : Carmona, Saira; Carmona, Luisa; Suárez, Anton; Cortés, Montse . Músic/a : Jiménez, José Ramón; Suárez, Antonio ("Guadiana"); Losada, Lucky; Cerreduela, David; Losada, Iván; Jiménez, Ramón; Jiménez, José ("El Viejín") . Ballarí : Juan, Juan de; Canales, Antonio . Coreògraf : Canales, Antonio . Direcció : Canales, Antonio .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
07/02/2001.
Coreògraf : Cortés, Joaquín . Ballarí : Cortés, Joaquín .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Palau de la Música Catalana.
(Barcelona).
Festival d'estiu de BArcelona Grec (18è : 1994).
29/06/1994.
Cantant : Cortés, Mercedes . Músic/a : Albarrán, Jordi . Ballarí : Jiménez, Rocío; Ichiyana, Naomi; Pozo, Beatriz del . Companyia : El Imperdible Flamenco . Direcció : Zambrano, Francisco .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Cafè Teatre Llantiol.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
02/07/1999.
Compositor/a : Giménez, Jerónimo ; Lecuona, Ernesto; Luna, Pablo; Núñez, Gerardo . Coreògraf : Romero, Mabel; Sánchez, Montse . Companyia : Ballet Alhambra . Direcció : Romero, Mabel; Sánchez, Montse .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Carpa Bardelona.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (3r : 1991).
02/10/1991.
Ballarí : Canales, Antonio; Juan, Juan de; María, "La Coneja" . Músic/a : Jiménez, José ("El Viejín") . Cantant : Cortés, Montse; Carmona, Pepe Luis . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Pasqual, Lluís .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
02/12/1998.
Coreògraf : Gades, Antonio . Companyia : Compañía Antonio Gades . Ballarí : Arauzo, Stella; Galia, Adrián .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Castell de Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (22è : 2008).
07/08/2008.
Ballarí : Ballet de Alfredo Mañas; Andrés, Elvira; Jiménez, Óscar; Garrido, Inmaculada; Calvo, Fermín; Nadal, María . Compositor/a : Diego, Emilio de . Coreògraf : Gades, Antonio . Companyia : Matalaraña Producciones Artísticas . Direcció : Gades, Antonio . Escenografia : Nieva, Francisco . Vestuari : Nieva, Francisco .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
06/06/2000.
Músic/a : Bassetti, Nicoletta; Russo, Luca; Braga, Flaviano; Iglesias, Paco; Gianola, Livio . Ballarí : Canales, Antonio . Cantant : Amador, Juan José . Compositor/a : Gianola, Livio . Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
28/01/2006.
Compositor/a : Viladomat, Juan; Los Activos; Martínez, Antonio ("Ñoño"); Peiron, Medin . Coreògraf : Increpación Danza . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Escenografia : Increpación Danza . Il·luminació : Mateo, Elena; STEM . So : Baeza, Ramón . Vestuari : Increpación Danza . Producció : García, Elena . Intèrpret : Carafi, Helga; Domínguez, Vanesa; Güimil, Marisa; Garcia, Ruth .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (5a : 2008 : Barcelona).
29/03/2008.
Coreògraf : Maria Rosa . Companyia : María Rosa y su Ballet Español . Direcció : Maria Rosa . Ballarí : Maria Rosa .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
07/09/1994.
Músic/a : Suárez, Antonio; Cerreduela, David; Gómez, José Carlos; Bandera, José María; Rubial, Javier; Montoya, Mario; Malikian, Ara; Orquestra de l'Acadèmia del Gran Teatre del Liceu; Goñi, José Amador; Valent, Joan . Cantant : Tolea, Miguel de la; Quirós, Saúl; Cortés, Montse . Compositor/a : Bizet, Georges; Paco de Lucía . Coreògraf : Baras, Sara; Serrano, José; Ortega, Luis . Companyia : Ballet Flamenco Sara Baras . Direcció : Valent, Joan; Baras, Sara . Escenografia : Baras, Sara . Il·luminació : Baras, Sara; Martín, Fernando . Vestuari : Sybilla; Baras, Sara . Suports audiovisuals : Caraballo, Paco . Intèrpret : Galán, José; Nieto, David; Vega, Maria; Martín, David; González, Ana; Saltares, Daniel; Pedraja, Charo; Gómez, Cecilia; Fernández, Raúl; Baras, Sara; Ortega, Luis; Serrano, José; Fernández, Alicia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
02/09/2007.
Autor/a : Gades, Antonio; Saura, Carlos . Compositor/a : Freire, Ricardo; Manzanita (Ortega Heedia, José); Bizet, Georges; Gades, Antonio; Solera, Antonio . Coreògraf : Gades, Antonio; Saura, Carlos . Companyia : Penella, Manuel; Compañía Antonio Gades . Direcció : Arauzo, Stella . Escenografia : Saura, Antonio . So : Anievas, Beatriz; Castro, Alex . Vestuari : López, Isabel . Producció : Fundación Antonio Gades . Cantant : Juañarito; Piculabe (Bermúdez, Enrique); Carmona, María . Ballarí : Madrid, Álvaro; Barroso, Noe; Ortega, Antonio; Vento, Pepe; Morales, Elías; Gómez, Lidia; Rey, Ana del; Serrano, Luisa; Lara, Miguel; Manzanas, Esmeralda; Rojas, Miguel Ángel; Chico, Mayte; Nadal, María; Guiñales, Virginia; Vidal, Sílvia; Rodríguez, Jairo . Músic/a : Solera, Antonio; Camarón de Pitita (Carmona Silva, Andrés) .
Temporada: 2015/16; 2016/17;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
30/03/2016.
Músic/a : Núñez, Faustino; Solera, Antonio; Rodríguez, Manuel . Ballarí : Arauzo, Stella; Román, Candy; Gades, Antonio; Hidalgo, Antonio . Cantant : La Bronce; Gómez de Jérez; Cortés, Gabriel . Autor/a : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Compositor/a : Solera, Antonio; Gades, Antonio; Ortega Heredia, José Manuel ("Manzanita"); Freire, Ricardo; Penella, Manuel; Bizet, Georges . Coreògraf : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Companyia : Compañía Antonio Gades . Direcció : Gades, Antonio; Saura, Carlos . Escenografia : Saura, Carlos . Il·luminació : Saura, Carlos; Gades, Antonio .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
05/09/1997.
Músic/a : Franco, Diego; Heredia, Jesús; Solera, Antonio . Ballarí : Sabariego, María Dolores; Rodríguez, Yolanda; Villaplana, Cristina; Pozuelo, Carolina; Martínez-Rey, Marita; Guzmán, Lola; Chico, Maite; Carnero, Cristina; Lara, Miguel; Morales, Elías; Ortega, Antonio; Martín, Cristian; Mulero, Antonio; Rodríguez, Jairo; Durán, Raquel . Cantant : Flores, Celia; Pantoja, Enrique; Juañares; Mulero, Joaquín; Hidalgo, Antonio; Galia, Adrián; Chacón, Manuel; Arauzo, Stella . Autor/a : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Compositor/a : Solera, Antonio; Bizet, Georges; Gades, Antonio; Penella, Manuel; Freire, Ricardo; Ortega Heredia, José Manuel ("Manzanita"); García Lorca, Federico . Coreògraf : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Companyia : Compañía Antonio Gades . Direcció : Arauzo, Stella . Escenografia : Saura, Antonio . Il·luminació : Saura, Carlos; Gades, Antonio . So : Cobos, Juan Miguel . Vestuari : González, Paquita; Quintana, Antonio .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
14/04/2007.
Direcció musical : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco); Mestre, Daniel . Compositor/a : Benítez, Pepe . Coreògraf : Molina, Rocío . Direcció : Molina, Rocío; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Escenografia : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz . Il·luminació : Marqueríe, Carlos . So : Álvarez, Javier . Vestuari : Cano, Leandro . Ballarí : Molina, Rocío .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
07/07/2023.
Ballarí : Arrontes, Carmela; Casas, Anna; Coll, Laura; Forns, Marina; Planas, Marta; Ramos, Noemi; Requena, María Magdalena; Regué, Arantxa; Udaeta, José de . Compositor/a : Nyman, Michael; Purcell, Henry; Amargós, Joan Albert; Aubory, R.; Beethoven, Ludwig van . Coreògraf : Sans, Albert; Bagà, Xavier; Vallribera, Berta; Udaeta, José de . Companyia : Ballet de Cambra Arsis . Direcció : Vallribera, Berta . Il·luminació : Simarro, Constancio . So : Bonet, Jordi . Vestuari : Ivars, Ramon . Producció : Ballet de Cambra Arsis .
Temporada: 1994/95; 1997/98;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
Moviment Rialles de Catalunya.
17/11/1994.
Compositor/a : Trassierra, Eduardo . Coreògraf : Molina, Rocío . Direcció : Molina, Rocío; Marqueríe, Carlos . Escenografia : Marqueríe, Carlos . Il·luminació : Marqueríe, Carlos; Serrano, Antonio . So : Álvarez, Javier . Vestuari : Molano, Cecilia . Ballarí : Molina, Rocío . Músic/a : Trassierra, Eduardo; Carmona, José Ángel; El Oruco (Ramos, José Manuel); Martín Jones, Pablo .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Ciutat Flamenco (24è : 2017 : Barcelona).
20/05/2017.
Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Auditori Municipal.
(Sant Feliu de Guíxols).
Festival Internacional de la Porta Ferrada (38a : 2000 : Sant Feliu de Guíxols).
16/07/2000.
Producció : Districte de Nou Barris; El Dorado; Sociedad Flamenca Barcelonesa; Festival d'estiu Grec . Cantant : Marín, María . Ballarí : Aibar, Vanessa . Músic/a : Marín, María .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Pati del Districte de Nou Barris.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
23/07/2022.
Ballarí : Pericet, Olga; Doña, Daniel; Flores, Marco . Companyia : Chanta la Mui . Direcció : Pericet, Olga; Doña, Daniel; Flores, Marco . Il·luminació : Pérez, David .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (4a : 2007 : Barcelona).
15/04/2007.
Músic/a : Fernández, Justo ("El Tuto"); Caro, Juan Ramón . Cantant : Flores, Sara; Cortés, Mercedes; Manzano, Juan ("El Coco"); Calderón, Manuel . Ballarí : Alegría, Raquel; Domínguez, Rosa Maria; Medina, Susana; Poveda, Sonia; Márquez, Iñaki . Coreògraf : Márquez, Iñaki; Carbonell, Juan Carlos; Poveda, Sonia . Companyia : Taller de Músics . Direcció : Poveda, Sonia; Márquez, Iñaki; Carbonell, Juan Carlos .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
14/02/2002.
Autor/a : Cortés, Raúl . Compositor/a : Stravinsky, Igor; Montserrat, Arnau; Reserva Espiritual de Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen; Rosales, Nieves . Companyia : Cia. SilencioDanza; Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen; Rosales, Nieves . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Trujillo, Carmen; Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Ballarí : Rosales, Nieves; Muñoz, Carmen .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
27/10/2019.
Companyia : Temuda .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Pati Llimona.
(Barcelona).
30/05/1999.
Coreògraf : Sánchez, Consuelo . Companyia : Contrastes . Direcció : Miralles, Rafel .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2005/06;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
07/05/1999.
Músic/a : José, "El Patas"; Barrés, Josué; Jiménez, Rubén; Amador, Enrique ("Musi") . Cantant : Jiménez, David; Konfú . Compositor/a : Amador, Enrique ("Musi") . Coreògraf : Durán, Javier . Companyia : Ballet Flamenco de Javier Durán . Direcció : Durán, Javier . Escenografia : Durán, Javier; Sánchez, Ángel . Il·luminació : Durán, Javier; Sánchez, Ángel . Vestuari : Díaz, Ana Belén . Intèrpret : Durán, Javier; Elorri, Elena; Alastuey, Marta; Blanco, Esperanza; Palacios, Elena; Carmen, Katia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
29/09/2007.
Compositor/a : Almarcha, José . Coreògraf : Álvarez, José Manuel; Piñol, Marta . Companyia : Cia. José Manuel Álvarez . Direcció : Álvarez, José Manuel . Producció : Flamenco Projects; Dansa. Quinzena metropolitana . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Álvarez, José Manuel . Músic/a : Almarcha, José; Balbo, Lucas .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
05/03/2021.
Companyia : Cuadro flamenco Pablo Picasso .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
03/06/1997.
Autor/a : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Jarana, Paco; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Producció : Companyia Eva Yerbabuena .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (42è : 2018).
27/07/2018.
Ballarí : Morales, Fuensanta; Piqueras, Maite; Garrido, Inmaculada; Vega, Esperanza de la . Compositor/a : Jiménez, Ramón . Coreògraf : Compañía Contratiempo Flamenco Con-fusión . Companyia : Compañía Contratiempo Flamenco Con-fusión . Direcció : Moreno, Raquel; Mencía, Nuria . Escenografia : Roman, Candi . Il·luminació : Moreno, Floren . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
Mostra de Teatre de les Autonomies.
31/10/1998.
Autor/a : Álvarez, José Manuel; Piñol, Marta . Direcció : Álvarez, José Manuel . Producció : Flamenco Projects . Ballarí : Álvarez, José Manuel . Músic/a : Balbo, Lucas .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Ciutat Flamenco (24è : 2017 : Barcelona).
20/05/2017.
Ballarí : Olmo, Rubén; Leal, Eduardo; Ortega, Raúl; Romero, Rosana; Rodríguez, Yolanda; Rodríguez, Victoria; Vallés, Miguel; Pardo, Alberto; Fernández, Fran; Leal, Vanesa; Campos, Sara; Álvarez, María José; Reunión, Pedro; Amargo, Rafael . Músic/a : Maya, Antonio; Rodrigues, Flavio; Camarón de Pitita; Moreira, David . Cantant : María, "La Coneja"; Pantoja, Enrique; Maya, Maite; Carmona, María . Compositor/a : Frank T; Soto, José ("Sorderita"); Purcell, Henry; Albéniz, Isaac; Lagartija Nick; Cano, José María; Dnoe . Coreògraf : Amargo, Rafael; Segovia, Manuel . Companyia : Nacencia . Direcció : Amargo, Rafael; Padrissa, Carles . Suports audiovisuals : Aleu, Franc; Estelrich, Juan; Padrissa, Carles .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Castell de Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (19a : 2005).
18/08/2005.
Compositor/a : Cortés, Diego . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Jaleo; Centre Cultural de Sant Cugat del Vallès; AZ Music & Management . Direcció : García Valdés, Ariel .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
31/05/1997.
Compositor/a : Grau, Marc; Gómez de Jérez . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : Color, Dansa Espanyola .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Sala Cibeles.
(Barcelona).
17/04/1997.
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
02/08/1997.
Direcció musical : Pagés, María . Adaptació : El Harti, El Arbi . Compositor/a : Menem, Sergio; Pagés, María; Moñiz, David; Levaniegos, Rubén . Coreògraf : Pagés, María . Direcció : Pagés, María; El Harti, El Arbi . Il·luminació : García, Olga . Vestuari : Pagés, María . Producció : Gran Teatre del Liceu; María Pagés Compañia; Abu Dhabi Festival . Cantant : Pedrosa, Cristina; Ramón, Ana . Ballarí : Gimeno, Júlia; Gálvez, Marta; López, Ariana; Guillén, Raquel; González, Marina; Roca, Almudena; Pinilla, Nerea; Rodríguez, Meritxell; Suárez, Sofia; Amir, Yardén . Músic/a : Muñoz, Isaac; Levaniegos, Rubén; Menem, Sergio; Uriarte, Chema; Moñiz, David .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
27/05/2022.
Direcció musical : Torres, Jesús . Autor/a : Lencero, C.; Hernández, M.; Madariago, S.; García Lorca, Federico . Compositor/a : Carrasco, Diego; Maya, Mario; Torres, Jesús; Núñez, Gerardo . Coreògraf : Maya, Mario . Companyia : Compañía Andaluza de Danza . Direcció : Maya, Mario . Il·luminació : Maya, Mario . Vestuari : González, José Luis; Fernández, Ana; Íñigo, Ángela . Cantant : Amaya, Joaquina; León, Lola . Músic/a : Soler, Manolo; Gutiérrez, Salvador; Torres, Jesús; Trujillo, Ramón .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
04/07/1995.
Ballarí : Ferrándiz, Natalia; Gómez, Paloma; Fernández, José .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Castell. Jardins.
(Castelldefels).
27/07/2001.
Cantant : Manzano, Guillermo; Romero, Rafael . Ballarí : Vargas, Manuela; Amaya, Juan; Romero, Rafael . Músic/a : Iglesias, Eugenio; Brenes, Manuel .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
03/12/2004.
Companyia : Retahíla Ballet . Ballarí : Ramírez, Esther; Ramos, Moisés; Ponce, Olga .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre del Raval.
(Barcelona).
14/10/2020.
Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : 2D1 .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
11/11/2000.
Direcció : Lérida, Juan Carlos . Il·luminació : Lleixà, Marc . So : Ceccaldi, François . Vestuari : Gusmerini, Eugenia . Suports audiovisuals : Stucki, Valeria . Producció : Mercat de les Flors; Pioli, Danilo; Tanzhaus Nrw- Dusseldorf . Cantant : Mesa, Jorge ("El Pirata") . Ballarí : Terraciano, Rosanna; Ceccaldi, François ; Mesa, Jorge ("El Pirata"); Vega, Adrián; Mora, Karen; Colomes, Vincent; Lorenzo, Raúl; Lleixà, Marc; Stucki, Valeria; Muñoz, Carmen; Luko, Oskar; Antó, Andrea .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
27/09/2019.
Cantant : Anabel; Peña, Ana . Ballarí : Romero, Juan; Vargas, Marco; Romero, José Manuel; Crespo, Pilar; Reguera, Magui; Vega, Carmen; Torres, Fran; Martín, José Manuel . Músic/a : Santísimo Cristo de las Tres Caídas; Vera, Julio; Tomás, Miguel Angel; Gómez, José; Souto, Ramiro . Autor/a : Távora, Salvador . Adaptació : Alcaine, Ángel . Coreògraf : Távora, Salvador . Direcció : Távora, Salvador; Pérez, Juan Luis . Escenografia : Palomino, José Luis; Távora, Salvador . Il·luminació : Castaño, Vicente . So : Pozo, Juan José del . Vestuari : Giles, Carmen de .
Temporada: 2000/01; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/02/2000.
Direcció musical : Konoe, Hidetake . Compositor/a : Oguri, Katsumi; Konoe, Hidetake; Gámez, Antonio . Coreògraf : Ortega, Luis; Komatsubara, Yoko; Victoria Eugenia . Direcció : Komatsubara, Yoko . Escenografia : Kanosue, Shiro . Il·luminació : Yashima, Yasufumi . Vestuari : Komatsubara, Yoko; Kanosue, Shiro . Ballarí : Nuno, Carmen; Neyra, Ernesto; Nakajima, Tomoko; Ortega, Luis; Alcántara, Antonio; Sawashima, Mika; Seino, Harumi; Suefuji, Mika; Taire, Yoshie; Takaku, Mariko; Nagai, Takako; Morishita, Tamako; Matsuo, Mika; Aoki, Aiko; Berlanga, Maria del Mar; Gámez, Antonio; Gutierrez, Miguel; Haeno, Kaori; Hamamoto, Arimi; Hata, Shino; Inoue, Keiko; Kishi, Kyoko; Komatsubara, Yoko; Lahoz, Paco; Martín, Juan; Masuno, Emiko; Yokokawa, Sakae .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Palau Nacional.
(Barcelona).
16/09/1994.
Compositor/a : Falla, Manuel de; Lagos, David; Rojas-Marcos, Alejandro . Coreògraf : Galván, Israel . Direcció : Galván, Israel . Producció : IG Company; Teatros del Canal; Festival de Jerez; Dansa Quinzena Metropolitana . Cantant : Lagos, David . Ballarí : Reyes, Eduarda de los; Galván, Israel . Músic/a : Rojas-Marcos, Alejandro; Lagos, Alfredo .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
13/10/2022.
Direcció musical : Núñez, Gerardo . Autor/a : Martínez Sierra, Gregorio . Adaptació : Ros, Gustavo Adolfo . Compositor/a : Falla, Manuel de . Coreògraf : Cortés, Carmen . Companyia : Compañía de Danza Carmen Cortés . Il·luminació : López Sáez, J.Miguel . Vestuari : Cortés, Carmen; Beníntez, Tony . Ballarí : Cabezas, Elena; Fernández, Noelia; Antúnez, Mayte; Asensio, Blanca ; Moreno, África; Fernández, Juan; Berriel, Marco; González, Yolanda; León, Pilar; Moreira, Mar; Pascual, Nuria; Alba, Rosario; Maya, Toni; Carmona, Luisa; Alonso, Antonio; Cortés, Carmen .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
30/10/1993.
Coreògraf : Ullate, Víctor . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Escenografia : Moreno, Pedro . Il·luminació : Regalado, Antonio; Fischtel, Nicolás . So : Lizarraga, Miguel . Vestuari : Moreno, Pedro . Intèrpret : Morente, Estrella; Morente, Enrique . Ballarí : Diéguez, Elena; Fuerte, Marlen; Castresana, Leyre; Abbazova, Ksenia; Giuffrida, Martina . Músic/a : Morente, Enrique; Khvedkevich, Alexandre .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
21/10/2014.
Ballarí : El Yiyo (Fernández, Miguel) .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
17/10/2021.
Músic/a : Egozcue, Fernando; Rodríguez, Gaspar; Jurado, Daniel; Álvarez, Diego; Ambroa, Víctor; Rodrigáñez, Miguel; Hidalgo, Walter; Icasto, Horacio; Bruhn, Martín; López de Roda, Ángel . Ballarí : Muraday, Chevy; Elgueta, Carlos; Ochandiano, Emilio; Martín, Iván; López, Ricardo; González, Pilar; López, María; Vega, Cristina de; Esteban, Esther; Arteseros, Pilar; Rodríguez, Carlos; Rojas, Ángel . Cantant : Florido, Emilio; Fernández, María del Mar . Compositor/a : Piazzola, Astor; Björk . Coreògraf : Rodríguez, Carlos; Rojas, Ángel; Muraday, Chevy . Companyia : Nuevo Ballet Español . Direcció : Rojas, Ángel; Egozcue, Fernando; Rodríguez, Carlos; Rodríguez, Gaspar . Escenografia : Carrascal, Gabriel . Il·luminació : Pérez, David . So : Álvarez, Javier . Vestuari : Rodríguez, Carlos; Rojas, Ángel; García, Emilio .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
Made in MAD (1a : 2007 : Barcelona).
27/04/2007.
Autor/a : Galván, Israel . Coreògraf : Galván, Israel . Direcció : Galván, Israel . Caracterització : Laisné, Nino . Vestuari : Laisné, Nino . Ballarí : de los Reyes, Eduarda; Galván, Israel . Músic/a : De Falla, Manuel; Rojas-Marcos, Alejandro .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
16/03/2019.
Músic/a : Orquesta Philarmonia de Cambra de Barcelona; Manau, Joan . Cantant : Torruella, Montserrat . Ballarí : Color, Dansa Espanyola . Compositor/a : Falla, Manuel de . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : Color, Dansa Espanyola . Direcció : Argudo, Albert .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
13/12/1996.
Ballarí : Maya, Manuel Santiago; Maya, Juan Andrés; Manolete; Eva Yerbabuena (Garrido, Eva María); Martín, Beatriz . Compositor/a : Falla, Manuel de . Coreògraf : Marín, Manuel . Vestuari : Mejías, Enrique .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 96.
15/07/1996.
Ballarí : Carmona, Sara; Ortega, Marina; Cicuéndez, Bárbara; Villalba, Miguel Ángel; González, Juan Carlos; Hernández, Daniel; Frías, Enrique; Fuentes, Jesús; Cantos, Verónica; Lamas, Arancha; Hernández, Susana; Rodríguez, Cecilia; Murillo, Yolanda; Albendea, Encarnación; Díez, Lucía; Fernández, Emílio; Lezana, Sara . Cantant : Barbate, Cuquito de . Compositor/a : Falla, Manuel de . Coreògraf : Lezana, Sara . Companyia : Ballet Clásico Español y Flamenco . Direcció : Lezana, Sara . Il·luminació : Perezagua, Diego . Vestuari : Puerto, Soledad .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
16/11/2000.
Direcció : Ullate, Víctor; Lao, Eduardo . Il·luminació : Reverto, Tatiana . So : Lizarraga, Miguel . Suports audiovisuals : Alejos, Alberto . Ballarí : Becerra, José; Bretones, Alejandro; Campa, Luigi; Cardano, Mariano; Carratalá, Fernando; Oliveri, Cristian; Pacheco, Daniel; Ullate, Josué; Bataglia, Gianluca; Agramonte, Lorenzo; Abbazova, Ksenia; Castresana, Leyre; Diéguez, Elena; Fuerte, Marlen; Giuffrida, Martina; Muñoz, Cosima; Nishiue, Kana; Oishi, Keiko; Peinador, Nora; Vottari, Samantha; Acosta, Dorian . Músic/a : Khvedkevich, Alexandre; De Falla, Manuel; Delgado, Luis; In Slaughter Natives .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
10/02/2017.
Direcció musical : Peña, Pablo . Autor/a : Cortés, Alberto . Direcció : Cortés, Alberto . Il·luminació : Jiménez, Benito . Vestuari : Trenado, Gloria . Intèrpret : Cortés, Alberto .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Auditori de Sant Ildefons.
(Cornellà de Llobregat).
Festival Quinzena Metropolitana.
18/03/2023.
Companyia : Ballet Español José de la Vega .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
06/11/1998.
Autor/a : García Lorca, Federico . Coreògraf : José Antonio (Ruiz de la Cruz, José Antonio) . Companyia : Centro Andaluz de Danza . Direcció : José Antonio (Ruiz de la Cruz, José Antonio) . Escenografia : Dalí, Salvador; Danés, Lluís . Vestuari : Dalí, Salvador .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Castell de Peralada.
(Barcelona).
Festival Castell de Peralada (18a : 2004).
18/08/2004.
Direcció : Romero, Pedro G. . Ballarí : Galván, Israel . Músic/a : Amador, Juan José .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Cicle Flamenc empíric.
26/02/2009.
Cantant : Segura, Jeromo; Soto, Enrique; Pura, Pepe de; Utrera, Rafael de . Músic/a : Jarana, Paco; Toro, Efraín; Muñoz, Manuel José ("Pájaro"); Vidaechea, Ignacio; Luz, Manuel de la . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Jarana, Paco . Escenografia : Mariné, Óscar . Il·luminació : Perotti, Raúl . Vestuari : Vaquero, Esther . Intèrpret : Bana, Patrick de; Moreno, María; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Córdoba, Mercedes de; Poveda, Sonia; Rodríguez, Alejandro; Zurano, Juan Manuel; Pérez, Asunción ("Choni"); González, Luis Miguel; Guerrero, Eduardo .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
11/10/2006.
Autor/a : Asencio, Sofia . Companyia : Cia Juan Carlos Lérida . Direcció : Lérida, Juan Carlos . Il·luminació : Lleixà, Marc . Cantant : Mesa, Jorge ("El Pirata") . Ballarí : Lérida, Juan Carlos; Alegret, Dani .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival dansat (17è : 2021 : Barcelona).
24/10/2021.
Ballarí : Sánchez, Míriam; Vega, Adolfo; Pino, Rafael del; Olmo, Rubén; López, Tamara; Extremera, Marina; Maya, Belén; Barón, Javier . Companyia : Compañía Javier Barón . Direcció : Barón, Javier . Escenografia : Helguera, José María . Il·luminació : Sánchez, Emilio; Llorens, Manu; Aragor, Alejandro . Vestuari : Canto, May .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
14/07/1998.
Compositor/a : Cachapines . Direcció : Suárez, Francisco . Cantant : Pura, Juan de; Losada, Aurora; Román, Simón . Ballarí : Martín, Inge; Doña, Daniel; Paniagua, David; Suárez, Alegría; Maya, José; Faci, Claudia; Campo, Florencio; Jiménez, Kelian .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
19/05/2005.
Autor/a : Udaeta, José de . Músic/a : Udaeta, José de . Ballarí : Cabanes, Belén . Direcció : Udaeta, José de . Il·luminació : Udaeta, José de .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
22/06/2000.
Compositor/a : Falla, Manuel de . Coreògraf : José Antonio (Ruiz de la Cruz, José Antonio) . Companyia : Centro Andaluz de Danza . Direcció : José Antonio (Ruiz de la Cruz, José Antonio) . Vestuari : Blake, Yvonne .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Castell de Peralada.
(Barcelona).
Festival Castell de Peralada (18a : 2004).
18/08/2004.
Compositor/a : Falla, Manuel de; Sarasate, Pablo; Greco, José Luis . Coreògraf : Ruiz, Antonio; Granero, José . Companyia : Compañía Antonio Márquez . Direcció : Márquez, Antonio .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
22/11/1998.
Autor/a : Granero, José; Vargas, Manuela . Ballarí : Sierra, Alberto; Venegas, Javier; Villalobos, Fernando; Osado, Mari Carmen; Capa, Soledad; Velasco, María José; Rafael, "El Eléctrico"; Príncipe, Julio; Canales, Antonio; Quintero, Juan; Vargas, Manuela . Cantant : Soto, Vicente; Adela, "La Chaqueta"; El Moro; El Yeyé de Cádiz . Músic/a : Maya, Juan "Marote"; Antequera, Paco de; Soto, Pepe; Escudero, Enrique; Ishiwa, Motoo; McGill, Guillermo . Compositor/a : Maya, Juan "Marote"; Antequera, Paco de; Maya, José . Coreògraf : Quintero, Juan; Granero, José; Vargas, Manuela . Companyia : Compañía de Manuela Vargas . Direcció : Granero, José . Escenografia : Granero, José . Il·luminació : Rodríguez, José Luis . So : Lizarraga, Miguel . Vestuari : Granero, José; Vargas, Manuela .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
03/05/1986.
Coreògraf : Morales, Ana . Direcció : Morales, Ana; Oliván, Roberto . Ballarí : Morales, Ana . Músic/a : José Quevedo Trio .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
19/09/2021.
Direcció musical : Salazar, Edith . Coreògraf : Amargo, Rafael . Companyia : Nacencia . Direcció : Amargo, Rafael . Escenografia : Salas, Roger . Vestuari : Salas, Roger . Suports audiovisuals : Estelrich, Juan . Ballarí : Amargo, Rafael .
Temporada: 2003/04; 2004/05;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
12/03/2004.
Compositor/a : Tejedor, Dani . Coreògraf : Cereza, Hansel . Ballarí : Blanco, Nacho; Ayala, Eli .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Ciutat Flamenco (24è : 2017 : Barcelona).
19/05/2017.
Autor/a : Cortés, Joaquín . Companyia : Joaquín Cortés Flamenco Ballet . Ballarí : Cortés, Joaquín .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
11/05/2017.
Cantant : Falcón, Segundo; El arcángel; Enrique, "El extremeño"; Soto, Enrique . Músic/a : Gutiérrez, Salvador; Jarana, Paco; Toro, Efraín; Vidaechea, Ignacio; Coronel, Antonio . Ballarí : Rius, Mercedes; González, María; Álvarez, Carlos; Peña, Andrés; Lozano, Eduardo; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
03/03/1999.
Ballarí : Cano, Imma; Ureña, Raquel; Sánchez, Montse; García, Sílvia; García, Noelia; Escoda, Marina . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza . Escenografia : Fondevila, Jordi; Simó, Ramon . Il·luminació : Barratxina, Peni . Vestuari : Estanislao .
Temporada: 1997/98; 1998/99;
Estrena:
Plaça Major.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (17a : 1997 : Tàrrega).
13/09/1997.
Coreògraf : Granero, José; José Antonio (Ruiz de la Cruz, José Antonio); Sánchez, Felipe; Vargas, Martín; Victoria Eugenia . Companyia : Ballet Nacional de España . Direcció : José Antonio (Ruiz de la Cruz, José Antonio) . Escenografia : Granero, José . Ballarí : Cortés, Joaquín; Esmeralda, Merche; González, Ana; Gómez, Aida; Gallardo, Maribel; Cerezo, Conchita . Músic/a : Falla, Manuel de; de Lucia, Paco; Ravel, Maurice; Prieto, Claudio; Soler, P; Granados, Enrique; Nieto, José .
Temporada: 1988/89;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
01/09/1988.