Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 15 de 93
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Teixidor, Eduard; Recacha, Mercedes; Muntaner, Mònica; Mallol, Carles . Autor/a : Boza, Inés; Mallol, Carles . Coreògraf : Boza, Inés . Companyia : Senza Tempo . Direcció : Mallol, Carles; Boza, Inés . Vestuari : Cal, Maria; Ponzoña, Àlex . Producció : Sil·la, Mònica .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Parc Güell.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
16/09/2001.
Autor/a : Vallés, Ana . Ballarí : Marvel, Pasky; Lap, Minke; Fernández Campos, Leonardo; Baamonde, Gena; Vallés, Ana . Compositor/a : Patiño, Baltasar . Coreògraf : Vallés, Ana . Companyia : Matarile Teatro . Direcció : Patiño, Baltasar; Vallés, Ana . Escenografia : Matarile Teatro . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Matarile Teatro .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle Márgenes.
11/09/1996.
Ballarí : Canals, Lydia; Mas, Cristina . Companyia : Tràfec Teatre . Direcció : Tràfec Teatre . Escenografia : Canals, Xavier; Alsina, Jesús .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
La Palma.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'98 (1a : 1998).
27/11/1998.
Ballarí : Cardona, Claudia; Borucki, Dominik . Coreògraf : Borucki, Dominik; Cardona, Claudia . Companyia : Dominik Borucki - Claudia Cardona . Direcció : Borucki, Dominik .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
13/11/2002.
Ballarí : Arnal, Ramon; Salas, Carles; Ros, Norma; Otaño, Botxi . Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa; Artenbrut . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Cámara, María de la . Il·luminació : Luqie, Mario .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Teatre Principal.
(Olot).
26/04/1997.
Autor/a : Fariala, Charles . Ballarí : Langfelder, Dulcinée; Gingras, Éric . Adaptació : Langfelder, Dulcinée . Compositor/a : Calon, Christian . Companyia : Dulcinée Langfelder & Cie . Direcció : Langfelder, Dulcinée . Escenografia : Cappelluto, Ana . Il·luminació : Cappelluto, Ana . Vestuari : Langfelder, Dulcinée .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Espai Dansa.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (21a : 2001 : Tàrrega).
07/09/2001.
Compositor/a : Shinjo, Toshihiro; Iijima, Suguru . Coreògraf : Kikuchi, Shohei . Companyia : Warabi-za . Direcció : Ono, Kooh . Escenografia : Tajima, Motoharu; Sumiya, Sumiya . Il·luminació : Maruyama, Narumi; Ookawa, Mitsuru . Ballarí : Adachi, Wahei . Músic/a : Shinjo, Toshihiro; Shichiku, Yoshiyuki; Suzuki, Tamiko; Takada, Kazumitsu .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (15è : 1991).
28/07/1991.
Ballarí : Bennett, Lucy; Jones, Laura; Pavia, Chris; Watson, Dan . Companyia : Stopgap Dance Company . Direcció : Balaam, Vicki .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
IES Baix Camp.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'05 (8a : 2005).
29/10/2005.
Autor/a : Vitamina A . Companyia : Vitamina A . Direcció : Vitamina A . Escenografia : Vitamina A . Il·luminació : Keith . Ballarí : Costa Cortinas, Gemma; Pahisa Solanas, Jordi .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural.
(Pineda de Mar).
Complot, II Mostra de Teatre i Música.
02/09/1990.
Ballarí : Machado, Sílvia; Rubirola, Anna; Colacrai, Cecilia; Cendoya, Vero . Coreògraf : Cendoya, Vero; Rubirola, Anna; Machado, Sílvia; Busquet, Sònia . Companyia : Último Pez . Direcció : Cendoya, Vero .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
Calidoscopi. Setmana de la Dansa Contemporània (1a : 2006 : Granollers).
14/05/2006.
Autor/a : Colomer, Imma . Coreògraf : Boronat, Mercè; Lekumberri, Idoia de . Companyia : Companyia de Teatre-Dansa Novacelona . Direcció : Colomer, Imma . Il·luminació : Domènech, Maria . Ballarí : Boronat, Mercè; Lekumberri, Idoia de .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
15/12/1990.
Ballarí : Gómez, Sònia; Waksman, Andrés; Azkue, Idurre; Arís, Laura . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Aragay, Tomàs . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles; Companyia Tomàs Aragay . Direcció : Aragay, Tomàs . Escenografia : General Eléctrica d'Espectacles . Vestuari : General Eléctrica d'Espectacles .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
09/06/1999.
Autor/a : Quartucci, Simona . Ballarí : Quartucci, Simona . Companyia : Fani Benages Projectes Artístics; Rasa Tabula; Laboratorio de Solos / Andrés Waksman . Direcció : Waksman, Andrés . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Beltrán, Paco . Vestuari : Pla, Mónica . Suports audiovisuals : Sallarés, Mireia; Vilamala, Eva .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre de la Garriga.
(La Garriga).
26/04/2006.
Ballarí : Espinet, Natàlia . Autor/a : Pessoa, Fernando; Paz, Octavio; Espinet, Natàlia . Compositor/a : Gershwin, George; Moloko; Tricky; Gurtu, T. . Coreògraf : Espinet, Natàlia . Direcció : Estivill, Quico . Escenografia : Estivill, Quico . Il·luminació : Pujol, Toni . Vestuari : Belart, Antonio . Producció : Espinet, Natàlia .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
04/10/1997.
Ballarí : Horvat, Iva; Alcaraz, Eneko; Díaz, Gemma; Zambrano, Víctor . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Carrer.
(Barcelona).
Escena Poblenou. IV Festival de Tardor (4a : 2005 : Barcelona).
16/10/2005.